Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μήπως?


mariatzo

Recommended Posts

στις πριν 15 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια.θα δούμε τη Δευτέρα τι θα γίνει.ευχομαι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες μας.θα σας ενημερώσω πάλι.

Μια χαρα ειναι 22 για 3 μέρες πριν τη περιοδο. Δεν υπάρχει απόλυτη τιμή χοριακης, ο καθε οργανισμός παράγει άλλη ποσότητα.. εγω με 2 μέρες καθυστέρηση, την 28η μερα του κύκλου είχα χοριακη 50 και πήγε μια χαρα η εγκυμοσύνη και η κολλητή μου ειχε 500.. το βασικό ειναι να ανεβαίνει και θα το δεις απο βδομάδα αυτο! Καλη επιτυχία! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα.πριν από καμία ώρα πήγα τουαλέτα και είδα αίμα.σταγονες αίματος μονο χαρτί που σκουπιστηκα.τωρα ξανά πήγα και δεν εχω τίποτα ούτε στη σερβιετα ουτε στο χαρτί.μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να είναι η εμφύτευση Αλλά ρε κορίτσια κατά αγχώθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια βγήκε η χοριακη.ειναο 22 μονάδες μου είπαν στο μικροβιολογικο.μου είπαν ότι δεν είναι αρνητική Αλλά είναι πολύ χαμηλή.τι λέτε τζίφος?

Με εξωσωματική με καθυστέρηση δύο ημερών είχα 60...έχω το μωρό διπλα μου!! Όλα κατά ευχην ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ξανά πήγα τουαλέτα και είδα πάλι σταγόνες αίματος σαν το μέγεθος της καρφιτσας.μαλλον τελειώνει.δεν εξηγείται αλλιώς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια ξανά πήγα τουαλέτα και είδα πάλι σταγόνες αίματος σαν το μέγεθος της καρφιτσας.μαλλον τελειώνει.δεν εξηγείται αλλιώς 

Είχα κι εγώ στην αρχή σταγόνες καφέ στο μέγεθος καρφίτσας και μου έδωσε προγεστερονη κ μου είπε να ξεκουράζομαι (εντός σπιτιού μόνο!) τώρα είμαι 8 1/2μηνων... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια ξανά πήγα τουαλέτα και είδα πάλι σταγόνες αίματος σαν το μέγεθος της καρφιτσας.μαλλον τελειώνει.δεν εξηγείται αλλιώς 

Ελπίζω να πήρες το γιατρό σου και να σε καθοδήγησε να είσαι αισιόδοξη εύχομαι όλα να πάνε καλά είδα πολλες κοπέλες με τα ίδια συμπτώματα και είχαν καλή έκβαση μην απογοητεύεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια ξανά πήγα τουαλέτα και είδα πάλι σταγόνες αίματος σαν το μέγεθος της καρφιτσας.μαλλον τελειώνει.δεν εξηγείται αλλιώς 

Παρε την γιατρο σου τηλ! Πρεπει να παρεις προγεστερονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια έχω μιλήσει με το γιατρό.μου έδωσε προγεστερόνη.περιμενουμε και βλέπουμε τη Δευτέρα που θα κάνω κ άλλη χοριακη.ευχαριστω για το ενδιαφερον κοριτσια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έκανα και τη δεύτερη χοριακη και βγήκε 28 δυστυχώς.η πρώτη ήταν 22 και τώρα 28.μίλησα με το γιατρό.σταματαω τα χάπια και περιμένουμε την περίοδο.ρε κορίτσια λέτε να είναι κανένα εξωμητριο τώρα αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mariatzo με τα λίγα που ξέρω και χωρίς να είμαι γιατρός έχω την εντύπωση ότι είναι καθαρά βιοχημική... εγώ πέρσι το Πάσχα έκανα χοριακη και βγήκε 54 μετά ξαναέκανα την επόμενη μέρα γιατί έφευγα για Πάσχα και δεν άντεχα να περιμένω, είχε πάει 80 και έκανα μετά το Πάσχα (περίπου 4 μέρες διαφορά από τη δεύτερη δηλαδή) και έχει βγει 70κατι... και μετά στις 35 μέρες με κύκλο 27, αδιαθέτησα....Με έντονη ΡΟΗ αλλά χωρίς κάτι άλλο... δεν πιστεύω ότι παίζει εξωμητριο, έχω την εντύπωση ότι το εξωμητριο η χοριακη ανεβαίνει κανονικά σχεδόν... 

ολα καλά θα πάνε... τυχαίο γεγονοσ Είναι!

εύχομαι η επόμενη να είναι η τυχερή ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανες χοριακη και μετά την περίοδο? Είχα δύο παλλινδρομες και τώρα αυτή η βιοχημικη λογικά.ποσ τυχαία πια ρε κορίτσια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έκανα ξανά όχι... ο γιατρός δεν θεωρούσε ότι υπήρχε λόγος... 

τωρα για αυτό που λες, θα πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου και αν θέλεις, γιατί όχι, να πάρεις και δεύτερη γνώμη... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Έκανες χοριακη και μετά την περίοδο? Είχα δύο παλλινδρομες και τώρα αυτή η βιοχημικη λογικά.ποσ τυχαία πια ρε κορίτσια? 

ουτε εγω γιατρος αλλα συμφωνω απολυτα με @Λευτέρης.

στο εξωμητριο η χοριακη ανεβαινει.

σε νιωθω ΑΠΟΛΥΤΑ για τη στεναχωρια αλλα δυστυχως συμβαινει. γιαυτο κ οι γιατροι συνηθως επιμενουν να μην κανουμε (εκτος αν πρεπει) τεστ κ χοριακη πριν την καθυστερηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariatzo είπε:

Έκανες χοριακη και μετά την περίοδο? Είχα δύο παλλινδρομες και τώρα αυτή η βιοχημικη λογικά.ποσ τυχαία πια ρε κορίτσια? 

Λυπάμαι για την έκβαση...Εγώ πιστεύω πως πρέπει να μιλήσεις με τον γιατρό σου να μήπως ξεκινούσες κάποιες εξετάσεις ώστε να έχεις πληρη εικόνα για το τι γίνεται..ή ακόμα και γνώμη άλλου γυναικολόγου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mariatzo είπε:

Κορίτσια μου έκανα και τη δεύτερη χοριακη και βγήκε 28 δυστυχώς.η πρώτη ήταν 22 και τώρα 28.μίλησα με το γιατρό.σταματαω τα χάπια και περιμένουμε την περίοδο.ρε κορίτσια λέτε να είναι κανένα εξωμητριο τώρα αυτό?

Βιοχημικη ειναι κοριτσι μου, οπως λεει και ο Λευτερης. Οχι εξωμητριο....Εδω ερχεται να κουμπωσει που λενε μην κανεις τεστ νωριτερα ακριβως γιατι οι περισσοτερες εχουμε ζησει βιοχημικες που δεν τις γνωριζουμε και τζαμπα τρως και την απογοητευση δηλαδη...... . Αλλα ειναι τυχαιο γεγονος καθαρα και τον επομενο μηνα ξαναπροσπαθεις κανονικα! Ευχομαι να ναι η τυχερη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ.τωρα περιμένω την περίοδο.τον εμπιστεύομαι πολύ τον.γιατρο μου γιατί είναι και οικογενειακός φίλος Αλλά παίρνω και τη γνώμη ενός άλλου γυναιοκολογου που είναι θείος απλά είναι σε άλλη πόλη.εχω κάνει εξετάσεις απ όταν είχα τη δεύτερη παλινδρομη.αυτο μου το είπε και ο γυναικολόγος.οτι αν δεν είχα ψάξει πιθανότατα δεν θα καταλάβαινα τίποτα.ποτε λέτε να έρθει η περίοδος? Μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να καθυστερήσει λίγο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Ευχαριστώ πολύ.τωρα περιμένω την περίοδο.τον εμπιστεύομαι πολύ τον.γιατρο μου γιατί είναι και οικογενειακός φίλος Αλλά παίρνω και τη γνώμη ενός άλλου γυναιοκολογου που είναι θείος απλά είναι σε άλλη πόλη.εχω κάνει εξετάσεις απ όταν είχα τη δεύτερη παλινδρομη.αυτο μου το είπε και ο γυναικολόγος.οτι αν δεν είχα ψάξει πιθανότατα δεν θα καταλάβαινα τίποτα.ποτε λέτε να έρθει η περίοδος? Μου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να καθυστερήσει λίγο.

Σε πολλες ερχεται μεσα στη βδομαδα. Να σου πω κατι, αν δεν ειχες κανει πχ το τεστ ενδεχομενως δε θα το χες παρει χαμπαρι. Διαβαζα καπου οτι μαζι με τις βιοχημικες το ποσοστο μαζι με τις παλινδρομες ανεβαινει καπου στο 70%. Ειχα διαβασει ενα κουλο νουμερο. Απλα οι περισσοτερες δεν το παιρνουμε χαμπαρι καν. Τουλαχιστον η βιοχημικη δε σε βαζει και στη διαδικασια που σε βαζει η παλινδρομη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστό και αυτό.κατι είναι και αυτό.το σημαντικό είναι ότι είμαι γόνιμη.κατι καλό (ας το πούμε έτσι βγαίνει απ όλα αυτά) .Τι να πω ρε παιδιά πια.το πιο όμορφο και απλό πράγμα είναι και το πιο ψυχοφθόρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Σωστό και αυτό.κατι είναι και αυτό.το σημαντικό είναι ότι είμαι γόνιμη.κατι καλό (ας το πούμε έτσι βγαίνει απ όλα αυτά) .Τι να πω ρε παιδιά πια.το πιο όμορφο και απλό πράγμα είναι και το πιο ψυχοφθόρο.

και αυτο σημαντικο! Οτι συλλαμβανεις. Εμενα μου λεγε ο γιατρος μου οτι ειδικα βιοχημικες εχουν περασει πολλες που δεν το χουν παρει καν χαμπαρι. ειναι τρελο το ποσοστο. Σου λεω ειναι να μην εχει γινει το τεστ πολλες φορες, δεν το καταλαβαινεις.  Παμε για αλλα!

ΥΓ οτι ειναι ψυχοφθορο σε καταλαβαινω απολυτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε για αλλα κορίτσια μου.αντε να έρθει Και η περίοδος να ηρεμησω και όλα καλά και πάλι προς τη δόξα τραβά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η mariatzo είπε:

Πάμε για αλλα κορίτσια μου.αντε να έρθει Και η περίοδος να ηρεμησω και όλα καλά και πάλι προς τη δόξα τραβά

 

ακριβως!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/4/2018 at 11:10 ΜΜ, ο/η mariatzo είπε:

Πάμε για αλλα κορίτσια μου.αντε να έρθει Και η περίοδος να ηρεμησω και όλα καλά και πάλι προς τη δόξα τραβά

 

ΤΟ έχω περάσει κι εγώ δύο φορές αυτό....τα καλύτερα έρχονται! !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...