Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπλε είπε:

Λοιπόοοοον το σπορακι μας ειναι στην θεση του αλλα επειδή διαφραγμα στην μητρα κλπ. Ξαπλα μέχρι να κλεισουμε τον 3ο μου ειπε και καθολου επαφες. (Εκλαψε ο αντρουλης)  Οπως καταλαβαίνετε θα ειμαι εδω ολη μερα παρεούλα. 

πηγες γιατρο??!!! Αχ τι τελεια!!! Το θυμοταν αυτη για το διαφραγμα που ανησυχουσες ε?!!! Ε θα ξεκουραζεσαι οπως σου ειπε δεν μπορεις να κανεις και αλλιως, Ο αντρουλης υπομονη και ξερει και τι αλλο να κανει :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Κορίτσια εγώ τόσους μήνες που παρακολουθώ τα συμπτώματα  ωορρηξίας καταλαβα ότι την τελευταία μέρα των υγρών μου γίνεται η ωορρηξία και την επόμενη μέρα από τα πονάκια!!!Εχώ εφαρμογή στο κινητό και τα σημειώνω και βλέπω ότι κάθε μήνα είναι σχεδόν ίδια!!!Επίσης τα υγρά μου κρατούν 4-5 μέρες!!!Και με βοηθά πολύ η θερμοκρασία που βλέπω ότι αφού γίνει η ωορρηξία ανεβαίνει!!Αλλά είπα να την σταματήσω γιατί βαρέθηκα!!!

Ε πρεπει να ναι λιγο βαρεμαρα η θερμομετρηση. Εγω δεν εχω ιδεα τι θερμοκρασια εχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Ε πρεπει να ναι λιγο βαρεμαρα η θερμομετρηση. Εγω δεν εχω ιδεα τι θερμοκρασια εχω...

Ναι είναι βαρετό!!!!Αν σου αρέσουν τα τεστάκια ωορρηξίας είναι καλύτερα από θερμομέτρηση!!!!Θέλει σίγουρα 3-4 κύκλους για να βγάλεις άκρη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Ναι είναι βαρετό!!!!Αν σου αρέσουν τα τεστάκια ωορρηξίας είναι καλύτερα από θερμομέτρηση!!!!Θέλει σίγουρα 3-4 κύκλους για να βγάλεις άκρη!!!!

2 κυκλους τα χρησιμοποιησα (3 κανουμε συνολικα προσπαθεια), μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη γιατι φαινεται στανταρ η ωορρηξια μου συγκεκριμενη μερα. Οπότε με εχει βοηθησει λιγο να καταλαβω τον κυκλο μου. αν σκεφτεις οτι μετρουσα απο τα καφε και οχι τα κοκκινα, οτι μετρουσα 28 μερες γιατι νομιζα οτι μετραμε και τη μερα που ρχεται η περιοδος, τα βγαζα πολυ λαθος τα αποτελεσματα παρολη τη σταθεροτητα του κυκλου και παρολο που εχω συμπτωματα στην ωορρηξια (Τελικα ειδα οτι καποιες φορες πχ πονακια εχω αφου γινει)
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

2 κυκλους τα χρησιμοποιησα (3 κανουμε συνολικα προσπαθεια), μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενη γιατι φαινεται στανταρ η ωορρηξια μου συγκεκριμενη μερα. Οπότε με εχει βοηθησει λιγο να καταλαβω τον κυκλο μου. αν σκεφτεις οτι μετρουσα απο τα καφε και οχι τα κοκκινα, οτι μετρουσα 28 μερες γιατι νομιζα οτι μετραμε και τη μερα που ρχεται η περιοδος, τα βγαζα πολυ λαθος τα αποτελεσματα παρολη τη σταθεροτητα του κυκλου και παρολο που εχω συμπτωματα στην ωορρηξια (Τελικα ειδα οτι καποιες φορες πχ πονακια εχω αφου γινει)
 

Ωραία να τα σημειώνεις και μετά θα δεις θα σου έρχονται όλα αυτόματα!!!Εμένα τα τεστάκια με άγχωσαν!!!Ενώ οι περισσότερες κοπέλες τα χρησιμοποιούν!!!!Ισως κάποια στιγμή τους δώσω και δεύτερη ευκαιρία!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μωρε κοριτσακια διαβαζα τα μηνυματακια σας και σκεφτηκα "τι τραβαμε" και εμεις οι γυναικες.οι ορμονες μας καθε μηνα παρταρουν, το κορμι κανει τα δικα του, εμεις προσπαθουμε να ερμηνευσουμε το ενα κ το αλλο και οι αντρες χαλαροι σου λενε "μην αγχωνεσαι". ανισοτητες στη ζωη και κακως δεν το δεχομαστε. ο καλυτερος αντρας του κοσμου που μας αγαπαει και μας λατρευει... δεν θα καταλαβει ποτε "τον αγωνα" της εγκυμοσυνης.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

μωρε κοριτσακια διαβαζα τα μηνυματακια σας και σκεφτηκα "τι τραβαμε" και εμεις οι γυναικες.οι ορμονες μας καθε μηνα παρταρουν, το κορμι κανει τα δικα του, εμεις προσπαθουμε να ερμηνευσουμε το ενα κ το αλλο και οι αντρες χαλαροι σου λενε "μην αγχωνεσαι". ανισοτητες στη ζωη και κακως δεν το δεχομαστε. ο καλυτερος αντρας του κοσμου που μας αγαπαει και μας λατρευει... δεν θα καταλαβει ποτε "τον αγωνα" της εγκυμοσυνης.

 

@marilliaαν σε αγχωνουν μην τα χρησιμοποιεις! Εμενα ο γιατρος μου πε να μην παρω καν, αλλα απο τις λιγες φορες που δεν τον ακουσα

Dim αυτο ισχύει, εμένα μου "φωνάζει" μερικές φορές, με λεει εμμονικη, μου λεει να χαλαρώσω, οταν αδιαθετησα εκεινη τη μερα ειχα μουτρώσει και εννοειται δεν το καταλαβαινε. Γιατι δε φτάνει που χουμε το αγχος μας, ειναι και αυτες οι ορμονες που σε ταράζουν. Εχω γινει και ευσυγκινητη με τα παντα. Με ειδε να κλαιω μια μερα που κατι εβλεπα και μου λεει "μονο για μενα δεν κλαις". ααχαχχαχα. Αντε να του εξηγεις τωρα οτι μπορω να κλαψω με τη μελισσουλα και αντιστοιχα να μαι σκυλα της λυσσας με οτιδηποτε αλλο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat νομιζω ταγκαρες λαθος μαριλια. η δικη μας η @marillia ειναι με 2 "λ". ταγκαρες καποια αλλη μαλλον......

χαχα!!! γελαω μονη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

@Kat-Cat νομιζω ταγκαρες λαθος μαριλια. η δικη μας η @marillia ειναι με 2 "λ". ταγκαρες καποια αλλη μαλλον......

χαχα!!! γελαω μονη μου!!!

ιιιιιιιι πλακα κανεις! Πωπω, θα της παει ειδοποιηση της κοπελας και θα λεει ποια ειναι αυτή η τρελή! Μα και σεις ρε κορίτσια, βάλτε κατι πιο χαρακτηριστικο να μην μπερδευομαστε! Κατσε να δω αν διορθωνει!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ιιιιιιιι πλακα κανεις! Πωπω, θα της παει ειδοποιηση της κοπελας και θα λεει ποια ειναι αυτή η τρελή! Μα και σεις ρε κορίτσια, βάλτε κατι πιο χαρακτηριστικο να μην μπερδευομαστε! Κατσε να δω αν διορθωνει!

 

δεν φανταζεσαι ποσο εχω γελασει.νομιζω αυτη που ταγκαρες ειναι παλια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

δεν φανταζεσαι ποσο εχω γελασει.νομιζω αυτη που ταγκαρες ειναι παλια....

τη διορθωσα δεν τη διορθωσα? Χριστε μου. αχαχαχαχαχαχαχ! Δεν μπορώ μπερδευτηκα! Αφου καμια φορα σκεφτομαι πως αν μπει εδω μεσα καποια φιλη μου ποτε, θα καταλαβει με τη μια ποια κρυβεται πισω απο το νικνειμ μου. Με τη μια ομως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

μωρε κοριτσακια διαβαζα τα μηνυματακια σας και σκεφτηκα "τι τραβαμε" και εμεις οι γυναικες.οι ορμονες μας καθε μηνα παρταρουν, το κορμι κανει τα δικα του, εμεις προσπαθουμε να ερμηνευσουμε το ενα κ το αλλο και οι αντρες χαλαροι σου λενε "μην αγχωνεσαι". ανισοτητες στη ζωη και κακως δεν το δεχομαστε. ο καλυτερος αντρας του κοσμου που μας αγαπαει και μας λατρευει... δεν θα καταλαβει ποτε "τον αγωνα" της εγκυμοσυνης.

 

Όπως τα λες είναι.....εμένα ο δικός μου σκέψου δεν ήξερε καν για τις γόνιμες!Ότι να ναι έχω τα άγχη μου έχω και να παραδίδω μαθήματα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

τη διορθωσα δεν τη διορθωσα? Χριστε μου. αχαχαχαχαχαχαχ! Δεν μπορώ μπερδευτηκα! Αφου καμια φορα σκεφτομαι πως αν μπει εδω μεσα καποια φιλη μου ποτε, θα καταλαβει με τη μια ποια κρυβεται πισω απο το νικνειμ μου. Με τη μια ομως.

και εγω ετσι νομιζω για μενα! αλλα ισως να ειναι ιδεα μου! εχεις πολυ πλακα παντως.μου θυμιζεις μια φιλη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

και εγω ετσι νομιζω για μενα! αλλα ισως να ειναι ιδεα μου! εχεις πολυ πλακα παντως.μου θυμιζεις μια φιλη μου. 

καλα εμενα χαλαρα θα το καταλαβει. Ειμαι σχεδον σιγουρη! Αχ ρε κοριτσια το χιουμορ μας εμεινε και ο αυθορμητισμος γιατι με το by the book συνεχως κοντεψαμε να τρελαθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

καλα εμενα χαλαρα θα το καταλαβει. Ειμαι σχεδον σιγουρη! Αχ ρε κοριτσια το χιουμορ μας εμεινε και ο αυθορμητισμος γιατι με το by the book συνεχως κοντεψαμε να τρελαθουμε!

καλα πες το ψεματα. εγω τεραστιες προσπαθειες να χαλαρωσω λιγο στη ζωη. πολλα χρονια κυνηγι για την τελειοτητα που δεν οδηγει πουθενα. τουλαχιστον το καταλαβα κ το προσπαθω. εχω κανει μικρα βηματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Dim83 είπε:

καλα πες το ψεματα. εγω τεραστιες προσπαθειες να χαλαρωσω λιγο στη ζωη. πολλα χρονια κυνηγι για την τελειοτητα που δεν οδηγει πουθενα. τουλαχιστον το καταλαβα κ το προσπαθω. εχω κανει μικρα βηματακια.

και γω μεγαλη τσιτα τρωω. Καραγκιοζης μεν αλλα αγχωδης, παντα κυνηγουσα το επομενο βημα και γενικα δε χαλαρωνουμε ποτε, αλλα πρεπει να γινει και αυτο αλλιως θα τρελαθουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αυτο για τους άντρες μεγααααλη αλήθεια. Οταν δουν το σπορακι αντε να ψιλοκαταλαβουνε κ αυτο ΑΝ. Ειναι πιο απλα όντα οπως και να το κάνουμε. Ο δικος μου ο καημένος κανει γενικη το σπιτι αυτη τη στιγμή πρώτη φορά αγόγγυστα λογω εξελίξεων. Χαχαχαχα. 

 

Κορίτσια θελω να σας πω κατι που με σόκαρε. Μιλώντας με την κολλητή μου περι συμπτωμάτων κ ποσο χάλια ειμαι μου εκμυστηρεύτηκε οτι μια οικογενειακή της φιλη την οποια γνωριζω κ εγω κ η οποια εχει 2 παιδιά, εκανε εκτρώσεις επειδή ηταν δύσκολες οι εγκυμοσύνες με εντονα συμπτώματα (αναγουλες κλπ) κ κρατησε μονο τις δυο που δεν της δημιούργησαν κανένα συμπτωμα. (Ενω δεν ειχε καποιο πρόβλημα το έμβρυο) Δεν ξερω, εχω μείνει ενεα γιατι μου ακούγεται σαν κατι απο εφιάλτη.... μονο που ειναι αλήθεια. Ποσο τραγικό;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλα αυτο για τους άντρες μεγααααλη αλήθεια. Οταν δουν το σπορακι αντε να ψιλοκαταλαβουνε κ αυτο ΑΝ. Ειναι πιο απλα όντα οπως και να το κάνουμε. Ο δικος μου ο καημένος κανει γενικη το σπιτι αυτη τη στιγμή πρώτη φορά αγόγγυστα λογω εξελίξεων. Χαχαχαχα. 

 

Κορίτσια θελω να σας πω κατι που με σόκαρε. Μιλώντας με την κολλητή μου περι συμπτωμάτων κ ποσο χάλια ειμαι μου εκμυστηρεύτηκε οτι μια οικογενειακή της φιλη την οποια γνωριζω κ εγω κ η οποια εχει 2 παιδιά, εκανε εκτρώσεις επειδή ηταν δύσκολες οι εγκυμοσύνες με εντονα συμπτώματα (αναγουλες κλπ) κ κρατησε μονο τις δυο που δεν της δημιούργησαν κανένα συμπτωμα. (Ενω δεν ειχε καποιο πρόβλημα το έμβρυο) Δεν ξερω, εχω μείνει ενεα γιατι μου ακούγεται σαν κατι απο εφιάλτη.... μονο που ειναι αλήθεια. Ποσο τραγικό;;;;;

Aν ο λογος ηταν οτι δεν αντεχε τις αναγουλες ειναι απλα τραγικο αληθεια........λυπηρο και αδικο για τοσες αλλες γυναικες!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μπλε είπε:

Καλα αυτο για τους άντρες μεγααααλη αλήθεια. Οταν δουν το σπορακι αντε να ψιλοκαταλαβουνε κ αυτο ΑΝ. Ειναι πιο απλα όντα οπως και να το κάνουμε. Ο δικος μου ο καημένος κανει γενικη το σπιτι αυτη τη στιγμή πρώτη φορά αγόγγυστα λογω εξελίξεων. Χαχαχαχα. 

 

Κορίτσια θελω να σας πω κατι που με σόκαρε. Μιλώντας με την κολλητή μου περι συμπτωμάτων κ ποσο χάλια ειμαι μου εκμυστηρεύτηκε οτι μια οικογενειακή της φιλη την οποια γνωριζω κ εγω κ η οποια εχει 2 παιδιά, εκανε εκτρώσεις επειδή ηταν δύσκολες οι εγκυμοσύνες με εντονα συμπτώματα (αναγουλες κλπ) κ κρατησε μονο τις δυο που δεν της δημιούργησαν κανένα συμπτωμα. (Ενω δεν ειχε καποιο πρόβλημα το έμβρυο) Δεν ξερω, εχω μείνει ενεα γιατι μου ακούγεται σαν κατι απο εφιάλτη.... μονο που ειναι αλήθεια. Ποσο τραγικό;;;;;

Εντάξει.......έμεινα παγωτό τώρα!!!! Μου ακούγεται όμως και τρομερά ακραίο να συμπεριφερθεί έτσι μια γυναίκα λόγω των συμπτωμάτων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες! Σήμερα τα ξημερώματα ξύπνησα με μια τρελή στιγμιαία σουβλιά κατω χαμηλά στη μητρα (δεν ηταν εντερικό), που λίγο με προβλημάτισε μήπως έχω καμια ωορρηξία νωρίτερα. Ωστόσο επειδή νύσταζα πολύ, αλλαξα πλευρό και το ξέχασα γιατι αντιλαμβάνεστε την κατάσταση διαφορετικά :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρααααα.Σήμερα δεν έχω προλάβει να κάνω τίποτα (τεστακι).....με πρόλαβε ο σύζυγος με το που γύρισε από τη δουλειά και με έπιασε στον ύπνο.....όπως και να'χει καλό είναι τουλάχιστον για......την ανανέωση χαχαχαχαχα!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat ακομα και ετσι να είναι σημερα προλαβαίνεις. Πάντως στην θέση σου θα έκανα σιγουρα τεστακι να δουμε τι λεει και αυτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα σε όλες! Σήμερα τα ξημερώματα ξύπνησα με μια τρελή στιγμιαία σουβλιά κατω χαμηλά στη μητρα (δεν ηταν εντερικό), που λίγο με προβλημάτισε μήπως έχω καμια ωορρηξία νωρίτερα. Ωστόσο επειδή νύσταζα πολύ, αλλαξα πλευρό και το ξέχασα γιατι αντιλαμβάνεστε την κατάσταση διαφορετικά :P

Α δεν έχει τέτοια.....είπαμε βουρ στον πατσά!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@zoi.ko και πολυ καλα εκανε! Κανε πιο μετά το τεστάκι να δεις κιολας!

@Μπλε δεν ξερω ρε γαμωτο, οι οδηγιες λενε σε κυκλο 27 ημερων να τα ξεκινας τη δεκατη μερα δηλαδη αυριο. Ααχαχαχ. (By the book που λεγαμε). Καλα μπορεί να χαλασω ενα τεστακι παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zoi.ko είπε:

Α δεν έχει τέτοια.....είπαμε βουρ στον πατσά!??

Σημερα το βραδυ θα τον περιμένω μετά τη δουλειά.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...