Μετάβαση σε περιεχόμενο

Επιτροπή εξωσωματικης


Mairh32

Recommended Posts

κοριτσια μου περασα επιτροπη τον ιουνιο 2017.....παραλαβη φαρμακων τον αυγουστο2017 κ πρωτη διεγερση τον φλεβαρη 2018......εαν αποτυχω τα δευτερα φαρμακα τα δικαιουμαι εως τον ιουνιο, σωστα???? η ισχυει κατι αλλο κ τα χασω??η καλα τα σκεφτομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις Just now, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια μου περασα επιτροπη τον ιουνιο 2017.....παραλαβη φαρμακων τον αυγουστο2017 κ πρωτη διεγερση τον φλεβαρη 2018......εαν αποτυχω τα δευτερα φαρμακα τα δικαιουμαι εως τον ιουνιο, σωστα???? η ισχυει κατι αλλο κ τα χασω??η καλα τα σκεφτομαι?

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ισχυουν για ενα χρονο ομως θα σου πουν καλυτερα τα αλλα κοριτσια που ξερουν εγω τωρα περιμενω να περασω απο επιτροπη.ομως απο τον ιουνιο γιατι ξεκινησες το φεβρουαριο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mairh32 είπε:

και κατι αλλο επιτροπη δε περνας συγκεκριμενα σε μια πολη ή μπορεις να πας οπου θες?

Mairh 32 σιγα σιγα ετοιμαζόμαστε..κυριως κάποιες εξετασεις και ότι χρειάζεται για Επιτροπή.μονο που μόλις έμαθα σήμερα ότι Επιτροπή περνάμε Αφού γίνει βιοψία Εσύ? Έχεις βρει Κέντρο?Αθήνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Mairh 32 σιγα σιγα ετοιμαζόμαστε..κυριως κάποιες εξετασεις και ότι χρειάζεται για Επιτροπή.μονο που μόλις έμαθα σήμερα ότι Επιτροπή περνάμε Αφού γίνει βιοψία Εσύ? Έχεις βρει Κέντρο?Αθήνα?

Κι εμείς μαζευουμε τις εξετάσεις άσε πριν δύο βδομάδες έκανα κ τη σαλπιγγογραφια πεθανα στο πόνο.ε γω στη πατρα είμαι αλλά κοιτούσαν κ στην αθηνα.μπορεις να μ στείλει στα μην που θα κάνεις γιατί εγώ έχω λίγη ανασφάλεια με τα κέντρα.επιτροπη σου κλεισανε;γτ εγώ ακόμα περιμένω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairh32 είπε:

Κι εμείς μαζευουμε τις εξετάσεις άσε πριν δύο βδομάδες έκανα κ τη σαλπιγγογραφια πεθανα στο πόνο.ε γω στη πατρα είμαι αλλά κοιτούσαν κ στην αθηνα.μπορεις να μ στείλει στα μην που θα κάνεις γιατί εγώ έχω λίγη ανασφάλεια με τα κέντρα.επιτροπη σου κλεισανε;γτ εγώ ακόμα περιμένω

Δεν έχω καλέσει ακόμα για Επιτροπή θα το κάνω τις επόμενες ημέρες εγώ αυτή την είχα κάνει πριν 1,5χρονο όντως πονάει πάρα πολύ.Στο Γένεσις θα τη κάνουμε στη Πάτρα είσαι ικανοποιημένη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/15/2018 at 4:36 ΜΜ, ο/η Mairh32 είπε:

Στα Γιάννενα αλλά λένε θα σας ειδοποιήσουμε εμείς τηλεφωνικά.επισης ξέρετε αν απορρίπτουν αν δεν έχετε κάνει καμία προσπάθεια σπερματεγχυσης;έχω πολύ αγωνία φοβάμαι μη με κόψουν..

Πέρασα επιτροπή στα Γιάννενα. Τσακ μπαμ! Μέσα σε 5 μέρες από την αποστολή με φαξ της παραπομπής με πήραν τηλέφωνο και πήγα τη μεθεπόμενη μέρα. Έχει πολύωρη αναμονή με άλλα ζευγάρια απέξω, αλλά μέσα τελειώνεις γρήγορα. Ολιγοασθενοσπερμία ήταν η δική μας αιτία, δεν μου ζήτησαν καν σπερματέγχυση. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι βεβαίωση από ουρολόγο (όχι πια από ενδοκρινολόγο) ότι έχουν γίνει προσπάθειες βελτίωσης του σπέρματος. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mairh32 μην ανχονεσε κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε !!!!αυτο τι να σου πω κοιτας να περασεις καπου κοντα απο εκει που εισαι να σε βολευει και εσενα! Τιποτα δεν ειναι η επιτροπη το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτεσαι θα δεις θα περασετε! Ποτε περνατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η antzy9 είπε:

κοριτσια μου περασα επιτροπη τον ιουνιο 2017.....παραλαβη φαρμακων τον αυγουστο2017 κ πρωτη διεγερση τον φλεβαρη 2018......εαν αποτυχω τα δευτερα φαρμακα τα δικαιουμαι εως τον ιουνιο, σωστα???? η ισχυει κατι αλλο κ τα χασω??η καλα τα σκεφτομαι?

Ναι τον Ιουνιο τα περνεις αλλα λογικα θα κανεις ωαρια θα βαλεις στην καταψυξη αν τελειωσουν θα υπαρχει τροπος να τα διεκδηκησεις,!αλλααααααα δεν θα τα παρεις δεν θα τα παρεις θα μας εχεις ευχαρηστα νεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Δεν έχω καλέσει ακόμα για Επιτροπή θα το κάνω τις επόμενες ημέρες εγώ αυτή την είχα κάνει πριν 1,5χρονο όντως πονάει πάρα πολύ.Στο Γένεσις θα τη κάνουμε στη Πάτρα είσαι ικανοποιημένη?

Έννοεις το γενεσις με τον παντο;είχα πάρει εκεί και μου είχε πει πολύ ακριβα σε σχέση με τα υπόλοιπα.εγω σχετικά ευχαριστημένη τώρα στα λόγια όλοι καλοί είναι στη πράξη να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Που είναι αυτό το κουμπάκι που λεει και η φίλη μας η @Athena D. να το πατήσουμε και όλες μας αυτόματα να εχουμε το μωρακι μας αγκαλιά.... ουφ!....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

Πέρασα επιτροπή στα Γιάννενα. Τσακ μπαμ! Μέσα σε 5 μέρες από την αποστολή με φαξ της παραπομπής με πήραν τηλέφωνο και πήγα τη μεθεπόμενη μέρα. Έχει πολύωρη αναμονή με άλλα ζευγάρια απέξω, αλλά μέσα τελειώνεις γρήγορα. Ολιγοασθενοσπερμία ήταν η δική μας αιτία, δεν μου ζήτησαν καν σπερματέγχυση. Το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι βεβαίωση από ουρολόγο (όχι πια από ενδοκρινολόγο) ότι έχουν γίνει προσπάθειες βελτίωσης του σπέρματος. Καλή επιτυχία!

Αα πολύ γρήγορα πέρασες πρόσφατα;δεν αφήνουν ένα περιθώριο μιας εβδομάδας να προλάβουμε να φτιάξουμε τα χαρτιά με το γιατρό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Έννοεις το γενεσις με τον παντο;είχα πάρει εκεί και μου είχε πει πολύ ακριβα σε σχέση με τα υπόλοιπα.εγω σχετικά ευχαριστημένη τώρα στα λόγια όλοι καλοί είναι στη πράξη να δω.

συμφωνώ εσύ σε ποιο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η love30 είπε:

@Mairh32 μην ανχονεσε κοριτσακι μου ολα καλα θα πανε !!!!αυτο τι να σου πω κοιτας να περασεις καπου κοντα απο εκει που εισαι να σε βολευει και εσενα! Τιποτα δεν ειναι η επιτροπη το τελευταιο πραγμα που θα σκεφτεσαι θα δεις θα περασετε! Ποτε περνατε?

Από μέρα σε μέρα περιμένω τηλ.ομως έχω κ μία ελπίδα γιατί αυτό το μήνα έκανα σαλπιγγογραφια κ μετά επαφές κ λέω μην έγινε κανένα θαύμα γιατί έπαιρνε ειδικές βιταμίνες όλο αυτό το καιρό αλλά δε νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Έννοεις το γενεσις με τον παντο;είχα πάρει εκεί και μου είχε πει πολύ ακριβα σε σχέση με τα υπόλοιπα.εγω σχετικά ευχαριστημένη τώρα στα λόγια όλοι καλοί είναι στη πράξη να δω.

Εγώ συνεργάζομαι με το Σφακιανουδη..αν θέλεις να σου στείλω πληροφορίες..φυσικα και μετράνε οι πράξεις κ τα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

συμφωνώ εσύ σε ποιο είσαι?

Στης πατρας αν το γνωριζεις..μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Εγώ συνεργάζομαι με το Σφακιανουδη..αν θέλεις να σου στείλω πληροφορίες..φυσικα και μετράνε οι πράξεις κ τα αποτελεσματα

Τους έχω ακούσει όλους αλλά δε γίνεται κάθε ραντεβού και κατοσταρικο μόνο για να σου πουν τη γνώμη τους συν τα μεταφορικά για να πας έχω δώσει μέχρι στιγμής 300 ευρώ σε ραντεβού αν είναι δυνατόν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Τους έχω ακούσει όλους αλλά δε γίνεται κάθε ραντεβού και κατοσταρικο μόνο για να σου πουν τη γνώμη τους συν τα μεταφορικά για να πας έχω δώσει μέχρι στιγμής 300 ευρώ σε ραντεβού αν είναι δυνατόν.

Έχεις δίκιο και εμας δε μας περισσεύουν αλλά ελπίζω να ε ΧΟΥΜΕ κάνει τη σωστή επιλογη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

Αα πολύ γρήγορα πέρασες πρόσφατα;δεν αφήνουν ένα περιθώριο μιας εβδομάδας να προλάβουμε να φτιάξουμε τα χαρτιά με το γιατρό;

Υποτίθεται ότι τα έχεις όλα έτοιμα με το γιατρο όταν στέλνεις το φαξ. Δύο φορές το μήνα συνεδριάζουν, άρα μπορεί να έχεις από 1 ημέρα έως 2 εβδομάδες. Είναι η πιο γρήγορη επιτροπή σε όλη την Ελλάδα.

Συγκεκριμένα θέλεις το έντυπο της παραπομπής το οποίο προσοχή γιατί έχει αλλάξει πρόσφατα και δεν το ξέρουν όλοι οι γυναικολόγοι. Εγώ πέρασα το Δεκέμβρη που μόλις είχε αλλάξει. Στην αρχή τους έστειλα το παλιό, με πήραν τηλέφωνο να τους στείλω το καινούριο και ούτε γάτα ούτε ζημιά!

Το σωστό είναι εδώ (4η & 5η σελίδα):  http://www.eopyy.gov.gr/Έγγραφα ΕΟΠΥΥ/Νέα - Ανακοινώσεις - Δελτία Τύπου/20171120_οικ. 46847_ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗΣ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ_ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗ ΕΝΤΥΠΩΝ 20-11-2017.pdf

αυτό το συμπληρώνει και το υπογράφει ο γυναικολόγος σου.

το στέλνεις στο φαξ και τους παίρνεις και τηλέφωνο αν το έλαβαν και αν είναι ευανάγνωστο γιατί μπορεί να μη φαίνεται καθαρά το τηλέφωνό σου και να περιμένεις άδικα.

από το σάιτ του ΕΟΠΥΥ βρίσκεις τα τηλέφωνα:

Επιτροπή Ιωαννίνων
Τα μέλη της γνωματεύουν επί αιτημάτων έγκρισης ασφαλισμένων των Νομών Ιωαννίνων, Άρτας, Πρέβεζας, Θεσπρωτίας, Λευκάδας, Κερκύρας, Άρτας και Αιτωλοακαρνανίας. Η Επιτροπή εδρεύει επί της οδού Φιλικής Εταιρείας 16, Ιωάννινα (Τηλέφωνο επικοινωνίας: 26510 70798, 72257, 70954, Φαξ:26510-70798)

 

Σημείωση: η δ/νση είναι Παύλου Μελά. Αν πας στη Φιλικής Εταιρείας θα σε στείλουν στα κεντρικά

 

Μπορεί να σου φαίνεται βουνό αλλά πραγματικά είναι εύκολη διαδικασία. Αν πέρασες το πιο δύσκολο κομμάτι που κατά τη γνώμη μου είναι η σαλπιγγογραφία δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Έχεις δίκιο και εμας δε μας περισσεύουν αλλά ελπίζω να ε ΧΟΥΜΕ κάνει τη σωστή επιλογη

ενταξει το γενεσις θεωρειται απ τα καλυτερα κεντρα πιστευω ομως οτι ειναι και αναλογως το προβλημα που αντιμετωπιζει κανεις αλλες τα καταφερνουν με τη πρωτη αλλες παιδευονται μακαρι στο τελος ολες να τα καταφερουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

ενταξει το γενεσις θεωρειται απ τα καλυτερα κεντρα πιστευω ομως οτι ειναι και αναλογως το προβλημα που αντιμετωπιζει κανεις αλλες τα καταφερνουν με τη πρωτη αλλες παιδευονται μακαρι στο τελος ολες να τα καταφερουμε.

Μακάρι κορίτσι μου για όλες το καλυτεροο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Που είναι αυτό το κουμπάκι που λεει και η φίλη μας η @Athena D. να το πατήσουμε και όλες μας αυτόματα να εχουμε το μωρακι μας αγκαλιά.... ουφ!....

ααχ αυτο τραβαω τοσο καιρο ολες οι γνωστες τσουπ αμεσως εγκυες το πρωτο μηνα, και να σ λενε ολοι η ταδε ειναι εγκυος μετα απο μια βδομαδα ξανα κι εκεινη ειναι εγκυος κ να σε κοιτανε ποσες φορες εχω σκυψει το κεφαλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

ααχ αυτο τραβαω τοσο καιρο ολες οι γνωστες τσουπ αμεσως εγκυες το πρωτο μηνα, και να σ λενε ολοι η ταδε ειναι εγκυος μετα απο μια βδομαδα ξανα κι εκεινη ειναι εγκυος κ να σε κοιτανε ποσες φορες εχω σκυψει το κεφαλι..

Το βιώνω κ εγώ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mairh32 είπε:

ααχ αυτο τραβαω τοσο καιρο ολες οι γνωστες τσουπ αμεσως εγκυες το πρωτο μηνα, και να σ λενε ολοι η ταδε ειναι εγκυος μετα απο μια βδομαδα ξανα κι εκεινη ειναι εγκυος κ να σε κοιτανε ποσες φορες εχω σκυψει το κεφαλι..

Μία από τα ίδια........... :( 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Μία από τα ίδια........... :( 

δε πειραζει που θα παει θα τα καταφερουμε κι εμεις, το καλο πραγμα αργει να γινει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...