Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

@ioannapl μην ακους τιποτα κοριτσακι μου! Εγω πέρασα επιτροπη Αθηνας αλλα και γι αυτους ακουγα τα χειρότερα.... μην αγχωνεσαι... να είσαι προσεκτική στα χαρτια σου να είναι όπως πρέπει με οτι χρειαζεται και θα σε περασουν.

Εγώ παλι για την Αθήνα εχω ακουσει τα καλυτερα!!τα χαρτιά μου τα έχω όλα μια χαρά...αλλά η αλήθεια είναι δεν μπορω να φανταστω γιατί να μας κόψουν...το μονο που σκέφτομαι επειδή πάμε κατευθείαν για εξωσωματική μήπως μου πουν για σπερματεγχυση πρωτα!!δεν ξέρω αγχωνομαι πολύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannapl είπε:

Αν δεν είμαι αδιάκριτη τι θέμα είχατε εσείς??δηλ τους αλλους που περνουσατε μαζί τους κοβανε??για ποιο λογο??????

Εμείς ασθενοσπερμια είχαμε δεν έμαθα τους λόγους αλλά έβλεπα ότι βγαίνανε κλαίγοντας τα κορίτσια και βριζανε είχα πολύ άγχος και μόλις βάλανε την σφραγίδα εξαφανίστηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sunshine 88 είπε:

Εμείς ασθενοσπερμια είχαμε δεν έμαθα τους λόγους αλλά έβλεπα ότι βγαίνανε κλαίγοντας τα κορίτσια και βριζανε είχα πολύ άγχος και μόλις βάλανε την σφραγίδα εξαφανίστηκα

Κι εμείς το ίδιο θέμα έχουμε....εχετε κανει σπερματεγχυση η κατευθείαν εξωσωματικη??εμας ο γιατρός μας πρότεινε κατευθείαν εξωσωματικη και λόγω ηλικιας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ioannapl είπε:

Εγώ παλι για την Αθήνα εχω ακουσει τα καλυτερα!!τα χαρτιά μου τα έχω όλα μια χαρά...αλλά η αλήθεια είναι δεν μπορω να φανταστω γιατί να μας κόψουν...το μονο που σκέφτομαι επειδή πάμε κατευθείαν για εξωσωματική μήπως μου πουν για σπερματεγχυση πρωτα!!δεν ξέρω αγχωνομαι πολύ!!!

Kι εγω ετσι αγχωνόμουν... και φοβόμουν οτι θα μου πουν να δοκιμασω 3 σπερματεγχυσεις πρωτα και μετα να παω εκεί.... τελικά με πέρασαν με τη πρωτη! Γι αυτό σου λεω.... cool...θα πας εκεί, θα δωσεις τα χαρτακια σου και όλα θα πανε καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mariloux μόνο θετική χοριακή μπορω να δεχτω από σενα.... με το καλό κοριτσακι μου! Είμαστε μαζί σου... :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι φρικτή αυτή η διαδικασία της επιτροπής, μην νομίζεις οτι στην Αθηνα είναι καλύτερα.. Είχα δει και εγώ πολλές κοπέλες να βγαίνουν κλαίγοντας και βρίζοντας, ψυχοφθόρα διαδικασία ούτε για τις πανελλήνιες τέτοιο άγχος χαχα.. Εγώ καποιες απο τις κοπέλες που ρώτησα το λόγο μου είπαν οτι τους έλειπαν κάποιες ορμονολογικές, είτε βεβαίωση οτι ο γιατρός που έχει κάνει τον υπέρηχο είναι πιστοποιημένος δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι, είτε δεν ειχαν μαζί τους εκτυπωμένη ασφαλιστική ικανότητα!! Αυτά αν θυμηθώ κάτι άλλο θα σου γράψω!! Πάντως μην μασας, να πας χωρίς φόβο και να είσαι ψυχραιμη, αν έχεις οτι γράφει αυτό το ριμαδοχαρτι με τα απαραίτητα δικαιολογητικά όλα καλά θα πάνε!! Πότε περνας επιτροπή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

Κι εμείς το ίδιο θέμα έχουμε....εχετε κανει σπερματεγχυση η κατευθείαν εξωσωματικη??εμας ο γιατρός μας πρότεινε κατευθείαν εξωσωματικη και λόγω ηλικιας!!

Έχω κάνει το 2015 σπερματεγχυση αλλά δεν πήγα κάποιο χαρτί. 

Μην αγχώνεσαι καλή επιτυχία σου εύχομαι ποτέ έχεις ραντεβού με την επιτροπή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ioannapl στην ίδια φάση είμαι. Μαζευω χαρτιά. Περνάω Ηράκλειο κ μου έστειλαν με email τι χαρτια πρεπει να έχω μαζί. Νομίζω ότι είναι ευκολα. Αν θες σου τα στέλνω. Mariloux ο υπέρηχος εσωτερικών γεννητικών οργάνων πρέπει να είναι είτε από ακτινολόγο είτε απο γυναικολόγο πιστοποιημένο απο το ΚΕΣΥ.  Εγώ το θέμα το έχω με το ΙΚΑ που δεν μου δίνει την ασφαλιστική ικανότητα αλλά ευτυχώς θα την βγάλω από τη σελίδα στο ιντερνετ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ourania αυτό ακριβώς δεν θυμόμουν, πιστοποιημένος απο ΚΕΣΥ!! Μπορείς πανεύκολα να βγάλεις την ασφαλιστική ικανότητα απο το Ίντερνετ, εγώ δεν είχα πάει καν στο ΙΚΑ, μόνη μου την έβγαλα!! Εσύ πότε με το καλό περνας επιτροπή, σε έχουν ενημερώσει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sunshine 88 είπε:

Έχω κάνει το 2015 σπερματεγχυση αλλά δεν πήγα κάποιο χαρτί. 

Μην αγχώνεσαι καλή επιτυχία σου εύχομαι ποτέ έχεις ραντεβού με την επιτροπή 

Είχα κλείσει 14/12 αλλά λένε έχει 24ωρη απεργία!!τα χαρτιά τα έχω όλα!!!δεν έχω γι αυτο αγχος...απλα επειδή πάω κατευθείαν για εξωσωματική χωρίς σπερματεγχυση αγχωνομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η ourania είπε:

ioannapl στην ίδια φάση είμαι. Μαζευω χαρτιά. Περνάω Ηράκλειο κ μου έστειλαν με email τι χαρτια πρεπει να έχω μαζί. Νομίζω ότι είναι ευκολα. Αν θες σου τα στέλνω. Mariloux ο υπέρηχος εσωτερικών γεννητικών οργάνων πρέπει να είναι είτε από ακτινολόγο είτε απο γυναικολόγο πιστοποιημένο απο το ΚΕΣΥ.  Εγώ το θέμα το έχω με το ΙΚΑ που δεν μου δίνει την ασφαλιστική ικανότητα αλλά ευτυχώς θα την βγάλω από τη σελίδα στο ιντερνετ.

 

Ourania αν μπορεις να μου τα στειλεις!!!αν και δε νομιζω οτι μου λείπει τίποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariloux κάπου μέσα στο Γενάρη. Ημερομηνία θα ξέρω τέλος Δεκεμβρίου ή αρχές Γενάρη. Τετάρτη ξανά θα κάνω κάποιες εξετάσεις που θέλει ο γιατρός κ να φρεσκάρω κ μερικές για την επιτροπή. Μας πίνουν το αίμααααα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ioannapl όντως κάποια απεργία υπάρχει εκείνη την ημέρα, αλλά σου είπαν οτι η επιτροπή δεν θα λειτουργεί;

Με το καλό κορίτσια να πάτε να πάρετε την έγκριση & να φύγετε απο εκει με ένα τεράστιο χαμόγελο!! Προσέξτε όμως με τη χοριακή, θέλουν μια αρνητική το πολύ 15 μέρες πριν την επιτροπή άρα φροντίστε να την κάνετε τελευταία στιγμή, μην σας πω και τελευταία μέρα για να είστε οκ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ourania είπε:

Mariloux κάπου μέσα στο Γενάρη. Ημερομηνία θα ξέρω τέλος Δεκεμβρίου ή αρχές Γενάρη. Τετάρτη ξανά θα κάνω κάποιες εξετάσεις που θέλει ο γιατρός κ να φρεσκάρω κ μερικές για την επιτροπή. Μας πίνουν το αίμααααα....

 

Εντος Κρητης θα γινει η διαδικασια η εκτος;; Καλη επιτυχια με την επιτροπη..ειναι ζορικοι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ElektraGr όλα στο Ηράκλειο. Έχω εμπιστοσυνη στο γιατρό, τα χαρτιά κ οι εξετάσεις είναι οκ οποτε πάω με θετική σκέψη. Αν κάτι στραβωσει θα με δείτε στις ειδήσεις. Τρελή σφάζει μέλη επιτροπής. Τσιγάρα να μου φερνεται στη φυλακή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλημέρα!!!τι κάνετε;;;

 

ερώτηση: για επιτροπή εδώ Αθήνα στις ορμονικές που αναφέρει το έντυπο παραπομπής χρειάζεται μόνο δικές μας ή και του συζύγου;;;γιατί σε άλλες κοπέλες στην Κρήτη ζητάνε και του συζύγου..εμένα ο γιατρός μου , μου είπε μόνο για μένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

κορίτσια καλημέρα!!!τι κάνετε;;;

 

ερώτηση: για επιτροπή εδώ Αθήνα στις ορμονικές που αναφέρει το έντυπο παραπομπής χρειάζεται μόνο δικές μας ή και του συζύγου;;;γιατί σε άλλες κοπέλες στην Κρήτη ζητάνε και του συζύγου..εμένα ο γιατρός μου , μου είπε μόνο για μένα!

Καλημέρα μόνο δικιές σου πο τον σύζυγό ζητάνε γνωμάτευση από ανδρολογο και τα σπερμοδιαγραματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα διαβασα και κατι αλλο...σε ανακοίνωση που έβγαλαν 21/11/2017 λένε οτι θέλουν τα σπερμοδιαγράμματα να έχουν σφραγίδα '' συμβεβλημενο εργαστήριο ΕΟΠΥΥ'' ...δηλ το συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ δεν τους κάνει;;πρέπει να περιμένουμε άλλους τόσους μήνες για σπερμοδιαγράμματα;;;θα μας τρελάνουν τωρα!!!

έχω τρελαθεί...πηγα στη βιοιατριή έβγαλαν αλλα ντ αλλα το αποτέλεσμα...εσείς κορίτσια που τα έχετε κάνει εδώ στην Αθήνα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Για την επιτροπή ζητάνε μόνο ορμονολογικές δικές μας... Εμένα δεν μου ζήτησαν γνωμάτευση από ανδρολογο (ίσως επειδή το πρόβλημα το έχω εγώ και όχι ο σύζυγος μου).. Πάντως και εμείς τα σπερμιδιαγραμματα σε βιοϊατρική τα κάναμε!! (Επιτροπή πέρασα 01/09/2016)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βιοϊατρική είναι περίπτωση τα αποτελέσματα που βγάζει για όλους είναι ψευδές να το ξέρεις. Μην αγχώνεσαι και από βιοϊατρική και τα υπόλοιπα σου κάνουν θα ζητήσεις από την γραμματέα να σου βάλει σφραγίδα μόνο αν το θέμα είναι στο σπέρμα @Mariloux θέλει όμως γνωμάτευση ανδρολογου ότι ακολούθησε θεραπεία κλπ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σφραγίδα μου έχουν βάλει '' συμβεβλημένος με εοπυυ...'' δεν έχουν σφραγίδα ΄΄συμβεβλημένο εργαστήριο εοπυυ΄΄....η βιοιατρική έιναι για κλάμματα!!!!τα αποτελέσματά τους είναι εκτός τόπου και χρόνου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ioannapl είπε:

κορίτσια καλημέρα!!!τι κάνετε;;;

 

ερώτηση: για επιτροπή εδώ Αθήνα στις ορμονικές που αναφέρει το έντυπο παραπομπής χρειάζεται μόνο δικές μας ή και του συζύγου;;;γιατί σε άλλες κοπέλες στην Κρήτη ζητάνε και του συζύγου..εμένα ο γιατρός μου , μου είπε μόνο για μένα!

Καλημέρα !! Τα δικαιολογητικά νομίζω είναι ίδια για όλους ! Και του συζύγου θα θέλουνε ..Δες τα δικαιολογητικά προσεκτικά τι ζητάνε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η ioannapl είπε:

τωρα διαβασα και κατι αλλο...σε ανακοίνωση που έβγαλαν 21/11/2017 λένε οτι θέλουν τα σπερμοδιαγράμματα να έχουν σφραγίδα '' συμβεβλημενο εργαστήριο ΕΟΠΥΥ'' ...δηλ το συμβεβλημένος με ΕΟΠΥΥ δεν τους κάνει;;πρέπει να περιμένουμε άλλους τόσους μήνες για σπερμοδιαγράμματα;;;θα μας τρελάνουν τωρα!!!

έχω τρελαθεί...πηγα στη βιοιατριή έβγαλαν αλλα ντ αλλα το αποτέλεσμα...εσείς κορίτσια που τα έχετε κάνει εδώ στην Αθήνα;;;

Μπορεί εάν δεν έχει σφραγίδα ο γιατρός .. το εργαστήριο κλπ να σου γράψει τον αριθμό σύμβασης του μ τον ΕΟΠΥΥ αλλά πάντα σφραγίδα κ υπογραφή !!! Προσωπικά πέρασα επιτροπή τον Οκτώβριο και το δεχτήκανε έτσι !! Καλή επιτυχία και υπομονή μεγάλη  :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...