Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

@ElektraGr Εγω αισθανόμουν τις τελευταίες μέρες της διέγερσης βάρος αριστερά και δεξιά και ενιωθα λιγάκι άβολα αν περπατούσα λίγο πιο γρηγορα, αλλά σε γενικές γραμμες έχεις και τα τρελά συμπτωματα.

Καλημέρα σε όλες! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες.Ήθελα βρε κορίτσια να σας ρωτήσω,όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορά,μήπως ξέρετε,είναι συχνό φαινόμενο η λήψη προγεστερόνης να προκαλεί δυσκοιλιότητα,το είχα πάθει και εγώ στις προηγούμενες 4 ετ.Σ αυτή τη προσπάθεια,την 5η ετ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και η προγεστερόνη μου την 3η μέρα ετ που τη μέτρησα ήταν 117.7.Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό.Πρώτη φορά μου συμβαίνει να μην έχω πρόβλημα,γνωρίζει καμιά σας κάτι γι¨αυτό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η sansa είπε:

Καλημέρα σε όλες τις κοπέλες.Ήθελα βρε κορίτσια να σας ρωτήσω,όσες έχετε κάνει εμβρυομεταφορά,μήπως ξέρετε,είναι συχνό φαινόμενο η λήψη προγεστερόνης να προκαλεί δυσκοιλιότητα,το είχα πάθει και εγώ στις προηγούμενες 4 ετ.Σ αυτή τη προσπάθεια,την 5η ετ δεν έχω τέτοιο πρόβλημα και η προγεστερόνη μου την 3η μέρα ετ που τη μέτρησα ήταν 117.7.Ξέχασα να ρωτήσω τον γιατρό.Πρώτη φορά μου συμβαίνει να μην έχω πρόβλημα,γνωρίζει καμιά σας κάτι γι¨αυτό;

Εγω την 1η φορα ειχα τρομερο θεμα, την 2η ημουν μια χαρα... δε ξερω γιατι τη μια ετσι την αλλη αλλιως. 

Ποτε δεν ειχα μετρηθει επισης για προγεστ οποτε δεν μπορω να σου πω για τιμη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η eriv είπε:

Εγω την 1η φορα ειχα τρομερο θεμα, την 2η ημουν μια χαρα... δε ξερω γιατι τη μια ετσι την αλλη αλλιως. 

Ποτε δεν ειχα μετρηθει επισης για προγεστ οποτε δεν μπορω να σου πω για τιμη! 

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι για την απάντηση.Επειδή είμαι καινούργιο μέλος και δε γνωρίζω την ιστορία της κάθε κοπέλας,τα είχες καταφέρει σε καμία από αυτές τις δύο τις προσπάθειες;Ξέρω πως δεν πρέπει να κοιτάω για συμπτώματα,αλλά αυτό πρώτη φορά μου συνέβη,γι¨αυτό ρωτάω τις εμπειρίες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μονο που μπορει να νιοσουμε ειναι λιγο πριξιμο αλλα καινοι γιατροι λενε οχι πολυ δουλεια οχι βαρος οχι περπατημα μια φιλη μου παραλιγο να παθει ζυμια πηγε για περπατημα ειχε εντονους πονους και πηγε αμεσως στο γιατρο και της ειπε πως μπορει να παθενες και αιμοραγια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η sansa είπε:

Σ¨ευχαριστώ κορίτσι για την απάντηση.Επειδή είμαι καινούργιο μέλος και δε γνωρίζω την ιστορία της κάθε κοπέλας,τα είχες καταφέρει σε καμία από αυτές τις δύο τις προσπάθειες;Ξέρω πως δεν πρέπει να κοιτάω για συμπτώματα,αλλά αυτό πρώτη φορά μου συνέβη,γι¨αυτό ρωτάω τις εμπειρίες σας.

Εγω δυστυχως οχι δεν τα εχω καταφερει ακομα! 

Αλλα το παλευουμε με θετικη σκεψη ? και εσυ ετσι να εισαι.. θετικη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προγεστερονη προκαλεί δυσκοιλιότητα και γιαυτο δίνουν είτε λαδάκι είτε τρως δαμασκηνα και ακτινίδια. Δεν επιτρέπεται να ζοριζεσαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. 7 ωοθηλάκια και νεα την Τρίτη πάλι. Εσύ σε τι φάση είσαι @ElektraGr? @Castrop rauxel εσυ τι νέα???

Εγώ αύριο πάω για δεύτερο υπέρηχο ναδούμε πως πανετα 5 κι αν εχουν φανερωσει κι αλλα κι ελπιζω να ξερουμε κ το ποτε θα παμεγια ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/5/2018 at 7:09 ΠΜ, ο/η ElektraGr είπε:

Καλημέραααααα! Βρε κοριτσια με ρωτανε αν νιωθω κατι διαφορετικο αλλα οχι...δλδ θα πρεπε να καταλαβω κατι;

δεν θελω να σε απογοητευσω ..αλλα απο προσωπικη μου εμπειρια στην 1η διεγερση δεν αισθανομουν τιποτα....τελικα φτωχο το αποτελεσμα...μονο 6 ωαρια κ αυτα κακής ποιοτητας

στην 2η διεγερση απο την αρχη πολυ εντονα συμπτωματα...δηλ...πονο στις ωοθηκες,φουσκωμα κτλ..και καλο τελικα το αποτελεσμα με 14 ωαρια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. 7 ωοθηλάκια και νεα την Τρίτη πάλι. Εσύ σε τι φάση είσαι @ElektraGr? @Castrop rauxel εσυ τι νέα???

Kalispera koritsia egw tpt akoma tin triti tha paw gia uperixo den me exei dei akoma o giatros!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δεν θελω να σε απογοητευσω ..αλλα απο προσωπικη μου εμπειρια στην 1η διεγερση δεν αισθανομουν τιποτα....τελικα φτωχο το αποτελεσμα...μονο 6 ωαρια κ αυτα κακής ποιοτητας

στην 2η διεγερση απο την αρχη πολυ εντονα συμπτωματα...δηλ...πονο στις ωοθηκες,φουσκωμα κτλ..και καλο τελικα το αποτελεσμα με 14 ωαρια......

Kala den einai gia oles etsi egw stin preti diergesi eixa pono priksimo kai min sas pw oti evlepa tin koilia mou me mpalitses mpalitses kai telika 3 waria peirame kala!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Castrop rauxel είπε:

Kala den einai gia oles etsi egw stin preti diergesi eixa pono priksimo kai min sas pw oti evlepa tin koilia mou me mpalitses mpalitses kai telika 3 waria peirame kala!!!!!

δεν ειπα για ολες!!!!!!,,,,,,αν διαβασες καλα εγραψα απο προσωπικη εμπειρια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η antzy9 είπε:

δεν ειπα για ολες!!!!!!,,,,,,αν διαβασες καλα εγραψα απο προσωπικη εμπειρια!!!!!!

Epeidi tis les oti den thes na tin apogoiteuseis....Stin fasi pou vriskete pistevw den einai wraio na to les auto(gnwmi mou)giati to moni sigouro einai oti tha frikarei!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Εγώ αύριο πάω για δεύτερο υπέρηχο ναδούμε πως πανετα 5 κι αν εχουν φανερωσει κι αλλα κι ελπιζω να ξερουμε κ το ποτε θα παμεγια ωοληψια

Makari na deis polla avgoulakia avrio!!!Na se rwtisw diladi kai Kuriaki einai anoixta ta kedra?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Castrop rauxel είπε:

Epeidi tis les oti den thes na tin apogoiteuseis....Stin fasi pou vriskete pistevw den einai wraio na to les auto(gnwmi mou)giati to moni sigouro einai oti tha frikarei!!!

προφανως εχεις θεμα με την αναγνωση.....προτιμοτερο να μην ασχολεισαι απο τη στιγμη που δεν απευθυνομαι σε σενα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μην εξαπτεστε.

Γενικα εδω η καθεμια μας αναφερει την δικη της προσωπικη εμπειρια.

Δεν νομιζω να υπαρχει η διαθεση να απογοητευτει καποια κοπελα. 

Αλλωστε το καθε πρωτοκολλο οπως ξερετε λειτουργει διαφορετικα σε καθε οργανισμο κ μαλιστα καποιες φορες και ο ιδιος οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στο ιδιο πρωτοκολλο. 

Ηρεμια κοριτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

προφανως εχεις θεμα με την αναγνωση.....προτιμοτερο να μην ασχολεισαι απο τη στιγμη που δεν απευθυνομαι σε σενα!!!

Profanos exeis thema me ta nevrakia sou edw mporoume na asxoloumaste kai na ekfrazoume tin gnwmi mas den eimai stin prosopiki sou selida!!!!xalarwse ligaki den se evrisa oute se prosvala!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια μην εξαπτεστε.

Γενικα εδω η καθεμια μας αναφερει την δικη της προσωπικη εμπειρια.

Δεν νομιζω να υπαρχει η διαθεση να απογοητευτει καποια κοπελα. 

Αλλωστε το καθε πρωτοκολλο οπως ξερετε λειτουργει διαφορετικα σε καθε οργανισμο κ μαλιστα καποιες φορες και ο ιδιος οργανισμος αντιδρα διαφορετικα στο ιδιο πρωτοκολλο. 

Ηρεμια κοριτσια! 

Egw eimai polu iremi apla eipa tin gnwmi mou!!!egw padws den tha to ekana auto na anxwsw mia kopela i opoia einai se tetoia fasi gt oles to exoume zisei kai kseroume pws einai!!!Psaxnoume mia zesti kouveda kai stin teliki an den ekane oute ena avgo as min tis to pei kalutera na tis elege den einai tipota alles niwthoun alles oxi enw me auto pou tis eipe anxwse kai emena parolo pou exw ponakia kai psiloenoxliseis!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η antzy9 είπε:

προφανως εχεις θεμα με την αναγνωση.....προτιμοτερο να μην ασχολεισαι απο τη στιγμη που δεν απευθυνομαι σε σενα!!!

Kai kati teleutaio eimai atomo pou dexomai ta lathoi mou kai an nomizeis oti den milaw swsta sou zitaw kai sugnwmi apla bes stin thesi tis kai tha katalaveis!!!Den thelw na to sunexisoume allo as to liksoume!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...