Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η jazz είπε:

καλημέρα!! peacockακι ολες τα ίδια σκεφτόμαστε, φυσικό είναι.. τι έχει το πλάνο από δω και πέρα??

 

Αδιαθετησα για ακόμα μια φορά από μονη μου (απίστευτο!) στις διακοπές, ξεκίνησα αντισυλληψη όπως μου είχε πει ο γιατρός και όπως το υπολογίζω 11-12-13 Σεπτεμβριου (καπου εκεί) θα ξεκινησω τη διέγερση! Εσυ @jazz μου τι κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 περιμενω κι εγω τον κύκλο του σεπτεμβριου να ξεκινησω διεγερση! 20-23 υπολογιζω.. πρωτη φορα κι εμενα μου ηρθε στις 28 μερες τον προηγουμενο μηνα ( εχω κυκλο 30) μαλλον απο τα profertil που επαιρνα. τωρα μου τελειωσαν και παιρνω χωριστα βιταμινες μπολικες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η jazz είπε:

 περιμενω κι εγω τον κύκλο του σεπτεμβριου να ξεκινησω διεγερση! 20-23 υπολογιζω.. πρωτη φορα κι εμενα μου ηρθε στις 28 μερες τον προηγουμενο μηνα ( εχω κυκλο 30) μαλλον απο τα profertil που επαιρνα. τωρα μου τελειωσαν και παιρνω χωριστα βιταμινες μπολικες!! 

Εγω δεν εχω σχεδόν ποτε περίοδο από μόνη μου οπότε 2 φορές συνεχόμενες 38η μερα του κυκλου τη πρωτη φορά και 40η μερα του κυκλου τη δευτερη είναι πραγματικά άθλος!

Πλησιαζουν οι μερες μας..... αγχωτικός ο Σεπτέμβριος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 εγω τωρα ξεαγχωθηκα γιατι όλα θα παρουν τον δρόμο τους.. ο Σεπτέμβριος θα είναι ο τυχερός μας μήνας, τον περιμένω από τον Μάιο πως και πως.. περίπου 10 μερες διαφορα θα έχουμε.. ολα με το καλό, πολλά φιλιά :x:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Και εγώ έχω ξεκινήσει τα αντισυλληπτικά και περιμένω επίσης την περίοδο του Σεπτεμβρίου, γύρω στις 18-20!!! 

άντε α μαζευόμαστε!! Καλή μας επιτυχία..? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !! Και μεις ετοιμαζόμαστε να μπούμε στον χορό της εξωσωματικής . Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμία και μας είπαν πως θα κάνει τρίμηνη θεραπεία για να καλυτερέψει μόνο για την εξωσωματική . Μαζεύουμε τα δικαιολογητικά και μάλλον Οκτώβριο θα περάσουμε επιτροπή . Ωστόσο έκανε και καρυότυπο για να βρει την αιτία και ένα χρωμόσωμα μετατοπίστηκε δίπλα σε ένα άλλο . Είχαμε βρει το κέντρο που θα πάμε ,ωστόσο θέλουν να κάνουν σε όλα τα έμβρυα προεμφυτευτικό έλεγχο για να μην μεταφερθεί αυτό σε κάποιο. Και ερωτώ βρε κορίτσια .... Αυτός ο έλεγχος μπορεί να γίνει και απο την κοιλιά να είναι μέσα το έμβρυο ....Γτ πρέπει να γίνει πριν ... Κι είναι και το κόστος πολύ μεγάλο .... Είμαι από Κρήτη κι η πρώτη επαφή με κέντρο εξωσωματικής που είχαμε είναι στα Χανιά όπου και ακούσαμε πως είναι καλοί.Ηράκλειο δεν ξέρω !! Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέρα κορίτσια !! Και μεις ετοιμαζόμαστε να μπούμε στον χορό της εξωσωματικής . Ο σύζυγος έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμία και μας είπαν πως θα κάνει τρίμηνη θεραπεία για να καλυτερέψει μόνο για την εξωσωματική . Μαζεύουμε τα δικαιολογητικά και μάλλον Οκτώβριο θα περάσουμε επιτροπή . Ωστόσο έκανε και καρυότυπο για να βρει την αιτία και ένα χρωμόσωμα μετατοπίστηκε δίπλα σε ένα άλλο . Είχαμε βρει το κέντρο που θα πάμε ,ωστόσο θέλουν να κάνουν σε όλα τα έμβρυα προεμφυτευτικό έλεγχο για να μην μεταφερθεί αυτό σε κάποιο. Και ερωτώ βρε κορίτσια .... Αυτός ο έλεγχος μπορεί να γίνει και απο την κοιλιά να είναι μέσα το έμβρυο ....Γτ πρέπει να γίνει πριν ... Κι είναι και το κόστος πολύ μεγάλο .... Είμαι από Κρήτη !! Ευχαριστώ

Καλημερα! :) 

Δε γνωρίζω 100% να σου πω αλλά φανταζομαι πως σου λένε τον προεμφυτευτικό ελεγχο για να μην σου μεταφερουν  εμβρυακι που το εχει κληρονομήσει. Το κόστος δυστυχως μας ταλαιπωρεί όλες... Ευχομαι όλα να πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Καλημερα! :) 

Δε γνωρίζω 100% να σου πω αλλά φανταζομαι πως σου λένε τον προεμφυτευτικό ελεγχο για να μην σου μεταφερουν  εμβρυακι που το εχει κληρονομήσει. Το κόστος δυστυχως μας ταλαιπωρεί όλες... Ευχομαι όλα να πανε καλα!

Και κει που λέμε πως τελειώνουμε τα δικαιολογητικά σιγά σιγά ... μας βγαίνουν άλλα ... Μακάρι να πετύχει με την πρώτη γτ μεγάλη ταλαιπωρία ψυχολογική είναι ... 

Σε ευχαριστώ πολύ ! Εσύ σε τι φάση είσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ElektraGr είπε:

Και κει που λέμε πως τελειώνουμε τα δικαιολογητικά σιγά σιγά ... μας βγαίνουν άλλα ... Μακάρι να πετύχει με την πρώτη γτ μεγάλη ταλαιπωρία ψυχολογική είναι ... 

Σε ευχαριστώ πολύ ! Εσύ σε τι φάση είσαι ;

Εγω περιμενω να ξεκινησω... μόλις αδιαθετησω θα ξεκινησω τις ενέσεις.... μεγαλη ψυχολογική ταλαιπωρία όντως... το αποτέλεσμα όμως ανεκτίμητης αξίας! :)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εγω περιμενω να ξεκινησω... μόλις αδιαθετησω θα ξεκινησω τις ενέσεις.... μεγαλη ψυχολογική ταλαιπωρία όντως... το αποτέλεσμα όμως ανεκτίμητης αξίας! :)

 

Ποιος είχε το θέμα σε εσάς αν επιτρέπεται ;; Θα κάνετε εσείς προεμφυτευτικό έλεγχο :

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ElektraGr είπε:

Ποιος είχε το θέμα σε εσάς αν επιτρέπεται ;; Θα κάνετε εσείς προεμφυτευτικό έλεγχο :

Εχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών με ανωορρηκτικούς κύκλους συνήθως, το σπερματακι μας ευτυχως είναι πολύ καλο! Καναμε καρυότυπο ζευγους και περιμένω τα αποτελέσματα για να δω αν θα χρειαστεί προεμφυτευτικός έλεγχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Εχω συνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών με ανωορρηκτικούς κύκλους συνήθως, το σπερματακι μας ευτυχως είναι πολύ καλο! Καναμε καρυότυπο ζευγους και περιμένω τα αποτελέσματα για να δω αν θα χρειαστεί προεμφυτευτικός έλεγχος.

Σας εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχετε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ElektraGr είπε:

Σας εύχομαι καλά αποτελέσματα να έχετε !!

Μακαρι όλες μας να εχουμε καλα αποτελέσματα! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@jazz και @peacock μου βάλτε και εμένα στην παρέα...είναι η πρώτη φορά που περιμένω πως και πως την περίοδο μου για να ξεκινήσω και εγώ το δρόμο για το πολυπόθητο μωράκι μου.Εγώ την περιμένω 5-6 Σεπτέμβρη. 

Οπότε θα μας ευχηθώ καλό χειμώνα και καλά θετικά τεστακια.

 @Petalouditsa28 και @miniatoura87 τι κάνετε εσείς κοριτσάκια μου. Πως περάσατε? Είχαμε γενικά όμορφα νεακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η elena 2 είπε:

@jazz και @peacock μου βάλτε και εμένα στην παρέα...είναι η πρώτη φορά που περιμένω πως και πως την περίοδο μου για να ξεκινήσω και εγώ το δρόμο για το πολυπόθητο μωράκι μου.Εγώ την περιμένω 5-6 Σεπτέμβρη. 

Οπότε θα μας ευχηθώ καλό χειμώνα και καλά θετικά τεστακια.

 @Petalouditsa28 και @miniatoura87 τι κάνετε εσείς κοριτσάκια μου. Πως περάσατε? Είχαμε γενικά όμορφα νεακια 

Α! εσυ ξεκινάς πρωτη πρωτη!!!! Αντε με το καλό!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 28/8/2017 at 4:29 ΠΜ, ο/η Mariloux είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Ελπίζω να ξεκουραστηκατε αρκετά και τώρα να ξεκινήσουμε δυναμικά τις προσπάθειες μας!! 

@Athena D. τελικά πως πήγε η προσπάθεια σου; 

Δεν προχώρησε κορίτσι μου...Τώρα ανασυντασσω δυνάμεις Γ Νέα προσπάθεια σε άλλο κέντρο.Σ Ευχαριστώ πολυ Γ το ενδιαφέρον!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η jazz είπε:

 εγω τωρα ξεαγχωθηκα γιατι όλα θα παρουν τον δρόμο τους.. ο Σεπτέμβριος θα είναι ο τυχερός μας μήνας, τον περιμένω από τον Μάιο πως και πως.. περίπου 10 μερες διαφορα θα έχουμε.. ολα με το καλό, πολλά φιλιά :x:x

Eυχομαι να είναι ο τυχερός σας μήνας!!!!:x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας!!! 

Τωρα τελευταία έχω δει στο φόρουμ πολλά θετικά τεστακια και έχω χαρεί απίστευτα!!! 

@love30 εγώ ιδανικά την 5η μέρα αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο δεν μπορείς να το αποφασίσεις απο πριν, εξαρτάται απο το πόσα εμβρυα θα έχεις!! Προσωπικά παίρνω βιταμίνες, τις pregnacare conception, και εγώ έχω θέμα με τον θυρεοειδή, Χασιμότο, αλλά δεν παίρνω τίποτα γι'αυτο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η love30 είπε:

Περνετε καπια φαρμακα?εγω το D3 fix το clucofage1000 και εχω προδιαθεση θειρεωηδου και περνω το t4 αυτα τα λιγα!!!!!

όντως λίγα χαχαχα! Εγώ παίρνω medithyrox για τον θυροειδή, fillicine, vit e, ω3, vit d, q10, salospir και κάνα δυο άλλες βιταμινουλες.. Και ξεκινάμε και βασιλικό πολτό...  Άντε με το καλό να ξεκινήσουμε διεγερση ?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Αχ μακάρι να είναι ο τυχερός μήνας για όλες μας!!! 

Τωρα τελευταία έχω δει στο φόρουμ πολλά θετικά τεστακια και έχω χαρεί απίστευτα!!! 

@love30 εγώ ιδανικά την 5η μέρα αλλά αυτό είναι κάτι το οποίο δεν μπορείς να το αποφασίσεις απο πριν, εξαρτάται απο το πόσα εμβρυα θα έχεις!! Προσωπικά παίρνω βιταμίνες, τις pregnacare conception, και εγώ έχω θέμα με τον θυρεοειδή, Χασιμότο, αλλά δεν παίρνω τίποτα γι'αυτο!!! 

κι εμείς μάλλον 5η αν κάνουμε αρκετα αβγουλάκια... Και προεμφυτευτικο είπε ο γιατρός λόγω ηλικίας (43-44!) εμείς Mariloux μαζί θα ξεκινήσουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καλημέρα καλά έκανες κ πήρες δεύτερη γνώμη κ Εγώ είχα πάρει πριν μείνω εγκυος το πρώτο μωρό αν και τελικά μου είχε πει τα ίδια πράγματα αλλά με άλλο τρόπο π με κέρδισε καλύτερα! Κ τελικά έμεινα στην δεύτερη γιατρο θεωρώ ότι είναι κ το γούρι μου!!   αρχικα θα ήθελα να σε ρωτήσω ποσό ήταν η προλακτινη σου; Είχα κ εγώ κάπου στα 50 κ η ενδοκρινολόγος μ εγραψε ντοστινεξ για 6 μηνες σε περίπτωση π δεν εμένα εγκυος θα έπρεπε να ακολουθούσαμε άλλη μέθοδο πια…αλλά είχαν συμφωνήσει κ οι δυο γιατροί με την αγωγή αυτή  
    • Καλημέρα κορίτσι μου, νομίζω αυτή η μάστιγα με τους γιατρούς που μας χαντακώνουν αντί να μας βοηθούν δεν θα σταματήσει ποτέ! Τουλάχιστον θέλω να πιστεύω οτι πλέον μπαίνουμε στην διαδικασία είτε για μια 2η γνώμη είτε για ένα ψάξιμο στο ίντερνετ που κάποιες φορές δεν βοηθάει γιατί έχει πολλές πληροφορίες αλλά υπάρχουν οι φορές που είναι πραγματικά άκρως βοηθητικό.
    • @Katiana1987Δυστυχώς συχνά είναι οι δικοί μας άνθρωποι που μας στενοχωρούν και περισσότερο.. εύχομαι να είναι κάτι που λύνεται κορίτσι μου..🌸 
    • Ο ενδοκρινολόγος μου είπε μαξ μέχρι 125 μία ώρα μετά το γεύμα (ιδανικά έως 120) και το πρωί έως 92, μαξ μερικές φορές έως 95. χεχε σύμφωνα με τον γυναικολόγο σου καλά είμαι! εμένα ο γυναικολόγος δε μου είπε κάτι.. θέλω να πάω να τεστάρω το μηχανάκι.. φοβάμαι μην τυχόν δεν μετράει ακριβώς.. μία από αυτές τις μέρες θα πάω στο μικροβιολογικό να μου μετρήσουν το σάκχαρο και στο καπάκι να έχω και την ένδειξη του μετρητή.. πάντως μου είπε να μην το έχω άγχος, όσο βλέπω ότι είναι εντάξει να μετράω και μέρα παρά μέρα.. εγώ βέβαια κάθε τόσο τρυπιέμαι.. εμένα με πειράζει πολύ το ψωμί και το ρύζι.. αν φάω δύο κομματάκια σοκολάτα δεν ανεβαίνει! πάλι καλά! 😄
    • Ωχ δύσκολο με την πατέρα να τσακώνεσαι εμένα είναι ο μοναδικός άνθρωπος που μέσα σε δευτερόλεπτα μπορεί να με βγάλει εκτός εαυτού  ναι είναι δύσκολο εδώ στο χωριό δεν υπάρχουν και πολλές δουλειές αν είχε εναλλακτική θα είχε φύγει χτες  Είναι υπεύθυνος σε μια θεση και έχει έρθει σε ρίξει και μετά κοριτσια που δουλεύει μαζί αλλά και μετά αφεντικά γιατί τον Αύγουστο πρέπει να πετύχουν κάποιο στόχο ώστε να μείνουν και οι 3 στην δουλειά.. βλεπεις αυτές θέλουν να πάνε διακοπές εγω γεννάω και είναι όλα στον αέρα τώρα προφανώς αν τον στόχο δεν τον πιάσουν κάποιος θα πρέπει να φυγει και συνήθως την πληρώνει ο υπεύθυνος σε αυτά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...