Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια!! Να περάσει αυτή η βδομάδα, καθόλου δε μου άρεσε! @Kat-Cat τι τραγικοί που σου έκαναν λάθος εξέταση! Εγώ όταν πήρα τις αιματολογικές βρήκα μέσα κ ανάλυση ούρων, ενώ δεν είχα πάει καν ούρα! Ό,τι να ναι.. Πότε φεύγεις για το ταξιδάκι σου??
@Scooby! ο γιατρός σου δεν ξέρει να σου πει αν έπρεπε να είσαι δυο ώρες ξύπνια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η karen είπε:

Μήπως δεν είχαν ξυπνήσεις αυτοι στο μικροβιολογικό ακόμη τους έλειπε ύπνος και ζητσγαν αλλά αντί άλλων ?Δυσκολα τα πρωινά την πληρωσες τι λαθος τωρα εκανες την σωστή η οχι

Μου πε να μην κανω κατι αλλο, τυπου, αστο χεστο. αχαχαχαχαχ. Θα δω, αν μου τη δωσει μπορει να την κανω τη Δευτερα, αλλιως θα την αφησω τελειως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kat-Cat είπε:

Μου πε να μην κανω κατι αλλο, τυπου, αστο χεστο. αχαχαχαχαχ. Θα δω, αν μου τη δωσει μπορει να την κανω τη Δευτερα, αλλιως θα την αφησω τελειως.

Δεν τον καταλαβαίνω τη μια σε στέλνει για κάποια εξέταση για να σε στείλει ααρα τηΝ θελει Και απο την αλλη όταν γινεται λάθοςεξεταση σου λεςει αστην μπερδεμένα μάλλον και  ογιατρος θέλει ύπνο και ξεκούραση. Εξετάσεις ειναι δεν ειναι ασήμαντα πραγματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Δεν τον καταλαβαίνω τη μια σε στέλνει για κάποια εξέταση για να σε στείλει ααρα τηΝ θελει Και απο την αλλη όταν γινεται λάθοςεξεταση σου λεςει αστην μπερδεμένα μάλλον και  ογιατρος θέλει ύπνο και ξεκούραση. Εξετάσεις ειναι δεν ειναι ασήμαντα πραγματα

Τι να σου πω......Το πιθανοτερο ειναι επειδη ειμαι αγχωδης να παω ξανα τη Δευτερα να την κανω μονη μου, ο ιδιος θεωρω, επειδη γενικα ειναι πολυ κουλ γιατρος, οτι μου την εβαλε προληπτικα, και επειδη ξερει το αγχος μου, σου λεει αστην τωρα, χειροτερο κακο θα της κανει να την τρεξω. (Φανταζομαι). Παω παρα πολλα χρονια στον ιδιο, (11) και ειμαι ευχαριστημενη. (παιζει να τον ενοχλω και στο ταξιδι του βεβαια :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Soto είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια!! Να περάσει αυτή η βδομάδα, καθόλου δε μου άρεσε! @Kat-Cat τι τραγικοί που σου έκαναν λάθος εξέταση! Εγώ όταν πήρα τις αιματολογικές βρήκα μέσα κ ανάλυση ούρων, ενώ δεν είχα πάει καν ούρα! Ό,τι να ναι.. Πότε φεύγεις για το ταξιδάκι σου??
@Scooby! ο γιατρός σου δεν ξέρει να σου πει αν έπρεπε να είσαι δυο ώρες ξύπνια;

Γ ιαυτο να κάνετε έρευνα  και ενημερωνεστε για κάθε μικροβιολογικό μπριν ξεκινησετε συνεργασια μαζί του μιλάμε για εξετάσεις και θέματα υγειας δεν πήραμε μπλουζάκι Μας βαλαν άλλο στη τσάντα γυρισαμε το αλλάξανε δεν πρεπει να λειτουργουν τέτοια δεν επιτρέπεται να γίνονται τέτοια λάθη. Ελα παει πέρασε την φαγαμε φεύγει η εβδομαδα. Ουρά χωρίς να χεις δώσει τι να πω χαλιά μαύρα ας τα κλείσουν αν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σωστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Γ ιαυτο να κάνετε έρευνα  και ενημερωνεστε για κάθε μικροβιολογικό μπριν ξεκινησετε συνεργασια μαζί του μιλάμε για εξετάσεις και θέματα υγειας δεν πήραμε μπλουζάκι Μας βαλαν άλλο στη τσάντα γυρισαμε το αλλάξανε δεν πρεπει να λειτουργουν τέτοια δεν επιτρέπεται να γίνονται τέτοια λάθη. Ελα παει πέρασε την φαγαμε φεύγει η εβδομαδα. Ουρά χωρίς να χεις δώσει τι να πω χαλιά μαύρα ας τα κλείσουν αν δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν σωστα. 

Βασικα συνειδητοποιησα οτι εγω εκανα τη μακακια. σνιφ σνιφ. Εκλεισα ηλεκτρονικο ραντεβου, κλικαρα την εξεταση και δεν ειχα δει οτι ειχε δυο ειδων προγεστερονες. Το ειδα τωρα στο μεηλ μου που μου ειχαν στειλει την επιβεβαιωση του ραντεβου. ΠΦφφφφφφ. Βλακεια μου. Θα παω να την επαναλαβω τη Δευτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Τι να σου πω......Το πιθανοτερο ειναι επειδη ειμαι αγχωδης να παω ξανα τη Δευτερα να την κανω μονη μου, ο ιδιος θεωρω, επειδη γενικα ειναι πολυ κουλ γιατρος, οτι μου την εβαλε προληπτικα, και επειδη ξερει το αγχος μου, σου λεει αστην τωρα, χειροτερο κακο θα της κανει να την τρεξω. (Φανταζομαι). Παω παρα πολλα χρονια στον ιδιο, (11) και ειμαι ευχαριστημενη. (παιζει να τον ενοχλω και στο ταξιδι του βεβαια :P )

Κάτσε μας μπέρδεψες εσυ ταξιδεύεις η ο γιατρός, ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Βασικα συνειδητοποιησα οτι εγω εκανα τη μακακια. σνιφ σνιφ. Εκλεισα ηλεκτρονικο ραντεβου, κλικαρα την εξεταση και δεν ειχα δει οτι ειχε δυο ειδων προγεστερονες. Το ειδα τωρα στο μεηλ μου που μου ειχαν στειλει την επιβεβαιωση του ραντεβου. ΠΦφφφφφφ. Βλακεια μου. Θα παω να την επαναλαβω τη Δευτερα.

Τι τα θέλετε υσ ιντερνετικα παραδοσιακά τηλεφωνακι χαχα τέλος πάντων όπως και να χει η μαλάκια διορθωνεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η karen είπε:

Κάτσε μας μπέρδεψες εσυ ταξιδεύεις η ο γιατρός, ;

και οι δυο. αχαχαχαχ. Ο γιατρος λειπει ηδη εξω, και θα γυρισει την επομενη κυριακη. Εγω θα φυγω την Τεταρτη και θα γυρισω την κυριακη και μιλαμε μεσω μεηλ. Μου πε να κανω χοριακη και προγεστερονη, εκλεισα ονλαιν ραντεβου με ενα διαγνωστικο και πατησα καταλαθος αλλου ειδους προγεστερονη. Δεν ειχα δει οτι ειχε 2. Δεν το φανταστηκα και εγω. Οποτε εκανα μια λαθος εξεταση. Θα παω τη Δευτερα να κανω την κανονικη και βλεπουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kat-Cat είπε:

και οι δυο. αχαχαχαχ. Ο γιατρος λειπει ηδη εξω, και θα γυρισει την επομενη κυριακη. Εγω θα φυγω την Τεταρτη και θα γυρισω την κυριακη και μιλαμε μεσω μεηλ. Μου πε να κανω χοριακη και προγεστερονη, εκλεισα ονλαιν ραντεβου με ενα διαγνωστικο και πατησα καταλαθος αλλου ειδους προγεστερονη. Δεν ειχα δει οτι ειχε 2. Δεν το φανταστηκα και εγω. Οποτε εκανα μια λαθος εξεταση. Θα παω τη Δευτερα να κανω την κανονικη και βλεπουμε.

Ένας δώθε άλλος κηθε χαχα υποχρεώσεις επαγγελματικές ελπίζω εσυ για καλο να ταξιδεύει. Άντε δεύτερα να έχουμε αποτέλεσμα τα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η karen είπε:

Ένας δώθε άλλος κηθε χαχα υποχρεώσεις επαγγελματικές ελπίζω εσυ για καλο να ταξιδεύει. Άντε δεύτερα να έχουμε αποτέλεσμα τα

Εγω για αναψυχη κοριτσάκι μου. αν το ξερα δε θα το ειχα κλεισει γιατι φοβαμαι λιγο, αλλα ενιγουει. Εσυ τι κανεις? Ποτε κανουμε εξεταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@karen έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είναι να παίζουμε με αυτά. 

@Kat-Cat με αεροπλάνο θα πας; θα έχεις κ λαθρεπιβάτη! :x 

Έγω μάλλον θα πάω στο γιατρό απόψε εκτάκτως, γιατί χθες παραπάτησα κ στηρίχθηκα για να μη πέσω στο δεξί μου πόδι απ' τη μεριά δηλαδή που είναι το σπόρι κ ένιωθα μετά τραβήγματα κ σαν κάψιμο. Ευτυχώς αίμα δεν είχα. Σήμερα νιώθω μια χαρά, αλλά θα πάω για καθησυχασμό κ ευκαιρία να το ξαναδώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! Θεωρώ ότι η εξέταση που θα έκανε η @Scooby! θα ήταν προλακτίνη. Την είχα κάνει και εγώ με την τσίμπλα στο μάτι και βρέθηκε ανεβασμένη. Η γιατρός τότε μου είπε ότι ανεβασμένη προλακτίνη είναι δείγμα υπογονιμότητας. Ήμουν για ένα μήνα σε αναμμένα κάρβουνα. Στον επόμενο κύκλο την επανέλαβα άλλη ώρα της ημέρας και ήταν φυσιολογική. Προλακτίνη παράγει ο οργανισμός και στην διάρκεια του ύπνου οπότε θεωρώ ότι σωστά το έδιωξαν το κορίτσι, για να μη του δώσουν λάθος αποτελέσματα. Επίσης ανεβαίνει και με το άγχος. 

  • Για εξέταση Προλακτίνης είναι προτιμότερο η αιμοληψία να απέχει τουλάχιστον 2 ώρες από τον ύπνο και να αποφεύγεται το άγχος. Διάφορα επίσης φάρμακα (αντιβιοτικά, αγχολυτικά, αντιόξινα, αντισυλληπτικά κ.λ.π.) δυνατόν να επηρεάσουν την εξέταση.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.

@Kat-Cat όντως έγινε πατάτα τσάμπα το άγχος.

@Scooby! ολίγον απαράδεκτο.... έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει για κάτι τέτοιο.

@Irene_D είναι πολύ εύκολα τα τεστακια μην αγχώνεσαι καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@karen έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είναι να παίζουμε με αυτά. 

@Kat-Cat με αεροπλάνο θα πας; θα έχεις κ λαθρεπιβάτη! :x 

Έγω μάλλον θα πάω στο γιατρό απόψε εκτάκτως, γιατί χθες παραπάτησα κ στηρίχθηκα για να μη πέσω στο δεξί μου πόδι απ' τη μεριά δηλαδή που είναι το σπόρι κ ένιωθα μετά τραβήγματα κ σαν κάψιμο. Ευτυχώς αίμα δεν είχα. Σήμερα νιώθω μια χαρά, αλλά θα πάω για καθησυχασμό κ ευκαιρία να το ξαναδώ!

με αεροπλανο ναι! Ωχ ρε κοριτσι....Δε θα ειναι τιποτα, απλα τρανταχτηκες. Ασε σκονταψα και εγω τρελα πανω σε ενα παρτερι, χοροπηδηξα! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα σας! Θεωρώ ότι η εξέταση που θα έκανε η @Scooby! θα ήταν προλακτίνη. Την είχα κάνει και εγώ με την τσίμπλα στο μάτι και βρέθηκε ανεβασμένη. Η γιατρός τότε μου είπε ότι ανεβασμένη προλακτίνη είναι δείγμα υπογονιμότητας. Ήμουν για ένα μήνα σε αναμμένα κάρβουνα. Στον επόμενο κύκλο την επανέλαβα άλλη ώρα της ημέρας και ήταν φυσιολογική. Προλακτίνη παράγει ο οργανισμός και στην διάρκεια του ύπνου οπότε θεωρώ ότι σωστά το έδιωξαν το κορίτσι, για να μη του δώσουν λάθος αποτελέσματα. Επίσης ανεβαίνει και με το άγχος. 

  • Για εξέταση Προλακτίνης είναι προτιμότερο η αιμοληψία να απέχει τουλάχιστον 2 ώρες από τον ύπνο και να αποφεύγεται το άγχος. Διάφορα επίσης φάρμακα (αντιβιοτικά, αγχολυτικά, αντιόξινα, αντισυλληπτικά κ.λ.π.) δυνατόν να επηρεάσουν την εξέταση.

να αποφευγεται το αγχος λεει.. αχαχαχαχχα. Καλα αν κανω εγω θα βγει αισχος :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλημέρα κορίτσια.

@Kat-Cat όντως έγινε πατάτα τσάμπα το άγχος.

@Scooby! ολίγον απαράδεκτο.... έπρεπε να σε έχουν ενημερώσει για κάτι τέτοιο.

@Irene_D είναι πολύ εύκολα τα τεστακια μην αγχώνεσαι καθολου.

πφφφφ, αστα, θα ξαναπαω τη Δευτερα μονη μου, αν και μ πε να μην κανω τιποτα αλλα οκ!  Τι κανεις εσυ? Τελειωσε η επισκεπτρια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat ναι σήμερα δεν έχω τίποτα. Θα παραγγείλω και το gel και βοήθεια μας.?

Παρτο ναι! Μαλλον καλο ειναι. Εγω θα το χρησιμοποιουσα ξανα δηλαδη στον επομενο κυκλο αν δεν εμενα γιατι μου φανηκε γενικα ωραιο :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat μόλις έκανα παραγγελία?. Έλεγα να πάρω και τεστακια αλλά έχω ακόμα (είχα πάρει και τις ταινίες εκτός από το cassette).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

Εγω για αναψυχη κοριτσάκι μου. αν το ξερα δε θα το ειχα κλεισει γιατι φοβαμαι λιγο, αλλα ενιγουει. Εσυ τι κανεις? Ποτε κανουμε εξεταση?

Καλα να περάσετε  μην σε αγχωνει αν πηρες το οκ απο τον ιατρό σου όλα καλα. Αυτές  που δεν γνώριζαν εγκυμοσύνη και ταξίδευαν τι εγεινε;, Απλα να σαι λίγο προσεκτική με τον λαθρεπιβάτη σου που Γράψε και η φιλη χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Soto είπε:

@karen έχεις απόλυτο δίκιο, δεν είναι να παίζουμε με αυτά. 

@Kat-Cat με αεροπλάνο θα πας; θα έχεις κ λαθρεπιβάτη! :x 

Έγω μάλλον θα πάω στο γιατρό απόψε εκτάκτως, γιατί χθες παραπάτησα κ στηρίχθηκα για να μη πέσω στο δεξί μου πόδι απ' τη μεριά δηλαδή που είναι το σπόρι κ ένιωθα μετά τραβήγματα κ σαν κάψιμο. Ευτυχώς αίμα δεν είχα. Σήμερα νιώθω μια χαρά, αλλά θα πάω για καθησυχασμό κ ευκαιρία να το ξαναδώ!

Να ΠΑς για να σου φύγει το άγχος να ηρεμησεις και νιώσει καλύτερα, και να δεις ποσο μεγάλωσε ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

@Kat-Cat μόλις έκανα παραγγελία?. Έλεγα να πάρω και τεστακια αλλά έχω ακόμα (είχα πάρει και τις ταινίες εκτός από το cassette).

Εχω να σας δωσω και εγω σε οποια θελει. Νομιζω οτι αυτα ληγουν και σε 2-3 μηνες καπου, οποτε, ακομα και αν δεν παω καλα φτου φτου, ενταξει αγοραζω ενα νεο πακετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat τίποτα δε θα χρειαστεί μια χαρά θα είσαι.Στα υπόψιν λοιπόν χαχαχαχαχα.Κάπου εδώ σας αφήνω γιατί πρέπει να πάω Μαρούσι για μια δουλειά.Όσο το σκέφτομαι βαριέμαι αισχρά και με τέτοιον καιρό? αλλά όπως λέει και ο σοφός λαός:Αν δε μπορείς να το αποφύγεις,απόλαυσε το!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...