Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat κάθε εργαστήριο τις μετραει διαφορετικά. Προληπτικά την έκανες μην αγχώνεσαι. Θα τις δει κ ο γιατρός σ κ θα σ πει.

Εγώ έχω εδώ τ μπαμπά μ κ την αδερφή μου. Να απασχολήσουν κ λίγο ρη μικρη μιας π ο άντρας μ είναι στη δουλειά.

αχ ωραια!!! Εγω μολις μαγειρεψα και αφου τελειωσα εφερε η μανα μου 3 ταπερ φαι......θα τρωμε 3 μερες.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D Ναι κορίτσι μ κπ στιγμή θα αρχίσουν να κοκκινίζουν μέχρι τη μέρα π θα γίνουν όπως την γραμμή ελέγχου. Στους επόμενους κύκλους αν χρειαστούν π εύχομαι να μην, θα μπορεί καλυτετα στο νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.. Συγχαρητήρια @Kat-Cat.. 

Τα νέα σου είναι πολύ ευχάριστα!! Ηρέμησε κι όλα καλά θα πάνε..:D
Πω πω μου θυμίζεις τον εαυτό μου στην ανυπομονησία :P

Άκουσε με, μην κάνεις το λάθος να ψάχνεις στο internet διότι γνωρίζεις κι εσύ
πως θα μπερδευτείς χειρότερα..

Να σας πως και τα δικά μου? Πήρα ταινίες ωορρηξίας πρώτη φορά.. Ξεκίνησα σήμερα 
11η  μέρα του κύκλου με αρνητικό αποτέλεσμα.. Συνεχίζω να κάνω καθημερινά μέχρι να εντοπίσω τις γόνιμες??

 


 

Καλή επιτυχία κορίτσι ! Ναι συνεχίζεις κάθε μέρα ίδια ώρα έως να βρεις τη μέρα πριν την ωορρηξία. Εκείνη την ημέρα η γραμμή θα είναι περισσότερο έντονη από τις προηγούμενες. Αυτό σημαίνει ότι τις επόμενες ώρες θα έχεις ωορρηξία, άρα ξεκινάς επαφές επιτόπου, με το που δεις την πιο έντονη! Μην τον αφήσεις να σου ξεφύγει, γιατί πίστεψε με μόλις τα καταφέρεις και μείνεις έγκυος θα μετράς τις μέρες σαν τους φυλακισμένους! Βουρ στο ψητό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ευχαριστω κοριτσι! τι κυκλο εχεις? Αν εχεις 28 ημερων τα ξεκινας 11η και συνηθως καπου 13-14 βγαινουν θετικα.

27 - 28 είναι ο κύκλος μου... 
Ευχαριστώ πολύ..για να δούμε τι θα δούμε.. έλεγα να μην ασχοληθώ παραπάνω αλλά τελικά μπήκα στο τρυπάκι ξανά.. Το έπαιζα χαλαρή και οτι θα το άφηνα στην τύχη..
Είμαστε πολύ ανυπόμονες βρε κορίτσια !!! πω πω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

27 - 28 είναι ο κύκλος μου... 
Ευχαριστώ πολύ..για να δούμε τι θα δούμε.. έλεγα να μην ασχοληθώ παραπάνω αλλά τελικά μπήκα στο τρυπάκι ξανά.. Το έπαιζα χαλαρή και οτι θα το άφηνα στην τύχη..
Είμαστε πολύ ανυπόμονες βρε κορίτσια !!! πω πω

ειμαστε, και μιλαω και εγω που ειμαι αστα να πανε.ΑΛΛΑ τα τεστακια καθαυτα δε με αγχωναν. Ισα ισα με χαλαρωναν που εβλεπα το θετικο.... οποτε συνεχιζε τα καθε μερα συμφωνα με τις οδηγιες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

ειχε κανει, ειχε βγει πολυ καλο, οπως και ενας υπερηχος που εκανε, αλλα μας ειπε ο γιατρος οτι γενικα δε θεωρει πολυ αξιοπιστα τα διαγνωστικα και να το επαναλαβει στο ρεα για να σιγουρευτουμε για το καλο αποτελεσμα. Ε δεν προλαβε. Πολλοι αντρες μωρε ειναι αρνητικοι. Ευτυχως ο δικος μου για να με ξεαγχωσει μου λεγε συνεχεια αν καποιος εχει θεμα αυτος ειμαι εγω. Αν δεν ειναι αρνητικος παντως πραγματικα δεν ειναι τιποτα. εμεις αυτο που καναμε το καναμε μεσω doctor anytime 25 ευρω....Τζαμπα. Απλα κλασικα οι γιατροι συνεργαζονται με μαιευτηρια και σου λενε επαναλαβε το εκει γιατι εμπιστευομαι τα μηχανηματα κλπ. κλπ

Κορίτσια βιοιατρικη το σπερμοδιαγραμμα κοστίζει 5 ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η loralora είπε:

Κορίτσια βιοιατρικη το σπερμοδιαγραμμα κοστίζει 5 ευρω.

αχαχαχαχ. Στο μεταξυ στο ρεα ζητησαν 100!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξερω οτι οι τιμες ξεφευγουν.Το καλυτερο ειναι ο Λυμπεροπουλός που ειναι εξειδικευμενο διαγνωστικο στο σπέρμα  αλλα ειναι 80-100 ευρω.

Και το spermlab επισης .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Επίσης άμα σας πω τι κάνω Τώρα θα γελάσετε. Κανω έρευνα σε ξενοδοχεία κτλ για τις διακοπές μας.

αααααααχ και μεις καναμε προχθες. χοχοχοχο. Ανυπομονες παντου :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η loralora είπε:

Το ξερω οτι οι τιμες ξεφευγουν.Το καλυτερο ειναι ο Λυμπεροπουλός που ειναι εξειδικευμενο διαγνωστικο στο σπέρμα  αλλα ειναι 80-100 ευρω.

Και το spermlab επισης .

 

και τα αποτελεσματα καπου εβλεπα κατι κοπελες εδω μεσα που λεγανε οτι ειχαν τεραστιες αποκλισεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από διαστημα σε διαστημα εχει διαφορα.Ενταξει ενα καλο σπερμα δε γινεται χαλια αν κανεις αλλου εξετασεις.

Το θεμα ειναι σε τι κατασταση βρισκεται το σπερμα και αν υπαρχει πρόβλημα που οφειλεται κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι ! Ναι συνεχίζεις κάθε μέρα ίδια ώρα έως να βρεις τη μέρα πριν την ωορρηξία. Εκείνη την ημέρα η γραμμή θα είναι περισσότερο έντονη από τις προηγούμενες. Αυτό σημαίνει ότι τις επόμενες ώρες θα έχεις ωορρηξία, άρα ξεκινάς επαφές επιτόπου, με το που δεις την πιο έντονη! Μην τον αφήσεις να σου ξεφύγει, γιατί πίστεψε με μόλις τα καταφέρεις και μείνεις έγκυος θα μετράς τις μέρες σαν τους φυλακισμένους! Βουρ στο ψητό! 

Ευχαριστώ !!! Εννοεις ότι μετά δεν έχει σεξ;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ειμαστε, και μιλαω και εγω που ειμαι αστα να πανε.ΑΛΛΑ τα τεστακια καθαυτα δε με αγχωναν. Ισα ισα με χαλαρωναν που εβλεπα το θετικο.... οποτε συνεχιζε τα καθε μερα συμφωνα με τις οδηγιες!

Αγχώνομαι μόνο για την περίπτωση που δεν έχω ωορρηξία.. δεν το έχω τσεκάρει ποτε.. όποτε είναι μέχρι να την επιβεβαιώσω .. μετά θα ηρεμήσω :)

δεν περνάνε οι ρημάδες οι μέρες...

επισης είσαι πολυ τυχερή που έχεις τη μανούλα σου να σου φέρνει φαγητο.. είναι το μόνιμο άγχος μου.. δουλεύουμε πρωί απόγευμα κάθε μέρα και καταλαβαίνεις ποσό δύσκολο είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Αγχώνομαι μόνο για την περίπτωση που δεν έχω ωορρηξία.. δεν το έχω τσεκάρει ποτε.. όποτε είναι μέχρι να την επιβεβαιώσω .. μετά θα ηρεμήσω :)

δεν περνάνε οι ρημάδες οι μέρες...

επισης είσαι πολυ τυχερή που έχεις τη μανούλα σου να σου φέρνει φαγητο.. είναι το μόνιμο άγχος μου.. δουλεύουμε πρωί απόγευμα κάθε μέρα και καταλαβαίνεις ποσό δύσκολο είναι..

Ναι η δολια μου φερνει, αλλα καμια φορα ΠΑΡΑ φερνει φαγητα, και προσπαθω να μαγειρεψω καπου στο ενδιαμεσο και καταληγουμε να μην εχουμε τι να τα κανουμε. Την πρωτη φορα που χρησιμοποιησα τεστ ωορρηξιας ειχα αγχος. Την πρωτη μερα βγηκε αορατο, τη δευτερη μερα, ισα που φαινοταν, την τριτη μερα, βγηκε αρκετα πιο εντονο και την τελευταια βγηκε οσο και η γραμμη ελεγχου, δηλαδη καταλαβα απευθειας οτι ηταν θετικο. Μην ανησυχεις. Μολις τη δεις στο μεταξυ, μετα η μονη ξεαγχωτικη φαση θα ναι του τεστ. (Ελπιζω να μη χρειαστεις καν δευτερο γυρο). Αυτο που εχω να προτεινω στη δικη μου περιπτωση, ειναι α) να μαζευεις αρκετα ουρα και οντως να μην πινεις νερα καφεδες κλπ πριν το κανεις, και κατεληξα οτι η καλυτερη ωρα ειναι αργα το μεσημερι τυπου 3-4. Εγω το εκανα στο γραφειο να φανταστεις στην τουαλετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ε το να κάνω υπομονή! Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο εξάλλου! Πήγα για τις εξέτασεις σήμερα κ δν μ τις έκαναν γιατί έπρεπε να είμαι 2 ώρες ξύπνια! Θα πάω πάλι αύριο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσούδια τι κάνετε? Εγώ περίμενα το γιατρό να μου απαντήσει και τελικά μου απάντησε σήμερα ότι μου έκαναν λάθος εξέταση προγεστερόνης αφου μου έκαναν λεει την 17 ΟΗ progesteron που δε μας βοηθάει καθόλου. Α σιχτιρ. Ειχα σκασει στο μεταξυ γιατι στις ενδεικτικες τιμες, ειχε ασχετα απο μενα (πχ για παιδια, για εμμηνοπαυση, για γονιμοτητα και για προχωρημενη εγκυμοσυνη), και μετα στο ιντερνετ οταν γκουγκλαρα "φυσιολογικες τιμες προγεστερονης" μου βγαζε αλλα νταλλα απο αυτο που εβγαλα εγω στο 17 ΟΗ progesteron Που ειναι στην ουσια αλλο πραγμα. Τελοσπαντων. αυτα! Τι καιρος παλι σημερα στο μεταξυ. Αισχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ε το να κάνω υπομονή! Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο εξάλλου! Πήγα για τις εξέτασεις σήμερα κ δν μ τις έκαναν γιατί έπρεπε να είμαι 2 ώρες ξύπνια! Θα πάω πάλι αύριο! 

Τι εξετασεις ειναι αυτες που σε ρωτησαν ποσες ωρες εχεις ξυπνησει? Δε μου χει τυχει ποτε να με ρωτησουν κατι τετοιο. Με την τσιμπλα στο ματι παω παντα και εγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!! χαλια καιρος αλλα παρασκευη τουλαχιστον αν και εγω εχω και αυριο!!!!!!!

@Kat-Cat και τωρα θα την ξανα κανεις την εξεταση???

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα ομορφιές μου τι έγεινε η μια λαθος εξετάσεις η αλλη δεν τις εκανε λόγω ώρας άλλο και τούτο καλα δεν σ ενημέρωσαν οτι χρειάζεται να χεις 2ωρες τι να πω. Και εδώ χαλιά καιρό άντε ν ανοίξει γιατι μας ψυχοπλακωσε παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

καλημερα!!!!!! χαλια καιρος αλλα παρασκευη τουλαχιστον αν και εγω εχω και αυριο!!!!!!!

@Kat-Cat και τωρα θα την ξανα κανεις την εξεταση???

 

Δε μου ειπε κατι παρα μονο οτι δεν ηταν αυτη η εξεταση που θελουμε, η χοριακη ειναι αψογη, να πας το ταξιδι σου να περασεις καλα και εμεις θα τα πουμε απο κοντα σε δυο βδομαδες..Του ξαναστειλα ενα μεηλ να τον ρωτησω μηπως θελει να την κανω, λεγοντας του και τα υγρα που εχω να ξερει (αν και καπου διαβαζα πως τα εχουν πολλες), και αν μου πει να μην την κανω, δε θα την κανω. Κριμα για την αλλη. Τζαμπα εξεταση και τζαμπα αγχος να την περιμενω :P Εσυ δουλευεις και αυριο ε?? ΩΧΧΧΧ, ε τουλαχιστον τελειωνει η ρημαδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Καλημερα ομορφιές μου τι έγεινε η μια λαθος εξετάσεις η αλλη δεν τις εκανε λόγω ώρας άλλο και τούτο καλα δεν σ ενημέρωσαν οτι χρειάζεται να χεις 2ωρες τι να πω. Και εδώ χαλιά καιρό άντε ν ανοίξει γιατι μας ψυχοπλακωσε παλι

ναι ο,τι να ναι! Καλα εμενα απαραδεκτοι στο μεταξυ, γιατι αλλη εξεταση τους ζητησα και αλλη μου εκαναν :P Στη Scooby Που την εδιωξαν? Δεν μπορω να καταλαβω ποια εξεταση χρειαζεται να σαι ξυπνιος 2 ωρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ο,τι να ναι! Καλα εμενα απαραδεκτοι στο μεταξυ, γιατι αλλη εξεταση τους ζητησα και αλλη μου εκαναν :P Στη Scooby Που την εδιωξαν? Δεν μπορω να καταλαβω ποια εξεταση χρειαζεται να σαι ξυπνιος 2 ωρες.

Μήπως δεν είχαν ξυπνήσεις αυτοι στο μικροβιολογικό ακόμη τους έλειπε ύπνος και ζητσγαν αλλά αντί άλλων ?Δυσκολα τα πρωινά την πληρωσες τι λαθος τωρα εκανες την σωστή η οχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Επίσης άμα σας πω τι κάνω Τώρα θα γελάσετε. Κανω έρευνα σε ξενοδοχεία κτλ για τις διακοπές μας.

Τι καλύτερη δουλεια κανεις φιλη πρώτες διακοπές με την Μπέμπα σας. Να φεύγετε όσο μπορείτε έστω και διημερα μην περιμένετε τις καλοκαιρινές διακοπές αν υπάρχει διαθέσιμος χρόνος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat αμε και αυριο τι να κανουμε υπομονη!!!!!!!!!!!! καλε ναι τπτ αμα σου πει να μην κανεις μην κανεις τπτ και τσαμπα αχγος και δε πρεπει να αχγωνεσαι επιπλεον απο το νορμαλ που εχεις γιατι κακα τα ψεματα δε γινεται να μην ανησυχεις ειπαμε!!!!! σουπερ μια χαρα παει !!! ενταξει ξερεις και θα προσεχεις και εσυ απο μονη σου!!!!! να οσυ πω εχω πολλες γνωστες και απο την δουλεια και φιλες που ειχαν εμετους και πηγανε ταξιδια ευσ δοξα το θεο μεχρι τωρα εισαι πενα και ετσι ευχομαι να παραμεινει!!!!!! 

ναι ρε παιδια τι εξεταση ειναι αυτη που επρεπε να εχεις ξυπνησει δυο ωρες!!!!! μαλλον εχει δικιοη @karenαυτοι  δε θα εχουνε ξυπνησει χαχαχαχαχχαα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...