Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Όλα μπορει να σε ενεργοποιήσουν μεχρι να ξεκινήσεις το σίδηρο... απο την πρωτη εβδομαδα που ξεκίνησα το σίδηρο καταλαβα τι θα περάσω! Κ δυστυχως επειδη εχω αιματοκρίτη στα πατώματα παιρνω 2 δόσεις σιδήρου κ την 1 την πρωινή πρεπει με άδειο στομάχι τουλάχιστον 1 ωρα πριν κ 1 ωρα μετα. Όποτε καταλαβαίνεις πως δεν κανω εγω κουμάντο σε αυτο!! Τι να κανουμε...ας ειναι καλα ο μπόμπιρας,χαλάλι του 

ωχ ναι ο σίδηρος ειναι βαρυς....Υπομονή τότε, ίσως λίγο στρώσει μόνο του και αυτό. Προσπάθησε με κανα προβιοτικό γιαουρτάκι, κανα ακτινιδιο κλπ. Αυτός ο σίδηρος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Κ οσο περναει ο καιρός θα χαλαρώνεις κ εσυ κ θα νιώθεις καπως πιο ηρεμη! Εμενα τα ακτινίδια μου φέρνουν ξινίλες πολλες κ εγω ειμαι επιρρεπής στους εμετούς όποτε αναγκαστικά δεν μπορω να τα φαω...καφε αλλωστε ο γιατρός μονο ελληνικό κ γαλλικο μου επιτρέπει. Που κ παλι δεν με βοηθαει

αληθεια? Ελληνικο και γαλλικο?? Μπλιαχ. Εγω πινω καπουτσίνο. Οχι οτι τον έχω ρωτήσει, αλλα πίνω έναν την ημέρα. Αν εχεις εμετούς 'αστα τα ακτινίδια. Δες τα γιαουρτάκια μηπως κάτι κανουν, ή τα δημητριακά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Ναι κορίτσια, έχετε δίκιο, τουλάχιστον να προσπαθούμε να βάζουμε όρια στο άγχος για να μη ξεφεύγουμε. Όσο περνάει ο καιρός πάντως, νιώθω ότι συνδέομαι περισσότερο με το μωράκι! Τυχαίνει να χαιδέψω κάποιο ζώο κ νιώθω ότι χαίρεται κ αυτό! Ή όταν πλένω πιάτα του μιλάω χαχαχα έχω ξεφύγει ήδη??! 

Η δυσκοιλιότητα έχει γίνει κολλητή μου! με ακτινίδια κυρίως κ φρέσκα φρούτα την αντιμετωπίζω εγώ. Τον καφέ δεν τον μπορώ τώρα.

Και συ δυσκοιλιοτητα ε? Ρε κορίτσια οι εμετοι ποτε ξεκίνησαν? Στο μεταξύ διάβασα ότι γυναίκες που έχουν έντονα τα συμπτώματα των ναυτιων εχουν περισσότερες πιθανότητες να κάνουν κορίτσι (Στο σαιτ του Ρεα το διαβασα κιολας, και μου κανε κουλο!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

αληθεια? Ελληνικο και γαλλικο?? Μπλιαχ. Εγω πινω καπουτσίνο. Οχι οτι τον έχω ρωτήσει, αλλα πίνω έναν την ημέρα. Αν εχεις εμετούς 'αστα τα ακτινίδια. Δες τα γιαουρτάκια μηπως κάτι κανουν, ή τα δημητριακά!

Κ εγω καπουτσίνο έπινα κ φρεντο εσπρέσο. Πριν μείνω έγκυος. Τωρα εφαγα απαγορευτικό. Ρώτησε κ εσυ τον γιατρο σου βεβαια γιατι ο καθε γιατρός λεει τα δικα του σε διαφορα θέματα. 

Θα αρχίσω τα γιαούρτια ναι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Κ εγω καπουτσίνο έπινα κ φρεντο εσπρέσο. Πριν μείνω έγκυος. Τωρα εφαγα απαγορευτικό. Ρώτησε κ εσυ τον γιατρο σου βεβαια γιατι ο καθε γιατρός λεει τα δικα του σε διαφορα θέματα. 

Θα αρχίσω τα γιαούρτια ναι! 

αντε καλε! Απαγορευτικο??? Θα τον ρωτήσω την Παρασκευή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο το «λένε» Γιατί κ καλα αναγούλες σου φέρνουν τα μαλλάκια απο το μωρό. Αλλα αυτό ξαναξεκινάει νομίζω στον 7ο. Τοτε μαλλιάζει το παιδι. Αλλα κ παλι φήμες κ χαζομάρες ειναι για εμενα αυτα. Εγω που εχω υποφέρει περιμενω αγοράκι.

από 9η εβδομαδα μεχρι κ τωρα που ειμαι 15+3... χτες ειχα παλι γιατι μου ξίνισε ενας χυμός που έφτιαξα να πιω. 

Βεβαια τελευταία εβδομαδα εχω στρώσει πολυ, θα κανω εμετό μονο αν κατι με ενοχλήσει.μεχρι κ μια εβδομαδα πριν ξυπναγα κ απο το κρεβάτι μεσα στον υπνο μου εκανα εμετό, ετσι. Χωρις λογο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ελληνικό πίνω ανέκαθεν, αλλά δεν τον θέλω πια! @Kat-Cat εγώ μόνο δυσκοιλιότητα πριν ακόμα μάθω ότι είμαι εγκύος. Εμετούς καθόλου ούτε πρόβλημα με φαγητά. Το ίδιο κ η αδερφή μου κ η μάνα μου, και βγάλανε όλες κορίτσια! Για τους παλμούς λένε πάλι, ότι αν είναι πάνω απο 150 είναι κορίτσι, αλλά αυτά είναι τόοσο σχετικά. Είναι σαν να περιμένω απ την πεθερά μου να έχει κρύψει ένα ψαλίδι και ένα μαχαίρι σε καρέκλες κ ανάλογα που θα κάτσω να δούμε αν θα είναι αγόρι ή κορίτσι! χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Αυτο το «λένε» Γιατί κ καλα αναγούλες σου φέρνουν τα μαλλάκια απο το μωρό. Αλλα αυτό ξαναξεκινάει νομίζω στον 7ο. Τοτε μαλλιάζει το παιδι. Αλλα κ παλι φήμες κ χαζομάρες ειναι για εμενα αυτα. Εγω που εχω υποφέρει περιμενω αγοράκι.

από 9η εβδομαδα μεχρι κ τωρα που ειμαι 15+3... χτες ειχα παλι γιατι μου ξίνισε ενας χυμός που έφτιαξα να πιω. 

Βεβαια τελευταία εβδομαδα εχω στρώσει πολυ, θα κανω εμετό μονο αν κατι με ενοχλήσει.μεχρι κ μια εβδομαδα πριν ξυπναγα κ απο το κρεβάτι μεσα στον υπνο μου εκανα εμετό, ετσι. Χωρις λογο.

Τουλάχιστον σου ξεκίνησε την 9η εβδομάδα. Εδω διαβάζω άλλες κοπέλες που τους ξεκίνησαν από την 5η κιολας. Ο,τι γλυτώσεις καλό ειναι, απλά εσένα ενώ ξεκίνησαν αργά, δε φύγανε τη 12η που συνήθως φεύγουν. Αυτο θα ήταν ιδανικο. Ελπίζω να ειναι οι τελευταίες αναγούλες σου. Μια φορά έχω αρρωστήσει από στομάχι ως ενήλικας και μια ως παιδάκι, και οι δυο φορές για λιγότερο από 24ωρο, και κόντεψα να πεθάνω. Ειναι απαίσια η αίσθηση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Soto είπε:

Εγώ ελληνικό πίνω ανέκαθεν, αλλά δεν τον θέλω πια! @Kat-Cat εγώ μόνο δυσκοιλιότητα πριν ακόμα μάθω ότι είμαι εγκύος. Εμετούς καθόλου ούτε πρόβλημα με φαγητά. Το ίδιο κ η αδερφή μου κ η μάνα μου, και βγάλανε όλες κορίτσια! Για τους παλμούς λένε πάλι, ότι αν είναι πάνω απο 150 είναι κορίτσι, αλλά αυτά είναι τόοσο σχετικά. Είναι σαν να περιμένω απ την πεθερά μου να έχει κρύψει ένα ψαλίδι και ένα μαχαίρι σε καρέκλες κ ανάλογα που θα κάτσω να δούμε αν θα είναι αγόρι ή κορίτσι! χαχαχ 

αχαχαχαχαχα, ναι μωρε, το διαβασα πριν λιγο σε ενα αρθρο και απλα μου κανε εντυπωση που ηταν σε αρθρο μαιευτηριου! Προσεχε καλε που καθεσαι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η OLY10 είπε:

Κοριτσάκι εμένα μόνο νες μου απαγόρευε!

παλι καλα. Ευτυχως δεν τον πινω. αχαχαχαχαχ. Ο καπουτσίνο ειναι ο μόνος που μου αρέσει σχετικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η OLY10 είπε:

Κοριτσάκι εμένα μόνο νες μου απαγόρευε!

Γι’αυτο της ειπα να ρωτήσει τον γιατρο της. Ο καθένας εχει κ αλλη αποψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλά ικανή την έχω! Αυτή θέλει κορίτσι για να μπει το όνομά της! 
Αλλά για να μην λέω μόνο για την πεθερά, και η μανούλα μου είπε ένα κουλό! Ότι αν η σύλληψη έγινε στο γέμισμα του φεγγαριού θα είναι κορίτσι, ενώ στη χάση αγόρι! Εγώ συνέλαβα στο γέμισμα, οπότε με αυτήν την επιστημονική ανάλυση θα πρέπει να έχω κορίτσι! Επαρχία rules εδώ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Soto Δλδ εμένα έγινε στην χάση; Ελπίζω να μην μου βγει χαμένο κορμί μόνο! Χαχαχχα

εντάξει αυτα ειναι θεωρίες των παλιών που δεν είχαν τρόπο ιατρικά να δούνε το φύλο πριν την γέννα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπίζω να μην μπαίνει να μας διαβάζει κάποιος γιατί θα ανέβουμε στο φεησμπουκ. αχαχα. (Κοσμε τα κοροιδευουμε εμεις αυτα ετσι? Το γνωρίζετε εκεί εξω οτι κανουμε πλάκα :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αυτα τα παριτρικα μεψαλιδια μαχαιρια φεγγαρια κτλ εγω γελαω εχουνε πλακα!!!!!! παντως αυτο με τους χτυπους το εχω ακουσει και εγω .

@Kat-Cat ααα την παρασκευη εχεις ραντεβου πρωτη φορα θα δεις το σπορακι σου!!!!!! τελεια θα πανε ολα καλα !!!! και φανταζομαι ποσα εχεις να ρωτησεις τον γιατρο !!! η κουραση ειναι παρεα μας μονιμη την παμε την φερνουμε δε θελει να μας αφησει!!!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακομα κ αυτο με τους χτύπους πηγα εγω 9η εβδομαδα ακούγοντας καρδούλα του λέω του γιατρου «τι είναι γιατρε; Δεν μπορεις να καταλάβεις απο τους παλμούς;» Κ μου απάντησε πως «βλακειες Ειναι αυτα,αμα το πετύχουμε σε ταχυπαλμία ή βραδυκαρδια;;;θα λεμε κ θα ξελεμε;» Κ σκέφτηκα χμμμ εχει ενα δίκιο, άκυρη κ αυτη η θεωρία αρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

κοριτσια αυτα τα παριτρικα μεψαλιδια μαχαιρια φεγγαρια κτλ εγω γελαω εχουνε πλακα!!!!!! παντως αυτο με τους χτυπους το εχω ακουσει και εγω .

@Kat-Cat ααα την παρασκευη εχεις ραντεβου πρωτη φορα θα δεις το σπορακι σου!!!!!! τελεια θα πανε ολα καλα !!!! και φανταζομαι ποσα εχεις να ρωτησεις τον γιατρο !!! η κουραση ειναι παρεα μας μονιμη την παμε την φερνουμε δε θελει να μας αφησει!!!!!!

 

ευχαριστω κορίτσι! Ναι κατσε να το δω, υπάρχει τιποτα κει μεσα? Γιατί πολύ αθόρυβα τα πράγματα. Δε νιωθω και τιποτα :P Θα δειξει. Κοντος ψαλμος. Αιώνας μου φανηκε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/3/2018 at 1:41 ΜΜ, ο/η atha_g είπε:

Κορίτσια μήπως έχει έχετε ακούσει εαν  απαγορεύονται τα στενά τζιν όταν προσπαθείς για μωρό σε περίπτωση σύλληψης μόνο εννοώ.. υπάρχει φόβος να προκαλέσει κάτι κακό? Δεν εννοώ να μην μπορείς να ανασάνεις αλλά εμένα όλα μου τα τζιν είναι ακριβώς στο σώμα μου και όταν κάθομαι λίγο πιέζουν..
Εγώ μας οδηγώ κατευθείαν facebook νομίζω αλλά εδώ μέσα λέμε τα πάντα μεταξύ μας..
χαχαχαχαχα παρόλο που έχω πήξει από το πρωί στα τηλέφωνα εκκρεμότης κοκ σήμερα έχω λίγο κέφι παραπάνω από το Σ/Κ.. Αχ!! να είναι όλη η εβδομάδα έτσι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ευχαριστω κορίτσι! Ναι κατσε να το δω, υπάρχει τιποτα κει μεσα? Γιατί πολύ αθόρυβα τα πράγματα. Δε νιωθω και τιποτα :P Θα δειξει. Κοντος ψαλμος. Αιώνας μου φανηκε.

Σε 4 μερούλες θα έχουμε και τα δικά σου νέα!!! :D  Άντε άντε .. όλα καλά θα είναι!! 
Kat-Cat δεν ξέρω γιατί αλλά σε έχω συμπαθήσει λίγο παραπάνω ..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:
στις On 9/3/2018 at 1:41 ΜΜ, ο/η atha_g είπε:

Κορίτσια μήπως έχει έχετε ακούσει εαν  απαγορεύονται τα στενά τζιν όταν προσπαθείς για μωρό σε περίπτωση σύλληψης μόνο εννοώ.. υπάρχει φόβος να προκαλέσει κάτι κακό? Δεν εννοώ να μην μπορείς να ανασάνεις αλλά εμένα όλα μου τα τζιν είναι ακριβώς στο σώμα μου και όταν κάθομαι λίγο πιέζουν..
Εγώ μας οδηγώ κατευθείαν facebook νομίζω αλλά εδώ μέσα λέμε τα πάντα μεταξύ μας..
χαχαχαχαχα παρόλο που έχω πήξει από το πρωί στα τηλέφωνα εκκρεμότης κοκ σήμερα έχω λίγο κέφι παραπάνω από το Σ/Κ.. Αχ!! να είναι όλη η εβδομάδα έτσι!!!

αχαχαχ, παμε χαλαρα για αναρτηση οντως. Νομίζω οτι κάτι τέτοιο ισχύει για τους άντρες, επειδή επηρεάζονται οι όρχεις και η σωστή αιμάτωση με τα πολύ στενά ρούχα/εσώρουχα. Σε εμας δεν προκαλεί τίποτα τέτοιο. Αντε να σου πει ο γιατρός για την υγιεινη του κολπου (αποφυγή κολπίτιδας κλπ), ότι ειναι καλύτερο να φοράς άνετα ρουχα, αλλα μονο τα καλσον να βαλεις ειδικα το χειμώνα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια..κ εμένα μου απαγόρευσε τον καφέ!!άσχετα που δεν με τραβάει κιόλας..

@Kat-Cat η ναυτία μου ξεκίνησε στις 6+ εβδομάδες..εμετό δε έκανα καθόλου αλλά έχω μια περίεργη αίσθηση στο στόμα που ώρες ώρες κ το νερό μου φαίνεται ότι έχει περίεργη γεύση!!

Πάντως αυτό με τους παλμούς δε ξέρω αν ισχύει..την προηγούμενη φορά με 114 παλμούς μου έλεγαν αγόρι αλλά ήταν κορίτσι!!λέτε να παίζει ρόλο κ η εβδομάδα;;ας είναι ότι θέλει..γερό μόνο το θέλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Σε 4 μερούλες θα έχουμε και τα δικά σου νέα!!! :D  Άντε άντε .. όλα καλά θα είναι!! 
Kat-Cat δεν ξέρω γιατί αλλά σε έχω συμπαθήσει λίγο παραπάνω ..  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

Αχ ευχαριστω!!! (Μαλλον γιατι λεω σαχλαμαρες κυριως :P ) Και συ μου εισαι ιδιαιτέρως συμπαθής!!!! Στο μεταξύ δεν το ξέρει κανεις για μένα, και να σου πω, εδώ ξεσπάω ό,τι αγχος εχω, αν και δε θελω να πολυσυζηταω το θεμα μου.....Προτιμω να διαβαζω των αλλων. χιχιχι. Θα δουμε τι θα γινει. Ευχομαι σε ολες καθε καλο παντως την ανοιξη. Μονο καλα νεα!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...