Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Το απόγευμα θα τα πάρω!!!!
 

εκανες χοριακη?? Αχ ρε συ πραγματικα εχω εναν ενθουσιασμο οσο θα ειχα για μενα νομιζω. Με εχει πιασει ανυπομονησια. Μοιαζουν τοσο οι ιστοριες μας και παιρνω απιστευτο κουραγιο (αν και σε μενα υπαρχει ενα προβλημα παραπανω μετα την αποξεση), αλλα κατα τα λοιπά ειχαμε πολυ ιδιες ιστοριες. Περιμενουμε να μας πεις νεα! Την εκανες δυο μερες πριν την καθυστερηση αν θυμαμαι καλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

εεεε καπως ετσι ειναι αυτο τωρα που μας εκατσε στην δουλεια και το ξανα εζησα το εργο την προηγουμενη εβδομαδα στην εφορια για μια προσωπικη δουλεια τπτ μην φανταστεις να δηλωσω το γαμο και πραγματικα δε μπορουσαν να ξεχωρισουν το αυτονοητο μιλαμε επαθα εγκεφαλικο ευτηχως βρεθηκε εκει μια προισταμενη και το εκανε !!!!!!!!!!! μιλαμε για το πιο απλο μου ελεγε οτι ο  αντρας μου ειναι ξενος επειδη γεννηθηκε σε αλλη χωρα και εζησε πολλα χρονια εκει ενω να της δειχνω την ελληνικη ταυτοτητα του και οτι εχει παει και φανταρος και οτι εχει και της υπηκοοτητες μιλαμε δε υπαρχει τρελαθηκα !!!!!!!!!!

Καλά εμείς να δεις τι τραβήξαμε για τις άδειες.....που στο πιστοποιητικό γέννησης του άντρα μου υπήρχε μόνο επίθετο και όχι το μικρό του όνομα. Δλδ ο άνθρωπος δουλεύει,πληρώνει φόρους ,έχει πάει σχολείο,φαντάρος κλπ και για το ληξιαρχείο είναι ανώνυμος!!!!Δύο μήνες τρέχαμε......ΕΛΛΆΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΊΟ ΣΟΎ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D Ευχαριστούμε που το μοιραστηκες μαζί μας..... εμείς είχαμε θέμα αλκοολισμού, κάθε οικογένεια με τα δικά της .....το θέμα είναι ότι προχωρησες και μπράβο σου για τη δύναμη,το θάρρος και την ψυχή.Ελπίζω το απόγευμα να μας πεις ένα μεγαααααλο νούμερο και την Παρασκευή το δεκαπλάσιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ax η ζωη ορισμένες φορές δίνει την ανταμοιβη της......αλήθεια που μου έχεις πει οτι ειναι οι γιατροί σου? Γιατί εμενα ειναι Πειραιά (και έχει και ιατρειο απογευματινο Αμπελόκηπους) και σκεφτομαι καμια φορά μηπως έχω τον ίδιο με καμια κοπελα.

Ο γιατρός  που έχω από τα  19 μου έχει το ιατρείο του στο Χαλάνδρι και η δεύτερη είναι στον Κορυδαλλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλά εμείς να δεις τι τραβήξαμε για τις άδειες.....που στο πιστοποιητικό γέννησης του άντρα μου υπήρχε μόνο επίθετο και όχι το μικρό του όνομα. Δλδ ο άνθρωπος δουλεύει,πληρώνει φόρους ,έχει πάει σχολείο,φαντάρος κλπ και για το ληξιαρχείο είναι ανώνυμος!!!!Δύο μήνες τρέχαμε......ΕΛΛΆΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΊΟ ΣΟΎ!

ενταξει ολα τα λεφτα ειναι δε υπαρχει !!!!! καλα εμενα μου ελεγε τα τρελα μου λεει ειναι αλλοδαπος λεω καλη μου γυναικα ο ελληνοαμερικανος με διπλη υπηκοοτητα με ελληνικη ταυτοτητα και με απολυτηριο φανταρου ειστε με τα καλα σας !!!!!!!!! και να επιμενει τρελα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εκανες χοριακη?? Αχ ρε συ πραγματικα εχω εναν ενθουσιασμο οσο θα ειχα για μενα νομιζω. Με εχει πιασει ανυπομονησια. Μοιαζουν τοσο οι ιστοριες μας και παιρνω απιστευτο κουραγιο (αν και σε μενα υπαρχει ενα προβλημα παραπανω μετα την αποξεση), αλλα κατα τα λοιπά ειχαμε πολυ ιδιες ιστοριες. Περιμενουμε να μας πεις νεα! Την εκανες δυο μερες πριν την καθυστερηση αν θυμαμαι καλα?

Περιμένω Παρασκευή οπότε 2 μερούλες νωρίτερα ναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Περιμένω Παρασκευή οπότε 2 μερούλες νωρίτερα ναι... 

κοιτα εγω πιστευω θα ειναι θετικοτατη γιατι ξερω οτι τα τεστ στο θετικο αποτελεσμα δε κανουν λαθος οποτε παμε πολυ θετικα!!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ενταξει ολα τα λεφτα ειναι δε υπαρχει !!!!! καλα εμενα μου ελεγε τα τρελα μου λεει ειναι αλλοδαπος λεω καλη μου γυναικα ο ελληνοαμερικανος με διπλη υπηκοοτητα με ελληνικη ταυτοτητα και με απολυτηριο φανταρου ειστε με τα καλα σας !!!!!!!!! και να επιμενει τρελα!!!!!!!!!

Δε βρίσκεις άκρη ρε συ......εμάς μας λέγανε ότι πρέπει να πάμε δικαστικώς (1500€ θα κόστιζε).....δλδ για δικό τους λάθος να πληρώνουμε κερατιάτικα......και το θέμα είναι πως οοοοολα αυτά τα κοθωνια εκει στο δημόσιο τα πληρώνουμε εμείς και βαριούνται να σε εξυπηρετήσουν κιόλας!Είναι δλδ. να βρεθεί ένας,οχι παραπάνω ένας,τρελός να μπει μέσα με καμιά μολότοφ και να τους κάνει να μην ξέρουν από που να φύγουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Δε βρίσκεις άκρη ρε συ......εμάς μας λέγανε ότι πρέπει να πάμε δικαστικώς (1500€ θα κόστιζε).....δλδ για δικό τους λάθος να πληρώνουμε κερατιάτικα......και το θέμα είναι πως οοοοολα αυτά τα κοθωνια εκει στο δημόσιο πληρώνουμε εμείς και βαριούνται να σε εξυπηρετήσουν κιόλας!Είναι δλδ. να βρεθεί ένας,οχι παραπάνω ένας,τρελός να μπει μέσα με καμιά μολότοφ και να τους κάνει να μην ξέρουν από που να φύγουν!

ααααα και μενα τα ιδια μου ειπε λεει τωρα θα πρεπει να πας δικαστικα γιατι εχει περαστει σην ληξιαρχικη πραξη λεω τι λενε κυρια μου ειστε καλα φουντωσα εκανε και ζεστη εκει μεσα μπουρλωτο !!! ακριβως συμφωνω μιλαμε κοιμοντουσαν και ενα υφος δεκα καρδιναλιων!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ααααα και μενα τα ιδια μου ειπε λεει τωρα θα πρεπει να πας δικαστικα γιατι εχει περαστει σην ληξιαρχικη πραξη λεω τι λενε κυρια μου ειστε καλα φουντωσα εκανε και ζεστη εκει μεσα μπουρλωτο !!! ακριβως συμφωνω μιλαμε κοιμοντουσαν και ενα υφος δεκα καρδιναλιων!!!!

Εννοείται ποιός να τους πειράξει αυτούς? Χαχαχαχαχα μέσα σε αυτό το δίμηνο της ταλαιπωρίας μας ένα πρωί στο ληξιαρχείο (στον 4ο όροφο) είχε φορτώσει ο άντρας μου και λέει σε έναν εκεί:έχε χάρη που είμαστε στον 4ο και άμα σε σβερκωσω μέχρι να κατέβω κάτω θα με έχουν δέσει αλλιώς δε θα γύρναγες  σήμερα σπίτι σου!!!???? Άστα.......άστα γιατί φουντωνω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

κοιτα εγω πιστευω θα ειναι θετικοτατη γιατι ξερω οτι τα τεστ στο θετικο αποτελεσμα δε κανουν λαθος οποτε παμε πολυ θετικα!!!!!!!!!!!!!! 

Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά θέλω να δω πως αυξάνεται.. δεν τίθεται θέμα λάθους.. Μόνο να πάει καλά!!!
Το έδειξα και στον άντρα μου χθες βράδυ!!! ΕΥΤΥΧΙΑ με μια λέξη.. αλλά συγκρατημένα μου λέει , για εσενα αγχώνομαι.. μέχρι να δούμε δεν θα χαρούμε πολύ.. και μετά μου φίλαγε την κοιλίτσα!!! Δάσκαλε που δίδασκες... χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Μακάρι κοριτσάκια!!!! Θα σας στείλω εννοείται ότι αποτέλεσμα και να πάρω 

Ε όχι και ότι αποτέλεσμα..... δε θέλω να λες τέτοια.......όλα τέλεια θα είναι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κι εγώ έτσι πιστεύω αλλά θέλω να δω πως αυξάνεται.. δεν τίθεται θέμα λάθους.. Μόνο να πάει καλά!!!
Το έδειξα και στον άντρα μου χθες βράδυ!!! ΕΥΤΥΧΙΑ με μια λέξη.. αλλά συγκρατημένα μου λέει , για εσενα αγχώνομαι.. μέχρι να δούμε δεν θα χαρούμε πολύ.. και μετά μου φίλαγε την κοιλίτσα!!! Δάσκαλε που δίδασκες... χαχαχαχαχα

ελα ρε θεουλης!!!!!!!!!!! μα ειναι δυνατον να μην χαρει και πολυ κρατηθηκε!!!!!!!!! ολα θα πανε καλα θα το δεις η παναγιτσα θα βαλει το χερακι της και θα ειναι μια τεραστια χοριακη!!!! εσυ να προσεχεις τωρα οχι  πολυ κουραση βαρη κτλ !!!!!!!! σου εδωσε τπτ απο βιταμινες η οχι ακομα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Εννοείται ποιός να τους πειράξει αυτούς? Χαχαχαχαχα μέσα σε αυτό το δίμηνο της ταλαιπωρίας μας ένα πρωί στο ληξιαρχείο (στον 4ο όροφο) είχε φορτώσει ο άντρας μου και λέει σε έναν εκεί:έχε χάρη που είμαστε στον 4ο και άμα σε σβερκωσω μέχρι να κατέβω κάτω θα με έχουν δέσει αλλιώς δε θα γύρναγες  σήμερα σπίτι σου!!!???? Άστα.......άστα γιατί φουντωνω!!!!

καλα τους ειπε !!!!!!!!!! εμενα με επερνε τηλ με ρωταγε τι εγινε να ερθω να με δου χαχαχαχαα και του ελεγα τι ελεγαν και εβριζε στα αγγλικα χαχαχαχαχαχχααχ και επειδη μεταξυ μας πιο πολυ αγγλικα μιλαμε με ακουγε και η αλλη εκει και δωστου να μου λεει αλλοδαπος αληθεια στο λεω μου ηρθε να την χτυπησω !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 by the way τι ωραία φωτογραφία ???!!!!Δεν τις έλεγες κι εσύ ναι αλλοδαπός είναι Ταλιμπάν και φρόντισε να μην έρθει εδώ??!Αν ήσουν ισόγειο έπρεπε να το κάνεις χαχαχαχαχα.......έτσι πριν 2 εβδομάδες εγώ τσακωθηκα στο ΙΚΑ που πήγα να μου σφραγίσουν τη συνταγή για τα γυαλιά......στο τέλος ο παλιογερος αυτός μου ζήτησε και συγνωμη και με συνόδευσε μέχρι την πόρτα για να φυγω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ελα ρε θεουλης!!!!!!!!!!! μα ειναι δυνατον να μην χαρει και πολυ κρατηθηκε!!!!!!!!! ολα θα πανε καλα θα το δεις η παναγιτσα θα βαλει το χερακι της και θα ειναι μια τεραστια χοριακη!!!! εσυ να προσεχεις τωρα οχι  πολυ κουραση βαρη κτλ !!!!!!!! σου εδωσε τπτ απο βιταμινες η οχι ακομα???

Και εγω αυτό ήθελα να σου πω.. ωραία φωτο.. οχι ακόμα δε μου έδωσε κάτι, συνεχίζω μόνο filicin..
Ούτε σίδηρο για την αναιμία που έχω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko και @Irene_D εψαχνα να βρω μια ετσι παιχνιδιαρικι και πεθαινω οταν βλεπω ετσι τα μωρα να βγαζουν γλωσσιτσα !!!!!!!! 

@zoi.koεμ καλα λες δε μου εκοψε εκεινη την ωρα να της το πω !!!!!!!!!!

@Irene_D πιστευω οτι θα σου δωσει μολις δει την τιμη της χοριακης!!! της το ειπες οτι εχεις ετσι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anni7 γενικά όταν βλέπεις μωρό.....δεν υπάρχει περίπτωση να μη σκάσεις χαμόγελο!!!Το έχω παρατηρήσει......ακόμα και οι πιο....ας το πούμε σκληροί άνθρωποι με το που βλέπουν μωρό αγαθευουν! Είναι φοβερό το πως αλλάζουν όλα....έκφραση,διάθεση κλπ. στη θέα ενός μωρού! Ένα τόσο μικρό πλασματακι έχει τη δύναμη να τους κάνει όλους να στέκονται προσοχή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko ναι ισχυει αυτο που λες επισης πιστευω οτι οταν μια οικογενεια περιμενει και ερχεται ενα μωρο για καποιο λογο τα προβλημα η λυνονται η γινονται πιο υπορφετα!!!!! δε ξερω πραγματικα ειναι θαυμα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ πόσο σε νοιωθω.. πόσο σε νοιωθω..!! Εμένα με έπιασε πανικός και πήγα στα επείγοντα για να δω το μωράκι μου.. ήμουν βέβαιη ότι είχε σταματήσει η καρδούλα του.. ευτυχώς όλα ήταν καλά!! Είμαι σίγουρη πως και σε εσένα όλα καλά θα είναι!! ❤️❤️❤️❤️ Μαζί είμαστε σχεδόν, 4 μέρες μπροστά μου είσαι! Όλα καλά θα μας πάνε γλυκιά μου!! Πρέπει να το πιστέψουμε..! Πρέπει να έχουμε πίστη στα σπορακια μας..!!! 🙏🙏🙏 Η @Θέτις Κ.τα έγραψε πάρα πολύ όμορφα!! ❤️❤️ Μπράβο κοριτσάκι μου για την στάση σου, δίνεις δύναμη και θετική ενέργεια και σε εμάς!! 😘😘😘
    • Το prl είναι η προλακτινη; Θηλαζεις ; Είναι πολύ υψηλό το 88 δεν σου ειπε κάτι ο γιατρός ;  περίπου το όριο είναι 20-25 ανάλογα με το μικροβιολογικό εμένα με 32 μου έδωσαν χαπι  σε ενδοκρινολόγο έχεις πάει ; εγω είμαι 35 χρόνων έχω ένα κοριτσάκι που θα γίνει 2 τον Αύγουστο και τώρα είμαι εγκυος στο δεύτερο 7,5 μηνών 
    • Κορίτσι μου, αν διάβασες και παραπάνω θα είδες ότι κι εμένα που είμαι στην 10η (δεν την έχω κλείσει καλά καλα) κάπως υποχώρησαν τα συμπτώματα, όχι πλήρως αλλά σίγουρα είναι πιο ήπια κι ανησυχώ εξίσου - ειδικά το στήθος που ήταν το μόνιμο "σύμπτωμα" για μένα μέχρι στιγμη΄ς, γιατί τα άλλα μια είναι μια δεν είναι. Το ίδιο αναφέρει κι η @Kiddo που είναι πιο κοντά σε σένα με βάση τις εβδομάδες. Δε θα σου πω να μην ανησυχείς γιατί ξέρω από πρώτο χέρι ότι αυτό δε μπορεί να το εφαρμόσει κανείς - ειδικά εμείς που έχουμε δυστυχώς και τις ατυχείς εγκυμοσύνες μας στο παρελθόν... Απλά θα αφήσω εδώ κάτι που μου υπενθύμισε ο μπαμπάς μου χθες που συζητούσαμε τους φόβους μου, κάτι που του είχα πει κι εγώ σε μια στιγμή που δεν ήταν καλά: "Ο άνθρωπος που ζει στο παρελθόν είναι πάντα δυστυχισμένος, ο άνθρωπος που ζει στο μέλλον είναι μονίμως αγχωμένος, κι εκείνος που ζει στο παρόν είναι απλά ευτυχισμένος". Εμένα αυτό με ξεκλείδωσε κάπως. Δε θα πω ψέμματα, κι εγώ αγωνιώ για το ραντεβού της Τρίτης που έχω, αλλά σήμερα επιλέγω να ζω στο παρόν, είμαι έγκυος, έχω μέσα μου το μωράκι μου που είναι μια ευλογία από μόνο του. Προσπάθησε να ζήσεις στο σήμερα λοιπόν και να σκέφτεσαι όσο πιο θετικά μπορείς. Είχα βάλει κι ένα βίντεο πιο πάνω αν θες να το τσεκάρεις (τώρα βεβαια θα μου πεις που να βρω το χρόνο και με το μωρό) και προσωπικά το συνδυάζω με ασκήσεις ανάσεων για να ηρεμώ. Σήμερα είμαι αρκετά πιο ανάλαφρη και ήρεμη 🙏 Είναι δύσκολος ο δρόμος της εγκυμοσύνης όταν ανήκουμε στο "1 στις 4" αλλά ωφείλουμε για τα μωράκια που κυοφορούμε να τα γιορτάζουμε κάθε μέρα που είναι μέσα μας ❤️ Δεν είμαι κοντά στη θρησκεία, αλλά κάθε μέρα νιώθω την ανάγκη να προσεύχομαι στην Παναγία να προστατεύει το μωρό μου. Εύχομαι να είναι όλα τα μωράκια μας καλά και να γεμίσουν τις αγκαλίτσες μας 🙏☘️🤱  
    • Κορίτσια καλησπέρα. Χάθηκα γιατί από την Κυριακή είμαστε στο χωριο του άντρα μου, στα πεθερικά, και έχουμε γονατίσει. Δυστυχώς δεν έχουμε την παραμικρή βοήθεια με την μπεμπα,την παραμικρή όμως παρόλο που ανακοινώσαμε την εγκυμοσύνη μου. Τελοσπαντων.... Σε άλλα νέα αυτήν την εβδομάδα τα συμπτώματα μου υποχώρησαν πλήρως, δεν είχα και πολλά εξάλλου. Είμαι 11+3 και την Τρίτη έχω αυχενική. Εννοείται έχω πανικοβληθεί, πιστεύω θα πάω για αυχενική και η καρδούλα θα έχει σταματήσει..... Δεν νιώθω απολύτως τίποτα, ούτε έστω μια αναγουλα να ησυχάσω κάπως. Απλά προσεύχομαι και αναμένω να έρθει η Τρίτη που ξέρω ότι μόλις ξυπνήσω το πρωί η ψυχολογία μου θα είναι πολύ κακή.  
    • Αχ κατάλαβα τι εχουμε να τραβήξουμε 🤣
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...