Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Λες να κάνω ένα την Παρασκευή??? Που σίγουρα θα έχει ανέβει αρκετά..
Βρε κορίτσια μου τώρα πως θα το κρύψω απο τον άντρα μου σκέφτομαι.. Για να πάω για χοριακή τι θα του πω που δεν έχω λείψει ποτέ απο το γραφείο πρωί χωρίς λόγο?? Και δεν τα πάω και καλά με τα ψεματάκια..
 

Αχ μωρε καλα κανεις για τα ψεμματακια αλλα σκεψου ποσο θα καταχαρει μετα...!!! 

Πφφ τι να σου πω αν ελεγες οτι πας για απλο τσεκ απ αιμα-ουρα; Παιζει κατι τετοιο;; Που δε το λες και 100% ψεμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κοριτσάκι γλυκό  πόσο σε ευχαριστώ!!! Εγώ είπα θα χαρώ την Παρασκευή..
Απαντάω και δουλεύω παράλληλα.. θα πάθω καμία λαχτάρα σήμερα και θα τρέχω..

μην απαντας. Μολις επιστρεψεις. Αχ εγω χαιρομαι απο τωρα αληθεια!!! Μεγαλος ενθουσιασμος η εγκυμοσυνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

@Irene_D καλε θα το ξανα πω! τι χαρα!!! Μοιαζουν τα τεστακια μας αν ειχες δει το δικο μου :P αχχχχ τι ωραια!!!

@Rena88 Ευχομαι να ηταν η τυχη σας και να ειστε ολες οι ειρηνουλες εγκυμονουσες!

Ναι , το είχα δει.. βέβαια! Έτσι σε γνώρισα εγώ :) 
Ήταν τόσο αχνό και το δικό σου Μπλε μου? Δεν καλοθυμάμαι.. νομίζω οτι το δικό μου είναι το πιο αχνό που έχω δει.. Πόσες μέρες νωρίτερα το είχες κάνει?
Χαίρομαι για την κλωτσιά του μωρού σου στο γιατρό.. χεχε κάτι θα ξέρει παραπάνω το μικράκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat θα σου έρθει κανονικά εδώ ήρθε μετά την αποξεση τώρα θα χαλάσει???Δεν παίζει τέτοια περίπτωση βγαλτο από το μυαλό σου! Εννοείται ότι θα πάς κι εγώ θα πήγαινα ασυζητητί......ρε που καταντήσαμε......να περιμένουμε την κοκκινομάλλα εναγωνίως.....και να μου το έλεγαν δε θα το πίστευα!!!!??

εντελως...αυτο λεω εδω και 2 μηνες οπως τα λες. Οπως επισης πραγματα που τα θεωρουσα δεδομενα πχ θετικο τεστ ωορρηξιας, περιοδος σταθερη, πονος στο στηθος κοκ, τωρα τα αποζητω να ερθουν και τι στον κοσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Αχ μωρε καλα κανεις για τα ψεμματακια αλλα σκεψου ποσο θα καταχαρει μετα...!!! 

Πφφ τι να σου πω αν ελεγες οτι πας για απλο τσεκ απ αιμα-ουρα; Παιζει κατι τετοιο;; Που δε το λες και 100% ψεμα ?

Έκανα την Δευτέρα τσεκ απ... φτου σου!!! Θα πω οτι θα πάω να αλλάξω κάτι μπλούζες που μου φέρανε δώρο..
Τι να κάνω .. μόνο αυτό γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ναι , το είχα δει.. βέβαια! Έτσι σε γνώρισα εγώ :) 
Ήταν τόσο αχνό και το δικό σου Μπλε μου? Δεν καλοθυμάμαι.. νομίζω οτι το δικό μου είναι το πιο αχνό που έχω δει.. Πόσες μέρες νωρίτερα το είχες κάνει?
Χαίρομαι για την κλωτσιά του μωρού σου στο γιατρό.. χεχε κάτι θα ξέρει παραπάνω το μικράκι..

το ειχα κανει το πρωτο 8 μερες μετα την ωορρηξια! ηταν λιιγο πιο αχνο απ τον δικο σου σε πληροφορω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

εντελως...αυτο λεω εδω και 2 μηνες οπως τα λες. Οπως επισης πραγματα που τα θεωρουσα δεδομενα πχ θετικο τεστ ωορρηξιας, περιοδος σταθερη, πονος στο στηθος κοκ, τωρα τα αποζητω να ερθουν και τι στον κοσμο.

Καλά αυτά που θεωρούσαμε δεδομένα μας έφαγαν φιλενάδα..... χαχαχαχαχα πραγματικά σκέφτομαι πολλές φορές τα πιστεύω μου περί σύλληψης,εγκυμοσύνης κλπ πρίν ξεκινήσω προσπάθειες και σκάω στα γέλια!!!!Θα έρθουν που θα πάει..... μερικές μέρες υπομονή εσύ το κατιτίς παραπάνω εγώ.Είπαμε θετική σκέψη και το καλοκαίρι έρχεται!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Έκανα την Δευτέρα τσεκ απ... φτου σου!!! Θα πω οτι θα πάω να αλλάξω κάτι μπλούζες που μου φέρανε δώρο..
Τι να κάνω .. μόνο αυτό γίνεται..

Φτουυυυυ! Κοιτα να δεις συμπτωση... 

πες ετσι, τι αλλο να κανεις,.. παντως καλου κακου αν σε παιρνει πεταξου να αλλαξεις και τις μπλουζες μην σε ρωτησει μετα τι πηρες...;;;!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλά αυτά που θεωρούσαμε δεδομένα μας έφαγαν φιλενάδα..... χαχαχαχαχα πραγματικά σκέφτομαι πολλές φορές τα πιστεύω μου περί σύλληψης,εγκυμοσύνης κλπ πρίν ξεκινήσω προσπάθειες και σκάω στα γέλια!!!!Θα έρθουν που θα πάει..... μερικές μέρες υπομονή εσύ το κατιτίς παραπάνω εγώ.Είπαμε θετική σκέψη και το καλοκαίρι έρχεται!?

καλα οταν σκεφτομαι τι ελεγα πριν λιγους μηνες.....κλαιω αληθεια.....Δε διανοουμουν την εξελιξη που εχω, και τους προβληματισμους που θα με απασχολουσαν......Απροβλεπτη η ζωη σε ολα της, αλλα ελπιζω να ειναι και θετικες καποια στιγμη οι εκπληξεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Φτουυυυυ! Κοιτα να δεις συμπτωση... 

πες ετσι, τι αλλο να κανεις,.. παντως καλου κακου αν σε παιρνει πεταξου να αλλαξεις και τις μπλουζες μην σε ρωτησει μετα τι πηρες...;;;!!! ?

χαχαχαχαχαχα ε ναι!!! θα τις αλλάξω κι όλας .. τρελή είσαι?? Τετραπέρατες είμαστε όταν θέλουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Φτουυυυυ! Κοιτα να δεις συμπτωση... 

πες ετσι, τι αλλο να κανεις,.. παντως καλου κακου αν σε παιρνει πεταξου να αλλαξεις και τις μπλουζες μην σε ρωτησει μετα τι πηρες...;;;!!! ?

ναι λες και θα καταλαβουν...Εγω καθε φορα που ψωνιζω κατι και μου λεει "ποτε το πηρες αυτο"? απαντω "ουυυυυυ αυτο απο περσι το χω" αχαχαχαχ. Για να μη φωναζει :P 

@Irene_D πες οτι πας για αλλαγη δωρων, σιγα μη θυμαται τι σου πηραν. αχαχχαχαχαχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα οταν σκεφτομαι τι ελεγα πριν λιγους μηνες.....κλαιω αληθεια.....Δε διανοουμουν την εξελιξη που εχω, και τους προβληματισμους που θα με απασχολουσαν......Απροβλεπτη η ζωη σε ολα της, αλλα ελπιζω να ειναι και θετικες καποια στιγμη οι εκπληξεις....

Ε ναι του π@@στη δλδ γιατί να μην είναι?????Όλα θα στρώσουν.....ήδη ξεκίνησαν τα ευχάριστα με την @Irene_D και σιγά-σιγά θα πάρουμε όλες σειρά!?Καλέ που τη βρήκα τόση αισιοδοξία φτου μου!!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι λες και θα καταλαβουν...Εγω καθε φορα που ψωνιζω κατι και μου λεει "ποτε το πηρες αυτο"? απαντω "ουυυυυυ αυτο απο περσι το χω" αχαχαχαχ. Για να μη φωναζει :P 

@Irene_D πες οτι πας για αλλαγη δωρων, σιγα μη θυμαται τι σου πηραν. αχαχχαχαχαχ!

χαχαχαχαχα απο πέρσι χαχαχαχαχα τελικά όλες τα ίδια κάνουμε !!! Και βέβαια όλοι οι άντρες γκρινιάζουν όταν ψωνίζουμε... χαχαχαχα
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Ε ναι του π@@στη δλδ γιατί να μην είναι?????Όλα θα στρώσουν.....ήδη ξεκίνησαν τα ευχάριστα με την @Irene_D και σιγά-σιγά θα πάρουμε όλες σειρά!?Καλέ που τη βρήκα τόση αισιοδοξία φτου μου!!!!??

με τρομαζεις! ??❤️ Ναι μωρε, φτανει πια η γκινια. (ελπιζω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

το ειχα κανει το πρωτο 8 μερες μετα την ωορρηξια! ηταν λιιγο πιο αχνο απ τον δικο σου σε πληροφορω!!!

Περίπου τις ίδιες μέρες το κάναμε δηλαδή.. εσύ μια μέρα νωρίτερα..
Αχ τι να σου πω , νομίζω οτι δεν συμβαίνει σε εμένα αυτό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D Όταν θέλουμε βρίσκουμε δικαιολογίες.....πόσο μάλλον για ένα τέτοιο θέμα!

Εμένα κορίτσια ο δικός μου δε γκρινιάζει όταν πάω για ψώνια..... εχθές μάλιστα μου είπε ότι αύριο πληρώνεται και θα μου δώσει την κάρτα του να πάω να ψωνίσω ότι θέλω μια και είναι περίοδος εκπτώσεων......ίσως βέβαια θέλει να με ανεβάσει μετά από την επέμβαση αλλά......το θέμα είναι ότι Τετάρτη πάω για shopping χιχιχιχι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζηλεύωωωωω!!!
Ο άντρας μου, μετά την περιπέτεια μας, μου είπε να μην ξανά κάνω τεστ και χοριακές τόσο νωρίς..
Οπότε καταλαβαίνεις γιατί ψάχνω να βρω κάτι να του πω.. Και πες έχει θετική έκβαση η ιστορία και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι μια χαρά.. αν δεν πάνε καλά τα πράγματα όμως νομίζω θα νιώσω άσχημα που τον έβαλα πάλι σε αυτό το τρυπάκι τόσο νωρίς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Ζηλεύωωωωω!!!
Ο άντρας μου, μετά την περιπέτεια μας, μου είπε να μην ξανά κάνω τεστ και χοριακές τόσο νωρίς..
Οπότε καταλαβαίνεις γιατί ψάχνω να βρω κάτι να του πω.. Και πες έχει θετική έκβαση η ιστορία και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι μια χαρά.. αν δεν πάνε καλά τα πράγματα όμως νομίζω θα νιώσω άσχημα που τον έβαλα πάλι σε αυτό το τρυπάκι τόσο νωρίς..

Σε καταλαβαίνω πως το λες και έχεις δίκιο...Οποτε κανε εσύ ότι πιστεύεις ότι είναι καλύτερο..Αν και ειμαι σίγουρη ότι όλα καλα θα πάνε αυτή τη φορά..

Πάντως βρε κορίτσια,έχω κι εγω ένα τεστακι στο σπίτι και τρωγομαι να το κάνω αλλά συγκρατουμαι!!Δεν θέλω με τίποτα να δω αρνητικό και να φάω τα μούτρα μου..Καλυτερα να έρθει η φιλενάδα μας η κοκκινομάλλα που θα το πάρω ως κατι φυσιολογικό..

Αυτό το "Η χοριακη σας είναι αρνητική"  που άκουσα τον Ιανουάριο μου έχει κάτσει πολύ στραβά,βρε παιδί μου!!Κάτι κολλήματα που τρώω,ομως!!???

Όσον αφορά το shopping,εμείς έχουμε το αντίστροφο στο σπίτι μας..Ο άντρας μου ψωνίζει ασυστόλως και εγώ μουρμούριζω..Ακομα και όταν πήγε να μου πάρει δώρο γατί η γιορτή μου,ψώνισε κάτι και γι'αυτόν!!Καλά,δεν συζητάω τι έγινε όταν πήγαμε σε ένα εκπτωτικο χωριό στη Νέα Υόρκη (στο γαμήλιο ταξιδι)..Δεν μπορούσα να τον συγκρατήσω!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι λες και θα καταλαβουν...Εγω καθε φορα που ψωνιζω κατι και μου λεει "ποτε το πηρες αυτο"? απαντω "ουυυυυυ αυτο απο περσι το χω" αχαχαχαχ. Για να μη φωναζει :P 

@Irene_D πες οτι πας για αλλαγη δωρων, σιγα μη θυμαται τι σου πηραν. αχαχχαχαχαχ!

Χαχαχα δικιο εχεις μωρε!!! Σαν να ακουω κι εμας ? απλα ασε μην φαει καμια φλασια και την ρωτησει, γιατι εκει που δε το περιμενουμε, τοτε ρωτανε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 εμεις δεν πηγαμε σε αυτο το εκπτωτικο γιατι φαγαμε ηδη τα λεφτα μας σε αλλα μαγαζια. αχαχαχχα Εμενα μου ψωνιζει ο δολιος δωρα κλπ αλλα επειδη γκρινιαζω με διαφορα εγω (φορους, εφκα και παρα πολλα αλλα) αμα με βλεπει εμενα να ψωνιζω με στραβοκοιταζει ενιοτε.

@Irene_D τον καταλαβαινω τον αντρα σου. Και γω αυτης της συνομοταξιας ειμαι και δε θελω να κανω νωριτερα τεστ. Αλλα τελοσπαντων, οπως και να χει, ειναι θετικο. Τωρα η ψυχουλα μας το ξερει καθε φορα πως κρατιομαστε ειδικα αν νιωθουμε οτι ηταν καλος μηνας, ειχαμε ωορρηξια ειχαμε καλες επαφες κλπκλπ. Αυτη τωρα στη δεδομενη φαση ειναι λεπτομερεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Χαχαχα δικιο εχεις μωρε!!! Σαν να ακουω κι εμας ? απλα ασε μην φαει καμια φλασια και την ρωτησει, γιατι εκει που δε το περιμενουμε, τοτε ρωτανε! 

ναι ναι, ή ας παρει μια μπλουζα εκει απο κανα παρακειμενο μαγαζι ασχετου αλλαγης να την παρουσιασει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα επιτέλους με τον γιατρό για τις εξετάσεις που είχα κάνει αρχικά, μου είπε οτι έχω αναιμία και μου πρότεινε να πάρω σίδηρο , πιο συγκεκριμένα , TARDYFERON.. 1 κάθε μέρα νηστικιά..
Επίσης μου είπε να κάνω χοριακή την Τρίτη για το άλλο θέμα.. άκαρδοι οι άντρες εντελώς... Cat-Kat έχω περίπου 4-5 τεστάκια σπίτι, όλα θα τα κάνω μέχρι τότε.. Για να μη νομίζεις οτι είσαι μόνο εσύ η ανυπόμονη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι ναι, ή ας παρει μια μπλουζα εκει απο κανα παρακειμενο μαγαζι ασχετου αλλαγης να την παρουσιασει.

χαχαχαχαχα ε πάλι στα έξοδα να τον βάλω τον αντρούλη τι λές??? :P Αστειάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ζηλεύωωωωω!!!
Ο άντρας μου, μετά την περιπέτεια μας, μου είπε να μην ξανά κάνω τεστ και χοριακές τόσο νωρίς..
Οπότε καταλαβαίνεις γιατί ψάχνω να βρω κάτι να του πω.. Και πες έχει θετική έκβαση η ιστορία και είμαστε όλοι ευτυχισμένοι μια χαρά.. αν δεν πάνε καλά τα πράγματα όμως νομίζω θα νιώσω άσχημα που τον έβαλα πάλι σε αυτό το τρυπάκι τόσο νωρίς..

Το καταλαβαίνω σκέψου όμως ότι σε αυτήν την ιστορία είστε "2 σαν 1"..... γιατί να περάσεις το άγχος μόνη σου? (προς θεού δεν το λέω από θέμα εγωισμού).Μην του πεις για το τεστ αν δε θες.....πες απλά πως έχεις βάσιμες υποψίες και θα πας στον γιατρό να το κοιτάξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Μίλησα επιτέλους με τον γιατρό για τις εξετάσεις που είχα κάνει αρχικά, μου είπε οτι έχω αναιμία και μου πρότεινε να πάρω σίδηρο , πιο συγκεκριμένα , TARDYFERON.. 1 κάθε μέρα νηστικιά..
Επίσης μου είπε να κάνω χοριακή την Τρίτη για το άλλο θέμα.. άκαρδοι οι άντρες εντελώς... Cat-Kat έχω περίπου 4-5 τεστάκια σπίτι, όλα θα τα κάνω μέχρι τότε.. Για να μη νομίζεις οτι είσαι μόνο εσύ η ανυπόμονη..

αχαχαχαχ, ημουν σιγουρη. σου λεω αν ειχα κανει τεστ νωριτερα απο την περιοδο και ειχα πχ 3-4 τεστακια καθε μερα και απο ενα θα εκανα! αχαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • ναι εχεις δικιο..αλλαξες γιατρό τώρα εσύ!
    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...