Μετάβαση σε περιεχόμενο

Υστεροσκόπηση Θεσσαλονίκη


KONSTANTIA

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του Mammyland! Έχω διάφραγμα στην μήτρα όπως έχω ξαναπεί (+ 1 υνομοίωμα) και μίλησα με την γυναικολόγο μου η οποία μου είπε ότι αφού κάνουμε το καθιερωμένο Τεστ ΠΑΠ και δούμε εκ νέου την μήτρα, θα συζητήσουμε το θέμα της υστεροσκόπησης οπότε σε επόμενη εγκυμοσύνη να μην έχουμε το θέμα του διαφράγματος που απλά μας άγχωνε στην πρώτη. Μου είπε επίσης ότι το κόστος αυτής της θεραπευτικής μεθόδου είναι υψηλό σε ιδιωτική κλινική και μου συνέστησε αν θέλω να την κάνω πιο οικονομικά να κοιτάξω να πάω στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης. Θα ήθελα τις εμπειρίες σας όσες έχετε κάνει αυτή την εξέταση/ θεραπεία, πόσο στοίχισε σε ιδιωτική κλινική (κατά προτίμηση της Θεσσαλονίκης), αν κάποια κοπέλα την έκανε πρόσφατα στο Παπαγεωργίου και ότι άλλο θα μπορούσε να με κατατοπίσει κάπως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του Mammyland! Έχω διάφραγμα στην μήτρα όπως έχω ξαναπεί (+ 1 υνομοίωμα) και μίλησα με την γυναικολόγο μου η οποία μου είπε ότι αφού κάνουμε το καθιερωμένο Τεστ ΠΑΠ και δούμε εκ νέου την μήτρα, θα συζητήσουμε το θέμα της υστεροσκόπησης οπότε σε επόμενη εγκυμοσύνη να μην έχουμε το θέμα του διαφράγματος που απλά μας άγχωνε στην πρώτη. Μου είπε επίσης ότι το κόστος αυτής της θεραπευτικής μεθόδου είναι υψηλό σε ιδιωτική κλινική και μου συνέστησε αν θέλω να την κάνω πιο οικονομικά να κοιτάξω να πάω στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης. Θα ήθελα τις εμπειρίες σας όσες έχετε κάνει αυτή την εξέταση/ θεραπεία, πόσο στοίχισε σε ιδιωτική κλινική (κατά προτίμηση της Θεσσαλονίκης), αν κάποια κοπέλα την έκανε πρόσφατα στο Παπαγεωργίου και ότι άλλο θα μπορούσε να με κατατοπίσει κάπως!

Καλησπέρα Κωνσταντία! Εγώ έκανα θεραπευτική υστεροσκόπηση στη γενική κλινική στη Θεσσαλονίκη. Έμεινα πολυ ευχαριστημένη με όλα και πήγε πολύ καλά.. Συγκεκριμένα έκανα λύση συμφύσεων στον τράχηλο. Ο γιατρός μου ειναι εξιδεικευμένος στην  υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση. Μπαίνεις το πρωι και βγαίνεις μερικές ώρες μετά.. Την έκανα το Μάρτιο του 2017 και κόστισε αν θυμάμαι καλά 650 όλα μαζι με κλινική γιατρό κτλ..  Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lisaki 80 καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Θα την έχω υπόψιν μου την κλινική και ίσως σε ενοχλήσω με πμ για να μου δώσεις τα στοιχεία του γιατρού σου να πάρω μια δεύτερη γνώμη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

@Lisaki 80 καλημέρα και σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου! Θα την έχω υπόψιν μου την κλινική και ίσως σε ενοχλήσω με πμ για να μου δώσεις τα στοιχεία του γιατρού σου να πάρω μια δεύτερη γνώμη!

Όποτε θέλεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
στις On 1/24/2018 at 9:14 ΠΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια του Mammyland! Έχω διάφραγμα στην μήτρα όπως έχω ξαναπεί (+ 1 υνομοίωμα) και μίλησα με την γυναικολόγο μου η οποία μου είπε ότι αφού κάνουμε το καθιερωμένο Τεστ ΠΑΠ και δούμε εκ νέου την μήτρα, θα συζητήσουμε το θέμα της υστεροσκόπησης οπότε σε επόμενη εγκυμοσύνη να μην έχουμε το θέμα του διαφράγματος που απλά μας άγχωνε στην πρώτη. Μου είπε επίσης ότι το κόστος αυτής της θεραπευτικής μεθόδου είναι υψηλό σε ιδιωτική κλινική και μου συνέστησε αν θέλω να την κάνω πιο οικονομικά να κοιτάξω να πάω στο Παπαγεωργίου Θεσσαλονίκης. Θα ήθελα τις εμπειρίες σας όσες έχετε κάνει αυτή την εξέταση/ θεραπεία, πόσο στοίχισε σε ιδιωτική κλινική (κατά προτίμηση της Θεσσαλονίκης), αν κάποια κοπέλα την έκανε πρόσφατα στο Παπαγεωργίου και ότι άλλο θα μπορούσε να με κατατοπίσει κάπως!

γεια σου κοριτσι! δεν ξερω αν κατεληξες ηδη. εγω εκανα office υστεροσκοπηση στο ιατρειο του γιατρου μου (300ε) αλλα μονο διαγνωστικη με μια τοπικη ενεση στον τραχηλο. η επεμβατικη κοστιζει απο 700-900 .. αλλα κ στο Παπαγεωργιου που ειναι δωρεαν εχουν σουπερ ομαδα, εκει εκανα( κ θα ξανακανω αυτο το μηνα) εξωσωματικη. διαγνωστικη νομιζω δεν κανουν στο δημοσιο αν δεν εχεις τουλαχιστον μια αποτυχημενη εξωσωματικη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα @jazz! Δυστυχώς αναγκάστηκα να μεταθέσω το ραντεβού με την γυναικολόγο μου για αρχές Μαρτίου για επαγγελματικούς λόγους οπότε ακόμα δεν ξέρω λεπτομέρειες. Εγώ μάλλον θα χρειαστώ επεμβατική γιατί όπως πιθανόν θα διάβασες έχω διάφραγμα στη μήτρα. Το μόνο που με προβληματίζει σχετικά με το Παπαγεωργίου είναι η αναμονή δλδ αν μου πουν ότι υπάρχει διαθέσιμο σε 1 χρόνο δεν μπορώ να περιμένω τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν εχω ιδεα για ποσο αναμονη μιλαμε... αλλα παρε τηλ απο τωρα να δεις τι γινεται και το πολυ πολυ το ακυρωνεις.. καλη επιτυχια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μήπως ξέρεις που μπορώ να πάρω τηλ για ραντεβού; Στο site του νοσοκομείο έχει ένα τηλέφωνο γενικού ενδιαφέροντος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μήπως ξέρεις που μπορώ να πάρω τηλ για ραντεβού; Στο site του νοσοκομείο έχει ένα τηλέφωνο γενικού ενδιαφέροντος 

Στο 14741. Κ λες τι ραντεβού θέλεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

Στο 14741. Κ λες τι ραντεβού θέλεις 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα βγαλεις και το ινομυωμα??Εγω σε ενα μηνα θα μπω για λαπαροσκοπιση-υστεροσκοπιση για το διαφραγμα και να αφαιρεσω 1 ινομυωμα εκτις μητρας.Θα το κανω στο γενεσις γιατι εκει ειναι ο γιατρος μου.Επειδη ζω εξωτερικο δεν εχω ασφαλεια στην Ελλαδα οποτε θα μου βγει περιπου 2500ευρψ μαζι με την κλινικη.τα 1100 ειναι της κλινικης παντως.Αν κανεις μονο υστεροσκοπιση για το διαφραγμα δε μενεις στη κλινικη και το κοστος νομιζω ειναι περιπου 800ευρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Cecilaki επειδή δεν ξέρω πόσο έχει μεγαλώσει το ινομύωμα δεν ξέρω να σου πω αν θα το αφαιρέσω ή όχι. Το δικό μου ινομύωμα είναι εντός μήτρας βέβαια και αυτό ίσως αυξάνει τις πιθανότητες αφάιρεσής του. 2500 ευρώ δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω και ελπίζω το Παπαγεωργίου να μην μου πει "περάστε ξανά το 2019"!

Καλά αποτελέσματα και θα χαρώ να μου διηγηθείς την εμπειρία σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φανταζομαι οτι δε θα σου πουν σε ενα χρονο...Δεδομενου οτι αν μεγαλωσει πολυ το ινομυωμα δε θα μπορει να βγει λαπαροσκοπιξα και θα θελει ανοιχτη εγχειριση οποτε φανταζομαι οτι θα το λαβουν υποψιν τους.Και μενα μου κακοφανηκε το 2500 δεδομενου οτι με την ασφαλεια που εχω στο εξωτερικο δε πληρωνω ουτε ενα ευρω σε περιπτωση χειρουργειου ακομα και σε ιδιωτικη κλινικη αλλα νιωθω καλυτερα με το γιατρο μου στη θεσσαλονικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η δική μου γιατρός χειρουργεί στον Άγιο Λουκά που νομίζω ότι είναι λιγάκι φθηνότερα. Σίγουρα θα την ρωτήσω πόσ θα μου βγει το μαλλί και εκεί ώστε να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/14/2018 at 4:55 ΜΜ, ο/η KONSTANTIA είπε:

Η δική μου γιατρός χειρουργεί στον Άγιο Λουκά που νομίζω ότι είναι λιγάκι φθηνότερα. Σίγουρα θα την ρωτήσω πόσ θα μου βγει το μαλλί και εκεί ώστε να αποφασίσω τελικά τι θα κάνω.

Στον Αγιο Λουκα για ενα βραδυ σε 3κλινο ειχα πληρωσει 800 ευρω πριν 5χρονια για αλλη επεμβαση ,οποτε νομιζω οτι βγαινει λιγο λιγοτερο απο το Γενεσις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 years later...
στις On 24/1/2018 at 1:22 ΜΜ, ο/η Lisaki 80 είπε:

Καλησπέρα Κωνσταντία! Εγώ έκανα θεραπευτική υστεροσκόπηση στη γενική κλινική στη Θεσσαλονίκη. Έμεινα πολυ ευχαριστημένη με όλα και πήγε πολύ καλά.. Συγκεκριμένα έκανα λύση συμφύσεων στον τράχηλο. Ο γιατρός μου ειναι εξιδεικευμένος στην  υστεροσκόπηση/λαπαροσκόπηση. Μπαίνεις το πρωι και βγαίνεις μερικές ώρες μετά.. Την έκανα το Μάρτιο του 2017 και κόστισε αν θυμάμαι καλά 650 όλα μαζι με κλινική γιατρό κτλ..  Καλή επιτυχία!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της ομάδας. Lisaki 80 σε ποιο γιατρο στην γενική κλινική την έκανες την υστεροσκοπηση. Πρέπει να την κάνω και εγώ την εξέταση μετά από μία αποτυχημένη εμφύτευση σε εξωσωματική... Σε ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την απάντηση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...