Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Οχι για να μην παραπονιέμαι αδίκως. Ουτε εμετούς εχω πλεον ουτε δυσκοιλιοτητες ουτε πονους στο έντερο ουτε τπτ! 

Ειναι πιο πολυ ψυχολογικό το πρόβλημα οπως το υπέθεσες. 

Αχάριστοι άνθρωποί παιδι μου. Δεν είμαστε ευχαριστημενοι με τπτ.

ναι εννοουσα απο πριν που τα ειχες επισης γενικα η εγκυμοσυνη δε την λες και κατι ευκολο μονο το αχγος να ειναι καλα για μενα το μωρο φτανει !!!! ναι παιδι μου ειαι δυσκολο επισης να σε ρωτησω ολοι οι γυρω σου φιλες σου δουλευουν να φανταστω??? γιατι ωραιο ειναι να μην δουλευεις εσυ αμα ολοι αλλοι δουλευουν και δε εχεις μια παρεα να πας καμια βολτα πως να περασει η ωρα!!!!!!!! 

αναποδει δε λες τπτ εγω μερικες φορες αχ ας μεινω αυριο εγκυος να ξεκουραστω λιγακι χαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

ναι εννοουσα απο πριν που τα ειχες επισης γενικα η εγκυμοσυνη δε την λες και κατι ευκολο μονο το αχγος να ειναι καλα για μενα το μωρο φτανει !!!! ναι παιδι μου ειαι δυσκολο επισης να σε ρωτησω ολοι οι γυρω σου φιλες σου δουλευουν να φανταστω??? γιατι ωραιο ειναι να μην δουλευεις εσυ αμα ολοι αλλοι δουλευουν και δε εχεις μια παρεα να πας καμια βολτα πως να περασει η ωρα!!!!!!!! 

αναποδει δε λες τπτ εγω μερικες φορες αχ ας μεινω αυριο εγκυος να ξεκουραστω λιγακι χαχαχαχαχαχαχαχα

Όλοι δουλεύουν. Ολοι. Μέχρι και η μάνα μου. Δεν παλεύεται καθόλου. Απλα φυτοζωω μεχρι το ρεπο του άντρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια, το ίδιο και εγώ πήζω πολύ!!! Άγχος για το αν θα προλάβω να τα κάνω όλα...
Που θα πάει θα ηρεμήσει η κατάσταση..
anni7 γεια σου , στα είπε η Rena88 και την ευχαριστώ πολύ γι'αυτό!
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι για τις ευχές.. μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες..
Το είπα στον άντρα μου χθες βράδυ, μετά τη συμβουλή της zoi.ko :) που και εκείνη την ευχαριστώ πολύ!!! Δεν του είπα για το τεστ, είπα οτι αισθάνομαι πως κάτι ευχάριστο έρχεται... Και εκείνος παιδιά χάρηκε στη ιδέα.. δεν το περίμενα τόσο πολύ.. περίμενα να μου βάλει φρένο μέχρι να το σιγουρέψουμε.. 
Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλες σας που εχθές με κάνατε να ηρεμήσω αρκετά.. νομίζω το ευχαριστώ είναι πολύ λίγο.. τα νέα θα τα έχω από Τρίτη που μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακή..
Νομίζω θα ακολουθήσω τη συμβουλή του μην τρελαθώ πάλι με καμια χαμηλή τιμή..
Σας φιλώ κάθε μια ξεχωριστά κοριτσάκια.. 

Μπράβο,κορίτσι μου!!Κι εγώ χάρηκα πάρα πολύ που μίλησες στον άντρα σου..Ειναι πολυ θετικο που εχεος δίπλα σου ένα άνθρωπο που σε καταλαβαίνει και σε στηρίζει..Φιλακια πολλά πολλά!!!

Και να μην ευχαριστείς για τίποτα..Εδω είμαστε να μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας και να στηρίζουμε η μια την άλληαα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Όλοι δουλεύουν. Ολοι. Μέχρι και η μάνα μου. Δεν παλεύεται καθόλου. Απλα φυτοζωω μεχρι το ρεπο του άντρα.

εεεε λογικο ειναι τοτε δε εχεις ενα ανθρωπο να πας μια βολτα να ερθει στο σπιτι να κανεις λιγο παρεα!!! το διαβασμα??? γενικα σαρεσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/5/2018 at 7:50 ΜΜ, ο/η Dim83 είπε:

αυτο θυμομουν.

πως πας?

Καλα ειμαι εσυ τι κανεις?εδω στον αγωνα με τα αγχοι μας και την προσμονη μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες..... ζούμε τρελές μέρες στη δουλειά.......είμαι και καταπονημενη λόγω της επέμβασης (ρουτίνας μεν αλλά ο οργανισμός θέλει το χρόνο του) και νιώθω σα φυτό γενικότερα.....από μία ώρα και μετά κατεβάζω ρολά!Ελπίζω κάποιες από εμάς να είναι σε καλύτερη φάση!

@Irene_D για μένα έκανες την καλύτερη δουλειά...... για πες πώς αντέδρασε ο ευτυχής αντρουλης και μελλοντικός μπαμπάς? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

@Kat-Cat, καλημερα!!!Ανασουλες παρε και ολα θα πανε καλα!!!Θα σου πω κάτι που νομίζω ότι το έχει ήδη γράψει μια άλλη κοπέλα εδώ μέσα(νομίζω η @zoi.ko,αν δεν κάνω λάθος)...Οταν δουλεύεις,κανείς λάθη..Οποτε αν δεν υπάρχει δόλος στο λάθος,αλλά είναι εξ αμελείας,αυτό συγχωρείται...Θετικη ενέργεια,κοριτσάκι μου,και απλά χαμόγελα!!???????

Τώρα σας διαβάζω σιγά-σιγά γιατί είμαι λιώμα από την κούραση..... ααααχ εγώ το είχα πει ναι και ισχύει για όλες εννοείται!Όπως επίσης έτυχε ένα σκηνικό σήμερα στη δουλειά και αν και νέα ακόμα στην εταιρεία σήκωσα μπαϊράκι....... μιλάμε μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι για κάνα μισάωρο έτρεμα σαν το μίξερ......αλλά πέρασε το δικό μου κι αν ήθελαν ας έκαναν διαφορετικά......ε μα πια αι σιχτίρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες..... ζούμε τρελές μέρες στη δουλειά.......είμαι και καταπονημενη λόγω της επέμβασης (ρουτίνας μεν αλλά ο οργανισμός θέλει το χρόνο του) και νιώθω σα φυτό γενικότερα.....από μία ώρα και μετά κατεβάζω ρολά!Ελπίζω κάποιες από εμάς να είναι σε καλύτερη φάση!

@Irene_D για μένα έκανες την καλύτερη δουλειά...... για πες πώς αντέδρασε ο ευτυχής αντρουλης και μελλοντικός μπαμπάς? 

 Κοριτσάκι καλησπέρα και υπομονή.. μια από τα ίδια και εμείς στη δουλειά..Κομμάτια είμαι..
Ο αγαπημένος έριξε τέτοιο χαμόγελο.. χαχα μέχρι τα μουστάκια του γελούσαν :)) .. βέβαια δεν ξέρει οτι είναι 95% σίγουρο.. του είπα πως νιώθω κάτι ενοχλησούλες και έχω την αίσθηση οτι μάλλον τα καταφέραμε..
Για την ακρίβεια του είπα πως νομίζω οτι είμαι.. με ρώτησε 2- 3 φορές "δηλαδή τι είσαι"? Ε με τα πολλά του λέω
έγκυος .. αλλά απέφευγα να πω αυτή τη λέξη.. τόσο φόβο έχουμε μέσα μας φαντάσου.. ούτε να το πούμε δεν τολμάμε.. 
Πάντως έχουν αρχίσει τα πονάκια χαμηλά να γίνονται πιο έντονα.. Ανυπομονώ να το δω Χριστέ μου!!
Επίσης μάλλον θα αλλάξω γιατρό γιατί με τον δικό μου δε βλέπω φως.. όλο απασχολημένος είναι.. τον ψάχνω δεν το βρίσκω και δεν μου αρέσει πολύ... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η anni7 είπε:

@Μπλε να μπαινεις εδω να μιλας μαζι μας!!!!!!!!!!! 

Διαβαζω αλλα ποσο πιαααα; Επισης ναι ισως πρεπει να σας πρηζω περισσοτερο :P Αλλα προσπαθω να μην το κανω.

@zoi.ko και εγω τα νευρα μου μπηκα να πω!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.

 

Ρε παιδι μου ο αντρουλης αφησε τα φωτα του αυτοκινητου μου ανοιχτα εμεινε απο μπαταρια κ πηρε το δικο του αυτοκινητο και πηγε δουλεια και εγω επρεπε να φερω καποιον να βαλουμε μπρος το δικο μου. Ερχεται λοιπον ο πατερας μου και μετα επρεπε να κοβω ασκοπες βολτες για λιγη ωρα για την μπαταρια. Ηδη σε αυτο το σημειο ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ . Γυρναω λοιπον και παω να παρκαρω στο παρκινγκ μας (στο οποιο επειδη εχουμε και την μηχανη και δεν χωραει και αυτοκινητο και μηχανη ε παρκαρουμε απ εξω επισης αν ειναι μεσα στο παρκινγκ μας το αυτοκινητο δεν χωραει να περασει η πεθερα η οποια ειναι σε καροτσακι οποτε γενικα δεν γινεται) και εκεινη την ωρα μολις παρκαρε καποιος ανετος απ εξω...λεω στην αρχη μπορει να ειναι κανενας γνωστος γιατι μερικες φορες  οι δικοι μας παρκαρουν και εξω απ το παρκινγκ μας αν λειπουν τα δικα μας αυτοκινητα περιμενω βγαινει ενας ακυρος και του λεω - ειλικρινα κοριτσια μου- παρα πολυ ευγενικα "συγνωμη αλλα ειναι παρκινγκ" και εβαλε τις γκαριδες οτι λεει βαζουμε μονο την μηχανη και δεν εμποδιζει και προσπαθουσα να του εξηγησω οτι παραμενει παρανομο το να παρκαρει απ εξω αλλα αυτος τον χαβα του οχι επειδη δλδ ηθελε να το αφησει εκει απλα επειδη τον ενοχλησε που του εκανα παρατηρηση και εφυγε φυσικα αλλα εγω ειχα γινει μπουρλωτο ωστοσο.  Ακομα τρεμω και εγωωωωωω πφφφφ ηλιθιοι ανθρωποι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

Καλα ειμαι εσυ τι κανεις?εδω στον αγωνα με τα αγχοι μας και την προσμονη μας!

θα προχωρησεις σε εμβρυομεταφορα κοριτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Διαβαζω αλλα ποσο πιαααα; Επισης ναι ισως πρεπει να σας πρηζω περισσοτερο :P Αλλα προσπαθω να μην το κανω.

@zoi.ko και εγω τα νευρα μου μπηκα να πω!!! ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ.

 

Ρε παιδι μου ο αντρουλης αφησε τα φωτα του αυτοκινητου μου ανοιχτα εμεινε απο μπαταρια κ πηρε το δικο του αυτοκινητο και πηγε δουλεια και εγω επρεπε να φερω καποιον να βαλουμε μπρος το δικο μου. Ερχεται λοιπον ο πατερας μου και μετα επρεπε να κοβω ασκοπες βολτες για λιγη ωρα για την μπαταρια. Ηδη σε αυτο το σημειο ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ . Γυρναω λοιπον και παω να παρκαρω στο παρκινγκ μας (στο οποιο επειδη εχουμε και την μηχανη και δεν χωραει και αυτοκινητο και μηχανη ε παρκαρουμε απ εξω επισης αν ειναι μεσα στο παρκινγκ μας το αυτοκινητο δεν χωραει να περασει η πεθερα η οποια ειναι σε καροτσακι οποτε γενικα δεν γινεται) και εκεινη την ωρα μολις παρκαρε καποιος ανετος απ εξω...λεω στην αρχη μπορει να ειναι κανενας γνωστος γιατι μερικες φορες  οι δικοι μας παρκαρουν και εξω απ το παρκινγκ μας αν λειπουν τα δικα μας αυτοκινητα περιμενω βγαινει ενας ακυρος και του λεω - ειλικρινα κοριτσια μου- παρα πολυ ευγενικα "συγνωμη αλλα ειναι παρκινγκ" και εβαλε τις γκαριδες οτι λεει βαζουμε μονο την μηχανη και δεν εμποδιζει και προσπαθουσα να του εξηγησω οτι παραμενει παρανομο το να παρκαρει απ εξω αλλα αυτος τον χαβα του οχι επειδη δλδ ηθελε να το αφησει εκει απλα επειδη τον ενοχλησε που του εκανα παρατηρηση και εφυγε φυσικα αλλα εγω ειχα γινει μπουρλωτο ωστοσο.  Ακομα τρεμω και εγωωωωωω πφφφφ ηλιθιοι ανθρωποι.

αχαχχαχα, πρεπει να ρθεις μιση μερα στο γραφειο μου να δεις ποσες προσβολες μπορουν να ανταλλαξουν ανθρωποι και ποσες μπορει να ακουσεις απο δημοσιες υπηρεσιες....Φευγω τρεμοντας πολλες μερες απο νευρα. Αλλα αληθεια για τον συγκεκριμενο "κυριο" κλαιν μαιν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχχαχα, πρεπει να ρθεις μιση μερα στο γραφειο μου να δεις ποσες προσβολες μπορουν να ανταλλαξουν ανθρωποι και ποσες μπορει να ακουσεις απο δημοσιες υπηρεσιες....Φευγω τρεμοντας πολλες μερες απο νευρα. Αλλα αληθεια για τον συγκεκριμενο "κυριο" κλαιν μαιν

Α δεν ειναι αυτο ζωη. Να σου πω την αληθεια αυτο ισως ειναι το μεγαλυτερο συμπτωμα εγκυμοσυνης που εχω. Δεν μπορω να ταραζομαι. Αυτο που λες δεν θα το αντεχα ουτε μιση ωρα . Ενω γενικα ειμαι πολυ της εντασης τωρα δεν αντεχω καθολου . Οσο δεν ημουν εγκυος ομως ουουουου δωσε μου τσακωμους και παρε μου την ψυχη διοτι εβγαζα τα νευρα μου. Βεβαια αν εσενα σου συμβαινει αυτο στην δουλεια δεν ειναι και ευκολο να ξεσπασεις καθως παλι πρεπει να διατηρησεις καπως την ψυχραιμια σου.

Επισης ο αντρας μου ειναι ετσι και αυτος παρα πολυ νευρικος...Χθες στο μαγαζι πηγαν να πιαστουν στα χερια με εναν ηλιθιο που εχουμε προηγουμενα και εχουμε κατι τρεξιματα και με αυτο τωρα.....Ασε κακο πραγμα η νευρικοτητα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα.

πηζω ΑΝΕΛΕΗΤΑ. παω γραφειο 9 κ γυρναω συνεχως 8+. δεν με πειραζει που δεν εχω χρονο τοσο αλλα το οτι ειμαι ρημαδι σωματικα.

@Kat-Cat ψυχραιμια. τα προβληματα της δουλειας δεν τελειωνουν ποτε.14 χρονια δουλευω....τα ιδια παντελακη μου.απλα με τα χρονια δεν το αφηνεις να σε διαλυσει.

@Μπλε απολαυσε το γιατι δεν θα ξαναερθει.ουτε το καθισιο ουτε το μωρακι στην κοιλιτσα.το ξερω οτι ειναι συμβουλη μιας "καμμενης" αλλα απειρες γυναικες στον πλανητη θα ηθελαν να ειναι στη θεση σου.so....enjoy!

@anni7 κοριτσακι μου αν αυτο που σε εχει ριξει αλλαζει......ανεβα!! προσπαθησε τουλαχιστον.η προσπαθεια παντα αξιζει.

@love30 γλυκουλα μου ηρεμια εγω στα προσωπικα. απειρη δουλεια κ δεν εχω χρονο για πολλες σκεψεις μεσα στη μερα (το μονο καλο της πολυ δουλειας)! εσυ πηγες γιατρο διαβασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

κοριτσακια καλησπερα.

πηζω ΑΝΕΛΕΗΤΑ. παω γραφειο 9 κ γυρναω συνεχως 8+. δεν με πειραζει που δεν εχω χρονο τοσο αλλα το οτι ειμαι ρημαδι σωματικα.

@Kat-Cat ψυχραιμια. τα προβληματα της δουλειας δεν τελειωνουν ποτε.14 χρονια δουλευω....τα ιδια παντελακη μου.απλα με τα χρονια δεν το αφηνεις να σε διαλυσει.

@Μπλε απολαυσε το γιατι δεν θα ξαναερθει.ουτε το καθισιο ουτε το μωρακι στην κοιλιτσα.το ξερω οτι ειναι συμβουλη μιας "καμμενης" αλλα απειρες γυναικες στον πλανητη θα ηθελαν να ειναι στη θεση σου.so....enjoy!

@anni7 κοριτσακι μου αν αυτο που σε εχει ριξει αλλαζει......ανεβα!! 

@love30 γλυκουλα μου ηρεμια εγω στα προσωπικα. απειρη δουλεια κ δεν εχω χρονο για πολλες σκεψεις μεσα στη μερα (το μονο καλο της πολυ δουλειας)! εσυ πηγες γιατρο διαβασα...

Αουτς δυσκολα ωραρια!!! Οχι ουτε το ολη μερα δουλεια αντεχεται!


Εχεις δικιο οτι ακουγεται ασχημο αυτο που λεω ειδικα σε πολλες κοπελες εδω!!!
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Αουτς δυσκολα ωραρια!!! Οχι ουτε το ολη μερα δουλεια αντεχεται!


Εχεις δικιο οτι ακουγεται ασχημο αυτο που λεω ειδικα σε πολλες κοπελες εδω!!!
 

δεν στο ειπα γιαυτο καλε. στο λεω γιατι δεν θα ξαναερθουν αυτες οι στιγμες!!!

απολαυσε τες! ειναι τυχη κ ευλογια.και φυσικα θα βαριεσαι αν δεν κανεις κατι αλλα 1) ειναι επιλογη και 2) ειναι για συγκεκριμενο διαστημα.

παει θα περασει κ μετα θα το αναπολεις!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 προσπαθω αλλα ειναι τρομακτικη η πιεση ορισμένες φορές, Τωρα που ειπε δε η @ μπλε ότι δεν μπορεί να ταράζεται στην εγκυμοσύνη θυμάμαι όταν ειχα μαθει οτι ειμαι εγκυος τοτε, 2-3 μερες μετά έγινε ενα χοντρο σκηνικο στη δουλεια και θυμαμαι πώς ετρεμα και για ποση ωρα. Ταραζομουν ακομα περισσοτερο. Απλα εγω εγκυος-ξεγκυος λεχωνα-ξελεχωνα, θα δουλευω αδιαλειπτως. Ετσι ειναι το επαγγελμα μου και δυστυχως δε γινεται να σταματησω. Ειδικα αυτες τις μερες σε νιωθω πολυ Dim γιατι αν και δε φευγω 8 φευγω νωριτερα, δουλευω νον στοπ, με πολλη ενταση πολλες διαφορετικες υποθέσεις, θα γυρισω σπιτι αργα θα πεσω με τα μουτρα σε δουλειες και τελικα θα καταληξω να ειμαι χωμα απο την κουραση το βραδυ και με ταχυκαρδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

by the way @ Dim83 παλιες καραβανες και οι δυο μας. Εγω δουλευω (μαζι με την πρακτικη μου βεβαια 1 μιση χρονο, που μετραει γιατι δουλευα κανονικοτατα), απο το 2005....Αχ ετοιμες για συνταξη ειμαστε φτανει. αχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

by the way @ Dim83 παλιες καραβανες και οι δυο μας. Εγω δουλευω (μαζι με την πρακτικη μου βεβαια 1 μιση χρονο, που μετραει γιατι δουλευα κανονικοτατα), απο το 2005....Αχ ετοιμες για συνταξη ειμαστε φτανει. αχαχαχχα

κ εγω τελη 2004. 

δεν φανταζεσαι ποση πιεση εχω στο γραφειο. ειμαι υπευθυνη ενος τμηματος που εχουμε μεγαλους πελατες. οταν λοιπον τα € ειναι πολλα.....η πιεση ειναι τεραστια.ολοι θελουν χθες πραγματα που χρειαζονται μερες για να γινουν. κ φυσικα τα θελουν κ οπως τους βολευουν.κ φυσικα γινονται λαθη κ φυσικα ριχνω κ κανενα βρισιδι απο μεσα μου αλλα στο τελος της μερας ειναι απλα "δουλεια". τα σπουδαια ειναι στο σπιτι. οποτε κανουμε το καλυτερο αλλα δεν θα αρρωστησουμε για τη δουλεια.

εμενα η δουλεια δεν ειναι δικη μου αλλα ειμαι 10 χρονια στην εταιρεια κ το τμημα ειναι δημιουργημα μου.το εστησα απο το μηδε ,οποτε ποναω τη δουλεια σαν να ειναι δικη μου (ο συζυγος με βριζει γιαυτο).οποτε σε νιωθω 100%! ασε που ειμαι κ τελειομανης. δεν παλευομαι σου λεω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

κ εγω τελη 2004. 

δεν φανταζεσαι ποση πιεση εχω στο γραφειο. ειμαι υπευθυνη ενος τμηματος που εχουμε μεγαλους πελατες. οταν λοιπον τα € ειναι πολλα.....η πιεση ειναι τεραστια.ολοι θελουν χθες πραγματα που χρειαζονται μερες για να γινουν. κ φυσικα τα θελουν κ οπως τους βολευουν.κ φυσικα γινονται λαθη κ φυσικα ριχνω κ κανενα βρισιδι απο μεσα μου αλλα στο τελος της μερας ειναι απλα "δουλεια". τα σπουδαια ειναι στο σπιτι. οποτε κανουμε το καλυτερο αλλα δεν θα αρρωστησουμε για τη δουλεια.

εμενα η δουλεια δεν ειναι δικη μου αλλα ειμαι 10 χρονια στην εταιρεια κ το τμημα ειναι δημιουργημα μου.το εστησα απο το μηδε ,οποτε ποναω τη δουλεια σαν να ειναι δικη μου (ο συζυγος με βριζει γιαυτο).οποτε σε νιωθω 100%! ασε που ειμαι κ τελειομανης. δεν παλευομαι σου λεω!

εμενα θα μου πεις που πιο απαλευτη δεν εχει??? Ημουν ετσι και οταν δουλευα αλλου (εσκαγα, δεν κοιμομουν, επαιζαν πολλα μυρια σε δανεια και τεραστιες εταιρειες) όπως και τωρα που και παλι, για πολλους ειναι πολλα τα λεφτα στις συναλλαγες που κανουν και δυστυχως ερχομαι συνεχεια σε συνεννοηση με δημ. υπηρεσιες που αυτο με κανει κομματια τελειως. Προσπαθω να τηρω αυτο που λες και να αφηνω τη δουλεια εξω απο το σπιτι αλλα δεν το χω καταφερει. Οταν εχω προβλημα, ή εχει γινει λαθος ή εχω καποιο ραντεβου μεγαλο κλπ δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. Χτυπαω κοκκινο. Η κολλητη μου λεει σημερα θα σου μειωσω το Τ4. αχαχαχαχχα. Εχεις παθει υπερδιεγερση λεει και επιδεινωνεται και το αγχος σου. Σε νιωθω εκατο τα εκατο...(να δεις εμενα τι βρισιδι μου ριχνει ο συζυγος)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μπορει να μην εχω τα χρονια δουλειας στην πλατη μου που εχετε εσεις αλλα επειδη αυτο που λετε ειναι ενα θεμα που με εκανε να σταματησω εντελως να δουλευω στο παρελθον κ να τρεχω στους ψυχολογους θα σας πω αυτο που σιγουρα λετε και εσεις και σας λενε και οι αλλοι. Ειναι απλα δουλεια και οταν φευγεις απο εκει πρεπει να τα αφηνεις ολα εκει.
Προσωπικα και κρεπες να ψηνω 2 ωρες την ημερα μπορει να σκεφτομαι ολη μερα πως να τις ψησω καλυτερα. Ειναι κατι σαν αρρωστια (οπως ειπα το εχω αναλυσει με την ψυχολογο απειρα) και με ακολουθει ο,τι δουλεια και να κανω ειτε αυτη μου αρεσει πολυ ειτε λιγο ειτε εχει μεγαλες ευθυνες ειτε οχι. Ειναι κατι σαν υπερυπευθυνοτητα. Ετσι καπως αρχισαν τα χοντρα μου ψυχολογικα χαπια κλπ. Οποτε επειδη λογικα δεν εχετε το σχεδον παθολογικο μου θεμα οσο μπορειτε να τα αφηνετε ολα σε ενα κουτακι και να μην σκατε ουτε λεπτο μετα που εχετε σχολασει για την δουλεια!!!

Δουλευουμε για να ζουμε και οχι το αντιθετο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εμενα θα μου πεις που πιο απαλευτη δεν εχει??? Ημουν ετσι και οταν δουλευα αλλου (εσκαγα, δεν κοιμομουν, επαιζαν πολλα μυρια σε δανεια και τεραστιες εταιρειες) όπως και τωρα που και παλι, για πολλους ειναι πολλα τα λεφτα στις συναλλαγες που κανουν και δυστυχως ερχομαι συνεχεια σε συνεννοηση με δημ. υπηρεσιες που αυτο με κανει κομματια τελειως. Προσπαθω να τηρω αυτο που λες και να αφηνω τη δουλεια εξω απο το σπιτι αλλα δεν το χω καταφερει. Οταν εχω προβλημα, ή εχει γινει λαθος ή εχω καποιο ραντεβου μεγαλο κλπ δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου. Χτυπαω κοκκινο. Η κολλητη μου λεει σημερα θα σου μειωσω το Τ4. αχαχαχαχχα. Εχεις παθει υπερδιεγερση λεει και επιδεινωνεται και το αγχος σου. Σε νιωθω εκατο τα εκατο...(να δεις εμενα τι βρισιδι μου ριχνει ο συζυγος)

χαχα

εγω το αγχος για τη δουλεια αυτη καθ'αυτη το εχω υπο ελεγχο.ισως κ επειδη κανω πολλα χρονια τη δουλεια κ νιωθω confident.

το αγχος απο την πιεση και το φορτο το ελεγχω ετσι κ ετσι.....ειμαι σε πολυ καλο σταδιο γενικα.

αυτο που δεν αντεχω κ μεταφερω στο σπιτι ειναι οταν συναναστρεφομαι κουτους,κομπλεξικους και αδικους που γυριζω κ θελω να πω τον πονο μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

χαχα

εγω το αγχος για τη δουλεια αυτη καθ'αυτη το εχω υπο ελεγχο.ισως κ επειδη κανω πολλα χρονια τη δουλεια κ νιωθω confident.

το αγχος απο την πιεση και το φορτο το ελεγχω ετσι κ ετσι.....ειμαι σε πολυ καλο σταδιο γενικα.

αυτο που δεν αντεχω κ μεταφερω στο σπιτι ειναι οταν συναναστρεφομαι κουτους,κομπλεξικους και αδικους που γυριζω κ θελω να πω τον πονο μου!

παλι καλα....Να δω ποτε θα γινω εγω confident....Δε με βλεπω για αλλα 20 χρονια :P αχαχαχ. Καλα παντως η αληθεια ειναι πτο δεν εχω καμια σχεση με πριν 6-7 χρονια πχ αλλα εχω δρομο ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσια μου μπορει να μην εχω τα χρονια δουλειας στην πλατη μου που εχετε εσεις αλλα επειδη αυτο που λετε ειναι ενα θεμα που με εκανε να σταματησω εντελως να δουλευω στο παρελθον κ να τρεχω στους ψυχολογους θα σας πω αυτο που σιγουρα λετε και εσεις και σας λενε και οι αλλοι. Ειναι απλα δουλεια και οταν φευγεις απο εκει πρεπει να τα αφηνεις ολα εκει.
Προσωπικα και κρεπες να ψηνω 2 ωρες την ημερα μπορει να σκεφτομαι ολη μερα πως να τις ψησω καλυτερα. Ειναι κατι σαν αρρωστια (οπως ειπα το εχω αναλυσει με την ψυχολογο απειρα) και με ακολουθει ο,τι δουλεια και να κανω ειτε αυτη μου αρεσει πολυ ειτε λιγο ειτε εχει μεγαλες ευθυνες ειτε οχι. Ειναι κατι σαν υπερυπευθυνοτητα. Ετσι καπως αρχισαν τα χοντρα μου ψυχολογικα χαπια κλπ. Οποτε επειδη λογικα δεν εχετε το σχεδον παθολογικο μου θεμα οσο μπορειτε να τα αφηνετε ολα σε ενα κουτακι και να μην σκατε ουτε λεπτο μετα που εχετε σχολασει για την δουλεια!!!

Δουλευουμε για να ζουμε και οχι το αντιθετο!!!

οταν καποιος ειναι υπευθυνος ειναι ο,τι δουλεια κ αν κανει.σιγουρα αν υπογραφεις εγγραφα ειναι μεγαλυτερο το αγχος γιατι ειναι θεμα ευθυνης (αστικης @Kat-Cat???)

αλλα εγω κ περιπτερο να ειχα παλι κολληματικ θα ημουν.να το εχω καθαρο.να τα εχω ολα.να μην εχει κανεις παραπονο κλπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

οταν καποιος ειναι υπευθυνος ειναι ο,τι δουλεια κ αν κανει.σιγουρα αν υπογραφεις εγγραφα ειναι μεγαλυτερο το αγχος γιατι ειναι θεμα ευθυνης (αστικης @Kat-Cat???)

αλλα εγω κ περιπτερο να ειχα παλι κολληματικ θα ημουν.να το εχω καθαρο.να τα εχω ολα.να μην εχει κανεις παραπονο κλπ.

αχαχαχ, αστικη ευθυνη απο επενδυτικες υπηρεσιες ηταν θεμα μιας εργασιας μου. (Τι μου θυμισες) Μωρε ευθυνης, αστικης, ποινικης πειθαρχικης απο ολα εχει ο μπαξες συν το φιλοτιμο μας που δε μας αφηνει ησυχες. Ναι ειναι θεμα χαρακτήρα περισσοτερο και οχι μονο ειδους δουλειας, γιατι εχω δει συναδελφους που δεν τους νοιαζει και πλασαρουν αλλιως ακομα και το λαθος. Εχουν αλλον αερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να ρωτήσω τι είναι αυτό ; Δεν γνωριζω καθόλου.. 
    • Καλησπέρα Αναστασία μου!!! Εγώ αύριο θα πάω το πρωί να κάνω την καμπύλη ζαχάρου κι έχω φάει του κόσμου τα γλυκά κ παγωτά... σήμερα πήγαμε είδαμε τον μπέμπη και είναι μούτρο ο κύριος!!! Ξεπέρασε το κιλό στις μετρήσεις και είμαι 27 εβδομάδες ακριβώς... έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα...αυτές οι κράμπες στον ύπνο δε παλεύονται κ συνεχίζουν να πονάνε τα πόδια όλη μέρα... Εσάς κορίτσια σας είπε ο γυναικολόγος σας για το εμβόλιο του κοκκύτη;; Μου είπε ότι το συστήνουν από την 20η εβδομάδα μέχρι την 35η κ καλό θα είναι να εμβολιαστεί κ το ευρύτερο περιβάλλον (σύζυγος, παππούδες και γιαγιάδες) που θα κρατάνε το μωρό κ μου είπε να το συζητήσω κ με τον παιδίατρο που θα έχω..
    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...