Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εμφυτευση ή κατι αλλο?


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Εγω απο τη μια λεω να παω στο γυναικολογο δευτερα-τριτη να δουμε σε τι φαση ειμαστε..απο τηναλλη λεω να το αφησω κ οτι γινει...

Ίσως είναι καλύτερα να πας γιατρο να ξέρεις τι γίνεται. ..εγώ τότε δεν είχα πάει. ..μια φορά έτυχε οπότε δεν είχα δώσει σημασία! !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 590
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια....

Λοιπόν περιμένω περίοδο στις 11/09 αλλά από το πρωί νοιώθω κάτι τσιμπηματάκια δεξιά και αριστερά χαμηλά.

Επίσης εχθές το βράδυ για πρώτη φορά, αφότου γέννησα, ξύπνησα για να πάω τουαλέτα...

Αχ κορίτσια μακάρι να έρθει αυτό τον μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

Λοιπόν περιμένω περίοδο στις 11/09 αλλά από το πρωί νοιώθω κάτι τσιμπηματάκια δεξιά και αριστερά χαμηλά.

Επίσης εχθές το βράδυ για πρώτη φορά, αφότου γέννησα, ξύπνησα για να πάω τουαλέτα...

Αχ κορίτσια μακάρι να έρθει αυτό τον μήνα....

Αχ σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μην τη δεις για τους επόμενους 9 μήνες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι περιμένω να αδιαθετήσω σήμερα...

Πριν από μία εβδομάδα είχα κάποιες αναγούλες και είπα γαστρεντερίτιδα θα έχω...

Από χθες έχω συνεχόμενους πόνους στη δεξιά πλευρά της μέσης, χαμηλά κοντά στην περιοχή του δεξιού νεφρού (μ αρέσει που κάνω και διάγνωση:ugeek::).....) και πόνους ψηλά στην κοιλιά, οι οποίοι σήμερα έχουν φύγει...Αυτές οι ενοχλήσεις δεν έμοιαζαν με τους συνηθισμένους πόνους τις περιόδου και έχω αρχίσει και προβληματίζομαι...Σε κύκλο 26- 27 ημερών εμφανίζονται τόσο νωρίς συμπτώματα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συμπτώματα 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. (συχνοουρία κυρίως τα βράδια), οπότε μπορεί και να εμφανιστούν αμέσως μετά την εμφύτευση.

Σοφάκι μακάρι να μην σου έρθει σήμερα ρε....και γενικά να μην σου έρθει για κανένα χρόνο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα συμπτώματα 10 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. (συχνοουρία κυρίως τα βράδια), οπότε μπορεί και να εμφανιστούν αμέσως μετά την εμφύτευση.

Σοφάκι μακάρι να μην σου έρθει σήμερα ρε....και γενικά να μην σου έρθει για κανένα χρόνο...

Ευχαριστώ  πολύ!!!! Εντωμεταξύ όσο κινούμαι τόσο πιο έντονες είναι οι ενοχλήσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχεις τέτοιες ενοχλήσεις όταν περιμένεις περίοδο ε?

Κοίτα αν δεν σου έρθει περίοδος σήμερα, κάνε αύριο ένα τεστ ή μια χωριακή για να δεις τι γίνεται, σε περίπτωση που είσαι μην χρειαστεί να ενημερώσεις τον γιατρό σου για τις ενοχλήσεις αυτές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Δεν έχεις τέτοιες ενοχλήσεις όταν περιμένεις περίοδο ε?

Κοίτα αν δεν σου έρθει περίοδος σήμερα, κάνε αύριο ένα τεστ ή μια χωριακή για να δεις τι γίνεται, σε περίπτωση που είσαι μην χρειαστεί να ενημερώσεις τον γιατρό σου για τις ενοχλήσεις αυτές. 

Έχεις απόλυτο δίκιο....Θα περιμένω μέχρι αύριο και αν όχι θα πάω για χοριακή..

Οι ενοχλήσεις μοιάζουν αρκετά με αυτές τις περιόδου αλλά δεν είναι ακριβώς ίδιες..το στήθος μου δεν έχει ξεπρηστεί ακόμη και τα τελευταία δύο βράδια ξυπνάω για τουαλέτα...αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι η μέση μου..με πονάει αρκετά πιο δεξιά απότι συνήθως και με το που σηκώνομαι να κάνω κάτι αισθάνομαι ότι κουβαλάω 100 κιλά μαζί μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Έχεις απόλυτο δίκιο....Θα περιμένω μέχρι αύριο και αν όχι θα πάω για χοριακή..

Οι ενοχλήσεις μοιάζουν αρκετά με αυτές τις περιόδου αλλά δεν είναι ακριβώς ίδιες..το στήθος μου δεν έχει ξεπρηστεί ακόμη και τα τελευταία δύο βράδια ξυπνάω για τουαλέτα...αυτό που με προβληματίζει κυρίως είναι η μέση μου..με πονάει αρκετά πιο δεξιά απότι συνήθως και με το που σηκώνομαι να κάνω κάτι αισθάνομαι ότι κουβαλάω 100 κιλά μαζί μου...

Απ όλα αυτά η συχνοουρία και το στήθος είναι τα πιο ύποπτα. Εγώ από την συχνοουρία είχα καταλάβει ότι είμαι έγκυος. Και στην 31 μέρα του κύκλου (ο οποίος δεν ήταν ποτέ σταθερός μέχρι να μείνω έγκυος) έκανα τεστ και επιβεβαιώθηκα. 

Μια χοριακή θα μας λύσει το μυστήριο...αχ μακάρι να είσαι!!!

έχω αγωνία τώρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Απ όλα αυτά η συχνοουρία και το στήθος είναι τα πιο ύποπτα. Εγώ από την συχνοουρία είχα καταλάβει ότι είμαι έγκυος. Και στην 31 μέρα του κύκλου (ο οποίος δεν ήταν ποτέ σταθερός μέχρι να μείνω έγκυος) έκανα τεστ και επιβεβαιώθηκα. 

Μια χοριακή θα μας λύσει το μυστήριο...αχ μακάρι να είσαι!!!

έχω αγωνία τώρα....

Μακάρι!!!!!!!!!Αύριο πρωί πρωί πάω...:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαρια26 @Ε.Γ.Α. κοριτσακια μου τι κανετε??

Εχω πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες και εχω χαθει λιγο...σας διαβαζω συνεχεια βεβαια!! 

Εγω σημερα ειδα κατι μπεζ υγρα..λογικα ερχεται η ακατανομαστη...κανονικα ηταν χθες να αδιαθετησω..οπως και να χει περιμενω...

Ευχομαι σε οσες περιμενουν να εχετε θετικα αποτελεσματα...

Φιλακια!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

@Μαρια26 @Ε.Γ.Α. κοριτσακια μου τι κανετε??

Εχω πολυ τρεξιμο αυτες τις μερες και εχω χαθει λιγο...σας διαβαζω συνεχεια βεβαια!! 

Εγω σημερα ειδα κατι μπεζ υγρα..λογικα ερχεται η ακατανομαστη...κανονικα ηταν χθες να αδιαθετησω..οπως και να χει περιμενω...

Ευχομαι σε οσες περιμενουν να εχετε θετικα αποτελεσματα...

Φιλακια!!❤

Κοντεύει μήνας από την αρχή του ποστ κατερινακι μου????δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός! Για να δούμε τι θα φέρει αυτός ο μήνας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνησα το πρωί και είχα λίγες καφέ σταγόνες. Έκτοτε τίποτα....Λογικά θα έρθει η άτιμη σήμερα, δεν ελπίζω για κάτι καλό....Δεν πειράζει τον επόμενο μήνα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Ξύπνησα το πρωί και είχα λίγες καφέ σταγόνες. Έκτοτε τίποτα....Λογικά θα έρθει η άτιμη σήμερα, δεν ελπίζω για κάτι καλό....Δεν πειράζει τον επόμενο μήνα....

Καλά άμα έρθει ήρθε....δεν έγινε και τίποτα! 

Άντε λες να λέω και εγώ τα ίδια την Δευτέρα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλά άμα έρθει ήρθε....δεν έγινε και τίποτα! 

Άντε λες να λέω και εγώ τα ίδια την Δευτέρα???

Τη Δευτέρα ελπίζω να συζητάμε για ένα θετικότατο τεστάκι και για μια μεγαααααλη χοριακή!!!:)!!!

Σκεφτόμαστε θετικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κοντεύει μήνας από την αρχή του ποστ κατερινακι μου????δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός! Για να δούμε τι θα φέρει αυτός ο μήνας! 

Ναι κοντευει μηνας!! Χιχι..

Εγω αδιαθετησα κανονικα σημερα!! Οποτε ενας νεος κυκλος ξεκιναει...θα ξεκινησω παλι τα glucophase και βλεπουμε....

Εσυ πως εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia35 είπε:

Ξύπνησα το πρωί και είχα λίγες καφέ σταγόνες. Έκτοτε τίποτα....Λογικά θα έρθει η άτιμη σήμερα, δεν ελπίζω για κάτι καλό....Δεν πειράζει τον επόμενο μήνα....

@Sofia35 κι εγώ τη μέρα που ήταν να μου αρχίσει η περίοδος και για 6 μέρες είχα ροζ καφέ υγρά...αλλά τελικά,δεν ήρθε!! τα θγρά τώρα έχουμε μετατραπεί σε λευκά αλλά λόγω της ποσότητας και της ζέστης σαν να νιώθω μια ψυλοενοχλησούλα απο κάτω...πφφφφ η μυκητίαση μου έλειπε τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η ΕVI1986 είπε:

@Sofia35 κι εγώ τη μέρα που ήταν να μου αρχίσει η περίοδος και για 6 μέρες είχα ροζ καφέ υγρά...αλλά τελικά,δεν ήρθε!! τα θγρά τώρα έχουμε μετατραπεί σε λευκά αλλά λόγω της ποσότητας και της ζέστης σαν να νιώθω μια ψυλοενοχλησούλα απο κάτω...πφφφφ η μυκητίαση μου έλειπε τώρα...

Ελπίζω να πάνε όλα καλά!!!!!

Λες;;;;;;;;;;;Το αστείο είναι ότι ήταν να πάω για χοριακή και το ανέβαλλα..Από το πρωί έχω δει δυο φορές καφέ σταγόνες και μετά τίποτα..Πόνους περιόδου έχω κανονικά αλλά αυτό που με αποθαρρύνει είναι ότι ενώ μέχρι χθες βράδυ το στήθος μου ήταν πρησμένο ( πονάω και πρήζομαι υπερβολικά!!!) από σήμερα ξεπρήστηκε λίγο και δεν πονάει, μόνο λίγη φαγούρα έχω στο δεξί μαστό ( η δεξιά μου πλευρά έχει ξεσαλώσει σε αυτόν τον κύκλο..). Πιστεύεις ότι υπάρχει πιθανότητα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Κατερίνα21 ,καλά είμαι εγώ κατερινακι μου! Ηρεμη και χωρις αγχος!Μάλλον δε θα είχες κάνει ωορηξια? ??τώρα βουρ για αγκαλιτσες!!!!τι κάνει αυτό το χάπι που θα πάρεις? 

@Sofia35 ,περίμενε λίγες μέρες να δεις τι θα γίνει και αν σταματήσουν τα καφέ βουρ για χοριακη!φαγούρα στο στηθος είχα κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου!!!

@ΕVI1986 ,πως πας?έχεις κάνει αλλη χοριακη?έχεις πάει για υπερηχο?????για πες τα νέα σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 ,καλά είμαι εγώ κατερινακι μου! Ηρεμη και χωρις αγχος!Μάλλον δε θα είχες κάνει ωορηξια? ??τώρα βουρ για αγκαλιτσες!!!!τι κάνει αυτό το χάπι που θα πάρεις? 

@Sofia35 ,περίμενε λίγες μέρες να δεις τι θα γίνει και αν σταματήσουν τα καφέ βουρ για χοριακη!φαγούρα στο στηθος είχα κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου!!!

@ΕVI1986 ,πως πας?έχεις κάνει αλλη χοριακη?έχεις πάει για υπερηχο?????για πες τα νέα σου!!!!!

Ναι μαλλον δεν εκανα ωορρηξια...αυτο το χαπι δινεται σε διαβητικους και κοπελες με πολυκυστικες..επηρεαζει την ινσουλινη..μου το συστησε ο ενδοκρινολογος μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Ναι μαλλον δεν εκανα ωορρηξια...αυτο το χαπι δινεται σε διαβητικους και κοπελες με πολυκυστικες..επηρεαζει την ινσουλινη..μου το συστησε ο ενδοκρινολογος μου...

Βοηθάει και σε περίπτωση εγκυμοσύνης? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Κατερίνα21 ,καλά είμαι εγώ κατερινακι μου! Ηρεμη και χωρις αγχος!Μάλλον δε θα είχες κάνει ωορηξια? ??τώρα βουρ για αγκαλιτσες!!!!τι κάνει αυτό το χάπι που θα πάρεις? 

@Sofia35 ,περίμενε λίγες μέρες να δεις τι θα γίνει και αν σταματήσουν τα καφέ βουρ για χοριακη!φαγούρα στο στηθος είχα κι εγώ στις εγκυμοσύνες μου!!!

@ΕVI1986 ,πως πας?έχεις κάνει αλλη χοριακη?έχεις πάει για υπερηχο?????για πες τα νέα σου!!!!!

καλησπέρα κορίτσια μου! @Ε.Γ.Α. πήγα κοπέλα μου σήμερα το πρωί (μετα απο 5 μέρες) και βγήκε 1686 ευτυχώς!! 

@Sofia35 εύχομαι κορίτσι μου τα αποτελέσματα απο χοριακή να κρύβουν μωράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕVI1986 είπε:

καλησπέρα κορίτσια μου! @Ε.Γ.Α. πήγα κοπέλα μου σήμερα το πρωί (μετα απο 5 μέρες) και βγήκε 1686 ευτυχώς!! 

@Sofia35 εύχομαι κορίτσι μου τα αποτελέσματα απο χοριακή να κρύβουν μωράκι!!!

Πόσο χαίρομαι! !!!!!!!!!μπραβοοοο !!!!!με το καλό! !!!!!!????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πόσο χαίρομαι! !!!!!!!!!μπραβοοοο !!!!!με το καλό! !!!!!!????

Ευχαριστώ πολύ πολύυυυ!!! τα καλύτερα εύχομαι και σε σένα!!!! :-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Βοηθάει και σε περίπτωση εγκυμοσύνης? 

Οταν τα ειχα ξαναπαρει..σε 1,5 μηνα εμεινα εγκυος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Βρήκες γιατρό δηλαδή να σε αναλάβει ;  ποιος ξέρει εσυ να κανείς οτι σου πουν οι γιατροί  Θα ρωτήσω και εγω αν μπορω αλλά να πω την αλήθεια στην εγκυμοσύνη δεν πολύ μπαίνω στην θάλασσα έτσι και αλλιώς 
    • Καλά και εγω δεν θα το είχα σκεφτεί στην πράξη όμως το κατάλαβα είμαστε ακόμα στην δάση που ανοίγουμε ντουλάπια για εξερεύνηση να δω ποτε θα περάσει αυτήν φάση  εμάς εδώ απεργία από όσο ξέρω δεν έχουν κάνει τα μικροβιολογικά θα βόλευε καλύτερα από θα πήγαινες και γιατρό αλλά δεν πειράζει 
    • Δεν ξέρω πόσες μερες θα κάνουν βγουν αύριο που θα πάω θα ρωτήσω  ετσι και αλλιώς ο γιατρός θα τα δει σε ένα μήνα όποτε δεν τα βιαζομαι 
    • Καλησπέρα κορίτσια, καλό υπόλοιπο κυριακής εύχομαι!!  εμείς σήμερα σηκώσαμε χαλιά και μαζέψαμε χειμωνιάτικα και βγάλαμε τα κολακαιρινά... ήταν δουλειές που έπρεπε να γίνουν και τις σκεφτόμουν συνέχεια... ππφφ.. αλλά μηδέν χρόνος... πως περνάτε την κυριακή σας;;  @Girly κ @marinamanoulitsa να χαίρεστε τα παιδάκια σας!! πολύχρονα να είναι!! 
    • Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις κορίτσια… απο ότι μου είπε ο γιατρός, συνήθως όταν υπαρχει εξωμήτρια κύηση στην σάλπιγγα σημαίνει ότι υπάρχει κάποια παθολογία εκεί, παρόλο που στην δίκη μου περίπτωση δεν φάνηκε στην σαλπιγγογραφια. Μου είπε ότι η καλύτερη λύση είναι η λαπαροσκόπηση, για να δει τι ακριβώς συμβαίνει… τελικά βρήκε ενδομητριωση! Ήμουν τυχερη στην ατυχία μου… Η δίκη μου ήταν πολύ ύπουλη δεν φαινόταν σε κανένα υπέρηχο, είχα πάει σε 4 γιατρούς. Γενικά οι πιθανότητες για εξωμητριο είναι μικρές αλλά δυστυχώς μπορεί να συμβεί.  Τώρα σχετικά με το ερώτημα εξωσωματική ΄ή όχι ακόμα, σκέφτομαι απ τη μια ότι δεν θέλω να περιμένω πάλι μήνα μήνα και να έρχονται απογοητεύσεις… μετά λέω, μήπως συμβεί κ σε εμένα το ‘θαυμα’ με φυσική σύλληψη? Η αλήθεια είναι ότι επειδή είχα αυτές τις ατυχίες στις 2 εμβρυομεταφορες που έκανα, μου έχει δημιουργηθεί μια φοβία, τρέμω μην μείνω έγκυος και συμβεί κάτι κακό παλι… θα συμβουλευτώ σίγουρα τον γιατρό μου απλά τα επεξεργάζομαι όλα. Α η ηλικία μου είναι 33! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...