Μετάβαση σε περιεχόμενο

θετικο τεστ εγκυμοσυνης και πολλούς πονος περιοδου,.


Fainareti

Recommended Posts

στις Just now, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@pangipot περιμένουμε τα νεοτερα!

@katerinant95 με το καλό το μωράκι σου! Μην αγχώνεσαι! Όλα μια χαρά θα είναι! 

ευχαριστω πολυυυυυυ..!!!   ειναι το πρωτο..... μακαρι ολα να πανε καλα....  <3 <3

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γαία σας κορίτσια ,

Κρύσταλλενια μην απογοητεύεσαι , συνεχήσε και θα ερθει...

τετοια απογοητευση ειχα παρει και εγω απο το clear blue (όσοι λενε οτι ειναι καλα τεστ απλα δεν έπεσε στα χέρια τους η ελαττωματική παρτίδα) ειναι σούπερ ελλατωματικά και ακριβά χωρις λόγω..

τα οικονομικά τεστ που πουλιούνται μέσω Ίντερνετ 100 φορες καλυτερα.. Εδω στις ΗΠΑ υπάρχουν τεστ ακριβά υπάρχουν και τα φθηνά (απλα δεν φέρουν κάποιο ονομα καποια μεγάλης εταιρίας) οπου όλος ο κοσμος προτιμά τα φθηνά... 

Καλή τύχη τον επόμενο μήνα :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Απαράδεκτα τα clear blue......έχω διαβάσει ένα σωρό ποστ από κοπέλες που ήταν λάθος. ...χίλιες φορές οι ταινίες από το ίντερνετ.  Δεν μου έχουν κάνει λάθος ποτέ. ...

@pangipot εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου είχα καφέ υγρα λόγω εμφιτευσης. Περιμένουμε τα νέα από τη χοριακη!

Τι ταινίες ειναι αυτες;; Αν κ υποσχέθηκα στον γιατρό μου που με μάλωσε σήμερα να μην ξανακάνω τεστ !! Μετα τις 3 μέρες καθηστερηση κατευθείαν χοριακη!! Αλλα για πεεες... : Ρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Winter mama to be είπε:

Γαία σας κορίτσια ,

Κρύσταλλενια μην απογοητεύεσαι , συνεχήσε και θα ερθει...

τετοια απογοητευση ειχα παρει και εγω απο το clear blue (όσοι λενε οτι ειναι καλα τεστ απλα δεν έπεσε στα χέρια τους η ελαττωματική παρτίδα) ειναι σούπερ ελλατωματικά και ακριβά χωρις λόγω..

τα οικονομικά τεστ που πουλιούνται μέσω Ίντερνετ 100 φορες καλυτερα.. Εδω στις ΗΠΑ υπάρχουν τεστ ακριβά υπάρχουν και τα φθηνά (απλα δεν φέρουν κάποιο ονομα καποια μεγάλης εταιρίας) οπου όλος ο κοσμος προτιμά τα φθηνά... 

Καλή τύχη τον επόμενο μήνα :) 

Αχ winter mama μου πραγματικά απαράδεκτο !! Πήραμε μεγάλη χαρά και οι δυο.. Τωρα θα κανω ΑΜΗ και σαλπιγγογραφια και ένα σπερμοδιαγραμμα Γτ έχω απελπίσει αν κ ο γιατρός λεει Δν χρειάζεται ακομα Γτ είμαι μικρή αλλα εχει περάσει ένας χρόνος κ Δν έρχεται... Μακάρι τον επόμενο μήνα να ερθε το νινί μας! Τι να πω ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η pangipot είπε:

εγω σημερα εκανα κ ενα self clear το οποιο βγηκε αχνα θετικο μ ειπε ο ανδρας μ να κανω χοριακη περιμενω το απογευμα αποτελεσμα!

το μονο κακο ειναι οτι σημερα περιμενα περιοδο κ εκαναν την εμφανιση τους καφεκιτρινες εκκρισης κ στο σκουπισμα αιμα. δεν εχω τρελους πονους περιοδου οπως θα επρεπε οταν μ  ερχεται περιοδος. αλλα νομιζω οτι παει κ αυτος ο μηνας! δεν πειραζει εμεις να ειμαστε καλα!

κ μαλλον θα μερθει γτεχω ατονια κ ζαλαδα λογω του πεσμενου αιματοκριτη και του σιδηρου!

Ελααα μην απογοιτευεσαιιιι έχεις 3 θετικά δεν μπορει κατι φυτρώνει στη κοιλιτσα σου! Κρατήσου ψύχραιμη για να το βοηθήσεις !!! Ο γιατρός σου τι σου λεει για το αίμα ;;; Και η χοριακη Γτ αργεί τοσο ; Εγω πηγα στις 10 το πρωί κ 11:15 με πήραν τηλ με το αποτέλεσμα ( που να μην έπαιρναν καλυτερα βέβαια) ! Στέλνω άπειρη θετική ενέργεια απο τα βοριά !! : D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa οι ταινίες είναι οικονομικά τεστ εγκυμοσύνης.  Μπορείς να τα αγοράζεις με το κιλό που λέει ο λόγος! Εγώ παίρνω απ τη hometest και δεν έχω κανένα παραπονο. Βέβαια, καλά λέει ο γιατρός!το άγχος δεν είναι και ο καλύτερος σύμβουλος....εγώ σκέψου έχω δύο παιδάκια και πάλι τώρα έχω το ίδιο άγχος αναμονης που είχα και στο πρώτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Crystaleniaa οι ταινίες είναι οικονομικά τεστ εγκυμοσύνης.  Μπορείς να τα αγοράζεις με το κιλό που λέει ο λόγος! Εγώ παίρνω απ τη hometest και δεν έχω κανένα παραπονο. Βέβαια, καλά λέει ο γιατρός!το άγχος δεν είναι και ο καλύτερος σύμβουλος....εγώ σκέψου έχω δύο παιδάκια και πάλι τώρα έχω το ίδιο άγχος αναμονης που είχα και στο πρώτο! 

Ειναι στον άνθρωπο τελικά Δν παίζει ρόλο ούτε οι ηλικία ούτε η εμπειρία τπτ !! Δν ξερω πως να το διαχειριστώ όμως ! Μακάρι να είχε ένα κουμπί να το έκλεινα κ τέρμα .. :/ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η katerinant95 είπε:

κοριτσια μ εγω ειμαι 9 εβδομαδων κ 5 μερων... εκανα 4 ημερες πριν την καθυστερηση μου τεστ (IQ)  κ μ βγηκε αρνητικο....και σιγουρευτηκα πως δεν ειμαι και απλα το εβγαλα απο το μυαλο μου.... κ εκανα παλι στις 4ημερες καθυστερηση (clearblue) κ σε δευτερολεπτα φανηκε θετικο....

ηταν η πρωτη μας προσπαθεια και ενω ο φιλος μ πιστευε πως ειμαι εγω του ελεγα αποκλειεται ..πονουσα κιολας σαν αν ερχοταν η περιοδος μου.....

τελικα ειχε δικιο ο γλυκος μου...

χοριακη δεν εκανα ποτε..πηγαμε λιγες μερες και καναμε υπερηχο και ειδαμε σακο...καρδουλα δεν ακοουσαμε ομως....την πεμπτη θα παμε..και κοριτσια δεν ξερω αν με νιωθετε οσες ειστε στην ιδια θεση,αλλα εχω τρομερο αγχος.... κ φοβαμαι...

@katerinant95 ασε και εγω εχω πολυ αγχος αλλά προσπαθω να απασχολω το μυαλο μου με αλλα πραγματα μεχρι τον επόμενο υπέρηχο!

Βρε κορίτσια την καρδουλα ποτε την ακούμε; εμενα μου ειπε στον επόμενο (2ο υπερηχο). Δεν ειναι λιγο νωρις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Crystaleniaa οι ταινίες είναι οικονομικά τεστ εγκυμοσύνης.  Μπορείς να τα αγοράζεις με το κιλό που λέει ο λόγος! Εγώ παίρνω απ τη hometest και δεν έχω κανένα παραπονο. Βέβαια, καλά λέει ο γιατρός!το άγχος δεν είναι και ο καλύτερος σύμβουλος....εγώ σκέψου έχω δύο παιδάκια και πάλι τώρα έχω το ίδιο άγχος αναμονης που είχα και στο πρώτο! 

Της hometest εχω και εγω κορίτσια! Πολύ καλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια μου σας στέλνω φότο από τεστ ωορρηξίας να μου πείτε την γνώμη σας!Είμαι στη 14 μέρα του κύκλου και σήμερα ήταν το δευτερο τεστ ωορρηξίας.Χτες ήταν πιο αχνό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλησπέρα !!!!!Όλα βαίνουν καλώς....Στη 4μερα καθυστερησης αντιλήφθηκα ότι είμαι έγκυος....Χοριακη 2068......Την επανέλαβα σήμερα ...δλδ στην 8 μερακαθυστερησης 8390....Ο γιατρός μου είναι πολύ θετικός....περιμένω να περάσουν οι βδομάδες να πάω Αθήνα να με δει!!!Είμαι 5εβδομαδων και τριών ημερών!!!!λίγο πόνο στο στήθος Έχω και μου μυρίΖουν έντονα ολα...το είχα και στη πρώτη εγκυμοσυνη....με το καλό κορίτσια μου και σεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Της hometest εχω και εγω κορίτσια! Πολύ καλά!!

Κι εγώ με τα τεστ ωορρηξίας της hometest εμεινα έγκυος στον πρώτο μήνα και με τα ίδια τεστ είχα αχνο θετικο 3 μερες πριν την καθυστέρηση και ξεκάθαρα θετικο 2 μερες πριν την καθυστέρηση. Τα συστήνω ανεπιφυλακτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα !!!!!Όλα βαίνουν καλώς....Στη 4μερα καθυστερησης αντιλήφθηκα ότι είμαι έγκυος....Χοριακη 2068......Την επανέλαβα σήμερα ...δλδ στην 8 μερακαθυστερησης 8390....Ο γιατρός μου είναι πολύ θετικός....περιμένω να περάσουν οι βδομάδες να πάω Αθήνα να με δει!!!Είμαι 5εβδομαδων και τριών ημερών!!!!λίγο πόνο στο στήθος Έχω και μου μυρίΖουν έντονα ολα...το είχα και στη πρώτη εγκυμοσυνη....με το καλό κορίτσια μου και σεις!!!

Συγχαρητήρια με το καλό!!! :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Crystaleniaa νομίζω ότι λίγο πολύ όταν θέλουμε μωράκι αγχωνομαστε!απλά κάποιες φορές ξεχνιεσαι και τότε έρχεται συνηθως!

Τεστ ωορηξιας έχω κάτι ληγμενα από το 2016. Δείχνουν λέτε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Stelvan είπε:

Κορίτσια μου Καλησπέρα !!!!!Όλα βαίνουν καλώς....Στη 4μερα καθυστερησης αντιλήφθηκα ότι είμαι έγκυος....Χοριακη 2068......Την επανέλαβα σήμερα ...δλδ στην 8 μερακαθυστερησης 8390....Ο γιατρός μου είναι πολύ θετικός....περιμένω να περάσουν οι βδομάδες να πάω Αθήνα να με δει!!!Είμαι 5εβδομαδων και τριών ημερών!!!!λίγο πόνο στο στήθος Έχω και μου μυρίΖουν έντονα ολα...το είχα και στη πρώτη εγκυμοσυνη....με το καλό κορίτσια μου και σεις!!!

Stelvan 6 του μηνα περίμενες περίοδο οπως και εγώ;; Μαζι παμε!!!!  

Συγχαρητηρία!!!! Με το καλο όλες μας κορίτσια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Crystaleniaa νομίζω ότι λίγο πολύ όταν θέλουμε μωράκι αγχωνομαστε!απλά κάποιες φορές ξεχνιεσαι και τότε έρχεται συνηθως!

Τεστ ωορηξιας έχω κάτι ληγμενα από το 2016. Δείχνουν λέτε? 

Εγω πλέον Δν τα εμπιστεύομαι.. Εδώ δεν δείχνουν τα καλα θα δείξουν τα ληγμένα ;; :P .  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Fainareti είπε:

Stelvan 6 του μηνα περίμενες περίοδο οπως και εγώ;; Μαζι παμε!!!!  

Συγχαρητηρία!!!! Με το καλο όλες μας κορίτσια!!!

Με το καλό κοριτσιααα!!!! Όλα δεξιά να πάνε !!! Χαρείτε το μέχρι αηδίας τωρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κοριτσια ολες τοσο αρνητικες κριτικες για τα Clear blue??Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενη.Βεβαια δε πηρα αυτα που ειδα στις φωτογραφιες σας αλλα τα ψηφιακα που δειχνουν και πριν την καθυστερηση και γραφουμ και ποσο εβδομ εισαι.Επισης καποια κοπελα ανεφερε οτι ειδε καφε υγρα αρα δεν ειναι εγκυος...εχω να πω το εξης:Δευτερη μερα καθυστερησης σκουπιζομαι και βλεπω αιμα κανονικα οπως τη πρωτη μερα περιπδου.Μονο εκει τη στιγμη βεβαια.Λεω ενταξει ερχεται περιοδος...τελικα δεν ηρθε ποτε!!!Μια βδομαδα εβαζα σερβιετα και ελεγα τωρα θα ρθει(ειχα και πονους περιοδου).Συμπερασμα:Οτι ειναι να γινει θα γινει!!!Θετικη σκεψη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

@katerinant95 ασε και εγω εχω πολυ αγχος αλλά προσπαθω να απασχολω το μυαλο μου με αλλα πραγματα μεχρι τον επόμενο υπέρηχο!

Βρε κορίτσια την καρδουλα ποτε την ακούμε; εμενα μου ειπε στον επόμενο (2ο υπερηχο). Δεν ειναι λιγο νωρις;

συνηθως στις 7 εβδομαδες και μετα... αναλογα βεβαια..νμζω πως η  καθε εγκυμοσυνη διαφερει....

εγω παντως που οταν πηγα ημουν 5+1 εβδομαδες δν ακουσαμε...αν κ τ ζορισε απο εδ,το ζορισε απο εκει.....ελπιζω να ειναι ολα καλα κ ν ακουσουμε την πεμπτη...π θ ειμαι 10+1!!!!

ευχομαι σε ολες μας να ειναι ολα καλα μεχρι τ τελος..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2017 at 1:22 ΜΜ, ο/η Fainareti είπε:

Κορίτσια γύρισα....είδαμε σάκο... Έχω μείνει παγωτό....είμαι έγκυος!!! 

Υπεροχα νεα!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Fainareti είπε:

Stelvan 6 του μηνα περίμενες περίοδο οπως και εγώ;; Μαζι παμε!!!!  

Συγχαρητηρία!!!! Με το καλο όλες μας κορίτσια!!!

Μπραβο!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γεια σας και από μένα..Έκανα το πρωί τεστ clear blue και βγήκε θετικο..πήρα ένα iq να το κάνω αύριο το πρωί αλλά δεν κρατήθηκα και το έκανα το μεσημέρι.βέβαια Επειδή Έχω και συχνοουρια δεν περίμενα πάνω από μια ώρα που είχα πάει τουαλέτα για να το κάνω..Και φυσικά βγήκε αρνητικό.δε ξέρω τι να περιμένω μιας και διαβάζω όλες αυτές τις αρνητικές κριτικές για το clear blue..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Γεια σας και από μένα..Έκανα το πρωί τεστ clear blue και βγήκε θετικο..πήρα ένα iq να το κάνω αύριο το πρωί αλλά δεν κρατήθηκα και το έκανα το μεσημέρι.βέβαια Επειδή Έχω και συχνοουρια δεν περίμενα πάνω από μια ώρα που είχα πάει τουαλέτα για να το κάνω..Και φυσικά βγήκε αρνητικό.δε ξέρω τι να περιμένω μιας και διαβάζω όλες αυτές τις αρνητικές κριτικές για το clear blue..

20170814_124002.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...