Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love1988 είπε:

Σας ευχαριστώ ολες πολυ για τις ευχες σας!!! Περσυ φοβομουν να κανω το τεστ τη μερα των γενεθλιων μου ελεγα ας το κάνω αύριο. Αλλα δεν αντεξα κ το έκανα στις 6 το πρωί!!!

Κ εμένα εχει αρχισει κ γίνεται παιδακι 8 κιλα είμαστε συνεχίζουμε αποκλειστικο θηλασμο. Δεν εχω κουραστει στιγμη... γυρω στους 5,5 μηνες μου είπε ο παιδίατρος κ μενα να εισαγουμε ενα γευμα ρυζαλευρο. Πλάκα θα εχει ανυπομονω να τη δω να τρώει. Εχω ακούσει πολλα αρνητικά για το ρυζαλευρο οτι δεν προσφέρει τιποτα κ οτι ειναι κενες θερμιδες αλλα αφου μου ειπε ο παιδιατρος..θα το ξανασυζητησω μαζι του στο επομενο εμβολιο οταν γινουμε 5 μηνών. Θα ηθελα κ εγω να το φτιαχνω με δικο μου γαλα αλλα θα ειναι δυσκολο να βγαζω καθε μερα με το χερι. Θηλαστρο δεν χρειαστηκα ποτέ οποτε δεν εχω..αρα λογικα με νερο θα το φτιαχνω. Το πρωι ειχαμε πάει στη θαλασσα, η μικρουλα ακομα δεν μπαινει, κοιμαται στο ριλαξ της! Αυτα απο μένα!!?

γεια σου Λοβε.. χρονια σ πολλα !! τα ομορφοτερα γενεθλεια θα ειχες φανταζομαι !! να σε χαιρεται η μπουμπου σου !! 8 κιλα φτου φτου κοπελαρα ολοκληρη ! 

κοιτα κ γω θελω να τη ξεκινησω λιγο ρυζαλευρο πρωτων να αρχισει να μαθει λιγο να τρωει με κουταλακι και δευτερων θα βαζω δικο μου γαλα οπως διποτε !! 

αυτο σκευτομουν πριν λιγες μερες αν θα ειναι ευκολο να το βγαζω το γαλα.. ξεκηνησα λιγες μερες τωρα και κανω πειραματα σε ενα μικρο μπολακι της μικρης βγαζω γαλα με το χερι ! ενα εζω να σ πω καθε μερα βγαζω και καλυτερα κ πλεον ξερω με ποιο τροπο να το κανω για να εχω ποσοτητα για να φτιαχνω το ρυζαλευρο ‘!! σκεψου για 1 κουταλια ρυχαλευρο θελεις 3-4 κουταλιες γαλα (ειναι λιγο μολις συνηθισεις σε 5 λεπτα θα το εχεις βγαλει) 

το γαλατακι που βγαζω αυτες τις μερες της το δινω με το μικρο κουταλακι της γουλιτσα γουλιτσα- ειναι τελειο πως ανοιγει το στομα και καταλαβαινει !! 

θελω τωρα που θα γινει 5 μηνων να της δινω σιγα σιγα καποια πρωτα φρουτακια λιγο ρυζαλευρο και στον 6 θα της αρχισω τα λαχανικα ! 

θελω ομως παρααα πολυ να συνεχισω να θηλασουμε δυναμικα !!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κι εγώ θέλω να θηλασω για παρα πολυ καιρο ακομα..Όσο θέλει το παιδακι μου!!! Χαίρομαι πολυ που καταφέραμε 4 μηνων κ διπλασιασαμε βάρος γέννησης, κατι που είναι ζητουμενο στο εξάμηνο!

Ξέρω τον τροπο να βγάζω απλα πίστευα ότι θέλει πολυ ποσότητα! Μου εδωσες ωραία ιδεα με το κουταλάκι θα το δοκιμάσω αύριο γιατί τώρα κοιμηθηκε!!! Σ ευχαριστώ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σκεφτομαι να ακολουθησω τα χναρια της Vivi.Nik. κ να μη δωσω καθολου κρεμα-να παω κατευθειαν σε κομματια.. Τωρα για το ρυζαλρυρο, δεν εχω μιλησει με την παιδιατρο αλλα η αληθεια ειναι δε μου περασε απο το μυαλο να της δωσω, πρωτον γιατι ελεγα να αποφυγω οποιοδηποτε σκευασμα κ γιατι νομιζα οτι το ρυζαλευρο μπαινει πιο αργα. Δηλ οταν σκεφτομαι ποιες ειναι οι πιο υγιεινες τροφες, ο νους μου παει σε λαχανικα κ φρουτα. Δεν το εχω ψαξει ομως.. εχουμρ καιρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary υπαρχει ομαδα στο φβ με την διαδικασια εισαγωγης στερεων απευθειας σε κομματια, ισως θα ηταν χρησιμο να κανεις ενα προφιλ ουσιαστικα μονο για αυτο, δες και πες μου, εχει απειρα μελη και ειναι πολυ βοηθητικο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την εχω ακουσει αυτη την ομαδα Λευτερη.. θα το ψαξω!

Ρωτησα κ την παιδιατρο μου κ μου ειπε πως αν το παιδι στεκεται καλα κ συντονιζει σωστα τις κινησεις του, δε βρισκει λογο να μην το κανει καποιος.. σε κατευθυνει φανταζομαι κ το παιδι!!

Πως τα πατε εσεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σας κορίτσια ! 

 Εδώ που μένω οι παιδίατροι δίνουν οδηγίες και ξεκινάνε τα μωρά Στερεά τροφή από τεσσάρων μηνών !! 

 Αυτές τις οδηγίες δώσανε και σε μένα !!  Βέβαια εδώ οι μανούλες δεν  πολυ Θηλάζουν !! 

 Κάθε φορά που πάω στην παιδίατρο μου λένε πολλά συγχαρητήρια που κάνω το αυτονόητο  Και θηλάζω το παιδί έως τώρα !!  Θα σας δημοσιεύσω τις οδηγίες που έχω έτσι από περιέργεια να δείτε !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμεις έχουμε πλέον καλές μέρες και κακές μέρες, τουλάχιστον από μονο κακές έχει μεγάλη διαφορά! Σήμερα είμαι εντελώς ξενυχτισμενη, ξυπνήσαμε 4:20 που θήλασε η μικρή, και στις 5 μου έκανε "επίθεση" για παιχνίδι η γάτα μου, και τελικά το έκανε γιατί περπατούσε μια κατσαρίδα μέσα από την μπλούζα μου στο στήθος μου!!!! Καινούργια πολυκατοικία ρε κορίτσια.... ήρθε ο τυπος για απολύμανση και μου είπε ότι είναι από το μπαλκόνι σίγουρα, έβαλε και παγίδες κτλ και θεωρεί ότι δεν θα ξαναδώ.... αλλά ρε κορίτσια χεστηκα πάνω μου και είχα και το παιδί δίπλα μου ακριβώς.... δεν ξέρω πως θα κοιμηθώ ήσυχη το βράδυ και είμαι και ξύπνια από τις 4:30..... κουτουλαω.... και σήμερα το κορίτσι μου έχει τρομερή γκρίνια είναι όλη μέρα πάνω στο στήθος τρώει 5' και πιπιλαει 3 ώρες μεταξύ ύπνου και ξύπνιου..... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Λευτέρης είπε:

Εμεις έχουμε πλέον καλές μέρες και κακές μέρες, τουλάχιστον από μονο κακές έχει μεγάλη διαφορά! Σήμερα είμαι εντελώς ξενυχτισμενη, ξυπνήσαμε 4:20 που θήλασε η μικρή, και στις 5 μου έκανε "επίθεση" για παιχνίδι η γάτα μου, και τελικά το έκανε γιατί περπατούσε μια κατσαρίδα μέσα από την μπλούζα μου στο στήθος μου!!!! Καινούργια πολυκατοικία ρε κορίτσια.... ήρθε ο τυπος για απολύμανση και μου είπε ότι είναι από το μπαλκόνι σίγουρα, έβαλε και παγίδες κτλ και θεωρεί ότι δεν θα ξαναδώ.... αλλά ρε κορίτσια χεστηκα πάνω μου και είχα και το παιδί δίπλα μου ακριβώς.... δεν ξέρω πως θα κοιμηθώ ήσυχη το βράδυ και είμαι και ξύπνια από τις 4:30..... κουτουλαω.... και σήμερα το κορίτσι μου έχει τρομερή γκρίνια είναι όλη μέρα πάνω στο στήθος τρώει 5' και πιπιλαει 3 ώρες μεταξύ ύπνου και ξύπνιου..... 

 

γειαα σου Λευτερης !

πω πω πω αν τυχαινε σε μενα αυτο με τη κατσαριδα θα με ακουγε ολο το τετραγωνο!!! 

παναγια μου !!  Ανατρίχιασα !! 

μπραβω ομως ατην γατα σου ομως μπραβω της !! 

κοιτα να δεις που ελεγα η δικια μου εχει ενα προγραμμα ως τωρα που γινομαστε 5 μηνων , σημερα μου εκανε το περιεργο να ξυπνησει στις 5 - αφου εφαγε καθοταν και την μια επαιζε μονη της εκανε φουσκες και την αλλη τσιριζε !! την πηρα στο κεραβατι μου και το πηγαμε ετσι εως τις 7:30.. μετα κοιμηθηκε για λιγο ! γενικα εχει μια γκρινια σημερα !! 

 

Προσπαθω να ανεβασω μια φωτο δεν με αφηνει !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γεια σας κορίτσια ,

 Σήμερα φάγαμε ρυζάλευρο !! 

 Δύο μικρές κουτάλιτσες !! 

 Καταλάβαινε και το πήγαινε πέρα δώθε στο στόμα και το κατάπιε στο τέλος !! 

 Η έκφραση της τρομερή -  Απερίγραπτη εννοείται την βιντεοσκόπησα !! 

 Από εβδομάδα σκοπεύω να ξεκινήσω το μηλαράκι (2 κουταλιτσες) 

 Επιτέλους καταφέρνω να ανεβάσω τις οδηγίες που μου έχει δώσει παιδίατρος !! 

 

099B2CF6-A9BA-4D8B-B229-D6CECC189565.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λευτεεερηηη αλήθεια λες;ιιιιιιιιι αν είχα κατσαρίδα μέσα από την μπλούζα μου θα με ακουγε όλο το τετράγωνο..

Ανυπομονώ να ξεκινήσουν οι τροφές και για μας. Και εγώ θα δοκιμάσω κατευθείαν κομματάκια..ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε οκ αρκεί να παιρνει βάρος..Ο άντρας μου είναι λίγο διστακτικός με την ιδέα γιατί φοβάται μην πνιγεί το μωρό..Αλλά έχουμε πει ότι θα το δοκιμάσουμε τουλάχιστον..

Κατά τ άλλα η μικρή κοιμάται πλέον μονο στο κρεβάτι της,στο δωμάτιό της.έχω την ενδοεπικοινωνια στην κρεβατοκαμάρα βέβαια αλλιώς δε θα το τολμούσα!Ξυπνάει 2 με 3 φορές στο 12ωρο του ύπνου που κάνει..συνήθως 10 με 10!

Πιάνει κανονικα..βάζει στο στόμα της ότι μπορεί..Το μόνο που με προβληματιζει σε σχέση με αυτό,είναι ότι καμία φορά πιπιλαει το δάχτυλό της.δε θέλω να το κάνει γιατί έχω ακούσει διάφορα..Πως να της το κοψω αυτο;καμιά ιδεα;!

Επίσης τελευταία στηρίζει και το κεφαλάκι της αρκετά..Στην αγκαλιά σίγουρα και τώρα μου κάνει και το άλλο..Όταν κάθομαι στον καναπέ με το πόδια πάνω λιγισμενα και την βάζω να κάθεται στην κοιλιά μου και να στηρίζεται σε αυτα..Αν της πιάσω τα χεράκια κάνει συνεχεια να σηκωθεί προς τα μπροστά και της αρέσει να κάθεται  στην ουσία..Στην δεύτερη επίσκεψη του γιατρού που ήταν 3 μηνών μου είπε να μην την αφήνω πολύ να κάθεται..Αλλά τώρα που κοντεύουμε 4 και δείχνει να θέλει και να μπορεί λέτε να πειράζει που την αφήνω;

Και να ρωτήσω και κάτι..Μόνο το δικό μου παιδί δεν θέλει με τίποτα μπρούμυτα;?έχω δοκιμάσει να την βάλω όταν είναι και στις καλες της και πάλι γκρινιάζει..Δεν της αρέσει,οκ!Φυσιολογικο είναι αυτο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Minime κ η δικια μου βαζει συνεχεια το δαχτυλο στο στομα της κ τωρα προσπαθει να βαλει κ το ποδι της!!!

Εγω το μονο αρνητικο που εχβ διαβασει γι αυτην την ενεργεια ειναι οτι καποια μωρα, το κοβουν δυσκολα. Ακου τι εχω διαβασει... καλο θα ειναι, να μην της τραβας απο το στομα γιατι θα το θελει περισσοτετο (ειδικα στο μελλον). Ο καλυτερος τροπος ειναι την ωρα που το βαζει να της κουνισεις ενα παιχνιδακι ωστε να βγαλει μονη της το δαχτυλο για να το πιασει ή να πας να την αγκαλιασεις, να την σηκωσεις, να κανεις πως την χορευεις για να βγει το δαχτυλο. Αλλος ενας τροπος ειναι να της δωσεις να μασουλαει κατι αλλο που της αρεσει περισσοτερο. Εμενε πχ της αρεσουν τα υφασματα κ μασουλαει πολυ το πανακι για τις γουλιτσες!!

Για την καθιστη θεση, ρωτα την γιατρο πρωτα. Παντως συνηθως οταν το παιδι δε δυσανασχετει, ειναι ετοιμο για να ξεκινησει. Τα περισσοτερα αρχιζουν τελη 5ου μου ειπε η γιατρος.

Οσο για το μπρουμυτα,αν μπορεις, βαζε την καθε μερα κ απο λιγο. Στην αρχη 10 δευτερολεπτα κ αυξανε σταδιακα το χρονο. Εχω καταλαβει οτι το να στεκονται μπρουμυτα βοηθαει αργοτερα κ στο μπουσουλιμα..

Εμενα η μικρη εχει αρχισει κ βαριεται τα αγαπημενα της παιχνιδια-κ με το δικιο της, τα εχει εξαντλησει. Σημερα αγορασαμεω2 καινουργια κ εχει ενθουσιαστει. Το ενα μαλιστα ηταν ενα φθηνο της φισερ πραις (μια μαλακια φωτογραφικη) κ την εχει ενθουσιασει ο καθρεφτης κ το "χρουτσου χρουτσου " που κανει!!

Τελευταια μας κανει συνεχεια καρκαριστα γελια κ τρελαινομαστε!! Την πιανει σπαστικο γελιο κ εμεις κλαιμε απ'τα γελια μαζι της!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα γι αυτό με ανυσηχει που δεν καθεται μπρούμυτα..Πως θα μπουσουλισει;!!θα προσπαθήσω να την βάζω αν και όταν τη βλέπω να δυσανασχετεί δεν μπορωωω..

Γελάει με ηχο;;;;χαχαχα ανυπομονωωω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου @Minime

η δικια μου ειναι 5μηνων και με τιποτααα δεν της αρεσει  με καθεται Μπρούμυτα !!! εχω προπαθησει να την βαζω απο λιγο και στο λιγο μειναμε ! 

μην αγχονεσαι για το μπουσουλισμα - καποια μωρα δεν μπουσουλανε καθολου σηκωνονται ορθια απο 9μηνων (εγω ετσι εκανα λεει η μανα μου) 

τα δαχτυλα και η δικια μου τα πιπιλαει και ολο το χερι και τα ποδια!! δεν της τα βγαζω οταν βαριεται τα βγαζει μονη της ! 

ειναι υπεροχα τα μωρα ανακαλυπτουν τον κοσμο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γεια σας ,

τελος του μηνα βαφτηζουμε το μπουμπουκι μας και ειχα παει να δοκιμασω φορεματα - τη κοπελα στο μαγαζι την ξερω και αφησα τη μικρη μου μαζι της για λιγο εως που να δοκιμασω... η μικρη ειχε αρχισει και εκανε μουτρακια και κλαψουριζε και πριν βαλει τα κλαματα μου την εφερε !!! 

ενα σας λεω δεν θα ξεχασω ποτε το υφος της μπεμπας μου με πεσμενα  Φρύδια μαγουλακια και χειλακια και μολις με ειδε αρχισε να κλαιει με λιγμους και μου απλωσε τα χερια να την παρω !!! 

κοριτσια ελιωσααα με ολο αυτο - ποσο μοναδικο απλωσε χερακια να την παρω και με την κοπελα εκανε απλα κλαψα κ γκρινια και οταν με ειδε ενιωσε  ανετα να του δωσει να ξεθυμανει !! εχουμε δεθει παραααα πολυυυ.

φιλακια μανουλες .. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η stergiou είπε:

κοριτσια γεια σας ,

τελος του μηνα βαφτηζουμε το μπουμπουκι μας και ειχα παει να δοκιμασω φορεματα - τη κοπελα στο μαγαζι την ξερω και αφησα τη μικρη μου μαζι της για λιγο εως που να δοκιμασω... η μικρη ειχε αρχισει και εκανε μουτρακια και κλαψουριζε και πριν βαλει τα κλαματα μου την εφερε !!! 

ενα σας λεω δεν θα ξεχασω ποτε το υφος της μπεμπας μου με πεσμενα  Φρύδια μαγουλακια και χειλακια και μολις με ειδε αρχισε να κλαιει με λιγμους και μου απλωσε τα χερια να την παρω !!! 

κοριτσια ελιωσααα με ολο αυτο - ποσο μοναδικο απλωσε χερακια να την παρω και με την κοπελα εκανε απλα κλαψα κ γκρινια και οταν με ειδε ενιωσε  ανετα να του δωσει να ξεθυμανει !! εχουμε δεθει παραααα πολυυυ.

φιλακια μανουλες .. 

 

 

Ωωωωωωω!!! Δεν μπορωωωω!!! Ανυπομονω να μου απλωνει κ σε εμενα τα χερακια της..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημεραααα.... 

Εμείς ειμαστε σχεδον 4.5μηνων..βαζουμε τ παντα στο στομα... Γελάμε ολη ν ωρα κ κυριως κακαριστα...

Τ κλαμα τς τ ακουμε ελαχιστα...! Κοιμαται περιπου 18-20 ωρες τν μερα.. Χωρίς ν τν κοιμησω εγω οανγα μονη τς...κανει μουμου μουμου.. Χαχαα. Παμε θαλασσα κανονικα κ εχω δικια τς πισινα π τς εχω κανονικι νερο απο τ σπιτι.. Στην θαλασσα μ σωσιβιι θ μπουμε σ 15 μερες περίπου π θ εχουμε κλεισει κ τν 5ο..

Νοσηλευτηκαμε μια μερα στο παιδων πεντελης, κ ξεκινησαμε θεραπεια γ τ αιμαγγειωμα π εχει... Σ 3 μηνες θ ξαναπαμε..

Επιπλεον παει σ ολους...γελάει σχεδον μ ολους... Εχει αρχισει ν Απλωνει τ χερακια κ ν αγκαλιαζει κ καλα.. Τ μαλλι μας τ πιανουμε ενα ή δυο κοτσιδακια αναλογα τ κεφια... Χαχαχα.. Μπρουμητα καθομαστε κανα 10λεπτο ολη τν μερα κ οταν τν βαζω σπρωχνει δινει αγωνα ν σηκωθει.. Δν μπορει κ στην αρχη μ κοιταει κ γελαει κ μετα νευριαζει ειναι ολα τ λεφτααααα....! 

Αχ π ν ξεκινησουν κ τ μαμα κ τ λογάκια κανονικα..... 

Α ου α ου οο οσες ειναι ξυπνια κ τσιριδες.. Χαχαχα 

7 κιλακια ειμαστε.. Κ φυσικά λατρευουμε τ νερο... Ζεστό κρυο θαλασσας βρυσης.. Αφού νευριαζει οταν τελειώνουμε τ μπανιο.. 

Η παρηγοριά μας είναι παντα η αγκαλια μ η πιπιλα τς κ τ πανάκι τε κ η γατουλα τς... 

Εγω επειδή η είμαι παθουσα οταν βαζει τ δαχτυλο στο στομα μ διαφορους τροπους τ βγαζω.. Παω χαμενη αν τ μαθει.. Οταν ομως βαζει ολο τ χερακι ή αλλα δαχτυλακια τν αφηνω... 

Εμεις μενουμε σ παραθαλασσιο μερος κ η θαλασσα μας εχει καθε μερα.. Ευτυχως νμζω τς αρεσει.. Τ ειχα κ αυτο αγχος.. Ο αδερφός μ δν τ αρεσε ποτε η θαλασσα...! 

Αυτα κ απο εμας.. Ελπιζω ν περνατε ολες τελεια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου @katerinant95

τι καλαααα που εχετε θαλασσα κοντα εμεις λεμε να παμε για το πρωτο μπανακι αυτες τις μερες !! 

και η δικια μου το αγαπαει το νερο καθεται καθε μερα ενα 10 λεπτο στο μπανακι της ! 

πω πω εχετε μαλλακια για κοτσιδια ;; πρεπει να ειναι κουκλακι με κοταιδακια ! 

η δικια μου εχει πολυυ κοντες τρυχουλες - δεν λενε να μεγαλωσουν αν παρει απο μενα εως που να  Χρονίσει έτσι θα είναι !! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Εχω τν φοβο της εγκυμοσυνης γτ η κοπελα π ηταν μαζι στο δωματιο μ εκανε διδυμα τ οποια επιασε απο τ προσπερματικα υγρα...!!!!! 

 Δίδυμα  απο Προσπερματικά υγρά ;;; 

πωωω πωωω... 

 Κοίτα και εγώ μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει έχω το άγχος μη μείνω έγκυος  Επειδή λένε ότι πιάνεις αμέσως μετά τη γέννα  ( Καλά όχι πως αν έρθει δεν θα ξε τρελαθούμε )  Αλλά είναι νωρίς  Πολύ μικρή η μικρή μας  Ακόμα .  

  Αυτόν το μήνα εφοδιάστηκα με πολλά προφυλακτικά χαχαχα  δεν Θα πεθάνω από το άγχος   Μήπως και μήπως !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η stergiou είπε:

 Δίδυμα  απο Προσπερματικά υγρά ;;; 

πωωω πωωω... 

 Κοίτα και εγώ μήνας μπαίνει μήνας βγαίνει έχω το άγχος μη μείνω έγκυος  Επειδή λένε ότι πιάνεις αμέσως μετά τη γέννα  ( Καλά όχι πως αν έρθει δεν θα ξε τρελαθούμε )  Αλλά είναι νωρίς  Πολύ μικρή η μικρή μας  Ακόμα .  

  Αυτόν το μήνα εφοδιάστηκα με πολλά προφυλακτικά χαχαχα  δεν Θα πεθάνω από το άγχος   Μήπως και μήπως !!! 

Κ εγω παρα τα οσα ελεγα ολους αυτούς τς μηνες η μιμρη μ μεγαλωνει πολυ γρηγορα κ σιγουρα θελω κ αλλο.. χαχαχα.. Τζαμπα χτυπιομουν πως δν θ κανω αλλο... 

Αλλα οχι ακόμη... Κ ασε π αν κανω δευτερο θελω ν προσπαθησω γ vbac.. 

Εμεις απο τοτε π ξεκινησαμε τς επαφες φοραμε παντα απλα αυτη τν φορα ξεχαστηκαμε κ εχω αγχωθεί... 

Τ αλλκ τεστ στις 4 μερες καθυστέρηση ειχε βγει στο δευτερολεπτο θετικο... 

Ναι ναι ασς η κοπελα αυτη π σ λεω εχςι φριξει η καημενη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95

ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη  Γι’ αυτό έλεγες όχι άλλο !!! 

 Αλλά είναι τόσο γλυκούλικα και τόςη μεγαλη ευλογια τα μωρακιααα και Εννοείται να κανεις και αλλο και να  Δοκιμάσεις  για vback... 

αδιαθετησες ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η stergiou είπε:

@katerinant95

ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη  Γι’ αυτό έλεγες όχι άλλο !!! 

 Αλλά είναι τόσο γλυκούλικα και τόςη μεγαλη ευλογια τα μωρακιααα και Εννοείται να κανεις και αλλο και να  Δοκιμάσεις  για vback... 

αδιαθετησες ;; 

Θ δειξει... Αλλα ναι αν κανω κ αλλο θελω ν προσπαθήσω τουλαχιστον γ vbac... 

Οχιιιι περασαν πανω απο δεκα μερες καθυστερησης... Τν γιατρο δν τν εχω βρει ακομη γτ τρεχω λιγο μ τν μικρή μ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@katerinant95

ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη  Γι’ αυτό έλεγες όχι άλλο !!! 

 Αλλά είναι τόσο γλυκούλικα και τόςη μεγαλη ευλογια τα μωρακιααα και Εννοείται να κανεις και αλλο και να  Δοκιμάσεις  για vback... 

αδιαθετησες ;; 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η katerinant95 είπε:

Θ δειξει... Αλλα ναι αν κανω κ αλλο θελω ν προσπαθήσω τουλαχιστον γ vbac... 

Οχιιιι περασαν πανω απο δεκα μερες καθυστερησης... Τν γιατρο δν τν εχω βρει ακομη γτ τρεχω λιγο μ τν μικρή μ.. 

αρκετες μερες !! ?? μηπως ενα τεστ ακομα; 

αλλααα απο την αλλην ειναι και οι ορμονες ακομα πανω κατω... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η stergiou είπε:

@katerinant95

ειχες δυσκολη εγκυμοσυνη  Γι’ αυτό έλεγες όχι άλλο !!! 

 Αλλά είναι τόσο γλυκούλικα και τόςη μεγαλη ευλογια τα μωρακιααα και Εννοείται να κανεις και αλλο και να  Δοκιμάσεις  για vback... 

αδιαθετησες ;; 

αρκετες μερες !! ?? μηπως ενα τεστ ακομα; 

αλλααα απο την αλλην ειναι και οι ορμονες ακομα πανω κατω... 

 

Δν ξερω μαλλον κτ τετοιο θ κανω.. Αλλι ενα τεστ... Κ αν βγει παλι αρνητικο π λογικα ετσι θ βγει.. 

Απλα μ φανηκε περιεργι γτ τς αλλες δυο φορες αδιθετησα στην ωρα μ μ τ ρολοι π λεμε...! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η katerinant95 είπε:

 

Απλα μ φανηκε περιεργι γτ τς αλλες δυο φορες αδιθετησα στην ωρα μ μ τ ρολοι π λεμε...! 

 

 Και εγώ έχω αδιαθετήσει από τη γέννα και μετα  κάθε μήνα !! Τις 2 πρώτες φορες  Στις 29 μέρες !  Την τρίτη φορά στις 27 μέρες   Και τώρα στις 32..  Ουσιαστικά αυτή τη φορά είχα καθυστερήσει τρεις μέρες !!   Θα στρώσει που θα πάει ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...