Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γενικού περιεχομένου


dimsea

Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Νίκη μου! Π είσαι? Πως είσαι? 

Γεια σου scooby τι κάνεις; καλά είμαι χάθηκα λίγο από το Πάσχα έχω μπλέξει με διάφορες εξετάσεις αλλά όχι για θέμα παιδί. Αύριο έχω και την παρακεντιση και μάλλον μου έχει βγει άγχος στρες που δεν το κατάλαβα.. Για να δούμε τη θα δούμε και από εκεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kat-Cat είπε:

ασε με εκδικουνται τα γατια μου νομιζω. αχαχχαχα. Με εχει πιασει μαυριλα. Κατα τα λοιπα συμφωνω μαζι σου. Στο μεταξυ ασχετο ειμαι τοσο πτωμα που εβαλα πλυντηριο επλυνε και δεν αντεχω καν να απλωσω......Αυριο θα την κανω νωρις απο το γραφειο. Ευτυχως θα φυγουμε και σουκουδου εκτος οποτε θα ναι 4ημερο για μενα

Άκου σε εκδικούνται τα γατιά!!???

Που τα σκέφτεσαι αυτά και τα λες..Γελαω μόνη μου σαν το χαζό και με κοιτάει ο άντρας μου σαν να ειμαι εξωγήινη!!??

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς έχω πάθει..Τελειωνει το πλυντήριο και βαριέμαι να σηκωθώ να το απλώσω!!Νοικοκυρά,παιδί μου!???

Εκδρομουλα θα πάτε;?Τέλεια θα περάσετε.. 

@NikhNikh,ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό..Μην αγχώνεσαι για την παρακεντηση..Ολα καλά θα πάνε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η NikhNikh είπε:

Γεια σου scooby τι κάνεις; καλά είμαι χάθηκα λίγο από το Πάσχα έχω μπλέξει με διάφορες εξετάσεις αλλά όχι για θέμα παιδί. Αύριο έχω και την παρακεντιση και μάλλον μου έχει βγει άγχος στρες που δεν το κατάλαβα.. Για να δούμε τη θα δούμε και από εκεί.. 

ολα καλα να πανε νικη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88  σε ευχαριστώ πολύμέχρι στιγμής δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά δεν 2χω ξεμπλέξει 

 @Dim83 σε ευχαριστώ πολύ.. 

Έχει κάνει καμία σας παρακεντιση στο θυρεοειδή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Όχι ένταξη δεν είναι κάτι σοβαρό.. Αύριο έχω την παρακεντιση στον θυροειη και με έχει φάει το άγχος άλλο πράγμα. 

μην αγχωνεσαι, ειναι ρουτινας διαδικασια. Θα την κανεις θα τελειωσεις και θα ηρεμησεις. Εμενα παντα σαν ανθρωπο με αγχωναν περισσοτερο καταστασεις αναμονης, παρα να παω να κανω κατι να τελειωνω (ειμαι λιγο ποναει χερι κοψει χερι) δε φημιζομαι για την υπομονη μου :P Οποτε αυτο που θα κανεις αυριο, τιποτα τιποτα, θα γινει, θα τελειωσεις και μετα σχεδον 3ημερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Άκου σε εκδικούνται τα γατιά!!???

Που τα σκέφτεσαι αυτά και τα λες..Γελαω μόνη μου σαν το χαζό και με κοιτάει ο άντρας μου σαν να ειμαι εξωγήινη!!??

Κι εγώ το ίδιο ακριβώς έχω πάθει..Τελειωνει το πλυντήριο και βαριέμαι να σηκωθώ να το απλώσω!!Νοικοκυρά,παιδί μου!???

Εκδρομουλα θα πάτε;?Τέλεια θα περάσετε.. 

@NikhNikh,ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό..Μην αγχώνεσαι για την παρακεντηση..Ολα καλά θα πάνε..

παιδι μου τα εχω στειρωσει και πιστευω με μισουν.. Ο αντρας μου μου λεει σου αρεσει να βρισκεις αρσενικα και να τους τα κοβεις. αχαχαχαχαχ. Τωρα με εκδικειται το συμπαν. Θα παμε να επισκεφτουμε τους παππουδες του καλου μου, οποτε ναι θα κανουμε μια εκδρομουλα συνδυαστικα. Κατα τυχη θα ειναι και η μια μου κολλητη προς τα μερη εκει οποτε μπορει να βρεθουμε καιγια ενα φαι. (Μολις απλωσα, σε καποια δεν εβαλα καν μανταλακι. Τετοια βαρεμαρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μόλις έγινα μέλος στο Forum. Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα. Ειμαι στην 7η εβδομάδα και στην 4 ημέρα ηλικια της κύησης. Πριν 4 μέρες δηλαδή στις 7 εβδομάδες ακριβώς πήγαμε με το αγόρι μου στον γυναικολόγο για τον δεύτερο υπέρηχο. Βρήκαμε εναν σάκο 2,3 εκ. Και ενα εμβυακι 4,5 χιλιοστών μαζι με τον λεκιθικος του σακο, χωρίς όμως να καταφέρουμε να ακούσουμε καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρός μας συνέστησε να κάνουμε χοριακες με διαφορά ενα 48ωρο ώστε να δούμε την ομαλότητα της εγκυμοσύνης. Η πρώτη χοριακη μου έγινε την Τρίτη με 66.002 μονάδες και η δευτερη σήμερα 86.000 μοναδες δλδ 2 μέρες μετά. Ο γιατρός νιυ συνέστησε να παω ξανά το Σάββατο για υπέρηχο. Λέγοντας μου πως η σύλληψη ενδεχομένως να έγινε αργότερα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να προσδιορίσει ακριβώς η ηλικια του εμβρύου. Θα ήθελα να ακούσω απο κάποια αν έχει παρόμοιο story γιατί εχω αγχωθεί και πραγματικά θέλω να πάμε ολα καλα. Σας ευχαριστώ κορίτσια μου.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Όπως καταλαβαίνετε μετά τη δουλειά καπάκι για παιχνίδι και μόλις μπήκα σπίτι!!!! Το επόμενο Σάββατο θα κάνω την αποξεση τελικά που έχω ρεπό. Καλύτερα μια και κάθομαι και Κυριακή να είμαι ΟΚ τη Δευτέρα!

Α κι εγώ για ελληνικές ταινίες παθαίνω......όσες φορές και να τις δω δεν τις βαριέμαι αφήστε που τις έχω μάθει όλες απέξω?. Ειδικά τον Ζίκο..... δεν υπάρχει ατάκα που να μη θυμάμαι χαχαχαχαχα!!!!!

@NikhNikh όλα καλά θα πάνε..... το έχει η εποχή φαίνεται να τρέχουμε το κατιτίς παραπάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

μην αγχωνεσαι, ειναι ρουτινας διαδικασια. Θα την κανεις θα τελειωσεις και θα ηρεμησεις. Εμενα παντα σαν ανθρωπο με αγχωναν περισσοτερο καταστασεις αναμονης, παρα να παω να κανω κατι να τελειωνω (ειμαι λιγο ποναει χερι κοψει χερι) δε φημιζομαι για την υπομονη μου :P Οποτε αυτο που θα κανεις αυριο, τιποτα τιποτα, θα γινει, θα τελειωσεις και μετα σχεδον 3ημερο.

Κι εμένα η αναμονή με εχει φάει δεν περνάει και η ώρα έκανα γενική το σπίτι και πάλι μόλις έκατσα άρχισαν κάτι περίεργα στο λεμο λες και αντιστρέφεται ο αέρας και ποιος περιμένει άλλες 15 ημέρες να βγουν τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Όπως καταλαβαίνετε μετά τη δουλειά καπάκι για παιχνίδι και μόλις μπήκα σπίτι!!!! Το επόμενο Σάββατο θα κάνω την αποξεση τελικά που έχω ρεπό. Καλύτερα μια και κάθομαι και Κυριακή να είμαι ΟΚ τη Δευτέρα!

Α κι εγώ για ελληνικές ταινίες παθαίνω......όσες φορές και να τις δω δεν τις βαριέμαι αφήστε που τις έχω μάθει όλες απέξω?. Ειδικά τον Ζίκο..... δεν υπάρχει ατάκα που να μη θυμάμαι χαχαχαχαχα!!!!!

@NikhNikh όλα καλά θα πάνε..... το έχει η εποχή φαίνεται να τρέχουμε το κατιτίς παραπάνω!

Σε ευχαριστώ εγώ τρέχω από βλάκια γιατρού.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η zoi.ko είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Όπως καταλαβαίνετε μετά τη δουλειά καπάκι για παιχνίδι και μόλις μπήκα σπίτι!!!! Το επόμενο Σάββατο θα κάνω την αποξεση τελικά που έχω ρεπό. Καλύτερα μια και κάθομαι και Κυριακή να είμαι ΟΚ τη Δευτέρα!

Α κι εγώ για ελληνικές ταινίες παθαίνω......όσες φορές και να τις δω δεν τις βαριέμαι αφήστε που τις έχω μάθει όλες απέξω?. Ειδικά τον Ζίκο..... δεν υπάρχει ατάκα που να μη θυμάμαι χαχαχαχαχα!!!!!

@NikhNikh όλα καλά θα πάνε..... το έχει η εποχή φαίνεται να τρέχουμε το κατιτίς παραπάνω!

ποιος ειναι αυτος ο Ικας? Δε θα παλαμοκροτας εσυ..χιιχιχιχ και πολλα αλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Κι εμένα η αναμονή με εχει φάει δεν περνάει και η ώρα έκανα γενική το σπίτι και πάλι μόλις έκατσα άρχισαν κάτι περίεργα στο λεμο λες και αντιστρέφεται ο αέρας και ποιος περιμένει άλλες 15 ημέρες να βγουν τα αποτελέσματα 

εσενα εφτασε η ωρα λοιπον και θα πανε ολα τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Scooby! είπε:

Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Να το κάνεις να ξεμπερδευεις! Άσχημο πράγμα να μην μπορείς να εμπιστευτεις ούτε γιατρό! 

Είναι καλή αυτή που πήγα παθολόγος αλλά έπεσε έξω τέλειος τσάμπα 2 αντιβιοσεις.. Τώρα είμαι στην 3η και ελπίζω να μην πάω και στην 4η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Γορδη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις έγινα μέλος στο Forum. Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα. Ειμαι στην 7η εβδομάδα και στην 4 ημέρα ηλικια της κύησης. Πριν 4 μέρες δηλαδή στις 7 εβδομάδες ακριβώς πήγαμε με το αγόρι μου στον γυναικολόγο για τον δεύτερο υπέρηχο. Βρήκαμε εναν σάκο 2,3 εκ. Και ενα εμβυακι 4,5 χιλιοστών μαζι με τον λεκιθικος του σακο, χωρίς όμως να καταφέρουμε να ακούσουμε καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρός μας συνέστησε να κάνουμε χοριακες με διαφορά ενα 48ωρο ώστε να δούμε την ομαλότητα της εγκυμοσύνης. Η πρώτη χοριακη μου έγινε την Τρίτη με 66.002 μονάδες και η δευτερη σήμερα 86.000 μοναδες δλδ 2 μέρες μετά. Ο γιατρός νιυ συνέστησε να παω ξανά το Σάββατο για υπέρηχο. Λέγοντας μου πως η σύλληψη ενδεχομένως να έγινε αργότερα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να προσδιορίσει ακριβώς η ηλικια του εμβρύου. Θα ήθελα να ακούσω απο κάποια αν έχει παρόμοιο story γιατί εχω αγχωθεί και πραγματικά θέλω να πάμε ολα καλα. Σας ευχαριστώ κορίτσια μου.!

εγω δεν εχω παρομοιο στορυ κοπελα μου για να σε βοηθησω. Ευχομαι το Σαββατο να το ακουσετε το σπορακι και γενικα να πανε ολα πολυ πολυ καλα ως το τελος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Kat-Cat είπε:

ποιος ειναι αυτος ο Ικας? Δε θα παλαμοκροτας εσυ..χιιχιχιχ και πολλα αλλα!

Κι όλο μου λες μη σε νοιάζει θα αρρωστήσεις πότε θα αρρωστησω εγω???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η NikhNikh είπε:

@Rena88  σε ευχαριστώ πολύμέχρι στιγμής δεν είναι κάτι σοβαρό αλλά δεν 2χω ξεμπλέξει 

 @Dim83 σε ευχαριστώ πολύ.. 

Έχει κάνει καμία σας παρακεντιση στο θυρεοειδή; 

εγω οχι καλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας!! 

Οσο για τις ελληνικές ταινίες κι εγώ τρελαίνομαι!! Ο Ζικος μεγάλη αδυναμία!!  Όλη η ταινία γεμάτη ατάκες για πολύ γέλιο !! Πεθαίνω όταν τραγουδάει αμανετζίδικα «ένα αστραποβροντο» και με τη σκηνή που λέει πάω στο γιατρό εγώ τώρα... πάω εγώ που είμαι σα σουβλι κι ανεβοκατεβαίνω τις σκάλες .. και με τα πολλά τα παίρνει το αφεντικό του και του λέει , βρε δεν πας στον δια....ο; Και η απάντηση του Ζήκου , να πας και να πάω και εγώ στο γιατρό!! Χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γορδη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις έγινα μέλος στο Forum. Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα. Ειμαι στην 7η εβδομάδα και στην 4 ημέρα ηλικια της κύησης. Πριν 4 μέρες δηλαδή στις 7 εβδομάδες ακριβώς πήγαμε με το αγόρι μου στον γυναικολόγο για τον δεύτερο υπέρηχο. Βρήκαμε εναν σάκο 2,3 εκ. Και ενα εμβυακι 4,5 χιλιοστών μαζι με τον λεκιθικος του σακο, χωρίς όμως να καταφέρουμε να ακούσουμε καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρός μας συνέστησε να κάνουμε χοριακες με διαφορά ενα 48ωρο ώστε να δούμε την ομαλότητα της εγκυμοσύνης. Η πρώτη χοριακη μου έγινε την Τρίτη με 66.002 μονάδες και η δευτερη σήμερα 86.000 μοναδες δλδ 2 μέρες μετά. Ο γιατρός νιυ συνέστησε να παω ξανά το Σάββατο για υπέρηχο. Λέγοντας μου πως η σύλληψη ενδεχομένως να έγινε αργότερα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να προσδιορίσει ακριβώς η ηλικια του εμβρύου. Θα ήθελα να ακούσω απο κάποια αν έχει παρόμοιο story γιατί εχω αγχωθεί και πραγματικά θέλω να πάμε ολα καλα. Σας ευχαριστώ κορίτσια μου.!

Κορίτσι μου καλησπέρα! Παρόμοια εμπειρία κι εγώ δεν έχω.. σου εύχομαι όμως να πάνε όλα καλά και το Σάββατο να ακούσετε την καρδούλα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γορδη είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μόλις έγινα μέλος στο Forum. Εύχομαι σε ολες τα καλύτερα. Ειμαι στην 7η εβδομάδα και στην 4 ημέρα ηλικια της κύησης. Πριν 4 μέρες δηλαδή στις 7 εβδομάδες ακριβώς πήγαμε με το αγόρι μου στον γυναικολόγο για τον δεύτερο υπέρηχο. Βρήκαμε εναν σάκο 2,3 εκ. Και ενα εμβυακι 4,5 χιλιοστών μαζι με τον λεκιθικος του σακο, χωρίς όμως να καταφέρουμε να ακούσουμε καρδιακή λειτουργία. Ο γιατρός μας συνέστησε να κάνουμε χοριακες με διαφορά ενα 48ωρο ώστε να δούμε την ομαλότητα της εγκυμοσύνης. Η πρώτη χοριακη μου έγινε την Τρίτη με 66.002 μονάδες και η δευτερη σήμερα 86.000 μοναδες δλδ 2 μέρες μετά. Ο γιατρός νιυ συνέστησε να παω ξανά το Σάββατο για υπέρηχο. Λέγοντας μου πως η σύλληψη ενδεχομένως να έγινε αργότερα με αποτέλεσμα να μην μπορεί να προσδιορίσει ακριβώς η ηλικια του εμβρύου. Θα ήθελα να ακούσω απο κάποια αν έχει παρόμοιο story γιατί εχω αγχωθεί και πραγματικά θέλω να πάμε ολα καλα. Σας ευχαριστώ κορίτσια μου.!

Καλησπέρα-καλημερα κοριτσι. Μολις γύρισα απ'το μαγαζι (κοριτσια το ευχαριστήθηκαααααααα) και ειπα να σου απαντήσω νωρις νωρις ή αργα οπως το παρει κάνεις. ?

Αρχικά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Λοιπόν με μπερδεύει αυτο που λες γιατι εμενα συγκεκριμένα η γυναικολόγος μου στις 7 εβδομαδες δεν προσπάθησε καν να ακουσουμε καρδουλα. Μονο την είδαμε να αναβοσβήνει. Πρωτη φορα βαλαμε να την ακουσουμε στην αυχενικη την 13η βδομάδα οποτε δεν ξερω ακριβώς τι να σου πω. Πάντως εφόσον ειδατε κ σακο κ εμβρυο και εφόσον η χοριακη σου ανεβαινει δεν νομιζω οτι εχεις καποιο πρόβλημα. Ισως οντως ειναι καθυστερημένη εμφύτευση αλλα πραγματικά οπως τα λες εγώ νομιζω οτι ολα είναι καλά. Καλα αποτελέσματα το Σάββατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!!!!!!!!!! κοριτσια μου!!!!!!! 

 

τι τελεια ακομα μερα καλοκαιριιιι δυστηχως εγω δε εχω ουτε τριημερο τπτ γιατι δουλευω και αυριο και την δευτερα αλλα οκ καθομαι κυριακη και τριτη κατι ειναι και αυτο!!!!!!!!! 

@NikhNikhευχομαι να σου πανε ολα καλα κοριτση μου!!!!! 

@zoi.koαντε να πας να ξεμπερδευεις!!!!!!!

@Kat-Catενταξει επεσα κατω με τα γατια χαχαχααχχαχαχαα ακου σε εκδικουνται!!!!!!!!!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κανετε κοριτσια? @NikhNikh εκανες το θυρεοειδη?

Βαριεμαι απειρα σημερα. Ειχα τρομερη δουλεια τις προηγουμενες μερες και σημερα πλην καποιων εκκρεμοτητων το πρωι δεν μπορω να παρω τα ποδια μου. Κατα τα λοιπα, εχω δυστυχως αγχος. Προσπαθω να ηρεμω γιατι θα αποτρελανω τον οργανισμο μου, αλλα δεν το πετυχαινω. Θα κλεισω ενα μασαζακι βασικα την αλλη εβδομαδα(σημερα δε νομιζω να βρω). Εστειλα και ενα μεηλ στο γιατρο μου οτι με εχει πιασει αγχος και ο γλυκος μου μου εγραψε να ερχεσαι οσο συχνα θες να κανεις υπερηχο χωρις χρεωση μεχρι να σου φυγει η κυστη. αχαχαχχαχα. Καλα δε θα παω πριν τον ιουνιο αλλα λεμε τωρα.

Επισης νομιζω πως εχω αδυνατισει. Θα ζυγιστω να δω, αλλα τα ρουχα αυτες τις μερες τα νιωθω σαν ενα νουμερο μεγαλυτερο τα περισσοτερα. Αυξησαμε βεβαια και τη δοση του Τ4 λιγο και καμια φορα στην αρχη με επηρεαζει αυτο μεχρι να συνηθισει ο οργανισμος μου. Εσεις τι κανετε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια!! Μια χαρά είμαι εγώ!! Τρέχουμε λίγο γιατί πληρώθηκαν σήμερα και έχει δουλειά..
Τι ωραίες μέρες κάνει?? Πραγματικά ανεβαίνει η διάθεση  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κορίτσια, εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους! @Kate1992 @KiddoΉθελα να σας πω σχετικά με τα διάφορα μικρόβια που βγαίνουν στην κολπική καλλιέργεια ότι στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου επίσης έβγαιναν συνέχεια διάφορα, τα οποία δεν είναι ότι τα κολλάς συνήθως από κάπου, αλλά βγαίνουν γιατί με την εγκυμοσύνη πέφτει πάρα πολύ το ανοσοποιητικό. Χρειάστηκε να πάρω 4-5 φορές αντιβίωση καθ'ολη την κύηση αλλά όλα πήγαν καλά, οπότε με στενή παρακολούθηση από το γιατρό και συχνές καλλιέργειες δεν θα έχετε πρόβλημα. Επίσης ήθελα να σου πω @lilly1984 (έπεσα στην δική σου δημοσίευση και μπήκα μετά απο πολύ καιρό να γράψω επί τούτου στο φόρουμ) ότι ως ομοιοπαθούσα με τις επισχέσεις στην εγκυμοσύνη έχει βρεθεί λύση, επειδή δεν γίνεται να σε καθετηριάζουν συνέχεια, εγώ θα σου συνέστηνα απαραιτήτως να βάλεις πεσσό. Αυτό το "δαχτυλίδι" στηρίζει την μήτρα ψηλά και δεν πιέζει την κύστη γιατί ισχύει ότι όντως δεν θα έχεις πρόβλημα μετά που πάνε όλα πιο πάνω, αλλά αυτό θα συμβεί την 19-20η εβδομάδα, εγώ πραγματικά δεν άντεχα αυτό το βασανιστικό συναίσθημα των επισχέσεων και να τρέχεις στα επείγοντα για καθετηριασμό. Συζήτησέ το με τον γυναικολόγο σου, θα μπορούσες να πάρεις και μια άποψη από ουρογυναικολόγο.  Καλή συνέχεια στην κύηση όλων!
    • Κορίτσι μου, τι να σου πω.... δε σε γνωρίζω προσωπικά και πραγματικά βούρκωσα διαβάζοντας το μήνυμά σου ❤️  μίλησες στην ψυχή μου!! με νιώθεις 1000000%  κι εγώ έτσι κάνω απ το πρωί, ζουλάω το στήθος για να δω το level ενόχλησης χαχαχαχαχα εγώ χθες το βράδυ είπα να μαγειρέψω μετά από δε ξέρω κι εγώ πόσες βδομάδες γιατί με πιάνει αναγούλα και μόνο που μπαίνω στην κουζίνα. Να ναι καλά ο σύζυξ που τα έχει αναλάβει όλα δηλαδή, αλλά χθες ο καημένος ήταν πτώμα απ τη δουλειά κι είπα να κάνω εγώ το βραδινό και σημερινό φαγητό μας. Μετα κόπων και βασάνων το έφτιαξα αλλά αναγούλες κάθε λεπτό... δεν έκανα εμετό αλλά έβγαλα φλέγματα (σορρυ για την πλήρη αναφορά 🤣)... Δηλαδή το μωράκι μου υπενθυμίζει ότι δεν είμαι μόνη μου κι εγώ εκεί μαλ****ζομαι 🤣🤣 Πόσο δίκιο έχεις πάντως, τίποτα δε θα αλλάξει με το άγχος και τον πανικό. Αν είναι να γίνει το κακό, τι να σου κάνουν και τα επείγοντα... έχιες απόλυτο δίκιο πραγματικά. Όχι, όχι, πιστεύω στο σποράκι μου και θα κάνω υπομονή μέχρι την Τρίτη! Κι προσεύχομαι κι ευελπιστώ να αντικρύσω και πάλι την εικόνα που είδα τελευταία φορά που κουνιούταν και με χαιρετούσε το γλυκό μου ❤️ τα γράφω αυτά και έχω τον υπέρηχο απέναντι και δακρύζω 🥲  πφφ πως θα την παλέψουμε κι είμαστε μόλις στην αρχή;;; 🤣🤣🤣🤣
    • Εμ δεν σε καταλαβαίνω;;;;!!!!!;;; Δεν σε καταλαβαίνουμε όλες;;; Να τα γράφεις κοπέλα μου όλα εδώ! Χωρίς ντροπες! Στο ίδιο καζάνι βράζουμε!! Τα ίδια λέω και εγώ και τα ξέρω δηλαδή όπως τα ξέρεις και εσύ και όλες μας, αλλά τα ίδια σκ**τα καταλήγω να σκέφτομαι και να με κυριεύει το άγχος..!! Έτσι μιλάω και εγώ στον εαυτό μου..!! 😂😂 Και σε εμένα τα συμπτώματα έχουν υποχωρήσει αρκετά πάντως.. έχει 3 μέρες τώρα που νοιώθω αρκετά καλύτερα, το στήθος μου τώρα που το ζουλαω για να σου γράψω αν και φουσκοτουλη, είναι αρκετά χαλαρό ζελεδακι.. μόνο οι ρώγες πονάνε.. αν και χθες που έφαγα μπριαμ (το οποίο λατρεύω κανονικά) κατέβαινε με πολύ δυσκολία.. και το βράδυ μου μύρισε φρέσκο πόπ κορν και έβαλα το συζυξ να μου φτιάξει..🤪😂😂 Το πρωί σήμερα ήμουν και εγώ ξεπρησμενη αλλά ψιλοχαρηκα να σου πω γιατί έχω γίνει γιουβαρλακι..!! 🤣🤣  Τη προηγούμενη φορά που με είχε πιάσει πάλι μεγάλη αιμορραγία με έντονους πόνους σφαχτες στη μήτρα (αλλά ήμουν ακόμα ψύχραιμη..) και μου έλεγαν οι φίλες μου να πάω σε εφημερεύον νοσοκομείο, θα σου πω ότι έλεγα και στον εαυτό μου και στις φίλες μου.. ότι είναι να γίνει θα γίνει και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει.. στη τελική δεν είναι τίποτα στο χέρι μας, ακόμα και αν είναι να χαθεί και αυτό το μωράκι, και να πας στα επείγοντα δεν θα αλλάξει τίποτα απολύτως! Γιατί δεν είναι στο χέρι μας... Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να συνεχίσεις να πιστεύεις στο σπορακι μέσα σου και ότι θα το κρατήσεις αγκαλιά υγιές και τελειομηνο!! Οπότε ψυχραιμία (easier said than done..! I know ..!) και όλα θα πάνε καλά..! Θετική σκέψη!! Ξεκουράσου όσο μπορείς και αν θέλεις πάρε και την γιατρό σου ένα τηλέφωνο, πες της τι νοιώθεις να σε καθησυχάσει και ρώτα αν για τους πόνους (οι οποίοι by the way είναι απόλυτα φυσιολογικοί στη κύηση) μπορείς να πάρεις κάτι πχ buscopan/spasmoapotel/depon κτλ. Η Τρίτη είναι πολύ κοντά!!! Αναμένουμε τα ευχάριστα!! 🙏🙏🙏 Και μετά βουρ για αυχενική και εσύ..!!! 🙏🙏🙏 Αμήν Παναγίτσα μου..!!! Όλα να πάνε κατ'ευχήν!!! 😘😘😘😘
    • Πραγματικά σε θαυμάζω!!! και συγκινούμαι σινάμα γιατί κάπως έχω παρόμοια πορεία με τη δουλειά... Κι εγώ έχασα τη δουλειά μου το Φεβρουάριο φέτος και για μια στιγμή σκέφτηκα μήπως να σταματ΄ησουμε τις προσπάθειες γιατί δεν μπορείς προφανώς να προβλέψεις πότε κι αν θα βρεις κάτι άμεσα. Ο σύντροφός μου ευτυχώς με έφερε στα συγγκαλά μου και μου είπε ότι "δε θα βάλουμε φρένο στη ζωή μας για μια δουλεια, θα τα καταφέρουμε ό,τι κι αν γίνει". Και έτσι έγινε, εγώ ευτυχώς στάθηκα τυχερή και βρήκα κάτι αμέσως, και μετά έμεινα κι έγκυος! Το Μάρτιο ήταν βιοχημική και μετά τον Απρίλιο ήρθε το μωράκι που έχω τώρα 🙏💖 Φυσικά και τρέμω την ώρα και τη στιγμή που θα πω στη δουλειά ότι έμεινα έγκυος με το καλημέρα σας, αλλά να σου πω και κάτι, ένας αριθμός είμαστε γι αυτούς. Τίποτε άλλο... προσέλαβαν μια γυναίκα σε αναπαραγωγική ηλικία, ε είναι κάπως αναμενόμενο ότι μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο 😅 η δουλειά δουλειά κι η οικογένεια οικογένεια. Όπως είπες, ό,τι και να ναι, "να πάει να γ***θεί!!" χαχαχαχ δε θα βάζουμε φρένο στα όνειρά μας για κανέναν. Καλές σπουδές κι αντοχές λοιπόν! 💕 Καλά κάνατε κι εσέις και προτιμήσατε κάποιον που σας εμπνέει εμπιστοσύνη και ασφάλεια, δεν έχεις περάσει και λίγα... Δικαιλογημένα αναζητάς κάποιον που θα σε φροντίσει μέχρι να κρατήσεις το μωράκι συο αγκαλιά 💖  
    • Εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμα γι' αυτό! Θα μιλήσω με το γιατρό μου και βλέπουμε.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...