Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις Just now, ο/η zoi.ko είπε:

Εννοείται καθέναν στη θέση του και να ασχολείται με τα δικά του ΤΈΛΟΣ! Μπερδεύτηκα.....δλδ είδες ότι όντως έχεις ωορρηξία με τεστ η υπέρηχο κλπ. ενώ περιμένεις την κοκκινομάλλα?

Εκανα ενα τεστακι ωορρηξιας και ειναι σχεδον κοκκινο...Δεν εχει ακομα το χρωμα της γραμμης αναφορας αλλα ειναι εντονο...Περιμενα να αδιαθετησω στις 2 του μηνα...Πονακια περιοδου εχω..τωρα τι γινεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Dim83 της απαντησα παρακατω που μου εξηγησε πως κλαιει καθε φορα που πηγαινει οτι ορθως κανει και δεν πηγαινει τοτε αφου τη ριχνει τοσο πολυ. Επίσης πουθενα δεν ειπα οτι δε στενοχωριομαστε σε τετοιες περιστάσεις. Και εγω στενοχωριέμαι και ας μην προσπαθώ τοσο πολύ καιρό, απλά και μονο με την ατυχία που είχα και με τα περισσότερα χρονια ηλικιακά που με βαραίνουν σε σχέση με μια μικρότερη κοπέλα που και αυτό ειναι θέμα κουβέντας για πολλούς. Αρχικά της ειπα να μην κλείνεται μεσα για τον κόσμο και το τι λεει, αλλά αφού μου εξήγησε πόσο την ενοχλεί της ειπα σαφέστατα να μην πηγαίνει γιατί το ζητούμενο ειναι να ειναι καλα εκείνη και να μην τη ρίχνει τόσο πολύ

καλε δεν το ειπα για κακο. σορρυ αν το παρεξηγησες.απλα στο εξηγησα γιατι ισως να μην μπορεις να το καταλαβεις-καθως ειστε φρεσκοπαντρεμενοι.

αυτο που πιστευω και εννοω ειναι οτι θεωρω το πως νιωθει η νικη λογικο κ αναμενομενο. 

οπως ειχες πει κ εσυ πολυ σωστα, οταν ειχες την ατυχια σου σκεφτοσουν ακομη κ το αν θα ηθελες να μπαινεις στο φορουμ. ποσο δε το να προσπαθεις χρονια και να πηγαινεις καπου που ειναι φουλ στα μωρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Εκανα ενα τεστακι ωορρηξιας και ειναι σχεδον κοκκινο...Δεν εχει ακομα το χρωμα της γραμμης αναφορας αλλα ειναι εντονο...Περιμενα να αδιαθετησω στις 2 του μηνα...Πονακια περιοδου εχω..τωρα τι γινεται...

Άρα μπορεί η την πρ. μέρα να ήταν κατακόκκινο ή την επόμενη..... ο γιατρός μου μου έχει πει ότι συμβαίνει! Θα δείξουν οι επόμενες μέρες.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Συμφωνώ απόλυτα με όσα λέτε @Dim83 @NikhNikh. Ανήκω στις τυχερές που και από τις δύο οικογένειες δεν έχουμε τέτοια θέματα......οι περισσότεροι δε έχουν πλέον παιδιά και έτσι βαφτίσεις κλπ. δεν υπάρχουν. Γενικά όμως τους κρατάμε και σε μια Α απόσταση.Το κάθε ζευγάρι ξέρει μόνο τα του οίκου του και γενικά καλό είναι οι τρίτοι να το "βουλωνουν".  Ο άντρας μου (και μου το είπε εχθές για καλή της τύχη)πως η νύφη μου την προηγούμενη εβδομάδα που ήταν εδώ με τη μικρή του είπε:άντε να κάνετε κι εσείς κανένα παιδάκι!

Προφανώς δεν το είπε με κακιά όμως ξέρει πολύ καλά πως αν ήμουν μπροστά η αν το έλεγε σε εμένα θα έπαιρνε την απάντηση της και θα το βουλωνε! (Συγνώμη για τις εκφράσεις μου αλλά νευριαζω πολύ με αυτά). 

κ εμεις στην ιδια φαση και τυχεροι σε αυτο.

ασε που δεν εχουμε σογια.ο αντρας μου μια μαμα μονο κ εγω γονεις κ αδερφη.

κ οι φιλοι ευτυχως δεν πολυμιλανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλε δεν το ειπα για κακο. σορρυ αν το παρεξηγησες.απλα στο εξηγησα γιατι ισως να μην μπορεις να το καταλαβεις-καθως ειστε φρεσκοπαντρεμενοι.

αυτο που πιστευω και εννοω ειναι οτι θεωρω το πως νιωθει η νικη λογικο κ αναμενομενο. 

οπως ειχες πει κ εσυ πολυ σωστα, οταν ειχες την ατυχια σου σκεφτοσουν ακομη κ το αν θα ηθελες να μπαινεις στο φορουμ. ποσο δε το να προσπαθεις χρονια και να πηγαινεις καπου που ειναι φουλ στα μωρακια.

οχι ρε συ δεν το παρεξηγησα απλα δε θελω να νομιζει κανεις οτι λεω ευκολα το ελα μωρε γραψτους. Εννοειται οτι ο καθενας μας κανει ο,τι τον ηρεμει περισσοτερο. Ειναι πολυ μεγάλη κουβέντα το πως ειναι καλύτερο να αντιμετωπίζεις τα πράγματα και καταστάσεις στη ζωή σου. Ο καθενας μας ειναι διαφορετικός. Ακομα και στον τρόπο που αναζητούμε την παρηγοριά διαφέρουμε. Η ζωή ωστόσο ειναι μικρή και πρέπει καποια στιγμή να προσπαθούμε και να ζούμε με οσο λιγότερο άγχος/στρες/εμμονές γινεται. Τα λεω για να τα ακουω και εγω. Υπαρχουν φορές που δε θελω να δω ανθρωπο, ή ακομα και φορές που σκεφτηκα (και ακομα σκεφτομαι) αν μου κανει καλο να μπαινω εδω μεσα, και εννοειται οτι στο τέλος θα κάνω αυτό που με ηρεμεί όπως και αυτό να κανει η Νίκη. Απλα ειναι διαφορετικό να σταματησω να μπαινω σε ενα φορουμ και διαφορετικό να σταματήσω την κοινωνική μου ζωή. Αλλά ακομα και αυτο ειναι μεγάλη κουβέντα. Γιατι το να σταματήσω πχ μονο τα βαφτίσια δεν ειναι κατι κακο, ειναι απόλυτα κατανοητό αφού μπορεί να ειμαι σε φάση που αυτό με στενοχωρεί όμως αν αυτό εξελιχθει στο να μη βγαινω καθολου απο το σπιτι μου (επισημαινω οτι δεν το λεω για τη Νικη το λεω γενικα), τοτε βιώνω κατάθλιψη και ίσως θα πρέπει να το δω λίγο, για το δικό μου αποκλειστικά καλό και όχι για το τι θα πουν οι γύρω. Τελοσπάντων μακρυγόρησα τώρα και ειναι πολύ μεγάλη κουβέντα αυτή γενικά γιατι εχει και προεκτάσεις πολλές φορές. Σιγουρα παντως συμφωνω στο οτι οταν κατι σε κανει να κλαις τότε δεν υπάρχει λόγος να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε τέτοια δοκιμασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

οχι ρε συ δεν το παρεξηγησα απλα δε θελω να νομιζει κανεις οτι λεω ευκολα το ελα μωρε γραψτους. Εννοειται οτι ο καθενας μας κανει ο,τι τον ηρεμει περισσοτερο. Ειναι πολυ μεγάλη κουβέντα το πως ειναι καλύτερο να αντιμετωπίζεις τα πράγματα και καταστάσεις στη ζωή σου. Ο καθενας μας ειναι διαφορετικός. Ακομα και στον τρόπο που αναζητούμε την παρηγοριά διαφέρουμε. Η ζωή ωστόσο ειναι μικρή και πρέπει καποια στιγμή να προσπαθούμε και να ζούμε με οσο λιγότερο άγχος/στρες/εμμονές γινεται. Τα λεω για να τα ακουω και εγω. Υπαρχουν φορές που δε θελω να δω ανθρωπο, ή ακομα και φορές που σκεφτηκα (και ακομα σκεφτομαι) αν μου κανει καλο να μπαινω εδω μεσα, και εννοειται οτι στο τέλος θα κάνω αυτό που με ηρεμεί όπως και αυτό να κανει η Νίκη. Απλα ειναι διαφορετικό να σταματησω να μπαινω σε ενα φορουμ και διαφορετικό να σταματήσω την κοινωνική μου ζωή. Αλλά ακομα και αυτο ειναι μεγάλη κουβέντα. Γιατι το να σταματήσω πχ μονο τα βαφτίσια δεν ειναι κατι κακο, ειναι απόλυτα κατανοητό αφού μπορεί να ειμαι σε φάση που αυτό με στενοχωρεί όμως αν αυτό εξελιχθει στο να μη βγαινω καθολου απο το σπιτι μου (επισημαινω οτι δεν το λεω για τη Νικη το λεω γενικα), τοτε βιώνω κατάθλιψη και ίσως θα πρέπει να το δω λίγο, για το δικό μου αποκλειστικά καλό και όχι για το τι θα πουν οι γύρω. Τελοσπάντων μακρυγόρησα τώρα και ειναι πολύ μεγάλη κουβέντα αυτή γενικά γιατι εχει και προεκτάσεις πολλές φορές. Σιγουρα παντως συμφωνω στο οτι οταν κατι σε κανει να κλαις τότε δεν υπάρχει λόγος να υποβάλλεις τον εαυτό σου σε τέτοια δοκιμασία.

οταν μιλας για αγχος...με πεθαινεις!!!

????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Dim83 το θεωρώ μεγάλη αδιακρισία από όπου κι αν προέρχεται.Τώρα στη δουλειά είναι μια γυναίκα η οποία έχει 9χρ. στη εταιρεία 52 χρ. Όταν γνωριστήκαμε κλασικά με ρώτησε αν είμαι παντρεμένη.....μετά μου λέει:παιδάκια?Της λέω όχι, ούτε εγώ μου απαντάει λίγο θλιμμένα...το σεβαστηκα και ούτε ρώτησα γιατί και όλα αυτά (δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος γενικά)... άλλη μια με 2 γάμους στην πλάτη της μου λέει:εγώ δε θέλω παιδιά και είναι συνειδητή επιλογή.Δε θέλω να θυσιασω την προσωπική μου ζωή,το χρόνο,την ξεκούραση μου κλπ. για ένα παιδί,τα αγαπώ αλλά δε θέλω να κάνω! Λοιπόν σε αυτήν τη γυναίκα εγώ βγάζω το καπέλο!

Η καθεμία έχει τα δικά της πιστεύω, εμπειρίες κλπ. δε μπορεί ο πάσα ένας να ρωτάει για να καλύψει τον εγωισμό,την αδυναμία ίσως,η ακόμα την περιέργεια και τον εγωισμό του! Έχω πει πολλές φορές ότι είναι ένα θέμα πολύ προσωπικό και όποιος ρωτάει πρέπει να μπαίνει στη θέση του με συνοπτικές διαδικασίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko ευτυχως ουτε εγω εχω τετοια σογια, επισης οι φιλες μου ειναι ανυπαντρες οι περισσοτερες, αλλα και οι παντρεμενες γνωριζουν οποτε εννοειται δε θα πουν ποτε τιποτα. Αυτα που εχω ακουσει κατα καιρους τα εχω ακουσει απο ασχετους μακροσυγγενεις που βλεπω μια φορα το χρονο (και πολυ λεω), και απο μια φιλη (αυτη η αληθεια ειναι οτι με εξεπληξε) γιατι ηρθε στο γραφειο μου πιασε την κοιλια, και μου λεει "πολυ φλατ τη βλεπω" και της λεω ε, τι να κανουμε, αλλοι προσπαθουνε για αυτο. Το πάω χαλαρά και ο,τι γινει. Μου δίνει λοιπον την πληρωμένη απαντηση "ποσο χρονών εισαι?" της λεω, και μου απαντάει "ε, δε θα πρεπε να το πας και τοσο χαλαρα". αχαχαχχαχα. Εκεινη την ωρα νευριασα, αλλα για καποιο λογο νευριασα λιγο. Γενικότερα ομως ευτυχως δεν ακουω παρα πολλα τετοια. Οι περισσοτεροι νομιζουν οτι δεν κανω παιδι λογω καριερας (κλαμα :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

@Dim83 το θεωρώ μεγάλη αδιακρισία από όπου κι αν προέρχεται.Τώρα στη δουλειά είναι μια γυναίκα η οποία έχει 9χρ. στη εταιρεία 52 χρ. Όταν γνωριστήκαμε κλασικά με ρώτησε αν είμαι παντρεμένη.....μετά μου λέει:παιδάκια?Της λέω όχι, ούτε εγώ μου απαντάει λίγο θλιμε....το σεβαστηκα και ούτε ρώτησα γιατί και όλα αυτά (δεν είμαι τέτοιος άνθρωπος γενικά)... άλλη μια με 2 γάμους στην πλάτη της μου λέει:εγώ δε θέλω παιδιά και είναι συνειδητή επιλογή.Δε θέλω να θυσιασω την προσωπική μου ζωή,το χρόνο,την ξεκούραση μου κλπ. για ένα παιδί,τα αγαπώ αλλά δε θέλω να κάνω! Λοιπόν σε αυτήν τη γυναίκα εγώ βγάζω το καπέλο!

Η καθεμία έχει τα δικά της πιστεύω, εμπειρίες κλπ. δε μπορεί ο πάσα ένας να ρωτάει για να καλύψει τον εγωισμό,την αδυναμία ίσως,η ακόμα την περιέργεια και τον εγωισμό του! Έχω πει πολλές φορές ότι είναι ένα θέμα πολύ προσωπικό και όποιος ρωτάει πρέπει να μπαίνει στη θέση του με συνοπτικές διαδικασίες!

γενικα δεν εχω χειροτερο απο την αδιακρισια.σε ολους τους τομεις.οποτε καταλαβαινω απολυτα.

κατα την ταπεινη μου παντα αποψη,οταν ρωτας συνεχως και ασχολεισαι με τους αλλους εχεις κενα στη δικη σου ζωη και επιπλεον εισαι κουτσομπολης.φυσικα εξαιρω η μια συζητηση με ενα φιλο αλλα κ παλι τη συζητηση την ξεκινα αυτος που εχει ενα θεμα που τον απασχολει.οχι ο αλλος απλα για να ρωτησει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

οταν μιλας για αγχος...με πεθαινεις!!!

????

ναι, ενταξει, για το αγχος το λεω καθαρα να το ακουω. Ααχαχαχ :P Αλλα ειμαι γενικα αγχωδης στη ζωη μου, οχι μονο στο θεμα παιδι. Ημουν ετσι απο μαθητρια, σε πανελληνιες, πανεπιστημιο, εξετασεις, με τη δουλεια. ειμαι αγχωδης τρελα. Οσο και να προσπαθώ δεν το μειωνω. Απλα και παρολο που και εγω εχω περάσει στο παρελθόν ασχημες καταστάσεις (ασχετες με παιδι), ενω με παιρνει απο κατω αρχικα, μετα καπως σφιγγω τα δοντια στη συνεχεια και λεω η ζωη συνεχιζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

ναι, ενταξει, για το αγχος το λεω καθαρα να το ακουω. Ααχαχαχ :P Αλλα ειμαι γενικα αγχωδης στη ζωη μου, οχι μονο στο θεμα παιδι. Ημουν ετσι απο μαθητρια, σε πανελληνιες, πανεπιστημιο, εξετασεις, με τη δουλεια. ειμαι αγχωδης τρελα. Οσο και να προσπαθώ δεν το μειωνω. Απλα και παρολο που και εγω εχω περάσει στο παρελθόν ασχημες καταστάσεις (ασχετες με παιδι), ενω με παιρνει απο κατω αρχικα, μετα καπως σφιγγω τα δοντια στη συνεχεια και λεω η ζωη συνεχιζεται 

ετσι ειναι η ζωη....μονοδρομος! πεφτουμε,κλαιμε κ χτυπιομαστε κ μετα συνεχιζουμε!προσπαθουμε τουλαχιστον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

ετσι ειναι η ζωη....μονοδρομος! πεφτουμε,κλαιμε κ χτυπιομαστε κ μετα συνεχιζουμε!προσπαθουμε τουλαχιστον.

επίσης για να μην το παίζω έξυπνη, αυτά τα κάνω μεχρι τωρα στη ζωη μου, με τις ατυχιες (οχι μονο με παιδι) που μου εχουν συμβει. Δεν ξερω πως θα αντιδράσω αν βιώνω ατυχιες για 3-4 χρονια σχετικά με το θέμα παιδί, ή αν στο τέλος δεν μπορώ να κανω παιδι. Ελπιζω να μπορέσω να αντιδράσω όπως κανω ως τώρα. Στην αρχη κλαιω, οδυρομαι και πεφτω και μετα καπως συνεχιζω παρακατω. Αλλα αυτο δεν μπορώ να το γνωρίζω....(Ελπιζω να μη χρειαστει να το γνωρίσω, αλλα προσπαθω να με προετοιμαζω οσο γινεται για ολα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ναι το θυμάμαι που το είχες ξαναπεί.....εγώ πάλι ως πολύ χύμα στις κουβέντες μου και για να το κόψω μια και καλή όσες φορές έτυχε να ρωτήσουν (άσχετοι εννοείται) παιδάκι ποτέ?Η απάντηση μου ήταν και είναι:όποτε θέλουμε δε θα βάλουμε ντ@β@τζιδες στα τέτοια μας!Κι εκεί όχι απλά το βουλωνουν αλλά δεν ξαναρωτανε κιόλας!Ορθά κοφτά κι αν παρεξηγηθουν......ξύδι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια, ασχετο αυτο που θα πω, εχω κανει τα μπαλκονια 3 φορες την προηγουμενη βδομαδα που χε ηλιο (να πω πως το χωμα δεν ειχε φυγει εντελως σε καμια περιτπωση αλλα καπως ηταν λιγο καλυτερο) και σημερα παλι χαλια μαυρα.....Θα κλαψω πια με αυτο το θεμα. Συν οτι επλυνα το αμαξι την παρασκευη επειδη δε βλεποταν συν τα τζαμια. Βαρεθηκα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ρε παιδια, ασχετο αυτο που θα πω, εχω κανει τα μπαλκονια 3 φορες την προηγουμενη βδομαδα που χε ηλιο (να πω πως το χωμα δεν ειχε φυγει εντελως σε καμια περιτπωση αλλα καπως ηταν λιγο καλυτερο) και σημερα παλι χαλια μαυρα.....Θα κλαψω πια με αυτο το θεμα. Συν οτι επλυνα το αμαξι την παρασκευη επειδη δε βλεποταν συν τα τζαμια. Βαρεθηκα :P

http://www.meteo.gr/cf.cfm?city_id=12

ολη τη βδομαδα!κατσε καναπε κ μην κανεις δουλειες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

http://www.meteo.gr/cf.cfm?city_id=12

ολη τη βδομαδα!κατσε καναπε κ μην κανεις δουλειες!

θα κανω σιδερο που το μισω....Ουτως ή αλλως, τοσες δουλειες μπαλκονιου/τζαμιων που γενικα δεν τα κανω, αλλα η γυναικα δεν εχει γυρισει ακομα, και τα εκανα, πηγαν απατες.

Ασχετο εχω βαλει και παιζει αποκαλυπτικα, αυτην την φοβερη εκπομπη, και ειναι η αρβανιτη η Σοφια (οι κοπελες που ειναι 25 εδω μεσα δε θα ξερουν καν ποια ειναι, αλλα εγω την ειχα δει ουσα 6 χρονων σε ενα εμπορικο καταστημα που τραγουδουσε και χορευα :P) και τη ρωταει η "δημοσιογραφος": - παιδι δεν ειχες σκεφτει ποτε να κανεις?, - εχμμμμμ (απανταει αυτη και φαινοταν ΠΑΣΙΦΑΝΕΣΤΑΤΑ οτι ερχεται σε δυσκολη θεση), ειναι κατι που δεν το σκεφτομαι πια, εχει παρελθει αυτο το θεμα, και συνεχιζει η δημοσιογραφος. - Δηλαδή, δεν προσπαθησες ποτε? Ε, αντε μου στο διαολο.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat σαφέστατα η δημοσιογράφος ηταβ απαράδεκτη άλλα φταίμε εμείς π ντρεπόμαστε να μιλήσουμε για την υπογονιμότητα κατατάσσοντας την εν έτη 2018 στα θέματα ταμπού. Αν γυρνούσε να της πει οχ Ναι ήθελα πολύ άλλα δ τα κατάφερα θα τελείωνε εκεί τ θέμα κ η άλλη θα τ Βουλωνε. Κ πίστεψε με θα ερχόταν εκείνη τελικά σε άβολη κατάσταση. Όσο για τ χωμα άστο δράμα. Τ αυτοκίνητο εννοείται δε βλέπετε. Ρίχνει βροχή με λάσπη.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

θα κανω σιδερο που το μισω....Ουτως ή αλλως, τοσες δουλειες μπαλκονιου/τζαμιων που γενικα δεν τα κανω, αλλα η γυναικα δεν εχει γυρισει ακομα, και τα εκανα, πηγαν απατες.

Ασχετο εχω βαλει και παιζει αποκαλυπτικα, αυτην την φοβερη εκπομπη, και ειναι η αρβανιτη η Σοφια (οι κοπελες που ειναι 25 εδω μεσα δε θα ξερουν καν ποια ειναι, αλλα εγω την ειχα δει ουσα 6 χρονων σε ενα εμπορικο καταστημα που τραγουδουσε και χορευα :P) και τη ρωταει η "δημοσιογραφος": - παιδι δεν ειχες σκεφτει ποτε να κανεις?, - εχμμμμμ (απανταει αυτη και φαινοταν ΠΑΣΙΦΑΝΕΣΤΑΤΑ οτι ερχεται σε δυσκολη θεση), ειναι κατι που δεν το σκεφτομαι πια, εχει παρελθει αυτο το θεμα, και συνεχιζει η δημοσιογραφος. - Δηλαδή, δεν προσπαθησες ποτε? Ε, αντε μου στο διαολο.....

ημαρτον.......

εκει ριχνεις κανενα μπινελικι!

επισης ασχετο....αυτες οι κουτσομπολιστικες εκπομπες δεν μου αρεσουν (βασικα δεν μου αρεσει γενικα η τιβι αλλα αλλο θεμα). καταλαβαινω ομως που αρεσουν σε μερικους.αυτος ομως απο αυτη την εκπομπη...δεν ξερει να μιλαει.στις 10 λεξεις οι 8 ειναι λαθος.απορω που εχει κ εκπομπη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

θα κανω σιδερο που το μισω....Ουτως ή αλλως, τοσες δουλειες μπαλκονιου/τζαμιων που γενικα δεν τα κανω, αλλα η γυναικα δεν εχει γυρισει ακομα, και τα εκανα, πηγαν απατες.

Ασχετο εχω βαλει και παιζει αποκαλυπτικα, αυτην την φοβερη εκπομπη, και ειναι η αρβανιτη η Σοφια (οι κοπελες που ειναι 25 εδω μεσα δε θα ξερουν καν ποια ειναι, αλλα εγω την ειχα δει ουσα 6 χρονων σε ενα εμπορικο καταστημα που τραγουδουσε και χορευα :P) και τη ρωταει η "δημοσιογραφος": - παιδι δεν ειχες σκεφτει ποτε να κανεις?, - εχμμμμμ (απανταει αυτη και φαινοταν ΠΑΣΙΦΑΝΕΣΤΑΤΑ οτι ερχεται σε δυσκολη θεση), ειναι κατι που δεν το σκεφτομαι πια, εχει παρελθει αυτο το θεμα, και συνεχιζει η δημοσιογραφος. - Δηλαδή, δεν προσπαθησες ποτε? Ε, αντε μου στο διαολο.....

Καλησπέρα σας!!! Σ’ευχαριστω για τις ευχές σου , να είσαι καλά κορίτσι.. 

έβλεπα κι εγώ τώρα το ίδιο νομίζω γιατί είχε διαφημίσεις στο σταρ που βλέπω φιλαράκια.. για τη Διαγουπη λες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης να σας πω ότι έχω κοντέψει να βρίσω 2 αυτή τη βδομάδα που ρώτησαν αν έχουμε κάτι ευχάριστο να τους πούμε.. αν έμεινα έγκυος δηλαδή.. έχω αρχίσει κι εκνευρίζομαι γιατί είναι και οι δυο απλά γνωστοί .. με ποιο δικαίωμα ρε παιδιά ρωτάνε τέτοια πράγματα;; Και μετά λένε μην αγχώνεσαι.. έλεος !!! Ε λεω προσπαθώ αλλά αν συνεχίσετε να με ρωτάτε κάθε λίγο και λιγάκι θα αγχωθώ.. αν είναι θα σας το πω , μη με ρωτάτε συνέχεια.. θέλει θράσος τελικά με τέτοιους ανθρώπους.. το κουτσομπολιό στην εποχή μας έχει γίνει ασχολία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχθες κάναμε τη γιορτή μου σπίτι και ψησαμε στη βεράντα.. ενώ κάναμε λοιπόν το μπαλκόνι, σε μισή ώρα είχε πάλι χώμα... και σήμερα είναι σαν να μην έγινε .. όποτε εγώ δεν ξανά καθαρίζω μέχρι να φτιάξει ο καιρός!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μπλε είπε:

Κοριτσακια σκεφτομαι να παρω τηλ την γιατρο αλλα δεν νομιζω οτι χρειάζεται κ ειπα να την κανω την ερώτηση μου εδω απλα να μου φυγει. Εχω κάτι περίεργα πονακια κ δεν ξερω κ πως να το περιγράψω σαν να είναι σουβλιες απο τον κολπο προς την μήτρα αλλα τπτ φοβερά δυνατό. Απλα Τώρα που ξάπλωσα σαν να ειναι λίγο σκληρή η κοιλιά δεξιά. Βασικά τωρα που τα γράφω και τα βλεπω μου φαίνεται μαλλον πρέπει να παρω τηλέφωνο την γιατρό αλλα τετοια ωρα; ντρέπομαι τεσπα αν ειναι καμία ξύπνια ας μου δώσει τα φώτα της!!!! 

Μπλε μου είσαι καλύτερα σήμερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε κοριτσια αυτο με την αδιακρισια δεν παλευεται. και δυστυχως ειναι γενικο.αυτο εγραψα στη @zoi.ko πριν. το να ρωτας ενα ζευγαρι ποτε και αν θα παντρευτει ειναι εξισου κακο με το να ρωτας γιατι δεν κανει παιδι ή ποτε θα κανει 2η παιδι. 

δεν θεωρω την ερωτηση του παιδιου χειροτερη απο του γαμου.

κανονικα πρεπει να απανταμε κ να μπαινει ο καθενας στη θεση του.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια αυτός π ενδιαφέρεται πραγματικά δ θα σε ρωτήσει για τέτοια θέματα. Η θα τ κάνει με άλλο τρόπο. Άλλο να σ πει κάποιος τώρα πχ π παντρευτηκατε σκέφτεστε για παιδάκι; κ αλλ ο να σ πει άντε τι κάθεστε κάντε κανένα παιδί. Ο δεύτερος θέλει σώνει κ ντε να τ πεις γτ δ κάνεις παιδί. Κ φυσικά υπάρχουν 100 λόγοι. Άλλοι προσπαθούν κ δ μπορούν, άλλοι δ μπορούν να ανταπεξέλθουν οικονομικά στη φάση π τους γίνεται η Ερώτηση, υπάρχουν ακόμη κ περιπτώσεις π τα ζευγάρια περνάνε κρίση κ δ είναι κ στα καλύτερα τους. Γτ δηλ πρέπει να σ πω εγώ αν θέλω η δ θέλω κ γτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diwni δικιο εχεις, αλλα ηρθε σε απιστευτη αμηχανια και νομιζω κολλησε, επισης βγαζω τεφρα απο το μπαλκονι δεν υπαρχει.....

@Irene_D αναμενομενο ειδικα σε γιορτες και τετοια,ολο και ακους κατι αντιστοιχο.....

@ Dim83 αυτος ειναι αισχος, στο ζαπινγκ το ειδα, γιατι κανω ψιλιοδουλειες σπιτι. Στο μεταξυ αυτο που λες με τις λεξεις, το λεγαμε με τη μανα μου μια μερα που το ειχαμε ανοιχτο και το κοιτουσαμε

(παλι δε μου κανει ταγκ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Να ρωτήσω μια απορία που μου δημιουργήθηκε. Όσον αφορά τα άλματα ανάπτυξης, το 1ο άλμα λέει πως είναι στις 5 εβδομάδες. Ποια θεωρείται 5η εβδομάδα? Από 4εβδ κ 1 μέρα ως 5 εβδ ή 5εβδ ως 5εβδ κ 6 μέρες? Ξέρει καμία?
    • Καλημέρα κορίτσια όπως είπε και Barbiee το Α21 η διαδικασία πως κάνεις αίτηση δεν την ξέρω τα κάνει ο άντρας μου αυτά απλά και εμένα με πλήρωσαν μόνο για το ένα παιδί, τώρα με το δεύτερο θα αυξηθεί το ποσό αλλά από την επόμενη φορά 
    • ναι κορίτσι μου να το πεις! αν και είναι εύκολη διαδικασία αν δεν θες να πληρώνεις το λογιστή... καν την μονη σου!
    • Κορίτσι Μ καλησπέρα! Επειδή από ότι θυμάμαι τα μωράκια μας είναι στις ίδιες βδομάδες... Θα σ πω εμάς τι μας έχει πει για την δυσκοιλιότητα ο δικός μας γιατρός π είναι και ανεπτυξιολογος.  Αν δίνεις ξένο γάλα δεν θεωρείται δυσκοιλιότητα μέχρι 5 μέρες! Και εγώ θυμάμαι είχα πολύ άγχος γιατί ειχε μια κένωση την ημέρα και αυτό με πολύ κλάμα! Αλλάξαμε όμως μόνο ένα γάλα και αυτό γιατί όπως Μ εξήγησε οταν είναι τόσο μικρουλικα αποφεύγουμε να αλλάζουμε συχνά γάλατα καθώς το πεπτικό τους σύστημα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη οπότε χρειάζονται καποιες βδομάδες μεχρι να καταλάβουμε αν ενοχλεί το μωρό το γάλα ή όχι.Εμείς τώρα κλείσαμε δύο μηνών και μια βδομάδα και αυτή την βδομάδα είμαστε πολύ πολύ καλύτερα! Κάναμε αρκετή υπομονή και πολλές αϋπνίες με πονακια και σφυξιμο και τελικά ο γιατρός μας είχε δίκιο αν και εγώ ως αγχωδης νέα μανούλα τον τρελανα να αλλάξουμε γάλα.  Βέβαια αυτα π σ έγραψα είναι οτι μας έχει πει ο γιατρός μας. Έχεις προσέξει εκτός από δυσκοιλιότητα κάτι άλλο, ίσως εχει δυσανεξία στη λακτόζη; Κολικούς; Υπομονή εύχομαι!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...