Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ήθελα την γνώμη σας


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η eriv είπε:

Εχεις απολυτο δικιο οτι δεν υπογραφουμε συμβολαιο με κανεναν, αλλα να κατι αλλο που κολλαω. Εχουν αναφερθει ονοματα απο ΡΕΑ και εμενα εκει ειναι. Αντε πες παω σε αλλον και με βλεπει εκει στο σαλονακι, πωωω να ανοιξει η γη να με καταπιει! 

Κολλαω σε χαζομαρες ε; Πφφφ

Ενα θα σου πω όταν γέννησα το δεύτερο παιδί μου η διπλανή μου είχε τον πρώην γυναικολόγο μου κ ερχόταν κάθε 3 ώρες..δεν κολωσα..τον ευχαρίστησα για τη βοήθεια που μου πρόσφερε τότε κ του είπα ότι αναζητούσα κάτι άλλο..επίσης στη β επιπέδου έπεσα μούρη με μούρη με άλλην γυναικολόγο μου..μη σκας όλα στο μυαλο είναι..ευχαρίστησε τον κ πες του οτι για ψυχικό λόγους θα συνεχίσεις αλλού..δεν εισαι ούτε η πρωτη ούτε η τελευταια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Ενα θα σου πω όταν γέννησα το δεύτερο παιδί μου η διπλανή μου είχε τον πρώην γυναικολόγο μου κ ερχόταν κάθε 3 ώρες..δεν κολωσα..τον ευχαρίστησα για τη βοήθεια που μου πρόσφερε τότε κ του είπα ότι αναζητούσα κάτι άλλο..επίσης στη β επιπέδου έπεσα μούρη με μούρη με άλλην γυναικολόγο μου..μη σκας όλα στο μυαλο είναι..ευχαρίστησε τον κ πες του οτι για ψυχικό λόγους θα συνεχίσεις αλλού..δεν εισαι ούτε η πρωτη ούτε η τελευταια

Α χαράς το κουράγιο σου εγώ θα είχα κρυφτεί η θα ήθελα να άνοιξη η γη να με καταπιεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Α χαράς το κουράγιο σου εγώ θα είχα κρυφτεί η θα ήθελα να άνοιξη η γη να με καταπιεί. 

να μην ντρεπεσαι καθολου γιαυτα νικη μου. οκ δεν ειναι οτι πιο βολικο συμφωνω αλλα θα κοιτας το κααλυτερο για σενα. εγω αλλαξα γιατρο στην εγκυμοσυνη κ μαλιστα σε προχωρημενη βδομαδα. δεν ηταν το καλυτερο μου να πω φευγω αλλα ηταν το καλυτερο που μπορουσα να κανω για μενα. 

επισης να πας οπωσδηποτε στη λευκου. ειναι πολυ καλη κ τα ψαχνει ολα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

να μην ντρεπεσαι καθολου γιαυτα νικη μου. οκ δεν ειναι οτι πιο βολικο συμφωνω αλλα θα κοιτας το κααλυτερο για σενα. εγω αλλαξα γιατρο στην εγκυμοσυνη κ μαλιστα σε προχωρημενη βδομαδα. δεν ηταν το καλυτερο μου να πω φευγω αλλα ηταν το καλυτερο που μπορουσα να κανω για μενα. 

επισης να πας οπωσδηποτε στη λευκου. ειναι πολυ καλη κ τα ψαχνει ολα.

Αχ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι η λευκου μπου μπορεί να με βοηθήσει; τι ακριβώς είναι. (Ειμαι και λίγο ξανθιά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Αχ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι η λευκου μπου μπορεί να με βοηθήσει; τι ακριβώς είναι. (Ειμαι και λίγο ξανθιά)

η λευκου ειναι αιματολογος. σου κανει πληρη ελεγχο αιματολογικο-ανοσολογικο. 

εμενα ηταν η 3η αιματολογος που πηγα. ειναι πολυ της λεπτομερειας κ δεν αφηνει τπτ στην τυχη.

εγω πηγα για να ψαξω το θεμα της πλακουντιακης ανεπαρκειας.μηπως εχω κατι που το προκαλεσε. αφου ομως προσπαθειτε καιρο καλο θα ηταν να κανεις εναν ελεγχο.

καλυτερα να εισαι -150  ευρω στην τσεπη παρα να χανεις τον καιρο σου. τη συστηνω ανεπιφυλακτα κ εγω.

η βαση της ειναι στη θεσσαλονικη.αλλα κανει 1-2 φορες το μηνα ιατρειο στην αθηνα.αν σου στελνω τηλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Κι εμένα άλλες με έσπρωξαν..κοίτα εν έτη 2018 είναι θέμα χρόνου να τα καταφέρεις! Απλά το θέμα θέλει σπρώξιμο..λοιπόν κλείσε στη Λευκού..να τελειώνεις κ από αυτές τις εξετάσεις κ ταυτόχρονα ζήτησε από τη γραμματεία του γιατρού σου ένα αντίγραφο όλου του φακέλου σου αν πρέπει να πεις γιατί κ κόλλας( πολύ κακώς) πες πως για οικονομικούς λόγους θέλεις να απευθυνθείτε κ σε δημόσιο...

Κ μετά ξεκίνησε α ραντεβού..

Το ότι έμεινες έγκυος εμένα με κάνει πολύ αισιόδοξη ότι σταθηκες άτυχη απλά κ ειναι θέμα χρόνου..ωστόσο πρέπει να δει κάποιος όλες τις εξετάσεις σου...αμη και fsh πόσο έχεις;( Σε ρωτάω γιατί είπες ότι σου έριξε το θέμα στα ωάρια...

Λοιπόν κορίτσι μου καλή δύναμη.η

Κ να ακούμε τους άντρες μας έχουν ένστικτο κ καθαρό μυαλό κάτι που εμείς δεν έχουμε φιλιά κ συγγνώμη αν ο τρόπος μου ήταν κάπως( πολλές φορές παρεξηγήθηκαν εδώ γιατί τα λέω χύμα) αλλά τον πόνο σου τον βίωσα...κ δεν τον ξέχασα..για τους γιατρούς είμαστε νούμερα..τίποτα παραπάνω..μη θεοποιεί κανένα..απλά εκμεταλλεύσιμο την επιστημονική τους καλή δύναμη κ αν μπορώ να βοηθήσω κάπου πες μου

Καθολου δεν παρεξηγω! Ισα ισα που επειδη τα εχεις περασει τα ακουω και τα λαμβανω σοβαρα υποψη μου!!

Οχι δεν το εριξε στα ωαρια μου εμενα, μου πε μαλιστα στο 2ο αρνητικο οτι μιλησε με εμβρυολογους κλπ και απλα δεν υπηρχε κανενας λογος να μην μεινω... ετυχε! Δυστυχως λεει συμβαινει.

εξετασεις που λες το 2015.... αμη 2,82 και fsh 7,4.

μαλλον και σε αυτες πρεπει να κανω μια επαναληπτικη! 

Εκλεισα με την λευκου ηδη! Σε 1 μηνα βεβαια με εβαλε αλλα οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Α χαράς το κουράγιο σου εγώ θα είχα κρυφτεί η θα ήθελα να άνοιξη η γη να με καταπιεί. 

@Finally στην τουαλετα κλεισμενη θα την εβγαζα οποτε θα ερχοταν στο δωματιο! 

Α πα πα εδω η νικη με νοιωθει ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Καθολου δεν παρεξηγω! Ισα ισα που επειδη τα εχεις περασει τα ακουω και τα λαμβανω σοβαρα υποψη μου!!

Οχι δεν το εριξε στα ωαρια μου εμενα, μου πε μαλιστα στο 2ο αρνητικο οτι μιλησε με εμβρυολογους κλπ και απλα δεν υπηρχε κανενας λογος να μην μεινω... ετυχε! Δυστυχως λεει συμβαινει.

εξετασεις που λες το 2015.... αμη 2,82 και fsh 7,4.

μαλλον και σε αυτες πρεπει να κανω μια επαναληπτικη! 

Εκλεισα με την λευκου ηδη! Σε 1 μηνα βεβαια με εβαλε αλλα οκ. 

μπραβο κοριτσακι. για τις κοπελες που για τον ενα ή τον αλλο λογο ταλαιπωρουμαστε, ειναι σημαντικο να ψαχνομαστε σε καλους γιατρους. 

κ φυσικα ειναι καλυτερο να χασεις τα Χ ευρω της επισκεψης κ να μην εχεις κατι παρα να συμβαινουν αναποδιες επειδη δεν βρηκαμε την αιτια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 εχεις δικιο! Εγω απο εδω εσας την εμαθα τη λευκου και επειδη πολλες κοπελες λενε οτι ειναι πολυ καλη και σε ξεσκονιζει λεω θα παω κ εγω!! Μονη μου.. ας εχω κανει οτι καλυτερο μπορω! 

Επισης ειναι σημαντικο για μας που τα εχετε περασει κ εσεις και παρολα αυτα δεν τα/μας ξεχνατε και μας δινετε κουραγιο ? και για @Finally  βεβαια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eriv είπε:

@Dim83 εχεις δικιο! Εγω απο εδω εσας την εμαθα τη λευκου και επειδη πολλες κοπελες λενε οτι ειναι πολυ καλη και σε ξεσκονιζει λεω θα παω κ εγω!! Μονη μου.. ας εχω κανει οτι καλυτερο μπορω! 

Επισης ειναι σημαντικο για μας που τα εχετε περασει κ εσεις και παρολα αυτα δεν τα/μας ξεχνατε και μας δινετε κουραγιο ? και για @Finally  βεβαια!

καλα θα κανεις.επειδη μου συνεβησαν 2 ατυχιες (μια πολυ πολυ σοβαρη κ μια πιο απλη ατυχια θα την ελεγα) εχω ψαχτει δεν φανταζεσαι ποσο.ο γιατρος μου ειχε πει να ψαξω καποια πραγματα αλλα εγω εψαξα τα παντα.οχι κρυφα.του το ειπα κιολας.για τους γιατρους -οσο κ να μας συμπαθουν -ειμαστε ενα περιστατικο.οταν εγω γυρναω σπιτι μου κ κλαιω ειμαι μονη.δεν ειναι ο γιατρος εκει.οποτε ψαχνομαστε φουλ κ παμε παρακατω κ φυσικα ο θεος μαζι μας!

οσο για τη @Finally  συμφωνω απολυτα. εμενα μου δινει κουραγιο οπως τα γραφει.ελπιζω να φτασω στη θεση της να τα καταφερω κ εγω κ θα μπαινω να δινω συμβουλες στα κοριτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επεμβαίνω κ εγώ κορίτσια για να σας δώσω κουράγιο κ ώθηση να προχωρήσετε παρακάτω κ να ψαχτείτε κ να αλλάξετε γιατρό εφόσον κάθε φορά κάπου κολλάτε..εχώ γυρίσει κ εγώ 3-4 γιατρούς για να πάρω γνώμη..βέβαια όλοι τα ίδια μου έλεγαν αλλά αποτέλεσμα δεν έβλεπα!!τελικα πέτυχα με την 1η εξωσωματική,αλλά 2η εμβρυομεταφορά κ διανύω αισίως την 6η εβδομάδα.

Όσο για τη Λευκού...τι να πρωτοπώ!!!σε ξεσκονίζει κ δεν υπάρχει περίπτωση να φύγεις από εκεί με απορίες..φυσικά είναι κ ένας από τους λόγους που έφτασα εδώ!!εμπεριστατωμένες απόψεις κ φυσικά επιστήμονας!!

Καλή συνέχεια με θετικά αποτελέσματα σας εύχομαι κορίτσια μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμαν @Dim83 ? διαβασα που αλλαξες γιατρο σε προχωρημενη εβδομαδα και νομιζα οτι τα ειχες καταφερει. Πω πω 1000 συγνωμη. 

Ευχομαι σε λιγο καιρο να μας δινεις συμβουλες με φουσκωμενη κοιλιτσα ?

@Smurf88 συγχαρητηρια ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Ευχαριστουμε κ εσενα για την στηριξη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Αμαν @Dim83 ? διαβασα που αλλαξες γιατρο σε προχωρημενη εβδομαδα και νομιζα οτι τα ειχες καταφερει. Πω πω 1000 συγνωμη. 

Ευχομαι σε λιγο καιρο να μας δινεις συμβουλες με φουσκωμενη κοιλιτσα ?

@Smurf88 συγχαρητηρια ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη! Ευχαριστουμε κ εσενα για την στηριξη ?

μην λες βλακιες καλε. σιγα τι συγνωμη.μακαρι να τα καταφερουμε ολες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eriv είπε:

Καθολου δεν παρεξηγω! Ισα ισα που επειδη τα εχεις περασει τα ακουω και τα λαμβανω σοβαρα υποψη μου!!

Οχι δεν το εριξε στα ωαρια μου εμενα, μου πε μαλιστα στο 2ο αρνητικο οτι μιλησε με εμβρυολογους κλπ και απλα δεν υπηρχε κανενας λογος να μην μεινω... ετυχε! Δυστυχως λεει συμβαινει.

εξετασεις που λες το 2015.... αμη 2,82 και fsh 7,4.

μαλλον και σε αυτες πρεπει να κανω μια επαναληπτικη! 

Εκλεισα με την λευκου ηδη! Σε 1 μηνα βεβαια με εβαλε αλλα οκ. 

Eπειδξ κι εμενα ανεξήγητα υπογονιμότητα με ελεγαν χρωστάω κ τα 2 παιδιά μου στη Λευκού που τημ λατρεύω..σκέψου ότι εγω στο πρώτο πήγαινα θεσ.κη να τη δω δεν εκανε ιατρείο Αθηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλα θα κανεις.επειδη μου συνεβησαν 2 ατυχιες (μια πολυ πολυ σοβαρη κ μια πιο απλη ατυχια θα την ελεγα) εχω ψαχτει δεν φανταζεσαι ποσο.ο γιατρος μου ειχε πει να ψαξω καποια πραγματα αλλα εγω εψαξα τα παντα.οχι κρυφα.του το ειπα κιολας.για τους γιατρους -οσο κ να μας συμπαθουν -ειμαστε ενα περιστατικο.οταν εγω γυρναω σπιτι μου κ κλαιω ειμαι μονη.δεν ειναι ο γιατρος εκει.οποτε ψαχνομαστε φουλ κ παμε παρακατω κ φυσικα ο θεος μαζι μας!

οσο για τη @Finally  συμφωνω απολυτα. εμενα μου δινει κουραγιο οπως τα γραφει.ελπιζω να φτασω στη θεση της να τα καταφερω κ εγω κ θα μπαινω να δινω συμβουλες στα κοριτσια.

Το οτι θα φτάσετε είναι το μονο σιγουρο..ο λογος που συζηταμε ειναι πως θα γινει να γινει γρήγορο κ με λιγότερο ψυχικό σωματικό κ οικονομικό κόστος! Εγώ το εχω δεδομενο οτι θα πετύχετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

καλα θα κανεις.επειδη μου συνεβησαν 2 ατυχιες (μια πολυ πολυ σοβαρη κ μια πιο απλη ατυχια θα την ελεγα) εχω ψαχτει δεν φανταζεσαι ποσο.ο γιατρος μου ειχε πει να ψαξω καποια πραγματα αλλα εγω εψαξα τα παντα.οχι κρυφα.του το ειπα κιολας.για τους γιατρους -οσο κ να μας συμπαθουν -ειμαστε ενα περιστατικο.οταν εγω γυρναω σπιτι μου κ κλαιω ειμαι μονη.δεν ειναι ο γιατρος εκει.οποτε ψαχνομαστε φουλ κ παμε παρακατω κ φυσικα ο θεος μαζι μας!

οσο για τη @Finally  συμφωνω απολυτα. εμενα μου δινει κουραγιο οπως τα γραφει.ελπιζω να φτασω στη θεση της να τα καταφερω κ εγω κ θα μπαινω να δινω συμβουλες στα κοριτσια.

Οπως τα λες...

Κορίτσια σε αυτο τον αγώνα ειστε μονες..δυστυχώς ούτε οι συζυγοι μπορουν να νιώσουν τι περναμε..όσο κ αν θελουν

Κάμερα φορά μου λεγε η μανα μου σε καταλαβαίνω..μέσα μου ελεγα έκανες ρε μάνα δυο παιδιά οπότε τα ήθελες..δεν καταλαβαίνεις..μόνο οποιος τα πςρασε καταλαβαίνει..κορίτσια ψαψτειτε μόνες το διαδυκτυο είναι δύναμη..

Πριν ξαπλώσεις για εμβριομεταφορα να εχετε κανει τα πάντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

Α χαράς το κουράγιο σου εγώ θα είχα κρυφτεί η θα ήθελα να άνοιξη η γη να με καταπιεί. 

Οταν θα χεις δίπλα σου εκείνο το μικρο πυρεξακι ?με ενα πλάσμα 50 πόντους μέσα θα χεις γραμμένο ολο τον κόσμο..δε θα σε νοιαζει τίποτα 

Θα δεις σύντομα τι εννοω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Οπως τα λες...

Κορίτσια σε αυτο τον αγώνα ειστε μονες..δυστυχώς ούτε οι συζυγοι μπορουν να νιώσουν τι περναμε..όσο κ αν θελουν

Κάμερα φορά μου λεγε η μανα μου σε καταλαβαίνω..μέσα μου ελεγα έκανες ρε μάνα δυο παιδιά οπότε τα ήθελες..δεν καταλαβαίνεις..μόνο οποιος τα πςρασε καταλαβαίνει..κορίτσια ψαψτειτε μόνες το διαδυκτυο είναι δύναμη..

Πριν ξαπλώσεις για εμβριομεταφορα να εχετε κανει τα πάντα...

Και εγω ετσι πιστευω οτι οσες το εχουν περασει η το περνανε μπορουν να μας καταλαβουν στο 100%! 

Ολοι οι αλλοι αντρες μας, οικογενεια, φιλοι, μας αγαπανε, στεναχωριουνται με μας, μας συμπονουν, θελουν να μας πεισμωσουν κλπ αλλα απολυτα δε μπορουν να μας νοιωσουν.. 

εκτος απο το σωματικο και το οικονομικο που ειναι πολυ σημαντικα, αυτο το ψυχολογικο ειναι που σε λυγιζει ρε γαμωτο.. 

να τα χαιρεσαι και να τα καμαρωνεις τα παιδακια σου❤️ 

Μακαρι κ εμεις συντομα να εχουμε διπλα μας αυτο το πυρεξακι που λες❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Το οτι θα φτάσετε είναι το μονο σιγουρο..ο λογος που συζηταμε ειναι πως θα γινει να γινει γρήγορο κ με λιγότερο ψυχικό σωματικό κ οικονομικό κόστος! Εγώ το εχω δεδομενο οτι θα πετύχετε..

ευχαριστω τοσο πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Οταν θα χεις δίπλα σου εκείνο το μικρο πυρεξακι ?με ενα πλάσμα 50 πόντους μέσα θα χεις γραμμένο ολο τον κόσμο..δε θα σε νοιαζει τίποτα 

Θα δεις σύντομα τι εννοω

Καλά Ναι..!!! Θα είναι αλλιώς πιστεύω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Finally είπε:

Οπως τα λες...

Κορίτσια σε αυτο τον αγώνα ειστε μονες..δυστυχώς ούτε οι συζυγοι μπορουν να νιώσουν τι περναμε..όσο κ αν θελουν

Κάμερα φορά μου λεγε η μανα μου σε καταλαβαίνω..μέσα μου ελεγα έκανες ρε μάνα δυο παιδιά οπότε τα ήθελες..δεν καταλαβαίνεις..μόνο οποιος τα πςρασε καταλαβαίνει..κορίτσια ψαψτειτε μόνες το διαδυκτυο είναι δύναμη..

Πριν ξαπλώσεις για εμβριομεταφορα να εχετε κανει τα πάντα...

ακριβως αυτο που λες.τα προβληματα στην εγκυμοσυνη τα καταλαβαινεις μονο αν εχεις το βιωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...