Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΘΕΤΙΚΑ ΤΕΣΤ ΜΑΡΤΙΟΥ


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΤερψιΑννα είπε:

15 μερες απτην εμβρυομεταφορα..

Τι να σου πω εγω έχω 2 παραδείγματα από εμένα που ήταν όμως με φυσική σύλληψη. Στην πρώτη δίδυμη κύηση είχα την 33η μέρα του κύκλου 1400 χοριακή. Στη 2η(που δεν έχω πάει ακόμα γιατρό) είχα την 31η μέρα του κύκλου 85 χοριακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@OLY10 εσύ σε τι φάση είσαι; 

Όλα καλά;

Συγχαρητηρια !!!??Ευχομαι να μας πανε ολα καλα κ να κρατησουμε αγκαλια τα μωρακια μας!!!!ειμαι σε περιεργη φαση...δε μπορω να το πιστεψω..σαν ψεμα μου φαινεται..καινουργια σελιδα ζωης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΜΑΙ Κ ΕΓΩ ΕΔΩ!!!ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΟΤΙ ΜΠΗΚΑ Σ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ!!!ΧΘΕΣ 35Η ΜΕΡΑ Η ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΟΥ 2401!!!!ΔΕΥΤΕΡΑ ΠΑΩ ΣΤ ΓΙΑΤΡΟ Κ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gabry είπε:

@OLY10 εσύ σε τι φάση είσαι; 

Όλα καλά;

Συγχαρητήριαααααα!9η μερα από την εμβρυομεταφορά τέτοια τιμή χοριακής? Μπράβοο! Εγώ την Παρασκευή έχω 1ο ραντεβου για υπέρηχο και αύριο κλείνω την 6η εβδομαδα...Να δούμε τι θα δούμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!!

Προχωράς πολύ καλά!!! 

Άντε, να μας πεις τα καλά νέα την Παρασκευή!

Σευχαριστώ εύχομαι τα καλύτερα και για τη δική σου εγκυμοσύνη! Τα καφέ το φαντάζομαι ότι σε ανησυχούν αλλά είναι τόσο συχνό φαινόμενο που θα σούλεγα να μην το λαμβάνεις υπόψιν σου. Εύχομαι η αυριανή χοριακή σου να έχει αυξηθεί όσο πρέπει και να χαρείς κι εσύ επιτέλους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Χμμμ, ωραία ερώτηση. Λοιπόν αρχίζει το κατεβατό!

Πριν την εμβρυομεταφορα:

Τ4

2 στην αρχή, 5 στο τέλος cyclacur λευκά

3 prezolon

Μετά που παχυνε το ενδομήτριο 4 utrogestan

1 salospir

1 felicine

Μετά την εμβρυομεταφορα:

7 cyclacur γιατί είχε πέσει η οιστραδιολη

Αντικατέστησα το salospir με ενέσεις ηπαρίνης innohep και το felicine με βιταμίνες iofolen

Επίσης ανέβηκε καμποσο η TSH στην προηγουμενη.μέτρηση και απο 50 mg το Τ4 πήρα το 75mg.

Τα Αλλα ιδια...

Μην τα μετρήσεις, θα απογοητευτείς...

Μακάρι να έχουμε παιδακια και θα τα ξεχάσω όλα! Το υπόσχομαι!!!

 

 

Καλησπέρα! Και εύχομαι σε όλες σας ότι καλύτερο :) 

ηθελα να σου κάνω μια ερώτηση. Η αντικασταση felicin με iofolen έγινε με τη σύμφωνη γνώμη του γιατρού σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ρώτησα γιατί η φαρμακοποιός μου είχε πει ότι έχει πολύ μικρή ποσότητα σε σχέση με το filicin θα δεις η διαφορά είναι από mg σε μg και ο γυναικολόγος μοτ ειχε πει να παίρνω και τα δυο γιατί είναι απειροελάχιστη η ποσότητα που έχει το iofolen 

Καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Λευτέρης

Καλημέρα! Εννοείται! Γιατί να πάρω εγώ τέτοια πρωτοβουλία;

Το iofolen είναι συμπλήρωμα βιταμινών που περιέχει μεταξύ άλλων και την απαραίτητη ποσότητα φυλλικου οξέως.

@OLY10

Συγνωμη κοπέλα μου, αλλά επειδή το κεφάλι μου έχει πάθει κοκομπλόκο, εσύ φυσιολογικα έμεινες έγκυος ή με εξωσωματική; Ακόμα και φυσιολογικά, έστω felicine δεν παίρνεις;

Έδωσα αίμα νωρίς για να έχω νωρίς λεει τα αποτελέσματα...

Στις 2 μου είπαν, γιατί περίμεναν τον τεχνικό για μια βλάβη που είχε το μηχάνημα...

Φυσιολογικά είμαι εγώ! Καλά αποτελέσματα να έχεις κορίτσι μου! Τώρα βρήκε να χαλάσει το μηχάνημα? χααχαχαχ

Όχι δε μου έχει δώσει κάτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Μπράβο @OLY10!!!!!

Όλα να πάνε τέλεια!!! Σήμερα έχεις υπερηχο;

Την Παρασκευή είπαμε μπας και δούμε και κάτι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Αχ, Ναι! Τετάρτη είναι σήμερα.

Άμα σου λέω εγώ ότι το μυαλο μου δε λειτουργεί!!!!

Άντε! Να δείτε το κουκκιδακι!!!!

Σευχαριστώ κοπέλα μου καλά αποτελέσματα να έχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συμφωνώ σε αυτό που λες, για την ακρίβεια το felicine έχει 5mg και το iofolen 400μg. 

Όμως στην πραγματικότητα 400 μg είναι η ποσότητα που χρειάζεται ο οργανισμός μας...

Εγώ στην ουσία παίρνω διαρκώς felicine 2 χρόνια χωρίς διακοπη. Όλο έγκυος ήμουν και ήταν βιοχημικες ή παλλινδρομες.

Άρα πρέπει να έχω τεραστιο απόθεμα! Φαντάζομαι ότι θα μου πουν τα τΟ μετρήσω κάποια στιγμη...

καλημερα. ακριβως το ιδιο κ εγω.εκανα μετρηση κ ειχα πανω απο το οριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@ΤερψιΑννα

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά κοπέλα μου...

Ώρες-ώρες θέλω μονο να κλείσω τα ματια μου, να κοιμηθω και να ξυπνήσω στο μαιευτήριο με το μωρό ή τα μωρα μου δίπλα μου...

Μόνο αυτο...

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Gabry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Συμφωνώ σε αυτό που λες, για την ακρίβεια το felicine έχει 5mg και το iofolen 400μg. 

Όμως στην πραγματικότητα 400 μg είναι η ποσότητα που χρειάζεται ο οργανισμός μας...

Εγώ στην ουσία παίρνω διαρκώς felicine 2 χρόνια χωρίς διακοπη. Όλο έγκυος ήμουν και ήταν βιοχημικες ή παλλινδρομες.

Άρα πρέπει να έχω τεραστιο απόθεμα! Φαντάζομαι ότι θα μου πουν τα τΟ μετρήσω κάποια στιγμη...

Οκ εντάξει! Ο γιατρός σου φυσικά ξέρει τι κάνει, απλά είπα επειδή το έχω συζητήσει ήδη να το πω και σε σένα... 

όλα καλά σου εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Gabry είπε:

@OLY10, πολύ καλή την βρηκαν και ο γυναικολόγος και ο εξωσωματικος.

11η μερα Απο την εμβρυομεταφορα

Σήμερα έπρεπε να κάνω την πρώτη μέτρηση

αντε βρε κοριτσι.προχωραμε με αισιοδοξια λοιπον.θα ξανακανεις?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα!!εκανα επαναληπτικη χοριακη κ πηγε 841..Νομιζω καλη ειναι..Ο γιατρος ειπε οτι διπλασιαστηκε!Μου ειπε ομως να ξεκινησω ενεσεις inohep 4500 μοναδων ..Ψιλοαγχωθηκα αλλα εκεινος λεει οτι ειναι για καλο..και αλλη μια που γινεται 1 ανα 6 μερες lentogest ..εχει καποια ιδια εμπειρια??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

@Dim83

Την Παρασκευή...

Λίγο γυρνάει στο μυαλό μου ότι δε διπλασιάστηκε ακριβώς...

Από την άλλη σχεδόν σταμάτησαν τα καφετιά, δεν έχω πόνους, ενοχλήσεις κτλ

Προσπαθώ να αισιοδοξω...

Μακάρι να πάρει μεγάλη ανηφορα την Παρασκευή...

τωρα προσφατα ξανασυζητουσαμε για αυτο. κ λεγαμε οτι αρκετες κοπελες πηγαν μια χαρα χωρις ακριβη διπλασιασμο. οποτε fingers crossed κ παμε για παρασκευη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/03/2018 at 10:35 ΠΜ, ο/η papou είπε:

Αυτό ακριβώς!!!Να παρακαλάς να αποβάλλεις!!!Είχατε πόνο στο στήθος;

@papou τι κανεις?? θυμαμαι θα πηγαινες γιατρο σημερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Gabry είπε:

@OLY10, πολύ καλή την βρηκαν και ο γυναικολόγος και ο εξωσωματικος.

11η μερα Απο την εμβρυομεταφορα

Σήμερα έπρεπε να κάνω την πρώτη μέτρηση

Μπράβο κοπέλα μουουουου! Εύχομαι την Παρασκευή να πάρει τον ανήφορο και να ξεφύγει πολύ-πολύ ψηλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Μπράβο κοπέλα μου!!!

Είναι πολύ καλό! Για τις ενέσεις Μην ανησυχείς, innohep 0,45 κάνω κι εγώ από την εμβρυομεταφορα. Και πιο παλιά τις έκανα...

Την άλλη που λες πρώτη φορά την ακούω, πάντως να ακους τον γιατρο σου. Ότι σου πει, ξέρει καλυτερα...

Μια όμορφη και και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!!!

Σευχαριστωωωω παρα πολυ!!!και σε σενα το ιδιο ευχομαι!Να πανε ολα τελεια κ να περασει γρηγορα ο καιρος να παρουμε αγκαλια το/α μωρακι/α μας!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από' μενα!!!Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!!Μέσα από την καρδιά μου να απολαύσετε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σας και σε λίγους μήνες να κρατάτε στην αγκαλίτσα σας υγιή τα θαυματάκια σας!!!

τα δικά μου νέα...αύριο μπαίνω νοσοκομείο για το εξωμητριο...μου είπαν θα το παρακολουθήσουμε 4- 5 μέρες ...και θα δούμε...νόμιζα ότι δε γίνεται χειρότερα, αλλά γίνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η papou είπε:

Καλησπέρα κι από' μενα!!!Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!!Μέσα από την καρδιά μου να απολαύσετε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σας και σε λίγους μήνες να κρατάτε στην αγκαλίτσα σας υγιή τα θαυματάκια σας!!!

τα δικά μου νέα...αύριο μπαίνω νοσοκομείο για το εξωμητριο...μου είπαν θα το παρακολουθήσουμε 4- 5 μέρες ...και θα δούμε...νόμιζα ότι δε γίνεται χειρότερα, αλλά γίνεται

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΗΤΑΝ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ....ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΤΟΙΜΗ ΓΙΑ ΜΙΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ! ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΔΥΝΑΜΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΕΥΧΟΜΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η papou είπε:

Καλησπέρα κι από' μενα!!!Καταρχήν συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυούλες!!!Μέσα από την καρδιά μου να απολαύσετε την πιο όμορφη περίοδο της ζωής σας και σε λίγους μήνες να κρατάτε στην αγκαλίτσα σας υγιή τα θαυματάκια σας!!!

τα δικά μου νέα...αύριο μπαίνω νοσοκομείο για το εξωμητριο...μου είπαν θα το παρακολουθήσουμε 4- 5 μέρες ...και θα δούμε...νόμιζα ότι δε γίνεται χειρότερα, αλλά γίνεται

@papou γεια σου. αναρωτιομουν για σενα. να υποθεσω οτι δεν βλεπετε τπτ ενδομητριως? εκανες κ αλλη χοριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...