Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πόσες γεννάμε Ιαν/φεβ 2018 ?


Recommended Posts

στις On ‎26‎/‎5‎/‎2018 at 11:37 ΜΜ, ο/η Minime είπε:

Rosemary εμένα όχι..συνήθως χαλαρώνει πααρα πολύ..της κάνω και μασάζ μετά το μπανακι..Την ντύνω την ταΐζω και κοιμάται αμέσως! Είναι η καλύτερη μας ώρα!

Την ντύνεις σε αλλο δωματιο;μήπως την ενοχλεί η αλλαγή θερμοκρασίας;

Ναι, την ντυνω στο σαλονι που εχω την αλλαξιερα της.. Το σκεφτηκα αυτο με τη θςρμοκρασια κ δοκιμασα τα παντα. Καλοριφερ μηπως κρυωνε, ανεμιστηρα μηπως ζεσταιεται. Τιποτα!! Μασαζ δεν της κανω για κανενα λογο-με το ζορι της βαζω ενυδατικη. Σεληνιαζεται σας λεω-κανει σαν παλαβη κ βγαζει λιγμους κ δακρυα. Το μονο που πιανει ειναι να την βαλω αμεσως στο στηθος αλλα δε βολευει καθολου αυτο γιατι μετα μου κοιμαται κ επειδη ειναι ο βραδυνος της υπνος, δε θέλω να την ξυπναω..

Κοροτσια εμεις σημερα πηγαμε για μπυρες κ το αστερακι μου εμεινε ησυχο για 5 ολοκληρες ωρες.

Κατερινα, αν μπορειτε να την βαλετε σε γυμναστηριο. Θα δεις τρομερη εξελιξη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.7k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Ναι, την ντυνω στο σαλονι που εχω την αλλαξιερα της.. Το σκεφτηκα αυτο με τη θςρμοκρασια κ δοκιμασα τα παντα. Καλοριφερ μηπως κρυωνε, ανεμιστηρα μηπως ζεσταιεται. Τιποτα!! Μασαζ δεν της κανω για κανενα λογο-με το ζορι της βαζω ενυδατικη. Σεληνιαζεται σας λεω-κανει σαν παλαβη κ βγαζει λιγμους κ δακρυα. Το μονο που πιανει ειναι να την βαλω αμεσως στο στηθος αλλα δε βολευει καθολου αυτο γιατι μετα μου κοιμαται κ επειδη ειναι ο βραδυνος της υπνος, δε θέλω να την ξυπναω..

Τις πρωτες πρώτες μερες την άλλαζα και εγώ έξω από το μπάνιο και έκλαιγε απιστευτα..Τότε πήγα πήρα μια αλαξιερα για να τη βάλω πάνω στο πληντυριο μέσα στο μπάνιο και είδα διαφορά..Με το που την βγάζω από το μπανακι της τσουπ την αφήνω εκεί πάνω...Μπορείς να το δοκιμάσεις αν έχεις πληντυριο μέσα στο μπάνιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary Λες; ποιο μ προτεινεις; κ τι θ κανει; τωρα ισα ισα π αρχισε ν μ ακουμπαει πραγματα μ τ χερακια..κυριως κλωτσαει μ τ ποδαρακια τς πτι κανει θορυβο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

@Rosemary Λες; ποιο μ προτεινεις; κ τι θ κανει; τωρα ισα ισα π αρχισε ν μ ακουμπαει πραγματα μ τ χερακια..κυριως κλωτσαει μ τ ποδαρακια τς πτι κανει θορυβο...

Για μενα παρε καποιο της fisher price. Μπορεις να το παραγγειλεις πιο οικονομικα απο ιντερνετ. Εμεις εχουμε ενα που ειναι 3 σταδιων κ απο τη μια πλευρα εχει μια ζεβρα κ απο την αλλη μια καμηλοπαρδαλη. Αυτα που κρεμονται κανουν ηχο κ αναβοσβηνουν κατι φωτακια!! Τα μικρα ξετρελαινονται!!

Εγω την εβελα 40 ημερων επειδη επεμενε ο αντρας μου. Κ μαλιστα του ελεγα οτι ειναι παρα πολυ μικρη ακομη κ τετοια.. Σε πληροφορο σε μια βδομαδα τα κοιταζε με γουρλωτα ματια κ προσπαθουσε να τα αγγιξει κ καπου στις 53 ημερες αρχισε να τα κουναει!!

Η δικια σας που εχει ξεπεαταχτει κιολας....!! Αν της δειξετε κ λιγο τι να κανει, σε 2-3 μερες θα τα κουναει ακομα κ με τα ποδια της!!!!

Παντως να ξερεις οτι ειναι ενα παιχνιδι ποη θα το παιζει για καιρο κ θα καθεται αρκετα εκει.. Αξιζει δηλαδη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ειμαι πολυ κουκουβαγια μαμα τλκ!! Σμρ η μικρη επιασε κ κουναγε τν (-υφασματινη-χαρτινη)κουδουνιστρα τς τς φισερ πραις!! Κ η νυφη μ ν τς κανει μπου κ αυτη ν γελαει κακαριστα μ ηχοοο!! Κοριτσια αληθεια βουρκωσα!! Δν τ περιμενα ποτε μα ποτε αυτο απο εμενα!!

θ τ κοιταξω γ τ γυμναστηριο!!! 

Σχεδον παντα κραταει τ κεφαλι τς χωρις ν τ κραταμε πλεον!! 

Μαλλον εχω περασει κ τα κουκουβαγιες!!! Χαχαχαχχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎28‎/‎5‎/‎2018 at 7:31 ΠΜ, ο/η Minime είπε:

Τις πρωτες πρώτες μερες την άλλαζα και εγώ έξω από το μπάνιο και έκλαιγε απιστευτα..Τότε πήγα πήρα μια αλαξιερα για να τη βάλω πάνω στο πληντυριο μέσα στο μπάνιο και είδα διαφορά..Με το που την βγάζω από το μπανακι της τσουπ την αφήνω εκεί πάνω...Μπορείς να το δοκιμάσεις αν έχεις πληντυριο μέσα στο μπάνιο..

Ρεεεεε!! Επιασε!! Δεν πιστευα καθολου οτι θα πιασει!! Δε πηγαινε αλλο η κατασταση κ ειπα να το δοκιμασω.

Παιδι μου, γελουσε ενω την εντυνα!! Σαν να μην την εβγαλα ποτε απο το μπανιο!!

Ευχαριστωω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

( Ξυπνια κι εσυ minime ε??)

Κοριτσια καλημερα!! Τι κανετε? Πως πανε τα μωρακια σας??

Εμεις χθες καναμε το επομενο βημα εξελιξης..! Γυρισαμε μπρουμυτα!!! Περιμενω πως κ πως να το ξανακανει για να την παρατηρησω γιατι το πρωτο το εχασα.. Ξυπνησα απο το βογγητα της κ την βρηκα να παλευει μονη της!! Ποσο αστειο μου φανηκε..!

Ολοι στο δρομο με ρωταν αν εχω αγορι γιατι της φοραω συχνα μπλε το οποιο της παει αποστευτα πολυ. Προχθες της πηρα μια λευκη μπλουζιτσα με ενα μπλε σκουρο λουλουδι για να της τη φοραω με το μπλε της το κολλανακι κ το μπλε σορτς!! Μοντελακι την εχω κανει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξύπνια ναι!Καλημέρα κιόλας..

Και εγώ την πρώτη φορά που γύρισε ακριβώς οπως το είπες..Την βρήκα μπρούμυτα να παλεύει..

Εγώ κορίτσια 3 μέρες τώρα έχω περάσει δύσκολες στιγμές και φοβήθηκα μη μου κοπεί το γάλα..Αλλά ευτυχώς έχω ακόμα..Βέβαια την πρώτη μέρα γκρινιαζε πολύ, μάλλον δεν είχα ροή ή με καταλάβαινε δεν ξέρω..Πάντως η δύναμη που μας δίνει το μωρο δεν υπάρχει..

Κατά τ άλλα κοιμάται τα βράδια μια χαρά ξυπνάει 2 φορές συνήθως από τις 11 μέχρι τις 8..Και μέσα στη μέρα κοιμάται άλλο ένα 2ωρο κάποια στιγμή .. 

Την προηγούμενη εβδομάδα πήγαμε και χαλκιδικη το τριήμερο...νόμιζα θα δυσκολευτουμε αλλά ήταν πολύ καλή..δόξα το Θεο έχω πολύ βολικό μωράκι..Ακόμα τουλάχιστον..σπάνια κλαίει..Αν θέλει κάτι ξεκινάει να χτυπάει χέρια πόδια, ή να γκρινιάζει λίγο αλλά μέχρι εκεί..Είναι πολύ ήρεμη γενικά!

Είχα πάει βόλτα με μια φίλη μου που έχουνε τα μωράκια μας σχεδόν ένα μήνα διαφορα και μου έλεγε ότι με το που σταματησει το καρότσι αρχίζει να τσιρίζει το μωρό..Με το που ξυπνήσει το ίδιο..Και εκεί σκεφτομουν σαν μαμά κουκουβάγια όπως λέει και η Κατερίνα πόσο κυρία είναι η δικιά μου! ? 

Αγορασαμε και κορδέλες πρόσφατα και της τις φοράω μεσα στο σπίτι και την κάνω πασαρελα στον μπαμπά της και γελαει..βγάζει φωνούλες..της αρέσει πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι για τα δυσκολα που περνας... Μακαρι να ειναι περαστικα...

Οντως, τα μωρα μας δινουν πολυ δυναμη. Πιστευω ή δικια σου ειναι τοσο ηρεμει γιατι της μιλας ομορφα κ δεν της στερεις την αγκαλια.

Κι εμεις στις εξοδους ειμαστε πολυ καλες! Βγαινουμε καθε βδομαδα με φιλους κ καθομαστε κατι 4ωρα!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σαι καλά κορίτσι μου..Ο χρόνος τα γιατρεύει όλα!και κυριολεκτικά και μεταφορά! Οπότε υπομονή θα κάνουμε! 

Οσο γι αυτό που λες πραγματικα δεν της στερω την αγκαλια..Και το διάβασα εδώ αυτό..Στην αρχή είχα την πεποίθηση ότι δεν θέλω να μάθει στην αγκαλιά..μέγα λάθος! 

Κορίτσια έξω θηλάζετε;

Και κάτι ακόμα.τα μωράκια σας τα φωναζεται καθολου με το όνομά τους;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! @Minime συγγνώμη που παρεμβαίνω στην κουβέντα σας, αλλά είδα την ερώτηση και είπα να σου απαντήσω ως θηλάζουσα μαμά έδω και ένα χρόνο...[smilie=binkybaby.g:

Φυσικά θήλαζα έξω από την αρχή, στην αρχή δεν ήμουν τόσο άνετη, αλλά στην πορεία το ξεπέρασα! Θεωρώ ότι είναι καλό να συνηθίζει ο κόσμος΄στην εικόνα της θηάζουσας μαμάς, γιατί στην Ελλάδα ακόμα θεωρείται από κάποιους ταμπού και το βρίσκω πολύ τραγικό! 

Και τον μικρό μας τον φωνάζαμε εξαρχής με το όνομα του, είναι σημαντικό να νιώθουν κι αυτά ότι έχουν το δικό τους όνομα, μάλιστα άρχισε να ανταποκρίνεται κι από πολύ νωρίς, όταν ήταν περίπου 5 μηνών, αν θυμάμαι καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime συμφωνώ με τη @Vivi.Nik.. Και γω θηλάζα παντού από την αρχη. Έχω κάτσει κ έχω θηλάσει τ μωρο μ ακόμη κ σε παγκάκι. Κανειςβκ κ ποτέ δ με κοίταξε πςριεργα.Δ θεωρώ ότι ο θηλασμός θεωρείται πλέον τόσο μεγάλο ταμπού όσο ο τρόπος με τ οποίο θηλάζει η μαμά. Άλλο να θηλασεις πχ διακριτικά σηκώνοντας λίγο τη μπλούζα σ η ρίχνοντας ένα σεντονακι από πάνω κ αλλο να φοράς μπλούζα με βαθύ ντεκολτέ κ να βγάλεις όλο τ στήθος από πάνω από τη μπλούζα εξω για να θηλασεις. Αυτό τ θέαμα Ούτε εμένα μ αρέσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχα...συμφωνώ @Diwni..Εγώ έχω πάρει πόδια θηλασμού αλλά με ζεσταίνει πάρα πολύ..Και χρησιμοποιω ένα πανάκι της μικρής αν κατεβάσω τη μπλουζα..Έχω θηλάσει έξω αλλά κάθε φορά με αγχωνει ..χθες που ήμουν κάπου που δεν μπορούσα να θηλασω είχα κάνει αντληση για να την δώσω με το μπιμπερό..Πολύ βολικό και αυτό σε δύσκολες στιγμές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκουβάγιες μανουλες! Εδω η μεγαλύτερη κουκουβάγια!!! Χάθηκα λίγο με την καθημερινότητα..μπηκε επιτελους κ το καλοκαιρακι!!! Εύχομαι να περάσουμε υπέροχα!!! 

Κι εγώ εχω θηλάσει παντού! Συνήθως βαζω ποδιά θηλασμου αν πχ ειμαι σε καφετέρια με πολυ κοσμο. Κι μενα με ενοχλεί το θεαμα να βγαζεις εξω ολο το στήθος δεν ξερω κάπως δεν μ αρέσει.. θηλάζει κ η κολλητη μου το μπεμπη της κ βγηκαμε το Σαββατόβραδο κ ετυχε κ θηλασαμε ταυτόχρονα. Ηταν πολυ ωραία..συμφωνώ οτι ο κόσμος πρέπει να συμφιλιωθει επιτέλους με τις θηλαζουσες όχι μονο σαν εικονα αλλα κ σαν πράξη! 

Εμεις κλείσαμε τη βάφτιση μας για τις 23 Σεπτέμβρη δεν θυμάμαι αν σας το έγραψα. Εμείς ακόμα μπέμπα τη φωνάζουμε. Θα βαλουμε δυο ονόματα και δεν έχουμε καταληξει ακομα αν τη φωναζουμε με το ένα η με συνδυασμό των 2. Θα σας τα γραψω καποια στιγμή να μου πειτε τη γνώμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου, εχω παρα πολλες δουλειες  αυτες τις μερες κ τρεχω κ δε φτανω!! Εγω θηλαζω εξω απλα παω σε μια ακρη.

Την μικρη οταν δεν την λεω αγαπη μου, ζουζουνα μου κ φυσικα αστερακι μου, τοτε ναι, την λεω κ με το ονομα της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosemary Ευχαριστωω!Είναι τη μέρα που μου έκανε πρόταση γάμου! 

Ανυπομονώ για τοπικ με τα ονόματα..χαχαχα

Εμείς λέμε για γαμοβάφτιση..Την Παρασκευή θα κλείναμε κιόλας κέντρο και εκκλησία αλλά πεθανε ο παππούς μου και δεν ξέρω αν θα μπορούμε να κάνουμε γλέντι τότε..Θέλω να μιλήσω με τον μπαμπά μου τις επόμενες μέρες. Αλλιώς θα κάνουμε μόνο βάφτιση φέτος και του χρόνου ο γάμος  (που το προτιμώ η αλήθεια είναι ).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσιαα! Τελικά κλείσαμε και εμείς βάφτιση για φέτος,30 Σεπτεμβρίου..

Θελω να κάνω μόνη μου τα προσκλητήρια και ανυπομονώ να ξεκινήσω ετοιμασιες..ψάχνω και θέμα για τη βαφτιση..

Η μικρή μου εντωμεταξυ έχει ζωηρεψει τελευταία..Στο relax χτυπάει τα πόδια της με δύναμη και χαμογελάει..Και αν με χάσει για λίγο όταν πάω στην κουζίνα βγάζει μια φωνούλα σκέτο παράπονο..χαχαχα 

Χθες πήγαμε στην έκθεση βιβλίου που έχει στο κέντρο αυτές τις μέρες και πήρα ένα παραμύθι στη μικρή που όταν της το ξεφυλλισα το κοιτούσε με τρομερό ενδιαφέρον..Επίσης πήρα ένα βιβλίο "μεγαλωνοντας ευτυχισμένα παιδια" ..κορίτσια απίστευτο..Το συστήνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

   Οσο περναει ο καιρος τρελαινομαστε ακομα περισσοτερο ετσι??

Η μικρη μας, εχει αλλαξει το πρωινο μας ξυπνημα!! Ο μπαμπας της μια ζωη ξυπνουσε μουτρωμενος για δουλεια!! Εγω το αντιθετο-το πρωι ειμαι ετοιμη να κατακτησω τον κοσμο!!! Πλεον ομως, μολις ανοιξουμε τα ματια μας, το πρωτο πραγμα που βλεπουμε ειναι μια χαμογελαστη φατσουλα..!!

Μα πως να ξυπνησεις μουτρωμενος μετα!! Δε χορταινω να τους χαζευω πατερα κ κορη να κανουν αγαπες!!!

Ενταξει, το αστερακι μας εχει ξεφυγει!!! Τρωει τα παντα!! Πετσετακια, σαλιαρες, παιχνιδια, τη ζωνη απο το καροτσι, το μαρσιπο, ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Μαλιστα τελευταια, που εχει αρχισει να εκφραζει πολυ κ το συναισθημα του θυμου, οταν πεταει κατω το παιχνιδι της, μετα μουγκριζει με νευρα!! Προχθες την κρατουσα κ καποια στιγμη εστριψε το βλεμμα της στην τηλεοραση.. Τοτε εγω την εκλεισα.... Ρε κοριτσια, αντεδρασε σαν μεγαλο παιδι! Μουγκρισε σαν να μου λεει "ελα ρεεεε"..!

Το τελευταιο φοβερο που μας κανει εδω κ καμια βδομαδα ειναι οτι οταν παιζει στο καροτσι της με τον αγαπημενο της κυβο, καποιες φορες το σπρωχνει προς τα ποδια της κ επειτα, προσπαθει με τα ποδαρακια της να τον ξαναφερει στα χερια της οπου φυσικα κ θα καταληξει κ αυτος στο στομα της!!

Επισης της αρεσουν παρα πολυ τα τραγουδια κ οταν της τραγουδαω με συνοδευει κανοντας παρατεταμενο "ααααααααααααααα"!!

Αυτα!! Οι υπολοιπες πως πατε??

Α, με διακοπες τι θα κανετε? Εμεις θα παμε τελη Αυγουστου-αρχες Σεπτεμβρη αλλα αν βρουμε ευκαιρια θα πεταχτουμε κ καμια μερα πουθενα να βουτηξουμε κ την μικρη..! Ανυπομονω να δω την αντιδραση της!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Rosemary αυτό που τραγουδατε μαζί πρέπει να είναι η πέμπτη φορά που το διαβάζω..χαχαχαχα

Μπράβο σου για την τηλεόραση που την έκλεισες.εγώ την αφήνω και παρακολουθεί καμια φορά όταν έχει φυσικα όμορφες εικόνες..

Ρε κοριτσια μικρή μου αυτη τη βδομάδα έχει πάει να πνίγει δύο φορές με τα σάλια της.μιλάμε για πολύ σάλιο. Δεν τα αφήνει να τρέχουν πάντα.τα αναμασουλαει και πνίγεται..καμιά φορά κάνει και φουσκιτσες άθελά της λες και έχει φάει σαπούνι..Η παιδίατρος μου είπε από τα ούλα..καμιά άλλη γνώμη;

Όσο για διακοπές εμείς θα πάμε στο κάμπινγκ που έχουμε τροχόσπιτο,Χαλκιδική ..Την έχουμε πάει ήδη μια φορά και της άρεσε πολύ..Ήταν πολύ ήρεμη..εδειχνε να απολαμβανει τη φύση..Θα πάμε και αυτή τη βδομάδα 4 μέρες.έχω λίγο άγχος μη ξεχάσω τιποτα και θα κάνω λίστα αύριο.. Πιστεύω θα της αρέσει..Δεν έχω σκοπό να τη βουτήξω ακόμα φυσικά αλλά μια απογευματινή βόλτα στη θάλασσα θα την κάνουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχαχα!! Εχω πορωθει απ'οτι καταλαβαινεις!!

Αυτο με τα σαλια το κανει κ σε εμας! Μην την εμποδιζεις-μαθαινει το κοσμο!! Διαβασα οτι τους αρεσει ο ηχος που κανουν οι φουσκες κ η αισθηση οταν σκανε!!

Οσο για την τηλεοραση μπες να διαβασεις αρθρα για το τι μπορει να προκαλεσει σε παιδια κατω των 2 ετων κ ιδιαιτερα σε βρεφη κατω των 3 μηνων. Την ειχαμε βαλει παλιοτερα καποιες φορες να παρακολουθει για κανα 10λεπτο-μη φανταστεις παραπανω (ισα να φαμε) κ το μετανιωσα παρα πολυ. Διαβασα οτι επειδη δεν μπορουν να μεταφρασουν τις εικονες κ την γρηγορη εναλλαγη τους μπορει να ξυπναν στον υπνο τους κ γενικα ειναι ανησυχα ή να τρομαζουν. Κ οτι καθε ωρα που παρακολουθουν tv χανουν 700 λεξεις που θα ακουγαν αν μας παρακολουθουσαν να μιλαμε (γι'αυτο τα παιδια που βλεπουν πολυ tv μιλαν αργοτερα). Σε μωρα δε κατω των 3 μηνων ειναι απαγορευτικη (μου το ειπε κ η γιατρος) καθως ειναι υπευθυνη (αμα μεινει το παιδι ανεξελεγκτο χρονο) για καθυστερηση αναπτυξης κ αντιληψης-ακομα κ για αυτισμο.

Πραγματικα δεν το γραφω σαν κριτικη,αλλωστε οπως σου ειπα κ εγω την ειχα βαλει καποιες φορες. Στο λεω καθαρα απο ενδιαφερον. Εναλλακτικα μπορεις να της βαλεις στο YouTube μια εικονα (που δε θα εναλλασεται γρηγορα) οπου θα ακουγεται η φωνη καποιου που λεει παραμυθι (το παραμυθι απαγγελεται πιο αργα κ το παιδι ξεχωριζει τις λεξεις-εφοσων δεν το ζαλιζουν-υπνωτιζουν οι γρηγορες εικονες).

Υ.Γ. Σας ζηλευω με το τροχοσπιτο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι πως στο σύνολο της μέρας μιση με μια ώρα σίγουρα έβλεπε τηλεόραση..Λίγο να κανω καμιά δουλεια το πρωί,λίγο να μαγειρεψω μετά..ήξερα ότι δεν κάνει αλλά δεν ήξερα ότι παίζει τόσο σημαντικό ρόλο στην ανάπτυξη.Τελικά διάβασα άρθρα στο Internet και έχεις δίκιο. Σ ευχαριστώ πολύ και δεν το παίρνω σαν κριτική.Εδώ είμαστε για να ακούμε αποψεις και να λέμε τη δική μας. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Minime @Rosemary συγνωμη κ γω π επεμβαινω άλλα η τηλεόραση στα βρέφη είναι απαγορευτική. Σίγουρα μερικές φορές σ λύνει τα χέρια ειδικά αν δ έχεις κ βοηθεια. Όντως καθυστερεί την ανάπτυξη τ παιδιού κ ιδιαίτερα την ομιλία. Επίσης λογο των γρήγορων εικονωβ π δ μπορεί να επεξεργαστεί ο εγκέφαλος τους μπορεί να προκαλέσει μέχρι κ επιληψία. Ο παιδίατρος μας τα είπε από την αρχη αυτά. Έχε μ λέει μουσική αν θες όλη μέρα. Τηλεόραση Όχι. Τώρα πλέον π είναι 10 μηνων της είναι εντελώς αδιάφορη. Δηλ κ ανοιχτή να την έχω δ δίνει σημασία. Άντε να χαζέψει 2 λεπτά αν έχει κανένα παιδικό κ μετά γυρνάει στο παιχνίδι της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγω οταν πηγα στον παιδίατρο 3 μηνων π κάναμε το εμβόλιο είχε πολλά σάλια και μου λέει ο γιατρός Μη νομίζεις ότι βγάζει δόντια από τώρα απλά αναπτύσσεται ο εγκέφαλος για αυτό έχουν τόσο σάλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...