Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Ούτε και εγώ γνωρίζω αλλά αυτός ο γιατρός θα με τρελλάνει.. Το μόνο που μου είπε είναι οτι βιταμίνη D χαμηλή έχει η μισή Ελλάδα.. μιλήσαμε όμως 15 δευτερόλεπτα.. για να δούμε πότε θα με πάρει να τα πούμε σαν άνθρωποι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό το μήνα είμαι λίγο μπερδεμένη βρε κορίτσια .. ενώ η ωορρηξία μου βάσει εφαρμογής κινητού   θα ήταν 29/04 είχα έντονους πόνους δεξιά 27/04   2 μέρες νωρίτερα δηλαδή.. νομίζω οτι ούτε αυτό το μήνα έγινε κάτι
γιατί επαφή είχαμε έως και τις 27/04.. αλλά αν η ωορρηξία έγινε 27  περιμένω να αδιαθετήσω 10-11/05 ενώ αν ήταν 29/04 θα αδιαθετήσω στις 15/05..
Μιλάμε για μπέρδεμα όχι αστεία.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Αυτό το μήνα είμαι λίγο μπερδεμένη βρε κορίτσια .. ενώ η ωορρηξία μου βάσει εφαρμογής κινητού   θα ήταν 29/04 είχα έντονους πόνους δεξιά 27/04   2 μέρες νωρίτερα δηλαδή.. νομίζω οτι ούτε αυτό το μήνα έγινε κάτι
γιατί επαφή είχαμε έως και τις 27/04.. αλλά αν η ωορρηξία έγινε 27  περιμένω να αδιαθετήσω 10-11/05 ενώ αν ήταν 29/04 θα αδιαθετήσω στις 15/05..
Μιλάμε για μπέρδεμα όχι αστεία.. 

Αρχικα αποψη μου, η εφαρμογή στο κινητό δεν πεφτει πάντα μέσα. Δεν ειναι τοσο έγκυρη οποτε μην τρελαίνεσαι με αυτο. Αν δεν παρακολουθείς με τεστ ή με υπέρηχο στον γιατρο σίγουρη δεν μπορείς να εισαι. ΑΛΛΑ τα πονακια μπορει να έρθουν και ΠΡΙΝ την ωορρηξία . Στον κυκλο που εμεινα έγκυος κάνοντας τεστακια ειχα πονακια λιγες μερες πριν την ωορρηξία και οχι μονο την μερα της ωορρηξίας οπως νόμιζα μέχρι τότε. Οποτε μπορεί η ωορρηξία σου να εγινε όντως 29 και ας ειχες νωρίτερα πονακια. Τελος μην θεωρείς δεδομένο οτι σε καθε κυκλο θα εχεις ιδια ωχρινικη φαση γιατι θα μπερδευτεις περισσότερο. Δλδ μπορει να ειχες ωορρηξία 27 ή 28 και να αδιαθετησεις 13 ή και 14 πχ  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Dim83 είπε:

επισης να πουμε καλη αναρρωση στη @zoi.ko!!!!!

και χρονια πολλα στις ειρηνουλες μας @eriv @Irene_D και επισης @Rena88 γιορταζεις κ εσυ??????

Σε ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσι μου ? 

χρονια πολλα και στα αλλα λοριτσια μας @Irene_D & @Rena88 & στην αδερφη της @Μπλε!!! 

Οοοοοοτι καλυτερο ευχομαι σε ολες  

@zoi.ko καλη κ γρηγορη αναρρωση ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και σύντομα με ευχάριστα η αν έχουν έρθει με το καλό...

@zoi.ko καλή ανάρρωση κοπέλα μου και σύντομα με ευχάριστα.. το cyclasour μου το έδωσε κι εμένα μετά από επέμβαση είναι για το ενδομήτριο να το επαναφέρει.! 

Τι κάνετε κορίτσια..; εμένα η περιοδος με έχει εξαντλήσει τέλειος δεν χω δυνάμεις να κάνω τίποτα ούτε να σηκωθώ από το κρεβάτι τι κακο αυτό 4η ημέρα ειμαο για να δούμε 1 και 2 ημέρες με το σταγονόμετρο μετά από την Τρίτη λες και άνοιξα κάποια βρίσει.. Αφήστε που με την περίοδο δεν κοιμαμε τα βράδυα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Αντιβίωση ξέρω οτι δίνουν μετά την επέμβαση για τυχόν λοιμώξεις .. το cyclacur δε γνωρίζω τι είναι..

Καλησπέρα Αθήνα μου.Είναι οιστραδιολη για να μη μου επηρεάσει τον κύκλο.Έτσι να έρθει ο Ιούνιος (είναι και ο μήνας των γενεθλίων μου) και να ξεκινήσω δυνατά.....που θα πάει θα το πιάσουμε!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν και σύντομα με ευχάριστα η αν έχουν έρθει με το καλό...

@zoi.ko καλή ανάρρωση κοπέλα μου και σύντομα με ευχάριστα.. το cyclasour μου το έδωσε κι εμένα μετά από επέμβαση είναι για το ενδομήτριο να το επαναφέρει.! 

Τι κάνετε κορίτσια..; εμένα η περιοδος με έχει εξαντλήσει τέλειος δεν χω δυνάμεις να κάνω τίποτα ούτε να σηκωθώ από το κρεβάτι τι κακο αυτό 4η ημέρα ειμαο για να δούμε 1 και 2 ημέρες με το σταγονόμετρο μετά από την Τρίτη λες και άνοιξα κάποια βρίσει.. Αφήστε που με την περίοδο δεν κοιμαμε τα βράδυα 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Επειδή μετά μπήκε κατευθείαν χειρουργείο ξανά και δεν τον είδα,μου γράφει 1 τη μέρα, πρέπει να το ξεκινήσω συγκεκριμένη μέρα η πχ από αύριο γνωρίζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Επειδή μετά μπήκε κατευθείαν χειρουργείο ξανά και δεν τον είδα,μου γράφει 1 τη μέρα, πρέπει να το ξεκινήσω συγκεκριμένη μέρα η πχ από αύριο γνωρίζεις?

Εμένα μου είχε πει μόλις τελειώσω τη αντιβίωση τα ξεκινάω καλό είναι να τον ρωτήσεις το γιατρό σου θα σου πει καλύτερα εκείνος. Δεν μπορώ να σου πω εγώ και να 2ιναι λάθος κάθε γιατρός ξέρει το καλύτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Εμένα μου είχε πει μόλις τελειώσω τη αντιβίωση τα ξεκινάω καλό είναι να τον ρωτήσεις το γιατρό σου θα σου πει καλύτερα εκείνος. Δεν μπορώ να σου πω εγώ και να 2ιναι λάθος κάθε γιατρός ξέρει το καλύτερο. 

Έχεις δίκιο......στον άντρα μου που έδωσε τη συνταγή δεν του είπε κάτι.... λέει απλά ένα την ημέρα......θα του τηλ. σε λίγο ελπίζω να έχει ξεμπερδέψει από τα χειρουργεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Έχεις δίκιο......στον άντρα μου που έδωσε τη συνταγή δεν του είπε κάτι.... λέει απλά ένα την ημέρα......θα του τηλ. σε λίγο ελπίζω να έχει ξεμπερδέψει από τα χειρουργεία.

Σήμερα το έκανες; τι ώρα το έκανες καλε; εχεις βγει; και έχεις και αντοχής να γράψεις θυμάμαι εμένα μετά από την επέμβαση μόλις μπήκα σπίτι ξεράθηκα στον ύπνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Σήμερα το έκανες; τι ώρα το έκανες καλε; και έχεις και αντοχής να γράψεις θυμάμαι εμένα μετά από την επέμβαση μόλις μπήκα σπίτι ξεράθηκα στον ύπνο 

Σήμερα ναι γύρω στις 8:50..... κι εγώ ξεραθηκα κατά τις 12.00 και ξύπνησα 16:00.Μια χαρά είμαι περδικι.....μόλις μιλήσαμε κιόλας και από αύριο θα τα αρχίσω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Σήμερα ναι γύρω στις 8:50..... κι εγώ ξεραθηκα κατά τις 12.00 και ξύπνησα 16:00.Μια χαρά είμαι περδικι.....μόλις μιλήσαμε κιόλας και από αύριο θα τα αρχίσω!

Μια χαρα νωρις νωρις...!!! Που την έκανες αμ επιτρέπετε; περαστικά κοπέλα μου..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Μια χαρα νωρις νωρις...!!! Που την έκανες αμ επιτρέπετε; περαστικά κοπέλα μου..!!

Σε ευχαριστώ πολύ.Στο Ρέα την έκανα..... εκεί και στο Μητέρα είναι ο γιατρός μου.Στην αρχή για το Μητέρα είχαμε πει αλλά είχε και έναν τοκετό στο Ρέα οπότε πήγα εκεί είναι και πολύ κοντά μου το Ρέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ.Στο Ρέα την έκανα..... εκεί και στο Μητέρα είναι ο γιατρός μου.Στην αρχή για το Μητέρα είχαμε πει αλλά είχε και έναν τοκετό στο Ρέα οπότε πήγα εκεί είναι και πολύ κοντά μου το Ρέα.

Στο -1 αν θυμάμαι καλά.; κι εγώ εκεί την έκανα. Και ας μένω τι τέλειος αντίθετα από εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Στο -1 αν θυμάμαι καλά.; κι εγώ εκεί την έκανα. Και ας μένω τι τέλειος αντίθετα από εκεί.

-2 χαχαχαχαχα.Με το που είδα πόσες γυναίκες περιμένανε σε εκείνο το σαλονάκι και πόσες ακόμα ερχόντουσαν μέχρι να μπω στο χειρουργείο πραγματικά ηρέμησα!Ένιωσα ότι δεν είμαι μόνη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

-2 χαχαχαχαχα.Με το που είδα πόσες γυναίκες περιμένανε σε εκείνο το σαλονάκι και πόσες ακόμα ερχόντουσαν μέχρι να μπω στο χειρουργείο πραγματικά ηρέμησα!Ένιωσα ότι δεν είμαι μόνη!

Σωστά στο -1 Είναι η μαγνητική. Ά κάνεις και ωραία συζητήσεις - γελάς εκεί όντως αυτό το πράγμα πα1 και ηρεμείς εκεί. Πέρασε και αυτό και πας για αλλά τώρα σου εύχομαι να μην χρειαστεί να ξανά πας μόνο να γεννήσεις.. σου είπε από ποτέ μπορείς να αρχίσεις επαφές;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Σωστά στο -1 Είναι η μαγνητική. Ά κάνεις και ωραία συζητήσεις - γελάς εκεί όντως αυτό το πράγμα πα1 και ηρεμείς εκεί. 

Καλέ κάθε 5 λεπτά που περνούσαν έμπαινε κι άλλη γυναίκα μέσα.....έπαθα πλάκα.Εν τω μεταξύ άκουγα εκεί τη νοσηλεύτρια που έπαιρνε ιστορικό και ήταν όλες για αποξεση!Από 25χρ μέχρι 70χρ γι αυτό το πράγμα!Εκεί είπα οκ είναι κάτι πολύ συχνό ηρέμησε και βουρ!Με το που μπήκα και στο χειρουργείο δε και άρχισε ο γιατρός και η αναισθησιολογος το χαβαλέ ήρθα στα ίσα μου.....μετά.....δε θυμάμαι τίποτα ??.Μόνο όταν ξύπνησα και ρώτησα: τελειώσαμε? Και μου απαντά η νοσηλεύτρια ναι σε λίγο θα σου φέρω τα πράγματα σου...... κατάλαβα ότι τσάμπα αγχωνομουν!Ο άντρας μου δε με το που βγήκα έξω έπαθε πλάκα.....μου λέει:κιόλας? Τεσπα τέλος καλό όλα καλά κορίτσι!Από εδώ και εμπρός μόνο χαρές να έχουμε!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλέ κάθε 5 λεπτά που περνούσαν έμπαινε κι άλλη γυναίκα μέσα.....έπαθα πλάκα.Εν τω μεταξύ άκουγα εκεί τη νοσηλεύτρια που έπαιρνε ιστορικό και ήταν όλες για αποξεση!Από 25χρ μέχρι 70χρ γι αυτό το πράγμα!Εκεί είπα οκ είναι κάτι πολύ συχνό ηρέμησε και βουρ!Με το που μπήκα και στο χειρουργείο δε και άρχισε ο γιατρός και η αναισθησιολογος το χαβαλέ ήρθα στα ίσα μου.....μετά.....δε θυμάμαι τίποτα ??.Μόνο όταν ξύπνησα και ρώτησα: τελειώσαμε? Και μου απαντά η νοσηλεύτρια ναι σε λίγο θα σου φέρω τα πράγματα σου...... κατάλαβα ότι τσάμπα αγχωνομουν!Ο άντρας μου δε με το που βγήκα έξω έπαθε πλάκα.....μου λέει:κιόλας? Τεσπα τέλος καλό όλα καλά κορίτσι!Από εδώ και εμπρός μόνο χαρές να έχουμε!??

Με μέθη σου έκαναν; εγώ θυμάμαι που πριν κινηθώ ίσα το ρολόι αριστερά μου και όταν με.ξιπνισαν πάλι το ρολόι κοίταξα αλλά δεν θυμόμουν τη ώρα που έγραφε. Ναι πολλές εί αι για αποξεση δεν είναι τίποτα ρουτίνα είναι πλέων. Θυμάμαι εμένα που δεν κοιμήθηκα όλο το βράδυ εκείνο από το άγχος και όταν πήγα πήγα τέλειος χαλαρά λες και πήγα για καφέ. Και ήταν η 1η φορά που έκανα επέμβαση στην ζωή μου δεν έχω κάνει ποτέ ξανά. Εγώ είχα ένα προνόμιο απαγορευόταν τα κινητά κι εμένα με άφησαν να το πάρω όσο περίμενα και μιλάγα με μνμ με τον άντρα μου μετά τον ενημέρωνε ο γιατρός μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NikhNikh ένεση ήταν..... αυτό μόνο ξέρω γιατί μου έβαλαν πεταλούδα και με το που μου έκανε η αναισθησιολογος την ένεση μου λέει:θα νιώσεις μια περίεργη γεύση στο στόμα σου.Λίγα δευτερόλεπτα μετά όντως κάτι ένιωσα και μετά το χάος!?. Στο σαλόνι κι εγώ είχα κινητό.....μόλις άλλαξα ήρθε ο άντρας μου και του έδωσα την τσάντα μου με τα προικιά μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@NikhNikh ένεση ήταν..... αυτό μόνο ξέρω γιατί μου έβαλαν πεταλούδα και με το που μου έκανε η αναισθησιολογος την ένεση μου λέει:θα νιώσεις μια περίεργη γεύση στο στόμα σου.Λίγα δευτερόλεπτα μετά όντως κάτι ένιωσα και μετά το χάος!?. Στο σαλόνι κι εγώ είχα κινητό.....μόλις άλλαξα ήρθε ο άντρας μου και του έδωσα την τσάντα μου με τα προικιά μου.

Χαχα το χάος... Μια χαρά εμένα το κρατισε ο γιατρός μου το κινητό και μου το έφερε μετά που ξύπνησα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Χαχα το χάος... Μια χαρά εμένα το κρατισε ο γιατρός μου το κινητό και μου το έφερε μετά που ξύπνησα.. 

Ε ναι το απόλυτο κενό χαχαχαχαχα! Τι ποτά και αηδίες.....μια ένεση και χάνεις τον κόσμο......ξυπνάς και είναι σα να έχεις πιεί όλη τη Σκωτία!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Ε ναι το απόλυτο κενό χαχαχαχαχα! Τι ποτά και αηδίες.....μια ένεση και χάνεις τον κόσμο......ξυπνάς και είναι σα να έχεις πιεί όλη τη Σκωτία!????

Χαχαχαχαχαχα...!! Δεν υπάρχεις... Χαχα πάντως είναι ο καλύτερος ύπνος αυτός.. έχω να το λέω ότι δεν έχω κοιμηθεί ποτέ έτσι τόσο ωραία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...