Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

η uriage ειναι σειρα καλλυντικων -εξαιρετικη κατα γενικη ομολογια. η hyseac ειναι η σειρα για λιπαρα δερματα με σπυρακι. ορκιζομαι στα αποτελεσματα. μου τα εδωσε ο δερματολογος πριν 2 χρονια κ εχω κολλησει. την προηγουμενη βδομαδα τα εδωσε δερματολογος του συγγρου σε φιλη μου με παραπλησιο προβλημα με αυτο που περιγραφεις.

το τζελ κ η λοσιον ειναι απαιχτα.

 

Η κρέμα αυτή κάνει και για λιπαρά δέρματα χωρίς σπυράκια;?

Ειμαι κι εγω στο ψάξιμο για κρεμουλες..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 ετσι ειναι..Μακαρι να μην ειχαμε και τοσες οικονομικες υποχρεωσεις να καναμε χιλια αλλα πραγματα για τους εαυτους μας, να τους φροντιζαμε περισσοτερο

@Dim83 οι φυσιολογικες τιμες του διαγνωστικου στην φαση μου ηταν  απο 2,6 εως 15,9 και εγω ειχα 14. Πως τις βλεπεις? (αγχωθηκα τωρα παλι γιατι ξερεις και πολλα. αχαχχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

η uriage ειναι σειρα καλλυντικων -εξαιρετικη κατα γενικη ομολογια. η hyseac ειναι η σειρα για λιπαρα δερματα με σπυρακι. ορκιζομαι στα αποτελεσματα. μου τα εδωσε ο δερματολογος πριν 2 χρονια κ εχω κολλησει. την προηγουμενη βδομαδα τα εδωσε δερματολογος του συγγρου σε φιλη μου με παραπλησιο προβλημα με αυτο που περιγραφεις.

το τζελ κ η λοσιον ειναι απαιχτα.

 

χμμμμμ, εχω ψιλολιπαρο δερμα αλλα δεν εχω σπυρακια καθολου. Δεν ειχα ουτε στην εφηβεια. ΛΕς να ειναι βαρια? Γιατι μου αρεσουν οι ματ κρεμες γενικα. Επισης να σας προτεινω για ρυτιδες και γενικα τσιτα δερμα (α[πο δερματολογο και εγω) τη σειρα Version και ιδιως το hyalouronic acid. Tη βαζεις και σε ματια και λαιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Η κρέμα αυτή κάνει και για λιπαρά δέρματα χωρίς σπυράκια;?

Ειμαι κι εγω στο ψάξιμο για κρεμουλες..??

η σειρα εχει απο ολα.και κρεμες (πολλες) και καθαριστικο κ λοσιον τα παντα. θα σας στειλω φωτο σε λιγο ποια βαζω εγω.αν τα γκουγκλαρεις θα δεις. ειναι φαναταστικα.ουτε εγω εχω σπυρακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

χμμμμμ, εχω ψιλολιπαρο δερμα αλλα δεν εχω σπυρακια καθολου. Δεν ειχα ουτε στην εφηβεια. ΛΕς να ειναι βαρια? Γιατι μου αρεσουν οι ματ κρεμες γενικα. Επισης να σας προτεινω για ρυτιδες και γενικα τσιτα δερμα (α[πο δερματολογο και εγω) τη σειρα Version και ιδιως το hyalouronic acid. Tη βαζεις και σε ματια και λαιμο.

ουτε εγω εχω σπυρακια.εχω δοκιμασει πολλες κρεμες.για χρονια επαιρνα διαφορα.μεχρι κ ακριβα τυπου la mer. αλλα ολα μου επεφταν καπως βαρια.οταν πηγα στο δερματολογο μου εξηγησε οτι ειναι πολυ κλειστοι οι ποροι μου. κ πρεπει να βαζω κρεμες για λιπαρο δερμα. αγαπω αυτη τη σειρα.εχω φαει κολλημα.να τη δοκιμασεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

ουτε εγω εχω σπυρακια.εχω δοκιμασει πολλες κρεμες.για χρονια επαιρνα διαφορα.μεχρι κ ακριβα τυπου la mer. αλλα ολα μου επεφταν καπως βαρια.οταν πηγα στο δερματολογο μου εξηγησε οτι ειναι πολυ κλειστοι οι ποροι μου. κ πρεπει να βαζω κρεμες για λιπαρο δερμα. αγαπω αυτη τη σειρα.εχω φαει κολλημα.να τη δοκιμασεις.

θα την παρω σιγουρα!!! Εξαλλου βαζω κατι συγκεκριμενο (αυτο που ειπα παραπανω), αλλα επειδη ειναι σκετο υοαλουρονικο θελω και μια αλλη κρεμα μαζι τελικα, οποτε θα τη δω. Θα δω μηπως τη βρω και σε ονλαιν φαρμακειο για πιο φτηνη,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτη ειναι η σειρα.εγω εχω τζελ, μασκα, λοσιον που ΛΑΤΡΕΥΩ και μια απο τις κρεμες-βαση για μακιγιαζ.κρεμα εχω αλλαξει.εχει διαφορες.στο ονλαιν εχει κ καλες τιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@Rena88 ετσι ειναι..Μακαρι να μην ειχαμε και τοσες οικονομικες υποχρεωσεις να καναμε χιλια αλλα πραγματα για τους εαυτους μας, να τους φροντιζαμε περισσοτερο

@Dim83 οι φυσιολογικες τιμες του διαγνωστικου στην φαση μου ηταν  απο 2,6 εως 15,9 και εγω ειχα 14. Πως τις βλεπεις? (αγχωθηκα τωρα παλι γιατι ξερεις και πολλα. αχαχχαχα)

μια χαρα ειναι η τιμη. η προγεστερονη εχει νοημα να γινει μια βδομαδα πριν ερθει περιοδος.οποτε κρατα τις μερες.αν ερθει σε μια βδομαδα ακριβως παει να πει οτι την εκανες σωστα.αν ερθει σε λιγοτερο ή περισσοτερο παρι να πει οτι δεν την επιασες στο πικ. οποτε θα ηταν κ πιο ψηλη.μια χαρα ειναι παντως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

η uriage ειναι σειρα καλλυντικων -εξαιρετικη κατα γενικη ομολογια. η hyseac ειναι η σειρα για λιπαρα δερματα με σπυρακι. ορκιζομαι στα αποτελεσματα. μου τα εδωσε ο δερματολογος πριν 2 χρονια κ εχω κολλησει. την προηγουμενη βδομαδα τα εδωσε δερματολογος του συγγρου σε φιλη μου με παραπλησιο προβλημα με αυτο που περιγραφεις.

το τζελ κ η λοσιον ειναι απαιχτα.

 

Να σου πω το επισης μαλλον παραλογο που φυσικα συμβαινει σε μενα;; Δεν εχω λιπαρη επιδερμιδα, το αντιθετο μαλιστα! Η μαμα μου την χαρακτηριζει γυαλοχαρτο ? 

κανει αυτη η κρεμα λες; Και επισης σε φαρμακειο την βρισκω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eriv είπε:

Να σου πω το επισης μαλλον παραλογο που φυσικα συμβαινει σε μενα;; Δεν εχω λιπαρη επιδερμιδα, το αντιθετο μαλιστα! Η μαμα μου την χαρακτηριζει γυαλοχαρτο ? 

κανει αυτη η κρεμα λες; Και επισης σε φαρμακειο την βρισκω; 

σε φαρμακεια ναι.αλλα δεν ξερω αν θα σου κανει αυτη η σειρα.συνηθως σπυρακια εχουν τα λιπαρα δερματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

αυτη ειναι η σειρα.εγω εχω τζελ, μασκα, λοσιον που ΛΑΤΡΕΥΩ και μια απο τις κρεμες-βαση για μακιγιαζ.κρεμα εχω αλλαξει.εχει διαφορες.στο ονλαιν εχει κ καλες τιμες.

Ρε κορίτσια,να ρωτήσω κάτι...Χρησιμοποιειτε το gel καθημερινά;?Εγώ έχω ένα εδώ και 2 χρόνια και ακόμα και δεν το έχω τελειώσει..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rena88 είπε:

Ρε κορίτσια,να ρωτήσω κάτι...Χρησιμοποιειτε το gel καθημερινά;?Εγώ έχω ένα εδώ και 2 χρόνια και ακόμα και δεν το έχω τελειώσει..???

χαχα! εμενα παλι καλυτερα να με ταιζεις!

αλλαζω μασκαρα καθε 3-4 μηνες. τα κραγιον τα τελειωνω στο εξαμηνο. για μολυβι χειλιων να μην πω....

καθε ποτε πλενεσαι?εγω πρωτι κ βραδυ κ μου κραταει μαξ κανενα 3μηνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

σε φαρμακεια ναι.αλλα δεν ξερω αν θα σου κανει αυτη η σειρα.συνηθως σπυρακια εχουν τα λιπαρα δερματα.

Γι αυτο λεω οτι ειναι παραλογη η επιδερμιδα μου! 

Επισης @Rena88 δεν βαζω τζελ οποτε δε ξερω σιγουρα αλλα νομιζω γενικα δεν κανει να κραταμε τοσο καιρο τα προιοντα αυτα! 

Βεβαια ας μας πουν οι αλλες κοπελες που ειναι πολυ πιο διαβασμενες απο εμενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

χαχα! εμενα παλι καλυτερα να με ταιζεις!

αλλαζω μασκαρα καθε 3-4 μηνες. τα κραγιον τα τελειωνω στο εξαμηνο. για μολυβι χειλιων να μην πω....

καθε ποτε πλενεσαι?εγω πρωτι κ βραδυ κ μου κραταει μαξ κανενα 3μηνο.

Εγώ γενικά δεν μακιγιαρομαι πολυ οπότε πλένομαι μόνο όταν μακιγιαρομαι..Αλλιως βάζω μόνο τη κρέμα μου κάθε πρωί..Η αλήθεια είναι ότι δεν πολύασχολουμαι και κάποια στιγμή θα μου βγει σε κακο...??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Rena88 είπε:

Εγώ γενικά δεν μακιγιαρομαι πολυ οπότε πλένομαι μόνο όταν μακιγιαρομαι..Αλλιως βάζω μόνο τη κρέμα μου κάθε πρωί..Η αλήθεια είναι ότι δεν πολύασχολουμαι και κάποια στιγμή θα μου βγει σε κακο...??

ουτε εγω πλενομαι μονο οταν μακιγιαρομαι.

το προσωπο το πλενω πρωι κ βραδυ παντα.ακομη κ το καλοκαιρι που δεν βαφομαι ποτε.κ τα σκ που επισης δεν βαφομαι.

αλλιως μονο νερακι δεν καθαριζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dim83 είπε:

ουτε εγω πλενομαι μονο οταν μακιγιαρομαι.

το προσωπο το πλενω πρωι κ βραδυ παντα.ακομη κ το καλοκαιρι που δεν βαφομαι ποτε.κ τα σκ που επισης δεν βαφομαι.

αλλιως μονο νερακι δεν καθαριζει.

Εννοείται πως αυτό είναι το σωστό αλλά εγώ το πρωί ξυπνάω τελευταία στιγμή και τρέχω σαν το παλαβό να ντυθώ και να πάω στη δουλειά..

Ένας θα σας πω..Εγω δουλεύω 7.30 και ξυπνάω στις  7..Και ο άντρας μου που δουλεύει και αυτός 7.30 ξύπνια στις 6.15..Πειτε μου,βρε κορίτσια,πως ταιριαξαμε εμείς οι 2;?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/4/2018 at 5:29 ΜΜ, ο/η Dim83 είπε:

προσωπο και γω πρωι βραδυ αλλιως νιωθω χαλια. Με σαπουνι. Επισης αλλαζω μασκαρα καθε 3 με 4 μηνες οπως εσυ. Μονο κραγιον δεν πολυφοραω γιατι ειμαι μελαχρινη και τα βαζω ετσι βραδυ πιο πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

μια χαρα ειναι η τιμη. η προγεστερονη εχει νοημα να γινει μια βδομαδα πριν ερθει περιοδος.οποτε κρατα τις μερες.αν ερθει σε μια βδομαδα ακριβως παει να πει οτι την εκανες σωστα.αν ερθει σε λιγοτερο ή περισσοτερο παρι να πει οτι δεν την επιασες στο πικ. οποτε θα ηταν κ πιο ψηλη.μια χαρα ειναι παντως.

Ααα οκ. Υποτιθεται 11 περιμενω. Για να δω.... Ευχαριστωωω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ααα οκ. Υποτιθεται 11 περιμενω. Για να δω.... Ευχαριστωωω?

την τιμη ουσιαστικα θα μπορεσεις να την αξιολογησεις οταν ερθει περιοδος γιατι τοτε θα ξερεις αν την εκανες τη σωστη μερα.παντως το 15 ειναι καλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

την τιμη ουσιαστικα θα μπορεσεις να την αξιολογησεις οταν ερθει περιοδος γιατι τοτε θα ξερεις αν την εκανες τη σωστη μερα.παντως το 15 ειναι καλο.

@Dim83, @Kat-Cat και όλα υπόλοιπα κορίτσια που είστε πιο ενημερωμένες στα θέματα υγείας,θελω τα φώτα σας..Τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι πολύ καταπονημενος ο οργανισμενος μου..Ειμαι μονίμως κουρασμένη και νύσταζω συνέχεια..Αλλα όταν λέω συνεχεια,εννοώ συνέχεια..Πρωι,μεσημέρι,βράδυ..Και κοιμάμαι φυσικά οπότε προλαβαίνω όσο περισσότερο μπορώ..Επισης λαχανιαζω πολυ ευκολα..Ανεβαινω τη σκαλα του σπιτιου μου και λαχανιαζω..Δεν ημουν ποτε τερμα γυμνασμενη αλλα ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα!!!Εκανα εξετάσεις αίματος και βγήκε χαμηλός ο αιματοκριτης και συγκεκριμένα 36.9 και η φεριτινη 35.10..Τις πήγα στο γιατρό και και μου είπε να τρώω κρέας και να τις επαναλάβω σε 3 μήνες..Εγω όμως δεν μπορώ να τρώω πολύ κρέας γιατί απλά δεν μου αρέσει..Πειραζει να πάρω μόνη μου σίδηρο λέτε;?Ό γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζομαι συμπλήρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

@Dim83, @Kat-Cat και όλα υπόλοιπα κορίτσια που είστε πιο ενημερωμένες στα θέματα υγείας,θελω τα φώτα σας..Τις τελευταίες 2 εβδομάδες είναι πολύ καταπονημενος ο οργανισμενος μου..Ειμαι μονίμως κουρασμένη και νύσταζω συνέχεια..Αλλα όταν λέω συνεχεια,εννοώ συνέχεια..Πρωι,μεσημέρι,βράδυ..Και κοιμάμαι φυσικά οπότε προλαβαίνω όσο περισσότερο μπορώ..Επισης λαχανιαζω πολυ ευκολα..Ανεβαινω τη σκαλα του σπιτιου μου και λαχανιαζω..Δεν ημουν ποτε τερμα γυμνασμενη αλλα ποτε δεν ειχα τετοιο θεμα!!!Εκανα εξετάσεις αίματος και βγήκε χαμηλός ο αιματοκριτης και συγκεκριμένα 36.9 και η φεριτινη 35.10..Τις πήγα στο γιατρό και και μου είπε να τρώω κρέας και να τις επαναλάβω σε 3 μήνες..Εγω όμως δεν μπορώ να τρώω πολύ κρέας γιατί απλά δεν μου αρέσει..Πειραζει να πάρω μόνη μου σίδηρο λέτε;?Ό γιατρός μου είπε ότι δεν χρειάζομαι συμπλήρωμα...

γιατι δεν του το λες?

επισης αν τρως ενα μοσχαρι,μια φακη και τπτ αλλο απο αυτα που εχουν σιδηρο κατι θα κανεις.

το οτι λαχανιαζεις ειναι ομως ασχετο.....

νυστα κ λαχανιασμα....εγκυος δεν εισαι σιγουρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat χαχαχα γελασα πολυ με το μηνυμα σου και επειδη ειναι αστεια η τρελα μας αλλα χαρηκα κιολας που ηταν καλες οι εξετασεις!!

@Rena88Αχ εκνευριζομαι οταν τα ακουω αυτα. Υπηρξα για καιρο και καιρο χροτοφαγος δεν χρειαζεσαι κρεας αγαπη για τον σιδηρο υπαρχουν ενα σωρο τροφες που εχουν καλες ποσοτητες σιδηρου!! Παντως το λαχανιασμα δεν μου κολλαει με τον σιδηρο αλλα και παλι δεν ειμαι γιατρος.
Εγω οντως @Dim83 τωρα στην εγκυμοσυνη χανω την ανασα μου ευκολα. Αλλιως ξερω οτι το λαχανιασμα εχει να κανει με την καρδια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τ κάνετε? 

@Rena88 κορίτσι μ αν δεν μπορείς το κρέας φάε αμύγδαλα... Φυστίκια Βραζιλίας.. Σπανάκι... Φακες να τον πάρει από αλλού! Σίδηρο να μην πάρεις από μόνη σου! Παίρνω εγώ π έχω φερριτινη 8! Άσε π δεν είναι και καλό να παίρνεις, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

γιατι δεν του το λες?

επισης αν τρως ενα μοσχαρι,μια φακη και τπτ αλλο απο αυτα που εχουν σιδηρο κατι θα κανεις.

το οτι λαχανιαζεις ειναι ομως ασχετο.....

νυστα κ λαχανιασμα....εγκυος δεν εισαι σιγουρα?

Βασικά δεν μίλησα με το γιατρό αλλά με τη γραμματέα του οπότε απλά μου μετέφερε τις οδηγίες του...

Καλη μου @Dim83,οσον αφορά την εγκυμοσύνη,δεν το αποκλείω (γιατι προσπαθουμε αλλωστε) αλλά δεν το πιστεύω κιόλας..Γιατι περιμένω να αδιαθετησω σε 5 μερες αλλά και τη κουραση-νυστα και το λαχάνιασμα τα έχω ήδη δύο εβδομάδες..Οποτε δεν κολλάει όλο αυτό..Ημερολογιακα εννοώ...

@Μπλε, δεν είμαι χορτοφάγος απλά δεν μπορώ να φάω μεγαλη ποσότητα κρέατος...Παλια το έτρωγα με ευχαριστηση αλλά μεγαλώνοντας απλά δεν αρέσει πολύ..Και όντως ξέρω κι εγω περίπτωση φίλης μου χορτοφάγου που ο σίδηρος της ήταν πάντα τέλειος..Τεσπα..Τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...