Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σπερματέγχυση


Guest

Recommended Posts

στις On 9/1/2018 at 1:15 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Δε πετυχε ομως η σπερματεγχυση που κανατε ε;; Σου εδωσαν καποια απαντηση σ αυτο ,εφοσον ηταν ολα ενταξει;; Τι εφταιξε;;

Μιλησα με το γυναικολογο μου και. δεν ειναι υπερ.Μου ειπε οτι για  να κανεις σπερματεγχυση ,χρειαζεται μια προσφατη υστεροσαλπιγγογραφια,σπερμοδιαγραμμα και μια διεγερση των ωοθηκων για να βοηθηθουν στην αναπτυξη τα ωαριων.Εμεις δεν εχουμε κανει τιποτα απο ολα αυτα μια και το σκεφτηκαμε μολις χτες βραδυ.

Επιπλεον μου ειπε ,οτι εφοσον δεν ειχα διεγερση με τα χαπια της εξωσωματικης ,θα εχω με σπερματεγχυση;;Γενικα με απετρεψε απο την ιδεα.

Τι να πω...Προσευχομαι να αναπτυχθουν μονα τους  ,να εχω ωορηξια και να παω με φυσικο τροπο...

Κορίτσι μου ναι..αποτύχαμε..Και η απάντηση ηταν το σπερμοδιαγραμμα που προηγήθηκε πριν κάνουν την επεξεργασία για το δείγμα..πάθαμε σοκ,η κινητικότητα ξαφνικά χάλια!και 99% ανώμαλες μορφές..Αλλα δεν ειχαμε ουσιαστικα επιλογή..πηγαμε για απο το 1%.. γιατι ειχαμε κανει ολη την διαδικασία..διέγερση με χαπια και ένεσης εξωσωματικης και ολα τα παρελκόμενα..Οποτε απλα το κάναμε..

απο την πρωτη στιγμή ειπα του γιατρού "τι θελουμε και το κανουμε τωρα??" Και μου λέει" για να μην πούμε πως υπέβαλλες τον οργανισμό σου σε ολη αυτήν την διαδικασία χωρις καν να προσπαθήσουμε!!Ποτέ δεν ξερεις..εγω εχω δει τα απίστευτα στα τοσα χρονια..οποτε γιατι οχι???ισως ηρθε η ωρα.."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για την απαντηση.Απ οτι καταλαβα η μεθοδος δεν εχει και τοσο επιτυχια...Θα ξανα προσπαθησω με εξωσωματική λοιπόν μετα απο αυτην την προσπάθεια.Εσυ;Σε ποια φαση εισαι τωρα;

Κορίτσι μου σαλπιγγογραφια πρεπει οπωσδήποτε να κανεις ώστε να δεις αν ειναι διαβατές οι σαλπιγγες ώστε να προσπαθειτε και μόνοι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Αυτο με τα ποσοστά ειλικρινα δεν μπορω να το καταλάβω!!ξερω κοπελα που με τα όσα τις ελεγαν(οτι μπαίνει σε πρόωρη εμμηνόπαυση και οως το πολυ σε δυο χρονια θα της εχει σταματησει και η περίοδος,και πως η μόνη τους επιλογή ειναι η εξωσωματικη οπου τα ωάρια της δεν έφταναν καν στην ωρίμανση) οδηγήθηκε στην κατάθλιψη!!Και ενω ηταν έτοιμη να προχωρήσει στην επόμενη εξωσωματικη της(απο συλλογές ωαρίων σε φυσικούς κυκλους) ανακάλυψε πως το μηνα που εν της πήραν το ωάριο της(γιατι αποφάσισε να αφήσει ενα μηνα να περάσει μπας και πάρει τα πάνω της) το κορίτσι έμεινε έγκυος φυσιολογικά!!!Αρα πως ειναι δυνατόν να σου στερουν την τελευταία σου ελπίδα???Δεν ξέρω ρε παιδια..εμενα ο γιατρός μου διαρκώς μου λέει πως μιλαμε για ενα θαύμα,και πως δεν περνάνε ολα απο το χέρι μας ..Πρεπει να χουμε δύναμη και πίστη και ολα θα γινουν!!!

Xa!Διαβαζω για την κοπελα ,και ειναι σαν να περιγραφεις εμενα!Η μονη διαφορα ,οτι εγω δεν επαθα καταθλιψη και δεν εχω προχωρησει στη ληψη ωαριων με φυσικους κυκλους,παρολο που αυτο μας προτιναν στο τελευταιο κεντρο που πηγαμε.Ημασταν ετοιμοι να το παμε ετσι και ο αντρας μου πηγε πισω...Παμε οι δυο μας μ ειπε και βλεπουμε..Αυτος ο μηνας θα ειναι πολυ καθοριστικος για την πορεια μας ,μια και τα ωαρια μεγαλωνουν μεν αλλα αργα κ απο την αλλη ο γιατρος λεει οτι ισως δουμε ,ισως δεν δουμε ωορηξια...Υπολογισε την ωορηξια σε 10 μερες αλλα κατι μ λεει οτι ειναι αργα..Φοβαμαι τωρα μην την χασω...Πηγα και πηρα τεστ ωορηξιας και η γραμμη αποτελεσματος φανηκε  λιγο πιο αχνη ,απο την γραμμη ελεγχου..Δεν ξερω τι να κανω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου σαλπιγγογραφια πρεπει οπωσδήποτε να κανεις ώστε να δεις αν ειναι διαβατές οι σαλπιγγες ώστε να προσπαθειτε και μόνοι σας!!!

Ειχα κανει πριν κανα χρονο περιπου...Χρειαζεται παλι;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Κορίτσι μου ναι..αποτύχαμε..Και η απάντηση ηταν το σπερμοδιαγραμμα που προηγήθηκε πριν κάνουν την επεξεργασία για το δείγμα..πάθαμε σοκ,η κινητικότητα ξαφνικά χάλια!και 99% ανώμαλες μορφές..Αλλα δεν ειχαμε ουσιαστικα επιλογή..πηγαμε για απο το 1%.. γιατι ειχαμε κανει ολη την διαδικασία..διέγερση με χαπια και ένεσης εξωσωματικης και ολα τα παρελκόμενα..Οποτε απλα το κάναμε..

απο την πρωτη στιγμή ειπα του γιατρού "τι θελουμε και το κανουμε τωρα??" Και μου λέει" για να μην πούμε πως υπέβαλλες τον οργανισμό σου σε ολη αυτήν την διαδικασία χωρις καν να προσπαθήσουμε!!Ποτέ δεν ξερεις..εγω εχω δει τα απίστευτα στα τοσα χρονια..οποτε γιατι οχι???ισως ηρθε η ωρα.."

Καταλαβα...Χρειαζεται να το ψαχνει κανεις διαρκως...Εχουμε κανει σπερμοδιαγραμμα πριν μισο χρονο κ ηταν ενταξει...Μαλλον θελει επαναληψη...ΟΥφ!Δεν προλαβαινω τοσους γιατρους και εξετασεις!

Κατερινακι μου μακαρι να σου πανε ολα καλα τη επομενη φορα της προσπαθειας σου!Αλλωστε τωρα εχεις βαλει τα πραγματα σε μια σειρα και ξερεις πως να κινηθεις και που να ψαχτεις.Το δυσκολο ειναι να πηγαινει κανεις στα τυφλα!Τις καλυτερες ευχες μου και ενα μεγαααααλο ευχαριστω για ολες τις απαντησεις σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Athena D. σαν newbie που είμαι έχω καθυστέρηση στην απάντηση (μακάρι να είχα και αλλού  μπουχαχα) Εμείς μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Πρώτη προσπάθεια με βραχύ διακόπηκε λόγω χαμηλής ανταπόκρισης και τον Δεκέμβρη ξεκινήσαμε το μακρύ με αποτελέσμα από τα 5 που λήφθηκαν γονιμοποιήθηκαν και τα  5. Από αυτά μεταφέραμε τα 2 που ηταν τα πιο γρηγορα και τα αλλα 2 που τελικα προχωρησαν τα καταψυξαμε. Τωρα εχω εχω β να κανω μεθαύριο.  Ίδωμεν  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Xa!Διαβαζω για την κοπελα ,και ειναι σαν να περιγραφεις εμενα!Η μονη διαφορα ,οτι εγω δεν επαθα καταθλιψη και δεν εχω προχωρησει στη ληψη ωαριων με φυσικους κυκλους,παρολο που αυτο μας προτιναν στο τελευταιο κεντρο που πηγαμε.Ημασταν ετοιμοι να το παμε ετσι και ο αντρας μου πηγε πισω...Παμε οι δυο μας μ ειπε και βλεπουμε..Αυτος ο μηνας θα ειναι πολυ καθοριστικος για την πορεια μας ,μια και τα ωαρια μεγαλωνουν μεν αλλα αργα κ απο την αλλη ο γιατρος λεει οτι ισως δουμε ,ισως δεν δουμε ωορηξια...Υπολογισε την ωορηξια σε 10 μερες αλλα κατι μ λεει οτι ειναι αργα..Φοβαμαι τωρα μην την χασω...Πηγα και πηρα τεστ ωορηξιας και η γραμμη αποτελεσματος φανηκε  λιγο πιο αχνη ,απο την γραμμη ελεγχου..Δεν ξερω τι να κανω...

Δεν παρακολουθείτε υπερηχογραφικα με τον γιατρό την ανάπτυξη τους?(ώστε να πατε λιγο πιο στοχευμένα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Ειχα κανει πριν κανα χρονο περιπου...Χρειαζεται παλι;;;

Α,εχεις κανει..οκ..οχι δεν χρειάζεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Καταλαβα...Χρειαζεται να το ψαχνει κανεις διαρκως...Εχουμε κανει σπερμοδιαγραμμα πριν μισο χρονο κ ηταν ενταξει...Μαλλον θελει επαναληψη...ΟΥφ!Δεν προλαβαινω τοσους γιατρους και εξετασεις!

Κατερινακι μου μακαρι να σου πανε ολα καλα τη επομενη φορα της προσπαθειας σου!Αλλωστε τωρα εχεις βαλει τα πραγματα σε μια σειρα και ξερεις πως να κινηθεις και που να ψαχτεις.Το δυσκολο ειναι να πηγαινει κανεις στα τυφλα!Τις καλυτερες ευχες μου και ενα μεγαααααλο ευχαριστω για ολες τις απαντησεις σου!

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!Ηταν το τρίτο μας σπερμοδιαγραμμα αυτο..ειχα ρωτήσει τρεις διαφορετικούς γιατρούς για επανάληψη και μου χαν πει πως δεν ειναι απαραίτητο καθώς ναι μεν ανα τρίμηνο το σπερμα ανανεώνεται αλλα δεν υπαρχει τραγική διαφορά!ετσι μου πε ο γιατρός μου,να μην δώσω επιπλέον χρηματα για σπερμοδιαγραμμα..Να τελικά όμως που αλλαξε δραματικα..Τι να πω..ολα τα κουλά μαζεμένα!!Ετσι ειναι..τουλάχιστον κατι βρεθηκε ώστε να παλέψουμε για διόρθωση γιατι αυτη η "ανεξήγητη υπογονιμότητα" δεν παλευεται..ευχομαι συντομα να ανταμειφθουν οι κόποι όλων μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Dora77 είπε:

@Athena D. σαν newbie που είμαι έχω καθυστέρηση στην απάντηση (μακάρι να είχα και αλλού  μπουχαχα) Εμείς μπήκαμε στη διαδικασία εξωσωματικής. Πρώτη προσπάθεια με βραχύ διακόπηκε λόγω χαμηλής ανταπόκρισης και τον Δεκέμβρη ξεκινήσαμε το μακρύ με αποτελέσμα από τα 5 που λήφθηκαν γονιμοποιήθηκαν και τα  5. Από αυτά μεταφέραμε τα 2 που ηταν τα πιο γρηγορα και τα αλλα 2 που τελικα προχωρησαν τα καταψυξαμε. Τωρα εχω εχω β να κανω μεθαύριο.  Ίδωμεν  ?

Μπράβο!!!Με το καλο μια μεγαλη χοριακη!!!Να πανε ολα υπέροχα!?☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ κοριτσακι μου!!Ηταν το τρίτο μας σπερμοδιαγραμμα αυτο..ειχα ρωτήσει τρεις διαφορετικούς γιατρούς για επανάληψη και μου χαν πει πως δεν ειναι απαραίτητο καθώς ναι μεν ανα τρίμηνο το σπερμα ανανεώνεται αλλα δεν υπαρχει τραγική διαφορά!ετσι μου πε ο γιατρός μου,να μην δώσω επιπλέον χρηματα για σπερμοδιαγραμμα..Να τελικά όμως που αλλαξε δραματικα..Τι να πω..ολα τα κουλά μαζεμένα!!Ετσι ειναι..τουλάχιστον κατι βρεθηκε ώστε να παλέψουμε για διόρθωση γιατι αυτη η "ανεξήγητη υπογονιμότητα" δεν παλευεται..ευχομαι συντομα να ανταμειφθουν οι κόποι όλων μας..

Μακάρι Κατερινακι!!Να εχουμε σύντομα ευχαριστα νεα καινα ανταμειφθούν οι κόποι μας!Μερικες φορές νιώθει κανείς να εχει φτάσει στα ορια του,και ισως οτι τα ξεπερνά ει...Το μονο που μπορούμε να κάνουμε ειναι να το παλεύουμε οσο μπορούμε κ οσο έχουμε χρόνο μπροστά μας.Τα φιλια μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/1/2018 at 6:40 ΠΜ, ο/η Athena D. είπε:

Μπράβο!!!Με το καλο μια μεγαλη χοριακη!!!Να πανε ολα υπέροχα!?☺

Σε ευχαριστώ για την ευχή. Η χοριακη είναι οριακή (  κάνει και ρίμα ?) οπότε αναμένουμε. ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dora77 είπε:

Σε ευχαριστώ για την ευχή. Η χοριακη είναι οριακή (  κάνει και ρίμα ?) οπότε αναμένουμε. ☺

Πολυ χαίρομαι!!Να αρχίσει να παίρνει τα πανω της γρηγορα και να εχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη??Μα τι υπέροχα που μπηκε η χρονιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κοριτσια μου καλησπερα!την κυριακη εκανα την πρωτη σπερματεγχυση με ενα ωαριο... το ξερω ειναι νωρις αλλα πως θα περασουν οι μερες;!;!;!;;! δεν ξερω και ποτε μπορω να κανω χοριακη. Ξερω ξερω μετα απο 14 μερες αλλα ....αν την κανω στις 10 μερες δεν θα δειξει; ποσες ειναι στην αναμονή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!την κυριακη εκανα την πρωτη σπερματεγχυση με ενα ωαριο... το ξερω ειναι νωρις αλλα πως θα περασουν οι μερες;!;!;!;;! δεν ξερω και ποτε μπορω να κανω χοριακη. Ξερω ξερω μετα απο 14 μερες αλλα ....αν την κανω στις 10 μερες δεν θα δειξει; ποσες ειναι στην αναμονή; 

@ZOIRITA37 Καλησπέρα, μήπως σου είναι εύκολο να μου πεις τη διαδικασία, ήταν με ενέσεις ή χάπια? Ειναι και εγώ να κάνω και μου έδωσε ενέσεις να κάνω 1 καθε μέρα...Έχω αγχωθεί λιγάκι... Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elena o είπε:

@ZOIRITA37 Καλησπέρα, μήπως σου είναι εύκολο να μου πεις τη διαδικασία, ήταν με ενέσεις ή χάπια? Ειναι και εγώ να κάνω και μου έδωσε ενέσεις να κάνω 1 καθε μέρα...Έχω αγχωθεί λιγάκι... Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!

Καλησπερα κοριτσι μου, εγω πηρα απο την 3η μερα ως και την 7η απο 2 σερπαφαρ το πρωι. Εκανα πολυ γρηγορα ωαριο (σκεψου Σαββατο 20 Ιανουαριου μου ηρθε η περιοδος και 26 ειχα ενα ωαριο 18 χιλιοστα) .μην αγχωνεσαι καθολου,σαν διαδικασια ειναι πολυ απλη και δεν ποναει καθολου. Ποτε ξεκινας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ZOIRITA37Ειναι να αδιαθέτησω 7/2 άρα 9/2 ξεκινάω τις ενέσεις την 6 μέρα μου έγραψε μια εξεταςη Ε2 που δεν έχω ιδέα τι ακριβώς ειναι και μου είπε την ίδια μέρα το απόγευμα να πάω με την εξέταση για υπέρηχο...και ο Θεός βοηθός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elena o είπε:

@ZOIRITA37Ειναι να αδιαθέτησω 7/2 άρα 9/2 ξεκινάω τις ενέσεις την 6 μέρα μου έγραψε μια εξεταςη Ε2 που δεν έχω ιδέα τι ακριβώς ειναι και μου είπε την ίδια μέρα το απόγευμα να πάω με την εξέταση για υπέρηχο...και ο Θεός βοηθός!

Καλημερα καλη μου. Η Ε2 ειναι μια εξεταση ωστε να δει ο γιατρος την ηλικια της ωοθηκης σου(ετσι νομιζω δλδ). Μετα θα πας για υπερηχο και θα βλεπεις τα ωαριακια σου να μεγαλωνουν, οταν ειναι περιπου 18 χιλιοστα θα κανεις την ενεση για την ωορηξια και την επομενη ή μεθεπομενη μερα θα κανεις σπερματεγχυση. Εχετε καποιο προβλημα; ποτε ξεκινησατε τις προσπαθειες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ZOIRITA37Έχουμε σχεδόν ενάμιση χρόνο, προς το παρόν όλα καλα δεν έχει βρεθεί κάποιο θέμα πλην του οτι τα αποθέματα μου έχουν αρχίσει να μειώνονται . Ειμαι λίγο μεγάλη όμως ίσως γ αυτο να δυσκολευόμαστε.  Ειμαι σχεδόν  36, στην ηλικία που όλα γίνονται πιο δύσκολα, και έναν πανικό τον έχω ειναι η αληθεια... Σ ευχαριστω πολύ για τις διευκρινίσεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Elena o είπε:

@ZOIRITA37Έχουμε σχεδόν ενάμιση χρόνο, προς το παρόν όλα καλα δεν έχει βρεθεί κάποιο θέμα πλην του οτι τα αποθέματα μου έχουν αρχίσει να μειώνονται . Ειμαι λίγο μεγάλη όμως ίσως γ αυτο να δυσκολευόμαστε.  Ειμαι σχεδόν  36, στην ηλικία που όλα γίνονται πιο δύσκολα, και έναν πανικό τον έχω ειναι η αληθεια... Σ ευχαριστω πολύ για τις διευκρινίσεις!

Κι εγω 37 ειμαι μην αγχωνεσαι.Τα καλυτερα μας ευχομαι. Εγω 5η μερα σπερματεγχυσης...ποτε να περιμενω κατι; μια ενδειξη;!;!;

στις On 11/1/2018 at 12:19 ΠΜ, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Δεν παρακολουθείτε υπερηχογραφικα με τον γιατρό την ανάπτυξη τους?(ώστε να πατε λιγο πιο στοχευμένα)

Κατερινάκι/only love τι κανεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ZOIRITA37 Μου εδωςες κουράγιο! Εύχομαι να ειναι η τυχερή μας φορά! Η Παναγία μαζί μας και με όλες τις κοπέλες που προσπαθούν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον γιατρο που ειχα ρωτησει εγω παλια για σπερματεγχυση μου ειχε πει πως αν δεν υπαρχει θεμα με το σπερμα υπαρχουνε πιθνοτητες αλλα με αυτη τη λογικη παμε και φυσιολογικα αν και εχεις ποιο πολυ βοηθεια με σπερματεγχυαη παρα φυσιολογικα.,,!!οι αποψεις δυισταντε πανω σε αυτο!! Καλη επυτυχια σε ολα τα κοριτσια.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Τον γιατρο που ειχα ρωτησει εγω παλια για σπερματεγχυση μου ειχε πει πως αν δεν υπαρχει θεμα με το σπερμα υπαρχουνε πιθνοτητες αλλα με αυτη τη λογικη παμε και φυσιολογικα αν και εχεις ποιο πολυ βοηθεια με σπερματεγχυαη παρα φυσιολογικα.,,!!οι αποψεις δυισταντε πανω σε αυτο!! Καλη επυτυχια σε ολα τα κοριτσια.....

Καλη μας επιτυχια. Εμεις δεν εχουμε κανενα θεμα περα του οτι δεν κανω ωορηξια καθε μηνα ,οποτε μας παει πισω. Ετσι ειπαμε να κανουμε σπερματεγχυση με σερπαφαρ ωστε να εχουμε σιγουρη την ωορηξια και βλεπουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 9:11 ΜΜ, ο/η ZOIRITA37 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!την κυριακη εκανα την πρωτη σπερματεγχυση με ενα ωαριο... το ξερω ειναι νωρις αλλα πως θα περασουν οι μερες;!;!;!;;! δεν ξερω και ποτε μπορω να κανω χοριακη. Ξερω ξερω μετα απο 14 μερες αλλα ....αν την κανω στις 10 μερες δεν θα δειξει; ποσες ειναι στην αναμονή; 

Με το καλο να παρεις ευχαριστα αποτελέσματα!!!προσπαθησε να χαλαρώσεις και ασε τις ημέρες να περάσουν..την 14η μερα πρεπει να κανεις χοριακουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/1/2018 at 10:19 ΜΜ, ο/η Elena o είπε:

@ZOIRITA37Ειναι να αδιαθέτησω 7/2 άρα 9/2 ξεκινάω τις ενέσεις την 6 μέρα μου έγραψε μια εξεταςη Ε2 που δεν έχω ιδέα τι ακριβώς ειναι και μου είπε την ίδια μέρα το απόγευμα να πάω με την εξέταση για υπέρηχο...και ο Θεός βοηθός!

Καλησπερα κορίτσι μου..η Ε2 που σου χει γράψει στην παρούσα φάση που σου χει πει ο γιατρός να κανεις εξυπηρετεί μια "πρόωρη πρόβλεψη" για την ποιότητα της ωορρηξιας που θα κανεις..αυτο θελει να δει ο γιατρός..καλα αποτελέσματα και με το καλο η σπερματέγχυση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...