Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμβρυομεταφορά πρώτη προσπάθεια


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Γεια σου @Andy28!

Τώρα έγραψα σε άλλη συζήτηση και συνειδητοποίησα ότι σε μπέρδεψα με άλλη κοπέλα.

Χθες τα ξημερώματα μου ξεκίνησαν κάτι "καφετιά". Μίλησα με τον γιατρο και μου είπε να πάω για εξετάσεις, μαζί και η χοριακη.

191 το αποτέλεσμα. 9η ημέρα από την εμβρυομεταφορα. Αύριο επανάληψη.

Αλλά τα καφετιά δε σταματούν...

Και συμπτώματα τρελά γιοκ!

Και ανησυχώ,.. Βασικά δε χοροπηδάω από από τη χάρα μου.

Είμαστε με τον άντρα μου συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Μακάρι να πάρουμε ττεράστια αποτελεσματα και οι δύο μας αύριο...

Καλησπέρα!!Συγχαρητήρια για την χοριακη και μην ασχολείσαι με τα χαζοκαφε σου το λεω εγώ που δεν έχω άφησει γιατρό 

Εμένα τα πρώτα καφέ άρχισαν 6 μέρες μετά από την εμβρυομεταφορα ακολούθησε μέχρι και μαύρη βλεννη πρώτη χοριακη 160 μια σταματούσαν μια τα ξαναβλέπω και ακολούθησε και αιμοραγια την 7 βδομάδα και τώρα μπαίνω στην 14 βδομάδα και το μωρό μου μια χαρά .Η εξήγηση που μου έδωσε ο γιατρός ήταν ότι τα υπολοιπα έμβρυα που δεν προχώρησαν τα αποβάλει το σώμα καθαρίζει το ενδομητρίο για το υγιές ζουζούνι ξεκουραση ηρεμία τα φάρμακα σου και θετική σκέψη σχεδόν  όλες έχουν δει αιμα μετά από εξωσωματικη ?? καλη επιτυχία την Πέμπτη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Sunshine 88!!!

Μου δίνεις πολύ κουράγιο!

Οι γιατροί μου έδωσαν χθες και οι δυο (γυναικολόγος και εξωσωματικός, λογο αποστασης δεν είναι ο ίδιος) συγχαρητήρια....

Ο ένας μου είπε ότι αυτά ειναι από την εμφυτευση και ο αλλοΣ επί λέξη: με τόση προγεστερόνη κι εγώ θα είχα καφέ εκκρισεις!!!!

Αύριο επαναλαμβανω τις εξετάσεις...

Χαίρομαι που το ζουζουνακι σου είναι καλά! 

Εύχομαι να έχεις μια ομορφη Και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Ευχαριστώ πάρα Πολύ!! 

Κοίτα με τόσα φαρμακα η αλήθεια είναι ότι ο οργανισμός μας τα έχει παίξει λίγο σε μενα τα καφέ σταμάτησαν λίγο πριν μπω στην 9 βδομάδα και από τότε όλα πάνε καλά. 

Καλούς διπλασιασμός τότε αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ @Sunshine 88!!!

Μου δίνεις πολύ κουράγιο!

Οι γιατροί μου έδωσαν χθες και οι δυο (γυναικολόγος και εξωσωματικός, λογο αποστασης δεν είναι ο ίδιος) συγχαρητήρια....

Ο ένας μου είπε ότι αυτά ειναι από την εμφυτευση και ο αλλοΣ επί λέξη: με τόση προγεστερόνη κι εγώ θα είχα καφέ εκκρισεις!!!!

Αύριο επαναλαμβανω τις εξετάσεις...

Χαίρομαι που το ζουζουνακι σου είναι καλά! 

Εύχομαι να έχεις μια ομορφη Και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

χαχα

κλαιω με αυτο που σου ειπε!φοβερος!

ενα εμβρυακι εχετε βαλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Gabry είπε:

Ναι, προσπαθούσε μάταια να με ηρεμήσει! Του έλεγα μήπως χρειάζομαι κι άλλη προγεστερόνη και μου λέει σε κανονικό κύκλο θα ήταν 15 κι έχετε 185!!! Τον τρελανα τον άνθρωπο!

Και στο τέλος μου έδωσε την πληρωμένη απάντηση!

Δύο βλαστοκυστες 5ης ημέρας βάλαμε...

185 προγεστερονη??? δεν ηξερα οτι φτανει τοσο ψηλα. καλα θεος ο γιατρος.

αφου σε ρωτησα ειδα οτι το εχες γραψει οτι βαλατε 2. αντε αντε με το καλο. να ξεκουραστεις σημερα κ αυριο να εχεις υπεροχα νεα! θα περιμενουμε κ εμεις τα νεα σου.?????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε τα καφε μια χαρα σου τα λενε τα κοριτσια και οι γιατροι σου!!!! Εχω ειχα κανονικοτατα αιμα και ηταν ολα καλα το οτι παλυνδρομησε ηταν ασχετο με το αιμα και μου ειπε και εμενα το ιδιο υπολυματα που επρεπε να βγουνε!!!ολα καλα θα πανε θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry συγχαρητήρια και πάλι!!! Ολά να πάνε τέλεια εύχομαι!!!

Για την κορτιζόνη νομίζω ότι πρέπει να ησυχάσεις γιατι κι εγω λόγω ενός θέματος που έχω(γαστρεντερολογικό) όταν και αν μείνω εγκυος ίσως χρειαστεί να παίρνω για μεγαλο διαστημα κορτιζονη. Ο γαστρεντερολογος μου με διαβεβαιωσε πως δεν υπαρχει κανενα προβλημα για το εμβρυο.

Καλη επιτυχία!!!

Θα περιμένουμε τα νέα της Παρασκευής

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Gabry είπε:

Κορίτσια, γράφω κι εδώ...

335 η χοριακη σήμερα. Τέλεια τηΝ βρισκουν και οι δύο γιατροί. 11Η ημέρα από την εμβρυομεταφορα. Θεωρείται η πρώτη μου τιμή...

Ο εξωσωματικος μου έλεγε απο την Δευτέρα ότι τη θελαμε σήμερα πάνω απο 300.

Το CRP 7,8 φοβάται μην έχω κάποια φλεγμονή και θα παρω zinadol μια εβδομάδα τουλάχιστον.

Τα καφέ ψιλοαραιωσαν σήμερα παρά το ότι ταλαιπωρηθηκα πολύ πέρα δωθε Απο το πρωί

Ξανά χοριακη, οιστραδιολη, προγεστερόνη την Παρασκευη.

Μαζί με μπόλικες αλλεΣ Απο τον ανοσολογο που πήγα σήμερα.

Θέλω να ρωτήσω δύο πράγματα:

1) Πως γίνεται να παίρνω 4 utrogestan των 200mg καθημερινά και η προγεστερόνη μου από 185 τη Δευτέρα να ειναι 50 σήμερα;

2) ο ανοσολογος επιμένει να παρακολουθούμε την εγκυμοσύνη και να παίρνω κανονικά 3 επί 5mg κορτιζόνη (prezolon) όλο το πρωτο τρίμηνο και μετά να την κοψω σταδιακά ανάλογα τις εξετάσεις.

Ο γυναικολόγος λέει "ότι πει ο ανοσολογος".

Ο εξωσωματικος είπε" μόλις πάει 1500-1600 η χοριακη, πρεπει να διακοπεί η κορτιζόνη.

Πολλοί γιατροι με έχουν διαβεβαιώσει ότι αυτοί οι νέοι τύποι κορτιζονης όταν παιρνουν Απο τον πλακούντα αδρανοποιουνται και δεν επιρεαζουν το έμβρυο. 

Εμένα τρέμει το φυλλοκαρδι μου και ΓΙ αυτό...

Ξέρει καμία κοπέλα να μου πει;

Η αλήθεια ειναι ότι στην προηγουμενη βιοχημική μου (από φυσική σύλληψη) και τωρα, Που παιρνω το Prezolon, νιώθω πολύ καλα. Είμαι σαν κανονική γυναίκα στην αρχη εγκυμοσύνης. Χωρίς την κορτιζονη, ήμουν "αρρωστη", δεν άντεχα να έχω κουμπωμενο το τζιν μου με χοριακη 200!! Πολλές και έντονες ενοχλησεις.

Το μόνο που δε θελω είναι να βλαψω το μωρό ή τα μωρά μου...

ειδα εδω οτι θα ξανακανεις την παρασκευη!

ευχομαι να παρει την ανηφορα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry συγχαρητήρια τέλεια η χοριακη σου όσο αφορα την προγενέστερονη δεν γνωρίζω εγώ μόνο μια φορά την μέτρησα και έπαιρνα 6 τον 200 την ημερα κορτιζονη πηρα μέχρι 7 εβδομάδων και τα σικλακουρ μέχρι 8 εβδομάδων. Μην σε τρομάζουν τα φάρμακά .

Καλή επυτυχια την Παρασκευή ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

Εύχομαι σε ολες τις κοπέλες να καταφέρουμε αυτο που τόσο επιθυμούμε! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν!! Να πάνε όλα υπέροχα με ανεμελη εγκυμοσυνη όπως έχουν ονειρευτει!Είμαι κι εγώ στην αναμονή 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.Η ψυχολογία μου ανεβοκατεβαινει..Μόνο εσείς μπορειτε να με καταλάβετε.Δεν μπορώ να μιλήσω πουθενά καθώς δεν το ξέρει κανένας στο περιβάλλον μας.Κοριτσια χθες το βράδυ ανησύχησα πολύ καθώς εμφανίστηκαν καφε υγρα,πονοι περιοδου στην κοιλιά και τη μέση..και γενικά είμαι πεπεισμένη ότι δεν τα κατάφερα...συνεχίζονται όλα τα συμπτωματα και σήμερα. Φοβάμαι ότι από στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετησω..Ο γιατρός είπε πως ότι κι αν γίνει συνεχίζω τα φαρμακα και τη Δευτέρα πρέπει να πάω για την προγραμματισμενη β χοριακη..είπε ότι όλα τα ενδεχόμενα παίζουν.όμως φοβάμαι πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Nicole* είπε:

Κορίτσια καλησπέρα,

Εύχομαι σε ολες τις κοπέλες να καταφέρουμε αυτο που τόσο επιθυμούμε! Συγχαρητήρια στα κορίτσια που τα κατάφεραν!! Να πάνε όλα υπέροχα με ανεμελη εγκυμοσυνη όπως έχουν ονειρευτει!Είμαι κι εγώ στην αναμονή 10η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα.Η ψυχολογία μου ανεβοκατεβαινει..Μόνο εσείς μπορειτε να με καταλάβετε.Δεν μπορώ να μιλήσω πουθενά καθώς δεν το ξέρει κανένας στο περιβάλλον μας.Κοριτσια χθες το βράδυ ανησύχησα πολύ καθώς εμφανίστηκαν καφε υγρα,πονοι περιοδου στην κοιλιά και τη μέση..και γενικά είμαι πεπεισμένη ότι δεν τα κατάφερα...συνεχίζονται όλα τα συμπτωματα και σήμερα. Φοβάμαι ότι από στιγμή σε στιγμή θα αδιαθετησω..Ο γιατρός είπε πως ότι κι αν γίνει συνεχίζω τα φαρμακα και τη Δευτέρα πρέπει να πάω για την προγραμματισμενη β χοριακη..είπε ότι όλα τα ενδεχόμενα παίζουν.όμως φοβάμαι πολύ...

@Nicole* καλωσηρθες κ καλη επιτυχια!!!

τα καφε κ τα πονακια περιοδου ισως ειβαι καλο δειγμα. Κανε υπομονη ως την Δευτερα! 

Θα περιμενουμε τα νεα σου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Nicole* καλωσηρθες κ καλη επιτυχια!!!

τα καφε κ τα πονακια περιοδου ισως ειβαι καλο δειγμα. Κανε υπομονη ως την Δευτερα! 

Θα περιμενουμε τα νεα σου!!

 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Gabry είπε:

@Nicole*

Να μη φοβασαι και να μην αγχώνεσαι κοπέλα μου!

Υπομονή και ευχομαι τα καλυτερα τη Δευτέρα! Να πάρεις μια μεγάλη χοριακη!

Για τα καφετιά, είχα κι εγώ, αλλά νομίζω ότι τα κοριτσια είχαν δίκιο σε ότι μου είπαν.

Εγώ για να είμαι ειλικρινής, είχα κάνει τεστ πριν την χοριακη. Ήταν θετικό και λιγο είχα ηρεμήσει... Λίγο, μη φανταστείς!

Καλά αποτελεσματα!

@nikona και @Gabry σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια!Αλήθεια μου κάνουν καλό και συνεχίσω να ελπίζω.Μακάρι κορίτσια  να έχετε δίκιο και να πάνε όλα καλά τη Δευτέρα!  Εύχομαι όλες να έχουμε μόνο χαμόγελα???από δω και πέρα με ευχάριστα νέα! 

@Gabry χαιρομαι τοσο πολυ οταν ακουω θετικα αποτελεσματα! Μακαρι ολα τα κοριτσια να μπορεσουμε να το ζησουμε αυτο-πρέπει να ειναι απεριγραπτη χαρα! Μέσα από την καρδιά μου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσυνη και να με το καλο να υποδεχτείς το/τα μωράκι/α σου!? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Gabry να σκέφτεσαι ότι όλα θα πάνε καλά! Έχει γίνει το πρωτο σημαντικό βήμα- Είσαι εγκυουλα!όλα αυτή τη φορά θα πάνε καλα,θα δεις!Κάθε εγκυμοσυνη είναι διαφορετική και δε συνδέεται με προηγουμενες. Χαμογέλα, κάνε όμορφες γλυκες σκέψεις, ασχολησου με οτι σε κανει να χαλαρωνεις,πρόσεχε τον εαυτό σου διπλά! Σου εύχομαι σύντομα να αρχίσετε να το χαίρεστε και να είναι όλες οι επόμενες εξετάσεις ιδανικές.

Μακάρι ο Θεός που ξέρει πόσο το θελουμε να μας βοηθήσει όλες να κρατήσουμε το μωρό μας αγκαλιτσα.

@nikona

Εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου  καλή επιτυχία και σε σενα τη Δευτέρα!? Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη β χοριακη!

 Μαζί θα έχουμε νέα.. Ολόψυχα εύχομαι τα καλύτερα να έχουμε! (Γιατί κι εγώ δεν αντέχω αλλά δάκρυα..)Να έχουμε να συζητάμε ευχάριστα πράγματα συντομα μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ειστε καλα κοριτσια. Δυσκολη η αποτυχια ξανα ομως θα ξανασταθουμε στα ποδια μας κ θα αρχισουμε απο την αρχη!!

ευχομαι σε ολες τα καλυτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια!

Ανελπιστα πήγαν όλα καλά! Θετικη χοριακη-ξερω οτι έχω δρόμο μπροστά μου αλλά είναι μια καλή αρχη! Δεν το περιμενα..φοβόμουν πολύ. 

@nikona μου ειλικρινά στεναχωρηθηκα πολυ..Σε νιώθω απόλυτα γιατί έχω περάσει από κει..Ειλικρινά στο λέω σύντομα θα λάβεις κι εσύ ευχάριστα νεα!πίστεψε το θα γίνει!το νόμισμα έχει 2 όψεις..Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη φορά να είναι η τυχερή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nikona είπε:

Να ειστε καλα κοριτσια. Δυσκολη η αποτυχια ξανα ομως θα ξανασταθουμε στα ποδια μας κ θα αρχισουμε απο την αρχη!!

ευχομαι σε ολες τα καλυτερα

Τι να σου πω βρε κοπελα μου. Λυπαμαι ειλικρινα θελει δυναμη και πιστη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Nicole* είπε:

Κορίτσια!

Ανελπιστα πήγαν όλα καλά! Θετικη χοριακη-ξερω οτι έχω δρόμο μπροστά μου αλλά είναι μια καλή αρχη! Δεν το περιμενα..φοβόμουν πολύ. 

@nikona μου ειλικρινά στεναχωρηθηκα πολυ..Σε νιώθω απόλυτα γιατί έχω περάσει από κει..Ειλικρινά στο λέω σύντομα θα λάβεις κι εσύ ευχάριστα νεα!πίστεψε το θα γίνει!το νόμισμα έχει 2 όψεις..Εύχομαι ολόψυχα η επόμενη φορά να είναι η τυχερή

Μπρρρρρρρραβο κοπέλα μου! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια απόδω και πέρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχες!κάθε μέρα ευχομαι να πάνε όλα καλά!

Ευχομαι Κουραγιο, δύναμη και τυχη σε όλα τα κορίτσια και πολυ συντομα να αγκαλιάσουν το όνειρο τους!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...