Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ναι ηταν αλλες τιμες και μου κανε εντυπωση. Σε αλλα εργαστηρια εχω δει φτανουν ως το 20 πχ. Σκεψου εγω σε αυτο το εργαστηριο ειχα 20 στην εγκυμοσυνη και δεν πηρα καν προγεστερονη γιατι με τις τιμες του ηταν εξαιρετικη και καλα. Τελοσπαντων κουβεντα να γινεται προφανως!! Απλα μου εκαναν εντυπωση οι Φ.Τ

παντως κ αυτο με την prg σχετικο ειναι.εγω στην εγκυμοσυνη ειχα μια χαρα ψηλη και ειχα λιγα καφε στην 7η-8η βδομαδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

παντως κ αυτο με την prg σχετικο ειναι.εγω στην εγκυμοσυνη ειχα μια χαρα ψηλη και ειχα λιγα καφε στην 7η-8η βδομαδα.

ναι και εγω ειχα ελαχιστα μπεζ σκουρα, αλλα πχ οταν ειδαμε αυτον τον σακο τον αδειο, σκεψου ηταν εκει. Καμια αποκολληση δεν ειχε τιποτα. Ολα σχετικα ειναι, απο εργαστηριο σε εργαστηριο και οργανισμο σε οργανισμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ειστε κ μαγειρισσες κ γκουρμεδιαρισες!

Εεεεεε τι μας πέρασες ακης πετρετζικης και πάνω !!!!!!!! Και με σως Εσπερίδων παρακαλάω πορτοκαλί λεμόνι μουστάρδα !!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

Εεεεεε τι μας πέρασες ακης πετρετζικης και πάνω !!!!!!!! Και με σως Εσπερίδων παρακαλάω πορτοκαλί λεμόνι μουστάρδα !!!!!!!!!! 

ουαου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

Ακριβώς !!!!!!!

εγω μαλλον ειμαι στην κατηγορια "φτωχεια"!

μπαμιες απο τη μανουλα και τοστακι απο τα χερακια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πω βρε κορίτσια δεν ξέρω..... από τη μια σκέφτομαι όλα αυτά που μου λέτε από την άλλη τα δικά μου..... η θα σαλταρω η θα σαλπαρω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Τι να πω βρε κορίτσια δεν ξέρω..... από τη μια σκέφτομαι όλα αυτά που μου λέτε από την άλλη τα δικά μου..... η θα σαλταρω η θα σαλπαρω!!!!

παντως χωρις πλακα μεχρι και ο γιατρος ειπε οτι λες βλακειες. Υπαρχει περιπτωση οταν ειναι κατι κακο να λεει ο γιατρος μη λες βλακειες και ολα καλα και περνα να τις παρεις να τις εχεις? Ολα αυτα επειδη σε πετυχε τυχαια στο δρομο???? Θα σε ειχε φωναξει χθες! προφανως ειχε στοιχεια κακα, που ομως επειδη εισαι τυπικη και το αφαιρεσες τελος. Αν δεν το αφαιρουσες πχ και περνουσαν χρονια μπορει να εξελισσοταν σε κατι αλλο. Μην αγχεσαι. Εμενα οταν ο γιατρος μου μιλαει ετσι δε δινω σημασια. Οταν αρχιζουν τα Α, τι βρηκα τι ειναι αυτο και κανε 25 εξετασεις με ταραζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83 @Rena88 το ίδιο ακριβώς με αηδιαστική ψυχραιμία μου είπε και ο άντρας μου!!!Το ίδιο σκέφτομαι κι εγώ αλλά αν πω ότι δεν έχω φρικάρει θα πω ψέματα!Από την άλλη φαντάζομαι ότι αν υπήρχε σοβαρό θέμα θα είχα και συμπτώματα! Ουφφφφφ τα είπα και ξεθυμανα..... και του λέω θα έρθω γιατρέ ίσως Παρασκευή και μου λέει:μην αγχώνεσαι όποτε έχεις χρόνο!

Δεν ξέρω.....λέτε να θέλει να πάω εκεί για να λιθυμησω στο γραφείο του μην το έχει και τύψεις???

Βρε συ,υπήρχε ποτέ περίπτωση ένας γιατρός να το παίξει χαλαρός σε ένα τόσο σημαντικό θέμα υγείας;?

Δεν θα σε έπαιρνε τηλέφωνο και θα σου έλεγε να πας στο γραφείο του για να μιλήσετε;?Είναι δυνατόν να στο έλεγε τυχαία όταν σε είδε να βγαίνεις από το κομμωτηριο;?

Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι τίποτα σοβαρό...Ειμαι σίγουρη..

Αφού και ο άντρας σου το ίδιο λέει...Ετσι είναι..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ασχετο θα γραψω σφηνα βλακεια αλλα δεν μπορω 1) εχω απιστευτη ημικρανια. Ελεεινη και τρισαθλια, και 2) εφτιαξα κατι φοβερες πενες με πορτσινι και τρουφα που πραγματικα δεν εχω λογια :P

1)Περαστικά,κορίτσι μου...Παρε κάνα παυσίπονο διαφορετικά,αν δεν σου περνάει,πες μου να σε ξεμάτιασω..

2)Θέλω τη συνταγή!!!Τρελαίνομαι για μανιτάρια!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

παντως χωρις πλακα μεχρι και ο γιατρος ειπε οτι λες βλακειες. Υπαρχει περιπτωση οταν ειναι κατι κακο να λεει ο γιατρος μη λες βλακειες και ολα καλα και περνα να τις παρεις να τις εχεις? Ολα αυτα επειδη σε πετυχε τυχαια στο δρομο???? Θα σε ειχε φωναξει χθες! προφανως ειχε στοιχεια κακα, που ομως επειδη εισαι τυπικη και το αφαιρεσες τελος. Αν δεν το αφαιρουσες πχ και περνουσαν χρονια μπορει να εξελισσοταν σε κατι αλλο. Μην αγχεσαι. Εμενα οταν ο γιατρος μου μιλαει ετσι δε δινω σημασια. Οταν αρχιζουν τα Α, τι βρηκα τι ειναι αυτο και κανε 25 εξετασεις με ταραζουν

Λες ε? Ξέρω κι εγώ?Λέω μήπως με τόσα που έχει δει...... τι να πω.... αλλά ναι εχθές θα πήγαινε στο ιατρείο του σε λίγη ώρα αν ήταν θα μου έλεγε έλα.... πάντως από έρευνα πιυ έκανα οι πολυποδες δεν είναι κακοήθης όγκοι!Αχ βρε κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο! @Dim83 @Rena88 @Kat-Cat @NikhNikh @anni7 ελπίζω να μην ξέχασα καμία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

1)Περαστικά,κορίτσι μου...Παρε κάνα παυσίπονο διαφορετικά,αν δεν σου περνάει,πες μου να σε ξεμάτιασω..

2)Θέλω τη συνταγή!!!Τρελαίνομαι για μανιτάρια!!???

ξερεις να ξεματιαζεις??? Καντο γενικα να φυγει η γκαντεμια! χιχιχι. Απιστευτη ημικρανια....Πηρα ενα για να δω θα με πιασει? Θα στην πω, αν και ειναι παναπλη και λαιτ πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Λες ε? Ξέρω κι εγώ?Λέω μήπως με τόσα που έχει δει...... τι να πω.... αλλά ναι εχθές θα πήγαινε στο ιατρείο του σε λίγη ώρα αν ήταν θα μου έλεγε έλα.... πάντως από έρευνα πιυ έκανα οι πολυποδες δεν είναι κακοήθης όγκοι!Αχ βρε κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το κουράγιο! @Dim83 @Rena88 @Kat-Cat @NikhNikh @anni7 ελπίζω να μην ξέχασα καμία!

μα δε σημαινει οτι θα γινοταν κακοηθεια αυτο! Μπορει να εννοουσε χιλια αλλα πραγματα. το θεμα ειναι οτι αφαιρεθηκε και οτι πια δε μας νοιαζει καθολου γιατι αφου δεν απασχολει αυτον μια δεν απασχολει εμας δεκα. Εμενα αληθεια στο λεω, και σου μιλαω εγω που ειμαι Η αγχωδης, οταν μου λεει α βλεπω αυτο, ή ειδα εκεινο, αλλα δεν ειναι τιποτα ξεχνα το, πραγματικα το ξεχναω. Τις κυστες πχ που με ειχαν και εχουν παει τρεις και μια ειναι επειδη με τσιτωσε ο τροπος της αλλης, αλλιως δεν ασχολουμαι. εμπιστευεσαι το γιατρο και τελος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η NikhNikh είπε:

Βρε μην λες τέτοια αν ήταν θα σου έλεγε άμεσος να πας όχι έτσι στο δρόμο οπότε μην αγχονεσε δεν είναι τίποτα κοπέλα μου..!

 

Προσπάθησε να χαλαρώσεις.. πιες τσαγάκι και χαλαρά στο καναπέ 

Μπα θα το ρίξω στα σκληρά και θα πιώ μια Guinness!!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko συμφωνώ με τα κορίτσια αν ήταν κάτι κακο θα σε είχε ξετιναξει στος εξετάσεις. Μπορεί άπλα να εμπόδιζε ενδεχόμενη σύλληψη. Θυμάσαι π σ είπε αν θες έλα σε 6 μηνες; απλά εσύ είσαι τυπική κ τ έκανες άμεσα. Κ πολύ πιθανό αυτό να εννοούσε.

@Kat-Cat μας χρειαζόταν μια εξόρμηση έστω κ για μερικές ωρες. Βέβαια τ μωρο με τ π μας είδε τρελαθηκε κ δ ήξερε σε ποιον πρώτα να πάει αγκαλιά. Αχ τ δικό σας είναι ταξιδάκι! Εύχομαι να είναι κ τυχερό! Εμείς για βολτα πήγαμε από δω το χουμε σαν να κατεβαίνετε εσείς στο κέντρο για ψώνια.

@eriv απαράδεκτος ο γιατρός! Τ παει να πει δ εχει αρχειο; ο δικός μ τα περνούσε όλα επιτόπου στον υπολογιστή κ κρατούσε κ εξετάσεις. Κ ήταν απλά ο γυναικολόγος π με παρακολουθούσε κ με καθοδηγούσε. Όσο για την προλακτινη μην αγχώνεσαι. Κάθε φορά μ βγαίνει ελαφρώς αυξημένη. Κ μια χαρα έμεινε εγκυος φυσιολογικά. Κ στην Επιτροπή π πέρασα δ με ρώτησαν κάτι. Επηρεάζεται πολύ από τ άγχος. Τ θέμα είναι να μην ξεφεύγει πολύ από τα όρια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον θα σας πω τι εχω φαει σημερα γιατι πραγματικα απορω που πειναω ακομα: Πρωι μια πιτσα, μεσημερι, κοτοπουλο σνιτσελ με ρυζι, απογευμα καιμακι παγωτο, βραδυ πενες με μανιταρια, τωρα τρωω φραουλες με ζαχαρη, και ακομα θελω και κατι αλλο μαλλον σε ξανα μανα παγωτο με βλεπω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diwni είπε:

@zoi.ko συμφωνώ με τα κορίτσια αν ήταν κάτι κακο θα σε είχε ξετιναξει στος εξετάσεις. Μπορεί άπλα να εμπόδιζε ενδεχόμενη σύλληψη. Θυμάσαι π σ είπε αν θες έλα σε 6 μηνες; απλά εσύ είσαι τυπική κ τ έκανες άμεσα. Κ πολύ πιθανό αυτό να εννοούσε.

@Kat-Cat μας χρειαζόταν μια εξόρμηση έστω κ για μερικές ωρες. Βέβαια τ μωρο με τ π μας είδε τρελαθηκε κ δ ήξερε σε ποιον πρώτα να πάει αγκαλιά. Αχ τ δικό σας είναι ταξιδάκι! Εύχομαι να είναι κ τυχερό! Εμείς για βολτα πήγαμε από δω το χουμε σαν να κατεβαίνετε εσείς στο κέντρο για ψώνια.

@eriv απαράδεκτος ο γιατρός! Τ παει να πει δ εχει αρχειο; ο δικός μ τα περνούσε όλα επιτόπου στον υπολογιστή κ κρατούσε κ εξετάσεις. Κ ήταν απλά ο γυναικολόγος π με παρακολουθούσε κ με καθοδηγούσε. Όσο για την προλακτινη μην αγχώνεσαι. Κάθε φορά μ βγαίνει ελαφρώς αυξημένη. Κ μια χαρα έμεινε εγκυος φυσιολογικά. Κ στην Επιτροπή π πέρασα δ με ρώτησαν κάτι. Επηρεάζεται πολύ από τ άγχος. Τ θέμα είναι να μην ξεφεύγει πολύ από τα όρια.

οπου και να πας αρκει να φυγεις τελεια ειναι. Το περιμενω πως και πως! Θα το παμε και αεροπορικα οποτε δε θα χει και ταλαιπωρια. Καλα κανατε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειχε γραψει τοτε μια μινι εκθεση που την ειδε ο τωρα γιατρος αλλα ειναι γενικη και δεν τον καλυπτει.. 

μου ειπε οτι θελω να δω αναλυτικα τι εκανε, που μπηκε, τι καυτηριασε, θα μου ανοιξει τα ματια, να σου πω πως προχωρας, τι βηματα κανουμε! Επισης να δει και τα της υστεροσκοπησης που δεν εχουν γραφτει πουθενα..! 

Τα νευρα μου θελω να τον κοπανισω!!! 

Πφφ και εγω σημερα πονοκεφαλο... 

και απο φαι βραδυ μια ταπεινη αραβικη βρε κοριτσια και ακουω τα δικα σας και θα πειναω κι αλλο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

λοιπον θα σας πω τι εχω φαει σημερα γιατι πραγματικα απορω που πειναω ακομα: Πρωι μια πιτσα, μεσημερι, κοτοπουλο σνιτσελ με ρυζι, απογευμα καιμακι παγωτο, βραδυ πενες με μανιταρια, τωρα τρωω φραουλες με ζαχαρη, και ακομα θελω και κατι αλλο μαλλον σε ξανα μανα παγωτο με βλεπω.

εγω αν φαω αυτα θα παω 100 kg σε 2 μηνες.

παχαινω και με τον αερα.φανταστικο μοντελο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

εγω αν φαω αυτα θα παω 100 kg σε 2 μηνες.

Το θεμα ειναι οτι εξακολουθω να θελω να φαω και κατι αλλο, δηλαδη ελεος. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μα δε σημαινει οτι θα γινοταν κακοηθεια αυτο! Μπορει να εννοουσε χιλια αλλα πραγματα. το θεμα ειναι οτι αφαιρεθηκε και οτι πια δε μας νοιαζει καθολου γιατι αφου δεν απασχολει αυτον μια δεν απασχολει εμας δεκα. Εμενα αληθεια στο λεω, και σου μιλαω εγω που ειμαι Η αγχωδης, οταν μου λεει α βλεπω αυτο, ή ειδα εκεινο, αλλα δεν ειναι τιποτα ξεχνα το, πραγματικα το ξεχναω. Τις κυστες πχ που με ειχαν και εχουν παει τρεις και μια ειναι επειδη με τσιτωσε ο τροπος της αλλης, αλλιως δεν ασχολουμαι. εμπιστευεσαι το γιατρο και τελος.

Δεν ξέρω η μάλλον δεν εχω καταλάβει ποιά από τις δυο μας τρελαίνεται περισσότερο ? αλλά με ησυχάζει αυτό που μου λες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Μου ειχε γραψει τοτε μια μινι εκθεση που την ειδε ο τωρα γιατρος αλλα ειναι γενικη και δεν τον καλυπτει.. 

μου ειπε οτι θελω να δω αναλυτικα τι εκανε, που μπηκε, τι καυτηριασε, θα μου ανοιξει τα ματια, να σου πω πως προχωρας, τι βηματα κανουμε! Επισης να δει και τα της υστεροσκοπησης που δεν εχουν γραφτει πουθενα..! 

Τα νευρα μου θελω να τον κοπανισω!!! 

Πφφ και εγω σημερα πονοκεφαλο... 

και απο φαι βραδυ μια ταπεινη αραβικη βρε κοριτσια και ακουω τα δικα σας και θα πειναω κι αλλο ??

ο καιρος θα ειναι γιατι με εχει ταραξει. Κοιτα τωρα τι να κανουμε, αυτα ειναι τα δεδομενα, θα προσπαθησει ο γιατρος να σου γραψει βημα βημα ο,τι εγινε, ο,τι καυτηριασε, ο,τι ειδε (αν δε βρει το υλικο) και θα προχωρησει ο επομενος. Το ξερω πως θα θελε να χει πληρη εικονα, αλλα οταν αλλαζουμε γιατρο παντα συμβαινει να υπαρχει ενα gap στο ιστορικο. Δεν εχει καμια μας κρατησει εξετασεις, υπερηχους και τα παντα ολα. Η υστεροσκοπηση τι κοστος εχει? Επισης μετα επενερχεσαι κατευθειαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

λοιπον θα σας πω τι εχω φαει σημερα γιατι πραγματικα απορω που πειναω ακομα: Πρωι μια πιτσα, μεσημερι, κοτοπουλο σνιτσελ με ρυζι, απογευμα καιμακι παγωτο, βραδυ πενες με μανιταρια, τωρα τρωω φραουλες με ζαχαρη, και ακομα θελω και κατι αλλο μαλλον σε ξανα μανα παγωτο με βλεπω.

1)Σε ξεμάτιασα και ήσουν λιγο ματιασμενη..

2)Που τα βάζεις όλα αυτά καλε;?Εγώ τα μισά να έτρωγα δεν θα χωρούσα να περάσω από τη πόρτα στο μήνα πάνω..Οχι στο 2μηνο που λέει και η @Dim83..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

1)Σε ξεμάτιασα και ήσουν λιγο ματιασμενη..

2)Που τα βάζεις όλα αυτά καλε;?Εγώ τα μισά να έτρωγα δεν θα χωρούσα να περάσω από τη πόρτα στο μήνα πάνω..Οχι στο 2μηνο που λέει και η @Dim83..

αληθειαααα??? Γλυκουλα!!! Θα περιμενω να δω αποτελεσματα

Γενικα τρωω πολυ, αλλα ειναι μερικες κουλες μερες (ασχετες με κυκλο, περιοδο κλπ) που μπορω να φαω τα παντα ολα. Βασικα θελω εναλλαγες, αλμυρο γλυκο και τουμπαλιν. Μου ειπε η ενδοκρινολογος να αυξησω το ΒΜΙ μου (δεικτης μαζας σωματος). Μου λεει δεν κανει καλο και για την υποστηριξη της κυησης να ναι κατω απο 20, αλλα τι να κανω, εγω θεωρω οτι ειμαι νορμαλ. Δε μου παει και το παραπανω εμενα με σκοτωνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...