Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αχνη γραμμη στο παραθυρο ελεγχου


babybaby

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Hope19 είπε:

 

Τι να πω με καταμπερδεψε. Και εγώ στο στικακι μένω. Είχα πριν λίγες μέρες 2 σταγόνες. Λέω ωπα εμφύτευση.  Σήμερα πάλι κανα 2 σταγόνες. Εφόσον παίρνω προγεστερονη δεν είναι περιόδου. Τον προηγούμενο πήρα πάλι προγεστερονη και όταν  σταμάτησα τα χαπια ήρθε μετά από 3 ημέρες. Ούτε είχα καφέ ούτε τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είμαι με εξωσωματική χορικη είναι να κάνω στις 19.04. 

Με μπέρδεψε πολύ το ψηφιακό 

Αστο το ψηφιακό παρα πολλες φορές έχω διαβάσει κοπέλες που είχαν αρνητικό ψηφιακό και μια χαρά θετική χοριακή!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είχες απαντήσει παλιά εδώ... τωρα απάντησε και σε εμένα... εκανα το ψηφιακό. 

Κάνω απ τα φτηνά και έχει άχνη γραμμή λέω ιδέα μου αφου το ψηφιακό είχε ένα καθαρό - , για να το ανοίξω να δω πως είναι από μεσα. Και τελικά δεν μπορώ να καταλάβω 😕 έψαξα στο ίντερνετ και εκει που βλέπουμε την άχνη γραμμη είναι της εγκυμοσύνης και μου λείπει η γραμμή ελέγχου. Δεν μπορώ να πάω να πάρω άλλο γτ είναι αργία εδώ και με τρώνε τα φίδια... 

@BlackCat @twinkletwinlkle @Κατεριναπαπκαι σία  δεν ήθελα να χαλάσω το κλίμα στο άλλο θέμα για αυτό γράφω εδώ. 

20220415_090105.jpg

Screenshot_20220415-114211_Google.jpg

Εσύ μπορεί να μη θέλεις "να χαλάσεις το κλίμα" όπως λες αλλά θα'πρεπε να ξέρεις πως όπου πάει κάποια ακολουθούν και οι υπόλοιπες.. Και σε ε΄δωσε στεγνά ο Αρτέμης Ματσας😂🤣 Νομίζω αργία ξε αργία, σε βενζιναδικο εκεί πουλάνε τεστ. Δεν είναι όπως εδω στο Ελλαδισταν, αν και εγώ πιστεύω πως είσαι έγκυος😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι να πω με καταμπερδεψε. Και εγώ στο στικακι μένω. Είχα πριν λίγες μέρες 2 σταγόνες. Λέω ωπα εμφύτευση.  Σήμερα πάλι κανα 2 σταγόνες. Εφόσον παίρνω προγεστερονη δεν είναι περιόδου. Τον προηγούμενο πήρα πάλι προγεστερονη και όταν  σταμάτησα τα χαπια ήρθε μετά από 3 ημέρες. Ούτε είχα καφέ ούτε τιποτα

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ηθελα να σου πω και την δικη μου εμπειρια και να συμφωνησω με τα κοριτσια για το ψηφιακο. Κανω τεστ πρωιμης ανιχνευσης κλιαρ μπλου 6 μερες πριν την περιοδο και βλεπω αχνη γραμμη, πολυ αχνη. Κανω ταινια, αυτες που εκανες εσυ και βλεπω αχνη γραμμη. Κανω ψηφιακο και μου βγαζει, οχι εγκυος. Το ανοιγω και ειχε την γραμμη ελεγχου και μια πολυ αχνη γραμμη. Ξανακανω μετα απο δυο μερες ψηφιακο και μου βγαζει εγκυος 1-2 βδομαδες. Το ανοιγω να συγκρινω και η δευτερη γραμμη εγινε πολυ πιο εντονη, τα ψηφιακα θελουν πιο ψηλη χοριακη για να δειξουν. Τωρα ειμαι σχεδον 9 εβδομαδων! Μεινε στο στικακι και πιστευω πολυ οτι εισαι εγκυος κοριτσι μου!!! Να σου παξε ολα τελειααα, με το καλο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nat20 είπε:

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ηθελα να σου πω και την δικη μου εμπειρια και να συμφωνησω με τα κοριτσια για το ψηφιακο. Κανω τεστ πρωιμης ανιχνευσης κλιαρ μπλου 6 μερες πριν την περιοδο και βλεπω αχνη γραμμη, πολυ αχνη. Κανω ταινια, αυτες που εκανες εσυ και βλεπω αχνη γραμμη. Κανω ψηφιακο και μου βγαζει, οχι εγκυος. Το ανοιγω και ειχε την γραμμη ελεγχου και μια πολυ αχνη γραμμη. Ξανακανω μετα απο δυο μερες ψηφιακο και μου βγαζει εγκυος 1-2 βδομαδες. Το ανοιγω να συγκρινω και η δευτερη γραμμη εγινε πολυ πιο εντονη, τα ψηφιακα θελουν πιο ψηλη χοριακη για να δειξουν. Τωρα ειμαι σχεδον 9 εβδομαδων! Μεινε στο στικακι και πιστευω πολυ οτι εισαι εγκυος κοριτσι μου!!! Να σου παξε ολα τελειααα, με το καλο!!!

Πες τα χρυσόστομη να σε ακούσει @Παρασκευαιδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τι να πω με καταμπερδεψε. Και εγώ στο στικακι μένω. Είχα πριν λίγες μέρες 2 σταγόνες. Λέω ωπα εμφύτευση.  Σήμερα πάλι κανα 2 σταγόνες. Εφόσον παίρνω προγεστερονη δεν είναι περιόδου. Τον προηγούμενο πήρα πάλι προγεστερονη και όταν  σταμάτησα τα χαπια ήρθε μετά από 3 ημέρες. Ούτε είχα καφέ ούτε τιποτα

Ρε μωρό μου να σου πω κάτι; εμένα καλα μου φαίνονται όλα αυτά. Και εγώ στο στικακι σου βλέπω δεύτερη γραμμή. Αν μπορείς βρες ένα τέστ να το κάνεις αύριο πρωί πρωί. Ρώτα καμία γνωστή εκεί, τι να σου πω, έπεσες κ στο Πάσχα! Τη Δευτέρα για χοριακη θα μπορείς να πας; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Το πάνω κορίτσια μου  είναι το τεστ το δικό μου και το κάτω απ το ίντερνετ.  Η κοπέλα είναι έγκυος αλλά τις έβγαζε στο ψηφιακό δεν είναι το άνοιξε και είχε αυτό.  Σε εμένα έχει τόσο άχνη γραμμή για γραμμή ελέγχου είναι πολύ άχνη.  Και δεν βρίσκεται στο σημείο που πρέπει . 

20220415_090125.jpg

Καλέ το πάνω μια χαρά θετικό είναι!!! Στείλε τον άντρα σου να βρει κάποιο φαρμακείο να εφημερεύει να πάρει τεστ 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Τις ταινίες ποτέ δεν τις συμπάθησα. Είχα καταθετικό predictor early κ η ταινία πιο αρνητική να πεθαίνεις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ρε μωρό μου να σου πω κάτι; εμένα καλα μου φαίνονται όλα αυτά. Και εγώ στο στικακι σου βλέπω δεύτερη γραμμή. Αν μπορείς βρες ένα τέστ να το κάνεις αύριο πρωί πρωί. Ρώτα καμία γνωστή εκεί, τι να σου πω, έπεσες κ στο Πάσχα! Τη Δευτέρα για χοριακη θα μπορείς να πας; 

 

Δευτέρα του Πάσχα (όχι ορθόδοξο) ειναι κλειστά και στο εξωτερικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είχες απαντήσει παλιά εδώ... τωρα απάντησε και σε εμένα... εκανα το ψηφιακό. 

Κάνω απ τα φτηνά και έχει άχνη γραμμή λέω ιδέα μου αφου το ψηφιακό είχε ένα καθαρό - , για να το ανοίξω να δω πως είναι από μεσα. Και τελικά δεν μπορώ να καταλάβω 😕 έψαξα στο ίντερνετ και εκει που βλέπουμε την άχνη γραμμη είναι της εγκυμοσύνης και μου λείπει η γραμμή ελέγχου. Δεν μπορώ να πάω να πάρω άλλο γτ είναι αργία εδώ και με τρώνε τα φίδια... 

@BlackCat @twinkletwinlkle @Κατεριναπαπκαι σία  δεν ήθελα να χαλάσω το κλίμα στο άλλο θέμα για αυτό γράφω εδώ. 

20220415_090105.jpg

Screenshot_20220415-114211_Google.jpg

Αν τότε είναι η γραμμή εγκυμοσύνης τότε είναι λάθος πρέπει να είναι και η δυο γραμμές όποτε ξανά κάνε τώρα αν τα αλλά εδηξαν τότε είναι θετικό…. Επίσης που το βρήκες αυτό το θέμα κάλε από το 2017? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα πάω στις 19.04 για χοριακη.  Αύριο είναι ανοιχτά θα πάω να πάρω κάνα τεστ και θα κάνω στις 17.04 όπως είπε ο γιατρός. 

Το clearblue έχει γραμμή στην γραμμή εγκυμοσύνης και δεν έχει στην γραμμή ελέγχου . Οπότε είναι άκυρο.  Εντωμεταξύ παίρνω τηλ στην Ελλάδα και μου λένε είναι κλειστά τι στο καλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θα πάω στις 19.04 για χοριακη.  Αύριο είναι ανοιχτά θα πάω να πάρω κάνα τεστ και θα κάνω στις 17.04 όπως είπε ο γιατρός. 

Το clearblue έχει γραμμή στην γραμμή εγκυμοσύνης και δεν έχει στην γραμμή ελέγχου . Οπότε είναι άκυρο.  Εντωμεταξύ παίρνω τηλ στην Ελλάδα και μου λένε είναι κλειστά τι στο καλο; 

Τι είναι κλειστά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Δευτέρα του Πάσχα (όχι ορθόδοξο) ειναι κλειστά και στο εξωτερικό

Ναι οκ ειχα κανει λαθος, νομιζα οτι ειχε 18/04 χοριακή και αναρωτήθηκα που θα βρει να κανει χοριακη Δευτερα του Πασχα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου εγκυούλα μου μια χαρά γαντζώθηκε η τοξοτινα σου! Αυτα τα ψηφιακά από ο, τι εχω διαβασει και εγώ δεν δείχνουν, πρέπει να είσαι πολύ εγκυος που λέμε για να δείξουν. Μην ξεχνάς ότι κανονικά χοριακή έχεις στις 19 και σήμερα έχουμε 15. Οποτε αυτή η αχνή γραμμούλα στο φτηνό τεστ εγκυμοσύνης σου δείχνει ότι εισαι εγκυος! 

Πήγαινε αύριο να πάρεις ΄ένα σωικό και αν υπάρχουν να πάρετε τα early. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nat20 είπε:

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ηθελα να σου πω και την δικη μου εμπειρια και να συμφωνησω με τα κοριτσια για το ψηφιακο. Κανω τεστ πρωιμης ανιχνευσης κλιαρ μπλου 6 μερες πριν την περιοδο και βλεπω αχνη γραμμη, πολυ αχνη. Κανω ταινια, αυτες που εκανες εσυ και βλεπω αχνη γραμμη. Κανω ψηφιακο και μου βγαζει, οχι εγκυος. Το ανοιγω και ειχε την γραμμη ελεγχου και μια πολυ αχνη γραμμη. Ξανακανω μετα απο δυο μερες ψηφιακο και μου βγαζει εγκυος 1-2 βδομαδες. Το ανοιγω να συγκρινω και η δευτερη γραμμη εγινε πολυ πιο εντονη, τα ψηφιακα θελουν πιο ψηλη χοριακη για να δειξουν. Τωρα ειμαι σχεδον 9 εβδομαδων! Μεινε στο στικακι και πιστευω πολυ οτι εισαι εγκυος κοριτσι μου!!! Να σου παξε ολα τελειααα, με το καλο!!!

Θυμάσαι που ήταν οι γραμμές ελεγχου; και πόσο εντονες; εκει έσκασα που λέω αυτό δεν είναι έντονο για γραμμή ελέγχου (έχω ξανά ανοίξει τεστ εκεί έπρεπε να έχει 3 γραμμες) και μετά ψάχνω να δω τι φάση γτ είναι άχνη και πέφτει το μάτι μου ότι η γραμμή εγκυμοσύνης είναι άχνη και μου λείπει η γραμμή ελέγχου. Τελεια λέω..περιμένω λιγο και ξανακάνω τεστ ταινία και είναι αυτό το αχνό . 

στις πριν 9 ώρες, ο/η aggelikh_l είπε:

@Παρασκευαιδου κορίτσι εκεί δεν έχετε πρώιμης ανίχνευσης ; Εμένα έτσι μου έδειξε 2 μέρες πριν τη χοριακη .

Έχει κοπέλα μου . Θα παρ  αύριο 

στις πριν 9 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εσύ μπορεί να μη θέλεις "να χαλάσεις το κλίμα" όπως λες αλλά θα'πρεπε να ξέρεις πως όπου πάει κάποια ακολουθούν και οι υπόλοιπες.. Και σε ε΄δωσε στεγνά ο Αρτέμης Ματσας😂🤣 Νομίζω αργία ξε αργία, σε βενζιναδικο εκεί πουλάνε τεστ. Δεν είναι όπως εδω στο Ελλαδισταν, αν και εγώ πιστεύω πως είσαι έγκυος😁

Ασε ασε είδες τι είναι..  δεν μπορω να κρυφτώ με τίποτα και τσουπ εμφανίστηκατε και εσείς χαχχα Αμα θα κάνω εγγραφεί και στο άλλο φόρουμ θα βάλω άλλο όνομα να μη με πιάσετε  α αχαχαχ..α.. δεν το σκέφτηκα για βενζινάδικο ότι θα χει . Έχει μωρε αύριο το dm σιγα μην πάω να δώσω 30€ ένα τεστ που θα το πάρω 10€ 🤣🤣🤣🤣  όχι μόνο να μένω Γερμανία ας πάρω τα χουγια τους ειδικά εδώ στα μέρη μου σφιχτά κρατάνε τα λεφτά 

στις πριν 8 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Καλέ το πάνω μια χαρά θετικό είναι!!! Στείλε τον άντρα σου να βρει κάποιο φαρμακείο να εφημερεύει να πάρει τεστ 5 ημέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Τις ταινίες ποτέ δεν τις συμπάθησα. Είχα καταθετικό predictor early κ η ταινία πιο αρνητική να πεθαίνεις…

Θα πάρω μάλλον αύριο αυτό που λες αν το βρω γτ τα κόκκινα τεστ είναι καλύτερα. Απ τα μπλε γράφουν στα ξένα φόρουμ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Θυμάσαι που ήταν οι γραμμές ελεγχου; και πόσο εντονες; εκει έσκασα που λέω αυτό δεν είναι έντονο για γραμμή ελέγχου (έχω ξανά ανοίξει τεστ εκεί έπρεπε να έχει 3 γραμμες) και μετά ψάχνω να δω τι φάση γτ είναι άχνη και πέφτει το μάτι μου ότι η γραμμή εγκυμοσύνης είναι άχνη και μου λείπει η γραμμή ελέγχου. Τελεια λέω..περιμένω λιγο και ξανακάνω τεστ ταινία και είναι αυτό το αχνό . 

Έχει κοπέλα μου . Θα παρ  αύριο 

Ασε ασε είδες τι είναι..  δεν μπορω να κρυφτώ με τίποτα και τσουπ εμφανίστηκατε και εσείς χαχχα Αμα θα κάνω εγγραφεί και στο άλλο φόρουμ θα βάλω άλλο όνομα να μη με πιάσετε  α αχαχαχ..α.. δεν το σκέφτηκα για βενζινάδικο ότι θα χει . Έχει μωρε αύριο το dm σιγα μην πάω να δώσω 30€ ένα τεστ που θα το πάρω 10€ 🤣🤣🤣🤣  όχι μόνο να μένω Γερμανία ας πάρω τα χουγια τους ειδικά εδώ στα μέρη μου σφιχτά κρατάνε τα λεφτά 

Θα πάρω μάλλον αύριο αυτό που λες αν το βρω γτ τα κόκκινα τεστ είναι καλύτερα. Απ τα μπλε γράφουν στα ξένα φόρουμ 

Καλημερα κοριτσι μου! Δυστυχως δεν το ειχα βγαλει φωτο αλλα θυμαμαι. Λοιπον, εκει που ειναι η γραμμη εγκυμοσυνης (πιο κοντα στην περιοχη που βρεχεται) ειχε αχνη γραμμη, και διπλα μια πολυ εντονη μπλε (αυτη του ελεγχου). Αυτο ειχε βγει αρνητικο. Στο θετικο δυο μερες μετα, η γραμμη εγκυμοσυνης εγινε πολυ πιο εντονη (οπως γινεται στις ταινιες για την ωορρηξια) και η αλλη εμεινε το ιδιο. Αυτο βγηκε θετικο. Αυτο που λες με τις τρεις γραμμες, ειναι αυτο που δειχνει και εβδομαδες και η τριτη ειναι για τις εβδομαδες. Οι αλλες δυο ειναι στο ιδιο σημειο απλα υπαρχει και μια ακομα δηλαδη. 

Πηρες αλλο? Να μας ενημερωσεις! Πολυ θετικα μου ακουγονται ολα, εγω πιστευω οτι εισαι εγκυουλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ταινίες δείχνουν.... 🥰🥰🥰🥰 

received_1413471559113512.jpeg

Αααααα!!!!!!! Είσαι έγκυος!!!!! Με το καλο κορίτσι μου!! Να πάνε όλα τέλεια αυτή τη φορά!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ταινίες δείχνουν.... 🥰🥰🥰🥰 

received_1413471559113512.jpeg

Μπράβο βρε αδελφούλα!! ¨ηρθε και έδεσε το σπόρι!!! Καλή συνέχεια απο εδώ και πέρα όλα θα πάνε τέλεια!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ταινίες δείχνουν.... 🥰🥰🥰🥰 

received_1413471559113512.jpeg

Εισαι εγκυουλααα κοριτσι μου!!! Και σε μενα ακριβως ετσι ηταν οι ταινιες! Μπραβοοοο, ολα να σου πανε τελειαααα!!! Χαρηκα πολυ για σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ταινίες δείχνουν.... 🥰🥰🥰🥰 

received_1413471559113512.jpeg

Συγχαρητήρια είσαι εγκυος εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη 💕… εγώ πιστεύω ότι αυτά τα τεστ δείχνουν καλύτερα και εγώ αυτό έκανα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ταινίες δείχνουν.... 🥰🥰🥰🥰 

received_1413471559113512.jpeg

Είσαι έγκυος παιδί μου!!!! 💗💗💗💗💗 Συγχαρητήρια!!! Άντε με το καλό να ανοίξουμε σύντομα και το θεματάκι Μωράκια Δεκεμβρίου 2022! 🎉🎉🎉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι ταινίες δείχνουν.... 🥰🥰🥰🥰 

received_1413471559113512.jpeg

Όλες ήμασταν σίγουρες εκτός από εσενα!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ λιακάδα μου με το καλό να πάνε όλα ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...