Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

by the way @ Dim83 παλιες καραβανες και οι δυο μας. Εγω δουλευω (μαζι με την πρακτικη μου βεβαια 1 μιση χρονο, που μετραει γιατι δουλευα κανονικοτατα), απο το 2005....Αχ ετοιμες για συνταξη ειμαστε φτανει. αχαχαχχα

Σας τρώω δουλεύω από το τέλος του '98!!!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχ, αστικη ευθυνη απο επενδυτικες υπηρεσιες ηταν θεμα μιας εργασιας μου. (Τι μου θυμισες) Μωρε ευθυνης, αστικης, ποινικης πειθαρχικης απο ολα εχει ο μπαξες συν το φιλοτιμο μας που δε μας αφηνει ησυχες. Ναι ειναι θεμα χαρακτήρα περισσοτερο και οχι μονο ειδους δουλειας, γιατι εχω δει συναδελφους που δεν τους νοιαζει και πλασαρουν αλλιως ακομα και το λαθος. Εχουν αλλον αερα

ωχ ειπες τις ευθυνες κ με ελουσε κρυος ιδρωτας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχ, αστικη ευθυνη απο επενδυτικες υπηρεσιες ηταν θεμα μιας εργασιας μου. (Τι μου θυμισες) Μωρε ευθυνης, αστικης, ποινικης πειθαρχικης απο ολα εχει ο μπαξες συν το φιλοτιμο μας που δε μας αφηνει ησυχες. Ναι ειναι θεμα χαρακτήρα περισσοτερο και οχι μονο ειδους δουλειας, γιατι εχω δει συναδελφους που δεν τους νοιαζει και πλασαρουν αλλιως ακομα και το λαθος. Εχουν αλλον αερα

Αχ,βρε κορίτσια!!Δεν μπορείτε να καταλάβετε πόσο πολύ σας νιώθω..Κι εμένα η δουλειά μου έχει πολύ μεγάλη ευθύνη και γενικά δυσκολίες..Και απορώ με μερικούς συναδέλφους μου που λένε ένα σωρό βλακείες στους πολίτες και αυτοί τους πιστεύουν...Κι εγώ αν κάνω κάτι λάθος με πιάνουν απίστευτα νεύρα με τον εαυτό μου και πείσμα γιατί να το κάνω λάθος..  Είναι θέμα χαρακτήρα τελικά το πώς δουλεύεις και τίποτα παραπάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

Αχ,βρε κορίτσια!!Δεν μπορείτε να καταλάβετε πόσο πολύ σας νιώθω..Κι εμένα η δουλειά μου έχει πολύ μεγάλη ευθύνη και γενικά δυσκολίες..Και απορώ με μερικούς συναδέλφους μου που λένε ένα σωρό βλακείες στους πολίτες και αυτοί τους πιστεύουν...Κι εγώ αν κάνω κάτι λάθος με πιάνουν απίστευτα νεύρα με τον εαυτό μου και πείσμα γιατί να το κάνω λάθος..  Είναι θέμα χαρακτήρα τελικά το πώς δουλεύεις και τίποτα παραπάνω...

α καλα με συναδελφους που λενε βλακειες, ανακριβειες, λαθη και ομως εχουν τον τροπο τους να πλασαρονται ως θεοι και να μη φαινεται η ασχετοσυνη τους γινεται χαμος! Ειναι ταλεντο τελικα και αυτο. Δεν το χω καθολου. Αν δεν ειμαι σιγουρη για κατι, ή δεν το ξερω ή κανω λαθος, ειμαι να ανοιξει η γη να με καταπιει ή γενικα το λεω απευθειας. Ειναι γραμμενο στη μουρη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

α καλα με συναδελφους που λενε βλακειες, ανακριβειες, λαθη και ομως εχουν τον τροπο τους να πλασαρονται ως θεοι και να μη φαινεται η ασχετοσυνη τους γινεται χαμος! Ειναι ταλεντο τελικα και αυτο. Δεν το χω καθολου. Αν δεν ειμαι σιγουρη για κατι, ή δεν το ξερω ή κανω λαθος, ειμαι να ανοιξει η γη να με καταπιει ή γενικα το λεω απευθειας. Ειναι γραμμενο στη μουρη μου.

εγω ρε κοριτσακια καθολου δεν τους ζηλευω αυτους.

αν εισαι μετριος κ περνιεσαι για τζιμανι.....απλα δεν εχεις αυτογνωσια.

αν εισαι μετριος και το ξερεις αλλα το παιζεις εξυπνος...παλι γελοιος εισαι γιατι οι αλλοι βλεπουν τη μετριοτητα και απλα μονο τον εαυτο σου κοροιδευεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

εγω ρε κοριτσακια καθολου δεν τους ζηλευω αυτους.

αν εισαι μετριος κ περνιεσαι για τζιμανι.....απλα δεν εχεις αυτογνωσια.

αν εισαι μετριος και το ξερεις αλλα το παιζεις εξυπνος...παλι γελοιος εισαι γιατι οι αλλοι βλεπουν τη μετριοτητα και απλα μονο τον εαυτο σου κοροιδευεις.

δεν τους ζηλευω ακριβως, αλλα εχω δει ανθρωπους να βγαζουν πολλα λεφτα, και να πηγαινουν πολυ ψηλα μονο και μονο με το πως πλασαρουν τον εαυτο τους, Ειδικα στο επαγγελμα μου περισσοτερο παιζει το μπιρι μπιρι, η αερολογια το να πλασαρεις τον εαυτο σου καπως και να λες με στομφο μπουρδες παρα η ατοφια γνωση στο αντικειμενο. Οι πιο πετυχημενοι αν μπορω να το πω ετσι που εχω συναντησει ειναι τετοιου τυπου ανθρωποι. Δε θα μπορουσα ποτε να γινω, θα θελα ομως οταν πχ κανω εγω καποιο λαθος να δειχνω πιο κουλ και πιο κονφιντεντ και οχι να ασπριζω/κιτρινιζω/πρασινιζω :P , να διεκδικω πραγματα περισσοτερο και σε καποιες φάσεις να ειμαι λιγο διαφορετική. Φαινονται ολα στη μουρη μου γενικα τα συναισθηματα μου οπως λεει και ο αντρας μου. αχαχαχαχ. Με εκπαιδευει για ποκερ φεης, αλλα που....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

δεν τους ζηλευω ακριβως, αλλα εχω δει ανθρωπους να βγαζουν πολλα λεφτα, και να πηγαινουν πολυ ψηλα μονο και μονο με το πως πλασαρουν τον εαυτο τους, Ειδικα στο επαγγελμα μου περισσοτερο παιζει το μπιρι μπιρι, η αερολογια το να πλασαρεις τον εαυτο σου καπως και να λες με στομφο μπουρδες παρα η ατοφια γνωση στο αντικειμενο. Οι πιο πετυχημενοι αν μπορω να το πω ετσι που εχω συναντησει ειναι τετοιου τυπου ανθρωποι. Δε θα μπορουσα ποτε να γινω, θα θελα ομως οταν πχ κανω εγω καποιο λαθος να δειχνω πιο κουλ και πιο κονφιντεντ και οχι να ασπριζω/κιτρινιζω/πρασινιζω :P , να διεκδικω πραγματα περισσοτερο και σε καποιες φάσεις να ειμαι λιγο διαφορετική. Φαινονται ολα στη μουρη μου γενικα τα συναισθηματα μου οπως λεει και ο αντρας μου. αχαχαχαχ. Με εκπαιδευει για ποκερ φεης, αλλα που....

χαχα

καλα κ στο δικο μου συναφι...πολυ φυκι για μεταξωτη κορδελα!

σε συνεδρια κλπ.....θελω ηρεμιστικο!

επισης δεν αντεχω (επειδη ειμαστε μικρος κλαδος κ ολοι σχεδον γνωριζομαστε) στα συνεδρια το γλυψιμο....κ απο πισω οι περισσοτεροι βριζονται. 

οκ δεν θα βρισω κανεναν επειδη δεν τον εκτιμω....αλλα δεν θα το παιζω κ κολληταρι.αν δεν σε παω ή δεν σε εκτιμω μου εισαι αδιαφορος. αυτη την υποκρισια δεν την αντεχω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dim83 είπε:

ρε κοπελια ποτε προλαβες!

Από φοιτήτρια.....το πρωΐ δουλειά το βράδυ barwoman,το μεσημέρι γυμναστήριο.......και 4-5 ώρες ύπνο την ημέρα επί τέσσερα χρόνια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

χαχα

καλα κ στο δικο μου συναφι...πολυ φυκι για μεταξωτη κορδελα!

σε συνεδρια κλπ.....θελω ηρεμιστικο!

επισης δεν αντεχω (επειδη ειμαστε μικρος κλαδος κ ολοι σχεδον γνωριζομαστε) στα συνεδρια το γλυψιμο....κ απο πισω οι περισσοτεροι βριζονται. 

οκ δεν θα βρισω κανεναν επειδη δεν τον εκτιμω....αλλα δεν θα το παιζω κ κολληταρι.αν δεν σε παω ή δεν σε εκτιμω μου εισαι αδιαφορος. αυτη την υποκρισια δεν την αντεχω.

πωωωωω, εμετος. Ναι, τα εχω ψιλο/χοντρο ζησει ολα αυτα......Τι να πεις. Ετσι ειμαι και εγω με οποιον δεν παω/συμπαθω. Τοσο - οσο. Τα παραπανω δεν τα αντεχω και απλα δε θα πολυασχοληθω. Αυτο το κανω και με ανθρωπους που με κουραζουν. Τελοσπαντων, δεν ξερω θα δειξει. Ειχα παει για μασαζ την προηγουμενη πεμπτη και την παρασκευη εγινε παλι τετοιος χαμος που με κοροιδευε μια φιλη μου. Τζαμπα το μασαζ μου λεγε. Απατο πηγε. αχαχαχαχ. Καποια στιγμη πιστευα οτι αν ποτε κανω ενα παιδι, επειδη πλεον θα ειναι προτεραιοτητα σαν αγχος και σαν εγνοια, θα γινω λιγο πιο κουλ, και πιο κλαιν στη δουλεια και θα μετατοπιστει το αγχος μου. Αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρη. Ισως για καποιο καιρο να ναι ετσι. Μετα αν "συνηθισω" με βλεπω απλα λιγο τρελη :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ελα μου ντε, ποτε προλαβε!!! 20 χρονακια!! ουαου

Ναι όντως.....τα πρώτα χωρίς ένσημα λόγω νύχτας (γινόταν χαμός τότε) και φοιτήτρια καταλαβαίνεις..... δεν ήξερα καν τι είναι τα ένσημα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Από φοιτήτρια.....το πρωΐ δουλειά το βράδυ barwoman,το μεσημέρι γυμναστήριο.......και 4-5 ώρες ύπνο την ημέρα επί τέσσερα χρόνια!

γιαυτο εισαι 20 κιλα κατω απτο υψος σου εσυ! αχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

γιαυτο εισαι 20 κιλα κατω απτο υψος σου εσυ! αχαχαχ

Έχω ξαναπεί.......μάλλον δεν το θυμάστε.....πατέρας ΟΥΚΑΣ φιλενάδα.....από 5χρ γυμναζομαι, κολυμβητήριο 2χρ, μπαλέτο 6χρ, κωπηλασία 1χρ και μετά γυμναστήριο μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έχω ξαναπεί.......μάλλον δεν το θυμάστε.....πατέρας ΟΥΚΑΣ φιλενάδα.....από 5χρ γυμναζομαι, κολυμβητήριο 2χρ, μπαλέτο 6χρ, κωπηλασία 1χρ και μετά γυμναστήριο μόνο!

πατηρ κ θυγατερα ουκαδες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έχω ξαναπεί.......μάλλον δεν το θυμάστε.....πατέρας ΟΥΚΑΣ φιλενάδα.....από 5χρ γυμναζομαι, κολυμβητήριο 2χρ, μπαλέτο 6χρ, κωπηλασία 1χρ και μετά γυμναστήριο μόνο!

ο Χριστος και η μανα του!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

πατηρ κ θυγατερα ουκαδες!

Αααααχ λίγο μυαλό να είχα τότε και να είχα ακολουθήσει τα βήματα του.....θα είχα δική μου εταιρεία υποβρύχιων επισκευών..... τουλάχιστον έχω τη λατρεία και φυσικά τη γνώση της κατάδυσης!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έχω ξαναπεί.......μάλλον δεν το θυμάστε.....πατέρας ΟΥΚΑΣ φιλενάδα.....από 5χρ γυμναζομαι, κολυμβητήριο 2χρ, μπαλέτο 6χρ, κωπηλασία 1χρ και μετά γυμναστήριο μόνο!

Τι να πω τώρα...Προσκυνω και μπαμπά και κόρη!!!???

Απίστευτος ο μπαμπάκας σου ακόμα πιο απίστευτη κι εσύ....

@Kat-Cat,έχεις έκανες τη τέλεια περιγραφή για τους επιτυχημένους του επαγγελματος σου..Δυστυχως έρχομαι πολύ συχνά σε επαφή με άτομα του κλάδου σου και ενώ παλιότερα τους είχα για επαγγελματιες τώρα πια καταλαβαίνω ότι δεν είναι έτσι..Φυσικα υπάρχουν και οι λαμπρές εξαιρέσεις που έχουν απίστευτες γνώσεις και σε αφήνουν με το στομα ανοικτό...Και είμαι σίγουρη ότι κι εσύ θα είσαι μια πολύ καλή επαγγέλματιας που ανήκεις στην εξαίρεση του κανόνα!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 θα συμφωνήσω μια και του έχω από παιδί ,όπως κάθε κόρη στον πατέρα της άλλωστε,τεραααααστια αδυναμία.Μπορεί τα προσωπικά μου κλπ να τα έλεγα πάντα στη μαμά αλλά ο μπαμπάς....... είναι θρησκεία, λατρεία,η ζωή μου όλη! Δε χαλιέμαι για πολλά πράγματα στη ζωή μου.....αλλά έτσι και μου πεις κουβέντα για τον πατέρα μου..... σε έχω εκτελέσει με τη μία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Διάβασα τη χθεσινή σας κουβέντα σχετικά με τη δουλειά.. θέλω λοιπόν και εγώ να πω τον πόνο μου.

Η δουλειά μας έχει μεγάλη ευθύνη.. είμαστε ασφαλιστές και οποιοδήποτε λάθος μπορεί να έχει μεγάλες επιπτώσεις.. είμαι και εγώ πολύ αγχώδης τύπος όποτε έρχονται μέρες που απλά αρνούμαι να πάω στη δουλειά.. αυτό φυσικά δε γίνεται οπότε  το παλεύω.. επίσης καθημερινά αντιμετωπίζω από τον καλύτερο και ευγενικό άνθρωπο μέχρι τον πιο μυστήριο... αλλά γενικά εγώ δεν έχω πολλή υπομονη.. ο άντρας μου πάλι τους κάνει αρνάκια.. Χαχα μπορεί δηλαδή με εμένα να τσακωθούν και μόλις έρθει ο άντρας μου και τους μιλήσει όπως πρέπει θα ζητήσουν μέχρι και συγνώμη.. Τη δουλειά όμως την αφήνω πίσω μόλις κλείσω το γραφείο και πάω σπίτι, αλλιως θα τρελαινομουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Τι να πω τώρα...Προσκυνω και μπαμπά και κόρη!!!???

Απίστευτος ο μπαμπάκας σου ακόμα πιο απίστευτη κι εσύ....

@Kat-Cat,έχεις έκανες τη τέλεια περιγραφή για τους επιτυχημένους του επαγγελματος σου..Δυστυχως έρχομαι πολύ συχνά σε επαφή με άτομα του κλάδου σου και ενώ παλιότερα τους είχα για επαγγελματιες τώρα πια καταλαβαίνω ότι δεν είναι έτσι..Φυσικα υπάρχουν και οι λαμπρές εξαιρέσεις που έχουν απίστευτες γνώσεις και σε αφήνουν με το στομα ανοικτό...Και είμαι σίγουρη ότι κι εσύ θα είσαι μια πολύ καλή επαγγέλματιας που ανήκεις στην εξαίρεση του κανόνα!!???

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου....Ασε εχω ζήσει και εγώ, και θα ζήσω στιγμές απείρου κάλους. Δεν ξέρω αν ειμαι λαμπρή εξαίρεση επιστημονικά (δεν το νομίζω), αλλά θέλω να πιστέυω ότι δεν είμαι και δε θα γίνω ποτέ φανφάρας!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!!! Διάβασα τη χθεσινή σας κουβέντα σχετικά με τη δουλειά.. θέλω λοιπόν και εγώ να πω τον πόνο μου.

Η δουλειά μας έχει μεγάλη ευθύνη.. είμαστε ασφαλιστές και οποιοδήποτε λάθος μπορεί να έχει μεγάλες επιπτώσεις.. είμαι και εγώ πολύ αγχώδης τύπος όποτε έρχονται μέρες που απλά αρνούμαι να πάω στη δουλειά.. αυτό φυσικά δε γίνεται οπότε  το παλεύω.. επίσης καθημερινά αντιμετωπίζω από τον καλύτερο και ευγενικό άνθρωπο μέχρι τον πιο μυστήριο... αλλά γενικά εγώ δεν έχω πολλή υπομονη.. ο άντρας μου πάλι τους κάνει αρνάκια.. Χαχα μπορεί δηλαδή με εμένα να τσακωθούν και μόλις έρθει ο άντρας μου και τους μιλήσει όπως πρέπει θα ζητήσουν μέχρι και συγνώμη.. Τη δουλειά όμως την αφήνω πίσω μόλις κλείσω το γραφείο και πάω σπίτι, αλλιως θα τρελαινομουν..

Αυτο του άντρα σου είναι ταλέντο. Μπαρουτιάζω και εγώ πολύ ευκολα. αχαχχααχ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

@Rena88 θα συμφωνήσω μια και του έχω από παιδί ,όπως κάθε κόρη στον πατέρα της άλλωστε,τεραααααστια αδυναμία.Μπορεί τα προσωπικά μου κλπ να τα έλεγα πάντα στη μαμά αλλά ο μπαμπάς....... είναι θρησκεία, λατρεία,η ζωή μου όλη! Δε χαλιέμαι για πολλά πράγματα στη ζωή μου.....αλλά έτσι και μου πεις κουβέντα για τον πατέρα μου..... σε έχω εκτελέσει με τη μία!

καλα να σου πω κατι? ΠΡοσωπικά ακολούθησα τα επαγγελματικά χνάρια μαμάς και μπαμπά και από μικρή όταν με ρωτούσες τι ήθελα να γίνω έλεγα το επάγγελμά τους. Στο μηχανογραφικό δεν υπήρχε επιλογή για μένα. Ηταν πρώτα η συγκεκριμένη σχολή και μετά "ας εβαζα ό,τι ήθελα". Τελικά δεν ειμαι σίγουρη ότι έκανα πολύ καλα. Αν γυρνούσα το χρόνο πίσω πιστεύω θα αποφάσιζα αλλιώς. Νομίζω δεν ήταν ποτέ προσωπική μου επιλογή. Είχα πάθει κάτι σαν πλύση εγκεφάλου, δηλαδή φαινομενικά εγώ το αποφάσισα αλλα δε νομίζω πως ουσιαστικά συνέβη κάτι τέτοιο. Στερνή μου γνώση να σε εία πρώτα και σε αυτόν τον τομέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες..... ζούμε τρελές μέρες στη δουλειά.......είμαι και καταπονημενη λόγω της επέμβασης (ρουτίνας μεν αλλά ο οργανισμός θέλει το χρόνο του) και νιώθω σα φυτό γενικότερα.....από μία ώρα και μετά κατεβάζω ρολά!Ελπίζω κάποιες από εμάς να είναι σε καλύτερη φάση!

@Irene_D για μένα έκανες την καλύτερη δουλειά...... για πες πώς αντέδρασε ο ευτυχής αντρουλης και μελλοντικός μπαμπάς? 

κοριτση μου καλη αναρωση επειδη ελειπα δε σου εγραψα νωριτερα σιδερενια!!!!!! να τρως καλα και οσο μπορεις να τον ξεκουραζεις τον οργανισμο σου!!!!!!! αστα φριλερ ειναι στην δουλεια αυτες τις μερες δε ξερω γιατι!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...