Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα κορίτσια , καλή Κυριακή! Τελικά άκυρος ο Πάριος χθες , τα τραπέζια ήταν πιασμένα όλα για 15 μέρες τουλάχιστον μας είπαν .. όποτε εχθες μετά από ψώνια κλπ πέσαμε για ύπνο και ξεκουραστηκαμε ?

Σημερα το πρωί πριν πιω καφέ ή οτιδήποτε έκανα τεστ ωορρηξιας  αλλά τίποτα πάλι βρε κορίτσια...είμαι  στη 13η μέρα του κύκλου και δεν είδα ούτε μια αχνή γραμμή.. ουφ!! Ίσως κάνω λίγο αργότερα , τι να πω.. εσείς τι κανετε;

Καλημέρα καταρχάς σε όλα τα κορίτσια!!! Κατά δεύτερον προσωπικά δεν κοιμάμαι καλα τελευταία, ξυπνάω πολύ νωρίς και κομμενη ρε γαμώτο. Κατά τρίτον, μην το κάνεις πολύ νωρίς. Το λένε και οι οδηγίες. το ιδανικο ειναι 12-8, και αφου εχουν περάσει καποιες ωρες μολις ξυπνας. Καντο παλι γυρω στις 3-4 και θα το κανεις περιπου την ιδια ωρα καθε μερα. Η LH μενει ανεβασμενη για 12 ωρες μονο. Θα σου προτεινα να παρεις τα one step cassette. Αυτες οι ταινιες μου φαινονται δυσχρηστες εμενα. Με αυτα που σου λεω θα βαλεις σιγουρα τη σωστη ποσοτητα. Να ξερεις οτι ισως δεις οτι κανεις πολυ αργοτερα απο ο,τι υπολογιζες ωορρηξια. αν το κανεις το μεσημερι θες να μας το ανεβασεις να το δουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ! Όταν ήμουν έγκυος θα σου πω ότι ξυπνούσα από τις 7:00 το πρωί εγώ που χτυπάνε ξυπνητήρια και δεν τα ακούω..Ο,τι ώρα και να κοιμόμουν ήταν σαν να είχα ξυπνητήρι μέσα μου και στις 7 το πρωί το μάτι άνοιγε.. 

 Όσο για το τεστ εννοείται θα το ανεβάσω να το δείτε το απογευματάκι ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερούδια κορίτσια! Περίεργη μέρα σήμερα και δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι. Η @Rosemary κατά 99,9% έχει τη μπέμπα της αγκαλιά ??! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8Καλημερα όμορφη Κυριακή υπεροχή μερα??☀??τι κάνετε ;Ημερα για βόλτα θάλασσα απόλαυση ήλιου... Περασατε όμορφα διάβασα αλλη μπουζούκια αλλη Ουζά χερομαι εγω σπίτι κλωσαω τα αυγα αλλά σήμερα θα βγω???το @Bellaki τι απέγινε είχατε κανενα νεο;  Ισως να χαμε γενιτουρια μακάρι να γέννησε και να ναι όλα καλά με ενα μπεμπακι υγιέστατο στην αγκαλιά της ??Εαεις τι έχει το πρόγραμμα ;Το μενού! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλημέρα καταρχάς σε όλα τα κορίτσια!!! Κατά δεύτερον προσωπικά δεν κοιμάμαι καλα τελευταία, ξυπνάω πολύ νωρίς και κομμενη ρε γαμώτο. Κατά τρίτον, μην το κάνεις πολύ νωρίς. Το λένε και οι οδηγίες. το ιδανικο ειναι 12-8, και αφου εχουν περάσει καποιες ωρες μολις ξυπνας. Καντο παλι γυρω στις 3-4 και θα το κανεις περιπου την ιδια ωρα καθε μερα. Η LH μενει ανεβασμενη για 12 ωρες μονο. Θα σου προτεινα να παρεις τα one step cassette. Αυτες οι ταινιες μου φαινονται δυσχρηστες εμενα. Με αυτα που σου λεω θα βαλεις σιγουρα τη σωστη ποσοτητα. Να ξερεις οτι ισως δεις οτι κανεις πολυ αργοτερα απο ο,τι υπολογιζες ωορρηξια. αν το κανεις το μεσημερι θες να μας το ανεβασεις να το δουμε?

Νομίζω είχες δίκιο ..? 

αχνή γραμμή όποτε αύριο μεθαύριο θα κοκκινίσει ?

80D077F2-ACCD-4BA8-B57F-DEA6041EC22C.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Νομίζω είχες δίκιο ..? 

αχνή γραμμή όποτε αύριο μεθαύριο θα κοκκινίσει ?

80D077F2-ACCD-4BA8-B57F-DEA6041EC22C.jpeg

ναι ναι, θελει δυο μερουλες ακομα σιγουρα! Θα δεις οτι κανεις κανα δυο μερες αργοτερα απο οταν νομιζες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσακια. ελπιζω να ειστε καλα ολες κ οι εργαζομενες του σαββατου να ξεκουραζεστε φουλ.

@karen καλα κανεις κ κλωσας αυγουλακια. να κατσεις να εισαι ηρεμη και αισιοδοξη κ να πανε ολα καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μου ευχομαι ολα καλα, και τα αυγουλακια που κλωσσας να γινουν κοτοπουλακια!!!

@Dim83 καλωστο κοριτσι! Ελπιζω να εισαι λιγο καλυτερα!

Εγω κοριτσια βαριεμαι ελεεινα για αυριο που ειναι Δευτερα, επειδη θα φυγω Τεταρτη, πρεπει να κανω μια προεργασια σε καποια πραγματα που εχω Δευτερα Τριτη να μη μου πεσουν μαζεμενα μολις επιστρεψω. Απο τη μια βαριεμαι απο την αλλη πρεπει γιατι no money no honey.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen σου εύχομαι να πάνε όλα κατευχην!!! <³

Και εγώ κορίτσια βαριέμαι απίστευτα για αύριο κ γενικά για όλη την εβδομάδα από τώρα! Σήμερα έκανα δούλειες πλυντήριο σίδερο! Δεν έχω κατσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

@karen σου εύχομαι να πάνε όλα κατευχην!!! <³

Και εγώ κορίτσια βαριέμαι απίστευτα για αύριο κ γενικά για όλη την εβδομάδα από τώρα! Σήμερα έκανα δούλειες πλυντήριο σίδερο! Δεν έχω κατσει! 

αυτο το σουκου, λογω του οτι θα φυγουμε, ειπαμε να κανουμε οικονομια, και να ξεκουραστουμε σπιτι, οποτε γενικα δουλειες σπιτι, και καναπες. Ηρθε και η ανηψια και παιξαμε! χιχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα υποφερω απο πονοκεφαλο δυσκολη η μερα μου πολυ, με κλαμματα μετα με γελια κ μετα παλι με κλαμματα παει τον τρελανα απο τωρα τον αντρα μου, μου λεει εχεις πολυ περιεργη συμπεριφορα...κ δως του κλαμα εγω. .τελεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η atha_g είπε:

Γεια σας κοριτσια!

Σημερα υποφερω απο πονοκεφαλο δυσκολη η μερα μου πολυ, με κλαμματα μετα με γελια κ μετα παλι με κλαμματα παει τον τρελανα απο τωρα τον αντρα μου, μου λεει εχεις πολυ περιεργη συμπεριφορα...κ δως του κλαμα εγω. .τελεια

αχαχαχαχα, σορρυ που γελαω, αλλα μαλλον ορμονες μου μυριζουν. Προσπαθησε να ξεχνιεσαι με πραγματα οσο μπορεις και να δεις θα φτιαξουν ολα με το θεμα εναλλαγη διαθεσης. Μια βολτα εξω σημερα, ενας καφες, θα βοηθουσε. Πολλες κοπελες διαβαζω εχουν πονοκεφαλους στο πρωτο τριμηνο. Γινεται παρτυ μεσα μας προφανως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια μου !!!! εγω περασα την κυριακη με μια φοβερη προπονηση στον στιβο μετα πηγα στον αγωνα μπασκετ του αντρα μου και τελος πεθερουλα να φαμε !!! τωρα ξαπλα καναπε και στιβο βλεπω!!! 

τωρα να σας πω οτι ειμαι ετοιμη για την δευτερα οχιιιιιιιιιιιιι ηδη εχω κουραστη που αυριο ειναι δευτερα!!!!!!

κοριτσια οι ορμονες κανουνε παρτυ υπομονη!!!! το εχω ακουσει και απο αλλα κοριτσια η οτι δε κοιμουνται καλα η οτι ξυπνανε απο πολυ νωρις !!!!!!γιατι αραγε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

καλησπερα κοριτσια μου !!!! εγω περασα την κυριακη με μια φοβερη προπονηση στον στιβο μετα πηγα στον αγωνα μπασκετ του αντρα μου και τελος πεθερουλα να φαμε !!! τωρα ξαπλα καναπε και στιβο βλεπω!!! 

τωρα να σας πω οτι ειμαι ετοιμη για την δευτερα οχιιιιιιιιιιιιι ηδη εχω κουραστη που αυριο ειναι δευτερα!!!!!!

κοριτσια οι ορμονες κανουνε παρτυ υπομονη!!!! το εχω ακουσει και απο αλλα κοριτσια η οτι δε κοιμουνται καλα η οτι ξυπνανε απο πολυ νωρις !!!!!!γιατι αραγε!!!

ειστε φουλ φετονια εσυ και ο αντρας σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat χαχαχαχα  οτι μπορουμε κοιτα βασικα ειμασταν και οι δυο επαγγελματιες αθλητες!!! ετσι γνωριστηκαμε ειμασταν στον ιδιο συλλογο αυτος μπασκετ εγω στιβο!!! χαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

αχαχαχαχα, σορρυ που γελαω, αλλα μαλλον ορμονες μου μυριζουν. Προσπαθησε να ξεχνιεσαι με πραγματα οσο μπορεις και να δεις θα φτιαξουν ολα με το θεμα εναλλαγη διαθεσης. Μια βολτα εξω σημερα, ενας καφες, θα βοηθουσε. Πολλες κοπελες διαβαζω εχουν πονοκεφαλους στο πρωτο τριμηνο. Γινεται παρτυ μεσα μας προφανως!

Φυσικα κ θα βοηθουσε αν δεν ημουν ξαπλα ολη μερα...ααααχ ας κλαψω παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat χαχαχαχα  οτι μπορουμε κοιτα βασικα ειμασταν και οι δυο επαγγελματιες αθλητες!!! ετσι γνωριστηκαμε ειμασταν στον ιδιο συλλογο αυτος μπασκετ εγω στιβο!!! χαχαχαχα 

Τελειαααα κ εγω εκανα 13 χρονια στιβο αλλα οχι επαγγελματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η atha_g είπε:

Φυσικα κ θα βοηθουσε αν δεν ημουν ξαπλα ολη μερα...ααααχ ας κλαψω παλι

ωχ ναι ρε γαμωτο εχεις την ξαπλα το ξεχασα.... Ε γιαυτο τα νευρα! Ενταξει λογικο ειναι! Απολυτα! Θα περασει ομως, προσπαθησε να κανεις ο,τι μπορεις να περναει η ωρα σου.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

@Kat-Cat χαχαχαχα  οτι μπορουμε κοιτα βασικα ειμασταν και οι δυο επαγγελματιες αθλητες!!! ετσι γνωριστηκαμε ειμασταν στον ιδιο συλλογο αυτος μπασκετ εγω στιβο!!! χαχαχαχα 

πω ρε φιλε, τα φετονια-φιτονια του φορουμ!!! Μπραβο χαρα στο κουραγιο σου. Προφανως το αγαπας πολυ!! Και πολυ κανεις βεβαιως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat η ζωη μου ειναι ολοι εχω θυσιασει πολλα και θα θυσιαζα αλλα τοσα !!!!! και βρηκα και τον αντρα ετσι οποτε ταιριαξαμε !!!! χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια,καλησπέρα!!Σας παρακολουθώ στις συζητήσεις σας και οφείλω να ομολογήσω ότι χαίρομαι ενα παραπάνω όταν διαβάζω για κοπέλες που έχουν καταφέρει να μείνουν εγκυος!!Θέλω να σας ρωτήσω κάτι..Προσπαθουμε με τον αντρα μου από τον Αύγουστο χαλαρά και από το Δεκέμβριο πιο εντατικα για μωράκι αλλά δυστυχώς δεν τα έχουμε καταφέρει..Ο κυκλος μου κυμαινεται απο 28-30 μερες με μια απόκλιση που ειχα τον Ιανουάριο,που ειχα κυκλο 33 ημερών.. Αυτο το μήνα πήγα στη γυναικολόγο μου και μου είπε ότι από τον υπέρηχο φαινόταν ότι ότι θα είχα ωορρηξία την 13 μερα και κύκλο 28 ημερών..Ειμαι τώρα στην 33 μερα του κυκλου μου και δεν έχω κανένα σύμπτωμα εγκυμοσύνης εκτός από δέκατα και λίγα ποναλακια στη κοιλιά (τα οποία τα έχω στην περίοδο) ..Χθες είχα 37 και σήμερα είχα 36.9..Γενικα δεν έχω ποτέ κρατήσει θερμοκρασία απλά χθες τη μέτρησα γιατί με έπιασε ο άντρας μου στο κεφάλι και μου είπε ότι ειμαι λίγο ζέστη..Εχω πιθανότητες να είναι ο τυχερός μου μήνας;?Δεν θέλω να κάνω ακόμα test για να μην απογοητεύτω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αυτό πολύ φοβάμαι ότι θα γίνει και θα γελάσουμε!! Θα γίνουν ξεκαθάρισματα 😀   Τραγικό που δεν κάθεται κάποιος να επιβλέπει και να βοηθήσει.. αχ σε νιώθω..κι εμένα έτσι μου παρατάνε τα ανίψια.. έρχονται επίσκεψη και ξαφνικά 'να πεταχτώ λίγο θυμήθηκα μια δουλειά' και επιστρέφουν όταν είναι να φύγουν 😀 πες ξεκάθαρα ότι θέλεις να στα κρατήσω και αν μπορώ πολύ ευχαρίστως!!
    • Καλησπέρα κορίτσια. Μόλις γυρίσαμε σπίτι από απογευματινό μπανιο με την μικρή και είδα στο εσώρουχο μου καφέ αίμα. Όχι όπως τις προηγούμενες ημέρες που ήταν ένα σκούρο μπεζ σε απειροελάχιστη ποσότητα. Τώρα ήταν σαν αίμα περιόδου. Εννοείται με έπιασαν τα κλάματα. Είπα στον άντρα μου ότι αν χάσω το μωρό, δεν θα το συγχωρήσω ποτέ στους γονείς του για την κούραση που τράβηξα 1 εβδομάδα τώρα. Ίσως να μην φταίνε αυτοί αλλά αυτή η κακή τους ενέργεια και η αδιαφορία τους είναι σαν να επιδείνωσαν την κατάσταση. Τους ανέφερα ότι ο γιατρός είπε να μην σηκώνω το μωρό όσο γίνεται, και η απάντηση τους (όχι σε εμένα απευθείας, αλλά στον άντρα μου), ήταν ότι η μάνα του έκανε μετακόμιση έγκυος. Εμένα αυτό μόνο κακία μου βγάζει. Ίσως είμαι απλά ταραγμένη και ψάχνω κάπου να αποδώσω ευθύνες.. ίσως μιλάει ο φόβος μου... Αλλά ειλικρινά έχω πανικοβληθεί και ταυτόχρονα έχω θυμώσει τόσο πολυ. Δεν ξέρω πως θα περιμένω μέχρι την Τρίτη που έχω την αυχενική. 
    • Κοίτα έχεις όλα τα δίκια του κόσμου όταν βλέπεις ομως ότι ο αλλος δεν καταλαβαίνει την κατάσταση σου με ωραίο τρόπο εξήγησε τους πως δε μπορείς πλέον...εν τω μεταξύ ζω κάτι αντίστοιχο..έχω έναν γείτονα Μ ένα κοριτσάκι κι αυτό θέλει συνέχεια να έρχεται να παίζει με τον δικό μου..ε το αφήνουν το παιδί και φεύγουν..δεν κάθονται ..κι εγώ αναγκάζομαι κάνω το διαιτητή μαζεύω το χάος μετά παιχνίδια δωμάτιο..άσε που πρέπει να έχω συνέχεια το νου μου μην πέσει κάπου μη χτυπήσει ...τελοσπαντων απ' τη μια δεν τους ήθελα και μέσ' τα πόδια μου γιατί τι να πεις και συνέχεια πρέπει να κάτσεις κι εκεί μαζί τους  ενώ τώρα κάνω και καμιά δουλειά η κάθομαι ...αλλά τώρα δε μπορώ να τρέχω πίσω να μαζεύω η να γίνει τίποτα και να βρω κάνα μπελα
    • Σ'ευχαριστώ πολύ! Άρα μέχρι τη Πέμπτη περιμένω κανονικά και βλέπουμε..
    • Προσπάθησε να βάλεις λίγο τα όρια σου από εδώ και πέρα γιατί όταν θα γεννήσεις και θα θες μια βοήθεια κατά 90% θα είναι άφαντοι 😕 Και σκέψου αν για εσενα όταν θα θες να αφήσεις κάπου το μωρο για να πας με τον αντρα σου για ενα φαγητό, θα έκαναν κάτι αντίστοιχο ;🤷‍♀️ ειναι ωραία να προσφέρεις βοήθεια αλλά αν είναι μονόπλευρο τότε θα πρέπει να κοιτάξεις και εσυ τον εαυτό σου ειδικά από εδώ και πέρα που θα έχεις και ένα μωρο  εγω το βλέπω με της κουμπαράς μου το παιδί κανονίζουμε όλοι το πρόγραμμα μας ανάλογα με το δικό της το παιδί ποτε  τρώει ποτε κοιμάται, να πάμε εμείς στο σπίτι τους να μην αλλάξει περιβάλλον η μικρή και γενικα ότι βολεύει σε εκείνους λες και εγω δεν έχω παιδί.. που αντικειμενικά έχω πιο δύσκολο παιδί εγω από το δικό της… θα δεις πολλά μετά την γεννά και από ανθρώπους που δεν το περιμένεις 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...