Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Στην περιπτωση μου ,ουτε κιλα πηρα ουτε ομως και δουλεια καναμε.Ενα ωοθυλακιο και δεν αναπτυχθηκε.

Προσπαθησε να σκεφτεσαι αισιοδοξα!Φαινεται οτι ολα πανε μια χαρα και πιστευω οτι συντομα θα μας ανακοινωσεις και μια ωραια χοριακη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Γεια σου κοπέλα μου καλά..  Αναμένω για το πότε θα γίνει η βιοψία .. Και μετά βλέπουμε...  Ουρανία όλα καλά θα πάνε..  Κορίτσια σκεφτόμουν κάτι τις προάλλες.. Πως όταν γίνεται η εμβρυομεταφορά αντί να λέμε πως είμαστε έγκυες  .. Περιμένουμε την χοριακή και έλεγα μέγα λάθος.. Αν σκεφτόμαστε αλλιώς θα έχουμε περισσότερα θετικά αποτελέσματα.. 

 

Καλη επιτυχια να εχεις κοπελα μου!Ναι ετσι νασκεφτομαστε!!Περιμενω την εγκυμοσυνη μου!Και παντα θετικες δηλωσεις!Βοηθανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2018 at 1:36 ΜΜ, ο/η ourania είπε:

Οσο περισσότερ κιλά τοσο περισσότερες μονάδες θελουμε. Μου είπε πως λογικά δεν θα τις πάρω κ τις 4800 που έχω. Με τα δικά μου δεδομένα (ορμονικες κ ΑΜΗ) αν δεν είχα τα κιλά που έχω θα ήθελα λιγότερες από ότι θα χρειαστώ τωρα. Σε λίγες μέρες θα σας πω πόσες πήρα τελικά και το αποτέλεσμα.

Και να σας πω κ την αμαρτία μου... Όλα πάνε θετικά κ με την πρώτη και έχω λίγο ανχωθεί. Έχω μάθει να στραβώνει και κάτι. Με το που πήρα την εγκριση αδιαθέτησα. μετράμε ωοθηλάκια περισσότερα απο άλλες φορές. Κάνω τις ορμονικές πάρα πολύ καλές.... Πείτε μου πως είμαι βλαμένοοοοο...

Απλα φοβασε να χαρεις αλλα ασε τα συνεσθηματα σου να βγουνε μην λες μηπως κατι δεν παει καλα!!! Ολα καλα θα πανε και να εχεις θετικη σκεψη!!!!! Καλη επυτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2018 at 2:58 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Ηλεκτράκι τι κάνεις;;;; Σε τι φάση είσαι;;;; Έκανες την εξέταση;;;;

Εγώ δεν έβαλα καθόλου κιλά από την όλη διαδικασία. Ούτε πρήστηκα καθόλου. Κ η διατροφή μου όπως πάντα, δεν έκανα κάποια αλλαγή.

Όσο για τις μονάδες που λέτε δεν το ξέρω αυτό. Εγώ είμαι 1,76 και 60 κιλά. Κ πήρα 3600 μονάδες σύνολο. Ίσως και κάτι παραπάνω γιατί οι γκονάλ έχουν μεσα και λιγο περισσότερο και τις εξαντλησα όλες.

Εγω δυστηχως καποια κιλα πηρα στον πρωτο γιατρο με τις τρεις πρωτες φορες  στην πρωτη κιλα αλλα και γενηκα παααααρα πολυ πριζμενη μα μου ανεβαζε την οιστραδιολη στο φουλ ενω τωρα αυτη τη φορα δεν πρηστηκα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εγω δυστηχως καποια κιλα πηρα στον πρωτο γιατρο με τις τρεις πρωτες φορες  στην πρωτη κιλα αλλα και γενηκα παααααρα πολυ πριζμενη μα μου ανεβαζε την οιστραδιολη στο φουλ ενω τωρα αυτη τη φορα δεν πρηστηκα!!!!

Μα γτ όμως έτσι ;; Τι έκανε ο άλλος και τι δεν έκανε ο μετά ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Μα γτ όμως έτσι ;; Τι έκανε ο άλλος και τι δεν έκανε ο μετά ;

Γιατι ο πρωτος με φουλαρε με μοναδες χωρις να χρειαζομαι και τα κατεστρεφε τα ωαρια η ιδια μου η οιστραδιολη!!!ενω αυτος τωρα δεν μου δινει παραπανω απο οτι πρεπει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Γιατι ο πρωτος με φουλαρε με μοναδες χωρις να χρειαζομαι και τα κατεστρεφε τα ωαρια η ιδια μου η οιστραδιολη!!!ενω αυτος τωρα δεν μου δινει παραπανω απο οτι πρεπει!!!!

Και γτ σε φορτωνε μοναδες;; ουφ οταν ερθει δλδ η ωρα μ τι να προσεξω με τις μοναδες κ τον γιατρο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το 2018 μας μπήκε με τον καλύτερο τρόπο. Ερχεται μωρό στην οικογένεια. Είναι εγκυος η αδερφή μουυυυυ.... 787 χοριακή... Its Party time.... Μακάρι να τα κάνουμε ζευγαρι. Οι υπόλοιποι θα λαλήσουν αλλά σκασιλες μαααααςςςςς....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΩΩΩ μπραβο Ουρανία μου!!! Με το καλό να έχει μία τελειόμην εγκυμοσύνη!!! Συγχαρητήρια!!!

Ευχομαι και σε σένα καλή επιτυχία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Και γτ σε φορτωνε μοναδες;; ουφ οταν ερθει δλδ η ωρα μ τι να προσεξω με τις μοναδες κ τον γιατρο;; 

Καλημεραααα εσυ κοριτσακι μου τι να προσεξεις μηπως ξερουμε γι'αυτο παμε σε γιατρο αλλιως θα γινομασταν γιατροι χαχαχχαχ το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να εχεις εμπιστωσυνη στον γιατρο σου! Και μηλα με οποιον πιστευεις θα σου πει και μια αποψη -γνωμη αν ξερει κατι παραπανω εγω τις πρωτες φορες την πατησα γιατι δεν ειπα τιποτα σε κανεναν!!!!!!!!!!!!!!!!! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ourania είπε:

Κορίτσια το 2018 μας μπήκε με τον καλύτερο τρόπο. Ερχεται μωρό στην οικογένεια. Είναι εγκυος η αδερφή μουυυυυ.... 787 χοριακή... Its Party time.... Μακάρι να τα κάνουμε ζευγαρι. Οι υπόλοιποι θα λαλήσουν αλλά σκασιλες μαααααςςςςς....

Με το καλο να της πανε ολα καλα και γρυγορα και σε εσενα ενα μωρακι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλημεραααα εσυ κοριτσακι μου τι να προσεξεις μηπως ξερουμε γι'αυτο παμε σε γιατρο αλλιως θα γινομασταν γιατροι χαχαχχαχ το μονο που πρεπει να κανεις ειναι να εχεις εμπιστωσυνη στον γιατρο σου! Και μηλα με οποιον πιστευεις θα σου πει και μια αποψη -γνωμη αν ξερει κατι παραπανω εγω τις πρωτες φορες την πατησα γιατι δεν ειπα τιποτα σε κανεναν!!!!!!!!!!!!!!!!! ???

Μα κανείς δεν ξέρει !! Το ξέρουν οι δυο καλύτερες φίλες μου αλλά τι να μου πουν κι αυτές .. Δεν περάσανε από αυτή τη διαδικασία .. Φυσιολογικά κάνανε τα μωράκια τους ! Αλλά κι οι συγκεκριμένοι γιατροί την δουλειά τους κάνουν . Το καλό σε αυτόν που θα απευθυνθούμε είναι πως δεν μας έδωσε κάποιο ¨ποσοστό επιτυχίας " . Εφόσον λέει εσύ είσαι σούπερ που είναι το βασικό όλα καλά θα πάνε ! Από κει και πέρα είναι να το πιστέψουμε εμείς πρώτα ! Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα ; Μα έχουμε εμβρυομεταφορές ή όχι ακόμα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η ourania είπε:

Κορίτσια το 2018 μας μπήκε με τον καλύτερο τρόπο. Ερχεται μωρό στην οικογένεια. Είναι εγκυος η αδερφή μουυυυυ.... 787 χοριακή... Its Party time.... Μακάρι να τα κάνουμε ζευγαρι. Οι υπόλοιποι θα λαλήσουν αλλά σκασιλες μαααααςςςςς....

Συγχαρητήρια με το καλό να έρθει ένα υγιέστατο μωράκι !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ElektraGr είπε:

Μα κανείς δεν ξέρει !! Το ξέρουν οι δυο καλύτερες φίλες μου αλλά τι να μου πουν κι αυτές .. Δεν περάσανε από αυτή τη διαδικασία .. Φυσιολογικά κάνανε τα μωράκια τους ! Αλλά κι οι συγκεκριμένοι γιατροί την δουλειά τους κάνουν . Το καλό σε αυτόν που θα απευθυνθούμε είναι πως δεν μας έδωσε κάποιο ¨ποσοστό επιτυχίας " . Εφόσον λέει εσύ είσαι σούπερ που είναι το βασικό όλα καλά θα πάνε ! Από κει και πέρα είναι να το πιστέψουμε εμείς πρώτα ! Εσύ σε τι φάση είσαι τώρα ; Μα έχουμε εμβρυομεταφορές ή όχι ακόμα ;

Ποσοστα επυτυχιας δεν δινουν και ποτε εφοσον σου λενε "εεε μη νομιζεις πως με μια εξωσωματικη θα εχεις και 50%"αυτο με τρελενει αλλα και τι να πεις! Εγω περιμενω να αδιαθετισω να κανω σκρατσιν για δευτερη φορα και στον επομενο κυκλο αν ειναι καλος να παμε για εμβρυομεταφορα! Εσυ εχεις κανει ωολυψια ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ourania είπε:

Κορίτσια το 2018 μας μπήκε με τον καλύτερο τρόπο. Ερχεται μωρό στην οικογένεια. Είναι εγκυος η αδερφή μουυυυυ.... 787 χοριακή... Its Party time.... Μακάρι να τα κάνουμε ζευγαρι. Οι υπόλοιποι θα λαλήσουν αλλά σκασιλες μαααααςςςςς....

Τι υπεροχα νεα!Αντε με το καλο να μας ανακοινωσεις και τα δικα σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η love30 είπε:

Ποσοστα επυτυχιας δεν δινουν και ποτε εφοσον σου λενε "εεε μη νομιζεις πως με μια εξωσωματικη θα εχεις και 50%"αυτο με τρελενει αλλα και τι να πεις! Εγω περιμενω να αδιαθετισω να κανω σκρατσιν για δευτερη φορα και στον επομενο κυκλο αν ειναι καλος να παμε για εμβρυομεταφορα! Εσυ εχεις κανει ωολυψια ?

Εγω τπτ ... Θα κανω μια βιοψια πρωτα γτ βρεθηκε κατι στη μαστογραφια που ολοι κι οι πιο ειδικοι μου επιβεβαιωσαν πως δεν ειναι τιποτα..αλλα λογω εξωσωματικης ν την κανω ν τελειωνω να μην τρεχω στην κυηση γθα ελεγχους..ουτε καν τα φαρμακα δεν εχω γραψεθ ν παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Εγω τπτ ... Θα κανω μια βιοψια πρωτα γτ βρεθηκε κατι στη μαστογραφια που ολοι κι οι πιο ειδικοι μου επιβεβαιωσαν πως δεν ειναι τιποτα..αλλα λογω εξωσωματικης ν την κανω ν τελειωνω να μην τρεχω στην κυηση γθα ελεγχους..ουτε καν τα φαρμακα δεν εχω γραψεθ ν παρω

Επιτροπη περασες?αν ναι γραψτε τα φαρμακα να μην εχεις θεμα με την ημερομηνια !!! Καλητερα να εισαι καλυμενη και απο αυτο εφοσον δεν ειναι κατι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ElektraGr ευχομαι να μην είναι τιποτα και όλα να πανε καλα!

@love30 πότε ξεκινας εσυ? Με το καλό κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

@ElektraGr ευχομαι να μην είναι τιποτα και όλα να πανε καλα!

@love30 πότε ξεκινας εσυ? Με το καλό κοριτσακι μου!

Εγω σημερα αδιαθετησα αλλα εμβρυομεταφορα θα κανω στον απομενο κυκλο σημερα θα παρω τον γιατρο για να κανονησουμε για το σχρατσιν!εσυ πως εισαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η love30 είπε:

εσυ πως εισαι?

Καλα κοριτσακι μου...προετοιμαζουμε το ενδομήτριο προς το παρον..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλα κοριτσακι μου...προετοιμαζουμε το ενδομήτριο προς το παρον..

Ειναι λεπτο?σε ρωταω γιατι και εγω εχω θεματακι δεν ειναι ποτε πανω απο 7,5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@love30 Οχι δε μου εχει πει κατι τετοιο, με είδε σημερα ο γιατρός (9η μερα του κυκλου) και μου ειπε ότι ακόμα δεν είναι ετοιμο και θελει λίγο ακόμα, μου αυξησε τα cyclacur από 4 την ημέρα σε 5 και θα με ξαναδει τη Δευτερα. Οπότε περιμενουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@love30 Οχι δε μου εχει πει κατι τετοιο, με είδε σημερα ο γιατρός (9η μερα του κυκλου) και μου ειπε ότι ακόμα δεν είναι ετοιμο και θελει λίγο ακόμα, μου αυξησε τα cyclacur από 4 την ημέρα σε 5 και θα με ξαναδει τη Δευτερα. Οπότε περιμενουμε..

Μια χαρα τοτε προχωρας και ολα θα γινουν καλη επυτυχια να εχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...