Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΧΟΡΙΑΚΗΣ?


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας! Τολμω να πω οτι εχω αγχωθει αρκετα! Απο τη μια δε νιωθω να αδιαθετω, απο την αλλη τα αρνητικα τεστ δεν μου δινουν ελπιδα! Ουτε συμπτωματα εντονα εχω! Ουφ! Αυριο θα ξερω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια για τις ευχες σας! Τολμω να πω οτι εχω αγχωθει αρκετα! Απο τη μια δε νιωθω να αδιαθετω, απο την αλλη τα αρνητικα τεστ δεν μου δινουν ελπιδα! Ουτε συμπτωματα εντονα εχω! Ουφ! Αυριο θα ξερω!

Καλημέρα glykoula!!!Εκανες χοριακή?Περιμένουμε νεάκια σουυυ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Καλημέρα glykoula!!!Εκανες χοριακή?Περιμένουμε νεάκια σουυυ!!

Καλημερα κοριτσια!καθυστερησα να παω κ θα εχω τα αποτελεσματα δευτερα μεσημερι! Αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχ κορίτσι μου κρίμα που θα παραταθεί η αγωνία σου.Το απογεύμα έπρεπε να στην είχε.Τελικά πόσο πλήρωσες?Εχεις συμπτώματα που νομίζεις είναι περιόδου αν και μοιάζουν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Μονο τα κλαματα δεν εβαλα στο μικροβιολογο! Βγαινει πολλη ενταση!

Κοριτσι μου αν είσαι Αθήνα, πας στην βιοϊατρική στη λέωφ. Κηφισίας και στα βγάζουν αυθημερόν. Εγώ είχα πάει 5 η ώρα κ στις 7 μου τα έστειλαν με μειλ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μενω επαρχια κοριτσια! Κ δυστυχως εδω τα μικροβιολογικα δεν λειτουργουν απογευμα. 25 ευρω μου πηρε. Που κ που εχω καποια πονακια περιοδου ολες τις μερες της καθυστερησης αλλα νιωθω οτι δεν θα αδιαθετησω. Απλα το νιωθω. Αποψε ειδα ονειρο οτι ειχα μαθει οτι ημουν εγκυος κ το ανακοινωσα στον αντρα μου κ στον πατερα μου κ εκαναν πολλη χαρα! Ξυπνησα τοσο ομορφα το πρωι με την ιδεα οτι ενα πλασματακι μεγαλωνει μεσα μου! Αχ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο δεν έρχεται η περίοδος υπάρχουν ελπίδες.Λίγο ακόμα υπομονούλα και θα ξέρεις.Πάτε με τον αντρούλη σου καμια βολτίτσα να ξεχαστείς,καμιά ταινιουλά να φεύγει λίγο το μυαλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Οσο δεν έρχεται η περίοδος υπάρχουν ελπίδες.Λίγο ακόμα υπομονούλα και θα ξέρεις.Πάτε με τον αντρούλη σου καμια βολτίτσα να ξεχαστείς,καμιά ταινιουλά να φεύγει λίγο το μυαλό.

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το κουραγιο που μου δινεις! Σημερα πραγματικα μου βγαινει ολη η αγωνια... Ο αντρας μου κ αν τα εχει χαμενα! Κ τι να του πω; Ουτε εγω ξερω τι γινεται! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξερετε τι βλεπω τωρα σε αρθρα; Οτι το τεστ εγκυμοσυνης επηρρεαζεται κ απο τη ληψη αντισταμινικων! Εγω κανω θεραπεια με αντισταμινικα αυτη την περιοδο! Μου δινουν ελπιδες!!

 

"Τι σημαίνει αν το τεστ βγει θετικό και τι αν βγει αρνητικό;
Όταν το τεστ είναι θετικό, τότε η πιθανότητα εγκυμοσύνης είναι πολύ μεγάλη. Αντίστροφα, όταν το τεστ είναι αρνητικό μπορεί πιο εύκολα να έχει γίνει λάθος και να υπάρχει κύηση χωρίς το τεστ να την έχει ανιχνεύσει. Αυτό μπορεί να συμβεί όταν η γυναίκα κάνει το τεστ πολύ νωρίς, όπως αναφέραμε παραπάνω. Το τεστ πάντως μπορεί να βγει λάθος και σε κάποιες παθολογικές καταστάσεις, όπως όταν υπάρχει αίμα στα ούρα π.χ. από πέτρα στα νεφρά ή κάτι άλλο. Επίσης, κάποια φάρμακα μπορούν να επηρεάσουν την ευαισθησία του τεστ, όπως τα ηρεμιστικά, τα υπνωτικά, τα φάρμακα κατά της επιληψίας, τα διουρητικά, τα αντισταμινικά, τα φάρμακα της εξωσωματικής γονιμοποίησης και άλλα."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η glykoula είπε:

Σε ευχαριστω παρα πολυ για το κουραγιο που μου δινεις! Σημερα πραγματικα μου βγαινει ολη η αγωνια... Ο αντρας μου κ αν τα εχει χαμενα! Κ τι να του πω; Ουτε εγω ξερω τι γινεται! :(

Nαι σε καταλαβαίνω απόλυτα.Οι καημενούληδες έχουν άγχος πιο πολύ από μας.Και μένα ο δικός μου πίστευε αυτό το μήνα ότι ήμουν έγκυος και τελικά αδιαθέτησα χτες.Τον είδα ότι κάπως στεναχωρέθηκε.Προσπάθησε να τον χαλαρώσεις γιατί εμείς είμαστε πιο δυνατές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2017 at 0:07 ΜΜ, ο/η glykoula είπε:

Μονο τα κλαματα δεν εβαλα στο μικροβιολογο! Βγαινει πολλη ενταση!

Αχ @glykoula μου ! Εύχομαι να ειναι θετική οπως και η δίκη μου !Να έχουμε διπλές χαρές! Αλλα ακομα και αν δεν ειναι θα εισαι πιο δυνατή για τον επόμενο μηνα! Κι εμενα το τεστ αρνητικο ηταν συμβαίνει κάποιες φορές ! Ολα καλα θα πανε???όλη τη σκέψη μου σε σενα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2017 at 1:05 ΜΜ, ο/η glykoula είπε:

Α το στηθος μου δεν ειναι πρησμενο, μονο οι θηλες μου εχουν γινει πολυ  ευαισθητες!

Ειναι τέλειο σημάδι Χαχαχα ουτε εμενα πρηστικαν ! Απο σημερα 5 ημέρες καθυστερηση άρχισα να Νοιώθω κάτι στις θήλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα @renata7!!! Σε ευχαριστω πολυ για τις ευχουλες σου!!! Χαρηκα τοσο πολυ με τα νεα σου! Εγω ειμαι στην 9η ημερα καθυστερησης σημερα κ συνεχιζω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακαρι κοριτσι μου στο ευχομαι!!!!

Μην αγχωνεσαι για το στηθος και εμενα πρηστηκε μετα τις 10 μερες καθυστερησης.Τοτε εκανα τεστ και βγηκε θετικο!!!!

Ευχομαι και εσυ να ανεβασεις φωτογραφια με θετικο τεστ η θετικη χοριακη!!!!

IMG-1486872992330-V.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω παρα πολυ για τη θετικη σκεψη που μου στελνετε κοριτσια! Μακαρι να εχω ευχαριστα νεα κ εγω! Εκτος απο καποια πονακια που κ που δεν εχω δει καποιο αλλο συμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκουλα  μου εγω με έξι μερες καθυστερηση εχω κάθε μερα πονάκια! Αρχικά φοβήθηκα αλλα διάβασα πως δεν πρεπει να με ανησυχούν την πεμπτη θα επαναλάβω χοριακη και μετα γιατρο για υπερηχο ! 

Αρα που καταλήγουμε; το οτι δεν έχεις αιμα ειναι σούπερ ! Ολα τα αλλα δεν εχουν καμία σημασια ! Ξέρεις πόσους μηνες νόμιζα πως ήμουν; περίπου 23! Εαν μετρήσω τα συμπτώματα θα έπρεπε να ήμουν όλες τις φορες! Κάθε φορά υπήρχε κάτι! 

Μονο η καθυστερηση ειναι σημάδι ! 

Και εσυ το έχεις γλυκιά μου! Αυριο η μεγάλη μερα!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η glykoula είπε:

Καλημερα κοριτσια! Δυστυχως το ονειρο τελειωσε νωρις για μενα! Σημερα αδιαθετησα... 

θα ξεκινησει καινουργιο ονειρο......απλα δεν ηρθε ο χρονος ακομα......καλημερα!! και εγω στην ιδια φαση ειμαι με σενα......περιμενω τη χοριακη σημερα.....αλλα θα προσπαθησουμε....μην τα χανουμε!!! σε νιωθω απολυτα.......ειμαι σιγουρη κ εγω για την αρνητικη μου...ξερεις ομως τι λεω??? θα ερθει κ ο τυχερος μηνας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geozak είπε:

θα ξεκινησει καινουργιο ονειρο......απλα δεν ηρθε ο χρονος ακομα......καλημερα!! και εγω στην ιδια φαση ειμαι με σενα......περιμενω τη χοριακη σημερα.....αλλα θα προσπαθησουμε....μην τα χανουμε!!! σε νιωθω απολυτα.......ειμαι σιγουρη κ εγω για την αρνητικη μου...ξερεις ομως τι λεω??? θα ερθει κ ο τυχερος μηνας!!

Το ειχα παει πολυ χαλαρα αυτον τον μηνα! Αλλα οταν ξεκινησε η καθυστερηση αρχισα να το σκεφτομαι πολυ και μαλλον ηθελα να το πιστεψω πολυ περισσοτερο! Καλα αποτελεσματα σε σενα @geozak! Η ελπιδα πεθαινει τελευταια!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η glykoula είπε:

Καλημερα κοριτσια! Δυστυχως το ονειρο τελειωσε νωρις για μενα! Σημερα αδιαθετησα... 

Ax βρε κοριτσακι μ να ξερες ποσο σε καταλαβαινω και γω! το να εχεις συμπτωματα και να αδιαθετεις παει και ερχεται..αλλα οταν υπαρχει καθυστερηση πως να μην ελπιζεις??! ουφφ.. ευχομαι αυτος ο μηνας π ερχεται να ναι ο τυχερος σου!παρε το χρονο σου και σε λιγες μερες παλι δυανατα! θα τα καταφερουμε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...