Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joy1988 είπε:

Χαιρομαι που δεν σου βρηκε κατι..Ελπιζω να πετυχει σε σενα και σε ολες μας! Εχω ακουσει κι γω για την ομαδα του παπαγεωργιου οτι ειναι καλη. εχεις καποιον συγκεκριμενο γιατρο που σε παρακολουθει να φανταστω? και ειναι ευκολο να κλεισεις ραντεβου? σε ποιο τμημα?θελω να εχω μια εναλλακτικη απο γιατρο γι αυτο σε ρωταω.. εγω θα παω στο Embryolab με την Ιωακειμιδου.. μου εβγαλε οτι ξερει το αντεικειμενο..τωρα στο βωμο του χρηματος πολλα παιζονται κ δυστυχως ειμαστε στα χερια τους. στο παπαγεωργιου απο κοστος τι παιζει?

ο Κολυμπιανάκης αποφασιζει το πρωτόκολλο, κάνει τους υπέρηχους, την ωοληψια και την μεταφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η jazz είπε:

ο Κολυμπιανάκης αποφασιζει το πρωτόκολλο, κάνει τους υπέρηχους, την ωοληψια και την μεταφορά 

και οι μαίες που είναι υπεύθυνες της μονάδας σου εξηγούν όλες τις απορίες. Είναι εύκολο πλέον για ραντεβού και χωρίς μεγάλη αναμονή , παίρνεις στο νοσοκομείο και ζητάς την μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.  γύρω στα 1500€ κοστίζει η διαδικασία κι αυτό μόνο αν χρειαστεί να γίνει μικρογονιοποιηση. Αλλιώς τίποτα, 176€ η απλή εξωσωματική. Θέλει λίγη υπομονή με τα ραντεβού γενικά και με την αναμονή σε κάθε επίσκεψη. μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η jazz είπε:

και οι μαίες που είναι υπεύθυνες της μονάδας σου εξηγούν όλες τις απορίες. Είναι εύκολο πλέον για ραντεβού και χωρίς μεγάλη αναμονή , παίρνεις στο νοσοκομείο και ζητάς την μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.  γύρω στα 1500€ κοστίζει η διαδικασία κι αυτό μόνο αν χρειαστεί να γίνει μικρογονιοποιηση. Αλλιώς τίποτα, 176€ η απλή εξωσωματική. Θέλει λίγη υπομονή με τα ραντεβού γενικά και με την αναμονή σε κάθε επίσκεψη. μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη!!

 

 

στις πριν 31 λεπτά, ο/η jazz είπε:

και οι μαίες που είναι υπεύθυνες της μονάδας σου εξηγούν όλες τις απορίες. Είναι εύκολο πλέον για ραντεβού και χωρίς μεγάλη αναμονή , παίρνεις στο νοσοκομείο και ζητάς την μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής.  γύρω στα 1500€ κοστίζει η διαδικασία κι αυτό μόνο αν χρειαστεί να γίνει μικρογονιοποιηση. Αλλιώς τίποτα, 176€ η απλή εξωσωματική. Θέλει λίγη υπομονή με τα ραντεβού γενικά και με την αναμονή σε κάθε επίσκεψη. μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη!!

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου @jazz για τις πληροφοριες. Ευχομαι τα καλυτερα συντομα. Αν χρειαστω καποια αλλη πληροφορια θα σε ενοχλησω να ξερεις..και συγνωμη αν σε ζαλισα με τις ερωτησεις μου.. δηλαδη τα καλυπτει το ταμειο με λιγα λογια..εκτος της μικρογονιμοποιησης οπως λες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Joy1988 είπε:

 

Σ'ευχαριστω παρα πολυ κοριτσι μου @jazz για τις πληροφοριες. Ευχομαι τα καλυτερα συντομα. Αν χρειαστω καποια αλλη πληροφορια θα σε ενοχλησω να ξερεις..και συγνωμη αν σε ζαλισα με τις ερωτησεις μου.. δηλαδη τα καλυπτει το ταμειο με λιγα λογια..εκτος της μικρογονιμοποιησης οπως λες..

χαρά μου αν μπορώ ν βοηθήσω σε κάτι!!  την Ιωακειμίδου που λες την έχεις γενικά για γιατρό σου, ή μόνο για την εξωσωματική;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η jazz είπε:

χαρά μου αν μπορώ ν βοηθήσω σε κάτι!!  την Ιωακειμίδου που λες την έχεις γενικά για γιατρό σου, ή μόνο για την εξωσωματική;;

Ειχα μια πολυ καλη γιατρο αλλα εκλεισε το γραφειο της γιατι πηγε σε Νοσοκομειο της Χαλκιδικης. Οποτε μου πεφτει μακρια κ γι αυτο πηγα κατευθειαν στην Ιωακειμιδου κ την εχω γενικα κ πιο πολυ για την εξωσωματικη..απ οτι μου ειπε η ιδια θα ανοιξει δικο της γραφειο κ θα συνεργαζεται με το embrylab.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2017 at 5:14 ΜΜ, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ 2 φορές που προσπάθησα με κατεψυγμένα πήρα ορμόνες!! Μπορείς να πας και σε φυσικό κύκλο αλλά οι γιατροί δεν το υποστηρίζουν ιδιαίτερα γτ θέλει πολύ στενή παρακολούθηση!! Με τις ορμόνες κανεις ένα τεχνητό κύκλο και ο γιατρός έχει τον απόλυτο έλεγχο!! 

Ο γυναικολόγος μου θέλει να πάμε σε φυσικό κύκλο για να αποφύγουμε την εξωμήτρια κύηση που ισχυρίζεται ότι μου συνέβηκε στη πρώτη εξωσωματική λόγο φαρμάκων. Αυτό που με αγχώνει είναι να πάνε όλα καλά και να μη χάσει τον έλεγχο.  Θέλει να με δει τη δέκατη μέρα της περιόδου. Δεν είναί λίγο αργά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2017 at 1:15 ΜΜ, ο/η Athena D. είπε:

Ναι..Ελπιζω κι εγω σε αυτο το θαυμα!!!Να ξυπνησουν οι ωοθηκες μου!Και να σκεφτείς ειχα κανει πριν 2 μηνες αναζωογονηση ωοθηκων...Κοιμουνται ακομη!Σε ευχαριστω που μ απαντησες...Θα σας πω τα νεοτερα!!!:x

Ελπίζω να εχεις ευχαριστα νεα σημερα! Σου στελνω όλη μου τη θετική σκέψη! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ελπίζω να εχεις ευχαριστα νεα σημερα! Σου στελνω όλη μου τη θετική σκέψη! :) 

Επιασε η θετικη σκεψη γλυκο μου κοριτσι!!Ξυπνησαμε!Εχω ενα ωαριακι αλλα θα κανουμε δουλεια μ αυτο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Athena D. είπε:

Επιασε η θετικη σκεψη γλυκο μου κοριτσι!!Ξυπνησαμε!Εχω ενα ωαριακι αλλα θα κανουμε δουλεια μ αυτο!!!!!!

Θα είναι το πιο γοητευτικό ωαριάκι!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

ΝΑΙ!!!!!!!:x:xΕιμαι πολυ συγκινημένη!!!

ευχομαι να ειναι το 1 και τυχερο!!!! :) ποτε θα στο παρουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η miniatoura87 είπε:

ευχομαι να ειναι το 1 και τυχερο!!!! :) ποτε θα στο παρουν?

Σε ευχαριστω πολυ πολυ  :xγια τις ευχες!!!!!! Περιμένω μια εξέταση σήμερα και μετα θα γνωρίζω τα περαιτέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Επιασε η θετικη σκεψη γλυκο μου κοριτσι!!Ξυπνησαμε!Εχω ενα ωαριακι αλλα θα κανουμε δουλεια μ αυτο!!!!!!

Με το καλο κοπελα μουυυυυ...πολυ χαρηκα!!Με την βοήθεια της Παναγίας θα ειναι το τυχερό αυτο το ωαριακι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατερινάκι/only love είπε:

Με το καλο κοπελα μουυυυυ...πολυ χαρηκα!!Με την βοήθεια της Παναγίας θα ειναι το τυχερό αυτο το ωαριακι!!!

Σε ευχαριστω  πολυ Κατερινακι μου!!!!Απο το στομα σου και στου Θεου τ αυτι!!!!Ευχομαι σε ολα τα κοριτσια τα καλυτερααααααααα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Επιασε η θετικη σκεψη γλυκο μου κοριτσι!!Ξυπνησαμε!Εχω ενα ωαριακι αλλα θα κανουμε δουλεια μ αυτο!!!!!!

Γιούπι!!! Συγχαρητήρια.. μια χαρά, ένα και τυχερό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η jazz είπε:

Γιούπι!!! Συγχαρητήρια.. μια χαρά, ένα και τυχερό..

χαχαχα!!!!!Το ευχομαι απο τα βαθη της καρδιας μου!!!Και για σενα τις καλυτερες ευχες μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

ΝΑΙ!!!!!!!:x:xΕιμαι πολυ συγκινημένη!!!

Αντε Αθηνα μου, με το καλο...εχω ενστικτο για σενα και μην μας ξεχασεις να στειλεις τονους μπεμπεδοσκονης να μας πιασει ολες!!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Αντε Αθηνα μου, με το καλο...εχω ενστικτο για σενα και μην μας ξεχασεις να στειλεις τονους μπεμπεδοσκονης να μας πιασει ολες!!!!! Περιμενουμε νεα σου!!!!

Ευχαριστω πολυ joy μου!!!!Μακαρι να πανε οπα καλα και θα σκορπισω μπεμπεδοσκονη και θετκη ενεργεια σε ολες σας κοριτσι μου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/8/2017 at 8:17 ΠΜ, ο/η Anastasia2013 είπε:

Ο γυναικολόγος μου θέλει να πάμε σε φυσικό κύκλο για να αποφύγουμε την εξωμήτρια κύηση που ισχυρίζεται ότι μου συνέβηκε στη πρώτη εξωσωματική λόγο φαρμάκων. Αυτό που με αγχώνει είναι να πάνε όλα καλά και να μη χάσει τον έλεγχο.  Θέλει να με δει τη δέκατη μέρα της περιόδου. Δεν είναί λίγο αργά;

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα γτ δεν έχω σάλπιγγες!! Δεν μου φαίνεται καθόλου αργά εφόσον η ωορρηξία αν έχεις π.χ κύκλο 24 ημερών γίνεται την 10η μέρα, 25 ημερών 11η μέρα και ούτε καθεξής επομένως μια χαρά πιστεύω 

@Athena D. πολύ χαίρομαι για σένα!!! Εύχομαι να είναι το τυχερό σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα γτ δεν έχω σάλπιγγες!! Δεν μου φαίνεται καθόλου αργά εφόσον η ωορρηξία αν έχεις π.χ κύκλο 24 ημερών γίνεται την 10η μέρα, 25 ημερών 11η μέρα και ούτε καθεξής επομένως μια χαρά πιστεύω 

@Athena D. πολύ χαίρομαι για σένα!!! Εύχομαι να είναι το τυχερό σου!! 

Ευχαριστω πολυ!!!!Και σε σενα ευχομαι τα καλυτεραααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Κορίτσια μου τι κάνετε; Ελπίζω να ξεκουραστηκατε αρκετά και τώρα να ξεκινήσουμε δυναμικά τις προσπάθειες μας!! 

@Athena D. τελικά πως πήγε η προσπάθεια σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! :) 

Τι κανετε? Πως τα περάσατε?

Εχω μέρες να μπω, ημουν διακοπές και είπα να πάρω ρεπό από όλα μπας και ηρεμήσω.... Μάταια όμως, στη παραλία παντου μωρακια.... τα ματια μου ήταν στραμμένα πάνω τους....το μυαλό μου στα ίδια και τα ίδια.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Καλημερα κοριτσια! :) 

Τι κανετε? Πως τα περάσατε?

Εχω μέρες να μπω, ημουν διακοπές και είπα να πάρω ρεπό από όλα μπας και ηρεμήσω.... Μάταια όμως, στη παραλία παντου μωρακια.... τα ματια μου ήταν στραμμένα πάνω τους....το μυαλό μου στα ίδια και τα ίδια.......

καλημέρα!! peacockακι ολες τα ίδια σκεφτόμαστε, φυσικό είναι.. τι έχει το πλάνο από δω και πέρα??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Καλημέρα @peacock πόσο σε καταλαβαίνω!! Και εγώ ακριβώς τα ίδια!!! 

Νομίζω όλες μας....

Είχα μια κρυφή ελπίδα να χαλαρωσω αλλα δεν.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...