Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Συμφωνώ απόλυτα με όσα λέτε @Dim83 @NikhNikh. Ανήκω στις τυχερές που και από τις δύο οικογένειες δεν έχουμε τέτοια θέματα......οι περισσότεροι δε έχουν πλέον παιδιά και έτσι βαφτίσεις κλπ. δεν υπάρχουν. Γενικά όμως τους κρατάμε και σε μια Α απόσταση.Το κάθε ζευγάρι ξέρει μόνο τα του οίκου του και γενικά καλό είναι οι τρίτοι να το "βουλωνουν".  Ο άντρας μου (και μου το είπε εχθές για καλή της τύχη)πως η νύφη μου την προηγούμενη εβδομάδα που ήταν εδώ με τη μικρή του είπε:άντε να κάνετε κι εσείς κανένα παιδάκι!

Προφανώς δεν το είπε με κακιά όμως ξέρει πολύ καλά πως αν ήμουν μπροστά η αν το έλεγε σε εμένα θα έπαιρνε την απάντηση της και θα το βουλωνε! (Συγνώμη για τις εκφράσεις μου αλλά νευριαζω πολύ με αυτά). 

Εμένα μόνο η μαμά μου ξέρει δεν έχω πει σε κανέναν τίποτα. Εμένα φτάνουν κατά καιρούς στα αυτιά μου διαφορά από το σόι του άντρα μου το δικό μου σοι δεν λέει και δεν ρωτάει ποτέ μα ποτέ. 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Dim83 της απαντησα παρακατω που μου εξηγησε πως κλαιει καθε φορα που πηγαινει οτι ορθως κανει και δεν πηγαινει τοτε αφου τη ριχνει τοσο πολυ. Επίσης πουθενα δεν ειπα οτι δε στενοχωριομαστε σε τετοιες περιστάσεις. Και εγω στενοχωριέμαι και ας μην προσπαθώ τοσο πολύ καιρό, απλά και μονο με την ατυχία που είχα και με τα περισσότερα χρονια ηλικιακά που με βαραίνουν σε σχέση με μια μικρότερη κοπέλα που και αυτό ειναι θέμα κουβέντας για πολλούς. Αρχικά της ειπα να μην κλείνεται μεσα για τον κόσμο και το τι λεει, αλλά αφού μου εξήγησε πόσο την ενοχλεί της ειπα σαφέστατα να μην πηγαίνει γιατί το ζητούμενο ειναι να ειναι καλα εκείνη και να μην τη ρίχνει τόσο πολύ

Όταν λέω κλαίω είναι ότι βγάνει από μόνο του αλλά προσπαθώ μπροστά σε άλλους να μην κλάψω αλλά μετά ναι θα κλάψω γιατί γιατί μάλλον είχα πιστέψει στον εαυτό μου ότι θα τα καταφέρω και αποδεκτικε το αντίθετο μπορεί επιδη το νοσταλγώ μπορεί επιδη θα με κοιτάνε με λύπη και ια σχολιάζουν είναι πολλά που βγενουν εκείνη την στιγμή οπότε κι εγώ αποφεύγω.  Τον κόσμο των κάνω πέρα με τον τρόπο μου ας πούμε έχω πει στον άντρα μου ότι δεν θέλω να ξανά πάω στο χωριό του χωρίς παιδί γιατί μόλις με βλέπουν η θα δουν την κοιλιά μου θα μου πουν άντε τα καταφέρατε; (είμαι παχιά και κάνω τα πάντα για να την χάσω) εκεί πως θα απαντούσατε. Εγώ απαντάω όχι φαΐ έχει μέσα και φεύγω πόσο να το αντέξω αυτό. Και πάνε και 4 χρόνια που αυτή δεν ξέρουν τι ακριβώς έχει γίνει σε αυτά τα 4 χρόνια. Οπότε πλέων πιτε με όπως θέλετε αλλά καπια πράγματα δεν τα αντέχω πλέων. Και ξέρω ότι αν πάω και φέτος στο χωριό του άντρα μου θα τους κάνω εκεί χαμό θα με ακούσουν και στα γύρο χωριά.

Συγνωμη που δεν απάντησα νωρίτερα αλλά είχα κόσμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια αυτός π ενδιαφέρεται πραγματικά δ θα σε ρωτήσει για τέτοια θέματα. Η θα τ κάνει με άλλο τρόπο. Άλλο να σ πει κάποιος τώρα πχ π παντρευτηκατε σκέφτεστε για παιδάκι; κ αλλ ο να σ πει άντε τι κάθεστε κάντε κανένα παιδί. Ο δεύτερος θέλει σώνει κ ντε να τ πεις γτ δ κάνεις παιδί. Κ φυσικά υπάρχουν 100 λόγοι. Άλλοι προσπαθούν κ δ μπορούν, άλλοι δ μπορούν να ανταπεξέλθουν οικονομικά στη φάση π τους γίνεται η Ερώτηση, υπάρχουν ακόμη κ περιπτώσεις π τα ζευγάρια περνάνε κρίση κ δ είναι κ στα καλύτερα τους. Γτ δηλ πρέπει να σ πω εγώ αν θέλω η δ θέλω κ γτ.

ακριβως οπως τα λες.μια φιλη μου τη ρωτουσαν γιατι δεν κανει 2ο.η κοπελα ειχε χασει 2. ρε φιλε μπορει και απλα να μην θελω.μπορει κ να θελω να χωρισω.μπορει κ να θελω σαν τρελη κ να μην καθεται.μερικοι ειναι για βρισιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρααααα έχω λιώσει στον ύπνο αυτό το Σ/Κ..... πραγματικά όμως ξεκουραστηκα......λόγω της επέμβασης δεν έκανα απολύτως τίποτα. Πριν πόσο καιρό λέγαμε για μπαλκόνια???Περίπου πριν 15 μέρες που έλεγα ότι δεν τα έχω κάνει (ένα μήνα περίπου) γιατί λέγανε ξανά για σκόνη?Να σας ενημερώσω ότι ακόμα να τα κάνω και πάλι καλά γιατί θα γινόντουσαν ξανά χάλια.....το άλλο Σ/Κ και βλέπουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh θα ερθει κοριτσάκι το παιδάκι με τον έναν ή τον αλλο τρόπο. Τωρα για τους υπολοιπους και για το χωριο τι να πω...Κουράγιο. Να είσαι εσυ καλα και ο αντρας σου και χεστους. (Αυτο με το "οχι φαι εχει μεσα" πολυ καλο. αχαχαχχαχααχ

@zoi.ko και πολυ καλα εκανες. Εγω που τα εκανα σημερα εβγαζα τεφρα παλι. Ειπα να τα σκουπισω χωρις να ριξω νερο. Στο μεταξυ το ενα μου "μπαλκονι" ειναι τυπου 50-60 τμ και μου φευγει ο απαυτος. Λιποθυμια μου ρθε σημερα παλι με το σκουπισμα - σκυψε- φαρασι ξανα το ιδιο. Και παλι χαλια ειναι. (Ευτυχως τα αλλα 2 μπαλκονακια ειναι πολυ μικρουλικα). Επισης μολις τελειωσα σιδερο, μεσα στο οποιο υπηρχαν και 7 πουκαμισα. Θελω να παρω τα βουνα αληθεια. Ωραιος ο γαμος, αλλα και αυτο που ημουν με τη μανουλιτσα μου και ημουν η κλασικη γαιδαρα που δεν κουναγε τον πισινο της μεσα στο σπιτι, καλα ηταν :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην λέτε για μπαλκόνια είχα κατά κουραστεί μα τα καθαρίσω είναι και μεγάλα πολύ και σήμερα έριξε για 5 λεπτά βροχή και τα έκανε μην πω... Εχθές μας έβρεξε για 5 λεπτά και 5 λεπτά σήμερα Αθήνα έγινε χαμός μου είπαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat αααααχ μεγάλο πράγμα η μανούλα......όλα στα χέρια μου τα είχε η γλυκιά μου......πόσες φορές νοσταλγώ το πατρικό μου δε λέγεται! Τίποτα μπαλκόνια όταν καλοκαιριασει καλά καλά.......το επόμενο Σ/Κ ανάλογα τον καιρό βέβαια ίσως βγω να σκουπισω το μεγάλο.....το μικρό που απλώνω είναι μια σταλιά το καημένο με ένα σφουγγαρισμα είναι οκ και το κάνω κάθε βδομάδα.

@NikhNikh εδώ πάντως δεν έριξε σταγόνα.....τσάμπα δεν έβαλα πλυντήριο τελικά......θα είχαν στεγνώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat αααααχ μεγάλο πράγμα η μανούλα......όλα στα χέρια μου τα είχε η γλυκιά μου......πόσες φορές νοσταλγώ το πατρικό μου δε λέγεται! Τίποτα μπαλκόνια όταν καλοκαιριασει καλά καλά.......το επόμενο Σ/Κ ανάλογα τον καιρό βέβαια ίσως βγω να σκουπισω το μεγάλο.....το μικρό που απλώνω είναι μια σταλιά το καημένο με ένα σφουγγαρισμα είναι οκ και το κάνω κάθε βδομάδα.

@NikhNikh εδώ πάντως δεν έριξε σταγόνα.....τσάμπα δεν έβαλα πλυντήριο τελικά......θα είχαν στεγνώσει!

μανουλα δε λες τιποτα...Τοτε καθε μερα χρησιμοποιουσα και αλλη πετσετα :P , ετρωγα, επινα, ειχα τα ρουχαλακια μου, δε σφουγγαριζα, δεν σκουπιζα.ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑχχχχχχχχ (θελω και παιδι τρομαρα μου). Στο μεταξυ εμεις φτιαχνουμε το μεγαλο μπαλκονι (με ομπρελες, ξαπλωστρες, φυτα και τα συναφη) και δεν εχουμε συναρμολογησει ακομα τιποτα. Ακριβως επειδη ειναι ετσι ο καιρος. γκρρρρ. Το μονο που εκανα ειναι που φυτεψα κολοκυθακια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat αααααχ μεγάλο πράγμα η μανούλα......όλα στα χέρια μου τα είχε η γλυκιά μου......πόσες φορές νοσταλγώ το πατρικό μου δε λέγεται! Τίποτα μπαλκόνια όταν καλοκαιριασει καλά καλά.......το επόμενο Σ/Κ ανάλογα τον καιρό βέβαια ίσως βγω να σκουπισω το μεγάλο.....το μικρό που απλώνω είναι μια σταλιά το καημένο με ένα σφουγγαρισμα είναι οκ και το κάνω κάθε βδομάδα.

@NikhNikh εδώ πάντως δεν έριξε σταγόνα.....τσάμπα δεν έβαλα πλυντήριο τελικά......θα είχαν στεγνώσει!

Καλά που είπες πλυντήριο δεν έχω απλώσει. Αχαχα μου έχει λείψει να απλώνω έξω.. άντε να έρθει λίγο το καλοκαίρι να στεγνώνουν και γρήγορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλά που είπες πλυντήριο δεν έχω απλώσει. Αχαχα μου έχει λείψει να απλώνω έξω.. άντε να έρθει λίγο το καλοκαίρι να στεγνώνουν και γρήγορα. 

Τώρα μόλις ξεκίνησε εδώ.....άντε να δούμε πόσο θα κρατήσει......πολύ ανωμαλία ο καιρός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Τώρα μόλις ξεκίνησε εδώ.....άντε να δούμε πόσο θα κρατήσει......πολύ ανωμαλία ο καιρός!

Τέλειος όμως... έχει χαζέψει ο καιρός εδώ έβρεχε με λιακάδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έφυγα από τ πατρικό μ στα 18 κ δ ξανά γύρισα παρά μόνο σε διακοπές, άδειες κτλ. Ερχόμουν δηλ 3 4 φορές τ χρόνο για μερικές μέρες. Εννοείται τα είχα όλα έτοιμα άλλα εμαθα από μικρή να έχω τη δικιά μ σειρά. Εδώ οταβ γέννησα κ ερχόταν τις πρώτες μέρες έπαιρνε ρούχα τα έπλενε τα σιδέρωνε κ τα έφερνε κ με πιαναν τα νεύρα μου. Λέω έλα εδώ κ βαζε πλυντήριο μην τα παίρνεις. Εννοείται στη βδομάδα πάνω έβαζα πλυντήριο, άπλωμα, σιδέρωνα. Αλλά γενικότερα είναι πολύ σημαντικό να έχεις βοηθεια.

@Kat-Cat πολυ ζηλεύω τ σπίτι σ όπως τ περιγράφεις! Με την καλή εννοια Πάντα! Να είστε γεροί να το χαίρεστε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni Σε ευχαριστουμε πολυ!! Ειναι ωραιο και μεγαλο, αλλα πραγματικα μου φευγει ο πατος. Τωρα ποναει ολο μου το σωμα. Δε με κουραζει το σπιτι μεσα γιατι εχει ελαχιστα πραγματα ειναι λιτο και απεριττο και ενταξει δεν ειναι και καμια επαυλη, απλα ενα μεγαλο σπιτι. Αλλα αυτο πανω με την ταρατσα/μπαλκονι, που ειχαμε ετσι σχεδιο και ονειρο να την κανουμε πρασινη, και να καθομαστε εκει τα καλοκαιρια, ειναι μεγαλο βασανο. Εγω θελω να βαλουμε και μια κουνια που ειδα στα λερου ή μια κρεμαστη πολυθρονα. Θα δουμε. Εχουμε ξοδεψει πολλα λεφτα ωστόσο γιαυτο το μπαλκονι συν τρομερη κουραση ολο αυτο το πραγμα. Με εχουν πιασει και τα κηπουρικα μου και φυτευω διαφορα (Τωρα εβαλα κολοκυθακια), και βαζω τα χερια μου και βγαζω τα ματια μου. Θα το γεμισω καλλωπιστικα να μην ασχολουμαι. Εχει παρα πολλη δουλεια ακομα, αλλα ειπαμε θα βαλουμε φετος ενα δυο πραγματα ακομα και μετα θα προσθετουμε χρονο με το χρονο, αλλιως θα φαληρισουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Diwni Σε ευχαριστουμε πολυ!! Ειναι ωραιο και μεγαλο, αλλα πραγματικα μου φευγει ο πατος. Τωρα ποναει ολο μου το σωμα. Δε με κουραζει το σπιτι μεσα γιατι εχει ελαχιστα πραγματα ειναι λιτο και απεριττο και ενταξει δεν ειναι και καμια επαυλη, απλα ενα μεγαλο σπιτι. Αλλα αυτο πανω με την ταρατσα/μπαλκονι, που ειχαμε ετσι σχεδιο και ονειρο να την κανουμε πρασινη, και να καθομαστε εκει τα καλοκαιρια, ειναι μεγαλο βασανο. Εγω θελω να βαλουμε και μια κουνια που ειδα στα λερου ή μια κρεμαστη πολυθρονα. Θα δουμε. Εχουμε ξοδεψει πολλα λεφτα ωστόσο γιαυτο το μπαλκονι συν τρομερη κουραση ολο αυτο το πραγμα. Με εχουν πιασει και τα κηπουρικα μου και φυτευω διαφορα (Τωρα εβαλα κολοκυθακια), και βαζω τα χερια μου και βγαζω τα ματια μου. Θα το γεμισω καλλωπιστικα να μην ασχολουμαι. Εχει παρα πολλη δουλεια ακομα, αλλα ειπαμε θα βαλουμε φετος ενα δυο πραγματα ακομα και μετα θα προσθετουμε χρονο με το χρονο, αλλιως θα φαληρισουμε.

Καλα λοιπόν ακριβώς το ίδιο σχέδιο εχουμε και εμεις για την ταράτσα μας . Παω λοιπον λερου με μαμα και αντρα σε αναζήτηση φυτων και διαφόρων ειδών. Βλέπω μια κούνια την ερωτεύομαι καθομαι και αρχιζω να κουνιέμαι και λεω "φαντάζεσαι να πεσω τωρα;" λεει ο άντρας μου "ε και τι θα πάθεις" του λεμε με την μανα μου ρε αναισθητε έγκυος γυναίκα να πέσει ;;; τεσπα και κακακακα κακαριζαμε γελούσαμε , φεύγουμε παμε στον πανω οροφο κ οπως ανεβαίνουμε ακουω ενα γκουπ κ γυρνάω κ η κούνια ειχε διαλυθει και πηγε ενας υπάλληλος να την συναρμολογησει χαχαχαχα φυσικά ΔΕΝ την αγοράσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat αααααχ μεγάλο πράγμα η μανούλα......όλα στα χέρια μου τα είχε η γλυκιά μου......πόσες φορές νοσταλγώ το πατρικό μου δε λέγεται! Τίποτα μπαλκόνια όταν καλοκαιριασει καλά καλά.......το επόμενο Σ/Κ ανάλογα τον καιρό βέβαια ίσως βγω να σκουπισω το μεγάλο.....το μικρό που απλώνω είναι μια σταλιά το καημένο με ένα σφουγγαρισμα είναι οκ και το κάνω κάθε βδομάδα.

@NikhNikh εδώ πάντως δεν έριξε σταγόνα.....τσάμπα δεν έβαλα πλυντήριο τελικά......θα είχαν στεγνώσει!

καλε εδω σε μενα χαμο απο το μεσημερι.....

λες κ ζουμε σε αλλη πολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλα λοιπόν ακριβώς το ίδιο σχέδιο εχουμε και εμεις για την ταράτσα μας . Παω λοιπον λερου με μαμα και αντρα σε αναζήτηση φυτων και διαφόρων ειδών. Βλέπω μια κούνια την ερωτεύομαι καθομαι και αρχιζω να κουνιέμαι και λεω "φαντάζεσαι να πεσω τωρα;" λεει ο άντρας μου "ε και τι θα πάθεις" του λεμε με την μανα μου ρε αναισθητε έγκυος γυναίκα να πέσει ;;; τεσπα και κακακακα κακαριζαμε γελούσαμε , φεύγουμε παμε στον πανω οροφο κ οπως ανεβαίνουμε ακουω ενα γκουπ κ γυρνάω κ η κούνια ειχε διαλυθει και πηγε ενας υπάλληλος να την συναρμολογησει χαχαχαχα φυσικά ΔΕΝ την αγοράσαμε.

καλα που μου το πες! αχαχαχαχα. αν και νομιζω οτι κανανε σκ@τ@ συναρμολογηση και επεσε, αλλα καλου κακου, πες μου και ποια ηταν αν θυμασαι! αχαχαχαχ :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επισης δεν αντεχω αλλο μεσα την απλωστρα.

ολο το χειμωνα μεσα.μετα γυρη παλι μεσα.μετα αφρικανικη σκονη παλι μεσα.την εβγαλα εξω τη δευτερα και ουτε 2 πλυντηρια δεν απλωσα και παλι μεσα. ευτυχως ο αφυγραντηρας δεν μιλαει.δεν με εβριζε αλλιως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλε εδω σε μενα χαμο απο το μεσημερι.....

λες κ ζουμε σε αλλη πολη.

η αληθεια ειναι οτι σε μας στα νοτια οταν εβρεχε παντου (που εβλεπα αναρτησεις στο φεης), δεν ειχε ριξει σταγονα. Τωρα εδω και κανα 20λεπτο εχουν ανοιξει οι ουρανοι.....Χαμος. Ελπιζω αυτη τη φορα να ειναι καθαρη ωραια βροχουλα να καθαρισει λιγο ο τοπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

επισης δεν αντεχω αλλο μεσα την απλωστρα.

ολο το χειμωνα μεσα.μετα γυρη παλι μεσα.μετα αφρικανικη σκονη παλι μεσα.την εβγαλα εξω τη δευτερα και ουτε 2 πλυντηρια δεν απλωσα και παλι μεσα. ευτυχως ο αφυγραντηρας δεν μιλαει.δεν με εβριζε αλλιως.

εσυ εχεις και τον αφυγραντηρα τυχερουλααααα. Εγω απλωσα μεσα χθες και ειναι αδιανοητη και η υγρασια με ολο αυτο το πραμα. Τωρα εχουμε παραγγειλει κατι ερ κοντισιον και τα περιμενουμε και εγραφε μεσα οτι κανουν και αφυγρανση. Ξερει καμια αν εχει σχεση με τον αφυγραντηρα το αποτελεσμα αυτο αραγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat το βασικό είναι ότι έχετε τ σπίτι. Χρόνο με τ χρόνο κάτι θα προσθέτετε.

@Μπλε @Kat-Cat πολύ τις αγαπώ αυτές τις κούνιες. Ευτυχώς κ μεις έχουμε για διαμέρισμα μεγάλο σχετικά μπαλκόνι. Όχι σαν τα δικά σας βέβαια άλλα κ τραπέζι μεγάλο με κατο τεράστιες άνετες καρέκλες έχουμε κ σε μια γωνιά τα φυτά μας έχουμε κ μια ντουλαπιτσα για έξτρα χώρο την έχουμε. Παρόλα αυτά όνειρο ζωής μια μονοκατοικία έστω κ μικρή. Μια αυλιτσα έστω κ μικρή.

Καλά κ δω σήμερα ότι να ναι. Το πρωί κουφοβραση, μετά ήλιο, μετά ψιχαλα, μετά πάλι ήλιο κ μετά μια μπορα. Κ μεις σήμερα κάνουμε τη γενική μας κ κυρίως τ δωμάτιο τ μωρου π τ είχαμε ψιλό αποθήκη για να τη βάλω στο δωμάτιο της αυτές τις μερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni ενα σχετικα ευρυχωρο μπαλκονι να εχεις και το κανεις παραδεισο αν θες. Ειδα μια κουνια ρε παιδια στα λερου.....Ειναι στα ορια του κιτς σχεδον, αχααχα, αλλα τη λατρεψα. Αμα την παρουμε δε θα φευγω απο κει. Για να καταλαβετε αν θες εχει να της βαζεις γυρω γυρω κατι σαν σιτα με φερμουαρ ωστε να κοιμασαι και εξω. Αχαχαχαχαχ. Αμα τη βρω θα σας την ανεβασω να τη δειτε. Τι ωραιο να φτιΧΝΕΙς παιδικο δωματιακι..... ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλε εδω σε μενα χαμο απο το μεσημερι.....

λες κ ζουμε σε αλλη πολη.

Χαχαχαχαχα εδώ πάντως ένα μισάωρο τρία τεταρτα λυσσαξε...... πόσο απεχθάνομαι τη βροχή δε λέγεται......και αύριο από όσο είδα ίδιο καιρό θα έχουμε!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

https://www.leroymerlin.gr/gr/epipla-diamorfosi-exoterikou-horou/epipla-kipou-axesouar/kounies/kounia-krevati-panorama-apo-metallo-p-235-x-y-202-cm-61707765/

αχαχαχαχ, σαν κουνουπιερα φαινεται ετσι που τη βλεπω και στην φωτο....Αλλα αυτο βγαινει και σκεφτομαι οτι θα καθομαι κει μεσα και μη μου τους κυκλους ταραττε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Χαχαχαχαχα εδώ πάντως ένα μισάωρο τρία τεταρτα λυσσαξε...... πόσο απεχθάνομαι τη βροχή δε λέγεται......και αύριο από όσο είδα ίδιο καιρό θα έχουμε!?

ολη τη βδομαδα ειδα....

επισης εδω μπουμπουνιζει ασταματητα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

ολη τη βδομαδα ειδα....

επισης εδω μπουμπουνιζει ασταματητα..

Έως Τρίτη από ότι είδα στο internet..... Τετάρτη λιακάδα και ξανα μπουμ μπουμ!!!Τι να πεις.....άσε δε τις αστραπές......ελεοοοοος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...