Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η OLY10 είπε:

@Kat-Cat Μόλις διάβασα τα ευχάριστα! Χάρηκα τόοοοοοσο πολύ! Γιατί μας τόκρυβες βρε? Να χαρούμε να πάρουμε κουράγιο κι εμείς οι δόλιες? χαχαχαχα Να πάνε όλα καλά εύχομαι! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ

Ευχαριστω πολυυυυυ. Ε δυο μερες τοκρυψα, μεχρι να το επιβεβαιωσω. Καλα σε δικους μου το κρυβω και θα το κρυβω και για κανα μηνα αν ολα πανε καλα. Ευχομαι σε ολες σας γρηγορα. Εχουμε βαλει στοχο να ανοιξουμε και ενα αλλο τοπικ. χιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat τι πηρες και σε βοηθησε που ειπες ποιο πανω ???? εννοοις τα τεστακια???

πηρα ενα λιπαντικο γονιμοτητας που ειχε προτεινει η @misofeggaro, το conceive plus. Ηταν η πρωτη φορα που το χρησιμοποιησα. αυτο βοηθαει το σπερμα να κολυμπησει πιο γρηγορα και του δημιουργει ιδανικο περιβαλλον γενικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Καλό μήνα! Εγώ ετοιμάζομαι να τάισω τ μωρο Κ να βγούμε για καφεδακι. Δουλεύει ο άντρας μ απόγευμα κ ευκαιρία είναι.

Ε δ μας τ έκρυψε κ πολύ τ κορίτσι σε 2 3 μέρες μας τ είπε.

Αχ τι ωραια βολτουλα αυτη! Οταν εχει καλο καιρο, και οσο θα ανοιγουν και οι μερες ειναι πολυ πολυ ωραια αυτη η βολτα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro ουαου οτι πιο καλυτερο νεο για να μπει και να ξεκινησει καλα ο μήνας. Υπέροχα νε α μπράβο μπράβο συγχαρητήρια  εύχομαι όλα να πάνε καλα. Εμείς δηλαδή και ο άντρας σου το ξέρει...  ?❤?????????Α κορίτσια μου κάνετε παράθεση σε  όλο αυτό το καβετο και θέλουμε καμια ωρα να διαβάσουμε σχολια γραψτε στα σχολια συζήτησης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat @misofeggaro τo παραγγείλατε από internet ή μπορώ να το βρώ και σε φαρμακείο?

@Diwni καλή βολτουλα και καλό καφέ!

Εκεί που θα πάρεις τα τεστ ωορρηξίας που σου προτείναμε και χρησιμοποίησα και εγώ και η @Kat-Cat πουλάνε και το λιπαντικό! Και μακάρι να έχει και εσύ θετικό αποτέλεσμα σαν το δικό μας! Τι μακάρι δλδ; Είμαι σίγουρη! 
https://www.mother2be.gr/λιπαντικά-γονιμότητασ/77-sasmar-conceive-plus-λιπαντικό-γονιμότητας-75gr.html 
Πάρε τη μικρή συσκευασία! Αχρείαστη θα σου μείνει η μεγάλη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η karen είπε:

@misofeggaro ουαου οτι πιο καλυτερο νεο για να μπει και να ξεκινησει καλα ο μήνας. Υπέροχα νε α μπράβο μπράβο συγχαρητήρια  εύχομαι όλα να πάνε καλα. Εμείς δηλαδή και ο άντρας σου το ξέρει...  ?❤?????????Α κορίτσια μου κάνετε παράθεση σε  όλο αυτό το καβετο και θέλουμε καμια ωρα να διαβάσουμε σχολια γραψτε στα σχολια συζήτησης 

@karen μου εγώ είχα ευχάριστα νέα το προηγούμενο μήνα, μπήκα ήδη στον 3ο! Τώρα τα ευχάριστα είναι της @Kat-Cat !


Καλή επιτυχία και στις δικές σου προσπάθειες, το λέω από καρδιάς!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εκεί που θα πάρεις τα τεστ ωορρηξίας που σου προτείναμε και χρησιμοποίησα και εγώ και η @Kat-Cat πουλάνε και το λιπαντικό! Και μακάρι να έχει και εσύ θετικό αποτέλεσμα σαν το δικό μας! Τι μακάρι δλδ; Είμαι σίγουρη! 
https://www.mother2be.gr/λιπαντικά-γονιμότητασ/77-sasmar-conceive-plus-λιπαντικό-γονιμότητας-75gr.html 
Πάρε τη μικρή συσκευασία! Αχρείαστη θα σου μείνει η μεγάλη! 

Τεστ είχα παραγγείλει κι εγώ. Χμμμ θα ρωτήσω σήμερα μπας και το έχουν εδώ στο φαρμακείο διαφορετικά αν δεν μπορεί να μου το φέρει θα παραγγείλω έχω και ένα εκπτωτικο κουπόνι που μου έστειλαν με τα τεστακια!? Ευχαριστώ μακάρι!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω άλλα like!? Βρήκα όμως τρελή φωτογραφία!??? Με το καλό κορίτσια μου με τεστακια,με λιπαντικά που θα πάει......θα έρθει. 

images.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko ναι ειναι τελεια εγω λιωνω με καλτσακια παπουτσακια ξερεις αγκαλιας οτι τετοιο πεθαινω πιστευω οταν κανω θα παρω τρελα πολλα στο μωρο λες και θα ειναι σαρανταποδαρουσα χαχαχαααχαχαχαχχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat @misofeggaro τo παραγγείλατε από internet ή μπορώ να το βρώ και σε φαρμακείο?

@Diwni καλή βολτουλα και καλό καφέ!

Απο κει που πηραμε τα τεστακια μας πηρα και αυτο. Αθικτο εμεινε τελικα αφου το βαλα ισα σε αυτον τον κυκλο οποτε παρε το μικρο οπως λεει και το @ misofeggaro. Στο μεταξυ εχω και τεστάκια ωορρηξιας αθικτα και δυο τεστ εγκυμοσυνης σφραγισμενα για οποια θελησει. Δε λεω οτι ειμαι σιγουρη οτι θα πανε ολα εκατο τα εκατο τελεια σε μενα και δε θα τα ξαναχρειαστω. αλλα συνηθως αυτα, ληγουν σε 2-3 μηνες, οπότε εντάξει αν ειναι να μην προχωρησει κατι καλα, το λιγοτερο ειναι να τα ξανααγορασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

aaa θα το παρω και εγω αυτο το θαυματουργω !!!!!!!!!!!! μερσι κοριτσια !!!! @Kat-Cat @misofeggaro

παρτο, κακο σιγουρα δεν κανει. Εξαλλου κανει και πιο ευχαριστη τη διαδικασια απο μονο του. χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η karen είπε:

@misofeggaro ουαου οτι πιο καλυτερο νεο για να μπει και να ξεκινησει καλα ο μήνας. Υπέροχα νε α μπράβο μπράβο συγχαρητήρια  εύχομαι όλα να πάνε καλα. Εμείς δηλαδή και ο άντρας σου το ξέρει...  ?❤?????????Α κορίτσια μου κάνετε παράθεση σε  όλο αυτό το καβετο και θέλουμε καμια ωρα να διαβάσουμε σχολια γραψτε στα σχολια συζήτησης 

Μαλλον για μενα λες. Σε ευχαριστω πολυ. Θα παρω πολυ μεγαλη χαρα, αφενος να παει καλα ολο αυτο γιατι παντα η συλληψη ειναι το μισο κομματι, το αλλο μισο ειναι η εξελιξη, και αφετερου να ακουσω για ολες εσας μεσα στην Ανοιξη. Θα παρω τεραστια χαρα να ακουσω και να λεμε τους προβληματισμους μας. Για σενα περιμενουμε συντομα να κανεις τη χοριακη νομιζω....(Μονο εσεις και ο αντρας μου το ξερετε ναι....), σε γονεις θα το πω αφου παω γιατρο και ακουσω καρδια (ελπιζω). Σε λοιπους φιλους σε κανα μηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 γενικά έχω τρέλα με τα μωρουδιακα!!!Όποτε περνάω από τέτοιες βιτρίνες πάντα κοντοστεκομαι και χαζεύω.....είναι τόσο.... κουκλιστικα όλα αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat είμαι στην 8! Έκανα εξετάσεις την προηγούμενη Παρασκευή. Οπότε να ξέρεις, μετά τον πρώτο υπέρηχο και αφού δείτε παλμό θα σου γράψει τον προγεννητικό. Σε καμιά δεκαριά μέρες θα πάω για τον επόμενο υπέρηχο και μετά αγωνιώ για την αυχενική! Και λογικά θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

@zoi.ko ναι και μενα μαρεσουνε τοσο πολυ!!!!!

κοριτσια πειτε εσεις να μαθαινουμε εμεις πως παει η διαδικασια!!!!! @misofeggaro @Kat-Cat

Αυτό ακριβώς ήθελα να ρωτήσω χαχαχαχαχα λογικά.....πριν τις αγαπουλες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

@Kat-Cat είμαι στην 8! Έκανα εξετάσεις την προηγούμενη Παρασκευή. Οπότε να ξέρεις, μετά τον πρώτο υπέρηχο και αφού δείτε παλμό θα σου γράψει τον προγεννητικό. Σε καμιά δεκαριά μέρες θα πάω για τον επόμενο υπέρηχο και μετά αγωνιώ για την αυχενική! Και λογικά θα κάνω και αμνιοπαρακέντηση. 
 

αμνιο? Γιατι??? Αχ μη μου λετε τετοια, δεν τη θελω καθολου ομως....Νομιζω οτι η αμνιο εξαρταται απο το αποτελεσμα της αυχενικης. Να σου πω τρεμω τι θα πει για τις γατες και οχι για μενα, εγω ανεξαρτητα του τι θα πει, εχω γατες. Δεν υπαρχει κατι να διαπραγματευτω σε αυτο, ουτε θα διωξω τα ζωα. Ουτε εχω σκοπο να γινω υστερικη. (Σημερα θα κανω και μανικιουρ :P ). Απλα σκεφτομαι μην πει τιποτα στον αντρα μου που δεν τις θελει, και αντε μετα να τον μαζεψω......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κοριτσαρες, για εξωσωματική δεν ξέρω τιμές εγώ έκανα στη new life κ μας βγήκε 3000€. Πάνω κάτω εκεί είναι όλοι εδώ Θεσσαλονίκη. Για τη γεννα το 2021 εάν θυμάμαι καλά δώσαμε κάτι λιγότερο από 1700€ στην κλινική για δίδυμα με καισαρική. Θα τη φάω!! Δεν μπορώ αυτά τα ποδαράκια κ τα χεράκια!! Να τη χαίρεσαι τη κουκλίτσα κοριτσάρα μου!!😍😍😍 Κάνε 2 τη μέρα καλύτερα, εγώ πχ συνήθως βρίσκω το peak απόγευμα. Το μεσημέρι έχω άχνη κ το απόγευμα είναι τέρμα κόκκινη κ αντίστοιχα απότομα πεφτει την επόμενη μέρα.   Κοριτσάκι μου τώρα που είστε υποψιασμένοι θα έχετε το νου σας κ θα είσαι ασφαλής!! Όλα θα πάνε καλά. Υπομονή για την περίοδο η προηγούμενη δεν ήταν κανονική ήταν λόγω εξωμήτριου. Με το καλό η βάπτιση κοριτσάκι μου!! Να χαίρεσαι το ζουζουνι σου💙💙💙 Για σένα είμαι σίγουρη ότι θα είσαι η επόμενη!! Τώρα που βρήκατε γοατι είχες τόσες βιοχημικές η επόμενη θα είναι κ η τυχερή!! Θα μπορούσε να γίνει νωρίς η ωορρηξία. Σου έχει συμβεί ποτε; Εμένα πχ παίζεται από 10η μέρα μέχρι 16η με τον τελευταίο καιρό 10η-11η μέρα ωορρηξία. Είχες επαφές εκείνες τις μέρες ; 
    • Κορίτσια καλημέρα....να ρωτήσω και εγώ κάτι;;;να μου πείτε τι πιστεύετε;;;; Λοιπόν εγώ είχα πονακια από νωρίς στο κύκλο μου σαν ωορρηξίας σχεδόν μόλις τελείωσε η περίοδος...αλλά δεν τα έδωσα σημασία γιατί είναι πολύ νωρίς για μένα...καθώς ο κύκλος μου κυμαίνεται από 26 έως 30 ημέρες....ξεκίνησα τα τεστ την 11η ημέρα...και τώρα είμαι 18η ημέρα...ακόμα δεν μου χαμογέλασε...ΑΛΛΑ μέσα η ταινία όσο πάει και φαίνεται πιο σκούρη η γραμμή... στο σχεδόν θετικό αλλά δεν χαμογελάει ακόμα!!τώρα οι μέρες φύγανε πολύ....έχω άλλα 4 τεστ... Τώρα η ερώτηση ... Λέτε να έγινε καμία σύλληψη πριν αρχίσω τα τεστ και τώρα για αυτό φαίνεται σκούρη η γραμμή στο τεστ ωορρηξίας;;;;🤔και εχθές και προχθές είχα πάλι πόνους και έλεγα να ωορρηξία αλλά δεν χαμογέλασε ποτέ.... Υπάρχει περίπτωση να έγινε ωορρηξία 7η με 10η ημέρα?🤔  
    • Ε δεν πειράζει…θα κάνετε μετά με τη Μπέμπα μια και καλή! 
    • Λεγαμε να κάνουμε κ εμεις φωτογράφιση αλλά με την αβεβαιότητα  το αφήσαμε  
    • Κορίτσια μου πήγα γιατρο το χθες το πρωι. Έπεσε από την καμπύλη στο 1% είμαστε ατα κατώτερα. Το βρήκε 1911 Παρολαυτα οι ροές ήταν αρκετά καλές φυσιολογικές, το αμνιακό μειώθηκε ομως φυσιολογικό. Μόνο το ποδι έμεινε στάσιμο στην ανάπτυξη…συνέστησε να κάνουμε CTG παρακολούθηση κ μπορούμε να το αφήσουμε μέχρι την ερχόμενη Πέμπτη ή Παρασκευή.    μετα πήγα στην γιατρο μου, έκανα μόνιτορ βγήκε καλό είχα συσπάσεις η καρδιά μια χαρά κινήσεις μια χαρά. Κ μετά μιλησαμε λίγο για τον τοκετό. Το πλάνο μας είναι να πάω ξανά την Κυριακή για μόνιτορ, μετά ξανά μόνιτορ την Τετάρτη κ μετά θα με ελέγξει κολπικά αν έχω διαστολή κ μαλακό τράχηλο θα το προσπαθήσουμε φυσιολογικά δεδομένου τον πρώτο μ τοκετό π ήταν πολύ εύκολος χωρις πολλά φάρμακα. Π κ τώρα πρόκληση θα κάνω αλλά με ελάχιστο φάρμακο για να αντέξει το μικρούλη. Σε περίπτωση π δεν έχω τίποτα ανοικτό εκεί κάτω θα πάμε καισαρικη την Πέμπτη.    μια εβδομάδα να περάσουμε οι 3 μας 💕 μετά θα γίνουμε 4
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...