Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Συγχαρητήρια με το καλό και όλα να πάνε καλά και μα διπλασιάζεται...!!

 

Κορίτσια αλλάξατε φωτο και αν να σας ξανά συνηθίσω.. χαχα

Ευχαριστώ πολυυυυυυ!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοιτα εμενα το ερλι μου εδειξε 7 περιπου μερες πριν την περιοδο θετικο κανονικοτατα οποτε ναι ισως οντως να μην εισαι. Απ'την αλλη δεν ανεβαινει η τιμη σε ολες τις εγκυμοσυνες με τον ιδιο ρυθμο οποτε υπομονη!

Θα περιμενω ακομη και αν δεν εριει θα ξανα κανω και αλλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!!!το early εκανα 5 μερες πριν την περιοδο...εχω σταθερο κυκλο απλα εγω συνηθως ποναγα πριν μ ερθει περιοδος τωρα τπτ...

θα δεις, όπως ειπαν και τα κοριτσια αλλαζει και λιγο ο κυκλος. ποσων ημερων ειναι αληθεια? Γιατι πχ αν ειναι 27-28 ημερων το early ειναι λιγο δυσκολο να κανει λαθος, δεδομενου οτι 2 μερες πριν την περιοδο με σταθερο κυκλο μια γυναικα θα ναι ηδη 2 βδομαδες μετα τη συλληψη ας πουμε. Οπως και να χει λιγη υπομονη κανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

θα δεις, όπως ειπαν και τα κοριτσια αλλαζει και λιγο ο κυκλος. ποσων ημερων ειναι αληθεια? Γιατι πχ αν ειναι 27-28 ημερων το early ειναι λιγο δυσκολο να κανει λαθος, δεδομενου οτι 2 μερες πριν την περιοδο με σταθερο κυκλο μια γυναικα θα ναι ηδη 2 βδομαδες μετα τη συλληψη ας πουμε. Οπως και να χει λιγη υπομονη κανε.

βασικα συμφωνω , σημασια εχει αν ξερεις ποσες μερες μετα την ωορρηξια εισαι και οχι ποσες πριν την περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Να ξερεις οτι εχει συμβει σε πολλες περιπτώσεις οτσν ξεκινάμε προσπάθειες να αλλαζει ο κυκλος μας ή γενικα τα συμπτώματα που ειχαμε σε καθε κυκλο... κ εγω απο οταν ειχα ξεκινησει προσπαθειες αλλαξαν πολλα..πχ δε πονουσε το στηθος μου, δε πονουσα πριν τη περίοδο... ενω τοσα χρονια ειχα συνηθισει σε ενα συγκεκριμένο μοτιβο συμπτωμάτων..

Μην απογοητεύεσαι θα δεις οτι δε θα αργήσει το σπορακι σας..

αυτο με το στηθος θυμαμαι που το χες ξαναπει οτι συνέβη σε σένα!. Εγω το στηθος το χω πολυ στανταρ συμπτωμα πχ ωορρηξιας και μετα στην εγκυμοσυνη. αν δεν ποναει το στηθος μου κατι δεν παει καλα με μενα. αχαχαχ. Οπως σε αυτον τον κυκλο που δεν πονουσε και δε θετικοποιηθηκε τεστ ωορρηξιας. Αλλα τελικα ισως να μην ειναι και στανταρ δεν ξερω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Petalouditsa28 είπε:

Να έχεις πίστη κ οσο μπορείς να εισαι ήρεμη.. ειχες μια παλινδρομη πιο πριν ή θυμαμαι λαθος? 

Εγω μετα απο μια βιοχημικη κ μια παλλινδρομη, αυτη τη στιγμή μετραω μερες για να μπω στο μηνα μου κ επιτέλους να δω τη μικρη μου..Βουνο μου φαίνεται αλλα που θα παει θα περασουν κ αυτες οι τελευταίες εβδομάδες..

Είμαι αισιόδοξη αυτή τη φορά σε αντίθεση με την προηγούμενη φορά που από την αρχή ήμουν κάπως επιφυλακτική.. καλά τα θυμάσαι, με εντυπωσιάζεις .. 

Τελικα είναι και θέμα τύχης, ή μάλλον ατυχίας .. 

Με το καλό να κρατήσεις το κοριτσάκι σου και με ένα πόνο σου εύχομαι.. εσυ τον έφαγες τον γάιδαρο Χαχα για μένα δεν περνάνε οι 2 μέρες να δω πως εξελίσσεται η χοριακη μου..

Να πάνε για όλες μας καλά κορίτσια , το λεω και το ξανά λεω.. ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει αυτό που μου συμβαίνει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Ονομα χρήστη είπε:

Με το κοπελα μ...ευχομαι να πανε ολα καλα και σε λιγο καιρο να εχεις ενα υπεροχο αγγελουδι στην αγκαλια σου..εκανες τεστ η' πηγες αμεσως για χοριακη???εμενα σε 2 μερες ειναι να μ ερθει περιοδος...

Σ’ευχαριστω!! Εύχομαι και σε εσένα σύντομα ένα σποράκι ?

Δεν κρατήθηκα και έκανα τεστ 5 μέρες πριν την καθυστέρηση  (ταινίες της hometest) βγήκε άχνη γραμμή και την επόμενη μετά πήρα το early και βγήκε θετικό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Είμαι αισιόδοξη αυτή τη φορά σε αντίθεση με την προηγούμενη φορά που από την αρχή ήμουν κάπως επιφυλακτική.. καλά τα θυμάσαι, με εντυπωσιάζεις .. 

Τελικα είναι και θέμα τύχης, ή μάλλον ατυχίας .. 

Με το καλό να κρατήσεις το κοριτσάκι σου και με ένα πόνο σου εύχομαι.. εσυ τον έφαγες τον γάιδαρο Χαχα για μένα δεν περνάνε οι 2 μέρες να δω πως εξελίσσεται η χοριακη μου..

Να πάνε για όλες μας καλά κορίτσια , το λεω και το ξανά λεω.. ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει αυτό που μου συμβαίνει..

Κορίτσακι μου όμορφο,μπραβοοοοοο!!!Τώρα μπήκα και είδα ότι είχες μια θετικοτατη χοριακη!!Όλα καλά να πάνε,κοπέλα μου,και μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι...Πολυ πολυ χάρηκα!!!??????

@Kat-Cat,να προσέχεις τον εαυτό σου πάνω από όλα..Μην ξεχνάς ότι δουλεύουμε για να ζούμε,δεν ζούμε για να δουλεύουμε...Εσενα να κοιτάς πάνω από όλα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσακι μου όμορφο,μπραβοοοοοο!!!Τώρα μπήκα και είδα ότι είχες μια θετικοτατη χοριακη!!Όλα καλά να πάνε,κοπέλα μου,και μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι...Πολυ πολυ χάρηκα!!!??????

@Kat-Cat,να προσέχεις τον εαυτό σου πάνω από όλα..Μην ξεχνάς ότι δουλεύουμε για να ζούμε,δεν ζούμε για να δουλεύουμε...Εσενα να κοιτάς πάνω από όλα!!???

εχεις τα δικια σου. Ειμαι διαλυμενη. Αφου εχω τοσο αγχος και πιεση που πλεον ζαλιζομαι. Σκεφτομαι οτι αν κανω τελικα τις εξτασεις και δε ληξει το παραπεμπτικο θα ναι χαλια οχι λογω κυστης αλλα λογω αγχους. αχαχαχχα! Τα χω παιξει. Αντε να μας λεει κανα ευχαριστω η @Irene_D τωρα που θα ειναι μπροστα να παιρνουμε κουραγιο, και ευχομαι πολυ συντομα σε ολες μας να μετατοπιστει το αγχος μας σε γλυκο αγχος προσμονης και να μην αναλωνομαστε σε πιεση/στρες και δουλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μπραβο κοριτσακι μου!!!! τελεια μου φαινεται και χωρις καν καθυστερηση!!! γιουπιιιιιιιι

Cat-Kat μουυυυυ πήγα να τις παρω με το αμαξάκι μου ?  είχα πάει άλλη μια φορά νωρίτερα αλλά δεν ήταν έτοιμες, τις έβαλα στη θέση του συνοδηγού , άναψα τσιγάρο και μετά τις άνοιξα... φοβόμουν να τις δω!! Όταν είδα την τιμή, έσβησα το τσιγάρο και ξεκίνησα για τον άντρα μου να του πω τα ευχάριστα!!! Χαχα ατελείωτη μου φάνηκε η διαδρομή... ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Μπραβο μπραβο βρε κοριτσι μου ??! Επιβεβαιωθηκε το τεστακι... τι ομορφα νεα, ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ?!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Σύντομα να ακούσω και τα δικά σας ευχάριστα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Cat-Kat μουυυυυ πήγα να τις παρω με το αμαξάκι μου ?  είχα πάει άλλη μια φορά νωρίτερα αλλά δεν ήταν έτοιμες, τις έβαλα στη θέση του συνοδηγού , άναψα τσιγάρο και μετά τις άνοιξα... φοβόμουν να τις δω!! Όταν είδα την τιμή, έσβησα το τσιγάρο και ξεκίνησα για τον άντρα μου να του πω τα ευχάριστα!!! Χαχα ατελείωτη μου φάνηκε η διαδρομή... ?

Αχ νεο αμαξακι και μας εφερε γουρι. Δε φανταζεσαι πραγματικα πώς νιωθω με την πολυ ωραια εξελιξη σου. Μου δινεις απιστευτη δυναμη. Μακαρι να χω την ιδια τυχη. Μπηκα γυρνωντας απο το γραφειο μονο και μονο να δω τα αποτελεσματα σου. αχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Κορίτσακι μου όμορφο,μπραβοοοοοο!!!Τώρα μπήκα και είδα ότι είχες μια θετικοτατη χοριακη!!Όλα καλά να πάνε,κοπέλα μου,και μια υγιή και τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι...Πολυ πολυ χάρηκα!!!??????

@Kat-Cat,να προσέχεις τον εαυτό σου πάνω από όλα..Μην ξεχνάς ότι δουλεύουμε για να ζούμε,δεν ζούμε για να δουλεύουμε...Εσενα να κοιτάς πάνω από όλα!!???

Renaki μου γλυκό ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου, θέλω και εύχομαι να ακούσω κι αλλά ευχάριστα από εσάς! Εδώ θα είμαι να μοιράζομαι μαζί σας τα νέα μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια τι χαμος σημερα.

ανοιξα να δω τι κανετε κ ειχα τ σελιδες αδιαβαστα.

@Irene_D μπραβο για τη χοριακη.ευχομαι να πανε ολα καλα. καλη τυχη στο εξης.

@zoi.ko και @anni7 ακριβως τα ιδια κ χειροτερα κ εγω με τη συμπονοια. παιρνω στυλο,χαρντομαντηλα,βοηθαω αναπηρους,ηλικωμενους,μανουλες με μωρακι που ζητιανευουν.εχω μια θεωρια οτι οταν ο αλλος μου απλωνει το χερι του εγω πρεπει να βοηθησω εφοσον μπορω.δεν καθομαι να ψαξω αν εχει ή δεν εχει αναγκη.εγω βοηθαω και νιωθω καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγω 2 φορές εχω κανει τεστ εγκυμοσύνης. Μια για να δω οτι ειμαι εγκυος οπου ημουν (ασχετα πως εξελιχθηκε) και μια για να δω αν μηδενισε η χοριακη μετα την αποξεση (απο μονη μου δηλαδη επειδη διαβαζα διαφορα και το εκανα στις 40 μερες για να ησυχασω οτι ειναι αρνητικο). Τα βλεπω με μεγαλο δεος τα τεστακια! Σχεδον τα φοβαμαι, σαν αποτελεσματα εξετασεων στο σχολειο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

ρε κοριτσια τι χαμος σημερα.

ανοιξα να δω τι κανετε κ ειχα τ σελιδες αδιαβαστα.

@Irene_D μπραβο για τη χοριακη.ευχομαι να πανε ολα καλα. καλη τυχη στο εξης.

@zoi.ko και @anni7 ακριβως τα ιδια κ χειροτερα κ εγω με τη συμπονοια. παιρνω στυλο,χαρντομαντηλα,βοηθαω αναπηρους,ηλικωμενους,μανουλες με μωρακι που ζητιανευουν.εχω μια θεωρια οτι οταν ο αλλος μου απλωνει το χερι του εγω πρεπει να βοηθησω εφοσον μπορω.δεν καθομαι να ψαξω αν εχει ή δεν εχει αναγκη.εγω βοηθαω και νιωθω καλα. 

Ευχαριστώ  Dim!! Να είσαι καλά κορίτσι!!! Χαμός σήμερα όντως, πήρε ζωή το τοπικ μας!! Μακάρι να λέμε μόνο ευχάριστα απο εδώ και πέρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κορίτσια εγω 2 φορές εχω κανει τεστ εγκυμοσύνης. Μια για να δω οτι ειμαι εγκυος οπου ημουν (ασχετα πως εξελιχθηκε) και μια για να δω αν μηδενισε η χοριακη μετα την αποξεση (απο μονη μου δηλαδη επειδη διαβαζα διαφορα και το εκανα στις 40 μερες για να ησυχασω οτι ειναι αρνητικο). Τα βλεπω με μεγαλο δεος τα τεστακια! Σχεδον τα φοβαμαι, σαν αποτελεσματα εξετασεων στο σχολειο :P

Πραγματικα μεχρι να βγει το αποτελεσμα νομιζεις πως θα σπασει η καρδια σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ νεο αμαξακι και μας εφερε γουρι. Δε φανταζεσαι πραγματικα πώς νιωθω με την πολυ ωραια εξελιξη σου. Μου δινεις απιστευτη δυναμη. Μακαρι να χω την ιδια τυχη. Μπηκα γυρνωντας απο το γραφειο μονο και μονο να δω τα αποτελεσματα σου. αχαχαχχα

Όχι μακάρι, σίγουρα θα έχεις όμορφες εξελίξεις!!! Είμαι σίγουρη γι’αυτο ?

Να προσεχείς τον εαυτό σου όσο μπορείς περισσότερο γιατί διάβασα ότι η μέρα σου δεν ήταν καλή.. πέρασε όμως, τώρα ξεκουράσου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

 

Όχι μακάρι, σίγουρα θα έχεις όμορφες εξελίξεις!!! Είμαι σίγουρη γι’αυτο ?

Να προσεχείς τον εαυτό σου όσο μπορείς περισσότερο γιατί διάβασα ότι η μέρα σου δεν ήταν καλή.. πέρασε όμως, τώρα ξεκουράσου ..

μονο η μερα? Το 2018 ολο. αχαχαχχα. Θα δειξει. Δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη γενικα. Παιρνω δυναμη απο τη θετικη σου εξελιξη, αλλα ειμαι αρκετα down ακομα με ολα αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Κορίτσια εγω 2 φορές εχω κανει τεστ εγκυμοσύνης. Μια για να δω οτι ειμαι εγκυος οπου ημουν (ασχετα πως εξελιχθηκε) και μια για να δω αν μηδενισε η χοριακη μετα την αποξεση (απο μονη μου δηλαδη επειδη διαβαζα διαφορα και το εκανα στις 40 μερες για να ησυχασω οτι ειναι αρνητικο). Τα βλεπω με μεγαλο δεος τα τεστακια! Σχεδον τα φοβαμαι, σαν αποτελεσματα εξετασεων στο σχολειο :P

Εγώ έχω κάνει μόνο ένα τεστακι,το οποίο ήταν αρνητικό και τα έχω πάρει από φόβο..Αντε να δούμε όταν χρειαστεί να ξανακάνω πως θα είμαι..Ουτε όταν έδινα πανελλήνιες τόσο άγχος!!!???

@Irene_D,εννοείται πως θα μας λες τα νέα σου για το πώς μεγαλώνει το μπεμπακι σου μέσα σου!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Κοριτσιααααα τα πήρα τα αποτελέσματα!!!! 96.7 η χοριακη μου ?????

Μου τελείωσαν και τα like γαμωτο!!!Εύγε κορίτσι μου.......υγεία,ευτυχία και τύχη από εδώ και.πέρα στο σπιτικό σου......μια υπέροχη και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Είμαι αισιόδοξη αυτή τη φορά σε αντίθεση με την προηγούμενη φορά που από την αρχή ήμουν κάπως επιφυλακτική.. καλά τα θυμάσαι, με εντυπωσιάζεις .. 

Τελικα είναι και θέμα τύχης, ή μάλλον ατυχίας .. 

Με το καλό να κρατήσεις το κοριτσάκι σου και με ένα πόνο σου εύχομαι.. εσυ τον έφαγες τον γάιδαρο Χαχα για μένα δεν περνάνε οι 2 μέρες να δω πως εξελίσσεται η χοριακη μου..

Να πάνε για όλες μας καλά κορίτσια , το λεω και το ξανά λεω.. ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει αυτό που μου συμβαίνει..

Εγω εκανα 3 επαναληψεις στις χοριακες αυτη τη φορα.. ενταξει, δε χρειάζεται να σου πω ποσο ετρεμα μεχρι να μου πουν τον αριθμο...αφου κάποια στιγμη ειπα στο γιατρο μου, δεν αντέχω αλλο δε θα ξανα κάνω (ευτυχώς ετσι κ αλλιως δε θα με εβαζε να κάνω κ αλλη).. 

Για να μη μιλησω για τη στιγμη που πηγα να ακουσω καρδούλα..σα το ψαρι ετρεμα..

Πολλές φορές πραγματι ειναι ατυχια χωρις να συμβαινει κατι απαραίτητα..

Σου ευχομαι ολα να πάνε καλα αυτη τη φορα! Υπομονή οσο μπορείς και πίστη.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μονο η μερα? Το 2018 ολο. αχαχαχχα. Θα δειξει. Δεν ειμαι πολυ αισιοδοξη γενικα. Παιρνω δυναμη απο τη θετικη σου εξελιξη, αλλα ειμαι αρκετα down ακομα με ολα αυτα

Χαχα χαζούλα.. γιατί για εμένα το 2018 μπήκε καλά;;; Κατσε να δούμε και πως θα πάει.. παντως down είναι λογικό να είσαι.. ομως θα έρθει η στιγμή που θα ξεχασουμε όσα άσχημα ζήσαμε ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Εγώ έχω κάνει μόνο ένα τεστακι,το οποίο ήταν αρνητικό και τα έχω πάρει από φόβο..Αντε να δούμε όταν χρειαστεί να ξανακάνω πως θα είμαι..Ουτε όταν έδινα πανελλήνιες τόσο άγχος!!!???

@Irene_D,εννοείται πως θα μας λες τα νέα σου για το πώς μεγαλώνει το μπεμπακι σου μέσα σου!!???

Τι ωραία που ακούγεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Χαχα χαζούλα.. γιατί για εμένα το 2018 μπήκε καλά;;; Κατσε να δούμε και πως θα πάει.. παντως down είναι λογικό να είσαι.. ομως θα έρθει η στιγμή που θα ξεχασουμε όσα άσχημα ζήσαμε ! 

Μακάρι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...