Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η babybaby είπε:

Εγώ εδώ!! Όχι ακριβώς τσιμπίματα, αλλά σαν να κλωτσάει κύστη και να αντικατοπτρίζεται ο πόνος από κάτω...

Και τι σ είπε ο.γιατρος ;;:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν του το έχω πει. Μου φαίνεται νορμάλ να το νιώθω κάποιες φορές γιατί είναι σαν τις υπόλοιπες κλωτσιές απλώς νιώθω κάτι εκεί. Αλλά την Τετάρτη που έχω ραντεβού θα του το πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  για τις παντήσεις για τα χάπια.....

 

Να ρωτήσω κάτι....

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Σαν να σε τρυπαει ηλεκτρικό ρεύμα μεσα στο κόλπο????!!! 

Εγω!!!! Μια στο τοσο το αισθανομαι κ ειναι ενοχλητικος πονος θα ελεγα... δεν εχω ρωτησει ακομα τον γιατρο ομως τι ειναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η mommy96 είπε:

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Εχεις και υγρα? Φαγουρα? Εχεις κανει καθολου καλλιεργεια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Εχεις και υγρα? Φαγουρα? Εχεις κανει καθολου καλλιεργεια?

Τώρα έχω τα νορμάλ  ! 

Δεν ξέρω αν μέχρι κάνει καλλιεργεία  (ζω στ εξωτερικό και οι εξετάσεις μετρημένες) 

ούρων εκαν πριν λίγο καιρό καλά ήταν.. 

Ο τράχηλος μ αγχωσε μην Είναι σημάδι ... γτ τ έχω κάθε μέρα από λίγες φορές όταν κουράζομαι..  

κ όταν κάθομαι στη καρέκλα πχ νιώθω ότι κάτι ήταν εκεί.. πφ δε ξέρω πως ν το πω  :(

ειμαι 18+3. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2018 at 10:14 ΜΜ, ο/η Rosemary είπε:

Θυμασαι που τα συζητουσαμε οταν ειχα κ εγω το ιδιο θεμα?? Τελικα κι εμενα μια χαρα ηταν τα κιλα της μικρης μου..! Ηταν grand 2 στο Doppler νομιζω (ή στην Β επιπεδου-δεν ειμαι σιγουρη) αλλα μετα δεν γερασε γρηγορα. Πιστευω οτι αν προσεχεις τη διατροφη σου κ αν αποφευγεις καπνους κ γενικα βλαβερο περιβαλλον ολα θα ειναι μια χαρα!!

Ναι ναι το θυμάμαι.. μακάρι να γίνει έτσι αυτη την φορα! Απο διατροφή κάνω κλασική μεσογειακή (οτι ειναι της εποχής) ούτε πολλά απ έξω τρώω ούτε τπτ και ούτε σε ενεργητικό ούτε σε παθητικό κάπνισμα εκτίθεμαι, αλλα και την προηγούμενη έτσι έκανα και παλι την πάτησα.. τι να πω μακάρι να ειναι ποιο τυχερή αυτη η μπουμπου μου γιατι θα παιδευτεί και εκείνη αν βγει πρόωρα!!! Εσένα η δικιά σου πρεπει να εχει μεγαλώσει τωρα ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η elenian είπε:

Εγω σου χα πει για τα biolane.. ?? Τελικα εγω θα παραγγειλω το klorane. Το χα παρει και στον μεγαλον μου..ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ!! Και τα βρηκα στο σκρουτζ 1+1. Απο συγκαματος μου αρεσε πολυ η biolane και η sebamed. Τα frezyderm γενικως εγω δεν.... Ουτε σε δικα μου καλλυντικα. απο κρεμα σωματος κτλ δεν εβαζα προσωπικα κατι.Η μωρουδιλα μου αρκει!! ?

Αυτο με την κρεμα σώματος κι εγω το σκέφτηκα επειδή εχω ΠΗΤ 14/08 μεσα στην κάψα και απο τον εαυτό μου ξερω οτι οταν εχει τοοοση ζέστη δεν θελω γαλακτωματα και τέτοια επάνω μου!! Οπότε σκέφτομαι να μην χρησιμοποιήσω και στην μπεμπα, ενώ στην μεγάλη μου που την γέννησα αρχές Μαρτίου κάθε βράδυ μετα το μπάνιο βάζαμε κρεμα! Πιστεύω οτι οταν έρθει η στιγμή θα το καταλάβω καλυτερα ?  βρε κορίτσια με εχει πιάσει μια ανυπομονησία απίστευτη.. και η μεγάλη μου συνέχεια λεει ^μαμα που ειναι το νινι?? Χαχαχα και εκείνη ανυπομονεί!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@silverstar τι διατροφή ηταν αυτή? Σου την έδωσε γιατρός? Γτ τωρα.εκανα την καμπύλη ο γυναικολόγος μ είπε να δω έναν διαβητολογο διότι βρήκε την δεύτερη μέτρηση λίγο τσιμπημενη. Έκλεισα ραντεβού για την Παρασκευή αλλα έχω ανησυχήσει λίγο ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Mama2015 είπε:

Ναι ναι το θυμάμαι.. μακάρι να γίνει έτσι αυτη την φορα! Απο διατροφή κάνω κλασική μεσογειακή (οτι ειναι της εποχής) ούτε πολλά απ έξω τρώω ούτε τπτ και ούτε σε ενεργητικό ούτε σε παθητικό κάπνισμα εκτίθεμαι, αλλα και την προηγούμενη έτσι έκανα και παλι την πάτησα.. τι να πω μακάρι να ειναι ποιο τυχερή αυτη η μπουμπου μου γιατι θα παιδευτεί και εκείνη αν βγει πρόωρα!!! Εσένα η δικιά σου πρεπει να εχει μεγαλώσει τωρα ε?

Ειμαστε πια 2,5 μηνων Κοιτα, εγω απο την στιγμη που ειδαμε αυτο στον πλακουντα εκανα πολυ προσεκτικη διατροφη. Απεφευγα δηλαδη άλατι, ζαχαρη, οτιδηποτε ανθυγειινο κ επινα παρα πολυ νερο. Ο γιατρος εμενα μου ειχε πει πως ηταν οργανικο... Του dna..

Ευχομαι να πατησεις τις 38 βδομαδες αυτην τη φορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Ειμαστε πια 2,5 μηνων Κοιτα, εγω απο την στιγμη που ειδαμε αυτο στον πλακουντα εκανα πολυ προσεκτικη διατροφη. Απεφευγα δηλαδη άλατι, ζαχαρη, οτιδηποτε ανθυγειινο κ επινα παρα πολυ νερο. Ο γιατρος εμενα μου ειχε πει πως ηταν οργανικο... Του dna..

Ευχομαι να πατησεις τις 38 βδομαδες αυτην τη φορα!!

Σε ευχαριστω παρα πολυ!!! Μακάρι!! Και εγω δεν τροω πολυ αλάτι σχεδόν ανάλατα μαγειρεύω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Joy26 είπε:

@silverstar τι διατροφή ηταν αυτή? Σου την έδωσε γιατρός? Γτ τωρα.εκανα την καμπύλη ο γυναικολόγος μ είπε να δω έναν διαβητολογο διότι βρήκε την δεύτερη μέτρηση λίγο τσιμπημενη. Έκλεισα ραντεβού για την Παρασκευή αλλα έχω ανησυχήσει λίγο ??

Είναι η διατροφή των 1800 θερμίδων, μου την έδωσε η διαβητολόγος. Μην ανησυχείς, κι εγώ στην αρχή ήμουν πολύ απογοητευμένη και αμέσως το μυαλό μου είχε πάει σε ινσουλίνες και καισαρική, αλλά οι περισσότερες περιπτώσεις ζαχάρου κύησης ρυθμίζονται με τη διατροφή, αρκεί βέβαια να την ακολουθήσεις σωστά. Την άρχισα λοιπόν χωρίς να πιστεύω ότι θα κάνει κάτι, αλλά τα αποτελέσματά της ήταν άμεσα. Ειδικά όταν είδα ότι έχασα τέσσερα κιλά σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, δεν το πίστευα. Θα ελέγχεσαι βέβαια και μπορείς να πειραματιστείς, π.χ ενώ η διατροφή επιτρέπει το λευκό ψωμί και τα δημητριακά τύπου ολικής, εγώ με τις μετρήσεις είδα ότι και τα δύο αυτά μου ανέβαζαν το ζάχαρο, και όντως διαβάζοντας τους πίνακες στα προϊόντα είδα ότι ήταν φουλ στους υδατάνθρακες. Έτσι επέλεξα την άλλη εναλλακτική, ψωμί ή φρυγανιές ολικής, τα οποία τα δέχεται το σώμα μου μία χαρά. Οπότε θα γίνεις και λίγο γιατρός του εαυτού σου παρακολουθώντας τι σε πειράζει και τι όχι, ευτυχώς αυτή η διατροφή περιέχει πολλές εναλλακτικές αν δεν πρέπει να φας κάτι. Και στο ίντερνετ υπάρχει των 1800, αλλά θα σου πει και ο διαβητολόγος πιο συγκεκριμένα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2018 at 9:55 ΜΜ, ο/η mommy96 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  για τις παντήσεις για τα χάπια.....

 

Να ρωτήσω κάτι....

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Τα είχα κι εγώ και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε πως είναι φυσιολογικά. Πως "ανοίγω" σιγά-σιγά για να προετοιμαστώ για τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2018 at 9:55 ΜΜ, ο/η mommy96 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  για τις παντήσεις για τα χάπια.....

 

Να ρωτήσω κάτι....

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Τα είχα κι εγώ και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε πως είναι φυσιολογικά. Πως "ανοίγω" σιγά-σιγά για να προετοιμαστώ για τον τοκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎18‎/‎5‎/‎2018 at 9:55 ΜΜ, ο/η mommy96 είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  για τις παντήσεις για τα χάπια.....

 

Να ρωτήσω κάτι....

 

Έχει κάποια τσιμπήματα μέσα στο πιπι(απλή περιγραφή αχα);;;;;;;;

 

 

Πιστευω πως τα "τραβιγματα" της μητρας, μυικες ενοχλησεις κλπ, διαφερουν απο αλλου τυπου ενοχλησεις...

Αν λοιπον η ενοχληση σου ειναι σαν τραβηγματακι τοτε μαλλον ειναι οι συνδεσμοι της ηβικης περιοχης..

Αν ομως εχεις εστω κ λιγη φαγουρα ή τσουξιμο, καλο ειναι να το μεταφερεις στο γιατρο σου γιατι μπορει να ειναι απο μυκητες μεχρι ουρολοιμωξη ή λοιμωξη απο καποιο μικροβιο (οποτε κ θα χρειαστεις αντιβιωση).

Υ.Γ. Με δεχτηκαν στην ομαδα θηλασμου!!! Ευχαριστωω κ παλι..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η beauty bunny είπε:

Τα είχα κι εγώ και ρώτησα τον γιατρό και μου είπε πως είναι φυσιολογικά. Πως "ανοίγω" σιγά-σιγά για να προετοιμαστώ για τον τοκετό.

Πόσο είσαι;;;;;; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Πιστευω πως τα "τραβιγματα" της μητρας, μυικες ενοχλησεις κλπ, διαφερουν απο αλλου τυπου ενοχλησεις...

Αν λοιπον η ενοχληση σου ειναι σαν τραβηγματακι τοτε μαλλον ειναι οι συνδεσμοι της ηβικης περιοχης..

Αν ομως εχεις εστω κ λιγη φαγουρα ή τσουξιμο, καλο ειναι να το μεταφερεις στο γιατρο σου γιατι μπορει να ειναι απο μυκητες μεχρι ουρολοιμωξη ή λοιμωξη απο καποιο μικροβιο (οποτε κ θα χρειαστεις αντιβιωση).

Υ.Γ. Με δεχτηκαν στην ομαδα θηλασμου!!! Ευχαριστωω κ παλι..!

Όχι δεν έχω Ουρολοίμωξη  ως παθουσα την ξεχωρίζω... Παλιά κ μέχρι 1ο μ παιδί κάθε μηνα πάθαινα .. μέχρι κ επείγοντα είχα πάει γιατί πήγε στ νεφρό ο πόνος .. 

 

τέλεια!!!!! είναι χρήσιμη ομάδα! (μερικές είναι φανατικες μέχρι αηδίας Αλλά δε πειράζει  .. θα σου μάθουν πολλά)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου σε ποια ομαδα θηλασμου μπηκατε? Αττικης? Αν θελετε να σας πω τη γνωμη μου..

Ναι οντως πολλες ειναι φανατικες.. Κρατηστε τα βασικα.Διαβαστε οπωσδηποτε τα αρχεια οπως οι οδηγιες για τις πρωτες 40 μερες και αλλα. Εγω τα χα μαθει σχεδον απεξω στο πρωτο παιδι, και πραγματικα οι μαιες στο ιασω ειχαν παθει πλακα που ηξερα τοσα πολλα..

Επισης να ξερετε πολλοι δινουν ξενο (μαιες και παιδιατροι) γιατι τους βολευει.. Εγω οταν πηγα στην παιδιατρο μπαινοντας μεσα της ειπα, δεν μου αναφερεις τη λεξη σκονη για να τα παμε καλα αλλιως πες μου να φυγω..Ευτυχως η ιδια συμφωνουσε σε πολλα με την ομαδα. Κατι βραδυα που κατι μου τυχαινε, ρωτουσα την ομαδα και με βοηθουσαν πολυ!!! Ειδικα οταν ειχα φραγμενο πορο..

Τεσπα μ αυτα και μ αυτα θηλασα 3 χρονια.. Βεβαια κουραστηκα.. Σε αυτη την τσουπρα θα θηλασω ενα χρονο γιατι δε μπορω παλι τοσο, θα προσφερω αραια και που μπουκαλι απο 8 μηνων και περα...Εν γνωση μου παντα.. Καλους θηλασμους κοριτσια μου!!!!!! Και να θυμαστε αν δεν καταφερετε να θηλασετε δεν χαλασε κι ο κοσμος! Και γω θα εδινα ξενο αν υπηρχε πραγματικος λογος!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβως έτσι..

 βοηθάνε πολύ!!!!! 

κ γω όταν πήγαινα παιδίατρο ξινηζε που κ που Αλλά κάθε μηνα στην αρχή 1.5 κιλο οπότε τ γάλα έφτανε μια χαρααααα....

μερικές τ θηλασμο τ κάνουν γ ανταγωνισμό (ναι τ έχω δει κ αυτό) 

θηλάζει πιο πολύ πχ για να περάσει μια άλλη..  Η γ  να ακούει μπράβο π θηλάζεις  κτλ....

 

θηλάζεις γτ το θες γτ σ γεμίζει εσένα κ το παιδί.. 

όσες δε θηλάζουν δεν είναι λιγότερο μάνες (τ έχω δει κ αυτό όπως κ με κτ )

κάποιες είναι άκυρες εντελώς!! 

γερά παιδιά ν έχουμε τ σημαντικό είναι ν τα ταΐζουμε κ ν δίνουμε αγάπη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Κοριτσάκια μου σε ποια ομάδα θηλασμού γραφτήκατε; 

Αττικη Εθελοντικη ομαδα υποστηριξης θηλασμου. Αλλα νομιζω καποια πρεπει να σε προτεινει, δε θυμαμαι καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Αττικη Εθελοντικη ομαδα υποστηριξης θηλασμου. Αλλα νομιζω καποια πρεπει να σε προτεινει, δε θυμαμαι καλα..

Ναι, μάλλον, γτ δεν μου το εμφανίζει καν στην αναζητηση... Οποία είναι λοιπόν ας με προτείνει και εμένα!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η elenian είπε:

Αττικη Εθελοντικη ομαδα υποστηριξης θηλασμου. Αλλα νομιζω καποια πρεπει να σε προτεινει, δε θυμαμαι καλα..

Εγω παντως μπηκα μονη μου μαλιστα με ψευδονυμο καθως δεν εχω fb.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/5/2018 at 10:10 ΜΜ, ο/η beauty bunny είπε:

25+4 είμαι σήμερα. Είμαστε πολύ κοντά.

Τέλεια , Άντε με το Καλό !

Πότε έχεις ΠΗΤ ; Τι περιμένεις ; 
Εγώ 29/08 και περιμένω αγοράκι ! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...