Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Θελει την στρογγυλη σφραγιδα?

Δεν ξέρω τι σφραγίδα είναι αλλά δεν είχε ο γιατρός !!Θα τον ξαναρωτήσω την Τετάρτη μήπως του στείλουνε ... Ξέρω και γω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Μια φορα εμενα μου δωσανε λαθος χαρτια να μαζεψω και πηγα Αθηνα για επιτροπη και φυσηκα δεν περασα!αλλα εφτεγε το ικα της πολης μου!

Αυτή η γραφειοκρατία πάντως απάλευτη στην Ελλάδα μας :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η ElektraGr είπε:

Σίγουρα όλες πάμε πανικοβλημένες σε κάθε εξέταση ... Αλλά να σου πω ... αν με την πρώτη ματιά καταλάβεις πως είναι καλό το κλίμα ... τότε όλα είναι πολύ κουλ :) 

Καλή επιτυχία να έχεις 

Ευχαριστω !!!μια χαρα ειμαι με το γιατρο μου αλλα γινετε και με μεθη αυτη η εξεταση ενω εγω δεν!!!δεν ειπε κατι για μεθη τιποτα!φοβαμε λιγο αλλα ειναι σαν εμβρυομεταφορα η αισθηση αρα λιιιιιγο υπομονη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ElektraGr είπε:

Αυτή η γραφειοκρατία πάντως απάλευτη στην Ελλάδα μας :P 

Ασε που εφαγα ολες τις εξετασεις χωρις λογο ασε τον κοπο χωρις λογο !!!ειμαι και μακρυα απο Αθηνα!!!! ειχαμε ραντεβου στη Λαρισα μια φορα αλλα σταματησε η επιτροπη και ξαναξεκινησε παλι μετα απο καιρο !!!εγω μενω Καρδιτσα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ευχαριστω !!!μια χαρα ειμαι με το γιατρο μου αλλα γινετε και με μεθη αυτη η εξεταση ενω εγω δεν!!!δεν ειπε κατι για μεθη τιποτα!φοβαμε λιγο αλλα ειναι σαν εμβρυομεταφορα η αισθηση αρα λιιιιιγο υπομονη!!!!!

Αααααααα δεν ξέρω από εμβρυομεταφορά !! Λέμε λέμε λέμε αλλά είμαστε πολύ δυνατές οι γυναίκες σε σχέση με τους άντρες μας :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ασε που εφαγα ολες τις εξετασεις χωρις λογο ασε τον κοπο χωρις λογο !!!ειμαι και μακρυα απο Αθηνα!!!! ειχαμε ραντεβου στη Λαρισα μια φορα αλλα σταματησε η επιτροπη και ξαναξεκινησε παλι μετα απο καιρο !!!εγω μενω Καρδιτσα!

Απφφφ τι να πω ... Αντί να γίνουν πιο εύκολα .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η peacock είπε:

ευχαριστουμε @Rosemary !!! Μακαρι! Πόσες φορες διαβαζω αυτα που γραφετε και ονειρευομαι οτι τα ζω κι εγω...

Με το καλό να κρατησεις στην αγκαλιά σου το μωρακι σου! :)

γρηγορα θα ερθει κ για σενα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Joy1988 συμφωνώ και εγώ με @love30 να τα ελέγξεις όλα πρώτου ξεκινήσεις εξωσωματική.

Έχω κάνει λαπαροσκόπηση και μάλιστα επεμβατική, αλλά και υστεροσκοπηση και την επόμενη μέρα ήμουν στο σπίτι!! Για μια εβδομάδα σε τραβάνε τα ράμματα αλλά θα έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο!! Και εγώ πονάω υπερβολικά κατα την περίοδο και όμως δεν βρήκαμε ούτε μια εστία ενδομητριωσης. 

Παρολαυτα αν είναι αυτό το μοναδικό πιθανό σας πρόβλημα θεωρώ οτι δεν είναι απαραίτητη η εξωσωματική, η ενδομητριωση δεν κάνει αδύνατη τη σύλληψη απλώς τη δυσκολεύει και αν όντως έχεις πρόβλημα και το λύσετε θα μπορείς να μείνεις και απο μόνη σου έγκυος!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η love30 είπε:

Αχ κοριτσακια μου δεν θελω αλλες εξετασεις ???? δεν θελω αλλα χειρουργιααααααα ???? !!!!!!!! Φοβαμε και την εξεταση πιυ θα κανω την Δευτερα και δεν αντεχω αλλο!!!! Και εγω ποναω στην περιοδο και μου περναει μονο με algofren 600mg

Μην φοβάσαι καθόλου!! Τόσα και τόσα έχουμε περάσει, εδώ θα κολλήσουμε; Εφοσον γίνεται χωρίς μεθη σημαίνει οτι ο πόνος είναι υποφερτός και αν έχεις πάρει και κάποιο παυσίπονο απο πριν θα διευκολύνει ακόμα περισσότερο την κατάσταση!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλυσπερα μπορειτε να μου πειτε στο περιπου το κοστος μιας εξωσωματικης απο το embryolab???ειδα πως μηλησατε για αυτο το κεντρο και ειπα να ρωτησω :roll: 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Xionoula είπε:

Κοριτσια καλυσπερα μπορειτε να μου πειτε στο περιπου το κοστος μιας εξωσωματικης απο το embryolab???ειδα πως μηλησατε για αυτο το κεντρο και ειπα να ρωτησω :roll: 

Για το embryοlab δεν ξέρω αλλά μπορώ να σου πω για το Life του Ιασώ στην Αθήνα για να έχεις να συγκρίνεις: 

Ωοληψια 800€

Εμβρυομεταφορα 400€

Καλλιεργεια σε βλαστοκύστες 400€  

Κατάψυξη εμβρύων 200€

Σημείωση: όπως καταλαβαινεις αναλογως με το τι θα κανεις μεταβάλλεται και το συνολικό κοστος... και δεν σου έχω γράψει  και την αμοιβή γιατρού η οποία είναι extra 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Joy1988 συμφωνώ και εγώ με @love30 να τα ελέγξεις όλα πρώτου ξεκινήσεις εξωσωματική.

Έχω κάνει λαπαροσκόπηση και μάλιστα επεμβατική, αλλά και υστεροσκοπηση και την επόμενη μέρα ήμουν στο σπίτι!! Για μια εβδομάδα σε τραβάνε τα ράμματα αλλά θα έχεις το κεφαλάκι σου ήσυχο!! Και εγώ πονάω υπερβολικά κατα την περίοδο και όμως δεν βρήκαμε ούτε μια εστία ενδομητριωσης. 

Παρολαυτα αν είναι αυτό το μοναδικό πιθανό σας πρόβλημα θεωρώ οτι δεν είναι απαραίτητη η εξωσωματική, η ενδομητριωση δεν κάνει αδύνατη τη σύλληψη απλώς τη δυσκολεύει και αν όντως έχεις πρόβλημα και το λύσετε θα μπορείς να μείνεις και απο μόνη σου έγκυος!!! 

Αχ κοριτσι μου γλυκό, δεν ξερω τι αλλο να ψάξω.. ορμονολογικές ολες καλές.. λιγο τσιμπημένη προλακτίνη αλλα οχι απαγορευτική για σύλληψη παρόλα αυτα παίρνω χάπι.. θυρεοειδής οκ.. σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμός οκ.. βιταμίνες έπαιρνα μπόλικες μεχρι που τις βαρέθηκα κι αυτές.. ωορρηξία κανω κανονικότατα.. σαλπιγγογραφια ειναι μια χαρα... προθρομβινες και κάτι αλλες αιματολογικές που μου έιπε η γιατρός να κανω βγήκαν καλές.. καρυοτυπο ζεύγους περιμενω αποτελέσματα τωρα.. ανοσολογικες ίσως παραπάνω θα πρέπει να κανω.. εσυ; τι πρόβλημα έχεις αν επιτρέπεται ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Αχ κοριτσι μου γλυκό, δεν ξερω τι αλλο να ψάξω.. ορμονολογικές ολες καλές.. λιγο τσιμπημένη προλακτίνη αλλα οχι απαγορευτική για σύλληψη παρόλα αυτα παίρνω χάπι.. θυρεοειδής οκ.. σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμός οκ.. βιταμίνες έπαιρνα μπόλικες μεχρι που τις βαρέθηκα κι αυτές.. ωορρηξία κανω κανονικότατα.. σαλπιγγογραφια ειναι μια χαρα... προθρομβινες και κάτι αλλες αιματολογικές που μου έιπε η γιατρός να κανω βγήκαν καλές.. καρυοτυπο ζεύγους περιμενω αποτελέσματα τωρα.. ανοσολογικες ίσως παραπάνω θα πρέπει να κανω.. εσυ; τι πρόβλημα έχεις αν επιτρέπεται ;

Για θρομβοφυλια εχεις κανει?εγ. Οχι αλλα καπου το ακουσα οως επιρεαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Κοριτσια καλυσπερα μπορειτε να μου πειτε στο περιπου το κοστος μιας εξωσωματικης απο το embryolab???ειδα πως μηλησατε για αυτο το κεντρο και ειπα να ρωτησω :roll: 

Χοντρα χοντρα καπου στα 3.000 με 3.200 συνολο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mariloux είπε:

Μην φοβάσαι καθόλου!! Τόσα και τόσα έχουμε περάσει, εδώ θα κολλήσουμε; Εφοσον γίνεται χωρίς μεθη σημαίνει οτι ο πόνος είναι υποφερτός και αν έχεις πάρει και κάποιο παυσίπονο απο πριν θα διευκολύνει ακόμα περισσότερο την κατάσταση!! 

Χααχ σε αυτα θα κολλησουμε τωωωωωρααααα τστσ μικροπραγματα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Κοριτσια καλυσπερα μπορειτε να μου πειτε στο περιπου το κοστος μιας εξωσωματικης απο το embryolab???ειδα πως μηλησατε για αυτο το κεντρο και ειπα να ρωτησω :roll: 

Ειναι καλο κεντρο δεν ξερω αν πηγες αλλα απο κατι αλλα που πηγα και νιοθεις οτι πας για σφαγη ειναι αψογο και φιλοξενοι ολοι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η ElektraGr είπε:

Δεν ξέρω τι σφραγίδα είναι αλλά δεν είχε ο γιατρός !!Θα τον ξαναρωτήσω την Τετάρτη μήπως του στείλουνε ... Ξέρω και γω 

Εννοείς στο παραπεμπτικό για την επιτροπή δεν εχει ο γιατρός σφραγίδα να σου βαλει που να λεει ότι είναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΠΥ? Αν εννοείς αυτό μην αγχωνεσαι! Λογικά θα εχει καποιον που συνεργάζεται και είναι συμβεβλημενος με τον ΕΟΠΠΥ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η geozak είπε:

γρηγορα θα ερθει κ για σενα!!!!!!

Πολλα πολλα φιλιά σε σενα και το "κουκιδάκι" σου! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Joy1988 είπε:

Αχ κοριτσι μου γλυκό, δεν ξερω τι αλλο να ψάξω.. ορμονολογικές ολες καλές.. λιγο τσιμπημένη προλακτίνη αλλα οχι απαγορευτική για σύλληψη παρόλα αυτα παίρνω χάπι.. θυρεοειδής οκ.. σπερμοδιαγραμμα κ κατακερματισμός οκ.. βιταμίνες έπαιρνα μπόλικες μεχρι που τις βαρέθηκα κι αυτές.. ωορρηξία κανω κανονικότατα.. σαλπιγγογραφια ειναι μια χαρα... προθρομβινες και κάτι αλλες αιματολογικές που μου έιπε η γιατρός να κανω βγήκαν καλές.. καρυοτυπο ζεύγους περιμενω αποτελέσματα τωρα.. ανοσολογικες ίσως παραπάνω θα πρέπει να κανω.. εσυ; τι πρόβλημα έχεις αν επιτρέπεται ;

Εγώ έχω αφαιρέσει και τις δυο σάλπιγγες... ☹️☹️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Εγώ έχω αφαιρέσει και τις δυο σάλπιγγες... ☹️☹️

Ναι άλλα εχεις δυο υπέροχες ωοθήκες που κρύβουν μεσα τους το τυχερό ωαριάκι!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Ναι άλλα εχεις δυο υπέροχες ωοθήκες που κρύβουν μεσα τους το τυχερό ωαριάκι!!! :)

Τι γλυκιά απάντηση!!! Με έκανες και χαμογέλασα!! Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Τι γλυκιά απάντηση!!! Με έκανες και χαμογέλασα!! Σε ευχαριστώ πολύ για τα όμορφα σου λόγια!!! 

Η αλήθεια είναι! Χαίρομαι που σε εκανα να χαμογελάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Xionoula είπε:

Κοριτσια καλυσπερα μπορειτε να μου πειτε στο περιπου το κοστος μιας εξωσωματικης απο το embryolab???ειδα πως μηλησατε για αυτο το κεντρο και ειπα να ρωτησω :roll: 

xionoula, Θεσσαλονίκη είσαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...