Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

Κοριτσια Γεια σας. Όλες οι εξετάσεις πρέπει να έχουν σφραγίδα του εοππυ. Ορμονολογικες μόνο η γυναίκα. Γνωμάτευση από ουρολογο μόνο αν έχει θεμα ο άντρας ώστε να φαίνεται γτ σας στέλνουν για εξωσωματική. Αν πχ έχει η γυναίκα γνωμάτευση ότι έχει κλειστές σάλπιγγες σαφώς κ δ χρειάζεται χαρτί ουρολογου για τ άντρα. Αν έχεις όλα τα δικαιολογητικά δεν κόβουν. Όσο για τη σπερματεγχυση δ έχω ακούσει να ζητάνε από καμία επιτροπή. Είναι υποχρέωση τ γιατρού σας να ελέγξει τ φάκελο κ έχει ευθύνη να είναι σωστός κ πλήρης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξέρεις που είναι το θέμα;;;αν θέλουν να το έχεις κάνει με συνταγή εοπυυ...

δηλ κάποια εργαστήρια σου λένε οτι βάζουν σφραγίδα συμβεβλημένος εοπυυ( ο γιατρός δηλ) αλλα δεν το κάνουν με συνταγη εοπυυ για να πληρώσεις μόνο τη συμμετοχη...

εγω και στα δύο πλήρωσα 40 ευρώ χωρίς συνταγή ΕΟΠΥΥ...μόνο στη βιοιατρική το δεχτηκαν με συνταγή εοπυυ...

εχω πελαγώσει!!:crazy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα δ πειράζει. Αν είναι όντως συμβεβλημένοι με εοππυ θα πας κ θα ζητησειςσφραγίδα ανεξαρτήτως πόσο πλήρωσες. Αρκεί τ εργαστήριο να είναι συμβεβλημένο.

Άλλο αν στο έχει γράψει ο γιατρός ώστε να μην πληρώσεις. 

Εμείς που είχαμε κάνει από μόνοι μας δ ξέραμε ότι γράφεται όταν περασαμε επιτροπή πήγα απλά στο εργαστήριο κ ζήτησα να μου τα σφραγίσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτούς δ τους νοιάζει αν σ τ έγραψε γιατρός η όχι. Αρκεί τ σπερμοδιαγραμματα να είναι σφραγισμένα. Δε ζητάνε τη συνταγή μόνο τ σπερμοδιαγραμματα. Γτ στις ορμονολογικες έχεις μαζί τη συνταγή; Όχι την κρατάει τ εργαστήριο κ συ παίρνεις τς αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες. Στην Κρήτη ζητάνε κ ορμονικές του άντρα. Αν το προβλημα είναι οι σάλπιγγες θέλει απλά 1 σπερμοδιάγραμμα. ΤΟ αν τα πλήρωσες εξολοκλήρου ή μόνο συμμετοχή δεν τους ενδιαφέρει. Απλά ζήτα να στα σφραγίσουν, να τα υπογράψουν κ γενικά να βάλουν πάνω ότι έχουν.

 

Επίσης κάποιος απο την διαχείριση να δει τι παίζει με το site γιατι απο το πρωι μου βαράει το antivirus οτι υπάρχει ιός κ τον μπλοκάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας...απ οτι φαίνεται δεν υπάρχει θέμα!!οποτε ηρεμησα..???

Να ρωτησω κάτι άλλο...στην επιτροπή πρεπει να πάμε και οι δυο?η αρκεί μονο εγώ?γιατί και οι άδειες απο την δουλεια δεν είναι ευκολο θέμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πέρασα στη Θεσσαλονίκη κ πήγα μαζί με τ άντρα μ γτ είμαστε από επαρχία. Αλλά ήταν πολλές κοπέλες μόνες τους. Ουσιαστικά τ φάκελό καταθέτεις οπότε δ πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα να πας μόνη σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόνη σου μπορείς να πας όπως λένε και τα κορίτσια... αλλωστε δεν θα είσαι μόνη... θα πιάσεις κουβεντα με τα άλλα κορίτσια εκεί που θα περιμένουν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στου Ηρακλείου το γράφει πρώτο πρώτο Υποχρεωτική η αυτοπροσώπως παρουσία του ζεύγους. Κ το έχουν κ υπογραμισμένο. Οτι να ναι είναι. Το Ηράκλειο έχει καταντήσει το χειρότερο κ το πιο σπαστικό. Αφου δεν μας ζητάνε εκκαθαριστικό εφορίας, φώτο του σπιτιού κ εγγραφη συννενεση της γειτονιάς (μην κ τους ενοχλεί το κλάμα του πιθανού μωρού) πάλι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να είστε καλά βρε κορίτσια!!!τι θα εκανα χωρίς εσάς!!!?????

Θα μάθουμε την πεμπτη!!κάτσε να δουμε αν γίνει η επιτροπή λόγω απεργίας!!!θα τους πάρω αυριο τηλ να ρωτησω!!!μην πάω άδικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Ευχαριστωωω!!!!!???

Αύριο περναω τελικά επιτροπή κορίτσια!!!δεν θα απεργησουν!!!ελπίζω όλα να πάνε καλά!!!???

Καλή επιτυχία κορίτσι μην μασάς αύριο στις ερωτήσεις αν τυχόν κάνουν ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κουκλιτσες!!!τι κανετε;

Πέρασα επιτροπή σήμερα!!!!???

επιτελους μπήκα στην τελική ευθεία!!!τελικά ηταν μια χαρά...ουτε 2 λεπτα δεν με κράτησαν!!!τσαμπα άγχος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Καλημέρα κουκλιτσες!!!τι κανετε;

Πέρασα επιτροπή σήμερα!!!!???

επιτελους μπήκα στην τελική ευθεία!!!τελικά ηταν μια χαρά...ουτε 2 λεπτα δεν με κράτησαν!!!τσαμπα άγχος!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι καλό ξεκίνημα και με τα καλύτερα αποτελέσματα σου εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστωωωωωω!!!!

Άντε με το καλό όλες μας να αποκτήσουμε το θαυματακι μας!!!

Περίοδο περιμένω 02/01...χαχα!!!με την καλη χρόνια ξεκιναω...μακαρι το 2018 να είναι η καλύτερη χρόνια για όλες μας!!!???????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χωρίς παρεξήγηση Ιωάννα μου.  Φυσικα και θα ρωτήσεις τον γιατρό σου.Δεν περνουμε τίποτα χωρίς να ρωτάμε τον γιατρό που μας παρακολουθεί. Μπορεί κάποια φάρμακα που περνώ εγώ πχ ή κάποια άλλη κοπέλα για την δική σου περίπτωση να μην κάνουν ή να μην τα χρειάζεσαι καν. Ακόμα και για μια απλή βιταμίνη. Είπαμε: Ο ΚΆΘΕ ΟΡΓΑΝΙΣΜΌΣ ΕΊΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ.  Μην περνετε γενικά φάρμακα χωρίς να έχετε το οκ του γιατρού σας.Και μην ξεχνάτε δεν είμαστε "μάζα" η κάθε μια μας είμαι ΜΟΝΑΔΙΚΗ.  Μπορείς αν θέλεις να κάνεις ερώτηση τύπου.... μια κοπέλα πήρε το τάδε φάρμακο- χάπι- βιταμίνη,ή μου πρότειναν ή διάβασα και είχε πολύ καλό αποτέλεσμα μήπως να το πάρω και εγώ?Το χρειάζομαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καμία παρεξήγηση κοριτσάκι μου!!!αυτό σκέφτηκα κι εγώ...δεν μπορούμε να παίρνουμε κάτι χωρίς την έγκριση του γιατρού!!

Καταλαβαίνω οτι η καθεμία μας θέλει όπως μπορεί να βοηθήσει την αλλη!!!όλες μας εδώ μέσα έχουμε το ίδιο όνειρο!!!λογικό είναι να αναφέρουμε οτι γνωρίζουμε!!

Σίγουρα θα ρωτησω τον γιατρό...έχω ακούσει και για βιταμίνη d και για αλλά πολλά!!!

Πάντως σας ευχαριστώ όλες για οτι προσφερετε σε μένα...απο συμβουλες,γνώσεις ,ενδιαφέρον κτλ...!!???

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα. Το inofert είναι ουσιαστικά φυλλικο οξυ κ κάτι ακόμα που δεν θυμάμαι. Βοηθάει απο το να χάσεις βαρος ( σου προκαλει κορεσμό θεωρητικα) αλλά κ γεμιζεις τις αποθήκες με ουσίες που χρειάζεται γενικά. Απλα είναι λίγο ακριβουτσικα. Το inofert compi κανει κάπου στα 15€ οι 20 μέρες και το plus 25€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...