Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Γεια σας.... πετάγομαι λίγο...

Αλλά είδα κάπου γ βαφές μαλλιών...

Εγώ τα έψαξα χωρίς να υ ξέρω... Και στο πρώτο  κ στ δεύτερο μωρό π έρχεται ..

Πόσο κακό είναι;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η NicolVall είπε:

Καλησπέρα @Smurf88 καλως ήρθες. Εύχομαι ο καθε υπερηχος να ειναι κ καλύτερος απο τον προηγούμενο!!!Εδω ειμαστε να συζητάμε να ξεαγχωνομαστε να μοιραζόμαστε να καταλαβαινόμαστε. Εγω είμαι 15η εβδομαδα αλλα το άγχος βαράει κόκκινα αυτο λεγαμε κ πριν δεν νομιζω πως ηρεμεις ποτε. 

Κορίτσι μου θεωρώ ότι όλα θα σου πάνε καλά!!! Στην αρχή είναι το δύσκολο.. αφού είσαι 15 εβδομάδων τότε οι κίνδυνοι έχουν μειωθεί κατά πολύ!!  Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα για να είναι καλά και το νινί.. 

Ασχετο λίγο αλλά έψαξα στο YouTube βίντεο που δείχνει τη σύλληψη έως και τη γέννηση ενός μωρού και δάκρυσα 

Σκέφτηκα πως και εμείς το έχουμε ζήσει αλλά δεν το θυμόμαστε .. πραγματικά μαγικό βίντεο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anna mommy είπε:

Γεια σας.... πετάγομαι λίγο...

Αλλά είδα κάπου γ βαφές μαλλιών...

Εγώ τα έψαξα χωρίς να υ ξέρω... Και στο πρώτο  κ στ δεύτερο μωρό π έρχεται ..

Πόσο κακό είναι;;;

 

Το ποσο κακο δεν το ξερω γιατι δεν εχω ρωτήσει λεπτομέρειες το θεωρώ αυτονόητο πως πραγματα με ιδιαίτερες χημειες κ μυρωδιές θα ειναι απαγορευτικά τουλάχιστον το πρωτο τρίμηνο! Μιλα με τον γιατρο σου καλυτερα. Στο πρωτο σου παιδακι αντιμετώπισες προβλημα  ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Το ποσο κακο δεν το ξερω γιατι δεν εχω ρωτήσει λεπτομέρειες το θεωρώ αυτονόητο πως πραγματα με ιδιαίτερες χημειες κ μυρωδιές θα ειναι απαγορευτικά τουλάχιστον το πρωτο τρίμηνο! Μιλα με τον γιατρο σου καλυτερα. Στο πρωτο σου παιδακι αντιμετώπισες προβλημα  ;

Όχι τπτ.. Όλα κύλησαν καλά...

Ειδικά Τ πρωτο μήνα π δεν ήξερα έκανα κ κάθε βδομάδα πρακτική στ ημιμον  χα χα  όλα μαζί...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Anna mommy είπε:

@Smurf88

Εγώ είμαι 8 εβδ . Με το καλό:*

?? Με το καλό κορίτσι ... να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 

Εχεις δει το σποράκι και την καρδούλα δηλαδή ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου θεωρώ ότι όλα θα σου πάνε καλά!!! Στην αρχή είναι το δύσκολο.. αφού είσαι 15 εβδομάδων τότε οι κίνδυνοι έχουν μειωθεί κατά πολύ!!  Να σκέφτεσαι όμορφα πράγματα για να είναι καλά και το νινί.. 

Ασχετο λίγο αλλά έψαξα στο YouTube βίντεο που δείχνει τη σύλληψη έως και τη γέννηση ενός μωρού και δάκρυσα 

Σκέφτηκα πως και εμείς το έχουμε ζήσει αλλά δεν το θυμόμαστε .. πραγματικά μαγικό βίντεο ...

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!! Αλλα διαβάζεις κ ακους τοσα που δεν ξερω αν μπορεις να ηρεμήσεις κ ποτε κ να το απολαύσεις στο 100%. Ετσι λενε για το πρωτο τρίμηνο ναι αλλα εχω ακουσει κ ιστορίες με άσχημη κατάληξη σε πολυ προχωρημένη εγκυμοσυνη κ σφίγγεται η καρδια μου. 

Εχω χαζέψει κ εγω πολλα...ειναι ασύλληπτο , θαύμα πραγματικο!

μπραβο σας που αντεπεξήλθατε κ το καταφέρατε μεχρι τέλους,να χαίρεστε τα παιδακια σας! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Anna mommy είπε:

Όχι τπτ.. Όλα κύλησαν καλά...

Ειδικά Τ πρωτο μήνα π δεν ήξερα έκανα κ κάθε βδομάδα πρακτική στ ημιμον  χα χα  όλα μαζί...

 

Ενταξει καποια μπορει να ειναι κ υπερβολές των γιατρών. Νομιζω πως εχει κ σχέση το οτι δεν θελουν πολλα χημικά γιατι αν σε περίπτωση αντιδράσει ο οργανισμός μας τύπου αλλεργικά θα υπάρχει θεμα μετα εφόσον δεν μπορουμε να παρουμε κορτιζόνη.

μιλησε με τον γιατρο σου να σε κατατοπίσει καταλλήλως καλυτερα! Κ εγω τωρα που θα παω την Τετάρτη εχω σκοπο να τον ρωτησω μηπως τωρα που μπηκα στον 4ο μπορω να βάψω έστω με φυτική...αν υπάρχει οντως φυτική δηλαδή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

?? Με το καλό κορίτσι ... να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη 

Εχεις δει το σποράκι και την καρδούλα δηλαδή ;

Ναι τα είδαμε δόξα τ Θεό....

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Η γνώμη μου είναι να μην διαβάζουμε τα άσχημα.. να ακούμε τον γιατρό μας και όλα θα πάνε καλά!!! 

Δίκιο εχεις αλλα όπως κ να το κανεις παρασύρεσαι κ τα διαβάζεις κ τα σκεφτεσαι κ σε προβληματίζουν . Εμενα τουλάχιστον...που ειμαι τρελη :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

Ενταξει καποια μπορει να ειναι κ υπερβολές των γιατρών. Νομιζω πως εχει κ σχέση το οτι δεν θελουν πολλα χημικά γιατι αν σε περίπτωση αντιδράσει ο οργανισμός μας τύπου αλλεργικά θα υπάρχει θεμα μετα εφόσον δεν μπορουμε να παρουμε κορτιζόνη.

μιλησε με τον γιατρο σου να σε κατατοπίσει καταλλήλως καλυτερα! Κ εγω τωρα που θα παω την Τετάρτη εχω σκοπο να τον ρωτησω μηπως τωρα που μπηκα στον 4ο μπορω να βάψω έστω με φυτική...αν υπάρχει οντως φυτική δηλαδή 

Ζω αγγλια και είναι αλλιώς εδω... 

Τ πρωτο μ παιδί υ γέννησα Ελλάδα και αγαπωωω τ σύστημα τους... Κάθε μήνα γιατρό η κ λιγότερο από μήνα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η NicolVall είπε:

Δίκιο εχεις αλλα όπως κ να το κανεις παρασύρεσαι κ τα διαβάζεις κ τα σκεφτεσαι κ σε προβληματίζουν . Εμενα τουλάχιστον...που ειμαι τρελη :shock:

Χαχχα κ εγώ τα φοβάμαι Αλλά με χρωμοσαμπουαν  τ έκανα .. Κ λεω πόσο κακο  Α κανει....

Πφφφ... από τ πρώτη μέρα τ θετικού τεστ δε σταματά μας αγχώνεσαι γ όλη σ τη ζωή μετά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna mommy αααα εισαι η Άννα της Αγγλίας που κανετε 2-3 υπερήχους ολους κ ολους. Τωρα θυμήθηκα...με τοσες κοπέλες τοσες περιπτώσεις τι να πρωτοσυγκρατήσω.

δεν ξερω ποιο σύστημα ειναι καλύτερο απο την αποψη μηπως το δικό μας ειναι πιο αγχωτικό τελικα ...; Αλλα ενταξει σε οτι μάθεις κ όπως συνηθίσεις αυτο κ θες σιγουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NicolVall είπε:

@Anna mommy αααα εισαι η Άννα της Αγγλίας που κανετε 2-3 υπερήχους ολους κ ολους. Τωρα θυμήθηκα...με τοσες κοπέλες τοσες περιπτώσεις τι να πρωτοσυγκρατήσω.

δεν ξερω ποιο σύστημα ειναι καλύτερο απο την αποψη μηπως το δικό μας ειναι πιο αγχωτικό τελικα ...; Αλλα ενταξει σε οτι μάθεις κ όπως συνηθίσεις αυτο κ θες σιγουρα!

Χαχαχα ...

Εγώ θα ήθελα  να τ βλέπω  συχνα τ μωρο...

Τώρα πχ... Δε σε βλέπει γιατρός πριν τις 12 εβδ...

Οι σε εξωτερικό κ τα έσκασα να δω πως είναι καλά..  Κ ενδομήτριο....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Anna mommy ναι γιατι εχεις μάθει με το σύστημα εδω..οι Αγγλίδες πχ ισως αμα ερχόντουσαν Ελλάδα να μην πήγαιναν απο μόνες τους για υπέρηχο τοσο συχνα..καταλαβαίνεις τι εννοω.οπως μάθεις!

Εγω παντως αμα μπορούσα θα αγόραζα εναν σπιτι μου θα σας φώναζα κ εγω να κανουμε υπέρηχο καθε μερα η μια στην αλλη να μας φεύγει το άγχος !!!! Χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θέμα... δουλειές του  σπιτιού.... αποοοοολααααα  ...

Κάνω πολλά έχω κ υ γιο μ σχεδόν 20 μηνών...

Πόσο επικίνδυνο είναι;;;

Ε σεις κάνετε δπυλειες..;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Χαρα123 είπε:

Geia sou koritsii...meta apo poses prospathies petixes gia to thaumataki sou? Giati lew to kalokairaki an den exei simvei kati na xekinisw...euxaristww♡

Με την πρώτη εξωσωματική αλλά με τη δεύτερη εμβρυομεταφορά..έκανα δλδ έναν κύκλο με διέγερση, βάλαμε τα εμβρυάκια αλλά δεν έπιασε..οπότε τώρα πήγα με κατεψυγμένα που μου είχαν περισσέψει..ελπίζω να σου έρθει από μόνο του μέχρι το καλοκαίρι αλλά κ να μην έρθει μην τη φοβηθείς την εξωσωματική...δεν είναι τόσο δύσκολο όσο ακούγεται..προσπαθείτε καιρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλωστην. Σε αυτο το τοπικ ετυχε να μαζευομαστε σιγα σιγα. Σχεδον καμια δεν ηταν οταν ξεκινησε πλην της μπλε. Εχει ανοιχτει για να λεμε ξεκαρφωτα πραγματα. Απο εγκυμοσυνης, ωορρηξιας, ταξιδια, φαγητο κλπ. Χιχι. Ολες πανω κατω γυρω με σενα ειναι αλλες δυο βδομαδες πριν αλλες δυο μετα. Εκανες τον πρωτο υπερηχο?? Ειναι ακομα πιο ευχαριστο οταν ακους καλα νεα απο εξωσωματικες!! Μεγαλη ελπιδα για πολλες

Τα είχαμε κ σε άλλο τόπικ νομίζω ε;;έχω κάνει ήδη 3 υπερήχους γιατι το παρακολουθούσα από την αρχή..ακούσαμε κ καρδούλα..με το καλό να πας κ εσύ!!μοναδικές στιγμές..

@Anna mommy και @NicolVall με το καλό κ σε εσάς εύχομαι!!το άγχος, άγχος μέχρι το τέλος..χαχα!!

@anni7είμαι λίγο πιο μεγάλη..το 85!!απλά το 8 είναι αγαπημένος αριθμός..με το καλό κ σε σενα..θα προχωράμε μαζί επίσης..

@atha_g καλές προσπάθειες..απόλαυσέ το!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anna mommy είπε:

Θέμα... δουλειές του  σπιτιού.... αποοοοολααααα  ...

Κάνω πολλά έχω κ υ γιο μ σχεδόν 20 μηνών...

Πόσο επικίνδυνο είναι;;;

Ε σεις κάνετε δπυλειες..;;

 

Ε δουλειες δεν μπορεις να μην κάνεις θα μας φάνε οι αράχνες !! Χαχα ενταξει εμενα ευτυχως σε αυτο βοηθάει πολυ κ ο αντρας μου όποτε τα βαριά σκούπα στρώματα χαλια κτλ τα κανει εκείνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Τα είχαμε κ σε άλλο τόπικ νομίζω ε;;έχω κάνει ήδη 3 υπερήχους γιατι το παρακολουθούσα από την αρχή..ακούσαμε κ καρδούλα..με το καλό να πας κ εσύ!!μοναδικές στιγμές..

@Anna mommy και @NicolVall με το καλό κ σε εσάς εύχομαι!!το άγχος, άγχος μέχρι το τέλος..χαχα!!

@anni7είμαι λίγο πιο μεγάλη..το 85!!απλά το 8 είναι αγαπημένος αριθμός..με το καλό κ σε σενα..θα προχωράμε μαζί επίσης..

@atha_g καλές προσπάθειες..απόλαυσέ το!!!??

Ναι εμπαινα να διαβαζω καμια φορα τις εξωσωματικες και ειχα δει την ανακοινωση σου και σου ειχα ευχηθει και παντα σε αυτα τα τοπικς που ξερεις οτι η προσπαθεια ειναι τριπλη και χαιρεσαι ακομα περισσοτερο με τα ευχαριστα νεα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NicolVall είπε:

Ε δουλειες δεν μπορεις να μην κάνεις θα μας φάνε οι αράχνες !! Χαχα ενταξει εμενα ευτυχως σε αυτο βοηθάει πολυ κ ο αντρας μου όποτε τα βαριά σκούπα στρώματα χαλια κτλ τα κανει εκείνος

Εγώ τ κάνω όλα..  Εκτός από στρώμα.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σ/Κ!!! Πως είστε?Ο καιρός τουλάχιστον δείχνει τέλειος ☀....επιτέλους έφυγε αυτή η σκόνη!Είναι για πολλεεες βόλτες!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...