Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες ξεκινάνε προσπάθεια Φεβρουάριο


loralora

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Gina 955 είπε:

Iofolen 1 χάπι μετά το φαγητό 

Prezolon χάπι 

Cyclacur χάπι 

Prolutex ενε ση 

Fraxiparine ενε ση 

Vasclor κολπική   

Και 1 Lentogest κάθε 4 μέρες ενε ση..αυτα ...για 3 μέρες μου ειπε ξάπλα και μετα όλα σιγα σιγα και ξεκούραση..εσενα?

Prezolon γιατί παίρνεις? Έχεις κάποιο αυτοάνοσο?

Έχω διαβάσει ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά ο δικός μου μου είπε ότι αν δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις κάνει το αντιθετο

Εμένα μου είπε 5 μέρες να κάτσω σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κορίτσια Καλησπερα!!! 

@mayra_d καλώς μας ήρθες και καλή επιτυχία! Παρόμοια αγωγή κανουμε! 

@Smurf88 χαλάλι!!! Μη μιλας καθολου!!! Παντα τετοια! Αχαχαχαχαχαχα 

@Gina 955 και σε σενα ευχομαι καλη επιτυχια!!! Και εγω αυτη τη φορα που πανε προς το παρον ολα καλα την ενιωθα διαφορετικά! 

Εγώ ακομη μπόλικα καφε, καθολου κοκκινο σημερα και χοριακη 900!!! Οκ ειναι νωρις για πανηγυρισμούς αλλα ηρεμησα λιγο... ;)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Με το καλό σου εύχομαι..όλα καλά απο δω κ πέρα..πάρε κ λίγο χρόνο να επανέλθεις!σε καταλαβαίνω απόλυτα..??εγώ ευτυχώς όλα καλά..ξεκίνησαν οι αναγούλες κ είμαι κάπως όλη μέρα αλλά χαλάλι του, ειλικρινά!

Καθε αποτυχία είναι ενας ακόμας τραυματισμός..ακόμα μεγαλύτερος από την προηγούμενη φορα.. και ο χρόνος για να κλείσει η πληγή καθε φορά μεγαλώνει.. αστα...

Χαίρομαι πολυ που όλα είναι καλα με σενα! :) Ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η mayra_d είπε:

Prezolon γιατί παίρνεις? Έχεις κάποιο αυτοάνοσο?

Έχω διαβάσει ότι βοηθάει στην εμφύτευση αλλά ο δικός μου μου είπε ότι αν δεν υπάρχει λόγος να το πάρεις κάνει το αντιθετο

Εμένα μου είπε 5 μέρες να κάτσω σπίτι χωρίς να κάνω τίποτα

Καλησπέρα κορίτσια με θετικές χοριακες. Υπερβολές 5μερες 2 το πολυ 3 εγω σηκωθηκα δεν αντεχω στην δευτερη, σχεδον σε όλες τις προσπαθειες μου σε μια δεν εκατσα καθόλου απο την αρχή χωρια το περπάτημα. Ας ειστε προσεκτικές με βάρη και κινήσεις αλλου τις σηκωνομουν αμέσως μονο εμείς εχουμε τη ξάπλα Εντάξει δεν είπαμε να παμε για σκάλισμα  αλλά ουτε και ακινησία αυτές που μείναν έγκυος φυσιολογικά και δεν γνώριζαν ολα δεν τα έκαναν ;Απλα εμείς λίγω εξωσωματικη είμαστε πολύ επιφυλακτικες οτι ειναι να γίνει γινεται 2,3μερα  μετα απλά αναμονή για αποτέλεσμα  γιατί και λεν προσοχή πολυ κ ξάπλα αυτές τις μέρες. Πρεζολον μου έδωσε και εμένα αιματολογος χωρίς να υπάρχει κατι. Τωρα τα αλλά ειναι γνωστά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καθε αποτυχία είναι ενας ακόμας τραυματισμός..ακόμα μεγαλύτερος από την προηγούμενη φορα.. και ο χρόνος για να κλείσει η πληγή καθε φορά μεγαλώνει.. αστα...

Χαίρομαι πολυ που όλα είναι καλα με σενα! :) Ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Α! Παλι ξύλο θες γιατι χαλιεσαι και ριχνεσαι τόσο ψυχολογικά  κάθε αποτυχία έρχεται και μας υπενθυμίζει οτι ναι Μπορούμε εχουμε υπομονή επιμονή δυναμη κουράγιο αντοχές πείσμα εγωισμό για την επόμενη φορά που ελπίζουμε γιατι δεν ειναι και σίγουρη επιτυχία να σκέφτεσαι σκηνή  την ωρα που θα κρατάς το μπεμπακι σου στην αγκαλιά σου και απο θ αντλειεις δυναμη για να συνεχίσεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα!!! 

@mayra_d καλώς μας ήρθες και καλή επιτυχία! Παρόμοια αγωγή κανουμε! 

@Smurf88 χαλάλι!!! Μη μιλας καθολου!!! Παντα τετοια! Αχαχαχαχαχαχα 

@Gina 955 και σε σενα ευχομαι καλη επιτυχια!!! Και εγω αυτη τη φορα που πανε προς το παρον ολα καλα την ενιωθα διαφορετικά! 

Εγώ ακομη μπόλικα καφε, καθολου κοκκινο σημερα και χοριακη 900!!! Οκ ειναι νωρις για πανηγυρισμούς αλλα ηρεμησα λιγο... ;)

 

Ολα καλα ψυχη μου ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η mayra_d είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι νέα στην παρέας σας, τρίτη προσπάθεια όμως. 15/3 θα κάνω τη χοριακή. Μέχρι και χθες είχα ενοχήσεις χαμηλά στην κοιλιά, τραβήγματα και τσιμπήματα, από σήμερα το πρωί τίποτα... Τρώγομαι με τα ρούχα μου πάλι

Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όσες περιμένουν αποτελέσματα γενικότερα!

Να μην τρωγεσαι καθολου, τριτη και τυχερή σου! Αναμονή για χοριακη και αισιοδοξία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η karen είπε:

Α! Παλι ξύλο θες γιατι χαλιεσαι και ριχνεσαι τόσο ψυχολογικά  κάθε αποτυχία έρχεται και μας υπενθυμίζει οτι ναι Μπορούμε εχουμε υπομονή επιμονή δυναμη κουράγιο αντοχές πείσμα εγωισμό για την επόμενη φορά που ελπίζουμε γιατι δεν ειναι και σίγουρη επιτυχία να σκέφτεσαι σκηνή  την ωρα που θα κρατάς το μπεμπακι σου στην αγκαλιά σου και απο θ αντλειεις δυναμη για να συνεχίσεις. 

Αχ βρε γλυκιά μου Καρεν... γι αυτό τα λεω αυτα για να με δερνεις...χαχαχα :P

Εχεις δίκιο αυτό σκεφτομαι και συνεχίζω αλλα η ψυχολογία θελει λίγο χρόνο να φτιάξει!

Περιμενω τα δικά σου όμορφα νεα.... ειλικρινα στο ευχομαι ολόψυχα!!! Σου στελνω μια μεγαααααλη αγκαλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Cat! είπε:

Κορίτσια Καλησπερα!!! 

@mayra_d καλώς μας ήρθες και καλή επιτυχία! Παρόμοια αγωγή κανουμε! 

@Smurf88 χαλάλι!!! Μη μιλας καθολου!!! Παντα τετοια! Αχαχαχαχαχαχα 

@Gina 955 και σε σενα ευχομαι καλη επιτυχια!!! Και εγω αυτη τη φορα που πανε προς το παρον ολα καλα την ενιωθα διαφορετικά! 

Εγώ ακομη μπόλικα καφε, καθολου κοκκινο σημερα και χοριακη 900!!! Οκ ειναι νωρις για πανηγυρισμούς αλλα ηρεμησα λιγο... ;)

 

Εγώ παρακαλάω για λίγο αιματάκι...5η μέρα από την εμβρυομεταφορά...κάθε φορά που σκουπίζομαι ψάχνω για λίγο αιματάκι εμφύτευσης!!!Τ Ι Π Ο Τ Α !!!κανένα σύμπτωμα εκτός από τους πόνους του στήθους λόγω προγεστερόνης!!!κάτι να καταλάβω!!!Είναι ακόμα κοντά μου τα σποράκια μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η papou είπε:

Εγώ παρακαλάω για λίγο αιματάκι...5η μέρα από την εμβρυομεταφορά...κάθε φορά που σκουπίζομαι ψάχνω για λίγο αιματάκι εμφύτευσης!!!Τ Ι Π Ο Τ Α !!!κανένα σύμπτωμα εκτός από τους πόνους του στήθος λόγω προγεστερόνης!!!κάτι να καταλάβω!!!Είναι ακόμα κοντά μου τα σποράκια μου;;;

Α είμαστε μαζί εμείς,εγω 6η μέρα και μία από τα ίδια δεν έχω δει τίποτα.α ν εξαιρέσεις βέβαια αυτή την άτιμη δυσκοιλιότητα που κάθε φορά φοβάμαι μήπως τα εβλαψα όλα καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Α είμαστε μαζί εμείς,εγω 6η μέρα και μία από τα ίδια δεν έχω δει τίποτα.α ν εξαιρέσεις βέβαια αυτή την άτιμη δυσκοιλιότητα που κάθε φορά φοβάμαι μήπως τα εβλαψα όλα καλά.

χαχα!!!πόσο σε καταλαβαίνω!!!Υποφέρω κι εγώ από δυσκοιλιότητα!!!και προσπαθώ να σφιχτώ (συγγνώμη κιόλας )σαν πριγκίπισσα!!!μα γίνεται;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η papou είπε:

χαχα!!!πόσο σε καταλαβαίνω!!!Υποφέρω κι εγώ από δυσκοιλιότητα!!!και προσπαθώ να σφιχτώ (συγγνώμη κιόλας )σαν πριγκίπισσα!!!μα γίνεται;;;

Χαχαχαχα! Άστα να πάνε,ε δε πιστεύω τώρα να παθανε τίποτα απ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Χαχαχαχα! Άστα να πάνε,ε δε πιστεύω τώρα να παθανε τίποτα απ αυτό.

Aν είναι να πάθουνε κάτι από αυτό...την έκατσα!!!Δεν πρόκειται να μείνω ποτέ!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η papou είπε:

Aν είναι να πάθουνε κάτι από αυτό...την έκατσα!!!Δεν πρόκειται να μείνω ποτέ!!!:)

Ούτε κι εγώ! Δε μπορεί μωρέ όλες έχουν πάνω κάτω,η πρώτη σου είναι εσένα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η papou είπε:

2η προσπάθεια!!! εσυ;

Ή πρώτη μου είναι,αλλα απογοητεύτηκαν από χτες γιατί εβγαλα αυτό το σπιτάκι περιόδου το χαρακτηριστικό κ πάντα αδιαθετω,μπορει να κάνω κ λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η papou είπε:

χαχα!!!πόσο σε καταλαβαίνω!!!Υποφέρω κι εγώ από δυσκοιλιότητα!!!και προσπαθώ να σφιχτώ (συγγνώμη κιόλας )σαν πριγκίπισσα!!!μα γίνεται;;;

Χαχαχαχαα... Κορίτσια βοηθάει τα ποδια σε ενα σκαμπό κ βαθιές αναπνοές... ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Χαχαχαχαα... Κορίτσια βοηθάει τα ποδια σε ενα σκαμπό κ βαθιές αναπνοές... ?? 

Εγώ τα έβαλα πάνω στο νιπτήρα χαχαχαχα εσύ πως τα πας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

Εγώ τα έβαλα πάνω στο νιπτήρα χαχαχαχα εσύ πως τα πας;;

Χαχαχαχα.... Είπαμε βοηθάει λιγο ύψος... Εσύ σε λιγο θ ανέβεις πάνω στην λεκανη! ??? πως να παω, ξάπλα κ υγιεινή διατροφή! Ούτε στήθος πρησμένο απο προγεστερόνη όπως την άλλη φορά ούτε τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Χαχαχαχα.... Είπαμε βοηθάει λιγο ύψος... Εσύ σε λιγο θ ανέβεις πάνω στην λεκανη! ??? πως να παω, ξάπλα κ υγιεινή διατροφή! Ούτε στήθος πρησμένο απο προγεστερόνη όπως την άλλη φορά ούτε τίποτα..

Τι να κάνω δε μου βρισκόταν ευκαιρία σκαμπο? ωραια ή καθεμία τα δικά της έχει,καλα το στήθος δε το λογαριάζω γιατί πάντα έτσι με πονάει μέχρι να μου έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η peacock είπε:

Καθε αποτυχία είναι ενας ακόμας τραυματισμός..ακόμα μεγαλύτερος από την προηγούμενη φορα.. και ο χρόνος για να κλείσει η πληγή καθε φορά μεγαλώνει.. αστα...

Χαίρομαι πολυ που όλα είναι καλα με σενα! :) Ευχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Αχ ρε @peacockακι ετσι νοιωθω κ εγω ακριβως και λεω κατι δεν παει καλα μ εμενα και μου παιρνει περισσοτερο χρονο. ☹️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 @papou @jazz εγω ειχα μονο στήθος πρησμένο που παντα 10 μερες πριν τη περιοδο και μετα απο 4-5 μερες απο την εμβρυομεταφορα λιγα πονάκια. Αιμα εμφύτευσης ποτε! Τη μερα που περιμενα περιοδο ειδα το πρωι αρκετό αιμα μαζι με πονους περιόδου, ειχα και 2 σπυριά 2-3 μερες πριν ... δυσκοιλιότητα φουλ και σφιγγομουν οσες μερες περιμενα για τη χοριακη και ειχα σιγουρη την αποτυχία ... και προς το παρον ολα καλα! Οποτε μη μου αγχώνεστε!!!! Plz.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

@Cat! είδες;;μία χαρουλα τυχερουλα!από μεθαύριο λογικά θα μπορέσει να το δεις κιόλας.

Εχω ακομη μπροστα μου... χοριακη τη Παρασκευη και ξανα μιλαω με γιατρο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Cat! είπε:

Εχω ακομη μπροστα μου... χοριακη τη Παρασκευη και ξανα μιλαω με γιατρο...

Ελπίζω τώρα να μη ξανακάνεις κ αύριο να ηρεμησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...