Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Καλημέρα @jazz εγώ 13 Σεπτέμβρη ξεκινάω ενεσεις καταστολής και αν όλα πάνε καλα μετά απο 10-12 μερούλες θα ξεκινήσω τη διέγερση!! Λογικά θα είμαστε πολύ κοντά στις μέρες!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα @jazz εγώ 13 Σεπτέμβρη ξεκινάω ενεσεις καταστολής και αν όλα πάνε καλα μετά απο 10-12 μερούλες θα ξεκινήσω τη διέγερση!! Λογικά θα είμαστε πολύ κοντά στις μέρες!!! ?

Καλημερα κοριτσια!!Με το καλο η προσπαθεια σας!Να ειστε ηρεμες και αισιοδοξες και να ξεκουραζεστε οσο μπορειτε!Ευχομαι τα καλυτερα και ολα να γινουν την καταλληλη στιγμη!!!!!Σας στελνω την θετικη μου ενεργεια και πολλες ευχες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα @jazz εγώ 13 Σεπτέμβρη ξεκινάω ενεσεις καταστολής και αν όλα πάνε καλα μετά απο 10-12 μερούλες θα ξεκινήσω τη διέγερση!! Λογικά θα είμαστε πολύ κοντά στις μέρες!!! ?

το μακρύ πρωτόκολλο θα κάνεις;  εγώ 17-20 ξεκινάω.. Μου έδωσαν puregon και ανταγωνιστη ,orgalutran, οποτε μάλλον μικρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η jazz είπε:

το μακρύ πρωτόκολλο θα κάνεις;  εγώ 17-20 ξεκινάω.. Μου έδωσαν puregon και ανταγωνιστη ,orgalutran, οποτε μάλλον μικρό...

Ναι το μακρύ θα κάνω με daronda & gonal!!! Όντως εσύ θα κανεις το βραχύ με ανταγωνιστές!!! Άντε σε λίγο καιρό να φτιάξουμε άλλο ποστ με θέμα: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2017 at 6:20 ΜΜ, ο/η jazz είπε:

ευχαριστώ joy μου!! η Λευκου τίποτα απο θρομβοφιλια, λύκο κλπ..  υποψία για δυσανεξία στην γλουτένη και μου έδωσε και vit d.. Όλα καλά.. Στο Παπαγεωργίου θα την κάνω την εξωσωματική. Έχουν super ομάδα. Εσύ? Ποιον γιατρό έχεις; 

ποση ηταν η d vit?  εγω ειχα 30 αλλα εκανα πολλα μπανια 50  κ καθομουν 1 ωρα στον ηλιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια καλημερα γεμάτη χαρά ελπίδα αισιοδοξία που είστε κορίτσια άφαντες ολόκληρο καλοκαίρι ?Για να μαζευόμαστε  σιγά σιγά :mrgreen:Σε τη φάση βρίσκεστε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mariloux είπε:

Ναι το μακρύ θα κάνω με daronda & gonal!!! Όντως εσύ θα κανεις το βραχύ με ανταγωνιστές!!! Άντε σε λίγο καιρό να φτιάξουμε άλλο ποστ με θέμα: ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ?

Αμήν!!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η geozak είπε:

ποση ηταν η d vit?  εγω ειχα 30 αλλα εκανα πολλα μπανια 50  κ καθομουν 1 ωρα στον ηλιο

Απρίλιο είχα 46, Ιούνιο έπεσε 11!'και τώρα με τις lecalcif, χθες πήρα αποτελέσματα 49! και 30 μια χαρά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η karen είπε:

Μια καλημερα γεμάτη χαρά ελπίδα αισιοδοξία που είστε κορίτσια άφαντες ολόκληρο καλοκαίρι ?Για να μαζευόμαστε  σιγά σιγά :mrgreen:Σε τη φάση βρίσκεστε? 

καλημέρα Karen μου!! Εσύ που χάθηκες, ευχαριστήθηκες καλοκαιράκι μου φαίνεται.. εμείς εδώ, ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά για τις εξωσωματικες μας!!!?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω ειχα καπου 20 και μετα το φτασαμε με χαπια 30 σταματησα τα χαπια μετα την ωολυψια και τωρα επεσε στο 22 ο γιατρος το θελει 30 την αλλη εβδομαδα θα κανω παλι εξεταση να δω!!!!εγω εχω κανει ωολυψια και εχω βλαστοκυστες! Και τωρα μονο εμβρυομεταφορα μου μενει!στον κυκλο του Σεπτεμβριου γιατι τωρα θα κανω ενα σψρατσιν λεγετε και νεαροποιηση ενδομυτριου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γιατί έχει τόσο μεγάλη σημασία η βιταμίνη d? Με έβαλε και εμένα ο γιατρός να κάνω την εξέταση και βγήκε 22.4 (10-30 ανεπάρκεια)!! Δεν έδωσα όμως σημασία και ο γιατρός δεν έχει δει ακόμα τις εξετάσεις μου!! ?

@love30 θα κάνω και εγώ scratching αυτό το μήνα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η love30 είπε:

Κοριτσια εγω ειχα καπου 20 και μετα το φτασαμε με χαπια 30 σταματησα τα χαπια μετα την ωολυψια και τωρα επεσε στο 22 ο γιατρος το θελει 30 την αλλη εβδομαδα θα κανω παλι εξεταση να δω!!!!εγω εχω κανει ωολυψια και εχω βλαστοκυστες! Και τωρα μονο εμβρυομεταφορα μου μενει!στον κυκλο του Σεπτεμβριου γιατι τωρα θα κανω ενα σψρατσιν λεγετε και νεαροποιηση ενδομυτριου!

Τι χάπια έπαιρνες; άντε με το καλο η εμβτυομεταφορά !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια γιατί έχει τόσο μεγάλη σημασία η βιταμίνη d? Με έβαλε και εμένα ο γιατρός να κάνω την εξέταση και βγήκε 22.4 (10-30 ανεπάρκεια)!! Δεν έδωσα όμως σημασία και ο γιατρός δεν έχει δει ακόμα τις εξετάσεις μου!! ?

@love30 θα κάνω και εγώ scratching αυτό το μήνα!! 

λένε ότι κι αυτή βοηθάει στη σύλληψη. Εμείς κοιτάμε και του άντρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η jazz είπε:

λένε ότι κι αυτή βοηθάει στη σύλληψη. Εμείς κοιτάμε και του άντρα μου..

Αχ εύχομαι οι βιταμίνες που παίρνω να την αυξήσουν και να πάμε στο όριο της επάρκειας!!!! Για τον άντρα μου δεν μου έχει πει ο γιατρός να κάνει καμία αλλά εξέταση εκτός απο σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Αχ εύχομαι οι βιταμίνες που παίρνω να την αυξήσουν και να πάμε στο όριο της επάρκειας!!!! Για τον άντρα μου δεν μου έχει πει ο γιατρός να κάνει καμία αλλά εξέταση εκτός απο σπερμοδιαγραμμα και καλλιέργεια σπέρματος!! 

Εμας μας εβαλε να κανει ο αντρας μου και κατακερματισμο σπερματος  και παλια ειχε κανει και triplex ωσχεου καπος ετσι λεγοταν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η jazz είπε:

λένε ότι κι αυτή βοηθάει στη σύλληψη. Εμείς κοιτάμε και του άντρα μου..

Ναι βοηθαει σου ξυνουν λιγο το ενδομυτριο για καλητερη συλληψη!θα δουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Τι χάπια έπαιρνες; άντε με το καλο η εμβτυομεταφορά !

Ποτε κανεις εσυ το σκρατσιν?να δουμε αν ποναει γιατι μου ειπε ο γιατρος να παρω και ενα παυσιπονο πριν ασε που διαβασα πως νιωθεις μια ελαφρα δισφορια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εμας μας εβαλε να κανει ο αντρας μου και κατακερματισμο σπερματος  και παλια ειχε κανει και triplex ωσχεου καπος ετσι λεγοταν!

Σας έβαλε να κάνετε αυτές τις εξετάσεις για κάποιο λόγο ή προληπτικά; Εγώ θα κάνω scratching 11/09 αλλά θα το κάνω με μέθη επομένως δεν θα νιώσω τίποτα, εσύ @love30 πότε με το καλό;

Αν έχω καταλάβει σωστά θα κανεις για δεύτερη φορά εμβρυομεταφορά απο τον ίδιο κύκλο εξωσωματικής; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Σας έβαλε να κάνετε αυτές τις εξετάσεις για κάποιο λόγο ή προληπτικά; Εγώ θα κάνω scratching 11/09 αλλά θα το κάνω με μέθη επομένως δεν θα νιώσω τίποτα, εσύ @love30 πότε με το καλό;

Πλακα κανεις!!!!!!!!! 11-9 και εγω!!!!!!!! Οχι δεν υπηρχε προβλημα αλλα του ειπαμε πως τις αλλες φορες που καναμε μας ειπανε πως δεν προχωραγανε και ειπε θα κανουμε και αυτη να δουμε αν τα σκωτωνει κατι!!!!ασε παλιοτερα πηρα και λαθος θεραπεια απο χαζο γιατρο ασε περασαμε παρα πολλα αααα και πηρε και κατι βιταμινες profertil!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Πλακα κανεις!!!!!!!!! 11-9 και εγω!!!!!!!! Οχι δεν υπηρχε προβλημα αλλα του ειπαμε πως τις αλλες φορες που καναμε μας ειπανε πως δεν προχωραγανε και ειπε θα κανουμε και αυτη να δουμε αν τα σκωτωνει κατι!!!!ασε παλιοτερα πηρα και λαθος θεραπεια απο χαζο γιατρο ασε περασαμε παρα πολλα αααα και πηρε και κατι βιταμινες profertil!

Ουαου μην μου πεις οτι θα το κάνουμε και στο ίδιο μερος (Ιασώ εγώ)!! Δεν προχώρησαν τα εμβρυα ή δεν προέκυψε εγκυμοσύνη; Τελικά, όμως, όλα καλα φαντάζομαι με τις εξετάσεις!! Συγγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις αλλά και για μένα είναι η τεταρτη προσπάθεια (βέβαια ο 2ος κύκλος εξωσωματικής)... ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Ουαου μην μου πεις οτι θα το κάνουμε και στο ίδιο μερος (Ιασώ εγώ)!! Δεν προχώρησαν τα εμβρυα ή δεν προέκυψε εγκυμοσύνη; Τελικά, όμως, όλα καλα φαντάζομαι με τις εξετάσεις!! Συγγνώμη που σου κάνω τόσες ερωτήσεις αλλά και για μένα είναι η τεταρτη προσπάθεια (βέβαια ο 2ος κύκλος εξωσωματικής)... ελπίζω να μην σε μπέρδεψα!! 

Δεν προχωραγανε τα εμβρυα ασε που καναμε εμβρυομεταφορα τριτης μερας και στον ιδιο κυκλο και επαρνα πολη μεγαλη δοση ενεσεων και τα σκωτωνε η ιδια μου η οιστραδιολη!!!! Ιασω Αθηνα η Λαρισα? Οχι εγω παω στη Λαρισα στο ιατρειο και για την εξωσωματικη στη Θεσσαλονικη στο embryolab!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Δεν προχωραγανε τα εμβρυα ασε που καναμε εμβρυομεταφορα τριτης μερας και στον ιδιο κυκλο και επαρνα πολη μεγαλη δοση ενεσεων και τα σκωτωνε η ιδια μου η οιστραδιολη!!!! Ιασω Αθηνα η Λαρισα? Οχι εγω παω στη Λαρισα στο ιατρειο και για την εξωσωματικη στη Θεσσαλονικη στο embryolab!!! 

Αθηνα!!! Για ποιο λόγο κανεις εξωσωματική, αν επιτρέπεται;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...