Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ....ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ 2018


Recommended Posts

@Rena28 κι εμένα μου είπε αν πονάω να πάρω ντεπον. Αλλα εμένα δεν ειναι ακομα συνεχομενος ο πονος. Αν καταφερω να γυρισω περνάει. 

Ξέρω ότι θα ξετρελαθω με το κοριτσακι. Εχω πολυ καλη επικοινωνια γιατι ειχα μικρες ξαδελφουλες. Ειμαι κ εκπαιδευτικος κ νομιζω πως εχω καλυτερη σχεση με τα κοριτσακια. Τα αγορακια καποιες φορες δυσκολευομαι να τα καταλαβω.  Ωστοσο νιωθω οτι εχω περισσοτερες απαιτησεις απο τα κοριτσακια για καποιο λογο. Φοβαμαι και οτι θα κανουν κομμα με τον μπαμπα της χεχε 

Όπως και να εχει το ιδιο θα χαιρομουν οτι και να ήταν. Μπορει το δευτερο αν κανω ποτε να ηθελα να ηταν αντιθετου φυλου απο το πρωτο και παλι ομως εχει πολλα καλα να ειναι και του ιδιου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι ότι συνήθως τα κοριτσάκια έχουν διαφορετική ιδιοσυγκρασία ..απο τ αγόρια ...εγω πάντως εν έτη 2018 ..στην Κρήτη ...(δε ξερω αν παίζει ρόλο τ μέρος πιο παραδοσιακά κ έτσι...συντηρητικα...) Όταν λες ναι περιμένω δεύτερο κ αυτό κορίτσι ..πολλοί κ ειδικά πολλές λένε γερό να'ναι δε πειράζει....χαχα εντάξει δε ζούμε στην Αραβία που οι γυναίκες έχουν προδιαγεγραμμενη μοίρα ...αλλα είναι στεναχωρο...σε ενα κόσμο που υπάρχει υπογονιμότητα ασθενείες σε μεγάλο βαθμό να θέλουμε να επιλέξουμε κ φύλο η να μας κακοερχεται τ 3ο αγόρι η το 2ο κορίτσι....πρόσφατα μια φίλη μ έκλαιγε π περίμενε τον 3ο γιο ήθελε κόρη να της κάνει κοτσίδες. .ξέρω κ γω...ολα αυτά τα αντιμετωπίζω μόνο με χιούμορ κ απαντάω διακριτικά...εγω βλέπω τη μια και λιώνω όταν τις βλέπω και τις 2 ..μαζι θα χάσω τ μυαλό μ από χαρά.???να περάσετε ένα όμορφο βράδυ εσείς και τα μπεμπακια σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!! @Rena28 συγκινούμαι με αυτά που λες και με τον τρόπο που τα λες!!! Εγώ πάντως πολύ χάρηκα για την κοράκλα σου τη δεύτερη και πολυ χαίρομαι και για τη δική μου, που κι αν τελικά μου βγει γιος πάλι το ίδιο θα χαίρομαι!! Όπως λες μόνο ευτυχία είναι τα μικρούλια μας είτε είναι αγοράκια είτε κοριτσάκια, ευλογημένα να ναι όλου του κόσμου τα παιδάκια!

@beauty bunny τελικά τι σου είπε ο γιατρός για τα υγρά; Δεν έχουν σχέση με αμνιακό υγρό έτσι δεν είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχήν από το τηλ. μου είπε πως αν ήταν αμνιακό υγρό από την Κυριακή, θα είχα ήδη πόνους και κατα συνέπεια θα είχα αποβάλει. Απλώς μου είπε να πάω μήπως και δούμε καποια απώλεια υγρού και γενικότερα να το δούμε. Μου έκανε κολπική εξέταση (πππφφ δεν ηθελα κολποδιαστολέα) όπου τα είδε όντως τα υγρά (δλδ σίγουρα ήταν από τον κόλπο) αλλά είδε και άλλα παχύρευστα. Είπε πως γενικά υπάρχουν πολλά υγρά στην εγκυμοσύνη. Μετά είδαμε και το μωρό στον υπέρηχο και μου είπε πως έχει μπόλικο νεράκι και κινητικό ήταν, οπότε δεν φαίνεται να χάνει από κάπου. Από την Κυριακή με καθημερινά υγρά θα έπρεπε να ήταν εντελώς στεγνό μου είπε. Με ρώτησε αν ειχα καποια φαγούρα (λογικα για το ενδεχόμενο καποιας κολπιτιδας) και εφοσον δεν ειχα δεν ειπε κατι άλλο. Έκανε και κολπικο υπερηχο να δει αν εχω τιποτα συσπασεις εσωτερικές γιατι εξωτερικές δεν ειδε στην κολπικη εξεταση αλλά όλα καλά.και ο τραχηλος μια χαρά. Είπε ξεκούραση για αυτό μου έγραψε και την άδεια και μας έκοψε και τις επαφές αν και απο αυτο που τραβήξαμε τις είχαμε κόψει και μονοι μας.  Α και να παρακολουθήσω αν συνεχιστούν. Αυτά! Ήμουν πολύ αναλυτική ε;χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/2/2018 at 2:43 ΜΜ, ο/η NicolVall είπε:

Ρε κορίτσια να σας ρωτησω απο πόνους στην μέση κ στο ισχίο πως πατε; Τρωω κατι «μαχαιριές» πλεον σε καθημερινη βάση... δεν τολμάω να κάτσω καπου πιο χαμηλά ή πιο «αραχτά» ...

Εγώ υποφέρω ? η δουλειά μου ήταν και ορθοστασία κ τώρα κάθομαι κ με έχει πεθάνει το ισχίο μου.. έκατσα πριν στον καναπέ για καμία ώρα να δω ταινία.. άλλη μια ώρα προσπαθούσα να σηκωθώ σχεδόν μιλάμε για πόνο δεν το πίστευα! Τώρα μ έβαλαν counterpain κ περιμένω μπας κ περάσει λίγο δεν παλευεται..αλλά καλά ας είναι το μικρουλακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας... 

Είχα και πριν 2 χρόνια λογαριασμό Αλλά δε θυμάμαι το κωδικό...

Ειμαι έγκυος στο 2 νινί μου ...

Γένναω Οκτώβριο...  είναι καμία φθινόπωρο;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα @Anna mommy που μάλλον είσαι και συνονόματή μου (και εμένα άννα με λενε).

Καλως ήρθες και με το καλό το νινί σου!

Όχι, στο συγκεκριμένο topic είμαστε όλες καλοκαίρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Anna mommy είπε:

Γεια σας... 

Είχα και πριν 2 χρόνια λογαριασμό Αλλά δε θυμάμαι το κωδικό...

Ειμαι έγκυος στο 2 νινί μου ...

Γένναω Οκτώβριο...  είναι καμία φθινόπωρο;;;

 

Καλώς το κορίτσι. Εγώ έχω ΠΗΤ 8 Οκτωβρίου. Μέχρι να μαζευτούμε πολλές για φθινόπωρο, έλα εδω να τα λέμε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μου, την Τετάρτη πηγα για τον υπερηχο του μηνα και ολα καλα... 17 εβδομαδων ειμαι.. Μπορέσαμε να δούμε καλύτερα και το φύλο αφού η ζουζου μας γυρισε τον πωπό και ειναι κοριτσάκι.. Κατα τάλλα ολα καλά. Με έβαλε να κάνω εξεταση για βιταμίνη D η οποία δε γραφεται κιολας μου πε..Γνωρίζετε πόσο κοστίζει? Επίσης δεν εχω καταλάβει την μικρή ακόμη στην κοιλιά μου...Ανυπομονω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα Μέλουσες Μανούλες......

Τι θα φορέσουμε στα μωράκια μας όταν βγούν απο το μαιευτήριο;

Λόγω του ότι θα γεννήσουμε τέλος Αυγούστου έχω απορία πως πρέπει να τα ντύσουμε....

Ας μας πουν οι έμπειρες.....

?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάπως σας βρήκα...!!!! Με Τ Καλό σε Όλες!!!! 

Misofegaro  ποσων εβδ  είσαι;;

Εγώ π γέννησα 20 Ιουλίου τ πρωτο παιδάκι αγοράκι .. Τ φόρεσα ένα Σορτ λινο με μια κοντομανικη... σετ με τ μπαμπά τ..!!! 

Θραύση χαχαχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Σπουργιτακι είπε:

Καλησπέρα Μέλουσες Μανούλες......

Τι θα φορέσουμε στα μωράκια μας όταν βγούν απο το μαιευτήριο;

Λόγω του ότι θα γεννήσουμε τέλος Αυγούστου έχω απορία πως πρέπει να τα ντύσουμε....

Ας μας πουν οι έμπειρες.....

?

Εγώ γέννησα τον μεγαλο μου Γεναρη αλλά φαντάζομαι ότι στη μικρή τωρα θα βάλω κορμάκι κοντομανικο ή και τιραντάκι.. Κουβερτουλα πικέ 'η σεντονακι βαμβακερό. Δε πρέπει να ζεσταίνονται.. Επίσης εμένα θαναι και πάνω μου συνεχεια καθότι ο μεγαλος μου για ενα χρόνο απο τη γεννηση του ζούσε κυριολεκτικά πάνω μου μέσα στο σλινγκ μάρσιπο. Εκέι έτρωγε, θηλαζε, κοιμοταν, καθόταν. Εκεί όμως 24 ωρες.. Έτσι θα χω και τη μικρη φανταζομαι.. Όσες θηλασετε να ξερετε ο θηλασμος δεν εχει ρολογια και ωραρια, εμενα ηταν ολη μερα στηθος.. Οποτε με το σλινγκ εκανα και δουλειες οση ωρα θηλαζε.. Θεε μου τι τραβηξα τωρα που το σκεφτομαι ... Άντε πάλι απτην αρχη..:shock::shock:[smilie=love4.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Σπουργιτακι πολυ ενδιαφερον ερωτηση!!! Το σκεφτόμουν και γω χθες... Νομιζω πως η @elenian εχει δικιο!!!! Κατι ξερει σαν πιο έμπειρη!!!! ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elenian Οπότε σεντονάκι κ φορμουλα κοντομανικη.Κάλτσες;γαντια για να μην γραντζουνίουντε; ή μηπως θα το ζεστανουν υπερβολικά; 

Στο σπιτι με φορμακια κοντομανικα θα τα εχουμε;

Λογικο μου φαινεται λογω της ζεστης που θα υπαρχει.

Απλα σκεφτομαι οτι θα ειναι νεογεννητα και οτι θα εχουν αλλες αναγκες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλτσούλες ναι αν δεις το βραδακι κι εχει ψυχρα κι ειστε εξω.. Γενικα γαντια υπνοσακους και οτι περιοριζει το παιδι εγω δεν τα κανω..Θελω να κινειται ελευθερο.. Δεν γρατζουνιζεται γιατι εγω ειχα μια λιμα και λιμαρα λιγο αν πεταγε κανα νυχι..Τι να κοψεις?!!!! Θυμαμαι η παδιατρος στην κουνιαδα μου που ειχε γεννησει αυγουστο της ελεγε θα τους φορας οτι κι εσυ... Νιωθουν το ιδιο ακριβως και λιγο περισσοτερη ζεστη ισως..Το κλιματιστικο σταθερα στους 26-27 αν εχει καυσωνα εννοειται.. Παντως εγω ποτε δεν τον εντυσα τον μεγαλο πολυ, και τωρα χειμωνα αν τον δειτε θα πειτε καλα παει καλα αυτη η μανα? χαχα Οσο πιο κρεμμυδι γινεται, τοσο ιδρωνει τοσο αρρωσταινει.. Γενικα να εχετε στο νου σας οτι νιωθουν το κρυο και τη ζεστη οπως κι εσεις..  Στο σπιτι ναι μωρε με κορμακι τιραντε κοντομανικο αναλογα.. Παντως τα σετακια κορμακια απο hm εμενα ακομη τα φοραει και δεν τα κλεινω απο κατω...Φοβερη ποιοτητα να ξερετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Σπουργιτακι είπε:

@elenian Οπότε σεντονάκι κ φορμουλα κοντομανικη.Κάλτσες;γαντια για να μην γραντζουνίουντε; ή μηπως θα το ζεστανουν υπερβολικά; 

Στο σπιτι με φορμακια κοντομανικα θα τα εχουμε;

Λογικο μου φαινεται λογω της ζεστης που θα υπαρχει.

Απλα σκεφτομαι οτι θα ειναι νεογεννητα και οτι θα εχουν αλλες αναγκες...

Εγώ π γέννησα τ πρωτο μ παιδί Ιούλιο με κοντομάνικο τ είχα... λένε τα μωρά ζεσταίνονται  πιο πολυ από μας... !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς πήγαμε εχθες στα H&M για να δω ρούχα εγκυμοσύνης και στα φορμάκια τα μωρουδιακά ήταν ένα ανεπανάληπτο που γράφει "Born 2018". Ε δεν αντέξαμε, δε μπορέσαμε να αντισταθούμε, το πήραμε!χαχαχαχα. Πάντως ρε κορίτσια έχω σχεδόν 3 εβδομάδες να δούμε το μωρό και κοντεύω να τρελαθώ. Δεν την αισθάνομαι κιόλας ακόμα, έχουν περάσει και τα πολύ δύσκολα της αρχής (τάσεις για εμετό, ανορεξία) και φοβάμαι πολύ. Το μόνο που με κρατάει είναι το στήθος που ΥΠΟΦΕΡΩ! Και λέω δε μπορεί καλό θα είναι αυτό!

Άντε να έρθει 14/3 να τη ξαναδώ γιατί θα πεθάνω από την αγωνία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babybaby Το ίδιο ακριβως κι εγω..Ειχα να παω 3-4 εβδομαδες γιατρο και ελεγα ναναι ολα καλα τι στο καλο? Τρελαθηκα απο αγωνια..Αλλα μολις την ειδα ελιωσααααα.. Ποσων εβδομαδων εισαι?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι 15+4 σήμερα! Μακάρι να είναι όλα καλά και σε εμάς... Πω πω μέχρι να τα πιάσουμε στα χέρια μας (και ούτε τότε!!!) δε θα ηρεμήσουμε με τίποτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγω εχω να δω το μωρο απο 5 Φεβρουαρίου. Στις 22/2 άνοιγαν τα ηλεκτρονικά ραντεβού για να κλείσω στη γυναικολόγο και έτυχε εκείνη την ημέρα επειδή είχα πάθει γαστρεντερίτιδα να ειμαι στο νοσοκομείο δεν μπόρεσα να κλείσω ραντεβού και μου λεει οποία Δευτέρα θελεις έλα αλλα τωρα ειμαι 16 εβδομάδων λέω να παω την άλλη δευτε4α που θα ειμαι 17 για να μας πει το φύλο. Στην πρώτη κόρη μου το έμαθα στην18η οπότε λέω ας κάνω υπομονή να δω κα8 το φύλο έτσι και αλλιώς εδω και μια εβδομάδα περίπου το Νοιώθω το νινι οταν κουνιέται δυνατά..στην κόρη μου άργησα να την κτλαβω αλλα τωρα απο νωρίς!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Είμαι 15+4 σήμερα! Μακάρι να είναι όλα καλά και σε εμάς... Πω πω μέχρι να τα πιάσουμε στα χέρια μας (και ούτε τότε!!!) δε θα ηρεμήσουμε με τίποτα!

Με το καλό... Αλλά ποτέ δεν ηρεμείς....

Εγώ γεννήσω τ δεύτερο μ παιδί αγγλια εδώ κάνεις μόνο 2 υπέρηχους.... 

Στην Ελλάδα έκανα κάθε μήνα στο μεγάλο μ παιδί....

Με το καλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κι εγώ... απο τις 22/2 θα το ξαναδώ στις 30/3 στο μεγάλο υπέρηχο... πως θα περάσει ο καιρος;;; Ευτυχώς που λίγο λίγο αρχίζω να το ακούω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω αυριο μπαινω στη 17 βδομαδα και την παρασκευη εχω ραντεβου με το γιατρο για να ξανα δουμε το μωρακι μας και να δουμε τελικα αν ειναι μπεμπα η μπεμπης... Αλλα δεν έχω καταλαβει καποια κλωτσιά που και που κατι σαν γαργαλιματα νιωθω αλλα δεν ειμαι σίγουρη λογω και του εντερου μου... Διαβασα οτι στην πρωτη εγκυμοσύνη μπορεις να το καταλαβεις μεταξυ 18-22 εβδομάδες... Εσεις τι λετε;;;!!!! Και μεις εχουμε να το δουμε το μωρο απο την 13 βδομαδα και κατι μερούλες... Γιατί μας αγχώνουν τοσο πολυ;;  καθε βδομαδα να μου ελεγε να παω δεν θα ειχα προβλημα...!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πονοκεφάλους έχετε; Με εχουν πεθανει τις τελευταιες μέρες. Που εγω γενικα δεν ειχα. Και μια κουραση χωρις λογο. Η κουραση δεν ειναι συνηθως το πρωτο τριμηνο ή κανω λάθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜΠΟΜΠΑΚΙ είπε:

Κοριτσια εγω αυριο μπαινω στη 17 βδομαδα και την παρασκευη εχω ραντεβου με το γιατρο για να ξανα δουμε το μωρακι μας και να δουμε τελικα αν ειναι μπεμπα η μπεμπης... Αλλα δεν έχω καταλαβει καποια κλωτσιά που και που κατι σαν γαργαλιματα νιωθω αλλα δεν ειμαι σίγουρη λογω και του εντερου μου... Διαβασα οτι στην πρωτη εγκυμοσύνη μπορεις να το καταλαβεις μεταξυ 18-22 εβδομάδες... Εσεις τι λετε;;;!!!! Και μεις εχουμε να το δουμε το μωρο απο την 13 βδομαδα και κατι μερούλες... Γιατί μας αγχώνουν τοσο πολυ;;  καθε βδομαδα να μου ελεγε να παω δεν θα ειχα προβλημα...!!! 

Εγώ τον ένιωσα 17 εβδομάδων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...