Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτροπή εξωσωματικης


Mairh32

Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αntelope είπε:

Υποτίθεται ότι τα έχεις όλα έτοιμα με το γιατρο όταν στέλνεις το φαξ. Δύο φορές το μήνα συνεδριάζουν, άρα μπορεί να έχεις από 1 ημέρα έως 2 εβδομάδες. Είναι η πιο γρήγορη επιτροπή σε όλη την Ελλάδα.

Συγκεκριμένα θέλεις το έντυπο της παραπομπής το οποίο προσοχή γιατί έχει αλλάξει πρόσφατα και δεν το ξέρουν όλοι οι γυναικολόγοι. Εγώ πέρασα το Δεκέμβρη που μόλις είχε αλλάξει. Στην αρχή τους έστειλα το παλιό, με πήραν τηλέφωνο να τους στείλω το καινούριο και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Το σωστό είναι εδώ (4η & 5η σελίδα):  http://www.eopyy.gov.gr/Έγγραφα ΕΟΠΥΥ/Νέα - Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου/20171120_οικ. 46847_ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ_ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΤΥΠΩΝ 20-11-2017.pdf

αυτό το συμπληρώνει και το υπογράφει ο γυναικολόγος σου.

το στέλνεις στο φαξ και τους παίρνεις και τηλέφωνο αν το έλαβαν και αν είναι ευανάγνωστο γιατί μπορεί να μη φαίνεται καθαρά το τηλέφωνό σου και να περιμένεις άδικα.

από το σάιτ του ΕΟΠΥΥ βρίσκεις τα τηλέφωνα:

Επιτροπή Ιωαννίνων
Τα μέλη της γνωματεύουν επί αιτημάτων έγκρισης ασφαλισμένων των Νομών Ιωαννίνων, Άρτας, Πρέβεζας, Θεσπρωτίας, Λευκάδας, Κερκύρας, Άρτας και Αιτωλοακαρνανίας. Η Επιτροπή εδρεύει επί της οδού Φιλικής Εταιρείας 16, Ιωάννινα (Τηλέφωνο επικοινωνίας: 26510 70798, 72257, 70954, Φαξ:26510-70798)

 

Σημείωση: η δ/νση είναι Παύλου Μελά. Αν πας στη Φιλικής Εταιρείας θα σε στείλουν στα κεντρικά

 

Μπορεί να σου φαίνεται βουνό αλλά πραγματικά είναι εύκολη διαδικασία. Αν πέρασες το πιο δύσκολο κομμάτι που κατά τη γνώμη μου είναι η σαλπιγγογραφία δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

εμενα μου ειπαν να τους στειλω μια αιτηση με τα στοιχεια μας με φαξ και θα με καλεσουν για το ποτε θα γινει η επιτροπη.απο το κεντρο μου ειπαν οταν θα μου κλεισουν το ραντεβου τοτε θα ετοιμασουμε το παραπεμπτικο με το γιατρο.ομως εγω δν εχω κανει ακομα τον υπερηχο επειδη περιμενω να αδιαθετησω κ ελεγα να τον κανω μετα τη περιοδο αλλα αν με παρουν μεχρι τελος της βδομαδας δε θα προλαβω να ετοιμαστω.ναι σαλπιγγογραφια ορμονικες ειμαι ετοιμη.αα και κατι αλλο τις ορμονικες τις δεχονται και απο πυρηνικο ιατρο νομιζω ετσι δεν ειναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μα σε κοιτανε στην κοιλια βρε παιδι μου!!!! Η σαλπιγγογραφια ειναι αναλογα στον οργανισμο το τι πονο εχει εμενα μοιυ ελεγε η φιλη μου ποινεσα εκλεγα χαλια χαλια εγω απο τον φοβο να δειτε κλαμα πηγα βρηκα εναν τελειο γιατρο στη Λαρισα ακτινολογο την εκανα δυο φορες δε λεω πονεσα αλλα οχι και αυτη η υπερβολη που ακουγα!θα ερθει και σε εμας κοριτσια συντομα πολυ συντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Μα σε κοιτανε στην κοιλια βρε παιδι μου!!!! Η σαλπιγγογραφια ειναι αναλογα στον οργανισμο το τι πονο εχει εμενα μοιυ ελεγε η φιλη μου ποινεσα εκλεγα χαλια χαλια εγω απο τον φοβο να δειτε κλαμα πηγα βρηκα εναν τελειο γιατρο στη Λαρισα ακτινολογο την εκανα δυο φορες δε λεω πονεσα αλλα οχι και αυτη η υπερβολη που ακουγα!θα ερθει και σε εμας κοριτσια συντομα πολυ συντομα!

εγω πηγα να δωσω κλοτσια στον ακτινολογο τρεμαν τα ποδια μου αλλα δε πειραζει ενα λεπτο υποθεση.την επομενη ξεκινησαμε δυο φορες τη μερα κ τωρα περιμενω περιοδο αλλα τετοια γκαντεμω που ειμαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα ποιο πολυ με πονεσε το σχρατσιν που εκανα παρα η σαλπιγγογραφια! Τι να πω και τωρα που πλυσιαζουν οι μερες και θα ξανα κανω ?? αχ παναγιτσα μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εμενα ποιο πολυ με πονεσε το σχρατσιν που εκανα παρα η σαλπιγγογραφια! Τι να πω και τωρα που πλυσιαζουν οι μερες και θα ξανα κανω ?? αχ παναγιτσα μου!

δεν το ξερω αυτο το σχρατσιν τι ειναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

δεν το ξερω αυτο το σχρατσιν τι ειναι??

Νεαροποιηση του ενδομυτριου να σου το πω απλα σα να σε ξυνουν το ενδομυτριο!εχει ποιο πολες πιθανοτητες εγω το εκανα και πηγε καλα αλλο που παλυνδρομησε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Νεαροποιηση του ενδομυτριου να σου το πω απλα σα να σε ξυνουν το ενδομυτριο!εχει ποιο πολες πιθανοτητες εγω το εκανα και πηγε καλα αλλο που παλυνδρομησε!

ναι τωρα καταλαβα τι λες...ευχομαι αυτη τη φορα να ρθει για να μεινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 αν δεις ότι αργούν να σε καλέσουν πάντως πάρε εσύ. Και τον υπέρηχο μπορείς να τον κάνεις οποιαδήποτε ημέρα του κύκλου, ούτε που τον κοιτάνε.

Είναι πολύ σκότωμα αυτή η αναμονή. Η χειρότερή μου περίοδος ήταν μέχρι να τα μαζέψω όλα για την επιτροπή και να είναι εντός προθεσμιών, να έχουν τις σωστές σφραγίδες κλπ. Από τότε που πήρα το χαρτί, μπήκα σε σειρά και ηρέμησα. Τέρμα οι απογοητεύσεις και οι κακές σκέψεις. Ένα μικρό άγχος τώρα που πλησιάζει η ωοληψία βέβαια το έχω αλλά κάπως έχω σε τάξη το μυαλό μου.

Αχ κοριτσάκι μου, σου εύχομαι να μάθεις ότι είσαι έγκυος πριν σε καλέσουν, αλλά ακόμα και να μην εισαι θα δεις ότι όλα θα πάρουν το δρομο τους πολύ πιο εύκολα από όσο σου φαίνεται τώρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Αntelope είπε:

@Mairh32 αν δεις ότι αργούν να σε καλέσουν πάντως πάρε εσύ. Και τον υπέρηχο μπορείς να τον κάνεις οποιαδήποτε ημέρα του κύκλου, ούτε που τον κοιτάνε.

Είναι πολύ σκότωμα αυτή η αναμονή. Η χειρότερή μου περίοδος ήταν μέχρι να τα μαζέψω όλα για την επιτροπή και να είναι εντός προθεσμιών, να έχουν τις σωστές σφραγίδες κλπ. Από τότε που πήρα το χαρτί, μπήκα σε σειρά και ηρέμησα. Τέρμα οι απογοητεύσεις και οι κακές σκέψεις. Ένα μικρό άγχος τώρα που πλησιάζει η ωοληψία βέβαια το έχω αλλά κάπως έχω σε τάξη το μυαλό μου.

Αχ κοριτσάκι μου, σου εύχομαι να μάθεις ότι είσαι έγκυος πριν σε καλέσουν, αλλά ακόμα και να μην εισαι θα δεις ότι όλα θα πάρουν το δρομο τους πολύ πιο εύκολα από όσο σου φαίνεται τώρα!

ευχαριστω πολυ ελπιζω να εισαι γουρλου..ειπανε μεχρι παρασκευη θα παρουν τηλ αλλα εγω νομιζα οτι θα παρουν παρασκευη και θα μου ορισουν μια ημερομηνια να παω οχι αμεσως την επομενη μερα.εσυ σε ποιο κεντρο εχεις ξεκινησει στην αθηνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Μα σε κοιτανε στην κοιλια βρε παιδι μου!!!! Η σαλπιγγογραφια ειναι αναλογα στον οργανισμο το τι πονο εχει εμενα μοιυ ελεγε η φιλη μου ποινεσα εκλεγα χαλια χαλια εγω απο τον φοβο να δειτε κλαμα πηγα βρηκα εναν τελειο γιατρο στη Λαρισα ακτινολογο την εκανα δυο φορες δε λεω πονεσα αλλα οχι και αυτη η υπερβολη που ακουγα!θα ερθει και σε εμας κοριτσια συντομα πολυ συντομα!

Κοριτσι μου μήπως την έκανες σε ένα κυριούλη λίγο μεγάλο σε ηλικία?Μη πω επίθετο!!Αρχίζει από Μ........!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η marillia είπε:

Κοριτσι μου μήπως την έκανες σε ένα κυριούλη λίγο μεγάλο σε ηλικία?Μη πω επίθετο!!Αρχίζει από Μ........!!!

Απο Σ....... αρχιζει! Αν θες να σου τον στηλω.πολυ καλος!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ναι τον Ιουνιο τα περνεις αλλα λογικα θα κανεις ωαρια θα βαλεις στην καταψυξη αν τελειωσουν θα υπαρχει τροπος να τα διεκδηκησεις,!αλλααααααα δεν θα τα παρεις δεν θα τα παρεις θα μας εχεις ευχαρηστα νεα!!!!

αχ....τι ωραιο ονειρο περιγραφεις!!!μακαρι για ολες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Απο Σ....... αρχιζει! Αν θες να σου τον στηλω.πολυ καλος!!!!!

Δίκιο έχεις από Σ!!Μπερδεύτηκα χαχαχ!!Στον ίδιο πήγαμε χαχχαχχα!!Νοέμβρη την έκανα!!Εσύ?Γλυκόύλης κύριος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

@marilliaπολυ καλος σε χαλαρωνει σου τα εξιγει μπηκε και ο αντρας σου μεσα?

Οχι χαχαχαχαχ!!Καθόταν στο γραφείο και επέμενε ο γιατρός!!!Αλλά μετά του είπα να εξηγήσει στον άντρα μου την διαδικασία για να δεί τι τραβάμε οι γυναίκες!!!Ναι μου τα εξήγησε όλα δεν μπορώ να πω!!Αλλά να πω την αλήθεια μου πόνεσα λίγο πριν πέσει το υγρό στην προετοιμασία!!!Δεν είχα πάρει και παυσίπονο!!Και στεναχωρέθηκε ο γιατρός!!!Μου λέει συνήθως δεν πονάνε!!!Και ο γυναικολόγος μου που είναι Λάρισα μου είπε δεν έχουν πονέσει σ αυτόν!!!Αλλά εγώ ήμουν και πολύ κουρασμένη,ήρθαμε και από Βόλο του είπα!!!Και μου λέει ούτε ενθουσιασμένη σε βλέπω!!!Αλλά του βγάζω το καπέλο δεν είδα σχεδόν καθόλου αιμα μετά!!!Λίγο καφέ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οχι χαχαχαχαχ!!Καθόταν στο γραφείο και επέμενε ο γιατρός!!!Αλλά μετά του είπα να εξηγήσει στον άντρα μου την διαδικασία για να δεί τι τραβάμε οι γυναίκες!!!Ναι μου τα εξήγησε όλα δεν μπορώ να πω!!Αλλά να πω την αλήθεια μου πόνεσα λίγο πριν πέσει το υγρό στην προετοιμασία!!!Δεν είχα πάρει και παυσίπονο!!Και στεναχωρέθηκε ο γιατρός!!!Μου λέει συνήθως δεν πονάνε!!!Και ο γυναικολόγος μου που είναι Λάρισα μου είπε δεν έχουν πονέσει σ αυτόν!!!Αλλά εγώ ήμουν και πολύ κουρασμένη,ήρθαμε και από Βόλο του είπα!!!Και μου λέει ούτε ενθουσιασμένη σε βλέπω!!!Αλλά του βγάζω το καπέλο δεν είδα σχεδόν καθόλου αιμα μετά!!!Λίγο καφέ!!!!

εγω εκανα πριν δυο εβδομαδες σε δημοσιο, μπαινω μεσα ξαπλωνω και μου κανει <<λοιπον αυτο εδω ειναι ενας κολποδιαστολεας 40 εκατοστα!ενταξει μου πεταχτηκαν τα ματια..πεθανα στο πονο φωναζα και μετα βλεπω το κεφαλι του γιατρου να εχει γινει σα πατζαρι απ το αγχος του χαχαχ τα θυμαμαι και λυνομαι στα γελια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mairh32 είπε:

εγω εκανα πριν δυο εβδομαδες σε δημοσιο, μπαινω μεσα ξαπλωνω και μου κανει <<λοιπον αυτο εδω ειναι ενας κολποδιαστολεας 40 εκατοστα!ενταξει μου πεταχτηκαν τα ματια..πεθανα στο πονο φωναζα και μετα βλεπω το κεφαλι του γιατρου να εχει γινει σα πατζαρι απ το αγχος του χαχαχ τα θυμαμαι και λυνομαι στα γελια.

Πωπωωω πραγματικάαα!!!!!Το 40εκ για καλό το είπε χαχχα!!!Εμένα με ξεκίνησε χαλαρά!!Μου λεει μη φοβάσαι θα βάλω παιδικό κολποδιαστολέα!!Λέω δεν έχω πρόβλημα!!!Μετά τα είδα όλα!!!Μου περιέγραψε και την διαδικασία χαχχαχ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Πωπωωω πραγματικάαα!!!!!Το 40εκ για καλό το είπε χαχχα!!!Εμένα με ξεκίνησε χαλαρά!!Μου λεει μη φοβάσαι θα βάλω παιδικό κολποδιαστολέα!!Λέω δεν έχω πρόβλημα!!!Μετά τα είδα όλα!!!Μου περιέγραψε και την διαδικασία χαχχαχ!!!

στην αρχη ηταν ελαφρια πονακια μια χαρα..μετα ομως τον ακουω να φωναζει στους μεσα οτι εχει περασει το υγρο αλλα δεν εβγαινε μετα κ του φωναζαν απ το μικροφωνο βαλτο πιο μεσα κ δωσε πιεση!οχι ρε παιδια να φωναζω εγω τι ειμαι βρυση δωσε κι αλλο κι αλλο του φωναζαν κρατιομουνα εγω απ το κρεβατι, ευτυχως τελος καλο ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairh32 είπε:

στην αρχη ηταν ελαφρια πονακια μια χαρα..μετα ομως τον ακουω να φωναζει στους μεσα οτι εχει περασει το υγρο αλλα δεν εβγαινε μετα κ του φωναζαν απ το μικροφωνο βαλτο πιο μεσα κ δωσε πιεση!οχι ρε παιδια να φωναζω εγω τι ειμαι βρυση δωσε κι αλλο κι αλλο του φωναζαν κρατιομουνα εγω απ το κρεβατι, ευτυχως τελος καλο ολα καλα!

Μ αρέσει το χιούμορ σου!!!Αααα έγινε ιστορία με το υγρό!!!Εμπειρίες ζωής είναι!!!Εγώ σκέφτομαι τίποτα δεν είναι αυτά!!!Εδώ ολόκληρο μωράκι βγαίνει!!!Οπώς λες τελός καλό όλα καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Χαχαχ τι περναμε !!!!!!εμενα τον εβαλε μεσα και ειδε!αχαχα τον αντρα μου ενοω χαχαχχα

Και τι είπε ο αντράς σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marillia είπε:

Και τι είπε ο αντράς σου?

Τι να πει δεν ξερεις πως κανουν οι αντρες αχχαχα και τι πονας τωρα και σε ποναγε εκεινη την ωρα και σιγα σιγα ντυσου εεεεε!!!!! Εκεινη την ωρα που ηταν μεσα να σου πω με βοηθησε μοιυ μηλαγε ελεγε ελα ολα θα τελειωσουν σε λιγο χαλαρωσε με χαιδευε ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...