Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Πικοκάκι καλή επιτυχία!!

Love30 να σε ρωτήσω κάτι;;;Το σκρατσιν το πληρώνεις όσο και μία υστεροσκόπηση;;;Σου κάνουν μέθη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Επιτροπη περασες?αν ναι γραψτε τα φαρμακα να μην εχεις θεμα με την ημερομηνια !!! Καλητερα να εισαι καλυμενη και απο αυτο εφοσον δεν ειναι κατι!

Ναιιι από τα τέλη Οκτώβρη περάσαμε κανονικά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Πικοκάκι καλή επιτυχία!!

Love30 να σε ρωτήσω κάτι;;;Το σκρατσιν το πληρώνεις όσο και μία υστεροσκόπηση;;;Σου κάνουν μέθη;;;;

Οχι εγω το εκανα στο ιατρειο του χωρις μεθη δεκα δευτερολεπτα ειναι ο πνος ει αι υποφερτος! Κοστιζει καπου στα 50€ γινετε και με μεθη αλλα κοστιζει τον ειχε ρωτησει το γιατρο για μεθη και μου ειπε δεν αξιζει ο κοπος για μεθη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οχι εγω το εκανα στο ιατρειο του χωρις μεθη δεκα δευτερολεπτα ειναι ο πνος ει αι υποφερτος! Κοστιζει καπου στα 50€ γινετε και με μεθη αλλα κοστιζει τον ειχε ρωτησει το γιατρο για μεθη και μου ειπε δεν αξιζει ο κοπος για μεθη!

Χωρίς μέθη??? Hρωίδα είσαι @love30 Το σκεφτομαι και ανατριχιάζω... μπρρρρ! στη σαλπιγγογραφία πόνεσα πολύ κι ας είχα διαβατες σαλπιγγες... που να κατσω και χωρίς μέθη για "scratching"...α πα παπαπα είμαι χεστρού! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Χωρίς μέθη??? Hρωίδα είσαι @love30 Το σκεφτομαι και ανατριχιάζω... μπρρρρ! στη σαλπιγγογραφία πόνεσα πολύ κι ας είχα διαβατες σαλπιγγες... που να κατσω και χωρίς μέθη για "scratching"...α πα παπαπα είμαι χεστρού! :P

Η μια ηταν κλειστη παταγε ο ερμος ο γιατρος μηηηπως λιγο ανοιξει μπαααα χαχχχα το κουμπακι βρε παιδι μου πως να το βρουμε το κουμπακι να μεταφερθουμε στα ωραια χαχχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Η μια ηταν κλειστη παταγε ο ερμος ο γιατρος μηηηπως λιγο ανοιξει μπαααα χαχχχα το κουμπακι βρε παιδι μου πως να το βρουμε το κουμπακι να μεταφερθουμε στα ωραια χαχχαχα

"SILVER ALERT" Eξαφάνιση κουμπιου... Μπορείτε να βοηθήσετε??? :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ax Κι εγώ πόνεσα πάαααρα πολύ στην σαλπιγγογραφία. Και πήγα τόσο χαλαρή. Γιατί γενικά δεν έχω τετοιες φοβίες και είμαι πολύ ανθεκτική στον πόνο. Διάβαζα και στο ιντερνετ πριν κάποιες κοπέλες που έλεγαν ότι πόνεσαν και έλεγα ε εντάξει θα πονέσει και λίγο. Αλλά τελικα είχα συμφύσεις και στις ΄δυο σαλπιγγες ίδιως στην αριστερη και ισως γιαυτο πονεσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζαααα. 7η μέρα του κύκλου σήμερα και 5η μέρα διέγερσης μετρήσαμε δεξια 2 10αρια κ 2 8αρια αυγουλακια και αριστερά 2 7αρια. Η αριστερή ωοθήκη είναι η τεμπελα. Οι ορμονικές πολύ καλες. Σάββατο ξεκιναω και τον ανταγωνιστή (δεν θυμάμαι ποιο είναι) και δεύτερα ξανά στον γιατρουλι. Μάλλον τέταρτη με πεμπτη η ωοληψια. Αυτά τα ολίγα. Μακια στα μουτρακια....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ourania μπραβο κοριτσακι μου,ξεκινας και ανταγωνιστη οποτε τσουκου τσουκου πλησιαζεις στην ωοληψια.. Με το καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ourania είπε:

Τζαααα. 7η μέρα του κύκλου σήμερα και 5η μέρα διέγερσης μετρήσαμε δεξια 2 10αρια κ 2 8αρια αυγουλακια και αριστερά 2 7αρια. Η αριστερή ωοθήκη είναι η τεμπελα. Οι ορμονικές πολύ καλες. Σάββατο ξεκιναω και τον ανταγωνιστή (δεν θυμάμαι ποιο είναι) και δεύτερα ξανά στον γιατρουλι. Μάλλον τέταρτη με πεμπτη η ωοληψια. Αυτά τα ολίγα. Μακια στα μουτρακια....

Μπράβο καλή επυτυχια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 @ourania πάμε μαζί! σε περνάω μόνο 2 μέρες στη διέργεση. Εμένα στην 5η μέρα δεξιά ωοθήκη: 9 ωοθηλάκια, το μεγαλύτερο 15mm, αριστερή ωοθήκη: 4 ωοθηλάκια, το μεγαλύτερο 10mm. Κι εμένα η αριστερή πιο τεμπέλα! Μάλλον αναπτύχθηκαν πιο πολλά και πιο γρήγορα από ό,τι περιμεναμε. Μου μείωσε τη δόση γοναδοτροπίνης και ταυτόχρονα ξεκίνησα τον ανταγωνιστή την ίδια μέρα. Σήμερα, στην 7η μέρα το μεγαλύτερο ωοθηλάκιο έχει φτάσει στα 18,5mm. Μου είπε να σταματήσω τελείως το gonal και να κάνω μόνο τον ανταγωνιστή και περιμένουμε. Αύριο πάλι υπέρηχος και ορμονολογικές. Ουφ! Οι φλέβες μου έχουν αρχίσει να αντιδρούν! Ελπίζω μόνο να μην έχω υπερδιέγερση και ακυρωθεί ο κύκλος γιατί το έχω ακούσει και αυτό... Οιστραδιόλη πόσο είχες σήμερα; Πάχος ενδομητρίου;

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Αntelope είπε:

 @ourania πάμε μαζί! σε περνάω μόνο 2 μέρες στη διέργεση. Εμένα στην 5η μέρα δεξιά ωοθήκη: 9 ωοθηλάκια, το μεγαλύτερο 15mm, αριστερή ωοθήκη: 4 ωοθηλάκια, το μεγαλύτερο 10mm. Κι εμένα η αριστερή πιο τεμπέλα! Μάλλον αναπτύχθηκαν πιο πολλά και πιο γρήγορα από ό,τι περιμεναμε. Μου μείωσε τη δόση γοναδοτροπίνης και ταυτόχρονα ξεκίνησα τον ανταγωνιστή την ίδια μέρα. Σήμερα, στην 7η μέρα το μεγαλύτερο ωοθηλάκιο έχει φτάσει στα 18,5mm. Μου είπε να σταματήσω τελείως το gonal και να κάνω μόνο τον ανταγωνιστή και περιμένουμε. Αύριο πάλι υπέρηχος και ορμονολογικές. Ουφ! Οι φλέβες μου έχουν αρχίσει να αντιδρούν! Ελπίζω μόνο να μην έχω υπερδιέγερση και ακυρωθεί ο κύκλος γιατί το έχω ακούσει και αυτό... Οιστραδιόλη πόσο είχες σήμερα; Πάχος ενδομητρίου;

 

 

9 είναι καλά. Δεν πας για υπερδιέγερση. Απλά ωρίμασαν πολύ γρήγορα. Ισως ήθελες λιγότερες μονάδες. Η οιστραδιόλη σήμερα ήταν 131. Ενδομήτριο δεν ρώτησα. Τον είδα αρκετά θετικό συγκριτικά με την αρχή. Τον προηγούμενο μήνα που μετρήσαμε μόνο 5 στο σύνολο είχε λίγο απογοητευτει. Αλλά ρε κορίτσια πόσο μετράει η ψυχολογία. Βλέπω τον εξωσωματικό να χαμογελάει (είναι κ ωραίος) και μου φτιαχνει την διάθεση. Μιλάω με τον γυναικολόγο (που θέλει πλήρη ενημέρωση) και είναι τόσο ενθουσιασμένος και θετικός και με καλά και ενθαρυντικά λόγια.... Σήμερα αισθάνομαι ότι όλα θα πάνε τέλεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Ourania kai Antelope καλή σας επιτυχία!!! Μπράβο!!!

Με το καλό να τα μαζεψετε τα ωαριακια σας!!!

Ευχαριστούμε πολύ! Να τα μαζέψουμε και να είναι και καλά! Εσύ @nikona τα έχεις περάσει ήδη αυτά; σε ποιο στάδιο βρίσκεσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antelope εγώ έκανα την πρώτη μου εξωσωματική τον Δεκέμβριο αλλά δυστυχώς δεν πετύχαμε.

Τον άλλο μήνα θα κάνουμε εμβρυομεταφορά. Έχουμε τρια εμβρυακια στην καταψυξη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ourania είπε:

9 είναι καλά. Δεν πας για υπερδιέγερση. Απλά ωρίμασαν πολύ γρήγορα. Ισως ήθελες λιγότερες μονάδες. Η οιστραδιόλη σήμερα ήταν 131. Ενδομήτριο δεν ρώτησα. Τον είδα αρκετά θετικό συγκριτικά με την αρχή. Τον προηγούμενο μήνα που μετρήσαμε μόνο 5 στο σύνολο είχε λίγο απογοητευτει. Αλλά ρε κορίτσια πόσο μετράει η ψυχολογία. Βλέπω τον εξωσωματικό να χαμογελάει (είναι κ ωραίος) και μου φτιαχνει την διάθεση. Μιλάω με τον γυναικολόγο (που θέλει πλήρη ενημέρωση) και είναι τόσο ενθουσιασμένος και θετικός και με καλά και ενθαρυντικά λόγια.... Σήμερα αισθάνομαι ότι όλα θα πάνε τέλεια...

Η ψυχολογία είναι το παν συνέχισε έτσι ??? και τα θετικά δεν θα αργήσουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Καλησπέρα κορίτσια !!!

Καλη επιτυχία!!!!με το καλό να εχουμε υπεροχα νέα και να παίρνουμε κουράγιο εμείς πιο πίσω!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@peacock μου έχω κάνει και εγώ scratching και με μεθη και χωρίς μεθη, πραγματικά δεν αξίζει η μεθη, είναι μια διαδικασία 1 λεπτού και νιώθεις μια ελάχιστη ενόχληση, καμία σχέση με την σαλπιγγογραφια!!

@ourania & @Antelope καλή επιτυχία εύχομαι να πάρετε πολλά και γονιμοποιησιμα ωαριακια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Σήμερα μετρήσαμε 4 δεξια με μεγαλύτερο 16 και αριστερά φανηκε άλλο 1 και τα κάναμε 3. Αλλά με ψιλό απογοήτευσε. Μου είπε να μην περιμένω με την πρωτη γιατί είμαι δυσκολη περιπτωση και οτι δυσκολα θα μεινει για καταψυξη κάποιο. Ελπίζει σε 2 καλά. Αν και τον έχω εκπλήξει ευχάριστα στο οτι έχουμε 7 ωοθηλακια. Τουλάχιστον είναι ειλικρινής και δεν λέει μεγαλα λογια απλα για να σου χαϊδεύει τα αυτιά. Σνιφφφφ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο Ουρανία!!! Χαιρομαι που πας καλά.

Γιατι ομως σου ειπε οτι εισαι δυσκολη περιπτωση;;

Συγγνωμη αν το εχεις ξαναγραψει αλλά δεν θυμαμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μπράβο Ουρανία!!! Χαιρομαι που πας καλά.

Γιατι ομως σου ειπε οτι εισαι δυσκολη περιπτωση;;

Συγγνωμη αν το εχεις ξαναγραψει αλλά δεν θυμαμαι.

Λόγω χαμηλής ΑΜΗ και παραπάνω κιλών. Επίσης δεν μεγαλώνουν με τον ρυθμό που θα περίμενε. Είναι όλα σχετικά κοντά σε μέγεθος με το κυρίαρχο στα 16χλ. και τα υπόλοιπα να ακολουθούν στα 15, 14, 13χλ. Απλά με την δόση ελέφαντα που μου δίνει (400iu) περίμενε να είναι έτοιμα την Τετάρτη ενώ τώρα πάμε για Παρασκευή. Από την μία μου λεει ότι δεν περίμενε να έχουμε τόσα ωοθυλακια από την άλλη δεν ξέρει αν έχουν περιεχόμενο ή την ποιότητα.... Μια χαιδεύει μια χαστουκίζει.... Θα μου πεις τι φταίει κ αυτός???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η ourania είπε:

Καλημέρα. Σήμερα μετρήσαμε 4 δεξια με μεγαλύτερο 16 και αριστερά φανηκε άλλο 1 και τα κάναμε 3. Αλλά με ψιλό απογοήτευσε. Μου είπε να μην περιμένω με την πρωτη γιατί είμαι δυσκολη περιπτωση και οτι δυσκολα θα μεινει για καταψυξη κάποιο. Ελπίζει σε 2 καλά. Αν και τον έχω εκπλήξει ευχάριστα στο οτι έχουμε 7 ωοθηλακια. Τουλάχιστον είναι ειλικρινής και δεν λέει μεγαλα λογια απλα για να σου χαϊδεύει τα αυτιά. Σνιφφφφ...

Καλημερα καλη επυτυχια !!!!! Οτι και να ειναι δεν λες δυσκολη περιπτωση και μην περιμενεις και πολλα απλα εμεις θα κανοιυμε οτι καλυτερο!!! αν σε ανχονει απο τωρα με τι ψυχολογια πας μετα!καλα αποτελεσματα να εχεις!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Love30. Κ όμως καλό μου έκανε. Μπορεί χτες να με πήρε λίγο απο κάτω αλλά σήμερα είναι μια καινούργια μέρα. Και πραγματικά εκτίμησα την ειλικρίνεια του. Χόρτασα από μεγάλα λόγια και πράξεις τίποτα (γενικά μιλάω). Είμαι άνθρωπος που μαρεσει η αλήθεια όσο σκληρή και αν είναι. Ξέρω πως δεν είναι απόλυτα στο χέρι μου το θετικό αποτέλεσμα αλλά θα το παλέψω όσο πάει. Το όνειρο θα το ζήσω. Μου το χρωστάω. Μια ζωή έδινα για τους άλλους. Τωρα θα δώσω μόνο για μένα... Και αν βγουν τα ωαρια μου λίγο πεισματάρικα σαν την μαμα τους θα πάνε όλα τέλεια... Όχι πολύ. Λιγουλάκι.... Και να σου πω κ κάτι??? Με ότι κ αν έχω καταπιαστεί στη ζωή μου το κατάφερα. Γιατί όχι κ αυτό????  Εμπρος για το όνειρο... Μας αξίζει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...