Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Δεν το πιστευω ακομη το πιστευεις;;; αφου ολη μερα λεω μηπως εκανε λαθος το τεστ.

Ανυπομονω αυριο για την χοριακη κ αν πανε ολα καλα θεε μου πως θα περασουν οι μερες μεχρι να παω στο γιατρο;;;; κ στη δουλεια δεν λεω τιποτα ....κ σημερα πριν το τεστ κουβαλησα κουτες κ κουτες!

Φοβαμαι θελω να πανε ολα καλα

καλε μη φοβασαι! Σκεψου πριν το τεστ ολες βλακειεουλες κανουν. Η νυφη μου επειδη καναμε το μπατσελορ της ειχε κατεβασει μια καβα σφηνακια. Μετα απο 2-3 μερες εκανε το τεστ και βγηκε θετικο και λεγαμε ουυυυυυπς! Εβγαλε μια κουκλαρα τελικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

πωπωπω αυταειναι!!! σλλλουρπππ

αχαχχαχα, αμα επιασε το σοκολατακι της πεθερας να φαω και γω ρε παιδια. Αλλα πρεπει να μου το προσφερει αυτη ή να παρω ενα σακκουλι μονη μου???

Ξερεις τι πιστευω οτι επιασε;;;;;

Οτι ημουν 1000% οτι δεν θα γινοταν τπτ αυτον τον μηνα απ τη στιγμη που στην ωορρηξια δεν μπηκε το νερο στ αυλακι ?

Μαλλον ολο αυτο το αναπαραγωγικοσυστημα μας δουλευει για τα καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

????? 

Σοκολατες με το κιλο καθημερινα αλλα οχι απ αυτην ???

Ρε συ εχω θετικο τεστ; να τρελαθουμε τελειως δηλαδη;;;;

 

μωρε τι γλυκουλα που εισαι που δεν το πιστευεις!!!! επισης για θυμισε μου ποσο καιρο προσπαθουσες? Γιατι τα χω μπλεξει λιγο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Ξερεις τι πιστευω οτι επιασε;;;;;

Οτι ημουν 1000% οτι δεν θα γινοταν τπτ αυτον τον μηνα απ τη στιγμη που στην ωορρηξια δεν μπηκε το νερο στ αυλακι ?

Μαλλον ολο αυτο το αναπαραγωγικοσυστημα μας δουλευει για τα καλα

γιατι εκανες μερες εκτος??? Επισης μετρουσες με τεστακια ωορρηξια ή υπολογιζες μονη σου? Γιατι αν υπολογιζες μονη σου μαλλον δεν υπολογιζες σωστα παλια και τωρα που αφεθηκες εγινε η δουλιτσα...! :P Καλα οτι μας κανει πλακα μας κανει! αχαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

μωρε τι γλυκουλα που εισαι που δεν το πιστευεις!!!! επισης για θυμισε μου ποσο καιρο προσπαθουσες? Γιατι τα χω μπλεξει λιγο!

Λογικο να τα μπλεξεις! Τοσες ειμαστε! Ασε που εγω ειμαι psycho κ θυμαμαι οτι εχει πει η καθεμια.αρρωστη κανονικα.

Απο.10/6 μερα γαμου!

Εγω κ η Δουκισσα!αυτη γενναει κ εγω δεν το πιστευω απλααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

γιατι εκανες μερες εκτος??? Επισης μετρουσες με τεστακια ωορρηξια ή υπολογιζες μονη σου? Γιατι αν υπολογιζες μονη σου μαλλον δεν υπολογιζες σωστα παλια και τωρα που αφεθηκες εγινε η δουλιτσα...! :P Καλα οτι μας κανει πλακα μας κανει! αχαχαχαχχα

Καλεεεε εκανα 14η κ οχι 15η που ειχα ωορρηξια. Κ μου χες πει κ οτι ποτε δεν ξερεις....εγω ειμαι που θα γυρνουσα απο τριημερο Δευτερα κ εγω κ η περιοδος μου. Με ξεχασεεεεες ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Λογικο να τα μπλεξεις! Τοσες ειμαστε! Ασε που εγω ειμαι psycho κ θυμαμαι οτι εχει πει η καθεμια.αρρωστη κανονικα.

Απο.10/6 μερα γαμου!

Εγω κ η Δουκισσα!αυτη γενναει κ εγω δεν το πιστευω απλααααααα

α, ενταξει δεν εισαι πολυ. Εγω δεν ξεκινησα καν στο γαμο. Ειπα να το αφησω λιγους μηνες μετα γιατι ημουν σιγουρακι με την πρωτη (χοχοοχοχ). Αχ ρε ποσο τελεια. ευχομαι αυριο να γινει χαμος με τη χοριακη και να μας πεις πρωι πρωι νεα να ξεκινησει ωραια η μερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η atha_g είπε:

Καλεεεε εκανα 14η κ οχι 15η που ειχα ωορρηξια. Κ μου χες πει κ οτι ποτε δεν ξερεις....εγω ειμαι που θα γυρνουσα απο τριημερο Δευτερα κ εγω κ η περιοδος μου. Με ξεχασεεεεες ??????

μια χαρα ωραιοτατα το θυμαμαι το τριημερο γιατι ελειπα και εγω και ηταν που γραφαμε μαζι! Θυμαμαι τη συζητηση ακριβως, αλλα δε θυμομουν με τις ωορρηξιες τι επαιζε γιατι ειχα αφοσιωθει στις βολτες μας και τα αραλικια μας! αχαχαχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

α, ενταξει δεν εισαι πολυ. Εγω δεν ξεκινησα καν στο γαμο. Ειπα να το αφησω λιγους μηνες μετα γιατι ημουν σιγουρακι με την πρωτη (χοχοοχοχ). Αχ ρε ποσο τελεια. ευχομαι αυριο να γινει χαμος με τη χοριακη και να μας πεις πρωι πρωι νεα να ξεκινησει ωραια η μερα!!!!

Θυμαμαι καλε εισαι στον τριτο μηνα! Πρωι θα παω...τι ωρα θα βγουν αραγε???!!!κ θα ειμαι κ στην δουλεια!αλλα ναιθα σαςστειλωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@atha_g αχ αυτός ο πρώτος καιρος για την χοριακη, την επαναληπτική, τα πρώτα ραντεβού με τ γιατρό είναι σαν να μη περνάει με τπτ. Μέχρι κ τις ώρες μετρούσα. Μην αγχώνεσαι κ όλα καλα θα πανε. Συνήθως έτσι γίνεται μια μέρα πριν την ωορρηξία είναι πιο πιθανό να πιάσεις καθώς όταν γίνεται η ωορηξια υπάρχει ήδη σπέρμα στον κόλπο. Όσον αφορά τις κούτες κτλ δ πειραζει σκέψου πως για να φανεί σάκος πρέπει η χοριακη να είναι πάνω από 1000 μονάδες όποτε στην φάση π είσαι ακόμη δ υπάρχει σάκος για πιθανόν αποκόλληση κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Θυμαμαι καλε εισαι στον τριτο μηνα! Πρωι θα παω...τι ωρα θα βγουν αραγε???!!!κ θα ειμαι κ στην δουλεια!αλλα ναιθα σαςστειλωωω

Σε προσπαθειες? Ναι εγω ξεκίνησα Νοέμβριο και Δεκέμβριο με τεστάκια βασικα. Ο Φλεβάρης ειναι ο 4ος. Συνήθως κανα διωρο κανουν να βγουν που εχω ακουσει εδω τα κοριτσια!!Αν πας σε διαγνωστικο να τους πεις να στα στειλουν με μεηλ!!!! Εννοειται θα μας στειλεις. Δεν καταλαβα! Εμεις εδω θελουμε να το γεμιζουμε το τοπικ σιγα σιγα με κοιλιες! :P Ες αυριον τα ακόμα σπουδαιότερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diwni είπε:

@atha_g αχ αυτός ο πρώτος καιρος για την χοριακη, την επαναληπτική, τα πρώτα ραντεβού με τ γιατρό είναι σαν να μη περνάει με τπτ. Μέχρι κ τις ώρες μετρούσα. Μην αγχώνεσαι κ όλα καλα θα πανε. Συνήθως έτσι γίνεται μια μέρα πριν την ωορρηξία είναι πιο πιθανό να πιάσεις καθώς όταν γίνεται η ωορηξια υπάρχει ήδη σπέρμα στον κόλπο. Όσον αφορά τις κούτες κτλ δ πειραζει σκέψου πως για να φανεί σάκος πρέπει η χοριακη να είναι πάνω από 1000 μονάδες όποτε στην φάση π είσαι ακόμη δ υπάρχει σάκος για πιθανόν αποκόλληση κτλ.

Η αληθεια ειναι οτι το πιο γονιμο παραθυρο ηταν αυτο!!! (Οταν υπαρχει και καλο σπερμα βεβαιως ζωντανο εκει να περιμενει!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat αυτό τ άκουσα από μια π έπιασε κατά λάθος με υγρά αρα Εγώ με τελειωμένη επαφή θα πιάσω με την πρώτη του είχαμε όλες σίγουρα πιστεύω!

@atha_g ανάλογα τ μικροβιολογικο. Τα περισσότερα κοινά μικροβιολογικο τα βγάζουν μέχρι τ μεσημερι. Τ μεγάλα συνήθως την επόμενη. Αν τ μικροβιολογικο π πας είναι αυτό π πας συνήθως μπορεί να στο βγάλουν κ σε 3 ώρες. Εμένα ο καλός μ ο μικροβιολόγος την επαναληπτική μ την έβγαλε σε 3 ώρες κ μάλιστα με πήρε κ τηλ. Είχα κάνει όλες τις εξετάσεις σε αυτόν για την Επιτροπή της εξωσωματικής οπότε ήξερε ρ ιστορικό. Η πρώτη μ χοριακη ήταν πολύ χαμηλή άλλα η επόμενη εκτινάχθηκε κ πήρε μόλις βγήκαν να μ τ πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μια χαρα ωραιοτατα το θυμαμαι το τριημερο γιατι ελειπα και εγω και ηταν που γραφαμε μαζι! Θυμαμαι τη συζητηση ακριβως, αλλα δε θυμομουν με τις ωορρηξιες τι επαιζε γιατι ειχα αφοσιωθει στις βολτες μας και τα αραλικια μας! αχαχαχ.

Τελεια ναι!!!εγω βασικα κουραστηκα σ αυτην την εκδρομη κ τωρα εξηγειται το γιατι!

Αχ κοριτσια τωρα που θα χετε κ εσεις θετικα τεστ να το πειτε στον αντρα σας οπως το φανταστηκατε! Εγω ολοκληρο σεναριο ειχα κανει για τη στιγμη που θα συνεβαινε κ τελικα τιποτα!!!απλα το κρατουσα κ ετρεμα κ μου λεει...τι; εβαλες θερμομετρο;;;(επειδη ειμαι σιναχωμενη) οποτε πεθαινω στα γελια στιγμιαια κ μετα ακολουθησαν τα κλαμματα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Kat-Cat αυτό τ άκουσα από μια π έπιασε κατά λάθος με υγρά αρα Εγώ με τελειωμένη επαφή θα πιάσω με την πρώτη του είχαμε όλες σίγουρα πιστεύω!

@atha_g ανάλογα τ μικροβιολογικο. Τα περισσότερα κοινά μικροβιολογικο τα βγάζουν μέχρι τ μεσημερι. Τ μεγάλα συνήθως την επόμενη. Αν τ μικροβιολογικο π πας είναι αυτό π πας συνήθως μπορεί να στο βγάλουν κ σε 3 ώρες. Εμένα ο καλός μ ο μικροβιολόγος την επαναληπτική μ την έβγαλε σε 3 ώρες κ μάλιστα με πήρε κ τηλ. Είχα κάνει όλες τις εξετάσεις σε αυτόν για την Επιτροπή της εξωσωματικής οπότε ήξερε ρ ιστορικό. Η πρώτη μ χοριακη ήταν πολύ χαμηλή άλλα η επόμενη εκτινάχθηκε κ πήρε μόλις βγήκαν να μ τ πει.

Ειναι γνωστος μας ο μικροβιολογος οποτε πιστευω μεχρι μεσημερακι θα μου πει! Αχ να μην ειναι χαμηλη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά όλες μας αλλιώς τ είχαμε φανταστεί. Εγώ δ είχα καθυστέρηση ακριβώς είχα λίγο αιματακι λίγο καφέ για 4 μέρες άλλα περίμενα περίοδο για να κάνω κπ εξετάσεις πριν την εξωσωματική. Παίρνω τ γιατρό τηλ τ λέω έτσι κ έτσι μ λέει πήγαινε Κάνε μια χοριακη.

Ε πάω κ γω σίγουρη ότι θα είναι αρνητική. Δίνω αίμα πήγα έκανα κάτι ψώνια κάτι δουλειές λέω ας πάω να πάρω κ τ αποτέλεσματα μ. Μ λέει έλα κάθισε. Ούτε εγώ τ πίστευα άλλα είναι θετικό συγχαρητήρια. Κόκκαλο Εγώ. Αφού βγήκα στο δρόμο κ περπατούσα στα χαμενα. Παίρνω τ άντρα μ τηλ τ λέω αγάπη μ θυμάσαι π δ είχα κανονική περίοδο; πήγα έκανα εξέταση αίματος για εγκυμοσύνη κ είναι θετική. Μ απαντάει εεεε επειδή έχω πολύ δουλειά τώρα να τα πουμε μετα; λέω οκ κ τ κλείνουμε. Πήγα από κει τον ξανά παίρνω τ λέω βγες λίγο έξω. Έρχεται τ λέω κατάλαβες τι σ είπα; μ λέει όχι ακριβώς. Είσαι εγκυος; λέω μάλλον. Η εξέταση έτσι έδειξε. Μ λέει σίγουρα; λέω να δες κ τ δείχνω τ χαρτί της χοριακης. Τα κλάματα ήρθαν στο σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni αυτο που πιστευαμε ολες οτι θα πιασουμε τον πρωτο μηνα? Τέλοσπαντων, προσγειωθήκαμε!! Άντε καλέ εσυ ειχες καφετιά όταν ήταν οι μέρες που περίμενες περίοδο?? Σου είπε γιατι τα είχες? Ή ηταν τυχαία? Καλά με καφετιά και θετική χοριακή ήταν η έκπληξη μεγάλη!!! Επίσης πιστευω πως ποτέ πανω στον ενθουσιασμό μας δεν ανακοινώνουμε κατι με την ψυχραιμια που το εχουμε σκεφτει. Παντα το λεμε ορθα κοφτα τρεμαμενες και τελος. Δεν μπορουμε να περιμενουμε δευτερολεπτο παραπανω για να κανουμε σεναρια!!!

@atha_g περιμενουμε αποτελέσματα όπως αντιλαμβάνεσαι :P

Καλημέρα στην @Μπλε, καλημέρα στην @Dim83 (ελπίζω να ηταν γιαμι το φαγητο χτες), καλημέρα στη @zoi.ko που μαλλον ειχε κουραστικες μερες και τώρα ξεκουράζεται :P καλημέρα στη @Rosemary που καθε μερα περιμενουμε ποστ απο το μαιευτηριο (χιχιχι), καλημέρα στη @love30 και στην @anni7 και γενικά επειδή ειμαι επιφοβη με τα ταγκς (μπορει να κανω σε μελος ανενεργο απο το 2010), καλημερίζω απασες τις κορασιδες και σιγά σιγά στρώνομαι για δουλειά με το μισό μου μάτι εδώ για να περιμενω ενημέρωση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραααα κοριτσια!!!!!!! 

πειρμενουμε νεακια @atha_g ωραια σημερα αντε με το καλο να πανε τελεια να δεις μια τεραστιααααα χοριακη!!!!!!!!

παιδια ετσι νομιζουμε ολες τελικα οτι θα το μυρισουμε που λενε και θα πιασουμε χαχχαχαχαχαχαχα και εγω σαυτο το κλαμπ ημουνα που το πιστευα!!! να σας πω και εγω εχω κανει σεναριο πως θα του το πω αλλα απο οτι βλεπω και απο τα κοριτσια μαλλον δε νομιζω να βγει μαλλον και εγω θα παθω κανενα σοκ και δε θα ξερω τι να κανω !!! αυτο με τις κουτες σε καταλαβαινω γιατι και εγω στην δουλεια δε κουβαλαω πραγματα αλλα εχω και ορθοστασια και πανω κατω σκαλες πολλες και το σκεφτομαι καμια φορα !! αλλα οπως ειπανε τα κοριτσια  λογικα δε επηρεαζει στο τοσο νωρις αλλα προσεχε τον εαυτο σου τωρα σαν διαμαντι!!!!

εγω σημερα θα φτιαξω μπριζολες !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κορες!!!

χτες ηταν πολυ ωραια. το φαγητο καλο, η θεα φανταστικη και η παρεα αστεια!! τυχη να εχεις καλους συναδελφους κ διευθυντες!

κοριτσια δεν ξερω αν ειμαι ουφο (πιθανο σεναριο να ειμαι) αλλα εγω δεν πιστευα ποτε οτι θα μεινω εγκυος αμεσως. το αντιθετο μαλιστα. κ οταν εμεινα την 1η φορα σχετικα γρηγορα, εξεπλαγην.

επισης επιμενω στο παραπανω σεναριο οτι κατι δεν παει καλα με την περιπτωση μου....γιατι επισης δεν κλαιγαμε.βασικα εγω στο θετικο τεστ φοβηθηκα πολυ (μαλλον προαισθημα ειχα) και το αγορι οταν του το ειπα απλα χαρηκε κ με επρηξε στα μην κουνιεσαι, ξαπλωσε,κλπ. 

αυτα τα ολιγα!!

την καλημερα μου, πηζω ανελεητα, καλη επιτυχια στο κοριτσι με τη χοριακη κ μιλαμε μετα!

μουατς!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 oxi καλε τι ουφο μια χαρα εισαι νορμαλ και αυτο ειναι!!! οοο αυτο θα το εχω και εγω μην κουνιεσαι και τετοια απο τωρα μου λεει διαφορα και του λεω αφου δε ειμαι και μου λεει που το ξερουμε μπορει να εισαι πριν το μαθουμε!!!! εχει πλακα εγω γελαω οταν μου λεει τετοια χαχαχαχα 

καλη δουλειτσα φιλακια !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 εμένα μου φούσκωνε τα μυαλα ο γυναικολογος καθε φορα με το "ολα τελεια" και ελεγα ε, νταξει, δε με νοιαζει τιποτα, οποτε το παρω αποφαση θα γινει. χοχοχοχο. Εσυ μαλλον οταν εμεινες εγκυος δεν ειχες αρχισει να πιεζεις υποσυνειδητα τον εαυτο σου για να μεινεις (Εμενα με επιασε ξαφνικα το φθινοπωρο) ενώ μεχρι τοτε ελεγα και κατσε και αστο, και να δουμε. Καλή δουλειά και κουράγιο! Θα τα πούμε μετά που θα ξελασκάρεις! σμμτς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catεγω δεν ειχα ποτε νορμαλ κυκλο. ηξερα βεβαια οτι δεν ειχα σπω. οταν καποια στιγμη πηγα για το παπ κ να ρωτησω αν πρεπει να κανουμε κανεναν ελεγχο πριν ξεκινησουμε προσπαθεια, μου ειπεδεν χρειαζεται κατξ απλα να κανω μια προγεστερονη σε συγκεκριμενη μερα για να δουμε αν κανω ωορηξια (λογω του ασταθους κυκλου). επαθα σοκ. ουδεποτε ειχα σκεφτει αυτο το σεναριο.κ σκεφτηκα απο μεσα οτι ωχ.

εκανα βεβαια κ ηταν οκ, οποτε μου ειπε ξεκινηστε με ηρεμια και αν δεν ελα σε 6-8μηνες. κ οταν εμεινα ηταν η ευχαριστη εκπληξη. νομιζα θα μου επαιρνε πολυ καιρο.

το εχω ξαναπει κ γινομαι γραφικη. θελει ψυχραιμια. οσο γινεται τουλαχιστον. εδω μεσα ειδα κοριτσια που εμειναν στους 6-8 μηνες κ τωρα γεννανε. αυτο μετραει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

@Kat-Cat χαχαχαχαχα με τα τεστ κατάλαβα ότι ωορρηξία δεν την μετρούσα σωστά.Να σου δώσω να καταλάβεις μέχρι και εχθες (σήμερα δεν έχω κάνει) το τεστ βγήκε λίγο πιο άτονο από της Κυριακης. Δεν ξέρω....νομίζω ότι πέρασε κι αυτός ο μήνας έτσι......και χωρίς να θέλω να κλαίγομαι.... νομίζω ότι δεν θα γίνει ποτέ.

Ίσως φταίει και αυτό που έγινε με τα πεθερικά μου και το ότι πέσαμε πολύ. Ένα ράκος έχω γίνει με τσίτα τα νεύρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μενα ο γιατρος μου φουσκωσε τα  μυαλα εισαι μικρη εισαι ολα καλα οποτε μην φοβασαι!!! χαχαχαχα 

ενταξει βεβαια εμεις δυο μηνες προσπαθουμε δλδ τπτ σε σχεση με αλλα κοριτσια οποτε οκ δε απογοητευομε!!!

@zoi.ko μην πεφτεις μπορει και να εχει γινει οπως ειδες πολλα κοριτσια δε το περιμενανε αλλα τελικα εγινε οποτε μην πεφτεις!! αυτο που εγινε ητανε σοβαρο λογικο να στεναχωρεθεις επειδη και εγω περασα μια δυσκολη κατασταση την προηγουμενη εβδομαδα σε ριχνουν τα ασχημα λογικο ειναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Catεγω δεν ειχα ποτε νορμαλ κυκλο. ηξερα βεβαια οτι δεν ειχα σπω. οταν καποια στιγμη πηγα για το παπ κ να ρωτησω αν πρεπει να κανουμε κανεναν ελεγχο πριν ξεκινησουμε προσπαθεια, μου ειπεδεν χρειαζεται κατξ απλα να κανω μια προγεστερονη σε συγκεκριμενη μερα για να δουμε αν κανω ωορηξια (λογω του ασταθους κυκλου). επαθα σοκ. ουδεποτε ειχα σκεφτει αυτο το σεναριο.κ σκεφτηκα απο μεσα οτι ωχ.

εκανα βεβαια κ ηταν οκ, οποτε μου ειπε ξεκινηστε με ηρεμια και αν δεν ελα σε 6-8μηνες. κ οταν εμεινα ηταν η ευχαριστη εκπληξη. νομιζα θα μου επαιρνε πολυ καιρο.

το εχω ξαναπει κ γινομαι γραφικη. θελει ψυχραιμια. οσο γινεται τουλαχιστον. εδω μεσα ειδα κοριτσια που εμειναν στους 6-8 μηνες κ τωρα γεννανε. αυτο μετραει.

Θελει ψυχραιμια...! ΙΣχύει. Εγώ επαθα ενα σοκ τους 2 πρώτους μηνες, τώρα το χω παρει πιο χαλαρά και θα το ψάξω όταν έρθει η ώρα.

@zoi.ko σταματα καλε να κανεις τεστάκια. αχαχχαχα. Απο τη στιγμη που αρχισε να αχνιζει απο το πιο κοκκινο σου μην ξανακανεις αλλο γιατι δειχνει οτι επεσε η τιμή. Γιατι εισαι απαισιόδοξη?? Έκανες τα τεστάκια σου και βλεπεις. Εξαλλου λενε τα τεστ οτι μενεις εγκυος σε διαστημα 4-6 μηνών αν τα χρησιμοποιεις (και βεβαια δεν εχεις αλλο προβλημα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...