Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

@atha_g @anni7 και @Soto, καλα εγω ειμαι και πιο λιγων εβδομαδων, αλλα δεν το ξερει κανεις πλην του αντρα μου. Στους γονεις λεω να το πω αφου παμε για τιν πρωτο υπερηχο. Ισως τοτε το πω και σε δυο-τρεις κολλητες. @Irene_D, οταν εκανα την πρωτη φορα τεστ ωορρηξιας για κανα δυο μερες ειχα αγχωθει, αλλα πραγματικα θα ρθει μην αγχωνεσαι. Ο γυναικολογος οταν κανεις ενδοκολπικο στον ετησιο ελεγχο δε βλεπει εξαλλου ωοθυλακια? Παντα κοιτανε.

Α, ξεχασα να σας πω, βγηκα απο το γραφειο το μεσημερι και εκανα την προγεστερονη, μου στειλαν αποτελεσματα και μου φαινονται μια χαρα. Τωρα τα προωθησα καισ ε γιατρο και περιμενω να μου πει, αλλα με τις ενδεικτικες τιμες των τριμηνων που εχει ειμαι μεσα. Βεβαια τωρα που το σκεφτομαι ειμαι μεσα μεν, αλλα οχι αυξημενα προς τα πανω, αλλα προς τα κατω. Θα μου πει.

Τώρα το είδα αυτό.. Μπράβο για τα αποτελέσματα, όλα καλά είδες? αντε να στα πει και ο γιατρούλης και να σε κάνει πολύ πολύ ευτυχισμένη!!! :D 
Ο γιατρός μόνο μια φορά είχε πετύχει την ωορρηξία πριν 2 χρόνια στο τεστ παπ και μου το είχε πει..από τότε ποτέ ξανά δεν αναφέρθηκε σε αυτό.. μήπως πρέπει εγώ να τον ρωτήσω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια εμένα ο γιατρός μου μου έδωσε utrogestan απο το τηλέφωνο επειδή του είπα οτι έχω πονάκια χαμηλά.. Αυτό έγινε την πρώτη μέρα με το θετικό τεστ.. Ούτε που με είδε και μου πρότεινε utrogestan..Με συγχωρείτε για το άκυρο αλλά πρέπει να πω και 'γω κάπου τον πόνο μου!!! :P

 

Εχεις ξαναμεινει?? Ο καθε γιατρος ξερει και απο την εμπειρια του μωρε, εμενα με εβαλε να κανω την εξεταση λογω αυτου που ειχα δει πριν την καθυστερηση. Τωρα αναμενω να μου πει αν ειναι οκ η πρεπει να παρω και γω το συγκεκριμενο χαπι,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε κορίτσια όλα να σας πάνε καλά εύχομαι! Να έχετε όμορφες κ τελειομηνες εγκυμοσύνες! 

Εγώ μόλις παράγγειλα τα τεστακια μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Τώρα το είδα αυτό.. Μπράβο για τα αποτελέσματα, όλα καλά είδες? αντε να στα πει και ο γιατρούλης και να σε κάνει πολύ πολύ ευτυχισμένη!!! :D 
Ο γιατρός μόνο μια φορά είχε πετύχει την ωορρηξία πριν 2 χρόνια στο τεστ παπ και μου το είχε πει..από τότε ποτέ ξανά δεν αναφέρθηκε σε αυτό.. μήπως πρέπει εγώ να τον ρωτήσω?

Καλα την ωορρηξια για να την πετυχει πρεπει να πας συγκεκριμενη μερα, Εγω πχ το Δεκεμβριο πηγα την 8η μερα, μετρησε τα ωοθυλακια οπως κανει καθε φορα, ειπε οτι το μεγεθος τους συναδει πχ με τη μερα που ημουν. Θα γινει θετικο θα δεις. αυριο θα τη δεις λιγο πιο εντονη αυτη τη γραμμουλα. Παντα να μετρας πρωτη μερα περιοδου απο το κοκκινο αιμα ετσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Scooby! είπε:

Κορίτσια το λιπαντικό π έχει στο σιτε είναι καλό κάτι διάβασα για αυτό εχτές! 

Εγω ενα μηνα το χρησιμοποιησα και βασικα δεν ξερω αν αυτο εκανε δουλεια αλλα το μηνα που το βαλα εκατσε και η συλληψη. το ιδιο και το @misofeggaro

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εχεις ξαναμεινει?? Ο καθε γιατρος ξερει και απο την εμπειρια του μωρε, εμενα με εβαλε να κανω την εξεταση λογω αυτου που ειχα δει πριν την καθυστερηση. Τωρα αναμενω να μου πει αν ειναι οκ η πρεπει να παρω και γω το συγκεκριμενο χαπι,

Είχα μια εγκυμοσύνη το Δεκέμβρη που δεν πήγε καλά κι έκανα απόξεση τον Ιανουάριο.. Παλίνδρομη κύηση..
Μάλλον δεν τα είχαμε πει εδώ?
Τώρα είναι η 1η προσπάθεια μετά απο την περιπέτεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Σε κανεναν. Ευτυχως που χω και σας. Ουτε σε αδερφια ουτε πουθενα. Ειμαι 4 και 4 ημερων. 5 εβδομαδων γινομαι ακριβως τη Δευτερα. Καθε Δευτερα δηλαδη θα αλλαζω εβδομαδα ετσι οπως εκατσε.

Κ εγω καθε Δευτερα!!!!!εχουμε δυο βδομαδες ακριβως διαφορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Καλα την ωορρηξια για να την πετυχει πρεπει να πας συγκεκριμενη μερα, Εγω πχ το Δεκεμβριο πηγα την 8η μερα, μετρησε τα ωοθυλακια οπως κανει καθε φορα, ειπε οτι το μεγεθος τους συναδει πχ με τη μερα που ημουν. Θα γινει θετικο θα δεις. αυριο θα τη δεις λιγο πιο εντονη αυτη τη γραμμουλα. Παντα να μετρας πρωτη μερα περιοδου απο το κοκκινο αιμα ετσι?

Ναι, το έμαθα και αυτό.. :) Πόσα ευχαριστώ να σας πω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Irene_D είπε:

Είχα μια εγκυμοσύνη το Δεκέμβρη που δεν πήγε καλά κι έκανα απόξεση τον Ιανουάριο.. Παλίνδρομη κύηση..
Μάλλον δεν τα είχαμε πει εδώ?
Τώρα είναι η 1η προσπάθεια μετά απο την περιπέτεια..

Sorry δεν το θυμομουν. Ε, τοτε δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην εχεις ωορρηξια. Καμια. Μεσα στις επομενες μερες θα δεις. Σου ευχομαι συντομως και παλι (αυτο ειναι το μονο σιγουρο), και να εξελιχθει τελεια αυτη τη φορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Ναι, το έμαθα και αυτό.. :) Πόσα ευχαριστώ να σας πω... 

Ναι σιγα.....Μακαρι να γεμισει το τοπικ θετικα τεστ αλλα και ομαλες κυησεις ρε παιδια.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η atha_g είπε:

Ναι εγω 6+4! Κ καθε Δευτερα αλλαζω!

Αχ τι να πω, μακαρι να πανε ολα καλα. Αληθεια προσευχομαι για αυτο! Να μεινουν και οι αλλες κοπελες απο δω να ανοιξετε ενα τοπικ, ποιες γεννανε Οκτωβριο-Δεκεμβριο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Sorry δεν το θυμομουν. Ε, τοτε δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην εχεις ωορρηξια. Καμια. Μεσα στις επομενες μερες θα δεις. Σου ευχομαι συντομως και παλι (αυτο ειναι το μονο σιγουρο), και να εξελιχθει τελεια αυτη τη φορα!

Να είσαι καλά Kat-Cat.. 
Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να πάνε όλα υπέροχα σε 'σένα και σε όλα τα κορίτσια που είναι ήδη εγκυούλες.. Κορίτσια να γεμίσει το forum όμορφες συζητήσεις εύχομαι και χαρούμενες..
Μπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο?
Sorry όμως ακούω διάφορα γύρω τριγύρω και θέλω να μου πει κάποια που ίσως και εκείνη να το έχει ρωτήσει..Sorry και πάλι εαν είναι χαζομάρα αλλά έχετε ακούσει σε περίπτωση που έχει καταναλώσει αλκοόλ ο άντρας να μην πρέπει να γίνει σύλληψη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Irene_D είπε:

Να είσαι καλά Kat-Cat.. 
Εύχομαι και εγώ με τη σειρά μου να πάνε όλα υπέροχα σε 'σένα και σε όλα τα κορίτσια που είναι ήδη εγκυούλες.. Κορίτσια να γεμίσει το forum όμορφες συζητήσεις εύχομαι και χαρούμενες..
Μπορώ να ρωτήσω και κάτι άλλο?
Sorry όμως ακούω διάφορα γύρω τριγύρω και θέλω να μου πει κάποια που ίσως και εκείνη να το έχει ρωτήσει..Sorry και πάλι εαν είναι χαζομάρα αλλά έχετε ακούσει σε περίπτωση που έχει καταναλώσει αλκοόλ ο άντρας να μην πρέπει να γίνει σύλληψη ???

Αν ισχυει αυτο τοτε εγω ειμαι καρακατακαμμενη!!!! Εμεις ειχαμε παει ταξιδι καλαβρυτα στην ωορρηξια και πιναμε και οι δυο. Ο συζυγος πολλα και διαφορα, εγω ρακομελα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα έτσι! Θα το προσθέσω αμέσως! Χαχαχ! Αν καταλάβει σε καθημερινή βάση επηρεάζει το σπέρμα! Την συγκεκριμένη φορά νομίζω πως όχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Αν ισχυει αυτο τοτε εγω ειμαι καρακατακαμμενη!!!! Εμεις ειχαμε παει ταξιδι καλαβρυτα στην ωορρηξια και πιναμε και οι δυο. Ο συζυγος πολλα και διαφορα, εγω ρακομελα :P

χαχαχαχαχαχαχαχα .. με έκανες και γέλασα!! Θα με βλέπει ο κόσμος απ'έξω και θα νομίζει οτι είμαι για δέσιμο..

οκ λοιπόν! πάει και αυτή η απορία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Να το δοκιμάσετε κορίτσια το λιπαντικό, ακόμα και στη περίπτωση που δεν βοηθήσει στη σύλληψη, τουλάχιστον θα το απολαύσετε λίγο παραπάνω. Έχω και εγώ ένα πλάκωμα στο στήθος, όχι πόνο αλλά κάπως είμαι ... Έχει και πανσέληνο απόψε και δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα! Παρεπιπτώντως, βάση περιόδου και εγώ κάθε Δευτέρα αλλάζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro γιατί κορίτσι μου; δες τον υπέρηχο σου ν' ανέβεις! Με αυτό το λιπαντικό μου χετε εξάψει την περιέργεια! Ειδικά εσύ λες τα καλύτερα! χαχαχα εμένα πάντως ρε παιδιά ο γιατρός δε μου χει κόψει τις επαφές, απλά μου χει πει πιο ήρεμα πράγματα 8-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Soto είπε:

@misofeggaro γιατί κορίτσι μου; δες τον υπέρηχο σου ν' ανέβεις! Με αυτό το λιπαντικό μου χετε εξάψει την περιέργεια! Ειδικά εσύ λες τα καλύτερα! χαχαχα εμένα πάντως ρε παιδιά ο γιατρός δε μου χει κόψει τις επαφές, απλά μου χει πει πιο ήρεμα πράγματα 8-) 

ΧαχΑχα μου λες ότι σου λέω;; Έφτασε 2 εκατοστά το αστέρι σου;; Καλέ ολόκληρο παιδί! ΧΑχαχαχα! 
Ούτε εμένα μου τις έχει κόψει αλλά λίγο φοβάμαι, νιώθω και κούραση και δεν έχει τύχει να μπούμε σε τέτοια διάθεση... Απόψε έχει και ματσ μπασκετ... Οπότε για κανα δίωρο το σπίτι θα είναι γήπεδο... Μετά δεν μπορώ, νυστάζω... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!! ναι γαμώτο, πολύ νύστα το βράδυ. Μεσημέρι αν κάτσει τίποτα!! Εγώ λέω να το δοκιμάσεις, θα είναι λίγο αμήχανα στην αρχή γιατί θα σκέφτεστε κ οι δύο το ζουζούνι, αλλά είναι όμορφα! εγώ είμαι κ πιο υγρή απ' ότι πριν, τώρα που έχουμε κ φυσικό λιπαντικό να μην το ευχαριστηθούμε λίγο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια. Σας διαβάζω άλλα δ σας προλαβαίνω.

@Kat-Cat πρόσεξε λίγο με τ περπάτημα. Εκανες κ την προγεστερόνη πάει κ αυτό. Πότε φεύγετε για Ιταλία ; Εγώ στην εγκυμοσύνη μ γύρισα τη μισή Ελλάδα. Να πας κ να περάσεις τέλεια.

@Μπλε για τα κακουλια φταίει σίγουρα ο σίδηρος τ είχα πάθει κ γω κ τ χα πει στο γιατρό. Ξερω πως οι παλμοί στην εγκυμοσύνη είναι ανεβασμένοι. Τώρα αν συνοδεύονται από υψηλή πίεση καλύτερα να ενημερώσεις τ γιατρό σου. Διαφορετικά μπορεί να είναι από τ άγχος της επικείμενης μετακόμισης η να ήταν εντελώς τυχαίο την πρώτη φορά κ μετά να τ έβαλες στο μυαλό σ κ να είναι λίγο ψυχολογικό. Επειδή όμως Εμείς γιατροί δ είμαστε αν συνεχίσουν πάρε ένα τηλ τ γιατρο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen μ γλυκιά Ναι οι πρώτες μας διακοπές με τ μωρο μας. Μας αρέσουν τα τριήμερα κ χρόνος υπάρχει άλλα με τ μωρο σ αυτή τη φάση δύσκολα. Κ τ μισό σπίτι πρέπει να κουβαλησουμε, ακόμη κ για τ φαγητό της πρέπει να υπάρχει ευκολία καθώς ξεκινήσε τος στερεές κ τ αυτοκίνητο την κουράζει οταβ είναι για μεγάλη απόσταση. Παρόλα αυτά πηγαίνουμε συχνά στη Λάρισα στους παππούδες εκεί. Αλλά είναι διαφορετικά σε σπίτι από ότι σε ξενοδοχείο. Ενώ τ καλοκαίρι θα είναι ενός έτους οπότε θα είμαστε μια χαρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat Καλε τι γινεται και εγω καθε δευτερα μπαινω στην καινουρια βδομαδα.

@Diwni ευχαριστω κοριτσι θα την παρω μαλλον αυριο την γιατρο. Σημερα με επιασε αρνηση και δεν ηθελα να την παρω γιατι χθες την ζαλισα.(δικα μου ψυχολογικα)
@Irene_D πιστευω για να σου εδωσε τοτε ουτροτζεσταν κατι θα ειχε δει ή υποψιαστει. Εγω τα εχω στην τσαντα μου παντα αλλα δεν μου εχει πει να παρω ακομα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...