Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

Το καταλαβαίνω σκέψου όμως ότι σε αυτήν την ιστορία είστε "2 σαν 1"..... γιατί να περάσεις το άγχος μόνη σου? (προς θεού δεν το λέω από θέμα εγωισμού).Μην του πεις για το τεστ αν δε θες.....πες απλά πως έχεις βάσιμες υποψίες και θα πας στον γιατρό να το κοιτάξεις!

Πολύ σωστή σε βρίσκω... δεν το είχα σκεφτεί έτσι.. απλά τη δεύτερη φορά ήθελα να το μάθει με όμορφο τρόπο και να χαρεί ... θα δω πως θα πάει και θα πράξω αναλόγως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Πολύ σωστή σε βρίσκω... δεν το είχα σκεφτεί έτσι.. απλά τη δεύτερη φορά ήθελα να το μάθει με όμορφο τρόπο και να χαρεί ... θα δω πως θα πάει και θα πράξω αναλόγως...

Εννοείται και μιλάω καθαρά με βάση το τι θα έκανα εγώ έτσι?(μην παρεξηγηθώ).Όπως αισθάνεσαι εσύ καλύτερα δεν το συζητάμε.Εννοείς με όμορφο αποτέλεσμα υποθέτω,γιατί όπως και να το κάνουμε, φαντάζομαι (δεν το έχω ζήσει),πως όταν λες κάτι τέτοιο ο τρόπος δε μπορεί παρά να είναι ωραίος και το πρόσωπο γεμάτο ευτυχία!!!!Λέω ξανά:ΌΠΩΣ ΝΙΏΘΕΙΣ ΕΣΎ ΚΑΛΎΤΕΡΑ.??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το εχω ξανα πει αλλα μου την σπαει λιγο που το μαθαμε μαζι απ την αρχη και αυτο γιατι ηθελα να δω αν ειμαι τρελη που εβλεπα την γραμμη! Γιατι το ειχα φανταστει καπως οτι θα του το ανακοινωνα αλλα δεν πειραζει στο επομενο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Πολύ σωστή σε βρίσκω... δεν το είχα σκεφτεί έτσι.. απλά τη δεύτερη φορά ήθελα να το μάθει με όμορφο τρόπο και να χαρεί ... θα δω πως θα πάει και θα πράξω αναλόγως...

Καλημέρα! Είχα μέρες να μπω! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ! Με το καλό και όλα να πάνε τέλεια! Το είπες στον άντρα σου τελικά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια εχω χασει επισοδια πολλα με την δουλεια!!!!!!!!!! ειστε καλα ????

 

@Irene_D επειδη με την δουλεια εχω χασει πολλα !!!! εχουμε ευχαριστα???? αν ναι συχγαρητηρια κοριτση μου με το καλο να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι !!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλημερα κοριτσια εχω χασει επισοδια πολλα με την δουλεια!!!!!!!!!! ειστε καλα ????

 

@Irene_D επειδη με την δουλεια εχω χασει πολλα !!!! εχουμε ευχαριστα???? αν ναι συχγαρητηρια κοριτση μου με το καλο να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη και ενα υγιεστατο μωρακι !!!!!!!!!!!! 

Καλημέρα, @anni7!!Τι μου κανεις;?

Επειδή όντως αν πνίγεσαι,δεν μπορείς να διαβάζεις όλες τις σελίδες και να προλάβεις τις εξελίξεις,θα σε ενημερώσω εγώ..

Η @Irene_D έχει τέλεια νεα!!Βασικά έχει ένα θετικό τεστακι εγκυμοσύνης 5 μερες πριν τη περίοδο..Οποτε περιμένουμε τη Παρασκευή να τη επιβεβαιώσει και επίσημα...Αν κι εγω είμαι σιγουτη ότι ολα θα είναι τέλεια!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Καλημέρα, @anni7!!Τι μου κανεις;?

Επειδή όντως αν πνίγεσαι,δεν μπορείς να διαβάζεις όλες τις σελίδες και να προλάβεις τις εξελίξεις,θα σε ενημερώσω εγώ..

Η @Irene_D έχει τέλεια νεα!!Βασικά έχει ένα θετικό τεστακι εγκυμοσύνης 5 μερες πριν τη περίοδο..Οποτε περιμένουμε τη Παρασκευή να τη επιβεβαιώσει και επίσημα...Αν κι εγω είμαι σιγουτη ότι ολα θα είναι τέλεια!!???

γενικα καλα ειμαι ψυχολογικα πολυ πεσμενη !!!!!!! 

ααααα καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση !!!!!! πωωωωω τελεια  νατος ο μαιος τα ελεγα εγω ειναι μηνας καλος!!!!!!!!! μπραβο αντε με το καλο να μας πει τα επισημα νεα την παρασκευη!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

γενικα καλα ειμαι ψυχολογικα πολυ πεσμενη !!!!!!! 

ααααα καταρχας σε ευχαριστω πολυ για την ενημερωση !!!!!! πωωωωω τελεια  νατος ο μαιος τα ελεγα εγω ειναι μηνας καλος!!!!!!!!! μπραβο αντε με το καλο να μας πει τα επισημα νεα την παρασκευη!!!!!!!!

Τιποτα,καλέ!!!Κι εγώ που το σκ δεν μπήκα καθόλου γιατρό έτρεχα σαν το Βέγγο,εχασα κάμποσες σελίδες!!??

Γιατί,κορίτσι μου,είσαι ψυχολογικά πεσμένη;?Συμβαίνει κατι που να μπορούμε να βοηθήσουμε ή σε εχει καταβάλλει η κούραση της δουλειάς;?Γιατί από ότι καταλαβαίνω;Πρέπει να τρέχεις πολύ με τη δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Τιποτα,καλέ!!!Κι εγώ που το σκ δεν μπήκα καθόλου γιατρό έτρεχα σαν το Βέγγο,εχασα κάμποσες σελίδες!!??

Γιατί,κορίτσι μου,είσαι ψυχολογικά πεσμένη;?Συμβαίνει κατι που να μπορούμε να βοηθήσουμε ή σε εχει καταβάλλει η κούραση της δουλειάς;?Γιατί από ότι καταλαβαίνω;Πρέπει να τρέχεις πολύ με τη δουλειά..

τρεχω και δε φτανω και εγω και ο αντρας μου και αυτο με εχει ριξει δλδ κουραζομαι αλλα επισης αυτο που  με εχει ριξει ειναι οτι λογο της δουλειας και των πιεσμενων ωραριων και υποχρεωσεων βαλαμε πισω το μωρο και ειπαμε απο το καλοκαιρι και μετα θα μου πεις σιγα τεσσερις μηνες ειναι αλλα μου την δινει ηθελα να προσπαθω και τωρα καταλαβες ακουγεται παιδικο το ξερω σκεφτομαι να το ξανα συζητησω με τον αντρα μου μηπως ξανα ξεκινησουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα σε όλες. Εδώ πολύ τρέξιμο και το άγχος έχει χτυπήσει κοκκινο. Τρομερή πίεση, λάθη, νευρα και γενικά δεν ξερω αλλα είμαι οριακά αυτόν τον καιρό με ολα αυτα. Breath in breath out.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

τρεχω και δε φτανω και εγω και ο αντρας μου και αυτο με εχει ριξει δλδ κουραζομαι αλλα επισης αυτο που  με εχει ριξει ειναι οτι λογο της δουλειας και των πιεσμενων ωραριων και υποχρεωσεων βαλαμε πισω το μωρο και ειπαμε απο το καλοκαιρι και μετα θα μου πεις σιγα τεσσερις μηνες ειναι αλλα μου την δινει ηθελα να προσπαθω και τωρα καταλαβες ακουγεται παιδικο το ξερω σκεφτομαι να το ξανα συζητησω με τον αντρα μου μηπως ξανα ξεκινησουμε!!!

Δεν ακούγεται καθόλου παιδικό!!Επειδή είχα κι εγω αυτή τη συζήτηση με τον άντρα μου,σε καταλαβαίνω απόλυτα..Εμεις φτιάχνουμε σπίτι και είναι πάρα πολλά τα έξοδα..Και του είπα μήπως να σταματήσουμε τις προσπάθειες για μωρό να τελειώσουμε το σπίτι μέχρι το καλοκαίρι και μετά να ξεκινησουμε πάλι..Αλλα ήταν πολύ αρνητικός σε όλο αυτό,οπότε συνεχίζουμε..Ασχετα οτι στους αδιακριτους που ρωτάνε γιατί δεν έχουμε βάλει μπροστά για παιδάκι,τους λέω ότι δεν προσπαθούμε λόγω του σπιτιού,για να τους βούλωσω το στομα...???

Βεβαια αν σκάσει μύτη κάνα μπεμπακι,θα σταματήσουμε το σπίτι,γιατί τα έξοδα θα είναι πάρα πολλά αλλά χαλάλι του!!!???

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να το ξανασυζητήσετε..Για να νιώθεις εσύ καλά και να είσαι χαρούμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Kαλημέρα σε όλες. Εδώ πολύ τρέξιμο και το άγχος έχει χτυπήσει κοκκινο. Τρομερή πίεση, λάθη, νευρα και γενικά δεν ξερω αλλα είμαι οριακά αυτόν τον καιρό με ολα αυτα. Breath in breath out.

@Kat-Cat, καλημερα!!!Ανασουλες παρε και ολα θα πανε καλα!!!Θα σου πω κάτι που νομίζω ότι το έχει ήδη γράψει μια άλλη κοπέλα εδώ μέσα(νομίζω η @zoi.ko,αν δεν κάνω λάθος)...Οταν δουλεύεις,κανείς λάθη..Οποτε αν δεν υπάρχει δόλος στο λάθος,αλλά είναι εξ αμελείας,αυτό συγχωρείται...Θετικη ενέργεια,κοριτσάκι μου,και απλά χαμόγελα!!???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

@Kat-Cat, καλημερα!!!Ανασουλες παρε και ολα θα πανε καλα!!!Θα σου πω κάτι που νομίζω ότι το έχει ήδη γράψει μια άλλη κοπέλα εδώ μέσα(νομίζω η @zoi.ko,αν δεν κάνω λάθος)...Οταν δουλεύεις,κανείς λάθη..Οποτε αν δεν υπάρχει δόλος στο λάθος,αλλά είναι εξ αμελείας,αυτό συγχωρείται...Θετικη ενέργεια,κοριτσάκι μου,και απλά χαμόγελα!!???????

αχ προσπαθω. Εχω τρελαθει. ειναι τοσες διαφορετικες οι εκκρεμοτητες οι υποθεσεις τα χαρτια, που πραγματικα μπορει να γραψεις ενα γιαννης αντι για γιωργος για την πλακα σου.....Τα χω παιξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Δεν ακούγεται καθόλου παιδικό!!Επειδή είχα κι εγω αυτή τη συζήτηση με τον άντρα μου,σε καταλαβαίνω απόλυτα..Εμεις φτιάχνουμε σπίτι και είναι πάρα πολλά τα έξοδα..Και του είπα μήπως να σταματήσουμε τις προσπάθειες για μωρό να τελειώσουμε το σπίτι μέχρι το καλοκαίρι και μετά να ξεκινησουμε πάλι..Αλλα ήταν πολύ αρνητικός σε όλο αυτό,οπότε συνεχίζουμε..Ασχετα οτι στους αδιακριτους που ρωτάνε γιατί δεν έχουμε βάλει μπροστά για παιδάκι,τους λέω ότι δεν προσπαθούμε λόγω του σπιτιού,για να τους βούλωσω το στομα...???

Βεβαια αν σκάσει μύτη κάνα μπεμπακι,θα σταματήσουμε το σπίτι,γιατί τα έξοδα θα είναι πάρα πολλά αλλά χαλάλι του!!!???

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να το ξανασυζητήσετε..Για να νιώθεις εσύ καλά και να είσαι χαρούμενη..

ωραια τα ειπες εχεις δικιο αμα παμε ετσι μια ζωη θα αναβαλεις γιατι μια ειναι το ενα μια το αλλο και μερικες φορες σκεφτομαι οτι οταν ερθει για καποιο λογο μαγικα βρισκονται οι λυσεις σε ολα!!! θα το ξανα συζητησουμε γιατι στο μεταξυ ποιος μας εγκυαται οτι θα ερθει οποτε εμεις το θελησουμε τι ειναι παραγγελνω φαει και ερχεται !!! μπραβο στον αντρα σου εδωσε την καλυτερη απαντηση !!!! ευχομαι συντομα να μας πεις τα καλα νεα και ολα θα γινουν και το σπιτι και ολα!!!! σιγα σιγα με θετικη σκεψη αλλωστε λενε οτι τα παιδια στην ζωη του ανθρωπου τους κανουν πιο δυνατους και δημιουργηκους!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχ προσπαθω. Εχω τρελαθει. ειναι τοσες διαφορετικες οι εκκρεμοτητες οι υποθεσεις τα χαρτια, που πραγματικα μπορει να γραψεις ενα γιαννης αντι για γιωργος για την πλακα σου.....Τα χω παιξει.

υπομονη κοριτσαρα μου αυτα μετα ονοματα εχω και εγω ενα φοβερο αχγος οποτε κανω λεω θεε μου ενα ονομα λαθος και παει ολη η παραγγελια !!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μου! 

Και εγω ενα μαυρο χαλι ειμαι σήμερα. Δεν ξέρω. Εσεις εχετε κουραστει με την δουλειά και εγω με το οτι δεν κανω τιποτα. 

Πραγματικά βρε κοριτσια αυτο που λένε οτι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη περιοδος για μια γυναίκα ποσο διαφωνώ. Για εμένα ειναι η πιο δυσκολη μεχρι τώρα. Ισως φταιει που δεν μπορω να βαλω κωλο κάτω. Δεν ξέρω. Παντως δύσκολο το έργο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια, το ίδιο και εγώ πήζω πολύ!!! Άγχος για το αν θα προλάβω να τα κάνω όλα...
Που θα πάει θα ηρεμήσει η κατάσταση..
anni7 γεια σου , στα είπε η Rena88 και την ευχαριστώ πολύ γι'αυτό!
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι για τις ευχές.. μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες..
Το είπα στον άντρα μου χθες βράδυ, μετά τη συμβουλή της zoi.ko :) που και εκείνη την ευχαριστώ πολύ!!! Δεν του είπα για το τεστ, είπα οτι αισθάνομαι πως κάτι ευχάριστο έρχεται... Και εκείνος παιδιά χάρηκε στη ιδέα.. δεν το περίμενα τόσο πολύ.. περίμενα να μου βάλει φρένο μέχρι να το σιγουρέψουμε.. 
Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλες σας που εχθές με κάνατε να ηρεμήσω αρκετά.. νομίζω το ευχαριστώ είναι πολύ λίγο.. τα νέα θα τα έχω από Τρίτη που μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακή..
Νομίζω θα ακολουθήσω τη συμβουλή του μην τρελαθώ πάλι με καμια χαμηλή τιμή..
Σας φιλώ κάθε μια ξεχωριστά κοριτσάκια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια, το ίδιο και εγώ πήζω πολύ!!! Άγχος για το αν θα προλάβω να τα κάνω όλα...
Που θα πάει θα ηρεμήσει η κατάσταση..
anni7 γεια σου , στα είπε η Rena88 και την ευχαριστώ πολύ γι'αυτό!
Σ'ευχαριστώ κοριτσάκι για τις ευχές.. μακάρι να πάνε καλά τα πράγματα για όλες..
Το είπα στον άντρα μου χθες βράδυ, μετά τη συμβουλή της zoi.ko :) που και εκείνη την ευχαριστώ πολύ!!! Δεν του είπα για το τεστ, είπα οτι αισθάνομαι πως κάτι ευχάριστο έρχεται... Και εκείνος παιδιά χάρηκε στη ιδέα.. δεν το περίμενα τόσο πολύ.. περίμενα να μου βάλει φρένο μέχρι να το σιγουρέψουμε.. 
Όπως και να έχει σας ευχαριστώ όλες σας που εχθές με κάνατε να ηρεμήσω αρκετά.. νομίζω το ευχαριστώ είναι πολύ λίγο.. τα νέα θα τα έχω από Τρίτη που μου είπε ο γιατρός να κάνω χοριακή..
Νομίζω θα ακολουθήσω τη συμβουλή του μην τρελαθώ πάλι με καμια χαμηλή τιμή..
Σας φιλώ κάθε μια ξεχωριστά κοριτσάκια.. 

τελικα η συζητηση ειναι μεγαλο πραγμα και εγω συμφωνω καλα εκανες και του το ειπες αν αυτος δε ξερει ποιος αλλος τωρα ξερεις οτι εχεις τον ανθρωπο σου διπλα οσυ για να περνεις και κουραγιο μεχρι την τριτη!!!!! τελεια να προσεχεις τον εαυτο σου!!!!!!!!!! και εμεις σε φιλα πολυ πολυ !!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! 

Και εγω ενα μαυρο χαλι ειμαι σήμερα. Δεν ξέρω. Εσεις εχετε κουραστει με την δουλειά και εγω με το οτι δεν κανω τιποτα. 

Πραγματικά βρε κοριτσια αυτο που λένε οτι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη περιοδος για μια γυναίκα ποσο διαφωνώ. Για εμένα ειναι η πιο δυσκολη μεχρι τώρα. Ισως φταιει που δεν μπορω να βαλω κωλο κάτω. Δεν ξέρω. Παντως δύσκολο το έργο!! 

απο διαθεση δε εισαι καλα απο οτι καταλαβα???? αμα εισαι ανθρωπος που εχεις μαθει να δουλευεις και να κανεις πραγματα ξαφνικα να κατσεις και να μην κανεις τπτ δε το λες το πιο ευκολο και αντε και στην αρχη λες θα ξεκουραστω μετα στην βαραει η πολυ ξεκουραση!!!!! ενταξει μεχρι τωρα δε ειχες την πιο ευκολη εγκυμοσυνη το στομαχι σου σε εχει ξετιναξει!!!! λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

απο διαθεση δε εισαι καλα απο οτι καταλαβα???? αμα εισαι ανθρωπος που εχεις μαθει να δουλευεις και να κανεις πραγματα ξαφνικα να κατσεις και να μην κανεις τπτ δε το λες το πιο ευκολο και αντε και στην αρχη λες θα ξεκουραστω μετα στην βαραει η πολυ ξεκουραση!!!!! ενταξει μεχρι τωρα δε ειχες την πιο ευκολη εγκυμοσυνη το στομαχι σου σε εχει ξετιναξει!!!! λογικο ειναι να αισθανεσαι ετσι !!!!

Οχι για να μην παραπονιέμαι αδίκως. Ουτε εμετούς εχω πλεον ουτε δυσκοιλιοτητες ουτε πονους στο έντερο ουτε τπτ! 

Ειναι πιο πολυ ψυχολογικό το πρόβλημα οπως το υπέθεσες. 

Αχάριστοι άνθρωποί παιδι μου. Δεν είμαστε ευχαριστημενοι με τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Γεια σας κοριτσια μου! 

Και εγω ενα μαυρο χαλι ειμαι σήμερα. Δεν ξέρω. Εσεις εχετε κουραστει με την δουλειά και εγω με το οτι δεν κανω τιποτα. 

Πραγματικά βρε κοριτσια αυτο που λένε οτι η εγκυμοσύνη είναι η καλύτερη περιοδος για μια γυναίκα ποσο διαφωνώ. Για εμένα ειναι η πιο δυσκολη μεχρι τώρα. Ισως φταιει που δεν μπορω να βαλω κωλο κάτω. Δεν ξέρω. Παντως δύσκολο το έργο!! 

Αχ κοριτσάκι , υπομονή .. είναι δύσκολη η φάση σου.. τελικά η υπομονή χρειάζεται παντού!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Να ρωτήσω τι είναι αυτό ; Δεν γνωριζω καθόλου.. 
    • Καλησπέρα Αναστασία μου!!! Εγώ αύριο θα πάω το πρωί να κάνω την καμπύλη ζαχάρου κι έχω φάει του κόσμου τα γλυκά κ παγωτά... σήμερα πήγαμε είδαμε τον μπέμπη και είναι μούτρο ο κύριος!!! Ξεπέρασε το κιλό στις μετρήσεις και είμαι 27 εβδομάδες ακριβώς... έχουμε ακριβώς τα ίδια συμπτώματα...αυτές οι κράμπες στον ύπνο δε παλεύονται κ συνεχίζουν να πονάνε τα πόδια όλη μέρα... Εσάς κορίτσια σας είπε ο γυναικολόγος σας για το εμβόλιο του κοκκύτη;; Μου είπε ότι το συστήνουν από την 20η εβδομάδα μέχρι την 35η κ καλό θα είναι να εμβολιαστεί κ το ευρύτερο περιβάλλον (σύζυγος, παππούδες και γιαγιάδες) που θα κρατάνε το μωρό κ μου είπε να το συζητήσω κ με τον παιδίατρο που θα έχω..
    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...