Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

 

Πηρε φωτιά ΗΟΤ γράφει η συζήτηση από τα λιπαντικά 

:mrgreen: Απολαύστε ευχαριστηθειτε τις ερωτικές επαφές σας και όλα θα έρθουν. Τώρα αυτό που γράφει από επάνω δεν ξέρω πως να το βγαλω στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσι κοριτσια τπτ δεν μου έδωσαν. Μου ειπαν να παρω προβιοτικα αλλα η γυναικολόγος μου ειπε να φαω  ακτινίδια χαμομηλάκι μελακι και τετοια και αααααν αυτα δεν λειτουργησουν το βλέπουμε. Χθες πηγα κανονικα τουαλετα η καημένη. Σημερα δεν εχω παει ακομα,. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat εαν το γατουλινι ειναι εμβολιασμενο δεν εχεις φόβο.

Συμπληρώνω και παραθέτω 

"Στη χώρα μας η συχνότητα μόλυνσης της γάτας που τρέφεται με ωμό κρέας, ποντίκια κ.α. είναι μόνο 0.9%, ενώ η κατοικίδια γάτα έχει ελάχιστες πιθανότητες να μολυνθεί με το παράσιτο, επειδή συνήθως δεν καταναλίσκει ωμό ή ατελώς ψημένο κρέας, ποντίκια κ.α"

στην ουσια αν δεν έρχεσαι σε επαφη με τα κόπρανα της γάτας δεν υπαρχει περιπτωση να κολλησεις τπτ. Υπαρχει τεραστιο μισκονσεπσιον σε αυτο το θεμα και εχει γινει και με ευθύνη των γιατρών που δεν συμβουλεύονται κτηνιάτρους πριν σου πουν "πετα το ζωο" με ενοχλει αυτη η λογική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Οσι κοριτσια τπτ δεν μου έδωσαν. Μου ειπαν να παρω προβιοτικα αλλα η γυναικολόγος μου ειπε να φαω  ακτινίδια χαμομηλάκι μελακι και τετοια και αααααν αυτα δεν λειτουργησουν το βλέπουμε. Χθες πηγα κανονικα τουαλετα η καημένη. Σημερα δεν εχω παει ακομα,. 

Μακάρι να σε πιάσουν τα μέλια και τα ακτινίδια κλπ και να μην ταλαιπωρεισαι.προβιοτικα γιατί,; βοηθάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Μπλε προβιοτικα είχα πάρει κι εγώ για το εντερακι μου και βοηθάνε πάρα πολύ!Νομίζω ότι δε θα έχεις θέμα αν πάρεις.

Μωρε και η μαμα μου που εχει χοντρο πρόβλημα με το εντερο παίρνει προβιοτικα δεν ξερω γιατι μου ειπε οχι η γυναικολόγος. Θα δειξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Kat-Cat εαν το γατουλινι ειναι εμβολιασμενο δεν εχεις φόβο.

Συμπληρώνω και παραθέτω 

"Στη χώρα μας η συχνότητα μόλυνσης της γάτας που τρέφεται με ωμό κρέας, ποντίκια κ.α. είναι μόνο 0.9%, ενώ η κατοικίδια γάτα έχει ελάχιστες πιθανότητες να μολυνθεί με το παράσιτο, επειδή συνήθως δεν καταναλίσκει ωμό ή ατελώς ψημένο κρέας, ποντίκια κ.α"

στην ουσια αν δεν έρχεσαι σε επαφη με τα κόπρανα της γάτας δεν υπαρχει περιπτωση να κολλησεις τπτ. Υπαρχει τεραστιο μισκονσεπσιον σε αυτο το θεμα και εχει γινει και με ευθύνη των γιατρών που δεν συμβουλεύονται κτηνιάτρους πριν σου πουν "πετα το ζωο" με ενοχλει αυτη η λογική. 

Kαλα σιγα μην πεταξω το ζωο...Εδω το τρεχω σε κτηνιατρους και σκορπαω 50ευρα! Σε εγκυες συνηθως αν επιμεινει δινουν υποθετα γλυκερινης και βοηθανε πολυ. Αλλα εσενα ειναι μολις μια μερα. Δες το και αυριο. Προσωπικα με βοηθαει μια γουλια καφε με γαλα το πρωι με αδειο στομαχι. χοοχοχοχ.  @karen καναμε τη συζητηση ακαταλληλη. Πρεπει να μας δωσει μαζι με το @misofeggaro προμηθεια η εταιρεια χαλαρα. Ανυπομονω να μας πουν κριτικες τα αλλα κοριτσια πχ @zoi.ko

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μπλε εγώ ποτέ δεν είχα θέμα μέχρι που πρίν 3 χρόνια και για 2-3 μήνες απέκτησα.Από τα υπόλοιπα το μόνο που με βοήθησε ήταν το ακτινίδιο. Σαν γενική πληροφορία όμως επειδή είμαι οπίσθια ο γιατρός μου είχε πει ότι πάντα πρέπει να "καθαρίζω" καλά γιατί αν μείνει κάτι στο έντερο θα είναι πρισμενο ,θα ακουμπάει εκεί που δεν πρέπει και θα έχω πονακια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Kαλα σιγα μην πεταξω το ζωο...Εδω το τρεχω σε κτηνιατρους και σκορπαω 50ευρα! Σε εγκυες συνηθως αν επιμεινει δινουν υποθετα γλυκερινης και βοηθανε πολυ. Αλλα εσενα ειναι μολις μια μερα. Δες το και αυριο. Προσωπικα με βοηθαει μια γουλια καφε με γαλα το πρωι με αδειο στομαχι. χοοχοχοχ.  @karen καναμε τη συζητηση ακαταλληλη. Πρεπει να μας δωσει μαζι με το @misofeggaro προμηθεια η εταιρεια χαλαρα. Ανυπομονω να μας πουν κριτικες τα αλλα κοριτσια πχ @zoi.ko

Αυτό έλειπε. Εγω το σκυλι μου το εχω σαν παιδι μου. Όσο τρελο και αν το βλεπουν κάποιοι.

Αχ αυτες οι συζητήσεις!! 

Μωρε δεν τον μπορω καθολου τον καφε τώρα με αηδιάζει. 

Πρεπει οντως να μιλησουμε με το σαιτ για μια έκπτωση στο φορουμ βρε αδελφέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

@Μπλε εγώ ποτέ δεν είχα θέμα μέχρι που πρίν 3 χρόνια και για 2-3 μήνες απέκτησα.Από τα υπόλοιπα το μόνο που με βοήθησε ήταν το ακτινίδιο. Σαν γενική πληροφορία όμως επειδή είμαι οπίσθια ο γιατρός μου είχε πει ότι πάντα πρέπει να "καθαρίζω" καλά γιατί αν μείνει κάτι στο έντερο θα είναι πρισμενο ,θα ακουμπάει εκεί που δεν πρέπει και θα έχω πονακια. 

Δεν το ηξερα καθολου αυτο. Θα το ριξω τωρα στα ακτινίδια και ο Θεός βοηθός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Αυτό έλειπε. Εγω το σκυλι μου το εχω σαν παιδι μου. Όσο τρελο και αν το βλεπουν κάποιοι.

Αχ αυτες οι συζητήσεις!! 

Μωρε δεν τον μπορω καθολου τον καφε τώρα με αηδιάζει. 

Πρεπει οντως να μιλησουμε με το σαιτ για μια έκπτωση στο φορουμ βρε αδελφέ!

να σε ρωτησω πληροφοριακα ποτε ξεκινησαν οι αναγουλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Μπλε εγώ ποτέ δεν είχα θέμα μέχρι που πρίν 3 χρόνια και για 2-3 μήνες απέκτησα.Από τα υπόλοιπα το μόνο που με βοήθησε ήταν το ακτινίδιο. Σαν γενική πληροφορία όμως επειδή είμαι οπίσθια ο γιατρός μου είχε πει ότι πάντα πρέπει να "καθαρίζω" καλά γιατί αν μείνει κάτι στο έντερο θα είναι πρισμενο ,θα ακουμπάει εκεί που δεν πρέπει και θα έχω πονακια. 

οπισθια και γω! Α δεν το ηξερα αυτο....Παντως ισχυει οτι αν δεν παω μιση μερα γινομαι τουμπανο και ποναω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μπλε είπε:

Δεν το ηξερα καθολου αυτο. Θα το ριξω τωρα στα ακτινίδια και ο Θεός βοηθός.

Ναιιιιιι και ο παθολόγος μου το είχε πει.Έχεις κι εσύ οπίσθια κλήση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ναιιιιιι και ο παθολόγος μου το είχε πει.Έχεις κι εσύ οπίσθια κλήση?

ναι οπισθια κλιση μητρας. Εμεις και οι παμελα αντερσον! Το εχει το 5% νομιζω του γυναικειου πληθυσμου και ειναι καθαρα ανατομικο θεμα της μητρας. Δεν προκαλει προβλημα πουθενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

να σε ρωτησω πληροφοριακα ποτε ξεκινησαν οι αναγουλες?

Αηδιαζα απ την 4η βδομαδα με διαφορα και οι εμετοί ξεκίνησαν νομιζω 6η βδομάδα. Εσυ δεν θα εχεις τπτ μην αγχώνεσαι πιστεύω θα ειχες ηδη κατι.

@zoi.kokoko ναι!! Μαζι με ολα τα αλλα την εχω κ οπίσθια... στο προηγούμενο ραντεβού μου το ανέφερε!

*το "κοκο" εχει κολλήσει δεν σβήνεται χαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Αηδιαζα απ την 4η βδομαδα με διαφορα και οι εμετοί ξεκίνησαν νομιζω 6η βδομάδα. Εσυ δεν θα εχεις τπτ μην αγχώνεσαι πιστεύω θα ειχες ηδη κατι.

@zoi.kokoko ναι!! Μαζι με ολα τα αλλα την εχω κ οπίσθια... στο προηγούμενο ραντεβού μου το ανέφερε!

*το "κοκο" εχει κολλήσει δεν σβήνεται χαχαχαχα.

τρωω και μυριζω τα παντα χωρις προβλημα. καφεδες, λαδερα, οσπρια, σουπες, ψαρια μπροκολα. αχαχαχ Ο,τι βρωμερο μπορεις να φανταστεις. Γιαυτο ρωταω μου κανει εντυπωση που ακομα και τωρα μισο συμπτωμα περα απο τσιμπηματακια στη μητρα καμια φορα, και στηθος που ποναει ( που ενταξει γενικα τα εχουμε αυτα και κατα τη διαρκεια του κυκλου μας) δεν εχω τιποτα αλλο,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

@zoi.ko σορρυ, αψαχαχαχα, νομιζα το ελεγες σε μενα...ο,τι να ναι!

Τώρα θα σου έγραφα κι εσένα χαχαχα. Α όχι δε σε συγχωρώ παρεξηγήθηκα τώρα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat χαχαχαχαχα προς το τέλος του μήνα πάλι θα σας πω!?

κοιτα ο συνδυασμος των 2 και δεδομενου οτι ειναι ολα καλα, πραγματικα ειναι θεμα χρονου για μενα να γινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

τρωω και μυριζω τα παντα χωρις προβλημα. καφεδες, λαδερα, οσπρια, σουπες, ψαρια μπροκολα. αχαχαχ Ο,τι βρωμερο μπορεις να φανταστεις. Γιαυτο ρωταω μου κανει εντυπωση που ακομα και τωρα μισο συμπτωμα περα απο τσιμπηματακια στη μητρα καμια φορα, και στηθος που ποναει ( που ενταξει γενικα τα εχουμε αυτα και κατα τη διαρκεια του κυκλου μας) δεν εχω τιποτα αλλο,

Φτου φτου Κοπελα μου παλι καλα να λες και σου ευχομαι να παει ετσι ηρεμα κ ολη η εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μπλε είπε:

Φτου φτου Κοπελα μου παλι καλα να λες και σου ευχομαι να παει ετσι ηρεμα κ ολη η εγκυμοσύνη!!!

κραταω μικρο καλαθι. Καθε μερα λεω, δεν μπορει απο καπου θα σκασει η μαλακια και θα ναι και κατι πιο σοβαρο απο αυτο που θα πιστευα. Τελοσπαντων. Αχ παναγια μου μονιμο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

κοιτα ο συνδυασμος των 2 και δεδομενου οτι ειναι ολα καλα, πραγματικα ειναι θεμα χρονου για μενα να γινει.

@Μπλε ας είναι αυτό το μόνο μας πρόβλημα.Έλα ρε συ μόνο τόσο μικρό ποσοστό?Α ρε μάνα άτιμη κληρονομικότητα!

@Kat-Cat  δεδομένου ότι όλα είναι καλά.....δεν ξέρω δεν έχουμε κάνει τίποτα από εξετάσεις....θα δείξει ρε κορίτσι είναι γνωστό ότι δεν είμαι τέρας υπομονής και ώρες ώρες απογοητεύομαι τόσο πολύ.

Πάντως κορίτσια και στην πρ. και σε αυτήν την περίοδο περισσότερο.... η ροή ήταν πολύ πιο ήπια από άλλους μήνες.Λέτε να φταίνε οι ελεύθερες επαφές?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Μπλε ας είναι αυτό το μόνο μας πρόβλημα.Έλα ρε συ μόνο τόσο μικρό ποσοστό?Α ρε μάνα άτιμη κληρονομικότητα!

@Kat-Cat  δεδομένου ότι όλα είναι καλά.....δεν ξέρω δεν έχουμε κάνει τίποτα από εξετάσεις....θα δείξει ρε κορίτσι είναι γνωστό ότι δεν είμαι τέρας υπομονής και ώρες ώρες απογοητεύομαι τόσο πολύ.

Πάντως κορίτσια και στην πρ. και σε αυτήν την περίοδο περισσότερο.... η ροή ήταν πολύ πιο ήπια από άλλους μήνες.Λέτε να φταίνε οι ελεύθερες επαφές?

θα μου πεις εμενα για τερας υπομονης? Εμεις εχουμε κλεισει σπερμοδιαγραμμα για αυριο που πρεπει να ακυρωσουμε. ΠΑρασκευη μιλησα με το γιατρο να κανονισουμε καποιες εξετασεις, και Δευτερα του στειλα μηνυμα ξερετε τελικα βγηκε θετικο ενα τεστ. Σκεψου οτι εσυ ξεκινησες και ενα μηνα τα τεστ. Εμενα στην τριτη προσπαθεια με τεστ εκατσε. Στην περιοδο του προηγουμενου τελευταιου μου κυκλου, και μενα ηταν πιο ηπια η ροη αρκετα, πολυ πιο ανωδυνη η περιοδος, και αν θυμασαι εκανα και ωορρηξια και μια μερα πιο νωρις. Μου βγηκε θετικο την 11η μερα. ειναι καλο σημαδι η ηπια περιοδος. Επισης να σας πω πολυ γελιο, τις μερες ωορρηξιας ηταν που ειχα παει καλαβρυτα, και δεν ειχε πιστολακι και κοιμηθηκα με βρεγμενα μαλλια και την επομενη μερα ειχα το λαιμο μου κλπ. Ε εκεινες τις μερες επινα ρακομελα συνεχεια. αχαχαχχ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat όλα τα θυμάμαι είμαι γκαμιλα ?. Έχεις δίκιο μωρέ το ξέρω αλλά......υπάρχει ένα αλλά πάντα!Τεσπα προσπαθώ να αισιοδοξω!?  Καλά έκανες ρε κορίτσι αλλά τώρα τέλος αυτά σταγόνα......μετά τους 9 μήνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια ούτε εγω εχω καλα νεα... Είμαστε 2 εβδομάδες σχεδόν πίσω. Φυσικά ούτε καρδιά ακούσαμε ούτε έμβρυο ειχε σχηματιστεί. Ο γιατρός βέβαια μου ειπε πως εμπειρικά πιστεύει πως ισως παει καλα απο το σχήμα του σάκου. Οτι το σχήμα  που εχει ειναι ενος σακου που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και το εμβρυο. Δεν το πιστεύω καθόλου. Θα ξανα παω σε μια βδομάδα και ειμαι σίγουρη πως παει για παλινδρομη..
    • Κι εγώ έχω πάρει κορτιζόνη, όλες τις φορές. Medrol ή Prezolon. Δεν θα είναι για καιρό, μη φοβάσαι. Εύχομαι να πα΄νε όλα καλά. Καλή επιτυχία!
    • Καλησπέρα κοριτσι μου! Το δίνουν αρκετοί γυναικολόγοι προληπτικά επειδη υπαρχει περιπτωση ο οργανισμος να αντιμετωπίσει το εμβρυο σαν ξενο σωμα και να του επιτεθεί.. η δοσολογία π θα παιρνεις τη μερα (υποθετω 5mg) δυσκολα θα σου φερουν τα συμπτωματα που αναφερονται στο φυλλάδιο..εγω σε προηγούμενη προσπάθεια που ειχα παρει μαλιστα μου ειχαν πει να περιορισω αλατι κ ζαχαρω οχι να τα κοψω εντελως!!! Καλη επιτυχια μα εχεις!!! ❤️
    • Έχεις δίκιο κοριτσάκι μου.. και το ξέρω καταβαθος.. απλά είναι δύσκολο να μην ταυτίζεσαι με το πόνο αυτό όταν ειδικά το έχεις ξαναζήσει.. μακάρι να ανήκουμε στην όμορφη πλειοψηφία με υγιή μωράκια και όλα να πάνε κατ'ευχήν...! 🙏🙏🙏🙏 Μπράβο στη στάση του συντρόφου σου! Ναι άστον να το ζήσει όπως θέλει ο ίδιος..! Άστον να σε παρασύρει..! Είναι βάλσαμο αυτή η θετικοτητα.. Εγώ λέω ότι είναι στο κόσμο τους βέβαια που πιστεύουν ότι όλα θα πάνε καλά.. δεν είναι κακό όμως, βοηθάει και εμάς πολύ..! Και ο δικός μου έτσι καρακοσμαρα.. μέσα στην θετική ενέργεια και πως κακώς τα σκέφτομαι.. δεν νοιώθει την αγωνία μου μεν αλλά η στάση του δεν παύει να με βοηθάει.. άγνοια κινδύνου λέγεται.. και την ζηλεύω πολύ... γιατί καταλήγουν να το ζούν περισσότερο από εμάς..! Υ.Γ. Σας φιλώ! Πάω να δω μια παιδική anime ταινιουλα να ξεχαστω μπας και ευθυμήσω λίγο... 
    • Εκτός από την προγεστερόνη, τα cyclacur, filicine, salospir αύριο θα ξεκινήσω και κορτιζόνη. Μου είπε να κόψω αλάτι και ζάχαρη. Όλες πήρατε κορτιζόνη; Είναι πρώτη φορά που θα πάρω κ φοβάμαι με αυτά που διαβάζω. Κατάθλιψη, αύξηση βάρους, αϋπνία κλπ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...