Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

@anni7 εχεις απολυτο δικιο σε αυτο με τις μερες. καποιες φορες οι καλες μερες πεφτουν πανω σε πηξιμο. επισης παρολο που δεν υποτιμω καθολου το θεμα της ηλικιας γιατι αλλη κοπελα θελει μωρο στα 25 κ αλλη στα 40, οταν εισαι νεος εχεις ενα πλεονεκτημα. σιγουρα τα 25 ειναι καλυτερα απο τα 35 κ φυσικα τα 35 καλυτερα απο τα 40. οχι τοσο ως προς το αποτελεσμα. γιατι εχουμε δει κοπελες νεοτερες να ταλαιπωρουνται και μεγαλυτερες να τα πανε μια χαρα. το καλυτερο ειναι στο χρονικο περιθωριο της προσπαθειας.

μου αρεσει που ειστε ολες τοπ νοικοκυρες!!!!

καλα εσυ @Diwni τοσες προσκλησεις ποιος τη χαρη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Χταποδακι με κοφτο μακαρονακι κοριτσια!!!!!!!!

Καναμε ιστολογικη και κατι δειχνει πωςυπαρχει κατι μικρο πολυποδακι αλλα δεν φενεται στον υπερηχο και κατα 90%δεν επιρεαζει αλλα πες κατι παει στραβα δεν θα πω επρεπε να το κανω ο γιατρος το αφησε πανω μου θα το κανω ειχα κανει παλια λαπαροσκοπηση μαζι με υστεροσκοπηση οταν εβγαλα την σαλπιγγα! Λεω να το κανω και οτι γινει!

να το κανεις κοριτσακι μου. οταν υπαρχει πισω αποτυχημενη προσπαθεια πιστευω πρεπει να ψαχνομαστε. οι γιατροι λενε μετα απο 3, μετα απο τοσες τελος παντων αλλα καλυτερα να τα εχεις ψαξει παρα να φορτωνομαστε αποτυχημενες προσπαθειες. στοιχιζουν κ σωματικα κ ψυχολογικα.βεβαια κ να ψαχτεις δεν εγγυαται κανεις το αποτελεσμα, αλλα ειναι το λιγοτερο που μπορουμε να κανουμε. ρε συ @love30 μεσα απο την καρδια μου σου ευχομαι να πας καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 αυτο που λες η ζωη ειναι απροβλεπτει προκυπτουν πραγματα απο το πουθενα και ενταξει αυτο θελει και μισ ασχετικη ηρεμια ενταξει μην το κανουμε μονο για την τεκνοποιηση δλδ να υπαρχει και μια ευχαριστησει καταλαβαινεις ενταξει η αληθεια ειναι οτι η ηλικια δινει μια δυνατοτητα σαυτο στο να μην παμε με τελειος προγραμα αλλα αυτο που λες εχω δει πολυ πιο μικρα  κοριτσια να ταλαιπωριουτε και πιο μεγαλες κοπελες να το πετυχουν με την πρωτη ειναι και λιγο θεμα τυχης νομιζω!! 

ειδες σωστες κυριες νοικοκυρες!!!! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83ευχαριστω παρα πολυ ετσι ειπα και εγω και ο γιατρος ειπε πως αν κατι δεν πηγενε καλα θα το καναμε 100% αλλα ας το κανω και ας  βγει και καθαρο δε με νοιαζει να δουμε οτι ειναι καλα και μετα απο την παλυνδρομη!!!!τι να πω απο τη μια λεω ας ειναι και ενας μηνας μετα απο την αλλη λεω αμαν πια αλλα μονο πιστη και θετικη σκεψη και ολα θα ερθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 όλα θα πανε καλα!!! Καλά κανεις και εξαντλεις την ερευνα σου!

@Dim83 συμφωνω με την ηλικια. Εχουμε δει ολες γυναικες πανω απο 35 να μενουν ετσι τσακ μπαμ και γυναικες κατω των 30 να δυσκολευονται, απλα οταν εισαι μικρός δε σε αγχωνει πολύ καθαυτο το θεμα της ηλικιας απο μονο του, οπότε αν εγώ πχ μπορεί να πιεστώ ακόμα και λιγο κουρασμένη να ειμαι για να μη χάσω τη μερα μου, η @anni7 εχει την πολυτέλεια να μην πιεστει για αρκετο καιρο!

@Diwni όντως απο προσκλησεις αλλο τιποτα. Θα σε παμε για το ριζοτο με την τρουφα :P

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsia mou kalimera...xtes piga gia enaan uperixo giati mou eixe pei h giatros mwlis mou errhei h periodos na paw thn 5h mera ths periodou na xanakanw uperixo exw telika mia kisth pou megalwse apo ton ianouario kai mou eipe pws 99% prepei na thn vgalw lamparoskopika exete empeiries apo auto?h giatros mou eipe oti einai epemvasoula routinas kai oti sxedon oles oi gunaikes vgazoun...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως @love30. εκτος απο επιμονη, υπομονη και ψαξιμο ιατρικα δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο.

το πρωι οδηγουσα να ερθω γραφειο και ειχε ηλιο, καθαρο ουρανο, ακουγα κ ενα ωραιο τραγουδι (θα σας στειλω αν υπαρχει τροπος εδω) και σκεφτομουν οτι οσο ειμαστε καλα κ εχουμε την τυχη να ζουμε πρεπει να ειμαστε ευγνωμονες. τοσοι ανθρωποι εχουν φυγει αδικα και δεν ειχαν την ευκαιρια καν της προσπαθειας.ελπιζω να καταλαβαινετε τι εννοω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο ειναι το τραγουδι αν σας το ανοιγει

I used Shazam to discover Ekdromi by Dimitra Galani & Efstathios Drakos. https://www.shazam.com/track/333383706/ekdromi

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Koritsia mou kalimera...xtes piga gia enaan uperixo giati mou eixe pei h giatros mwlis mou errhei h periodos na paw thn 5h mera ths periodou na xanakanw uperixo exw telika mia kisth pou megalwse apo ton ianouario kai mou eipe pws 99% prepei na thn vgalw lamparoskopika exete empeiries apo auto?h giatros mou eipe oti einai epemvasoula routinas kai oti sxedon oles oi gunaikes vgazoun...

Καλη επυτυχια να εχεις! Ειχα κανει λαπαροσκοπηση για αφαιρεση σαλπιγγας πραγματικα ρουτηνας ηταν !!! τρεις τριπιτσες μου κανανε! Ολα καλα να πανε! Ποτε πρεπει να την κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Catετσι ειπα και εγω να κανω οτι πρεπει για να μην πω αυριο μεθαυριο επρεπε να το ειχα κανει!!!

@Dim83οπως τα λες ειναι να ευγνωμονουμε που εχουμε την υγεια μας και την ζωη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλη επυτυχια να εχεις! Ειχα κανει λαπαροσκοπηση για αφαιρεση σαλπιγγας πραγματικα ρουτηνας ηταν !!! τρεις τριπιτσες μου κανανε! Ολα καλα να πανε! Ποτε πρεπει να την κανεις?

Aurio tha paw sto rea gia ton eidiko uperixo gia na mou kai sigoura...alla pantws mesa ston mina...mipws thimase poso sou kostise?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α εγω τοτε ειχα γνωστο γιατρο στα Γιαννενα στο Γενικο στο Χατζηκωστα και ημουν ασφαλισμενη μονη μου και δεν πληρωσα τιποτα ο αντρας μου εδωσε στο γιατρο 200€ νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Α εγω τοτε ειχα γνωστο γιατρο στα Γιαννενα στο Γενικο στο Χατζηκωστα και ημουν ασφαλισμενη μονη μου και δεν πληρωσα τιποτα ο αντρας μου εδωσε στο γιατρο 200€ νομιζω!

Diladi egw pou exw ika mporei na mou kalipsei kapoia apo ta xrimata?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Diladi egw pou exw ika mporei na mou kalipsei kapoia apo ta xrimata?

Το Ρεα ειναι δυμοσιο αν ναι δεν θα πληρωσεις αν θες κατι στο. Γιατρο δεν θα σου πει αν θα πληρωσεις?ρωτησε τον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Το Ρεα ειναι δυμοσιο αν ναι δεν θα πληρωσεις αν θες κατι στο. Γιατρο δεν θα σου πει αν θα πληρωσεις?ρωτησε τον!

Nai avrio pou tha paw gia uperixo tha rwtisw...se euxaristw poluuu

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Χαρα123 είπε:

Nai avrio pou tha paw gia uperixo tha rwtisw...se euxaristw poluuu

Κοριτσακι μου ολα καλα να ειναι καλα αποτελεσματα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Κοριτσακι μου ολα καλα να ειναι καλα αποτελεσματα!!!!

Euxaristw poluuuu!!!h kisth ontws epirazei sthn silipsh?mipws xerete?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑΧΑΑΧ γεια σας κορίτσια κ από μένα! Έχω φτάσει μόνο στην 32 σελίδα από την 44 αυτού του θέματος, και διαβάζω και από το πρωί! Και επειδή είμαι στο κομμάτι που λέτε για ύψος, για παρηγοριά της @Kat-Cat ,είμαι μόλις 1.60! χαχαχα Τώρα στα δικά μου, είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών (μέχρι πριν λίγο νόμιζα ότι είμαι 7, βιάζομαι :P ) κ ενώ περίμενα αύριο ραντεβού με γυναικολόγο, μου είπε στο τηλέφωνο ότι αφού είμαι λίγων εβδομάδων δε θα φαίνεται τίποτα στον υπέρηχο και να το αφήσουμε για την άλλη Τετάρτη να είμαι 7.5 εβδομάδων.. το περίμενα πώς κ πώς.. μήπως ρε κορίτσια βαριόταν να κατέβει από Αθήνα (γιατί μένω επαρχία) κ το είπε για να ξεμπερδεύει; Μια φορά έχω ξαναπάει σε αυτόν, τον Δεκέμβρη, για να κάνω τεστ ΠΑΠ και να τον ρωτήσω γιατί δεν έμενα έγκυος. Ήταν αναλυτικός, 2 ώρες συζητούσαμε, αλλά με προβληματίζει ότι δεν τον ξέρω περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Απο αυτα που εχω ακουσει ειναι πως απιρεαζει!καντο να νεμπερδευεις να μην εχεις θεμα!εσυ κανεις εξωσωματικη?

Oxi akomaa...emeiz prospathoume fusiologika 7 mines...alla eixa auth thn kisth kai den ti xerame...se exoswmatikh lew na koitaxw to kalokairi...na kleisoume 1 xrono prospatheias kai meta...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Soto είπε:

ΧΑΧΑΑΧ γεια σας κορίτσια κ από μένα! Έχω φτάσει μόνο στην 32 σελίδα από την 44 αυτού του θέματος, και διαβάζω και από το πρωί! Και επειδή είμαι στο κομμάτι που λέτε για ύψος, για παρηγοριά της @Kat-Cat ,είμαι μόλις 1.60! χαχαχα Τώρα στα δικά μου, είμαι 6 εβδομάδων κ 2 ημερών (μέχρι πριν λίγο νόμιζα ότι είμαι 7, βιάζομαι :P ) κ ενώ περίμενα αύριο ραντεβού με γυναικολόγο, μου είπε στο τηλέφωνο ότι αφού είμαι λίγων εβδομάδων δε θα φαίνεται τίποτα στον υπέρηχο και να το αφήσουμε για την άλλη Τετάρτη να είμαι 7.5 εβδομάδων.. το περίμενα πώς κ πώς.. μήπως ρε κορίτσια βαριόταν να κατέβει από Αθήνα (γιατί μένω επαρχία) κ το είπε για να ξεμπερδεύει; Μια φορά έχω ξαναπάει σε αυτόν, τον Δεκέμβρη, για να κάνω τεστ ΠΑΠ και να τον ρωτήσω γιατί δεν έμενα έγκυος. Ήταν αναλυτικός, 2 ώρες συζητούσαμε, αλλά με προβληματίζει ότι δεν τον ξέρω περισσότερο. 

Καταρχάς συγχαρητήρια (και για το υψος και για την εγκυμοσύνη :P ) κατα δευτερον μην ανησυχεις για γυναικολογο. Προφανώς επειδή ερχεται και από μακρυα, θέλει να είναι πιο σίγουρος ότι θα ακούσετε κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για τις υπόλοιπες μην ανησυχείτε για κυστες κλπ, είναι πολύ συνηθες να υπάρχουν τέτοια και πολυ ρουτινιάρικες διαδικασίες γενικά οπότε ακούτε γιατρό και βουρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Χαρα123 είπε:

Oxi akomaa...emeiz prospathoume fusiologika 7 mines...alla eixa auth thn kisth kai den ti xerame...se exoswmatikh lew na koitaxw to kalokairi...na kleisoume 1 xrono prospatheias kai meta...

Ευχομαι να μας πεις γρυγορα ευχαριστα νεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ευχομαι να μας πεις γρυγορα ευχαριστα νεα!!!!

Euxaristw polu koritsaki mouuu...vevaia exw agxothei gt exw akousei 2000eurw gia lamparoskopish kai mou fainontai polla..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...