Μετάβαση σε περιεχόμενο

σπερματεγχυση


Recommended Posts

@marylouchrys καλή αρχή.. σε εμένα δεν είχε καμία παρενέργεια τίποτα από αυτά που γράφει.. Εγώ δεν.εξχα κανένα θέμα μόνο που μου είπε ο γιατρός μου είναι ας πούμε αν το πήρα στης 12 το μεσημέρι την άλλη μέρα να το πάρω στης 11:50 να είναι το 2 μέσα στο 24ωρο αλλά να μην έχει περάσει. Καλή αρχή και με το καλό να πάνε όλα καλά σου εύχομαι..!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 88
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ πολύ. μου είπε να παρω 2 χαπια το βραδυ για 5 μέρες, αλλά την ίδια πάνα ώρα. μετά θα παρακολουθήσουμε την ωορρηξία και θα κάνουμε σπερματέγχυση. εσυ σε τι στάδιο βρίσκεσαι? εύχομαι να είσαι σύντομα εγκυούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys εμένα μου είπε ότι ώρα να είναι και το πήρα πρωί. Εγώ Εχθές έκανα υπέρηχο που τελείωσα την Κυριακή τα φάρμακα αλλά μου έδωσε 1 την ημέρα και τώρα παρακολούθηση αλλά Εχθές δεν είδαμε τίποτα θα δούμε το Σάββατο που θα με ξανά δει τι θα δούμε.. με απογοήτευσε λίγο Εχθές αλλά θα δούμε και το Σάββατο. Εσύ 1η φορά κάνεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι πρώτη φορά και σπερματέγχυση και σερπαφάρ. έχω σταθερό κύκλο και ξέρω πότε κάνω ωορρηξία, γτ την παρακολουθώ με τεστ,  αλλά για να αυξήσουμε τις πιθανότητες θα πάρω και σερπαφάρ. έχω αγχωθεί πάρα πολύ με όλο αυτό, φαντάζομαι πόσο πίεση νιώθουν οι κοπέλες που πάνε για εξωσωματική. τι να κάνουμε "αναγκαίο κακό"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια. Εγώ θα ξεκινήσω σήμερα σερπαφαρ και θα παω τη Δευτέρα για υπέρηχο να δουμε τι έγινε. Επειδή δεν έχω ξαναπάρει τι παρενέργειες έχουν, θα μπορώ να πηγαίνω στη δουλειά ή πρήζεσαι τόσο πολύ,  όπως αναφέρει στο φύλλο οδηγιών?

 

Καλή αρχή κορίτσι μου.   Εγώ επερνα 2 χάπια μαζί στις 12 το μεσημέρι.Για πέντε μέρες. Καμία παρενέργεια δεν ειχα.

Να πάνε όλα όπως τα εύχεσαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NikhNikh θα πάω Δευτέρα για τον πρώτο υπέρηχο, αλλά μου είπε ότι μπορεί και να μη δούμε τπτ, οπότε μη στεναχωριέσαι γτ απόσο κατάλαβα πρέπει να περάσουν κάποιες μέρες

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys αλήθεια..; με ηρέμησες τώρα εγώ να σου πω δεν αγχώθηκα καθόλου γιατί έγινε ξαφνικά η απόφαση για σπερματεγχυση δεν χρειάζεται άγχος τι κύκλο κάνεις; έκανες και 3η ημέρα περιόδου υπέρηχο;

Για πείτε  μου έχω απορία δεν επηρεάζει στην περίοδο; δλδ όταν το πάρεις μετά από 28 ημέρες έχεις περίοδο η καμία σχέσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

NikhNikh έχω κύκλο 28-30 ημερών. υπέρηχο δεν έκανα πριν, δε μου είπε να κάνω, απλά να πάω όταν αδιαθετήσω να μου πει τι να κάνω. όσο αφορά την περίοδο συνήθως έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξία. τώρα όμως που θα πάρουμε τα σερπαφαρ επειδή προκαλούν διέγερση και πολλαπλή ωορρηξία, δεν ξέρω τι θα γίνει. ρώτησα και μου είπε ανάλογα πως θα αντιδράσει ο οργανισμός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marylouchrys α ωραία ότι δεν έχω ρωτήσει εγώ το ρώτησες εσύ.. Α οκ. Μάλλον είναι ανάλογος τον γιατρό. Να σου πω σου είπε τι δικαιολογητικά χρειάζονται; εμένα μου είπε αλλά έχω ένα θέμα με την ληξιαρχική πράξη γάμου και δεν έχει μπλε σφραγίδα και μάλλον πρέπει να πάω να βγάλω από το ληξιαρχείο της περιοχής μου γιατί από τα ΚΕΠ είναι σαν φωτοτυπία. Λες να έχω θέμα αν πάω αυτήν; αν επιτρέπεται που θα την κάνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη σπερματέγχυση δε χρειάζονται δικαιολογητικά, μόνο για την εξωσωματική, ληξιαρχική πράξη γάμου κτλ. εγώ θα την κάνω στο Αλεξάνδρα γτ δουλεύω στο νοσοκομείο.  εσένα ποιος σου είπε για δικαιολογητικά για τη σπερματέγχυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marylouchrys είπε:

για τη σπερματέγχυση δε χρειάζονται δικαιολογητικά, μόνο για την εξωσωματική, ληξιαρχική πράξη γάμου κτλ. εγώ θα την κάνω στο Αλεξάνδρα γτ δουλεύω στο νοσοκομείο.  εσένα ποιος σου είπε για δικαιολογητικά για τη σπερματέγχυση?

Εγώ θα την κάνω σε ιδιωτικό και μου είπαν θέλουν κάποιες εξετάσεις ταυτότητες και ληξιαρχική πράξη γάμου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 σε ένα κύκλο ας πούμε 28ημερων γίνετε την 14η ημέρα του κύκλου αυτό το ορίζει ο γιατρός με τον υπέρηχο ποτέ θα είναι κατάλληλο για να γίνει δλδ να είναι κάπου στα 17 και πανό το ωάριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 εσύ απευθείας εξωσωματική έκανες.; γιατί καθόμουν και κοίταγε την διαδικασία και κάπου διάβασα ότι μετά από 3 προσπαθείς σπερματεγχυση μπορείς να προχωρήσεις για εξωσωματική μπορεί να κάνω και λάθος. Είπαμε εμείς να εξαντλήσουμε πολλές της σπερματεγχυσεις δλδ αν δεν πετύχει θα κάνουμε στο σύνολο 6 προσπαθείς έτσι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εκανα σπερματεγχυση γιατι μου ειπανε και οι τρεις γιατροι οτι αν μου προτηνει καποιος γιατρος σπερματεγχυση θα ηταν καθαρα για τα λεφτα! Θα κανει δηλαδη ενα ζευγαρι 6 προσπαθειες και μετα για εξωσωματικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σε εμένα αυτό είπαν, ότι μετά από 3 προσπάθειες προχωράς σε εξωσωματική. ελπίζω και εύχομαι NikhNikh να μη χρειαστεί να κάνουμε τα επόμενα βήματα και να πετύχουμε με την πρώτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Δεν εκανα σπερματεγχυση γιατι μου ειπανε και οι τρεις γιατροι οτι αν μου προτηνει καποιος γιατρος σπερματεγχυση θα ηταν καθαρα για τα λεφτα! Θα κανει δηλαδη ενα ζευγαρι 6 προσπαθειες και μετα για εξωσωματικη?

μπορείς να απευθυνθείς στο τμήμα του νοσοκομείου Αλεξάνδρα, αν είσαι από Αθήνα. εγώ δουλεύω εκεί και θα την κάνω εκεί. επίσης είναι δωρεάν, δε πληρώνεις κάτι.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 κατάλαβα.. σε ευχαριστούμε κοπέλα μου κι σε εσένα να πάνε όλα καλά από εδώ και πέρα..! Από της 3 και μετά μπορείς να πας για εξωσωματική.

@marylouchrys κατάλαβα μακάρι να μην χρειαστεί να πετύχει με την 1η αλλά όπως και να έχει θα εξανλισω τα πάντα τι να κάνω το καλό είναι ότι είναι μικρή η ηλικία μου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα αν εχεις θεμα δεν θα σου πουνε κανε πρωτα τις τρεις σπερματεγχυσεις και μετα !!ετσι θελω να πιστευω και να μην μας βλεπουν παντου για λεφτα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτό που εγώ κατάλαβα είναι, γτ πήγα και σε ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής σε γνωστό γιατρό και απλά για έλεγχο, ότι δε  σε προτρέπουν για σπερματέγχυση, αλλά κατευθείαν να πας για εξωσωματική.  την πρώτη φορά που πήγα και χωρίς να έχω κάνει καμιά εξέταση και χωρίς επίσης κάποιο προφανές θέμα, μου είπαν ουσιαστικά μη παιδεύομαι θα κάνω εξωσωματική. με πείραξε πολύ στεναχωρεθηκα και δεν ξαναπήγα. όταν πήγα σε κάποιο γιατρό απο το νοσοκομείο μας μου πρότεινε ο ίδιος , αφού είδε όλα όσα είχα κάνει από εξετάσεις μέχρι τότε, γτ έχω κάνει όλο τον έλεγχο και χωρίς να έχω κανένα θέμα,  να κάνω σπερματέγχυση. Θέλω να πω ότι σε κάποια πράγματα καλύτερα να ακολουθείς και το ένστικτό σου, όταν σου λένε διάφορα. δεν ξέρω αν κάνω λάθος, αλλά θέλω να εξαντλήσω πρώτα τα περιθώρια που έχω με πιο εύκολους και ανώδυνους τρόπους και μετά να κάνω τα πιο δύσκολα και επώδυνα. εύχομαι σε όλες μας που προσπαθούμε με τόσο κόπο και πόνο ψυχής να γίνουμε μανούλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...